Drs. Q. Hueber gehuldigd bij afscheid als kerkbestuurder St. Petrusparochie „Zwart-wit'-spuiters gevaarlijk snoepgoed A. Lommers nieuwe hoofd Pacellischool Damlaan BIOSCOPEN Sportclubs Voorschoten naar Belgische Schoten Jeugdmuseum (Ydo-gebouw) nu voor publiek geopend Toelating Louise de Coligny-scholen Echtpaar v. d. Burg-Balfoort "e Voorschoten, 55 jaar getrouwd MARKTEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 5 JUNI 1969 Kwart eeuw financiële beslommeringen gehonoreerd met St. Sylvester-ridderschap Z. MOLENTOERNOOI Zilvermeeuwen na penalties op derde plaats f P. v. Adrichem Tot hoofd Van affectieve verarming was bij deze celibatair geen sprake Het ridderschap in de Orde van St.-Sylvester als kroon op de con crete waardering voor het een kwart eeuw zorgend bezig zijn voor anderen. Deze Romeinse honore ring gold drs. Q. Hueber, die zo'n 25 jaar lang de functie van pen ningmeester in het kerkbestuur van de St.-Petrusparochie had bekleed en gisteravond op een intieme bij eenkomst met tal van qenodigden in het Petruszaaltje afscheid vierde. Pastoor P. de Lange gaf ?n een speech een soort van motivering voor deze hoge onderscheiding Onlangs had de pastoor in een artikel gelezen over de affectie ir het leven van de mens. De celiba tairen kwamen daarbij in een ge vaarlijke hoek te staan. Er was echter een escaoe voor hen: zor gend in de wereld willen staan om een dreiaende affectieve verarming te voorkomen. Deze avond werd een geslaagde „es- eapeV mift enige luister «uvierdl Hitna 70 jaar heeft de heer Hueber, aldus pastoor De Lange, gebalanceerd „op het slappe Kooivl van ftfr dreigende affectieve verarming." In tal van funis ties heeft hij evenwel het gevaar van verarming weten te voorkomen: niet alleen als kerkbestuurder, maar ook in de bestu ren van de R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Leiden, hef Knth. Biblio theek Centrum (KBC) Zuid-Holland, de Kath. Gezinszorg, de R.K. Vakschool voor Meisjes en de Technische School Don Bosoo. Bij al zijn zorg was de majestueuze Petruskerk voor de heer Hueber het heilig „huisje". „Aan dat huis heeft hij 25 jaar lang zijn zorg en affectie be steed," zei pastoor De Lange, die met de psalmist sprak: „de ijver voor uw huis heeft mij verteerd." De heer Hueber verdeelde de zondagse opbrengsten over de verschillende instanties op een voor de pastoor „angstig eerlijke" wtjze. „Ce libatairen komen echt niet altijd voor hun eigen belang opaldus de pas- Financieel biechtvader Dit is ook niet gebeurd. Onder ap plaus speldde de pastoor zyn scheidende mede-hestuurder de ridderorde op: „dit is voor my een bijzonder verheugende taak, omdat de onderscheiding zo ver diend is. We zien u met pijn vertrek ken." De heer Hueber wordt overigens opgenomen in de interparochiële finan ciële commissie. Pastoor De Lange vroeg hem „nu u voortaan in de financiële generale staf zit" te plei ten voor het geldelijk proviand van het eenvoudige voetvolk. Nadat drs. Hueber de bij de onder scheiding behorende attributen, zoals bulla en andere oficiële stukken, had ontvangen, sprak kerkmeester S. Men ken namens zijn collega's. De heer Hue ber was volgens spreker volledig in zijn werk geslaagd. In het kerkbestuur zijn eigenlijk maar drie belangrijke personen: de pastoor (die voornamelijk voor de Voffie en de wijn moet zorgen bij de vergaderingen), de secretaris en de pen ningmeester. „Met 'de laatste heb ik wel eena wat medelijden gehad. Ik heb u, meneer Hueber, wel meegemaakt als nee-zegger.' wat niet altijd meeviel. U was de allerbelangrijkste functionaris ln alle omstandigheden in al die jaren; uw funktie was effectief en niet 'pro forma," aldus de heer Menken. Geldschieter Namens het bestuur van de )R. K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek sprak voorzitter J. Lijten, die van zijn waar dering getuigde voor zijn penningmees ter in het bibliotheekbestuur (ook al 25 jaar) en „geldschieter", die, aldus de heer Lijten, in moeilijke tijden niet aar- „Preventief" vonnis voor Leids bedrijf Gisteravond vond aan de Boshuizer- kade de voortzetting plaats van het Zil- Molentoernooi van LFC. Ditmaal ging het om de 3e en 4e prijs tussen Ivermeeuwen en Stormvogels. Nadat beide elftallen tweemaal drie kwartier zelde om uit eigen zak de salarissen hadden gespeeld, bleek men geen van voor 't personeel voor te schieten. „Ook heide in staat te zijn geweest om een- 11W1U v uw zuster, mejuffrouw Hueber, spande maal het net van d* tegenstander te heb- Damlaan met' ineanK zich voor dit werk in." hen kunnen vinden. De heer J. M. Bus heette de heer ln eerste instantie Hueber welkom in de financieringscom- opgaande strijd en zelfs daarin kreeg missie van de dekenale raad voor groot- Zilvermeeuwen toch nog de kans Leiden. Verder werd nog het woord ge- S(°ren» 'naar lin voerd door de heer N. Vroomans. na- d°e»man Weiland van Stormvogels niet mens het KBC Zuid-Holland, en oud- Poseren. Enige minuten later moest kerkmeester de heer S. M. J. Wijtenburg. Van L,enen het ve,d verlaten wegens een De nieuwe ridder dankte tenslotteb'essure. Hywerd Vervangen door Phi lips. De beide verdedigingen waren in een uitstekende vorm, zodat geen van beide voorhoeden kans zag door te bre ken en de stand bleef zoals men was begonnen: 0-0 Zilvermeeuwen zag in de tweede helft kans om meer in de aanval te komen dan Stormvogels en weer was het Zil vermeeuwen dat heel dicht bij een doel punt komt, maar door prima optreden van doelman Weiland op een schot van Jacobse'n wist deze zijn ploeg te redden. Men probeerde aan beide kanten alles om tot score te komen, echter de af- werker liet te .wensen over, zowel bij Zilvermeeuwen als bij Stormvogels, zo dat men na ook deze 45 minuten van de tweede helft zonder doelpunten stond. Dit betekende verlenging en ook in deze verlenging zag men geen kans om het net te raken, zodat er nu nog alleen een winnaar uit de strijd kon komen door het nemen van penalty's. En daarin toon de Zilvermeeuwen zich sterker dan Stormvogels, zodat zy met de 3e prijs ging strijken en Stormvogels genoegen moest nemen met een 4e prijs. Een van de Zilvermeeuwspelers moest naar het Acad. Ziekenhuis worden ge bracht wegens 'n blessure. Gelukkig viel alles nog mee en kon h\j, na behande ling weer naar Zaandam vertrekken. Scheidsrechter de heer A. Deyn uit IJmuiden leidde de wedstrijd heel goed, mede ook doordat het hem in deze wed strijd niet bijzonder lastig werd ge maakt, want er werd zeer- sportief ge voetbald. Opvolger van de Pacellischool aan de 1 augustus, is benoemd, de heer A. A. M. Lommers uit rianrin* Urrrg Den ^eer Lommers, die sinds an n man aan (je Pacellischool is verbonden r volgt de heer P. van Adrichem op, die zoals reeds gemeld, de pensioengerech- neemt. Het tigde leeftijd heeft bereikt en eind deze is thans 27 jaar week officieel afscheid van de school seerd in de biologie. De films in de week van 5 t.e.m. 11 juni zijn door de katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: iedereen, die meegewerkt had aan het verkrijgen van de pauselijke onderschei ding. „Met veel genoegen heb ik voor deze kerk gewerkt in uitstekende ver standhouding met de overige medebe stuurders, in volkomen harmonie ook met de vier pastoors, die ik hel» mee gemaakt." De heer Hueber wilde ook de vele parochianen bedanken die de zorgen van de penningmeester hebben helpen ver lichten, vooral in de laatste jaren, nu de opbrengsten terug lopen. Beroep op sieun „Voor de jaarlijkse bijdragen is een voortdurende actie nodig om op het vereiste peil te blijven. In de eerste vijf maanden van dit jaar bleef de opbrengst van de collecten 6500 gulden beneden die in dezelfde periode van 1968". De heer Hueber deed een beroep op de steun van alle parochianen in deze fi nancieel zorgelijke tijden. Onder degenen die gisteravond met een handdruk vaak vergezeld van een geschenk van de heer Hueber afscheid namen bevond zich ook de oud-herder van de parochie, pastoor W. E. Blok, die thans te Delft rectoraal werkzaam is. D. Plaizier schermt titels bij elkaar In tien jaar geen ongeluk gebeurd, maar Sinds vele jaren wordt in het buiten land en ook in ons land een kinder snoepje verkocht (o-a. pnder de i „zwart-op-wit"), waarbij uit een plastic tube, afgesloten door een dopje waarin een gaatje, een droppoeder kan worden gespoten. Als zijnde in stryd met de Keuringsverordening en vanwege het ge vaar voor kinderen die het dopje in kun nen slikken, veroordeelde gistermiddag de Haagse politierechter voor Economi sche zaken een NA', uit Leiden tot 300, boete waarvan 250, voorwaardelijk met proeftijd van drie jaar. De adjudant-directeur van de Keu ringsdienst op waren te Den Haag, drs. J. E. Goldman, deelde mee. dat het niet zonder gevaar moet worden genoemd, wanneer kinderen de tube in de mond steken. Wanneer de droppoeder erg droog is en op de tube gedrukt wordt, kan de dop los laten en in de keel van het kind terecht komen. De directeur van de N.V. Monti deel de mee, dat reeds meer dan tien jaar UV S-reserves eindelijk langs Roodenburg De Roodenburg- en UV a-reserves, zijn eindelijk tof een beslissing geko men. Na het gelijke spel van afgelopen zondag op het Blauw Zwart-terrein zijn dc UVB'ers gisteravond op het Kat- wijkse Quick Boys veld er in geslaaad de overwinning te grijpen. Overigens zouden de blauw-witten met een gelijk spel tevreden zijn geweest omdat in dat geval het doel gemiddelde in de compe titie de doorslag zou hebben gegeven en dat teas aan UV8-zijde gunstiger. UVS 2 zal nu via promotiewedstrij den moeten proberen de reserve eerste klasse te bereiken. Daarvoor trekt de ploeg a.s. zondagmiddag (5 uur) naar Rotterdam om Spartaan '20 te ontmoe ten. De derde vereniging in deze com petitie is HOV. Twee van de drie clubs komen voor promotie in aanmerking. UVS startte gisteravond, mede door het windvoordeel, sterk aanvallend en de circa 1000 toeschouwers konden dan ook een veldoverwicht van UVS constate ren, waaruit na ongeveer tien minuten de eerste treffer voortvloeide. Rooden- burg-doelman Tonnie Rijnsburger werd verrast door een afstandsschot van Jan Verver: 1-0. deze tube in de handel zijn en zover hem bekend, nog nimmer een ongeluk heeft plaats gevonden. „Maar indien dat zou gebeuren, wordt de Keuringsdienst een verwijt gemaakt, dat niet tijdig maat regelen zouden zyn getroffen", repli ceerde de officier van justitie, die de straf eiste als door de rechter opgelegd. De raadsman, mr. Attema, zette uit een, dat het niet de bedoeling is, dat de poeder in de mond wordt gespoten, doch op de hand. De kinderen doen dat ook veelal. Hij concludeerde tot vrijspraak, waarmee (le rechter het niet eens was. OEGSTGEEST H. KUIPERS 25 JAAR KOLLEKTANT In pcir. H. Willibrord De heer H. Kuipers, welbekend in di parochie van de H. Willibrord te Oegst- geest, vierde dinsdagavond, op uitnodi ging van liet Kerkbestuur, het 25-jarig jubileum ais collectant. Het uitermate gezellige avond in het bijzijn heim, zodat hij in feite aan zyn 40-jarig bieden van geschenken ook uitvoerig aandacht werd besteed aan de fihanciën van zijn collega's waar behalve het pers als collectant te Oegstgeest optrad deed hy dit al vijftien jaren te Sassen- heim, zodat hijin feite aan zijn 40-jarig jubileum toe is. Pastoor J. A. Kooyman was, als voor zitter van het Kerkbestuur de eerste die woorden van hulde sprak tot de jubilaris en tot alle collectanten die hun taak altijd tot in de puntjes verzorgd hebben. Hij bood de heer Kuipers een antieke collecteschaal aan met vruchten. „Een schaal met daarop, symbolisch gezien, de vruchten van 'uw werk," aldus pas toor Kooyman. „U moet dit feest zien als afsluiting van de verleden tijd, omdat wij thans radikaal overgeschakeld zijn op de „Kerkbijdrage." Er wordt nu een maal per maand een collecte gehouden in de kerk ten bate van buitenparochiële doeleinden." Nadat de heer Kasper vervolgens uit voerig was ingegaan op een rapport van de Diocesane Adviescommissie betref fende de invoering van een kerkbijdrage in alle Bisdommen en de praktijk, welke men te Oegstgeest reeds heeft opgedaan, getoetst had aan de diocesane richtlij nen. werd het woord gevoerd door een van de collega's van de jubilaris, de heer Velthoven. Hij blikte even terug op de verdiensten van de heer Kuipers als voorzitter en collectant en bood hem een drietal geschenken aan. Aan het einde van de bijeenkomst dankte de jubilaris allen voor het gebodene. Camera A. Bout de souffle 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorstelling: The Naked run ner do, vr. zat. 23.30 uur. 18 jr. Jeugdmatinees; zo. wo. 2.30 uur: Sjors vau de Rebellenclub. Lido De val van Rome. 14 jr. Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. I Luxor Erotiek zonder masker 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio Secret ceremany 18 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon De langste dag 14 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Ruim vijfhonderd Voorschotense sport beoefenaars zullen zondag 8 juni in het kader van de jumelage Voorschoten - Schoten (B.) een tegenbezoek brengen aan de gemeente Schoten, om de kon takten, ontstaan bij de ontmoeting op I september 1968 in Voorschoten, te verstevigen. Hoewel de opgave voor deelname bij de Voorschotense Sport raad officieel gesloten is, komen er vol gens tweede secretaris G. J. Brinkman, nog steeds verzoeken binnen, waaraan men zoveel mogelijk tegemoet tracht te komen. Het Jeugdmuseum in het pand Ydo aan de Hooglandse Kerkgracht 4 is nu zover ingericht, dat het voor publiek toegankelijk is. Het initiatief werd inder tijd genomen door de heer dr. H. C. Blote, bestuurslid van de Leidse Jeugd Actie. De organisatie van het Jeugdmu seum is ln handen van vijf jongelui, die zelf het materiaal hebben verzameld en opgesteld. De jongelui zijn: Marijke De- vilee, Carla Steenbergen, Thomas Heemskerk, Frits Lamme en Hans Ray- maekers. Er zijn nu twee afdelingen en wel an tiek- en natuurafdeling. Het antiek komt uit grootmoederstijd. Het gaat de jonge lui om voorwerpen, die misschien niet echt antiek ztfn. maar toch niet meer gebruikt worden; zoals oude kooldraad- lampen, strijkplankje voor overhemds mouwen, stoof, olielampen e.d. Uitbrei ding van de verzameling is uiteraard j zeer welkom. Men kan oude voorwerpen aan het Jeugdmuseum afstaan. De tweede afdeling laat allerlei voor werpen uit de natuur zien. Dit is een verzameling van Hans Raymaekers, die hier al sinds februari 1963 mee bezig Er zijn vogels, fossielen, schelpen, eie ren, botten, stenen enz. te zien. Ook deze verzameling kan nog de nodige voorwer pen gebruiken. Ook voor leraren e.d. is di^ een museum waar zij allerlei inlich tingen omtrent biologie kunnen verkrij gen. Men kan er verschillende, voorwer pen voor een klein bedrag te leen krij- gen, speciaal scholen. Voorlopig is het museum geopend op zaterdagen van 10- 17 uur en ook op schriftelijk of telefo nisch verzoek" aan Hans Raymaekers, Cronesteinkade 2, Leiden en aan de Leid se Jeugd Actie, Stadhuis, tel. 45344. De toegang bedraagt 0,50. Museum kaarten zijn geldig en tevens verkrijg baar. Op groepen kan reductie verkregen worden. De ingang van het museum be vindt zich in de Koppenhinksteeg. Programma: 7.30 uur: verzamelen bij de verschillende vertrekpunten t.w.: Cul tureel Centrum: turnvereniging Avanti, Bridgeclub Voorschoten, Tennisclub Fo- rescate; Wapen van Voorschoten: bil jartclubs B.C.V. en Landzicht, tafelten nisclub Reflex, hengelsportver. „Onze Hobby", bridgeclub T.O.G.V. In gang sportvelden Juliana van Stolberglaan: voetbalver. Rouwkoop en SVLV; gym nastiekzaal Vlietwijk: volleybalvereni ging Gemini V.V.; parkeerplein/kinder- speelplaats Pr. Bemhardlaan: drumband en harmonie St.-Laurehtius. Vertrek 8.00 uur: gezamenlijk vertrek van de twaalf bussen en particuliere auto's vanaf begin Veurseweg. 10.00 uur: aankomst op het marktplein van Schoten. Voetbal: F.C. Hoogmolensport-Rouw- koop jun. 10.30 en 13.30, senioren 15.00; F. C. Schoten S.K.—SVLV junioren 10.30 en 13.30. senioren 15.00; F.C. Konings hofRouwkoop 2, 15.00. Turnen. Kath. Turnkring St.-Jozef- Avanti in optocht door centrum bege leid door muziekkorpsen 11.00; turn- feest 14.30 uur. Tafeltennis: T.C. Schoten—T.C. Re flex vanaf 10.00 uur. Volleybal. Belco VolleybalclubGemi ni V.V.'vanaf 10.30 uur." Biljarten. Schotense Biljartfederatie (15 clubs)-B.C.V. Landzicht vanaf 14.00. Bridgen. Bridgeteam Schoten-Bridge- club Voorschoten T.O.G.V. vanaf 11.00. Hengelen. Het Dronken Dobbertje Onze Hobby vanaf 10.30 uur. Namens tie gemeente Voorschoten wordt deze grootse uittocht onderstreept door wethouder drs. A. F. van der Laan en gemeentesecretaris A. Eveleens, die het gezelschap zullen begeleiden. Adjudant D. J. Plaizier (Koninklijke I "Ys ko° echter niet meer Pr°'tÜ Luchtmacht vol met zijp deelneming wedstrijden. De bewoner v woudse Burg. Warnaarkade mag zich thans kampioen op elektrisch degen noemen van de Kon. Luchtmacht en van de Kon. Ned. Onderofficiers Scherm- bond, zowel nationaal als West-Neder lands. Tijdens de wapenfeesten van de Kon. Onderofficiers Schermbond te Bre da plaatste hij zich als beste schermer op drie wapens. Sedert kort mag de adjudant zirh ook de beste schermer van het Ministerie van Defensie noemen. Nadat hjj immers al eerder op de door genoemd ministerie georganiseerde wedstrijden eerste op sabel was geworden, slaagde hij er bij de voortzetting van de wedstrijden in de tweede plaats op floret en de eerste plaats op elektrisch degen op te eisen. Dit betekende, dat hij, ondanks felle tegenstand van Osta en Harteveld, bij de wedstrjjden van het ministerie als winnaar van het algemeen klassement uit het strijdperk kwam. ÏSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS Het echtpaar H. J. van der Burg (82) en M. J. van der Burg-Balfoort (83) is 10 juni 55 jaar getrouwd. Twee geboren Voorschotenaren hebben veel lief en leed samen gedeeld. Zij hebben het dorpje zien groeien en thans zyn ze gelukkig in hun flat op de Raadhuislaan, waar de afgelopen 55 jaar feestelijk gevierd zal worden. Vijf jaar geleden hebben zij groot feest gevierd, ditmaal gebeurt liet allemaal wat kalmer aan. het windvoordeel trékken ut'scherm- wacht'ng leek gerechtvaardigd dat de Hazers- Roodenburg na de hervatting langszij 1 zou komen. Met een bekeken spelletje heeft UVS echter haar tegenstander Mulder (Badhoevedorp weinig mogelijkheden verschaft. PROMOTIE B. H. G. SLEUMER Aan de Leidse Universiteit is gisteren de heer B. H. G. Sleumer tot doctor in de wiskunde ennatuurvvetenschappen ge promoveerd op een proefschrift, getiteld „Devonan stromatoporoids of the Can- tabrian Mountains (Spain)". Promotor was prof. dr. A. Brouwer. Dr. Sleumer. wiens onderzoek finan cieel is gesteund door de Nederlandse j j)aj niet ieder in de gelegenheid is Organisatie voor Zuiver Wetenschappe-zlj„ ..mtmoires" uit te geven. Om Wie veel langs de weg zit. die kan veel vertellen en waneer de bruidegom tevens nog huzaar geweest Is, dan kan het alleen maar jammer vinden lang i r te Voor het Doet. ex. Semietische taal- ,paar ,s letterkunde slaagde de heer M. J. 'aSere school gewi interessant verhaal kort i het volgende: Het bruids- Voorschoten op de In technisch en taktisch opzicht was zij superieur. De buitenspelers werden wat teruggetrokken en Jan Verver en Ton van Dinten bleven de gevaarlijke, vooruitgeschoven pionnen, die twee mi nuten voor tijd nog verrassend een twee de treffer zouden produceren. Ton van Dinten rukte met de bal op, en terwijl een pasje naar medespeler Verver voor de hand lag, voltooide Ton keurig zijn solo met een schot langs Rijnsburger 2-0. Jammer was' het dat een kwartier voor het einde de Rooden- burger Schoonderwoerd-De Bezemer zich even vergat door na te trappen en de scheidsrechter te beledigen, door welke minder oirbare handelingen de Roodenburg-formatie tot tien man werd gereduceerd. Shulton Leiden verdubbelt ruimte Shulton N.V. aan de Rooseveltstraat gaat haar bedrijfsruimte in Leiden ver dubbelen met de ingebruikname van een 2000 m2 grote hal. In de vier Jaar, dat Shulton in het toch niet bepaald kleine pand aan de Rooseveltstraat gevestigd Is zijn de ac tiviteiten zodanig uitgebreid, dat de fa briek, maar vooral het magazijn vol komen onvoldoende geworden zijn. Het nieuwe gedeelte van het bedrijf zal woensdag 18 juni feestelijk in ge bruik worden gesteld doör da heer G. L. Schultz. president-directeur van de moe dermaatschappij. De school, die thans als openbare leesbibliotheek be kendheid geniet, maar vroeger de enige „3-cents" openbare lagere school was. Op 10 juni 1914 beloofden zij elkaar voor pastoor Thoman in de Laurentius- kerk eeuwige trouw. Daarna begon het huzarenstukje in het leven van de heer Van der Burg en na de oorlog heeft de bruidegom het steeös met bloemen ge zegd. BLOEMEN In Leidseweg 24, pand van het thans afgebroken Pilatushof, begon het echt paar een bloemenzaakje. Het woonhuis in de Bydorpstraat werd verlaten en in korte tijd wist iedereen het knusse zaakje met de steeds verse bloemen en de pijlsnelle bezorging te vinden. Tot voor kort kon men de heer Van der Burg met zijn bromfiets en zyn bloe men door het dorp zien rijden. Thans W andelaar C. v. Oostrom na 81 jaar overleden Gisteren is in Leiden in de leeftijd van 81 jaar overleden de bekende wan delaar C. ran Oostrom, die de reputatie verwierf regelmatig zo'n 35 km per dag te wanderen, wat hy tot hoge ouderdom volhield. Voor zijn pensionering was hij procu ratiehouder van de voormalige Incasso- bank in Leiden. Verder heeft hij 50 jaar het Rode Kruis gediend, als admistra- teur-penningmeester (waarvoor hij de zilveren medaille van verdienste kreeg), was hij ambtenaar van de burgerlijke stand en ouderling-kerkvoogd van de hervormde gemeente in Leiden. Zaterdagmorgen half twaalf wordt de heer Van Oostrom op Rhijnhof begraven. RECTIFICATIE Drs. C. A. Verkade nog altijd KVP'er Drs. C. A. Verkade, lid van Prov. Sta ten van Zuid-Holland, is radicaal bin nen de KVP. Het gisteren in ons blad gepubliceerde verslag van de gecombi neerde vergadering van KVP, AR en CHU te Voorschoten, liet daar geen twij fel over bestaan, doch boven het ver slag stond door een misverstand een foutieve kop. De heer Verkade mag dan radicaal gezind zijn, hij is geen lid van de Politieke Partij Radekalen ORed. L.C. Jongerenmisviering Verhouding tussen jeugd en ouderen Op zaterdagavond 7 juni zal de Aktie- groep Gezamenlijke Jongerenmisviering Leiden om half acht weer een mis orga- seren in de Hartebrugkerk. De celebrant van deze 49ste jongeren- is is de eerwaarde heer kapelaan J. J. M. Lansbergen van de St.-Willibrordus- parochie te Oegstgeest. In samenwer king met de tekst groep, waar deze keer ook enkele ouderen by aanwezig zijn geweest, heetf de celebrant als thema: De verhouding tussen Jeugd en ouderen gekozen. Na deze mis is er weer gelegen heid tot koffiedrinken in de Romanus- zaal achter de kerk. Ook verzoeken wij diegenen, die op de fiets of bromfiets komen, hun vervoersmiddel op de bin nenplaats van de Romanuszaal te plaat- Geestelijk gestoorde vrouw sticht brand Huiskamer en ketiken uitgebrand De huiskamer en een keuken van een perceel aan de Celebesstraat zijn gister middag totaal uitgebrand. De brand, welke om ongeveer twee uur was aan gestoken door een geestelijk gestoorde vrouw, die de nacht l>ij de familie des huizes had doorgebracht, werd om even over vier uur ontdekt door buren. De politie en de brandweer hadden al gauw door dat de brand gesticht moest zijn. De vrouw (36), die onder behan deling staat van een psychiatrische in richting in Noordwijk, was op het mo ment van het brandstichten alleen thuis, vanaf Corbeil afstand 420 km. op 31 j Het echtpaar, dat het perceel bewoont. 1. ln concours 276 duiven. Gelost om was naar werk. 0 uur, met westen wind. Uitslag: 1 i De water- en brandschade is vrij aan- 2, D. Zwaan 3, R. Lolkes de Beer, 4 -zienlijk. De vrouw is inmiddels weer acht naar de psychiatrische Rex 18 jr. Onstuimige begeerten. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 i Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur Nachtvoorstelling vr. zat. 23.30 uur. De prijs voor een nacht. 18 jr. Korreltje De handelwijze van de dwaas is in zijn ogen het ware; de wijze luistert naar PUNT. mag hij van de dokter niet meer brom men en dat zit hem helemaal niet lekker. Wanneer het allemaal naar wens gaat dan ziet u de krasse bloemist binnenkort wel weer het dorp verkennen. Niet meer met bloemen, want de zaak wordt thans gedreven door zijn dochter, niet minder bekend in het dorp door haar geërfde humor en gulle lach. Volgende week dinsdag is het feest. Het bruidspaar met de dochter en de zoon, die namens de gemeente gastheer speelt in het Cultureel Centrum en niet te vergeten de kleinkinderen." LEIDERDORP „DE RIJNKLIEVERS" Wedvlucht Duivenvoorde, 5. 8 en 10 A. G. Hol land. 6 B. Hoogervorst, 7 Chr. v.d. Pluym, 9 J. Zevenhoven. Geboren: Hanneke Maria, dochter van H. P. M. Heruer en J. M. M. Koevoet; Marty, dochter van M. van der' Hoogt en J. Heemskerk; Annelles, dr. v. A. P. Bosman en H. H. Bloemendaal; Ronald Cornelia, zoon van C. B. van Tol en C. W. C. van Weggel. Overledeni Petrus Johannes Hubertus Groenendijk, 64 jaar; Clasina Goedhart 85 jaar; Helena van Loo, 84 jaar; An neke Hondere, 84 jaar weduwe van Ja cobus Cornells Spek. Ondertrouwd: Theodorus Gerardus Voskuil, 24 jaar en Maria Johanna Ha- braken, 24 jaar. Jacob Pieter Hors meier, 31 jaar, en Maria Barendse, 26 Eindexamen H.B.S. B Louise de Coligny-school Geslaagd voor het examen HBS-B aan de Louise de Coligny-Scholenge- meenschap, Leiden: Marion van Berge Henegouwen (Leiden; Joost Bomhoff (Leiden); Loes Breton van Groll (Lei den); Henk Dirkse (Leiden); Jan van Gruting (Leiderdorp); Laurette den Hollander (Katwijk): Fransje Lopes Cardozo (Leiden); Tjeerd Lopes Cardo- zo (Leiden); Bram Schreuer (Leiden); Aleid Soonius (Oegstgeest); El ja Stei- nert (Wassenaar); Piet Hein Verloop met lof (Noordwijk). Alle kandidaten zijn geslaagd. DEN BOSCH 4 juni Vee Aanvoer to taal 6329, runderen 1719, graskalveren 208, vette kalveren 358, nuchtere kal veren 2252, schapen 261, lammeren 761, fokzeugen 11, slachtvarkens 658, big gen 101, slachtrunderen 745. Prijzen per stuk: melk- en kalfkoeien 1225-1850. gustekoeien 1015-1540, graskalveren 575- 790, kalfvaarzen roodbont 1375-1825, zwartbont 1250-1550, klamvaarzen 1250- 1450, gustevaarzen 1100-1400, pinken 875-1075, nuchtere kalveren voor fok- of mesterij 210-430, weideschapen 105-145, ooien met lammeren 245-330 (weidelam- meren), drachtige zeugen 550-660, lo pers 86-98. Prijzen per kg. geslacht ge wicht: slachtrunderen 5.60-6,00 extra kw. id. le kw. 5,00-5,55, id. 2e kw. 4,45- 4,95, id. 3e kw. 4,05-4,40, vette stieren 4,70-5.25, worstkoeien 3,80-4,05, vette kalveren le kw. 4,00-4,25, id. 2e kw. 3,75-3,95, id. 3e kw. 3,55-3,70, nuchtere slachtkalveren 1,40-1,80, (per stuk 55- 95), slachtzeugen le kw. 2,17-2,23, id. 2e kw. 2,17-2,23, slachtvarkens p. kg. lev. gew. 2,37-2,52, vette schapen p. st. 120-180, vette lammeren p. st. 105-135. Handel: melk- en kalfkoeien gewoon, lui als vorige week, guste koeien minder, flauw gehandhaafd, jongvee korter, lui gewoon, vette kalveren iets hoger, kalm iets hoger, nuchtere slachtkalveren iets minder, lui gehandhaafd, schapen en lammeren gewoon, lui, gedrukt, fokzeu gen gewoon, kalm iets lager, lopers en biggen minder, lui, gehandhaafd, slacht vee ruimer, lui, iets lager, groter, lui iets lager. UTRECHT, 5 juni, Vee Totale aan voer 4048. 818 runderen; 68 vette kal veren; 24 graskalveren; 868 nuchtere kalveren; 255 schapen; 760 lammeren; 231 varkens boven 100 kg; 36 varkens beneden 100 kg; 1016 biggen; 26 bok ken en geiten. Prijzen (in gld.)melk en kalfkoeien 12751575; kalfvaarzen 10001200; vare koeien 9251100; pin ken 725900; stieren 10501300; gras kalveren 425—700; nuchtere kalveren 4085; fokkalveren 125350; schapen 100190; lammeren 100140; drachti ge varkens 450—700; lopers 115—140; biggen 95107; bokken en geiten 18 60, alles per stuk. Vette koeien le kwal. 5.105.30, idem 2e kwal. 4.805.00, idem 3e kwal. 4.404.70; vette kalveren le kwal. 3.804.00, idem 2e kwal. 3.70 3.80, idem 3e kwal. 3.403.60; nuch tere kalveren 1.401.85; zware vette varkens 2.55—2.60; zouters 2.602.70; slachtzeugen 2.15—2.20; jonge slacht zeugen 2.202.25. Overzicht (resp. han del en prijzen): melk- en kalfkoeien: rustig - niet prysh.; vette kdeien: rus tig - niet prijsh.; vare koeien: kalm - prijsh.; vette kalveren: rustig - even la ger; graskalveren: matig - prijsh.; nuch tere kalveren: willig - prijsh.; fokkal veren willig - ruim prijsh.; schapen: willig - ruim prijsh.; lammeren: rustig- ruim prijsh.; varkens: rustig - prijsh.j biggen: rustig - prijsh. Gisteren is van het terrein van het Academisch Ziekenhuis een witte Ci- troën Ami 6 gestolen met het kenteken: FR 84—72. Een 16-jarig meisje uit Leiderdorp is gistermiddag met een sleutelbeenfrac- tuur en een hersenschudding in het Aca demisch Ziekenhuis opgenomen, nadat op de Korevaeratraat met haar brom fiets was aangereden door een personen wagen. Voor de KAV-afdeling Herensingel - hedenavond om half acht in de parochiekerk van St.-Joseph aan de Herensingel een H. Mis. Daarna wordt rond een souper in de zaal Maria Gij- zensteeg een gezellige avond gehouden.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4