SPARTA EN PSY KWAMEN NIET TOT EEN BESLISSING MARZINE Merckx zal in de Ronde starten aifjgfllMi1 ZEILERS ZWAAR OP PROEF GESTELD Bergetappe bijna zege voor sprinter Jacques Anquetil rijdt Tour alleen Feijenoord kans op „doublé Bekerduel wordt zondag overgespeeld Zaterdag marathon in Maassluis Tourbaas Lévitan: DONDERDAG 5 JUNI 1969 DE LEEDSE COURANT PAGINA 11 (Van ome atletiekmedewerker) DEN HAAG Drieën zeventig jaar geleden start ten op de eerste Olympi sche Spelen vijfentwintig lopers op het zwaarste atletieknummer, de ni thon. Spiridon was dc grote held. Toen hü twin tig kilometer had gelopen van de 42 km 195 m, riep hü tegen de toeschouwers langs de weg „Ik ga win nen". En hü zette zich rus tig neer om een liter wün te drinken. Spiridon was de winnaar van de eerste marathon. Na hem volgden er velen. Zaterdag wordt de lüst winnaars aangevuld met de première van dc marathon, die de jonge atletiekvereniging AV Maassluis organiseert. Sinds enige jaren is de, heer Bouwens bij de rijks politie in Maassluis ge detacheerd. Daarvoor was hy werkzaam in Zeeland, waar hü in Middelburg een loop over vijfentwintig kilometer organiseerde en in Vlissingen de marathon. Zijn activiteiten op dit gebied zette hij voort in Maassluis. Vorig jaar maakte hij de vereniging Lange Afstand Lopers warm voor zijn idee een marathon te organiseren. Door de geringe medewer king van de KNAU leed dit plan evenwel schipbreuk. De heer Bouwens zette door en zün streven werd beloond. In Maassluis werd een atletiekvereniging op gericht, die op zaterdag 8 juni een marathon or ganiseert. Een niet zo gun stige datum, gewrongen tussen de marathon ter gelegenheid van de ope ning van de Scheldebrug en (tien dagen later) de traditionele marathon Meerbeek in Duitsland. Niettemin zijn reeds mi dan zestig inschrijvingen ontvangen, waaronder tien uit Engeland en twee uit Duitsland. In de sporthal van Maassluis zullen vijf artsen zaterdagochtend de atleten keuren. Om 13 is de start op de Maasdijk bü de Peter van Anrooy- weg. Via de Parallelweg gaan de atleten naar Hoek van Holland (over de Recreatieweg door de dui nen en het park naar de Oranjesluizen) en dan terug naar Maassluis. Een interessant en afwisselend parcours, dat voor de atleet aantrekkelijk is omdat zijn weg vrijwel over beton en asfalt gaat. ADVERTENTIE voorkomt reisziekte bij apotheek en drogist BRUSSEL „Eddy Merckx zal toch starten in de Ronde van Frankrijk. Voor hij op 28 juni in Roubaix aan de start zal verschijnen, zal zijn schor sing ongedaan zijn gemaakt", zei gisteren Tourdirecteur Felix Lévitan in 'n vraaggesprek met de Parijse correspondent van de Belgische radio en t.v. „Ik geloof dat Merckx de technische commissie en de jury van beroep van de internationale federatie voor beroepsren ners om een snelle uitspraak in zijn zaak kan verzoeken", zo ging Lévitan verder. ..Zonder tv? ij fel bestaan er een zeker aan tal onregelmatigheden die opnieuw moe ten worden bekeken, alleerst door de Ita liaanse federatie, want het is niet uitge sloten, dat die federatie de schorsing van Merckx opnieuw zal behandelen". Uitstel schorsing Lévitan betoogde ook nog. dat Merckx uitstel van schorsing moet krijgen, waar door hij aan de Ronde van Frankrijk zal kunnen deelnemen. „De internationale federatie van beroepsrenners zal volgens mij niet nalaten hiermee akkoord te gaan in een uitzonderlijk geval als Merckx, die Okker in drie halve finales PARIJS. Op de dag van de dubbel spelen (in het enkelspel stonden slechts twee kwartfinales bü de dames op het programma) hebben de Roemenen Nas- tase en Tiriac gisteren bü de open tennis kampioenschappen van Frankrük in Parqs voor de grootste verrassing ge zorgd. De als zevende geplaatste Roe menen schakelden in de kwartfinales herendubbelspel de Australische profs Ken Rosewall en Fred Stolle, tweede geplaatst, uit in drie sets: 64, 61, 7—5. Tom Okker bereikte weer een halve eindstrijd. Met Marty Riessen versloeg hü het Zuidafrikaanse duo Bob Hewitt/ Frew McMillan, de oud-Wimbledonkam- pioenen, in drie sets. Okker en Riessen ontmoeten in de halve finales de door het plaatsingscomité hoogst aangeslagen combinatie John Newcombe/Tony Roche. De Australiërs Wonnen gisteren in vier sets van Arthur Ashe, die nog steeds moeihjkheden met zün opslag heeft, en Charlie Pasarell. Tom Okker bereikte laat op de avond de derde halve eindstrijd: die in het gemengd dubbelspel. Met de Britse Vir ginia Wade won hü met 97, 0—6, 75 van het Zuidafrikaanse dubbel Pat Walk- den/Frew McMillan. De Australische Lesley Bowrey-Turner heeft zich gisteren verrassend geplaatst voor de halve finales damesenkelspel. Zü versloeg in de kwartfinales de als tweede geplaatste Amerikaanse Billie Jean King-Moffitt met twee keer 63. De als derde geplaatste Ann Haydon- Jones (Eng.) plaatste zich via een zege op de Amerikaanse Rosemary Casals ceneens voor de halve finales. De set- f nden waren 6—2 en 60. Enige uitslagen: Herendubbelspel (kwartfinales)Nas- tase/Tiriac (Roem.)Rosewall/Stolle (A.) 64, 61, 75; Newcombe/Roche (Aus.) Ashe/Pasarell (VS) 4, 4—6, 6—4, 63; Emerson/Laver (Aus.)Bowrey/ Ruffels (Aus.) 1—6, 6—3, 6—3, 6—2; Okker/Riessen (Ned./VS)Hewitt/Mc Millan (Z.-A.) 7—5, 6—3, 7—5. Damesenkelspel (kwartfinales): Lesley Bowrey (Aus.)Billie-Jean King (VS) 63, 63; Ann Haydon (G.-B.)Rose mary Casals (VS) 62, 60. al meer dan 60. maal is gecontroleerd, zon der dat de geringste onregelmatigheid aan het licht kwam". Lévitan wil de gang van zaken bü het dopingsonderzoek niet kritiseren, maar hü zegt wel te geloven, dat de omstan digheden van de controle, zoals die in Italië gebeurd is. misschien niet helemaal perfect zijn. Ik ben geen specialist, zei hü. maar ik weet niet of een mobiel labora torium ale garanties kan bieden, die een stationair laboratorium heeft". Saboteren Op de vraag of de zaak naar zün me ning een poging zou kunnen zyn om de Ronde van Frankrijk te saboteren, ant woordde Lévitan: „ik geloof dat men dat zou kunnen vermoeden". Hü herinnnerde ook aan het incident van vorig jaar, toen de Italiaan Felice Gimondi niet aan de Ronde van Frank rijk kon deelnemen. Hy zei: „Hü had dat natuurlük wel kunnen doen. maar zün moreel had zo'n schok gekregen, dat hü tenslotte liever verstek liet gaan". (Van onze sportredactie) DEN HAAG Sparta en PSV hebben zich gisteravond weer als echte cup- fighters doen kennen. Hun ontmoeting voor de halve finales van de KNVB- beker eindigde, in Tilburg,, onbeslist (11). Ook de verlenging bracht in deze stand geen wüziging. Daardoor is eer tweede vvedstryd tussen beide teams noodzakelijk geworden, die zondag op een nog nader overeen te komen terrein zal worden gespeeld. Feüenoord plaatste zich gisteren rechtstreeks in de eindstrijd door een zege van 32 op DWS, nadat de Rotterdammers kort na de hervatting hun voorsprong van 20 bü de rust tot 30 hadden opgevoerd. Feüenoord maakt dit seizoen een uitstekende kans de in internationale voetbalkringen hoog aangeslagen „doublé" te winnen: het landskampioenschap en de beker. DWS heeft, zo het al enige hoop had Feijenoord in Rotterdam de toegang tot de bekerfinale te versperren, deze binnen acht minuten geheel moeten laten varen. Toen namelijk hadden de Amsterdam mers door eigen schuld al 'n achterstand van 20 opgelopen. Eerst werd in de derde minuut een fout van Pijlman door Guus Haak afgestraft (waarbij ook doel man Jan Jongbloed niet vrijuit ging) en enige minuten later was het al weer TRANSFERNIEUWS Rijnders wil weg bij Go Ahead (Van o e sportredactie) BREDA Nico Rijnders wil weg bij Go-Ahead. Geenszins omdat het hem bij de Deventerclub niet zou bevallen. Hij wil gewoon van vereniging veran deren om zijn positie te verbeteren. ,Je moet als berocpsvoetballer zakelijk zijn ingesteld. Als je de kans krijgt ergens anders meer te verdienen, moet je die aangrijpen. Go-Ahead wil mij niet kwijt. Ik heb echter het aanbod dat ze mij de vorige week deden, afgeslagen, want alle Nederlandse topclubs hebben be langstelling voor mij". Het laat het zich, gemakkelijk raden welke clubs interesse voor Rijnders hebben: Feijenoord, PSV en Ajax, dat zijn immers de enige verenigingen die de fabelachtige vraagprijs van rond de ton op tafel kunnen leggen. Rijn ders is zich goed bewust dat hij na zijn afscheid van NAC een stuk in waarde Niet alleen het geld is belangrijk voor Rijnders. „Ik ben verschrikkelijk eer zuchtig. Ik wilde in het Nederlands elf tal komen, en dat heb ik bereikt. Nu wil ik naar een club die op het inter nationale vlak meetelt of daarvoor bin- afzienbare tijd in aanmerking komt. Daar heb je de kans grote bekendheid te krijgen. En dat heb ik mij nu een- maa' ten doel gesteld. Tom Kemper, doelman Theo Hooge- ?en en Ad Bakker, allen DFC hebben zich op eigen verzoek op de transfer- lijst laten plaatsen. De 31-jarige Henk Kanselaer zal het komend seizoen voor de tweede divisieclub AGOW uitkomen. De Apeldoornse club heeft voor Kanse laer aan SC Gooiland 12.500 gulden betaald. melk unie V- i l!% ■?;#-!JP er*. raak toen Geels, wederom door zwak ingrijpen van Pijlman, een vrije kans kreeg. Hoewel Feüenoord na deze twee treffers nogal laconiek speelde een situatie waaihan de DWS'ers een be- driegelük overwicht ontleenden is het niet daadwerkelük in moeilükheden ge- De tweede helft was veel aantrekke- lüker. DWS speelde onbevangen en daar door beter, terwijl ook Feijenoord de zaken serieuzer ging aanpakken. Vooral door toedoen van Moulijn, die met zün onnavolgbare acties de Kuip w; zich 26.000 toeschouwers bevonden weer eens ouderwets op stelten zette, kregen de Rotterdammers legio kansen, maar de DWS-defensie greep nu kordaat in. Alleen Wery kreeg vier minuten in de tweede helft nog gelegenheid een doelpunt te scoren, maar verder liet DWS het niet komen. Zelfs waren de uit vallen van DWS niet ongevaarlük er nadat Treytel die was opgesteld ix plaats van Eddie Pieters Graafland een prachtig schot van Dijkstra onscha- Mast overboord in Finn jollen MEDEMBLIK De deelnemers aan de open Nederlandse zeilkampioenschap- de Zuidezeeregatta, zün gisteren büzonder zwaar op de proef gesteld. Een harde wind, die later op de dag nog sterk aanwakkerde en bovendien nogal wat uitschieters vertoonde, zorgde in alle drie olympische klassen voor veel ave rij. In de Finjollen, die als eerste van start gingen, zeilden favoriet Hans van Eist en Solokampioen Cees Nater beiden hun mast overboord. Brandt, een van de kanshebbers, startte zo scherp dat hij te vroeg over de lijn ging en moest overstarten, een jeuvre die veel rijd kostte. Hü bracht het hierdoor niet verder dan een zevende plaats. De overwinning ging de Rotterdamse leraar in de licha- melüke opvoeding Tiemen Vries, die door zün eerste plaats de leiding heeft het algemeen klassement voor Keü- Het aantal FD's dat wegens het weg vallen van enkele prominenten zoals Verhagen en Bok toch al drastisch is teruggebracht, bedroeg slechts vier sche pen. Van dit kwartet was Fred Imhoff de enige die overeind bleef. De wind ook hier de grote spelbreker. Eekels waagde zün spullen er niet aan en ging het water niet op, Snijders sloeg om en moest samen met zün fokkemaat van zijn boot worden gehaald. Zyn boot spoelde later op de dag onder Medem- blik aan. Imhoff heeft nu de leiding in het algemeen klassement met grote voorsprong op Heike Blok. In de olympische drakenklasse, die onder bijna alle omstandigheden rustig het water op kan, zeilde Klomp de mast 1 zyn Eska in drie stukken en moest strijd staken. De overige deelnemers zeilden zonder veel problemen de wed- Grote belangstelling bestond gistermid dag voor het huwelijk van Westlands eerste en alom bekende profwiclrenner Leo Duindam (21) uit Honselersdijk met de Francaise Veronique Jaudin (20). Toen bij de wereldkampioen schappen wielrennen vorig jaar in Ro me Veronique Jaudin haar enige zus ter die aan het wereldkampioen schap In Rome bij de dames deelnam vergezelde en bij die gelegenheid kennismaakte met Leo Duindam zal zij niet vermoed hebben, dat zij gis teren als bruid in Naaldwijk de ge wichtige stap op het levenspad zou In het gemeentehuis van Naaldwük voltrok de ambtenaar van de burger lijke stand de heer S. Kruithof, geas sisteerd door de heer J. Rouman die het Franstalige gedeelte voor zün rekening nam het huwelijk. Oud-ploegleider en thans adviseur van Leo Duindam, P. Liebrechts, als mede de zuster van de bruidegom mej. Henny Duindam traden bij dit burger lijk huwelijk op als getuigen. De heer Kruithof trok na de huwelijksvoltrek king een parallel op het beroep van de bruidegom. „Steeds tracht u met volledige inzet het doel te bereiken Ook nu hebt gij weer een doel be reikt". In de parochiekerk van O. L. Vrouw van Goede raad in Honselersdijk werd daarna het kerkelijk huwelijk met in zegening voltrokken door pater J Hiel redemptorist en rector van de „vreemdelingenkapel" aan de Laan Co pes van C'attenburg in Den Haag. Bij het verlaten van 't kerkgebouw vorm den leden van de Westlandse wieler vereniging „Westland Wil Vooruit" 'n erehaag. In hotel Westlandia te N'wijk com plimenteerden daarna talrijke vrien den en bekenden uit de sportwereld, met name uit de wielersport, het echt paar Duindam-Jaudin. Talrijke bloem stukken en cadeaux onderstreepten de beste wensen voor het echtpaar. De n wielerkringen bekende Charles Ruys bood een groot zelfportret van brui degom-wielrenner Leo Duindam aan. Het echtpaar heeft zich gevestigd in het Westland en wel aan de Vre- denbestlaan te Poeldijk. strijd uit. De grote verliezer was R. Mulder. Opnieuw zeilde deze oud- Valkenzeiler een uitstekende race en kwam als eerste binnen maar werd door het wedstrijdcomité uitgesloten omdat hü te vroeg was gestart. De overwin ning ging nu naar Bier, die eveneens te vroeg de startüjn passeerde maar tü- dig terugkeerde, waardoor zün tweede plaats achter Mulder als eerste werd ge noteerd. r 43 pnt.; 4. Brandt 47.' omgeslagen of i De Reus 28.7 pnt.; 5. Verhagen 33 pnt. Draken: 1. Bier; 2. Bols: 3. Poppe; 4. French; 5. Warners. Algemeen klas |M|' races: 1. Bier 15.7 pnt.; 2. Fr ich 16.7 pnt.; 3. Resultaten van koersen Nootdorp nootdorp - Goudhaartje. f 1,90, f 1,80; kop- (H. J. 1 hof. :hotpr(Js (2000 m): i 1.33.0. Goya, 3. Hoss Petei Bllks'ernbospr(Js3(8l°680 i (M. Vergay) 1.27.7, 2. Toto: w. f3,10, pl. f pel f7,50; cov. f5.50; t Boktprljs (1660 r" jJ Harmsen) 1.27.5, 2. Gea Volann, 'UfC3,80.'pl. f3.—, f3,40, f 1,80; kop- cov. -15,50. Ekkersr(jtprijs (2380 m): 1. Beautiful Star (C A van Leenwen) 1.26.7, 2. Dumas, 3. ETorto?Uwn'f 10,60. Pl. f 2.70, f 5,40; koppel f Elndprfjs(20404 m) 1. Carla p. R. R. Kop- pejan) 1.27.8, 2, Eldorado, 3. Flossie. Toto: w. f3,50, pl. f 1,40, 12,20, f 1,70; kop- "LlifSi (20M pel f25.20; cov. f18.90. Kanselaar naar A.G.O.V.V. APELDOORN De 31-jarige Henk Kanselaar zal het komend seizoen voor de tweede-divisieclub AGOW uitkomen. De Apeldoornse club heeft voor Kanse laar aan SC Gooiland 12.500 gulden betaald. Tennismeisjes verloren MANCHESTER Betty Stoeve en Astrid Suurbeek hebben gisteren m de derde ronde damesenkelspel van de noordelüke tenniskampioenschappen, die in Manchester worden gehouden, ver loren. Betty Stoeve verloor in drie sets (64, 16, 810) van de Schotse Winnie Shaw en Astrid Suurbeek ging in even zoveel sets ten onder tegen de Ameri kaanse Stepanie Grant; 6—2, 4—6, 68. F.I.F.A. sluit Noord-Korea uit ZURICH De internationale voetbal bond (FIFA) heeft Noord-Korea gisteren uitgesloten van de voorronden van het wereldkampioenschap. Noord-Korea, dat ingedeeld was bij Nieuw-Zeeland en Israël, heeft geweigerd tegen Israël te spelen dehjk had gemaakt, schoorde dezelfde speler in de 69e minuut het verdiende tegenpunt. Feijenoord speelde in de volgende op stelling: TreytelRomijn, Israel, Lase- roms en Veldhoen; Haak en Jansen; Geels, Kindvall, Wery en Moulün. Het duel tussen PSV en Sparta is uit- eindelük een gokspel geworden. De laat ste twintig minuten speelden zich name- lük in het donker af, omdat het Willem II-terrein in Tilburg geen verlichting bezit. Gelukkig is de wedstryd niet door een toevalstreffer beslist, want de twee ploegen waren volkomen geRjkwaardig en verdienden geen van beide te ver- Het heeft er overigens lang naar uit gezien, dat Sparta aan het langste eind zou trekken. De Rotterdammers openden in de negende minuut de score door Walbeek en waren in de eerste helft technisch de meerderen van PSV. Na dit doelpunt, dat na goed voorbereidend werk van Jan Klünjan tot stand kwam, trok Sparta zich terug in de verdediging. Er was voor de Eindhovenaars geen doorkomen aan. Zü speelden de bal hardnekkig hoog door het centrum, waar de soms met tien man opererende Spar- tadefensie het makkelijk klaarde. Tien minuten voor het einde voltrok Van Beveren, die in de tweede helft weinig te doen had gehad, indirect het vonnis over zün ploeg. Hü maakte bü het uit trappen te veel passen en de vrüe trap die PSV daarvoor kreeg leidde tot een heftige doelworsteling, waaruit Eijken- broek tenslotte de bal in eigen doel kopte. Dat Sparta echt wel kan aanval len, bewees het in de verlenging. Verder dan een buitenspeldoelpunt van Nol Het derde doelpunt van Feijenoord: na een solo van Moulijn kopt Werp (links in het doel liggend) de bal tegen de touwen. Pijlman (rechts naast Wery) en de in wit gestoken doelman Jongbloed zijn machteloos. Scheidsrechter Wim Scholks uit Leiden (links) heeft het al bekeken. Heijerman kwamen de Rotterdammers echter niet. Ook PSV wist zich geen kansen meer te scheppen, waardoor de wedstrijd zondag zal moeten worden overgespeeld. PSV—Sparta 1—1 (0—1) (na verlen ging); 9. Walbeek 01; 80. Eijkenbroek 11 (eigen doel). Scheidsrechter: Boos- ten. Aantal toeschouwers: 18.000. Boris Spasski loopt verder uit MOSKOU Boris Spassky heeft giste ren in Moskou in de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken zün voor sprong op titelhouder Tigran Petrosjan vergroot. De uitdager won de negentiende partij na 24 zetten en leidt nu met 10% —8% punt. De party had het volgende verloop: wit* Spassky; zwart: Petrosjan. 1. e2—e4, c7c5; 2. Pgl—f3, d7—d6; 3. d2—di. Lf8—e7; 12. f2—f4. Tel—gl, c8d7; 18. f4—f5. Kg8—h8: 19. Tdl- D, Da5d8: 20. f5 x e6. f7 x e6; 21. e4—c5. d6 X e5; 22. Pc3—e4. Pf6—h5; 23. Dg2—g6, eö X Amateurrenners overheersen in buitenland FOLGARIA De twintigste etappe ran de Ronde van Italië leek gisteren en verrassende zege te zullen gaan op leveren voor de als „sprinter" bekend staande Michele Dancelll. Ongeveer 25 voor het einde bereikte hü de top de laatste Col met een voorsprong 2 minuten 20 seconden op zün land genoten Gimondi, Zilloli en Mlchelotto. In de aanloop naar de op een steile helling gelegen finish kreeg Dancelli echter een zware inzinking en zag zich behalve door de reeds genoemde renners ook nog gepasseerd door Maggioni, Tac- Affaire Merckx in Italiaanse parlement ROME De affaire-Eddy Merckx, de renner die wegens beweerde doping ge diskwalificeerd werd in de Ronde van Italië, heeft nu ook het Italiaanse parle ment bereikt. Twee senatoren hebben schriftelük vragen gesteld aan premier Mariano Rumor, waarin zü opheldering vragen over de dopingzaak. Uit Brussel is gemeld, dat de Belgische minister van Sport zijn collega van Bui tenlandse Zaken heeft verzocht de Ita liaanse regering te vragen een onderzoek naar de affaire in te stellen. Merckx mocht maandag niet starten in de „Giro", waar zün eerste plaats in het algemeen klassement nu wordt ingenomen door de Italiaan Felice Gimondi. Italiaanse sportverslaggevers hebben de „Giro" na het vertrek van Merckx een „begrafenisstoet" genoemd. (Van onze sportredactie) MAASTRICHT Jacques Anquetil rüdt dit Jaar zün laatste Tour de France. Maar de vüfvoudige Tourwinnar zal niet in een peloton te vinden zün. Een groot kampioen waardig, zal hü een eenzame ronde rüdcn. Anquetil is namelük door 1 adio-Luxemburg gecontracteerd voor een „stunt", die veel opzien zal baren. Hü rUdt zün eigen Ronde van Frankrük, compleet met cols, tüdritten etc., zoals het routeschema van de Tour voorschrüft. Anquetil vertrekt telkens één dag voor het peloton uit de diverse etappeplaatsen en 's avonds geeft hü dan exclusief voor radio-Luxemburg een verslag van zyn belevenissen. Dat dit voor een een- rijder geen peul«schil ia. is zeker. cone en Schiavon. Zilioli wist in de laat ste meters de leider in het algemeen klassement, Gimondi, nog op enige se conden te rijden en won daarmee de rik Dancelli eindigde op büna vier minuten als zevende. 1. Zlllol 1 (It.) 248 km In 8 uur 44 min 38 sec., 2. Gimondi fit.» on 3 see 3. Mlche lotto (It.) op 1.48, op 18.23: 9. Taccone Ut.): op 19.50: 1 Morl at.). Ronde van G.-B. Jo Vrancken zorgde gisteren voor de zesde Nederlandse etappeoverwinning in de Ronde van Groot-Brittanië. Hij maakte deel uit van een kopgroep van zes man, die 90 kilometer voor de finish uit het peloton wegsprong. De vluchters konden een voorsprong nemen van ruim vyf minuten, aangezien geen van hen een bedreiging vormde voor de leider in het algemeen klassement, Fedor den Hertog. Deze begon overigens enige kilometers voor het einde zelf een solo en voegde nog eens 24 seconden toe aan het reeds aanzienlijke tijdsverschil tussen hem en zijn naaste belagers. Ver voor hem toon de Jos Vrancken zich in de sprint van de kopgroep de snelste. Scarborough aig. klassement ziet er na d* I3da etappe als volgt uit: 1. Den Hertog (Ned.) 48 uur 42 min. 03 sec.i op 12.39: 2. Oosterhof (Ned.); op 12.48: 3. Fuchs (Zwlts.): Ronde van Oostenrijk (Oost.) z 6~ Zoetemelk (Ned.) z.t De plai sen van de overige Nederlanders: 19. op 2.49 ex aequo De Koning en Jansen. Het algemeen klassement na vijf ritten: 1. De Koning 23.13.36. 2. op 1.35 Stelnmayr (Oost); 3. op 2.49 srv 4.30 Postl (Oost.); 1 Schattelbauer (Oost) 4. c. 5. op 5.15 Sohet (Belg.); lelk (Ned.); 10. op 8.57 Prln- (Ned.); 17. op 17.27 Jansen (Ned.). Het bcrgklassement: 1. Zoetemelk (Ned.) 48 punten; 2. Prinsen (Ncd.) 44 punten; 8. Gawlczek (Pol.) 24 punten; 4. Stelnmayr (Oost.) 20 punten; 5. De Koning (Ned.) 16 Van Duivenbode op transferlijst AMSTERDAM. Theo van Duivenbode, de 25-jarige linker verdediger van Ajax, heeft zich gisteren op eigen verzoek op de transferlijst laten plaatsen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 11