Hoofdinspecteur Arbouw nam f afscheid van politie-korps Economische structuur in bollenvak wijzigt zich Leidse agenda BIOSCOPEN Warmondse raad buigt harde voorstellen om tot compromissen MARKTEN >A /E Krijgt Leidschendam eigen sporthal? Voor flinke jongens DE LEIDSE COURANT Benoemd tot korpschef in Meppel Al vind Ik het wel een beetje Jammer, dat u bij ons weggaat, toch ben ik er door gestreeld, dut het Ministerie het oog op een Leidse inspecteur heeft laten vallen om korpschef te worden van mijn oude standplaats Meppel", zei de Leidse politle-commissaris C'. Berends tot hoofdinspecteur J. L. Arbouw, die gis termiddag in de kantine van het Poli- tie-burenu afscheid nam van het Leid se politiekorps. ,,Dit is overigens een afscheid, dat niet had gehoeven, want u blijft met administratieve navelstrengen aan Lei den verbonden" ging de commissaris verdér, die aan het eind van zijn onder houdend toespraakje de nieuwe korps chef waarschuwde: „Er is nog al wat werk aan de winkel in Meppel." Brigadier M. Bakker, namens de afd. Verkeer op welke afdeling de heer Arbouw 41inspecteur was vond het ook jammer, dat zijn chef ging vertrek ken: „Wij hebben altijd weinig last van Prof. Muntendam naar conferentie over bevolkings vraagstuk Prof. dr. P. Muntendam, hoogleraar in de sociale geneeskunde aan de Leid se Universiteit, is naar Indonesië ver trokken, waar hij de conferentie van de International Planned Parenthood Fe deration en de World Health Organisa tion over family planning, die te Ban dung. wordt gehouden, zal bewonen. In aansluiting hierop zal prof. Muntendam op het Indonesische ministerie van on derwijs overleg plegen over een moge lijke wetenschappelijke samenwerking tussen Nederland en Indonesië, in het bijzonder met de medische faculteit van de Universiteit van Djokjakarta, met name op het gebied van de geboortere geling en de bevolkingspolitiek. Burgerlijke stand Geboren: Robert Christiaan Jörgen, z.v. A. J. M. Hoogduin en W. F. H. Bij; Michael Raymond, z.v. T. M. Klinkert en J. W. van Dijk; Joahnes Willem, z.v. J. van Alten en M. Pols; Nor man Vin cent Anthony, z.v. T. F. Lut en E. B. Sloot; Willem Hylke, z.v. H. van Dant- zig en M. G. A. G. T. V. Guichelaar; Jacobus, z.v. H. Montanje en M. J. D. Karei; Maartje Annemarieke, d.v. H. van Duijn en C. G. de Best; Erik Pe trus, z.v. J. W. Wassenaar en W. T. J. van der Vooren; Rachel Marina, d.v. R. Reijnhart en S. R. Gordon; Berend Pie- ter, z.v. B. P. Esderts en D. Selier; Eric Cornelis Johannes, z.v. J. H. van den Berg en C. A. M. Dofferhoff; Marcus Jacobus Andreas, z.v, J. J. M. van Wieringen en H. M. M. Beijersbergen v. Henegouwen; Monique Johanna Caro lina, d.v. J. M. C. van der Voort en T. Andeweg; Paula, d.v. S. J. Wolting en A. Westhoek; Jan Hendrik, z.v. H. J. de Heer en V. S. Sijtsma; Jean-Paul, z. v. F. J. Appel en H. T. Vellekoop; Angé- lique, d.v. H. J. Vermeulen en J. van den Broek; Frédérique Anne-Marie, d.v. G. P. Gallas en J. H. Gerbrands; Karin Theodora Maria, d.v. R. J. M. Fafié en M. C. van Velzen; Dennis Wouter, z.v. J. J. G. Verboom en C. C. van Beer schoten; Harry Karel Gerben, z.v. H. K. Oudshoorn en J. Nijenhuis; Andrea Hendrika, d.v. H. J. Smit en H. G. v. d. Luit; Christian, z.v. K. D. Lowke- gaard en I. B. eutben: Johanna Adriana Alida Catharina, d.v. J. H. Verdegaal en C. C. Klein: Jolanda, d.v. G. Bos en A. Rietveld; Petronella Elisabeth, d.v. W. C. M. Dolle en L. Bavelaar; Leo- nardus Johannes, z.v. A- J. L. van der Lans en A. J. van den Haak; .Johanna Willemina, d.v. C. van der Plas en W. van Oenen; Coiwelis Maarten, z.v. M. van Duijn en W. Kuijt. Gehuwd: N. K. Eikerbout en J. den Os; G. Gietelink en S. C. Janson; A. Ophorst en J. Jasperse; J. Stieding en L. C. Karremao. OEGSTGEEST Geboren: Peter H., z.v. H. Bosscher en A. P. Siderius; Maria C.. d.v. A. D Nieuwenhuizen Segaar en H. E. N. Kam steeg; Johanna C., d.v. J. G. Belksma en J. H. v. Roijen; Johanna M., d.v. J. J Post en J. M. de Wit; Pauline I., d.v R. Enthoven en M. C. C. de Witt Wynen; Pieter C., z.v. J. C. v. Houweninge Graft- dijk en S. D. H. von Schleussner; Maaike M. M., d.v. N. J. A. v. Oudenhoven en C. G. M. Bouter; André, z.v. R. v. d. Valk en Y. I. B. Schellingerhout. Getrouwd C. J. J. v. d. Kamp en E. Rombouts; J. M. M. Leenders en J. C. M. W. Henkelman; T. E. Broekema en G. v. d. Handel; C. J. v. Hartingsveldt en H. P. M. Wolff; T. Bosman en J., W. M. v. d. Luijt; W. Blomsma en G. C. G. M. v. Kins; F. H. H. Kuggeleyn en M. J. E. Valentrjn; Y. Viersen en M. A. M. Kuggeleijn. Overleden: M. C. Vroom, e.v. W. C. J. Pera. «aris van de Leidse gemeen tepolitie mr. C. Ba rends neemt afscheid van hoofd-inspecteur J. L. Arbouw, die benoemd is tot korspchef van gemeente politie te Meppel. u gehad." Hij bood de scheidende inspec teur een boormachine aan: „Voor, als u als korpschef mocht mislukken, maar denk eraan: misdaad loont niet." Adjudant H. Voorn sprak namens de Mobiele Eenheden en brigadier W. Noordhoek namens de kantine-commis sie afscheidswoorden. Hoofdinspecteur G. Comelisse, die gedurende de 16 jaar, dat de heer Arbouw in Leiden in dienst was met hem heeft samengewerkt, zei onder meer in een met veel grapjes door spekte speech: „Als verkeersgeinteres- seerden hebben we altijd goed stand we ten te houden tegen verkeersdeskundi- gen." De heer Cornelisse feliciteerde zijn collega met diens benoeming en bood hem een eigen gemaakte gedicht aan met de slotregels: „Ik had er meer van ver wacht, maar alles bijelkaar was het jolig en goed." In zijn dankwoord zei de scheidende hoofdinspecteur, dat hij na 16 jaar Lei- sr wel een beetje op uitgekeken was, dat hij hier toch altijd een prettige tijd had gehad. Hij vroeg zijn vroegere medewerkers zijn opvolger, de inspec teur Erens, bij diens werkzaamheden goed bij te staan. Nieuwe hoogleraar prof. dr. Van Rood Grote faam op gebied van de weefseltypering Dr. Jl J. van Rood, 'lector in de in wendige geneeskunde aan de Leidse uni versiteit, is zoals wij vorige week reeds berichtten, benoemd tot hoogleraar te Leiden met een bijzondere leeropdracht voor de immunokematologie. Prof. Van Rood, die in 1926 in Den Haag werd ge boren, behaalde het einddiploma bèta aan het Rijnlands lyceum te Wassenaar en studeerde vervolgens geneeskunde aan de Leidse Universiteit. Na in 1952 het artsexamen te heb ben afgelegd nam dr. Van Raad gedu rende een korte periode de praktijk voor enkele huisartsen -waar. Daarna werd hij aangesteld als assistent op de afde ling Interne Geneeskunde van hhet Leids Academischh ziekenhuis, waar hhij werd belast met de verantwoordelijkheid voor de Bloedbank. In 1957 werd dr. Van Rood ingeschreven in het specialisten- register voor Interne Geneeskunde en volgde zijn benoeming tot hoofd van de afdeling Immuno-hematologie en He- mocytokinetica. In 1962 promoveerde hij bij prof. dr. J. Mulder cum laude op het proefschrift „Leukocyte grouping, a me thod and its application". In hetzelfde jaar vertrok hij naar de Verenigde Sta ten, waarbij tot december 1963 op het Public Health Research Institute of the City of New York onderzoek verrichtte over de in vitro inductie van antili- chaamvorming met behulp van RNA. Na zijn terugkeer in Nederland heeft dr. Van Rood, mede in samenwerking met wetenschappelijke onderzoekers van het Radiologischh Instituut TNO- RVO te Rijswijk en van een aantal bui tenlandse instituten, aangetoond dat compatibiliteit voor de leucocytengroe- pen de prognose van orgaantransplanta- ten kan verbteren. Het wetenschappe lijk werk van dr. Van Rood is met name gericht op de continuering van dit on derzoek en op de klinische toepassingen van de uit genoemd onderzoek voort vloeiende resultaten. Van prof. Van Rood die internationale faam verwierf door zijn werk op het gebied van de weefsel typering en initiatiefnemer was van „Eurotransplant" een in ontwikkeling verkerende organisatie voor samenwer king op het gebied van orgaantransplan taties zijn een groot aantal publika- ties, al dan niet in samenwerking met anderen geschreven, verschenen. Ernstige botsing bij Turfmarktbrug Op de kruising Oude Singel/Nieuwe Beestenmarkt botsten gisteravond rond half acht twee auto's met een orme smak tegen elkaar op. Een 21-jarige dame. die zich in het voertuig van een 22-jarige Haarlemmer bevond, liep hierbij enkele diepe vlees wonden in de linkerknie en een hersen schudding op. De bestuurder bekwam slechts een pijnlijke knie. De andere bestuurder had schaafwonden aan het hoofd. Beide personenauto's waren zó zwaar beschadigd, dat de politie zich genoodzaakt zag de kentekenbewijzen in te houden. Inbraak in Fluks-kantine Tijdens liet afgelopen Pinksterweek end werd in de kantine van de korfbal vereniging Fluks aan de Zoeterwoudse Singel een aanzienlijk bedrag, alsmede een groot aantal goederen ontvreemd. De inbreker(s) verschaften zich de toegang tot het gebouwtje door de deur te forceren, waarna de kassa werd leeggehaald. Aan dit bedrag 175.-) werd nog een groot aantal pakjes siga retten en flesjes frisdrank toegevoegd. De totale waarde aan geld en goederen wordt op plm. 520.- geschat. „De aan de gang zynde verschuiving in het afzetpatroon van de bloembollen, alsmede de toenemende uitvoermogelyk- heden van bolbloemen, zyn er mede de oorzaak van dat vergroting van de bollenexport wat stagneert eu de bin nenlandse boerdery in betekenis toe neemt", aldus merkte de voorzitter van de katholieke vereniging van Onderne mers in bet Bloembollcnbedrijf (KVOB). De beer P. A. van Saase, in de vanmid dag in Haarlem gehouden algemene ver gadering op. Er is volgens de voorzitter geen spra- VOORSCHOTEN TOONSCHAAL GROOT SUCCES scholen. Publiek e beschikbaar De keuze Toonschaal '69, de jaarlijkse Voor schotense gemeentelijke tentoonstelling, is een groot succes geworden. Het on derwerp „Creativiteit in vrije tijd" zorg de voor ruim 160 kunstukken door ama teurs in hun vrije tijd vervaardigd. Het aantal bezoekers was ruim 2.000. terwijl de tentoonstelling bovendien klas sikaal bezocht werd door de hoogste klassen van de lagere scholen en de leerlingen van de HAVO- eD MAVO- gemeente stelden prijzen oor de beste inzendingen, het publiek en de gemeen te stelden prijzen beschikbaar voor de beste inzendingen. De keuze van 't pu bliek en de gemeentelijke jury bleek in grote lijnen gelijk te zijn. De volgende prijzen werden uitgereikt Schilderijen: gemeenteprijs: 1 R. Sei nen; kunstkringprijs: 1 R. Seinen; pu bliek: 1 A. L. Godschalk. Beeldhouwwerk: gem. en publiek: J. Overduin met compositie. Naaldwerk: gem. en publiek: zr. Ama- Handenarbeid: gem. mev.r C. v. Hest- Eijmans; publiek: H. v. Vliet. Keramiek: mevr. v. Leeuwen-Nijen- huis (gemeente); publiek: mevr. StercK en J. Kulk. Maandagavond 2 juni is er in het „Eigen Huis", Leidseweg'100, een ge combineerde vergadering van de Voor- schotense afdelingen van de KVP gast heer), ARP en CHU om 20.30 uur. Drs. C. A. Verkade zal een inleiding houden over de visie van de radicalen op christelijke politiek en de realisatie daarvan. Voor deze vergadering houdt de KVP om 19.30 uur een ledenvergade ring met de diverse jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Bij de bestuursverkiezing zijn aftre dend en niet-herkiesbaar de heren Lan- gemeyer, v. Adrichem en Wittebrood. Door het bestuur worden voorgedragen de heren J. v. Bemmelen, S. Mieken- beek en J. J. A. Mooy. Wegens verhuizing treedt ook af de voorzitter, de heer N. de Boer. Voorge dragen wordt drs. C. J. M. Meershoek. HONDERD JAAR 'T NUT Het Voorschotense Departement tot Nut voor het Algemeen bestaat dit jaar een eeuw. Tijdens een bijzondere leden vergadering is gediscussieerd over het nieuwe programma, dat geheel in het teken van dit eeuwfeest zal staan en waarbij getracht wordt heel Voorscho ten te betrekken. Dr. J. F. Sirks, reeds 23 jaar voorzit ter, zal per 1 september aftreden. Tot nieuwe voorzitter is gekozen de heer H. C. A. Boom. Het geheel staat in het kader van een verjonging van het be stuur. 't Nut-Voorschoten telt thans 550 ge zinnen als lid en bereikt daarmee onge veer 10 procent van de Voorschotense bevolking. Het nieuwe seizoen wordt geopend op 13 september met een receptie, waarbij tevens afscheid genomen wordt van de oude voorzitter, dr. J. F. Sirks. NOORDWIJK CURSUS ZWEMMEN Ook dit jaar start de Noordwijkse Red dingsbrigade weer met de cursus zwem men in het Golfbad in de Noordduinen. Alleen kinderen van leden, vanaf 8 jaar kunnen hieraan deelnemen. Gelegenheid tot opgeven is vanavond van half 8 tot half negen in het materialengebouw Bos weg 4. Het lesgeld voor de hele cursus bedraagt 4. Uit de lagere school in de Haver- straat is tijdens het afgelopen week einde een geldkistje met 200.- gesto len. De schooldeuren waren al zó bouw vallig, dat het een klein kunstje was deze te forceren. Daarna moest het kantoordeurtje het begeven. De politie vermoedt dat hier sprake is van school- jongenswerk. Openbaarheid eisende studenten vingen bot De aktiegroep demokratisering van de Leidse universiteit heeft gistermiddag weer van zich doen horen door met zeven mensen naar het curatorengebouw aan liet .Stationsplein te gaan en daar van de secretaris van de universiteit on middellijke openbaarheid te eisen van de universitaire stukken. De aktiegroep, die inzage verlangde van de lijst van inge komen stukken en van liet archief kreeg van mr. Hofstee nul op request. stukken, geen gegevens DONDERDAG 2» MEI Buurt 5: Paramanbostraat, Coran- tijnstraat, Willem de Zwijgerlaan (ge heel), Abr Grijssenstraat, Stuyvesant- hof, Van Riebeeckhof, Jan Pieterszoon Coenhof, Peiter Bothstraat, Albertine Agnesstraat, Charlotte de Bourbonhol. Juliana van Stolberghof, Anna v Bu- renhol, Marnixstraat (van Willem de Zwijgerlaan tot Volkstuinen), Zwarte Pad. Buurt 7. Herensingel, Julianastr., Julianakade, Sophiastraat, Anna Pau- lownastraat, Alexanderstraat, Prinsen straat, Oranjestraat, Lusthoflaan, Nas- saustraat, Mecklenburgstraat. Os- en Paardenlaan, Bernhardkade, Marijke- straat, Margrietstraat, Irenestr. Bea- trixstraat, Bernhardstraat, Dillenbur- V RIJ DAG 3(1 MEI Buurt 4: Haagweg (geheel), Rijndijk, Dijkhoflaan, Valkenburgseweg, Haag- weg (tien huizen), Klikspaanweg, Da Costastraat, De Genestetstraat, Nico- laas Beelsstraat, Potgieterlaan. Tollens straat, Schimmelstraat, Oltmanstraat. Hasenbroekétraat, Borgerstraat, Van Lennepstraat, Ten Katestraat, Tous- saintkade, Staringkade. Buurt 6. Kneppelhoutstraat, Mul- tatulistraat, Fred. v. Eedenlaan, Lode- wijk van Deyselstraat, Alb. Verwey- straat, Jacq. Perkstraat, Herm. Gorter straat, Louis Couperusstraat, Hoflaan, Willem Klooslaan, Boshof, Duinhof, Meerhof, Akkerhof, Weidehof, Telders- kade, Mulderstraat, Gerrit Kastein- straat, Segaarstraat, van Diemeistraat, (geheel). over personen betreffen of zaken mee de ekonomische koncuurentiepositie van de universiteit wordt bedreigd, ter inzage komen te liggen. Tegelijk stelde de sekretaris van de universiteit, dat er een uitnodiging zal worden verstuurd naar alle universitaire groeperingen om snel te komen praten welke stukken er openbaar konden zijn en welke niet. De studenten van de aktiegroep stel den, dat ze door hun komst uitvoering gaven aan de motie van een plenaire vergadering van stafleden en studenten, waarin om openbaarheid was' verzocht. Mr. Hofstee heeft aan het bestuur van de Algemene Leidse Studenten Vereni ging medegedeeld, dat het antwoord van minister Veringa van O&W over de openbaarheid van het financieel overleg nog niet is binnen gekomen. Wel stelde hij, dat de goedgekeurde begroting van 1969 binnenkort ter inzage zal komen te liggen. Op dit moment is mr. Hofstee nog bezig aan het omwerken van de be groting, zodat gegevens over personen eruit worden geschrapt zonder dat de be groting wezenlijk aangetast zou worden. Over de interne beslommeringen van curatoren zei mr. Hofstee nog, dat de aktie van de studenten hem al drie we ken had gekost, iets wat voor de leden van de aktiegroep naar alle waarschijn lijkheid ook wel zal gelden. DONDERDAG 29 MEI VRIJDAG 30 MEI Rest. Van der Heyden Fusievergade ring Leidsche Kunstkring „Voor allen". 20.00 uur. Schouwburg Sluitingsavond Mater Amabillisschool. 20.00 uur. Bevrydingsplein Turndemonstratie „Jahn". 19.45 uur. Leiden Zuid-west Vlag- en lampionop tocht. 20.45 uur. ZATERDAG 31 MEI Imperium Toneelgroep „Imperium"; Een slok aarde. 20.00 uur. Leids Volkshuis Bijeenkomst Leidse Esperantisten. 14.45 uur. Anonius Clubhuis - Toneelavond „Tot ieders genoegen". 20,00 uur. HILLEGOM G. H. Kelderman 50 jaar bij steenfabriek Gisteren herdacht de heer G. H. Kel derman te Hillegoni de dag, dat hij vyf- lig jaar geleden in dienst trad by Van Herwaardens Kalkzandsteenfabrieken N.V. te Hillegoni, Op 26 mei 1919 nam „De Steenfabriek" hem in dienst als leerling bankwerker-monteur. Hij werkte zich tijdens die halve eeuw op tot eerste bankwerker-monteur. Tijdens de recep tie in het directiekanloor werd hem gistermorgen de gouden draagspeld overhandigd van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. a zekere accentverschuiving en economische structuurver in het bollenvak, welke reeds zich verder ontwikkelen zal. 3 ingezet i Deze ontwikkeling houdt integratie in van de bloembollen bolbloemen, welke integratie op vele bedrijven reeds werkelijkheid is. Verder houdt deze ontwikkeling een vrijer wordend handelsverkeer in. Zij biedt nieuwe perspectieven, welke na het doorlopen van de huidige dieptepe- riode voor het vak bereikbaar zullen zijn als het een verstandig beleid weet te - Inzameling voor Voorhouts gouden Cecilia Reeds meer dan een lialf jaar is „Muze 50" in Voorhout bekend als de herinne ring aan 50 jaar muziek van de plaat selijke muziekvereniging St. Cecilia. Op 7 jöli 1919 vond de oprichting plaats in café-restaurant „Bocrhave". In de loop van de achterliggende 50 jaar, is St. Cecilia een begrip geworden in Voorhout. In vroeger jaren en ook nu nog, zijn de muzikanten paraat by eve nementen in de gemeente en jubliea's van inwonenden. Meerdere plaatselijke instanties heb- erking met het straits n-f ri0 ho„ jubilerende bestuur, akties ondernomen. Dit toekomstbeeld schetste de heer zoals verkoop van pakltcn lucilers, enz. om St. Cecilia financieel in staat te stel- Saase mede naar aanleiding van reacties waaruit blijkt, dat sommige leden de KVOB zien als een soort katholieke uit gave of cople van de Koninklijke Alge mene Vereniging voor Bloembollen-cul tuur. Voor een deel overlappen de werk terreinen van beide organisaties elkaar inderdaad bij het innemen van een standpunt. Bij beleidsaangelegenheden heeft de KVOB echter ook vaak met suc ces een eigen geluid laten horen. Spreker bracht onder meer in herinne ring de acties van zijn vereniging in de jaren vijftig met betrekking tot de ver- sterkking van teelrecht aan beginnende kwekers. De voorzitter merkte op, dat juist te nieuwe ontwikkelingen door de KVOB zijn bevorderd en begeleid, daar bij bleek dat zij, zoals de naam reeds zegt, een ondernemings-organisatie is. De voorzitter zei, dat hij een econo mische begeleiding van het vak door middel van een centraal bloembollenco mité-nieuwe stijl wenselijk acht en dat hij daaraan wil meewerken. Het zal ech ter nodig zijn dat alle betrokken organi saties hun structuur en gedrag aanpas ten het 50-jarig bestaan te i Uit een belegde vergadering door het bestuur der Oranjevereniging, bestaande uit afvaardigingen van alle plaatselijke verenigingen en instanties, werd een comité gevormd met als voorzitter wet houder J. Huigsloot. Als doel werd ge steld gelden bijéén te zamelen om St. Cecilia, als blijk van waardering en dank een eventueel geldelijk cadeau aan te bieden. Deze geldinzameling zal plaats heb ben in hét weekend van zaterdag 31 mei a.s. Zoals St. Cecilia Voorhout nooit heeft teleurgesteld, hoopt het comité, dat Voorhout's gemeenschap, hen nu ook niet teleurstelt. Naar verluidt, zal de jubileumfeestvie ring plaats hebben op 6 juli a.s. en wor den ingezet met een plechtige H. Mis in de parochiekerk, waar een aantal leden van St. Cecilia medewerking zal verlenen bij de uitvoering van een drie stemmige Missa Pontificalis van Loren zo Perrosi. Een mis-uitvoering met ko perbegeleiding naast orgel. WOENSDAG 28 MEI I960 De films in de week van 22 t/m 28 mei zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: The happiest millionaire (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 «ïur Pinksterdagen: 4.30. 7.00 en 9.30 uur. Nachtvoorst, do. vr. zat. Finale lr. Berlijn, 23.30 uur (18 jr.) Jeugdmatinee: le en 2e Pinksterdag en woensdag 2.30 u. Dick Trom ec. het Circus. Lido: Play dirty (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur le en 2e Pinksterdag 2.30, 4.45, 7.0G en 9.15 uur. Luxor. Wat is er toch aan de hand met Rosemary's Baby"' (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: The Beatles (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur le en 2e Pinksterdag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Casino Royale (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur le en 2e Pinksterdag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. lïex. Tarzan en de Jungle Bay (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur PPinksterdagen: 2.30. 4.45, 7.15 en B. en XV. nemen veel terug Toch subsidie mogelijk voor school met bijbel Een lange agenda werd gisteravond door de Warmondse raad in recordtijd afgewerkt en slechts enkele punten ga ven aanleiding tot een meer uitvoerige discusie. Bij liet vorstel van B. en W. versoek van de heer Voor douw tot. de bouw van een serre achter zijn woning vroeg de heer Willemsen zich af oj de desbetreffende bepalingen niet te strin gent waren toegepast, al was de beslis sing van het college juridisch gezien juist. Hij vroeg of een oplossing alsnog mogelijk was. De burgemeester was van oordeel dat. wanneer in dit geval vergunning wero verleend, de consequenties hiervan niet te overzien zijn. Het voorstel van B. en W. werd hierna met algemene stemmen aangenomen. Zonder hoofdelijke stem ming werd hierna het ingediende be stemmingsplan Oranje-Nassaulaan Oost Aan de orde kwam hierna het ver zoek van de school met de bijbel om gelden beschikbaar te stellen voor de begroting van het schoolplein en de aanschaf van enige hulpmiddelen. B. en W. stelden voor op dit verzoek af wijzend te beschikken omdat de werk zaamheden en aanschaffingen, waarop de aanvrage betrekking heeft, leeds zijn geschied vóór dat het verzoek werd Hogere kosten De heer Breedijk zei, dat het in de bedoeling van het schoolbestuur lag deze zaken uit eigen middelen te finan cieren, doch aangezien de kosten be langrijk hoger waren dan was geraamd, bleek dat niet mogelijk. Bovendien staat het schoolbestuur het volgend jaar voor belangrijke uitgaven, die niet kunnen worden gedekt uit het toegekende be drag per leerling. De heer Willemsen stelde voor nog geen beslissing te ne men en alsnog pogingen in het werk te stellen om een voor beide partijen aan vaardbare oplossing te komen. Dit voor stel werd aangenomen met zeven tegen drie stemmen. Tegen stemden de oeide wethouders en de heer Weijers. Besloten werd een bedrag van 572,93 beschikbaar te stellen als sub sidie voor het geven van een jeugdcon- cert voor de drie hoogste klassen van de lagere scholen. Aan de Stichting Buitenlandse Werknemers Rijn en Lek werd een subsidie verleend van 20,- per jaar voor de in het bevolkingsregis ter opgenomen buitenlandse werknc- Historische bundel Aan de orde kwam hierna het voor stel om aan het Historisch Genootscnap „Warmelda" een subsidie te verlenen van 1250,- als bijdrage in de kosten van de uitgave van de historische bundel „Heeren en Bueren, bijdrage tot de ge- geschiedenis van Warmond". De heer Willemsen merkte op, dat cultureel ge zien het genootschap een mooi stuk werk heeft afgeleverd. Het is een inte ressant boek geworden voor hen die belang stellen in de historie van War mond. De heer v. d. Kroft stemde tegen De heer v. d. Kroft vroeg daarna of het niet mogelijk is bij de aanschaffing van een verluchtigingsmachine voor de sportvelden samen te werken met ande re gemeentem^pit bleek niet wenselijk. Goedgekeurd werd het voorstel om 'n bedrag van 14.962,- beschikbaar r.e stellen als vergoeding voor de gemaak te kosten door deskundigen in verband met de onteigening van gronden van de fam. De Vroomen. Besloten werd de jaarwedden van de wethouders met ingang van 1 januari 1968 vast te stellen op 3475,- elk. Als voorzitter van de commissie financiën werd benoemd de heer A. A. Willemsen, van de commissie ontwikkeling de heer J. G. v. d. Kroft en van de commissie bedrijven de heer B. Scheltens. Bezwaarschrift In behandeling kwam hierna een schrijven van de Bouw- en Aannemings maatschappij Delft en Schieland N.V. Deze maatschappij maakt bezwaar te gen de opslag per M2 bouwgrond als bijdrage in de algemene kosten van niet op de hoogte van het bestaan van de exploitatie-verordening voor het complex Oranje Nassaulaan Oost en dit is hen ook nimmer medegedeeld De heer v. d. Krof zou het toch wel wenselijk vinden indien bij voorkomende gevallen betrokkenen van het bestaan van deze verordeningen op de hoogte werden gebracht. De vorige eigenaren van de gronden waren wel van het be staan van deze verordening op de hoog te en hadden dit, vinden b. en w., aan de volgende kopers moeten mededelen Het bedrag werd hierna vastgesteld op 5,- per m2. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. tot verhuur van de voormalige St.-Nicolaasschool aan de, kring Zuid- Holland van de Bescherming Bevolking voor een bedrag van 864,- per maand voor een tijdsduur van 10 jaar. Besloten werd bij de JBank PUNT... Een professor komt zonder paraplu thuis en gaat direct alle winkels, waar h(j geweest is, af. In de eerste en tweede heeft hy geen succes. In de derde wel. „Wat bent U toch eerlyk", zegt hij. winkels wist i Korreltje Antwoord den dwaas naar zijn or stand, anders houdt hij zichzelf WOERREN, 28 mei, Kaas Aan voer zes partijen. Notering: le kwal. 3.423.65 per kg. Handel matig. WOERDEN, 28 mei, Vee Aanvoeg 44 lammeren. Prijs 110 130 p. stuk.! Handel kalm. KATWIJK a.d. RIJN, 27 mei, Groenten waspeen p. kist Al 3.60-8.10; A2 2.70- 7.40: bospeen p. bos 1 71-9-; 2 38; BI DEN 11.40-12i20; B2 2.7,0-2.80; C15.20. Andij- 42; bloemkool p. st. (6 st. p bak) 50 H 15-38: komkommer p. st. U 44.-; prei Al 33; A2 22-24; BI 21; B2 16; rabar ber 16-21; sla 18-26: slauien p. bos 6-8; spinazie 19-32; tomaten (bakje 6 kg) Al 9.90-13-10; A2 6.60; Cl 8.90; CC1 6.30- 7.90; radijs 12-15. Aanvoer waspeen 101.000 kg. TER AAR 27 mei. Groenten Peulen 3,70-4,50, peulen 1,30-3,40, postelein 12, snijbonen 2,10-2,60, snijbonen stek 1,60- 1,70, andyvie I 52-56. id. II 35, spinazie 35-46, aardappelen 22-24 alles per kg. Bloemkool AI 84-1,21, id. All 46-64. id B 45-55. id. D 30, sla I 18-30 idem 15-20 per stuk, selderij 4-5, radijs 15 per bos. ft 'i 1st we brandweerauto en de reconstructie van de Warmundastraat, Van Sever- ningkstraat en Dr. Ammanstraat. Verontreiniging Bij de rondvraag wees de heer Wil lemsen op de verontreiniging van het dorp. Hij zou gaarne zien dat hiertegen passende maatregelen worden geno men. De voorzitter zegde toe deze zaak in het college te zullen bespreken. Ook zou de heer Willemsen gaarne zien dat de bewoners in de gelegenheid wor den gesteld een tweede vuilniszak te kopen voor de prijs van bijv. 50 cent, wanneer één zak niet toereikend is. B. en W. nemen deze sugestie in overwe ging. VLIEGENDE VOORHOUTER De Vliegende Voorhouter hield eer wedvlucht vanaf Baslogne. In concours waren 160 duiven. De afstand bedroeg 262 km. De eerste 10 Ne- j Gerven 1, 2, 8; J. Berg 3, 5. 6; P. War- WIE WIL ONZE KRANT BEZORGEN IN LEIDEN? een aardig zakcentje Aanmelden: DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN Stichtingskosten beraamd op dik miljoen In de eerstvolgende raadsvergadering komt een voorstel in behandeling voor de bouw van een sporthal in de wijk Anistelwijk. Aanvankelijk was met enige gemeen ten overleg gepleegd om tot een ge zamenlijk plan te geraken, doch latei- is door die gemeenten besloten dat zij zelf een sporthal zouden laten realise ren. Leidschendam zal nu zelf voor een sporthal zorgen en daarvoor Is geko zen een ontwerp van de Koninklijke Ned. Heide Maatschappij, aangepast aan de voorschriften van de Ned. Sport Fe deratie en van het Ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Het plan bevat v een hal met een in wendig vrij vloeroppervlak van 42 bij 38 meter en kan als twee-ln-een gym nastieklokaal worden benut door gelijk tijdig gebruik door twee groepen. Dit dubbele gebruik van de sporthal geeft kans op een tweevoudige uitkering uit het gemeentefonds ter zake van lager onderwijs, voor wat betreft de vergoe ding gymnastieklokalen. Verwacht wordt dat rond 30 uur week gymnastiekonderwijs gegeven zal worden tegen een vergoeding van f 20, per lesuur. SUBSIDIE De stichtingskosten van de sporthal worden in totaal begroot op een bedrag van f 1.274.000. Van het Rijk wordt een subsidie vernacht van f 200.000,Dit bedrag zal worden aangewend voor af schrijving ineens van installaties en in ventaris f 190.00Ö,en de scheidings wand f 9.600,waardoor de netto in vesteringskosten voorshands op een be drag van f 1.274.000,— minus f 200.000,- is f 1.074.000,worden geraamd. De raad heeft destijds reeds een voor bereidingskrediet toegestaan van een bedrag van f32.000,zodat de raad thans nbg een krediet moet toestaan van f 1.242.000,—. De berekening van de exploitatie van de sporthal wordt berekend op een jaar- f lijks tekort van f 73.000,—. Ti

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4