Verzekeringen LTB tevreden over resultaten van 1969 India? Hopeloze zaak, maar de maatschappij functioneert wel Hoger premie-omzet en gunstiger schadebeeld ADMIN. KRACHT (VRL.) Betaling abonnementsgeld per giro UITSLAGEN LEIDSE VOETBALBOND WOENSDAG 28 MEI DE LEIDSE COURANT Hazerswoudse dpi militair Piet de Wit deed n jaar aan ontwikkelingshit lp „Als u nu zo en zo rijdt, dan komt u op het laatst bij een speeltuin, waar u een bootje kunt huren en dan is het nog maar een paar minuutjes roeien", had de moeder van Piet de Wit door de telefoon gezegd. „Dat '11 paar mi nuutjes", werd voor ons, ongeoefen de stadsmensen, een kleine twintig minuten roeien over het Hazerswoud se Rietveld, maar toen slapten we toch aan wal bij de grote boerderij van de familie De Wit. Piet de Wit stond ons op te wach ten in geitewollen vest. dat duidelijk de signatuur droeg van een oosters land. Met: „Het is gelukkig lekker weer nu. het had anders hier net zo goed koud kunnen zijn zo uit India", begroette hij ons. Ter verduidelijking: Piet de Wit is van de week terug gekeerd uit Gaya, een district in de Indiase staat Bihar, waar hij op de kop af een jaanlieeft doorgebracht om mee te helpen aan een waterontginningsprojcct. een mi- litairobjeet van de genie, dat werd uitgevoerd in samenwerking met de Nederlandse ministeries van Defen sie, Ontwikkelingshulp en Buiten landse Zaken en de Indiase regering. Opdracht De opdracht, die 21 Nederlandse militairen nu een jaar geleden kre gen was: Zorg ervoor, dat het Gaya- district, dat in het seizoen '65/'66 door een verschrikkelijke droogte werd ge troffen, een goede watervoorziening krjjgt. Piet de Wit (26 jaar. 1.86 m. lang en HTS'er chemie) behoorde tot die 21 militairen, vandaar ons gesprek met hem. Waarom heb je je aangemeld om uitgezonden te worden Sergeant Piet de Wit (hij gaat pas volgende maand met groot verlof „Ik heb eigenlijk het altijd al als een soort plicht gevoeld om wat aan ont wikkelingshulp te doen en die gele genheid kreeg ik na in militaire dienst. Het was dus beslist geen al ternatief, zo van: of militaire dienst of ontwikkelingshulp. Daarbij komt. ik interesseer me erg voor oosterse landen en heb speciale belangstelling voor de Indiase cultuur. Een beetje idealisme dus en wat avontuur. Over de uitzending: „Wel een paar honderd jongens hadden zich ervoor opgegeven, maar daar werden er ten- 'dlotte ïBSKPME töïTg'éMeWfe'éfcr Meer wilde de Indiase regering er ook niet hebben, want ze vonden, dat een aantal functies ,'bp?t 'dooi- Indiërs zelf konden worden vervuld. Militair Piet de Wit was. is nog militair. Voelde hij zich ook als zodanig in India. Piet de Wit: „Nee, de verhoudingen bijvoorbeeld tussen de beroepsmili tairen en dienstplichtigen waren veel beter, veel losser ook. dan in Neder land. Dat neemt niet weg, dat er een goede gezagsverhouding was. Majoor W erkzaamheden Over de werkzaamheden in Gaya, een district zo groot als de provincie Utrecht met ongeveer 200.0000 inwo ners: „We moesten dus de bewoners daar minder afhankelijk maken van de moeson en daarom moesten we putten boren. Putten van zo'n 60 100 meter diepte, want die kunnen practisch niet uitdrogen. Zo diep zit er altijd wel water." Het Nederlandse team was verdeeld in twee groepen: een boorploeg, die met twee Ameri kaanse boormachines werkte en die daarvoor een opleiding vem 3 maan den had gekregen in Amerika, en een ploeg die hel onderzoek leidde. Tot die laatste groep behoorde ik, want ik ben HTS'er chemie en had de taak de grondmonsters te analy seren. Wij, onze groep, hield zich dus bezig met het hydrologisch onderzoek. We gingen dus na of er überhaupt wel kansen waren, dat er water in de grond zat. En zo ja, hoeveel. Be halve productie (het boren ven put ten dus), en onderzoek hadden we nog een derde taak: kennisover dracht. We mqesten de.In^ërftpnze, methodiek, onze organisatie, onze wij ze van aanpak leren. W oonomstandigheden Hoe we daar leefden? Nou, we woonden in Gureru, een klein dorpje dat hoofdzakelijk uit een suikerfabriek bestaat en dat destijds nog neergezet is door Krupp. We woonden dus niet in huizen van leem en koemest, zoals de eigenlijke bevol king, maar in bakstenen huizen van de echte „Deutsche grundlichkeit". Er was zelfs nog een klein zwembad- Over ontspanning: We waren erg op elkaar aangewezen. Veel vrije tijd hadden we niet, want er was altijd wel werk. De boormachines draaiden onophoudelijk. Daarom moest ik er ook 's nachts nog wel eens uit om monsters te analyseren. Vrije tijds problemen hebben we bijna niet ge had. Ons enige vertier bestond eigenlijk uit films, die regelmatig door de ambassade uit New Dehli werden gestuurd. Taalbarrière Piet de Wit komt uit het hart van het Zuidhollandse polderlandschap. Heeft hij in India aanpassingsmoei lijkheden gehad. Piet de Wit: „Nee. vrijwel niet. Het is zelfs zo, dat nu ik een paar dagen terug ben, dat ik een zeker heim wee heb. Over één ding is Piet de Wit wel enigszins teleurgesteld: „We heb ben bijna geen contact gehad met de bevolking. De taalbarrière, hè. Voordat we vertrokken hadden we wel wat Hindi geleerd, maar dat was lang niet voldoende. We spraken hoofdzakelijk Engels. Hoe stond de bevolking tegenover jullie Piet de Wit: „De mensen die niets met ons te maken hadden heel sym pathiek. Ook de Indiërs, waarmee we samenwerkten waren niet onaardig, maar toch konden we soms merken, dat ze wrevelig waren, omdat wij, bui tenlanders. hun wat moesten leren, terwijl ze toch zelf ook een goede op leiding hebben gehad. Over het voed sel: We hebben een keer geprobeerd bij een Moslim-slager rundvlees te ko pen. maar toen kregen wc zoveel kri tiek van de Hindoes, dat we daarna alleen nog maar kip hebben gegeten. Ik kan-dan ook geen kip meer zien. Wat is je het meest opgevallen in Piet de Wit: „De moeilijkheden, de onvoorstelbare moeilijkheden, waar mee India kampt. Als je dat met on ze maatschappij vergelijkt, dan is het een hopeloze zaak. Maar, en dat is eigenlijk wel vreemd, op zichzelf functioneert toch wel. Resultaten Wat het resultaat is van ons werk We hebben in totaal 37 gaten ge boord, waarvan qr 15 goed bleken voor water. Het project wordt voort gezet door onze Indiase medewerkers. Zou je terug, willep naarlqdja? Nee. India heb ik nou wel gezien. Op het laatst werd het ook een beetje saai, omdat we er eigelijk niets had- Wat ik het leukst vond? Nou, op een keer hadden we een put geboord in een klein dorpje en toen we klaar waren wilden we uiteraard vertrek ken. We kregen eehter niet de kans weg te gaan, want de dorpelingen gingen voor onze boormachines lig gen. Ze wilden niet eerder weggaan, of we moesten beloven een tweede put te boren. Kijk, dan krijg je toch het gevoel, dat je er iets goed doet. De mensen hebben je nodig. Elf broers verloren met 3—4 van VV O A-combinatie Tweede pinksterdag speelden elf broers Van der Poel een wedstrijd tegen een combinatie van VVOA. Het samen stellen van dit familie-elftal was niet moeilijk, aangezien men ook nog over reserves beschikt. De familiereünie tijdens pinksteren be nuttend trad men weer eens in het strijdperk tegen VVOA. de club waarin zij zelf speelden of nog spcien. Tijdens de wedstrijd moest een van de gebroeders uitvallen: die plaats werd daarna ingenomen door een aangetrouwd familielid, ook Van der Poel geheten. Ondanks het feit dat de combinatie van WOA eenmaal in eigen doel scoor de. werd toch een 4-3 overwinning be- Aad v. d. Luit: 2e prijs in judo toernooi 'De Parel' Op 2e Pinksterdag organiseerde de judoclub „De Parel" te Heeze (NB) een groot Nationaal judotoernooi onder de technische leiding van de gebroeders Jan en Peter Snijders. Aan dit toer nooi werd deelgenomen door diverse Ne derlandse kampioen o.a. T. v. d. Heu vel. M. v. d. Molen Utrecht, de Reuven 's-Hertogenbosch, de Jong Rosendaaj Id dit gezelschap bevond zich ook het lid van de judoclub „Eendracht" A. P. v. d. Luit. Zijn le partij ging tegen A. v. d. Plaat uit Heeze, in 45 seconden wist v. d. Luit zijn tegenstander tot op gave te dwingen. De volgende partij ging tegen de kampioen van Zuid Ne derland n.l. K. de Koeier, deze moest in 55 seconden zijn meerdere in v. d. Luit erkennen. Hierna kwam de leerling van sportschool Jansens uit Roosendaal j. de Kok op de mat, ook deze verloor op vol punt van v. d. Luit. Inmiddels was L. van Veldhoven uil Waalwijk via het het Eendrachtslid P van Tongeren in de halve finale win naar geworden en zo stonden voor de finale A. v. d. Luit en L. van Veldhoven tegenover elkaar. Na eerst met een half punt te hebben voorgestaan moest v. a. Luit uiteindelijk deze voorsprong weer prijsgeven en de scheidsrechter gaf v Veldhoven K O maakt eind aan onderscheid van kaarthouders Het K O-bestuur heeft besloten het onderscheid tussen groene- en gele- kaarhouders op te heffen. Met ingang het nieuwe seizoen kunnen alle in geschrevenen gebruik maken van het hele „pakket", dat It O te bieden heeft en zijn er geen speciale voorstel lingen voor gele-kaarthouders meer. Door het afschaffen van het oude on derscheid worden evenwel de toegangs prijzen nog niet gelijk. Voor degenen. via een collectiviteit (bijvoorbeeld de werkgever) lid zijn van K O kun de toegangsprijzen lager gehouden worden, dank zij subsidies van werkge- of vakbonden. Voor de behandeling van ongevallen is het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuis) en vrijdagmid dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur tdaD St.-Elisabeth-ziekenhuisi. De gang van zaken In het verslagjaar 1968 was voor ile Onderlinge Waarborg maatschappij Verzekeringen van de L.T.B. gunstig te noemen. Eensdeels werd het gunstige resultaat bewerkstelligd door de toename van de premie-omzet tot ruim 13,2 miljoen (13,5%), anderdeels Hoor de betere uitkomsten, vergeleken met voorgaande jaren, in de schade. In het bijzonder gold dit de sektoren van brand-, bloembollenhagel- en wettelijke aansprakelijkheidsverzekering. Verheugend is, dat de produktie aan nieuwe verzekeringen, vooral wat de zakelijke verzekeringen betreft brand-, auto-verzekering e.d. voor een toenemend deel afkomstig was uit de niet-agrarische sektor. Deze koustatering houdt geenszins een verloochening in van liet verleden alswel de onderkenning van de noodzaak 0111 tot verdere verbreding van het nrbeidsterreiu te komen. De inbreng van de plaatselijke boerenleenbanken, die sinds enkele jaren als ver tegenwoordiger voor de maatschappij zijn ingeschakeld, heeft mede Invloed op Fusie i In het verslagjaar nam het beatuur I het principebesluit om met de zuster instellingen van de A.B.T.B.. L.L.TJ. en N.C.B alsmede met de N.V. Levens verzekeringmaatschappij BTL tot een .^menwerking in concernverband te ko men onder de naam INTERPOLIS. Op 29 mei a.s. wordt dit besluit aan de Algemene Vergadering ter goedkeu ring voorgelegd. In de nieuwe struktuur zal de maatschappij, dan geheten IN- TERPOLIS-LTB. ais werkmaatschappij deel uitmakend van het concern haar bedrijf ln dezelfde traditie voortzetten Deze nieuwste ontwikkeling wordt met vertrouwen tegemoet gezien. dezi il wikkeling. Taak blijft voor particuliere verzekeraars In haar beschouwing maakt het be drijf onderscheid tussen vorenbedoelde zakelijke verzekeringen en de persoon lijke verzekeringen; deze laatste groep wordt ook wel aangeduid als de vrijwil lige sociale verzekeringen, zoals ziekte kosten-, arbeidsongeschiktheids- en le vensverzekeringen. In de sektor van de persoonlijke verzekeringen is het de overheid die aan de ontwikkeling mede gestalte geeft. Herinnerd wordt in dit verband aan de wet arbeidsongeschiktheidsverzeke ring die in 1967 ten behoeve van loon- trekkenden werd ingesteld. Nadien is de overheid zich gaan beraden over de ÏSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het: doet.ex. Geschie denis. de heren J. D. Winsenius (Delft) en J. M. M. Leenders (Rotterdam); kerk.ex. Godgeleerdheid, de heer W. L. B. Schipper 1 Leiden)kand.ex. Al' W. en N. de heren L. L. Geluk (Rotterdam) en M. Kanters (Wassenaar); kand.ex. A W. en N„ mej. R. Kleinbussink (Lei derdorp); kand.ex. NI W. en N.. de he ren A. v. d. Bilt (Leiden) en S. P. v. Dijk (Schipluiden); kand.ex. F W. en N., de heer L. M. v. Geldrop (Leiden); kand. ex. G W. en N„ de heren H. A. v. Al- sentgeest (Lelden), R. H. Tadema Wie- landt (Ledien) en mevr. G. Donze-Jan- gen (Leiden); kand.ex. SI W. en N„ de hpren A. P. Vuyk (Leiden) en J. A. v. Veen (Den Haag); kand.ex. G1 W. en N„ de heer O. E. Smit (Leiden); kand. ex. G2 W. enN., de heer F. A. v. Over- meeren (Leiden); kand.ex. G3 W. en N„ de here C. D. v. Panhuys (Leiden): kand.ex. KI W. en N.. de dames M. C. Caudri (Leiden), K. E. v. Battum (Den Haag) en de heer J. P. M. v. d. Geest Leiden l; kand.ex. F1 W. enN., de heer A. D. Flohil Oegstgeestdoct.ex. wis kunde, de heer L. C. M. Kallenberg (Oegstgeest); doct.ex. natuurkunde, de heren W. Nooteboom (Rotterdam) en R. Booy (Leiden); doct.ex. Scheikunde, de heer P. E. J. du Mie (Leiden); doct. ex. Biologie, de heer W. J. Scheffers (Zoeterwoude). wenselijkheden en mogelijkheden ook voor de uiterst gevarieerde groep van zelfstandigen een wettelijke regeling te treffen. De verzekeraars hebben intussen met vereende krachten nieuwe initia tieven op dit terrein ontwikkeld, die het mogelijk maken dat ook de zware risico's in beginsel kunnen worden verzekerd. Temeer daar juist voor deze groep de mogelijkheid van maatwerk gewenst is. blijft ook voor de toekomst een passende taakvervulling voor de partikuliere ver zekeraars wegggelegd. De Branches De premie van de hrand-stomiverze- kering steeg tot ruim 1,4 miljoen. Na enige slechte schade-jaren, kwam de schade in het verslagjaar uit op 49 van de bruto-premie. De maatschappij startte in de loop van 1968 een speciale aktie van poliskontrole onder al haar relaties. In een tjjd van oplopende kos- sten, als gevolg van stijging van lonen en materiaalprijzen en, per 1 januari 1969, van de invoeren van de B.T.W.. is de aandacht voor het op peil houden van de lopende verzekeringen van groot belang te achten vooral als dienstbetoon aan de relaties. In de sektor van de specifieke tuin dersrisico's, de verzekering van tuinders glas en -opstallen alsmede die van ge wassen onder glas, was de ontwikkeling rustig te noemen. In de sektor van de medische varia verdient de arbeidsongeschiktheidsver zekering vermelding die in het verslag jaar andermaal sterk groeide. De premie steeg met een 400.000 tot 1.2 miljoen. Voor de ziektekostenverzekering kon niet aan een premieaanpassing worden ontkomen, zij het dat deze naar ver houding van bescheiden aard was. Voor de motorvoertuigenbranche was het verslagjaar een belangrijk jaar in die zin dat begonnen werd met het in eigen beheer nemen van de portefeuille. Dit houdt in dat de maatschappij voor 'dezfe 'bftfrtéhe Eelf als verzekeraar is gaan optreden. Als generaal-agent van de N.V. Le vensverzekeringmaatschappij BTL wa ren de resultaten in de sektor van de levensverzekering wederom zeer bevre digend. De winstbijschrijving op de lo nende polissen bedroeg wederom 5 oloo. BTL keerde ter verhoging van de in gegane pensioenen als kompensatie voor de stijging van de kosten van levens onderhond een bedrag van 1.25 mil- Drietal inbrekers uit Alphen a/d Rijn stond terecht Het wan de vraag wie van het drie tal verdachten uit Alphen a.d. Rijn de kwade genius was geweest in een keten van diefstallen en inbraken welke in de maanden februari en maart door hen waren gepleegd in de omgeving van hun woonplaats en Leiden. De officier bad maar zo hier en daar een greep gedaan in hetgeen verdachten hadden uitge- Dat was dan een diefstal uit kelders van een flatgebouw aan het Stations plein te Leiden, waar o.a. kledingstuk ken, een petroleumkachel, schoenen, een kinderwagen, een veldbed, babykleren, een wasmachine, een wandelwagen en een antieke klok ter waarde van 1000,- werden gestolen. Dan waren er ook nog pakjes sigaretten en shag uit een auto maat in Alphen gestolen. De cementbewerker was in de nacht van 21 maart in een inrichting te Alphen binnengedrongen, volgens zijn zeggen 0111 er een meisje te spreken. Een ka mergenote van liet betreffende meisje, waarschuwde evenwel het hoofd van de zaal en verdachte ging op de vlucht. Maar hij zag nog Kans om een geldkist je van de personeelsvereniging mee te nemen, waarin zich 1,50 bevond. Het was dus met al die verdachten niet te best gesteld. Er Xvaren ook wel huiselijke problemen bij. „Het zijn weliswaar geen lieden uit de onderwereld, maar het gaat toch wel de verkeerde kant op", zo constateerde de president van de rechtbank. De officier van justitie eiste zes maan den waarvan twee maanden voorwaar- delijx voor oen 22-jarige transportar beider; acht maanden waarvan twee maanden voorwaardelijk voor een 21- jarige cementbewerker en acht maanden voor een 27-jarige transportarbeider, allen ipet ttftfek van het voorarrest. De zaken liepen weliswaar allen een wei nig door elkaar, omdat de één iets meer en,,de ander iets minder had uitgehaald of actief aan de misdaden had deelgeno men, doch zoals de officier van justitie constateerde, het waa met alle verdach ten geducht fout geweest. En dit, ter wijl zij reeds eerder waren veroordeeld en in sommige gevallen, zoals bij de ce mentbewerker, nog maar nauwelijks uit de gevangenis waren onslagen. De rechtbank zal over 14 dagen von nis wijzen. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen; Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. ^^^.j-i-n^^^^J^^r^v->^^wv^-^^^^r^vv^r^v%r^yvvv>-vy>TnClOCPCCCCC>5C^>3QCOODCCQQQGOOQOOCOOOCXyXXXiCCOOOOCOCOCQCC<^ DE LEIDSE COURANT i vraagt voor spoedige indiensttreding VOOR DE AFDELING ABONNEMENTEN. Met vakantieafspraken wordt rekening gehouden Schriftelijke sollicitaties aan Papengracht 32 te Leiden afdeling Personeelszaken, Grafiek van Kees Buurman bij LAK in het Academiegebouw Sleutelstad ook tegen HVBG naar de overwinning Sleutelstad ls er gisteravond in ge slaagd na twee wedstrijden ongeslagen te blijven. Dit gebeurde in een bijzonder matte wedstrijd tegen HVGB. waarin de Leidenaars wel wat beter waren dan de spelers uit Haarlem, maar er niet in slaagden dit in doelpunten uit te druk ken. Het werd tenslotte 2-1 voor de Sleu telstad, maar het méést spectaculaire - ooelpuo* kwam wel op naam van HVGB én scheidsrechter Malie. Nadat Breede- veld 1-0 had gescoord uit een vrije worp van Cees van Hooidonk ontstond er voor het doel van de Sleutelstad een pe nibele situatie. Aad Kapaan kreeg de bal te pakpen en speelde terug op kee per Bert Mulder. Een speler van HVGB zwom over Kapaan heen, maar zag geen bal meer, daar Mulder deze onder water had gestopt. Even later kwam het leder weer naar boven, in de handen van Mulder. Tot stomme verbazing van de Leidse doelverdediger sloeg de Haar lemmer de bal uit zijn handen het doel in. ledereen wachtte gespannen wat er nu zou gebeuren: vrije bal voor Sleutel stad omdat Kapaan was overzwommen of «en vrije bal voor HVGB omdat Mul der de bal onder water had gestopt. Scheidsrechter Malie nam echter een geheel andere beslissinghij kende een doelpunt toe. Uit dit ongelukkige voorval putte Sleutelstad moed om wat feller in de aanval te gaan. In de derde periode kwam één van de weinige aardige com binaties tot stand en het was Sleutel stad-topscorer Breedeveld die wist te scoren; 2-1. Verdere doelpunten kwamen er niet meer. Wel werd de strijd wat ongena- mer doordat arbiter Malie teveel toe liet. HVGB wist zich dan ook niet te be heersen en enkele spelers uitten hun misnoegen via luid geschreeuwde op- j merkingen. De scheidsrechter ging hier op echter niet in en gaf later als com- j mentaar: „Als het een buitenlandse ploeg was geweest had ik het tonb ook I niet kunnen verstaan" ,IM Nn zijn tentoonstelling van enkele maanden geleden in de Lakenhal, waar hij deuren, panelen en ritmisch geconstrueerde „kastjes" in zwart en wit exposeerde, later nog gevolgd door enkele grote vlakken panelen op de zg. aankopententoonstelling, exposeert Kees Buurman in het Academiegebouw onder auspiciën van het L.A.K. thans grafiek volgens hetzelfde opbouwsysteem vertikaleu, horizontalen en cirkels. Tot verhoging van de decoratieve werking past hq bovendien soms een bepaalde vouwtechniek toe, die door zijn lichte schaduwwerking het decoratief vermogen van de bladen effectief verhoogt. Toch gaat er naar ons gevoelen van zijn grotere eerder geexposeerde objecten ook een grotere werking uit dan van de kleiner grafische bladen, die thans bij het LAK te zien zijn. Voorts menen wij ook. dat de composities niet tot een oneindig aantal kunnen worden doorgevoerd en op den duur te veel zullen moeten worden herhaald en dan het gevaar lopen te gaan vervelen. Het is een koele, om niet te zeggen koude gezegd moet worden, dat Buurman vooral door het karakter van het door hem gebruikte wit. mooie effecten weet te bereiken. Het is echter wel een vorm van decoratie, die lang niet iedereen zal aanspreken; we vrezen zelfs, dat ze slechts weinigen iets heeft Behalve de prenten hangt er ook een z.g. draaischilderlj. waarvan men met behulp van een draaiknop het schilderij in de lijst kan verschuiven en waardoor men van gedecoreerd vlak kan wisselen en zodoende het visuele aspect kan veranderen. Daarnaast exposeert Buurman een artistieke grap in de vorm van wat hij noemt eeu speelplastiek. Het is een veredeld soort puzzel, bestaande uit drie blokken hout. waarvan er twee zijn doorboord en het derde uitsteeksels heeft, die ln de gaten van de twee andere blokken passen! Door de kleuren wit, rood en zwart, waarmee de blokken zijn beschilderd kan men een grote variatie van kleurschakeringen en -verbanden maken. Dit speelplastiek is echter niet te koop; blijkbaar is het bestemd ten Kees Buurmans eigen pleziere. De tentoonstelling, die is Ingericht in het trappenhuis van de Academie aan het Rapenburg 73, is tot en met 20 juni te bezichtigen, dagelijks, behalve zaterdags en s zondags van 9.00 tot 17.30 uur. WILLEM PRINS. Abonnees die liet abonnementsgeld voor de maand JUNI 1969 gireren verzoeken wij dit vónr SI mei a.s. te doen, waardoor aanbieding van een kwitantie wordt voorkomen. De abonnees die per kwitantie aan de agent betalen, maken w(| er op attent dat bet abonnementsgeld bij vooruitbetaling moet worden voldaan. Wg ver zoeken U dan ook beleefd de kwitantie zo mogelijk bij de eerste aanbieding te willen voldoen. De abonnementsprijzen zjjn: per maand j 4.70 per kwartaal14,19 per kwartaal per post 19,95 Deze prijzen zijn exclusief incassokosten. AUTOMATISCHE GUtEKlNG Het bespaart U tijd en moeite, indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Giro-dienst iaat overschryven. Op aanvraag zen den wij U gaarne een opdrachtformulier toe. Betaalt U voor iemand anders, dan verzoeken wjj U op het girostrookje het bezorgadres van de courant te willen vermelden. De Leidse Courant - Abonnementen-adm. GIRONUMMER: 10 30 03 ZATERDAG 24 MEI I: Sleutels-VVSB 1-1. IA: TAVV 2- Rijnsb. B. 3 8-1, T. Leede 3-Leiden 2 6-0. 2A: Katwijk 4-SVOW 3 2-1. 2B: RCL 4- GWS2 3-2, Rijnsb. B 4-TAVV 3 4-2, Woubrugge 2-Q. Boys 7 4-2. 3AARC 6- RCL 5 2-1. Meerburg-ARC 5 4-1. Kagia 3-Woubrugge 3 2-0 3B: ARC 7-SVOW5 3-2. TAVV 4-RCL 6 1-6. 3C: Katwijk 5- T Leede 4 3-4. 3D. Q. Boys 9-Sleutels 3 3-1. Rijnsb. B. 6-Sp. Lisse 1-7. 3E: RCL 7-GWS 4 5-1.' Sleutels 4-Katwijk 7 5-0. 3F: Lisser B. 6-Katwijk 8 1-5 3G: VWS 4-Katwijk 9 6-6. Leiden 5-Rijnsb. B 8 2-5. 311: WSB 4-Oegstg 7 0-4. 3J: Val ken'68 3-T. Leede 7 4-1. Lisser B. S-Sp. Lisse 2 5-1, Q. Boys 13-Katwijk 11 3-6. Vejeranen. 3K: ARC 8-MVKV 6 2-0, St. Bern.-Koudekerk 6 3-0. A-junioren. Al: RCL al-KRV al 2-3, VTL al-Q. Boys a2 3-4. A2: Q. Boys a3- Leidse B. al 0-2, Leiden a2-Katwijk a2 5-2. Noordwijk a2-Valken '68 al 5-0, VWS al-Q. Boys a4 7-0, Lisser B. a2- Rljnsb. B. a2 3-6. B-junioren. BI: ARC tbl-Koudekerk bl 3-3, DOSR bl-Alphen bl 3-1 B3: ARC b3-TAW bl 0-1. B6: Teylingen b3-GWS b2 10-0. B7: Roodenb. bl-Katw. hl 0-2, KRV bl-UVS bl 0-6. B8: UVS b'2-Lugdun. bl 1-3, Q. Boys b2-Leiden bl 11-0. B10: UVS b3-Q Boys b3 0-1. B12: DOCOS b3-St. Bern. b2 1-1, Q. Boy» b5- Meerb. b2 5-1, Lugdun. b2-Rouwkoop b3 0-4. B13: KRV b2-Rouwoop b4 9-3. C-junioren. Cl: ARC cl-DOSR cl 4-1. Haz. Boys cl-Alphen cl 0-3. C2: ARC c2-Woubrugge cl 5-0. C3: Weter. B. c2- Alphen c2 8-1. C8: T. Leede c3-Noordw. c3 4-2. C9: Lugdun. cl-RCL cl 1-2, SVLV cl-Kat\v cl 1-3. Roodenb. cl- UVS cl 0-3. C10: Q. Boys c2-Oegstg. cl 11-0. SJZ cl-KRV cl 3-1, UDO cl-Rjjnsh B. cl 1-1, Leidse B cl-DOCOS cl 0-3. CU: VN A cl-Stompw. B. cl 3-2. ZLC cl-Q. Boys c3 13-2. C12: Q. Bovs c4-DO- COS c2 3-0, RCL c2-UVS c2 0-5. C13: ASC «3-Rijnsb B. c2 1-2, RCL c3-Katw. c3 1-13. 015: RCL c4-Meerb. c2 4-1, ASC c4-RCL c4 1-7, SJZ c2-UDO c2 0-12. C17: Lugdun. c3-Rouwkoop c5 2-0, UDO C3-DOCOS c4 14-0. MAANDAG 26 MEI Om 1 plaats ln de Ie klasse A: Alphen 3-Rouwkoop 2 2-3. 2A: Alph. B. 2-SVLV 2 2-0, UDO 2-Roodenb. 4 4-1. 3B: Roodenb. 5-LFC4 O-S, ASC 3-St. Bern. 2 0-4, Stompw. B. 2-UVS 5 6-0. Or. Groen 3-Leidse B. 2 3-5. 3C: VTL 3- LDWS3 2-3, St. Bern. 3-ZLC 2 3-0. 3D: DOSR 4-Weter. B. 2 0-3, Alphen 4-UDO 3 2-0 4.1: LFC 7-LDWS 5 11-1. 4L: Alph. B. 7-LFC 8 6-1 4M: SJZ 5-Weter. B. 6 2-3.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3