mening UW Pleidooi voor stichting psych. observatiekliniek Bevolkingsonderzoek Tuberculose Leiden Vragen raadsleden over subsidieverzoek van NZH Argumentatie Huisvesting doet aan willekeur denken Zomerconcert Toonkunst Orkest reeks van uitstekende prestaties BIOSCOPEN Wijzigingen en beperkingen streekvervoer Westnederland va DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 23 MEI 19 Afscheidscollege prof. dr. Wiersma Prof. dr. D. Wiersma, die sinds 1954 het ambt van buitengewoon hoogleraar in de forensische psychiatrie heeft bekleed, heeft gisteren zyn afscheidscollege gegeven. Na afloop werd in de Receptiekamer van het Academiegebouw een receptie gehouden, die door zeer velen werd bezocht. In zijn afscheidswoord memoreerde de decaan van de faculteit der Rechts geleerdheid, prof. dr. W. H. Nagel, een psychologisch advies, waarin eertijds werd gesteld, dat prof. Wiersma slechts op de hoogte was van de school van Heijmans en Wiersma, de zogenaamde Groningse school der psychologie, en geen goed docent was. Prof. Nagel zeide prof. Wiersma echter te hebben leren kennen als een extreem intelligente geleerde, die behalve arts ook psycholoog en psycliiater is en daarenboven beter op de hoogte is van het Nederlandse strafrecht dan de genilddelde praktizerende jurist. Zjjn begaafdheid als docent en spreker demon streerde hy aan de hand van enkele bijzondere colleges en. een door prof. Wiersma in zijn functie van lid van de Conseil scientifique van de Raad van Europa gegeven rapport géréral. Van belang voor onderzoek en rechterlijke macht In zyn afscheidscollege stelde prof. Wiersma, dat in de toekomst nog veel meer en veel verfijnder onderzoek kan worden verricht, indien er te Leiden een psychiatrische observatiekliniek met laboratorium kan worden opgericht. Deze zal bijzonder goede diensten kun nen bewyzen aan de rechterlijke macht, die behoefte heeft aan voorlichting de toerekeningsvatbaarheid, de gevaar lijkheid en de behandelingsmogelykhe- den van psychisch afwekende delinquen ten. De Utrechtse kliniek doet dit reeds, maar er is behoefte aan uitbreiding. Ook het wetenschappelijk onderzoek zal met de oprichting van een dergelijke kliniek gebaat zijn. Zo zal men zich kunnen gaan toeleggen op het opsporen van extra geslachtschromosomen (x- y-chromosomen) bij delinquenten. Men dient dan na te gaan, of er persoonlrjk- heidsbeelden kunnen worden opgesteld, die met een afwijkend chromosomenbeeld samengaan. Normale vrouwen hebben twee x-chromosomen, normale ma zijn xy. Tot nu toe is aan het persoon lijkheidsonderzoek van mensen met een afwijkend chromosomenbeeld nog weinig gedaan. Dit zou uitstekend in een obser vatiekliniek kunnen geschieden. Ook zou men de relatie tussen persooniykheidsbeeld en afwijkingen in het hormonale evenwicht of in elektro-oncefalogram kunnen gaan derzoeken. Het is dus te voorzien, al dus besloot prof. Wiersma zyn college. Leidse jongen in Rijnsburg gewond De 13-jarige Henk T. uit de G. v. d. Laanstraat in Leiden, kwam gisteren, fietsend in de gemeente Rijnsburg, in botsing met een personenauto. Hij werd hierdoor vrij ernstig verwond en moest naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den worden gebracht. De rijkspolitie in Rijnsburg, die om nadere gegevens werd gevraagd, wilde ons deze vanmorgen niet verstrekken. DIENSTWEIGERAARS ENDEGEEST Leiderdorp 22 mei, Het is opmerkelijk hoe een groot aan tal politici er steeds weer in slaagt om bij de bevolking de schijn te wekken, dat de democratie in Nederland goed funktioneert. Als het meest gave voor beeld hiervan trof mij wel de gemeente raadszitting van maandag jl. waar een verzoek tot interpellatie over de be ruchte dienstweigeraars-affaire werd af gewezen. Gezien het belangwekkende karakter van deze vragen plus het feit dat men daar kennelijk niet over wilde diskussiëren, volgen zij hier: Aan het college van b. en w., 1. Gezien uw antwoord op vraag 1, met name de passage: „hebben de politieke of maatschappelijke op zich zelf geen rol gespeeld" en uw antwoord 3c: een tewerkgestelde niet past in de dat de komende hoogleraar het druk zal krijgen niet minder dan de huidige met de opleiding der juristen en het bevorderen van de bloei der Leidse Universiteit. Geschenk prof. mr. J. M. van Bemmelen, hoogleraar in het strafrecht, de straf vordering en de criminologie, prof. Wiersma het huldigingsgeschenk. Het was, aldus prof. Van Bemmelen, de com missie bekend, dat de publikatie van zijn studies over moorden uit de negen tiende eeuw een hartewens van prof. Wiersma was. Te samen met A. W. Sijt- hoff's Uitgeversmaatschappij N.V. heeft de commissie deze wens door de uitgave van „Moord en sensatie" kunnen ver vullen. In couvert overhandigde prof. Laatste gelegenheid tot onderzoek: in het WAAGGEBOUW, Aalmarkt. HAAST U DUS Dreigend tekort van f2 miljoen De gemeenteraadsleden Van Aken e: Gransch van de P.v.d.A. hebben B. ei W. van Leiden verzocht „de Raad me spoed zo uitvoerig mogelijk in te lich ten over het subsidieverzoek van d NZH, by voorkeur door middel van eei informatieve nota, die op de eerstvol gende vergadering van de Raad ter discussie staat." De Noord - Zuid - Hollandse Vervoer Maatschappij N.V. dreigt dit jaar met verlies te zullen werken als gevolg van stijgende kosten en dalende vraag naar openbaar vervoer. Het maandblad van de NZH, april 1969, meldt, dat de NZH over 1969 een exploitatietekort van twee miljoen gulden verwacht. Volgens be richten zou de NZH om aan dit verlies Open brief aan burgemeester De heer J. Kapsenberg, Oude Singel 226, heeft een open brief aan de burge meester van Leiden geschreven af schriften heeft hij ook doen toekomen aan de fractievoorzitters in de Leidse gemeenteraad omdat hij van mening is, dat de ambtenaren van het bureau huisvesting nauwelijks aan de norm van gezaghebbend kunnen voldoen. De schrijver van de open brief is tot deze conclusie gekomen na veelvuldig contact met „Huisvesting" waartoe hij zich had gewend, omdat hij een andere woning verlangde (schoorsteenbrandje en komende gezinsuitbreiding). Het „nauwelijks gezaghebbend" grondt de heer Kapsenberg op het feit, dat de argumentatie van „Huisvesting" een steeds wisselende inhoud had. In de loop der tyd werd hij geconfronteerd met de volgende argumenten: tekort inge schreven als serieuze behandeling (lx) aanvrage is in serieuze behandeling (lx) niet urgent genoeg (lx); wel urgent, maar er is geen woonruimte (lx); even geduld hebben, oplossing in zich (diver se malen); „we hebben allemaal wel eens tegenvallers" (lx); woningadvies commissie moet nog beslissen (diverse malen) en: uw gezin bestaat niet uit het vereiste aantal personen (laatste De heer Kapsenberg stelt, dat beslis singen een grote kans lopen als wille keurig te worden ervaren, als de argu mentatie van een bestuur een steeds wisselende inhoud krijgt. Hij doet geen verwijten aan de ambtenaren van huis vesting, maar wel aan het adres van de superieuren van wie, naar mening van de heer Kapsenberg, verwacht mag wor den, dat zij hun medewerkers de nodige zorgvuldigheid en attentheid bij bren gen. LEIDEN IN CIJFERS Lichte stijging woningzoekenden Het aantal woningzoekenden heeft in de maand april wederom een lichte stij ging ondergaan. Aan het eind van de maand waren 4571 mensen ingeschre- Het totaal aantal woningen, dat eind april in uitvoering was was 861. Het maandelijks overzicht van het Bu- Statistiek van de gemeente Leiden, maakt ook melding van een geringe terugloop van inwonertal. Eind januari len 102.375 inwoners maar in in het verleden wél mensen zijn wegge stuurd op grond van hun politieke of maatschappij opvattingen 2. Kunt u verduidelijken wat bedoeld wordt met „niet passen in de struktuur van het ziekenhuis"? 3. Kunt u voorkomen dat in de toekomst mensen worden weggestuurd omdat ze een politieke of maatschappelijke opvat ting hebben die niet door de leiding wordt gedeeld en welke opvatting op zich voor de leiding voldoende is om degenen met deze opvatting tot „niet- passend in struktuur of millieu van het ziekenhuis" te bestempelen? 4. Indien u alsnog, al of niet naar aan leiding van het voorgaande, tot de kon- klu8ies komt dat er dienstweigeraars van Endegeest zijn verwijderd, louter en alleen op het hebben van een bepaalde j opvatting op publiek of maatschappelijk I gebied en op het uitdragen van deze vi-1 sie in een dienstweigeraarsblad, wilt u j-y j deze overplaatsingen dan ongedaan ma- JtlO€{tt tl VOOV telde Leiden 102.375 ilgende maanden is dit gelopen tot 102.161 op eind april. Onder het hoofdstuk openbare veilig heid wordt bericht, dat er 197 misdrij ven werden gepleegd; 752 processen- verbaal werden gemaakt; 610 transac ties werden gesloten met de politie; in het verkeer werden 86 mensen gewond; de brandweer rukte 34 keer uit wegens brand en 31 keer wegeens hulpverle ning. De geregistreerde arbeidsreserve liep terug tot 795, maar er waren 1103 overgebleven aanvragen van werkge- De briefschrijver doet de burgemeester tenslotte de aanbeveling, dat een des kundig buitenstaander de werkwijze van het bureau toest aan de doelstelling en een organisatie-onderzoek instelt. In maart geschreven brieven bleven onder meer onbeantwoord. ontkomen de volgende maatregelen de f „Aangezïe i de desbetref- en op dit ?rking fende gen verhoging van de 1 ment in het geheel komt, zoekt de directie van de NZH thans een uitweg via bijdragen in de exploitatiekosten van de genieenten, weten Haarlem, Bloemendaal, Heei stede. Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Het overleg over deze bijdragen zou een maand of 15" lopen, zonder dat veel schot in zit," zo meldde „Het Pa rool" onlangs. Voor Leiden en omj ving wordt een richtbedrag genoei van 200.000.- als bijdrage in de ploitatie. Maniak in Leiden steekt banden van auto's lek In Leiden is op het ogenblik een ma niak aan het werk, die banden van voertuigen doorsnijdt met een scherp voorwerp. Werd onlangs van zijn (of hunvandalisme in de burgemeesterwijk melding gemaakt, gisteren moest ook de componistenbuurt in de omgeving van het Wagnerplein het ontgelden. Daar werden banden van zeven auto's en zes bromfietsen lekgestoken. BB'ers Leiden gaan oefenen in Warmondse school De Noodwachters van de Beschermin Bevolking van Leiden en vijf omliggend gemeenten moeten binnenkort voor hu opleiding en oefening naar Warmom De BB-kring heeft namelijk voor tie jaar van het gemeentebestuur va Warmond de voormalige St.-Nicolaas- school kunnen huren. Behalve voor training van de BB'ers wordt de vroe gere 8-klassige school ook gebruikt vooi de opslag van materialen. Het beschikbaar komen van het War mondse gebouw maakt aan een periode van omzwervingen en tijdelijke hui! tingen en opslagruimten een eind. In Leiden, waar de BB aanvankelijk ge huisvest was in een gebouw aan de Middelstegracht, moest wijken voor de doorbraak aan de ir. Driessenstraat, kon geen ander gebouw gevonden wor den. Reden waarom uiteindelijk de BB- leiding terecht kwam in het bijvoor beeld voor Voorschotenes noodwachters excentrisch gelegen Warmond. Jongeman kocht jack in een „dievenwinkel" De officier van justitie bij de Haags politierechter was van mening, dat de 19-jarige loodgieter uit Leiden nu genoeg clementie heeft verkregen, dat een fikse straf diende te woi opgelegd en hij eiste drie maanden vangenisstraf inzake heling. De jongeman had in een café jack gekocht, dat van diefstal afkomstig bleek te zijn.',,U weet net zo goed als ik, dat in het café de dieven zelfs uit Haarlem komen om hun gestolen spul len te verkopen, dus begreep u best dat het jack van diefstal afkomstig was," zo verweet de officier, want ver dachte beweerde daarmee onbekend te zijn geweest. Bovendien was het niet de eerste keer dat verdachte terecht stond en daarom kwam de officier tot de forse straf. De rechter veroordeelde tot zes weken gevangenisstraf. Bevolkingsonderzoek op tuberculose Onderzoek in het Waaggebouw, Aal markt op: vrijdag 23 mei 14.00 - 16.30 en 19.00 - 21.30 uur h: jaarlijks zomerconcert van het Toonkunst Orkest Leiden gister avond verklankt in de milde en duide lijke akoestiek van de foyer van de Stadsgehoorzaal, was gebaseerd op een muzikale staalkaart, met zorg samen gesteld door Henk Briër, die de directie voerde. Het waren stuk voor stuk wer ken, die de aandacht van de talrijke aan wezigen gevangen hielden. Onmisken bare uitschieter was het Concertino in Es voor klarinet en orkest van Von We ber, met als solist Bas de Jong, eerste klarinettist in het Radio Filharmonisch Orkest. Het werd een opmerkelijk fraaie vertolking in een even opmerkelijke, moderne, heldere aanpak. We hoorden hier een meester op zijn instrument aan het werk. Bas de Jong we hadden graag nog wat meer solistisch van hem gehoord verraste de aanwezigen op een volkomen beheerste, puntgave en zeer geacheveerde klankvorming en een perfecte frasering. Het orkest had zich, aangemoedigd en gesteund door Briër. rond deze subliem geblazen kern ook kennelijk ontworsteld aan enkele be slommeringen en gaf onbekommerd partij. Eerder in het programma was voor een andere plezierige en verheffende er varing gezorgd. Dat was met de ver tolking van Haydn's Symfonie nr. 95, toen de houten en koperen blazers me rendeels leden van het Jeugd Kamer orkest, het ensemble waren komen ver sterken. In de opening van het concert de uitvoering van Bachs Sinfonia in D Gr. t. en ook in Pergolesi's Concer- waren nogal wat zorgen amateurs zich ondanks al hun bekwaamheid soms geplaatst zien) hoorbaar geweest. In Haydn brak bij de itrijkers, die bij de eerste violen vooral :n de celli uitstekende krachten bezit- :en, de zon door, toen zij door de blazers geruggesteund werden. Het klopte in het symfonisch geheel •lijk reikende, finale. Met veel begrip streek mrs. Greenberg de cellopartij in 'het menuetto. Het was ien uitvoering, waarvoor wij dirigent en 'olgelingen graag onze hulde willen be- D" het Toonkunst Orkest uitgegroeid tot een instrumentale groep die vat in haar mars heeft, viel ten slotte ook te constateren bij het laatste erk, dat op dit concert ten gehore erd gebracht. Een proeve van gedegen bekwaamheid en musiceerdrift werd af gelegd in de Serenade voor kamerorkest van de Hongaarse Nederlander Géza Frid. Henk Briërs haan (die ten aan zien van directie-voering inderdaad de voorste is) kon victorie kraaien. De Toonkunstenaren speelden zich met ecla tant resultaat door de uitermate lastige opgaven qua ritmiek, klankopbouw en Frid is in deze serenade Hongaar met de Hongaren gebleven. Waar zijn in vloeden vandaan komen wenst hij niet te verbloemen. Zo werd dit werk niet alleen een melodisch aantrekkelijk ver dichtsel, maar ook een aangenaam ver pozen bij herkenningspunten (Kodaly, Smetana en, in de eerste maten, zelfs Sibelius). Het strijkorkest heeft zich verheugend goed geweerd; het blazers- thousiaste amateur-mi sten mogen in niet r gaan op zo'n dirigent. OEGSTGEEST „De Kring" wordt voor f17.650 verbeterd Het in- en exterieur van de r.-k naplanschool „De Kring" aan de Tromplaan in Oegstgeest moet f 17.650- voor de school o.a. een betere verlich ting, het verhelpen van lekkages, het opknappen van het speelterrein en het plaatsen van een 60-tal rijwielhekken, benevens enkele reparaites aan de ver warming van de school. Aan de Oegstgeester raad zal volgen de week donderdagavond worden ge vraagd dit alles goed te keuren. Het grijs-blauwe plüche van de raads- banken zit nu eenmaal lekker. Even prettig is het om te keuvelen over be trekkelijk onbelangrijke zaken, zoals een ziekenhuis dat de stad dreigt te verlaten, om daarmee tevens bewust of onbe wust de aandacht af te leiden van zeer urgente kwesties, die voor velen en sommigen van groot belang zijn. Voor sommigen en ik dan denk ik aan een aantal dienstweigeraars die voor hun meningsuiting zitten opgeslo ten in het strafkamp Vledder. KEES WALLE lid „Komitee Solidariteit Dienstweige raars „Endegeest", Splinterlaan 25, Leiderdorp. (Van redactiewege ingekort) niet-bonafide schoorsteenvegers RSITAIR J Ook openbare kleuterschool aan Lange Voort DURE CURSUS VANEEN MAAND VOOR BRANDWEERLUI Enkele leden van ter brandweerkorps zullen in Lei den een praktische scholing krij gen. Deze cursus duurt een maand en de korpsleden komen hier bij toerbeurt voor in aanmerking. Het forse bedrag aan cursusgeld, dat de Oegstgeester gemeenschap hiervoor neer moet tellen, be draagt bijna f 11.000, Gewonde bij frontale botsing rijksweg 44 Op rijksweg (de oude heeft gisteravond 11 uur een frontale botsing plaatsgehad waarbij een 1,1-jarige Haag se dame een bovenbeenfractuur opliep, ij moest naar het Academisch zieken huis worden gebracht. Wegens werkzaamheden bij de Haag se Schouw op de twee rijbanen aan de Leidse kant van de R 44, wordt het verkeer richting Amsterdam over een rijbaan aan de andere kant van de mid denberm geleid. Voor het verkeer in de richting Den Haag geldt daarom te: plaatse inhaalverbod. De personenauto van de Haagse dame negeerde dami negeerde dit verbod en kwam daardoor in frontale botsing met een tegenlig- auto liep Missie en zending op de warenmarkt In de marktstand van ds. Schoonheim en pater Matthee aan de Hooglandse Kerkgracht. wordt zaterdag lectuur over zending en missie uitgestald. Te- Burgerlijke stand Geboren: Cornelis, z.v. D. Schonen berg en M. van der Plas; Annelies, d.v. J. van Velzen en E. de Tombe; Elisa beth M. P., d.v. I. Ie Febre en E. Kleqn; Richardus H., z.v. A. J. P. Timmers en M. C. van Noort; Robert M. H., z.v. M. K. Binnendijk en J. M. van Dijk; Gode- lieve E. C., d.v. N. J. Schrama en L. A. M. Strategier; Ronald, z.v. H. J. van de Weerthof eu W. J. Timmers; Ronald C. G., z.v. C. G. Heemskerk en C. L. H. Warnik; Clementina, d.v. B. R. H. Prin selaar en M. B. F. Barendse. Overleden: J. B. van Weerden, 78 jr, wed v. J. J. van Weerden; D. Wassenaar, 77 jr, m.; J. E. Voges, 70 jr, wed. v. H. Groenendijk; S. de Bruijn, 72 jr. v.; T G. van Heuzen, 67 jr, m. Ondertrouwd: K. E. L. Wösten en G. M. Schellekens; L. J.,Pouw en J. M. Blonk; G. C. van Egmond en J. C. S. Abspoel; J. van Hove en H. Ruijgrok; Zwart en P. Cornelisse; G. Veldhuij- i en J. L. Hoek; A. W. K. Verschel- l en G. W. Bleumink; C. Koelewijn M. de Roode; M. L. Lingerak en H. Kukler; H. T. J. V. van Hal en F. M. van den Eos; H. G. Keuls en i Heijgaarden; W. R. Baarsma Libourel; P. J. Veger en A. Shi- N. Deegenaars en J. J. de Vrind; W. H. Schoonaard; J. M. Brekelmans R. van Creveld; Jonkheer A. C. D. de Graeff en E. J. van Calcor; J. P. Hop C. M. Nieuwenhuis; A. Coert en G, J. Reizevoort; E. B. Ouwersloot en J. J. Gijzenij; J. P. H. Bosman en M. Huizinga; P. H. Kolkman en L. M. in de Velde. Gehuwd: G. Zorn en S. F. van der Keur; W. F. van der Post en J. van Leeuwen; A. A. J. Straman en P. J. J. Vintges; T. J. Kriek en J. A. M. de t; A. G. A. Staats en J. Visser; W. rit en C. A. Pracht; A. M. C. van der Zwet en G. Prins; E. A. Ubels en I. der Krol; J. M. Zuijdervliet en A. Dallinga; B. C. A. Walraven en P. J. Groenewegen; R. A. van Dijk en G. M. T. Huizer; J. H. Langezaal en C. Ouds- De films in de week van 22 t/m mei zijn door de Katholieke Fi Centrale als volgt gekeurd: Camera: The happiest millionaire (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Pinksterdagen: 4.30, 7.00 c loen Nachtvoorst, do. Berljjn, 23.30 uur Jeugdmatinee: le en woensdag 2.30 Finale (18 jr.) ;n 2e Pinksterd u. Dick Trom UNIVERSITAIR NIEUWS Leiden schoors ?t nevenberoep Deze week t stad i het ■an oplichter uitoefe- ingen ze weer in ae Naast het vegen, ■kelijk sch richten zij ook niet bestaande reparaties aan rookkanalen en bieden daarvoor rekeningen van 80 tot 100 gulden aan. In de praktijk blijken er helemaal geen reparaties te zijn verricht en ook niet nodig te zijn. Regelmatig zijn er men sen die hier intrappen. Het betreft twee mannen, die rijden in een auto met een kenteken dat niet op hun naam staat. Bij navraag geven zij een telefoonnum mer op dat ook uiterst dubieus ts. geest te gebruiken bare kleuterschool I Er kunnen twee speellokaal in nor •ede c Aan de Leidse Uni' Brinkman (Leiden). J. Lij ten voorzitter R. K. Bibliotheek de vergadering klokalen en een gevestigd. Hierheen zal dan de klas worden overgebracht die thans in de r.-k. kleu terschool te Oegstgeest is gevestigd. Bij het begin van de nieuwe cursus zal er dan een tweede openbare kleuterklas in worden gehuisvest. Er is echter 22 duizend gulden nodig om het gebouw ge schikt te maken voor deze onderwijs functie. Aan de Oegstgeester raad wordt hiervoor een fiat gevraagd. Ondei M. de R.K. Openbare Leeszaal en Biblio- W. Koppers; J. C. v. Santen en K. A. M. theek is tot voorzitter van het bestuur de Ridder; J. K. Kouwenhoven en A. benoemd de heer J. Lijten. Deze zal nu| Weima; A. Kerpershoek en E. Koren- Het ingaan van de nieuwe dienstrege ling van de N.V. Verenigd Streekver voer Westnederland (Citosa) heeft con- lequcnties voor een aantal ritten, waar van wij de voornaamste hieronder laten volgen. Lijn 1 (Boskoop - Zoetermeer - Den Haag) De vertrektijden van de rit 5.27 uur Boskoop (Groeneweg) - Den Haag wor den als volgt gewijzigd: Boskoop Groe neweg (5.35), Boskoop centrum (5.40), Driesprong Hoogeveen (5.46), Benthui- ;en (5.50), Zoetermeer Palenstein (5.54) n vervolgens ongewijzigd 6.00 uur van af Zoetermeer (busstation) naar Den Haag, aankomst 6.20 uur. De rit 23.02 uur Den Haag - Boskoop, e tot dusver op maandag t/m zater dag reed, gaat een half uur later ver trekken, dus 23.32 uur; aankomst Bos koop (Groeneweg) 0.24 uur. Deze rit 't voortaan ook op zondag gereden. dijk - Alphen) De tegenwoordige lijn 2 is in 3 lijnnum- gesplitst: Alphen - Boskoop - Rot terdam blijft lijn 2; Rotterdam - Zoeter- neer - Leiden wordt lijn 8 (de nu be- itaande lijn 8 wordt lijn IA); Leiden - Lage Rijndijk - Alphen wordt opgeno- onder lijn 4. Komende vanaf Alphen a. d. Rijn in de richting Rotterdam wordt te Boskoop gereden via de Zijde, Boezemlaan, Men- delweg en Linnaeusweg. Mede in verband met deze routewijzi ging zijn de vertrektijden van Alphen (Avifauna) tot Rotterdam en terug, ge wijzigd en worden als volgt: Vertrek: Alphen Avifauna (.32), Al phen station (.57), Boskoop centrum (.54), Boskoop winkelcentrum Snrjdel- wijk (.57), Boskoop Zuidkade Gemeen tebedrijven (.59). Vertrek: Rotterdam C.S. (.47). Bos koop centrum (.00), Alphen station (.17), aankomst Alphen Avifauna (.22). De vertrektijd van de ritten 6.02, 6.32, 19.02. 20.02, 21.02 en 22.02 uur van Bos koop naar Rotterdam worden 2 minuten vervroegd. De vertrektijden van de ritten 18.36, 19.36, 20.36, 21.36 en 22.36 uur van Al phen (Avifauna) richting Boskoop wor den 4 minuten later gesteld. te vervallen. De vertrektijden van de rit 22.35 u. Leiden - Zoetermeer (aankomst. 23.10) wordt als volgt gewijzigd: Leiden sta tion (22.45), Zoeterwoude (23.02), Stompwijk (23.07), aankomst Zoeter meer busstation (23.20). Ljjn 4 (Leiden - Alphen - Bodegraven - Gouda - Boskoop - Leiden) De indeling in de dienstregeling van deze lijn (tot dusver als ringlijn ver meld), wordt gesplitst in een traject gedeelte lijn 4 heen Leiden - Gouda (via Alphen - Bodegraven en Hazerswoude - Boskoop - Waddinxveen) en lijn 4 terug Gouda - Leiden (via Waddinxveen - Bos koop - Hazerswoude en Bodegraven - Alphen). Het trajectgedeelte Leiden - Lage Rijndijk - Alphen van lijn 2 wordt opgenomen onder lijn 4 heen. Op het trajectgedeelte Leiden - Bos koop - Gouda v.v. worden de vertrektij den enigszins gewijzigd en luiden als Leiden station (.00), Leiderdorpsebrug (.15), Hoge Rijndijk, hoe Gemeneweg (.24), Hazerswoude-dorp (.28), Drie sprong Hoogeveen (.31), Boskoop cen- trum (.37), Boskoop Zuidkade Gemeen tebedrijven (.40). Gouda station (.50), Boskoop centrum (.15), Driesprong Hoogeveen (.21), Ha zerswoude-dorp (.24i. Hoge Rijndijk, hoek Gemeneweg (.30), Leiderdorpse brug (.39), aankomst Leiden station (.52). derland worden steeds belangrijker. Voor een lage prijs zijn dagkaarten krijgbaar. waarop onbeperkt mag Westnederland en Van Gog's Auto busdiensten (de Goudse stadsdienst in begrepen). Het gebied waarin men met deze dagkaart kan reizen is zeer uitge strekt: het wordt ruwweg begrensd door de lijn Leiden - Alphen a. d. R. - Utrecht - Gouda - Rotterdam - Hoek van Holland - Den Haag. In samenwerking met de VW Bos koop worden op zaterdagmorgen gratis rondleidingen aangeboden, waarbij een Boskoopse kwekerij wordt bezocht, een film wordt vertoond en een boottochtje wordt gemaakt. Ook is het mogelijk in plaats van de gewone dagkaart een dagkaart te ne men, waarbij de toegang tot het be roemde vogelpark Avifauna te Alphen a. d. Rijn is inbegrepen. Men is dan zeer voordelig een hele zaterdag op stap. Lido: Play dirty (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 le en 2e Pinksterdag 2.30, 4.45, 7. )elp Luxor; Wat is er toch met Rosemary's Baby? (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Studio: The Beatles (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 mu le en 2e Pinksterdag: 2.30, 4.45, 7.0 en 9.15 uur Trianon: Casino Royale (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uu: le en 2e Pinksterdag: 2.15, 4.30 en 9.15 uur. Rex: Tarzan en de Jungle Bay (14 jr Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur PPinksterdagen: 2.30, 4.45, 7.15 itreeks hJL/kund,g aan he reidingsi en. terv ijk ook Korreltje koeien 132; pinken 10; vette 1 22; nuchtere kalveren 4; slachtstiere 4.75, 5.—, 5.30; melkkoeien 1025.- 1350.—, 1700.—; vette koeien 4.65, 5.4 i kw. 5.80; vare koeien 775- 1100.—, 1550.—; pinken 450.—, 650.- -; graskalveren 325.— 475.—; vette kalveren 3.60, 4.10; vette i 100; ren 3.60, 4.10; vette iapen 90; vette lam-k ji' lammeren 532; N.-lN^p n 1000; varkens 23:1 ^<1 n 423; Texelse 1 Hollandse lammeren tmmen 88; biggen 526 paarden 3;T "s veulens 1; geiten 31; vette schaperf- 120.—, 130.—, 140.—; fokschapen 1 170.—, 225.—; idem 2 lamm H_r» 340.vette lammeren 140.- 170.200.Texelse lammeren 120.- 140.N. Holl. lammeren 120.140.- drachtige zeugen 500.—, 550.—, 625.- schrammen 120.130.140.bi gen 90.—, 96.—, 120.—; geiten 45.- 65.105.slachtstieren weinig aai handel rustig; melkkoeien rustig koeien vlug; vare koeien prys houdend matig: pinken en graskalvere: kalm; vette kalveren vlug; fokschape: goed: vette schapen goed: vette lamme ren vlug; Texelse en N.-Holl. lammer, duur; zeugen, schrammen en blggei goed: geiten vlug. Prijzen (in guldens per 100 stuks) ei. ren van 51-52 gr. 8.41-8.62, 56-57 9.59- 10.26, 61-62 10.60-11.00, 66-67 11.51-11. ruimte 1 Ook insi scholen Wethouderswedde in Oegstgeest omhoog Burgemeester jhr. Van Eysinga vai Oegstgeest vindt dat de wedden van zijn naaste medewerkers, de beide wethoi ders, verhoogd moet worden tot 9850. per jaar, met terugwerkende kra< januari 1969. eenkomt met de norm die hiervoor i: gesteld voor gemeenten tussen de 14.000 18.000 inwoners. De Oegstgeest. 1 wordt toestemming gevraagd, deze wedden in het vervolg automatisch aan passen, zodat ze niet elk jaar op nieuw ter openbare goedkeuring vooi gedragen moeten worden. Aan Lange Voort komt 4e openbare lagere school In gebouw Lange Voort 255 te Oegs geest zal de vierde openbare lagei school van deze gemeente worden geve tigd, mits hiervoor goedkeuring van rai en staten wordt verkregen. Pas in de loop van het komende schooljai het begin van het daaropvolgende, zal deze school echter werkelijkheid kun nen worden. Het zijn trouwens plann. die de plaatselijke schoolraad nog ve der uit moetwerken. Reden van de stichting van de: nieuwe school is het volbouwen xi Oegstgeest-noord. Tegen die tijd zal ter plekke gevestigde o.l. Oudenhof- school onmogelijk gemaakt zou word. Bovendien is een tienklassige school vor het onderwijs sterk af te raden. Een 12-klassige school heeft wel weer vooi delen, maar dat zit er voor „openbaai Oegstgeest-noord niet in. Vandaar di nieuwe vierde school. In 1 ni< telde on selijke len latei ins be polder bestemt Reed werd c Sinds woning deel g eengez wacht zijn g died getek

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4