Reconstructieplan voor het Utrechtse Jaagpad „ZUID-WEST AKTIEF" GAAT STADSWIJK VERLEVENDIGEN Schaakvereniging Voorschoten Bevolkingsonderzoek naar hoofdklasse KNSB Leidse agenda Bona Stars moeite met had weinig WASP-team 1961 PAGINA DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 22 MEI 1969 m pfgs m Kath. Vrouwengilde bij de Kon. Marine De Koninklijke Ned. Marine in Den Helder was het doel van het jaarlijks uitstapje van het Katholiek Vrouwen gilde, afd. Leiden. Met regen vertrok ken de vijftig dames van het Stad huisplein. Via de Velser tunnel ging men langs Alkmaar en bij „Duinver- maak" werd de eerste stop gemaakt om koffie te drinken. Een 83-jarige ,,Klaar-Over" stond bij het restaurant klaar om iedereen veilig over de weg te brengen. In Den Helder werd het Gilde met koffie ontvangen en genoot men van een heerlijke lunch. Groot was de verrassing toen een Arabische koopman ons daar bezocht en pro beerde zijn koopwaar te slijten. De Arabier ontpopte zich later als een Gildelid. Toen stond varen op het programma. Het weer was wat opge knapt en er werd een prachtige, maar koude tocht door de havens gemaakt. In ,,'t Huys Tijdverdrijf" werd vervol- j gens een -interessante film gedraaid, n een dag met de marine meemaakte. Na een inwendige „verwarming" ging het weer op huis aan. De zon was intussen doorgekomen en mede daar door was het een prachtige thuisreis. Mevrouw Noordman dankte allen, in het bijzonder de chauffeur voor de medewerking. Mevrouw Lindenhoff- Hop op haar beurt dankte mevrouw Noordman namens allen, voor alle werk dat zij verzet had om deze dag zó te doen slagen. Politic waarschuwt: „Vakantie tref op Tuberculose Het succesrijke eerste tiental van de promotiewedstrijd tegen het derde elf- Schaakvereniging „Voorschoten", dat I ia' van de club D.D. uit Den Haag. onlangs kampioen werd van de regionale Deze wedstrijd behoeft niet meer te woi - Leidse Schaakbond, heelt nu ook in de den gespeeld omdat „Het Oosten" reeds opvolgende promotiewedstrijden voldoen- van D.D. verloren had en twee van de de resultaat geboekt om zich voor het J drie teams promoveren, volgende seizoen geplaatst te weten in Ook drie jaar geleden werd „Voor een landelijke divisie van de Kon. Ned. 1 schoten" kampioen Schaakbond. Het resultaat werd ■ek be iclitei gekampt i gebouw „De Werf", rd tegen liet tweede Oosten" uit Haarlem. de LSB de promotiewedstrijden. Maar 1 één jaar in de KNSB gespeeld j ben. degradeerde het team wee het Waaggebouw, Aal woensdag 21 mei 9.00 - 12.00 t donderdag 22 mei 9.00 - 12.00 i 11.00 - 16.30 t i 14.00 - 16.30 i 14.00 - 16.30 en 19.00 - 21.30 uur heb- „Hpt Oosten", eveneens regi kampioen, is een zeer sterke vereniging, Voorschoten het praktische verkeers- geopend, behalvi waarvan het eerste tiental onlangs pro- examen voor leerlingen van de hoogste uur tot woensdagmiddags 13 uur •eerde van de eerste naar de hoofd- klassen van de lagere scholen afgeno- (dan Diaconessenhuis) en vrfldagmld- Voor de behandeling van ongevallen 5 bet Academisch Ziekenhuis doorlopend dinsdagmiddags van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland meewerken aan de verbetering n het Utrechtse Jaagpad, zo heeft het liege van b. en w. van Leiden gesclire- i de bewoners van het Utrechtse agpad, die vorig jaar op verbeterin- n hebben aangedrongen. Het dagelijks stuur van de provincie, die het eigen- liet beheer en het onderhoud van Jaagpad heeft, heeft aan Leiden voor- steld, dat Provinciale Waterstaat en dienst Gemeentewerken van Leiden uitgewerkt plan gereed maken. Dat plan zal voorzien aan een alge- Ie reconstructie van het Jaagpad, iarbij o.m. wordt gedacht aan het dem- i van de bermsloten, het verbreden ophogen van het wegdek, de verho- ïg van de beschoeiing langs de Rijn de vervanging van de Jaagbrug nr. 2 Naar de klachten van de bewoners van liet Utrechtse Jaagpad aan het adres van de gemeente Leiden en de provincie is geluisterd. Er komt een uitgewerkt reconstructieplan, dat voorziet in een veilig wegdek en demping van de stink sloten. over de Roomburgerwetering door een duikerbrug. Ook aan de verlichting van het Jaagpad, waarover de bewoners ge klaagd hebben, is gedacht. B. en w. van Leiden hebben Gemeentewerken opge dragen met Provinciale Waterstaat en de Stedelijke Lichtfabriek na te gaan wat gedaan kan worden ter verbete ring van de straatverlichting. RSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS EERVOL ONTSLAG PROF. VAN DER VECHT Met ingang'van 1 september 1969 is dr. J. van der Vecht eervol ontslag tleend als gewoon hoogleraar aan de riuniversfteït te Leiden met dankbe- iging voor de belangrijke in deze be- ikking bewezen diensten. PROMOTIES Aan de Leidse Universiteit waren gis- drie promoties. De heer A. van iet promoveerde tot doctor in de wis- ide en natuurwetenschappen op een ifschrift getiteld „Fotoreacties van ige aromatische nitroverbindingen met ioniak". Promotor was prof. dr. E. De heer C. Lowinsohn, assistent op het oölogisch Instituut van de Universiteit Tel-Aviv promoveerde tot doctor in wiskunde en natuurwetenschappen een proefschrift, getiteld: „Die Ano- ïuren des Roten Meeros (Crustacea lecapoda: Paguridea, Galatheidea, Hi- ypidea)". Promotor was prof. dr. L. Brongersma, De heer J. H. Ruys, chef de policlini- le van de Afdeling Kindergeneeskunde hoofd van de Prematurenafdeling van e Verloskundige en Gynaecologische Cliniek van het Leids Academisch Zie- .'nhuis, promoveerde tot doctor in de eneeskunde op een proefschrift, geti- eld „Groei bij vitamine D-resistente ra- hitis". Promotor was prof. dr. H. H. in Gelderen. Aan de Leidse Universiteit zijn ge laagd voor het: doet. ex. Ned. Recht nej. I. H. L. Kramer (Leiden); en doet. Ned. Recht de heer J. M. Bosnak Leiden). Jongerenmisviering over Democratisering V oorwaardelijke hechtenis voor speedboot-ongeval De Haagse Rechtbank heeft vanmor gen een 56-jarige Leidse koopman ter zake het veroorzaken van een aanvaring en zwaar lichamelijk letsel door schuld veroordeeld tot twee weken hechtenis voorwaardelijk met proeftijd van drie jaar met verbod om gedurende die proef tijd een race- of speedboot te besturen, bovendien werd een geldboete van 2.000 opgelegd. Verdachte die tevoren sterke drank zou hebben gebruikt voer op 7 juli van het vorig jaar in zijn speedboot met grote snelheid over de Kagerplas- sen en ramde een andere speedboot aan wie voorrang verleend had moeten wor den. De inzittenden van die boot werden in het water geslingerd waarna de on bestuurde boot in cirkels bleef varen. Hierdoor werd de eigenaar van dat vaar tuig de 44-jarige G. Buitelaar eveneens uit Den Haag overvaren en zodanig ge wond, dat hij overleed. Van een 14-jarige jongen werd diens linkerhand bij het gebeurde zwaar verminkt. De offficier van justitie had twee weken geleden tegen de koopman 4 weken gevangenis straf geëist. Verklaarbare Turkse angst De officier van justitie bij de Haagse politierechter kon er begrip voor op brengen, dat de 33-jarige in Leiden woonachtige Turk er liever vandoor ging dan af te wachten hetgeen kon gebeuren na de door hem veroorzaakte aaprijding. Niet dat de officier het ge drag van de Turk goed wilde praten, doch de angst van verdachte was ver klaarbaar. Want de Turk beriep zich erop, dat de jongelieden die in de door hem aangereden auto zaten, niet bepaald vriendelijk naar hem keken en daarom was hij weggereden. In een auto van een Turkse vriend kreeg verdachte rijles, doch op een kruispunt op de Rijnweg in Oegst- geest raakte hij een auto, die linksaf wilde gaan. Het was voor de rechter een heel probleem om verdachte zijn belevenissen duidelijk te doen maken, maar nog moeilijker werd het toen het op de strafmaat aankwam en de officier o.a. een voorwaardelijke ont zegging van het rijbewijs eiste, dat verdachte momenteel nog ndet bezit. Verdachte bleek wel in het bezit te zijn van een Turks rijbewijs, dat in zijn land voor het leven geldig is. „Zo ver zijn we in ons land niet", stelde de officier vast, die voor de verschil lende feiten gemakshalve een optel ling gaf van het totaal aan boeten, zijnde 250.-, benevens voorwaarde lijk vier maanden intrekking van het rijbewijs. De rechter liet dit laatste na en volstond met 200.- boete op te leggen, want de Turk moet nog 350.- schadevergoeding betalen. „Duur," zei de Turk. I" voorzieningen In samenwerking met andere poli tiekorpsen in Nederland worden met het oog op de komende vakanties door de gemeentepolitie te Leiden fol- •erspreid, met als motto „VAKAN TIE.... TREF VOORZIENINGEN!" Deze folders bevatten een aantal va kantie—tips en een informatieblad, waar op gegevens kunnen worden vermeld die juist in bijzondere omstandigheden zeer nuttig kunnen zijn. De politie hoopt op deze wijze bij te dragen tot het welslagen van de vakan- Foto-wedstrijd voor jeugdwerk in „Zuid-West" Onder auspiciën van de Elam wordt van 22 tot en met 27 mei een auto show gehouden in de garage aan de Kennedylaan in Leiden Z.W. Aan deze interessante show wordt een fotowed strijd verbonden voor deelnemers (deelneemsters) vanaf 16 jaar. De deelnemers hebben niet alleen kans op fraaie prijzen, doch steunen automatisch het jeugdwerk in Zuid- West, want de bruto-opbrengst van de wedstrijd zal- in haar geheel worden aangewend ten bate van het jeugd werk in Zuid-West, dat onlangs een nieuwe impuls heeft gekregen doo<r de oprichting van de stichtingen „For- tuynwijk," „Het Vijfho venhuis" en „Zuid-West," die elk dit jaar nog met de bouw van een clubhuis zullen gaan beginnen aan resp. Berlagestraat, Hof- laan en Valeriusstraat. Zoals reeds eerder gepubliceerd wordt het basiskapitaal geleend van de Ge meente Leiden. Doch' er is veel meer geld nodig vor inventaris en speciale attributen als geluidsinstallaties, film- projector, judomat, enz. enz. Zeer veel wensen staan op de verlanglijst, alle maal nodig om de jeugd verantwoord en zinvol bezig te houden. Wij hopen op een goede start in het belang van het jeugdwerk in Leiden Zuid-West. klasse van de KNSB. Er was „Het Oosten" veel aan gele gen om eveneens te promoveren, mede om de afstand tot zijn eerste team niet groter te laten worden. Het leek er op dat dit de bezoekers ook zou lukken toen „Voorschoten" halverwege de wed strijd reeds met 0-3 achter stond. Bij de vele Voorschotense supporters was de stemming op dat moment gedrukt, te meer omdat tot de verliezers juist spe lers behoorden, die „Voorschoten" vrij wel steeds de nodige bordpunten bezorg- Kansen keerden Met de overwinning van J. Wouters keerde echter de kans; T. v. Schuil» zorgde voor het tweede bordpunt; P. Houweling voor het derde en P. Se- gaar voor het vierde. Intussen ging er ook nog een party verloren, zodat aan het eind van de wedstrijd na vijf uur schaken de stand 4-4 was. Bij analyse bleek echter al gauw dat de Voorschotenaren in de afgebroken partijen beter stonden. Na enig beraad deed „Het Oosten" het aanbod om één van deze partijen gewonnen te geven, mits voor de andere remise overeenge komen kon worden. Hiermee ging „Voor schoten" akkoord. Zo eindigde de ener verende kamp in een 5%-éy2 overwin ning voor Voorschoten. Op het programma stond ook nog een NZH-haltes op oude trambaan voor Station Met ingang van morgen wordt het middengedeelte van de Stationsweg (ter hoogte van de Kamer van Koophandel), dat thans als parkeerruimte fungeert, tijdelyk als halteplaats voor de bussen in de richting Oegstgeest in gebruik ge- Parkeren zal er vanaf die datum niet meer zijn toegestaan. In verband met de op handen zijnde tijdelijke herindeling van het Stationsplein t.b.v de aanleg van electriciteitskabels waren de haltes van alle bussen in de richting Oegstgeest (31, 40, 41, 42, 43, 46 en 60) sinds 4 mei j.l. geconcentreerd langs het oostelijke trottoir van de Stationsweg. Deze oplossing blijkt in de praktijk niet te voldoen, omdat zich tijdens de spits uren en vooral ook op vrijdagen filevor ming en verkeersopstoppingen voor de den. Daarom hebben Burgemeester en Wethouders besloten de N.Z.H.V.M. toe stemming te verlenen het middengedeel te van de Stationsweg voorlopig ook als halteplaats in gebruik te nemen. „Zuid-West Aktief". Zo heet het plan, dat een werkgroep van particulieren woonachtig in Zuid- West de afgelopen maanden hebben ontwikkeld. Van donderdag 29 mei t/m donderdag 26 juni organiseert de werkgroep in Leiden Zuid-West een reeks van evenementen. Het doel van het plan is, de bewoners te confronteren met allerlei vormen van vrijetijdsbesteding op een volkomen vrijblij vende basis. WERKGROEP In de werkgroep, die onder auspiciën staat van de Leidse Jeugd Actie, hebben zitting enkele bewoners van de stads wijk Zuid-West, enkele bestuursleden van de Leidse Jeugd Actie en de directeur van de LJA, de heer G. Steinbach. Er wordt geen batig saldo nagestreefd en er wordt zoveel mogelijk gebruik gemaakt van bestaande faciliteiten, zo als bedrijfskantines, sportvelden, sporthal en gymnastiek lokalen. Medewerking werd verkregen van verschillende verenigingen. De Leidse Jeugdaktie en de Sportstichting hebben bepaalde financiële garanties verleend. De toe gangsprijs tot elk evenement Is pl.m. 0.50. Op zaterdagavond 24 mei a.s. om half cht organiseert de Aktiegroep Geza- leniijke Jongerenmisviering Leiden weer en jongerenmis in de Hartebrugkerk. De celebrant van deze mis, Pater van liet, heeft in samenwerking met de ekstgroep „Demokratiserlng" als on- erwerp gekozen. Na deze jongerenmis is er weer ge- egenheid tot koffiedrinken in de Ro- rianuszaal. Fiets of bromfiets kan men ijdens de mis op de binnenplaats van Ie Romanuszaal plaatsen. Tijdens het koffiedrinken kunt U al- id uw mening geven over onze jonge- I OOK VOOR OUDEREN enmissen. U kunt dit ook doen door j mening te schrijven aan ons nieuwe BÜ de organisatie van de aktiviteiten is niet alleen ge- orrespondentieadresHenry v. Swieten. rekend op de deelname door jongeren. Er zijn allerlei akti Corevaarstraat 37, Leiden, tel. 23565. viteiten voor ouderen op touw - - - vorm van deze misvieringen kan ioor verbeterd worden. Verder moet het zangkoor uitgebreid Inlichtingen over zangkoor en andere inderdelen van de organisatie zijn elke saterdagavond te krijgen in de Roma- 27 mei: 14.00-16.30 Laatste dag: Woensdag, 28 mei: 9.00-12.00 16.30 uur. ook werd enkele enementen speciaal voor bejaarden georganiseerd. Op vrijdag 30 mei a.s. zal er een feestelijke opening zijn in de vorm van een turndemonstratie, een hobbytentoon stelling en een optocht door de wijk, waarbij natuurlijk veel wordt verwacht van de schoolgaande jeugd; zij zul len met vlaggen en lampionnen bij de stoet aansluiten. Er wordt op gewezen, dat het in bepaalde gevallen (zoals bijv. de excursies en de bridgedrive) nodig is vooraf op gave van deelname te doen. Voor algemene informaties wende men zich tot de voor zitter van de werkgroep, de heer J. Bosch, Beethovenlaan 108, tel. 22590, of tot de Leidse Jeugd Actie, Stadhuisplein. ROOSTER VAN AKTIVITEITEN 29, 30 en 31 mei Tentoonstelling vakantiebesteding, o.a. m.m.v. het Nivon. 30 mei: 19.45 u. Turndemonstratie A.V. Jahn en show- nummer Drumband Jahn. 20.45. u. Vlag- en Lampionoptocht. Start bij Albert Heyn. ma. 2 19.30 u. Volleybaldemonstratie in de Sporthal, di. 3 20.00 u. Tafeltennis in de kantine van Royal Mac Bee. wo. 4 21.00 u. Conditietraining in de gymzaal in de Moussorgskystraat. do. 5 19.00 u. Paint-in op het Jeugddorp aan de Voor- schoterweg; 19.30 u. Biljartdemonstratie (bejaardenaktivitelt) in bejaardenhuis, vr. 6 20.00 u. Bal voor de ouderen in de kantine van Royal Mac Bee. za. 7 14.00 u. Atletiek voor de Jeugd op het Jeugd dorp aan de Voorschoterweg. ma. 9 19.30 u. Klaverjassen in de kantine van de fa. Stokkermans. di. 10 19.30 u. Volksdansen op het Jeugddorp aan de Voorschoterweg. wo. 11 21.00 u. Conditietraining in de gymzaal in de Moussorgskystraat 20.00 u. Concert Jeugdkamerorkest Leiden in de Antoniuskerk. do. 12 19.00 u. Voetbal, Jeu de Boules, croquet en micro- korfbal op het Jeugddorp aan de Voor schoterweg; 19.30 u. Biljartdemonstratie bejaardenaktiviteit) in bejaardenhuis, yr. 13 20.00 u. Bal voor de Jeugd op het Jeugddorp aan Voorschoterweg. Evt. Excursie naar de Broodfabriek en Shulton. za. 14 10.00 u. Speurtocht door de wijk Zuid-West. ma. 16 19.30ii. Basketbaldemonstratie van The Bona Stars in de Sporthal, di. 17 19.00 u. Voetbal, Jeu de Boules, croquet en micro korfbal op het Jeugddorp aan de Voor schoterweg. wo. 18 21.00 u. Conditietraining in de gymzaal in de Moussorgskystraat 19.30 u. Vrije expressie op het Jeugddorp aan de Voorschoterweg. do. 19 20.00 u. Tafeltennis in de kantine van Royal Mac Bee; 20.00 u. Samenzang in Boshuis o.l.v. de heer Beenhakker. vr. 20 20.00 u. Huismuziek in de kerkzaal van de Bevrijdingskerk 19.30 u. Bridge in de kantine van de fa. Slokker- za. 21 10.00 u. Jeugdviswedstrijd: Jaagpad langs de Vliet; start: zwembad, ma. 23 19.30 u. Klaverjassen in de kantine van de fa. Stokkermans. di. 24 19.30 u. Volksdansen op het Jeugddorp aan de Voorschoterweg. wo. 25 21.00 u. Conditietraining in de gymzaal in de Moussorgskystraat. do. 26 19.30 u. Badmintondemonstratie door de vereni ging Smash in de Sporthal. LEIDERDORP SCHOOLREISJE 6e KLASSERS LAGERE SCHOLEN Ieder jaar organiseert de Oranje vereniging een schoolreisje voor de leerlingen der 6e klas van alle plaatse lijke lagere scholen. Dit reisje wordt de kinderen gratis aangeboden en zal dit jaar plaats vinden op maandag 9 juni. Ook de 6e klassers, die wonen in Leiderdorp, maar schoolgaan buiten Leiderdorp komen in aanmerking. Zij moeten zich vóór 5 juni aanmelden bij Wet secretariaat, Hoogmadeseweg 13. De politie van Voorschoten verzoekt vooral de wijkbewoners de kinderen met enige extra vriendelijkheid tegemoet te treden tijdens dit examen. Het examen geschiedt onder auspiciën van het ver bond voor Veilig Verkeer. Geslaagd Mej. N. Nieuwenhuizen is aan de Vrije Universiteit te Am sterdam geslaagd voor het examen politicologie. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek. Doezastraat 31, tel. 21313. DONDERDAG 22 MEI Stadsgehoorzaal Toonkunstorkest o.l.v. Henk Briër, 20.15 uur. Huis over 't Hof Ned. Ver. v. Huis- Lezing over Leidse hofjes. 20 u. VRIJDAG 23 MEI Imperium Toneelgroep „Imperium": „Een slok aarde". 20.00 uur. ZATERDAG 24 MEI Stadsgehoorzaal Feestavond v.v. Lug- dunum. 20.00 uur. GROFVUIL- OPHAALDIENST VRIJDAG 23 MEI Buurt 30: Galgewater, Noordeinde en Plein, Rembrandstraat, O. Varkens- markt, Sliksteeg, Groenhazengracht, Rijn- en Schiekade, Witte Singel, Groenhovensraat, Witte Rozenstraat, Justus Carelh'uis, Jan v. Goyenkade, Gerrit Doustraat. Vreewijkstraat. Hu- go de Grootstraat, Bilderdijkstraat Buurt 31: Kort Rapenburg, Kabel- jou wsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Nonnensteeg, Kolfmakersteeg, Zeger- steeg, 5e Binnenvestgracht, Sterren wacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Mo- lensteeg, Boisetkade, Kampersteeg, Consciensestraat, Vliet, Doezastraat, St. Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan v. Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Ga- renmarkt, Steenschuur, Nieuwsteeg, Herensteeg, Salomonsteeg, Kloksteeg, Scheepmakersteeg, Houtstr., Gerecht, Lokhorststraat, Zonneveldstraat, Pie- terskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berken- doelstraat, Pieterskerkgracht. Pieters kerkhof, Papengracht, Doelengracht, Pieterskerks t raat RUIME MARGE: 101-63 Ruim 300 supporters waren dinsdag avond in de Vijf Meihal getuige van een uniek basketbalgebeurcn. The Wasp- globetrotters, een team gevormd uit de bemanning van Amerikaanse vliegdek- schip The Wasp waren met hun ver maarde Wasp op uitnodiging van Bona Stars naar Leiden gekomen. De Amerikanen, sterker dan zondag middag in Rotterdam, maar nog met te weinig conditie konden aanvankelijk regelmatig tot scoren komen tegen de floating verdediging van de Leidenaren. Het waren vooral de schoten van Mos- ley en Powell en de sensationele re bounds van Rockefeller die menig res pect afdwongen. De Stars lieten zich echter niet imponeren en beproefden hun 1-3-1 aanval met succes. Naast enkele drive-ins waren het de afstands schoten van Ruysenaars en Peter de Jong die de score gunstig deden stijgen voor de Bona Stars. De 30 minuten du rende eerste helft noodzaakte coach Kallenberg ook zijn tweede team aan te spreken. Het verschil is niemand op gevallen. Geroutineerd droeg Wim Stol, vier jaar geleden uitgeschakeld als ac tief eerste teamspeler door een knie blessure, zijn punten bij. Wasp bleef volgen al was het op een afstand van 10 punten door afstandschoten van Mosley en Powell die tot de rust in het bezit bleven van een niet te verdedigen Na de wisseling startte coach Kal lenberg wederom met zijn basisteam, bestaande uit Ruysenaars, Pley, Wal- laart en de beide De Jongen. Van talc- tiek werd niet veranderd, alleen moest het tempo opgevoerd ivorden tot het Dit geschiedde en het te- VOORSCHOTEN 50 jaar getrouwd muziek werd bij de heer Lakeman steeds naar buiten uitgedragen. Hij 1-j Tl richtte een gemengd zangkoor in Voor- Lcntpaar Lakeman schoten op. een dameskoor en een JT jongenskoor. De jeugd heeft hem steeds geboeid en als oprichter van SVLV volgt hij nog steeds de tamelijk wankele stap- pen van deze voetbalvereniging op de htpaar M. Lakeman en W. A. sporten van de ranglijst. Na zijn ver- Lakeman-van Wissen is vJJft«g^ ^jaar j vroegde pensionering als ondeiwijzer werd de heer Lakeman eerste kassier getrouwd. Het nog vitale bruidspaar heeft gedurende deze halve eeuw veel lief en leed van Voorschoten gedeeld. De heer Lakeman (78) kwam ruim vijftig jaar geleden als onderwijzer naar Voorschoten en werd de tweede leerkracht bij het toenmalige hoofd van die eerste en pas opgerichte St.- Jozefschool de heer J. J. Smit. Als meester Lakeman ging de brui degom voortijdig met pensioen in ver band met zijn gezondheid. Inmiddels was de hteer Lakeman reeds dirigent van het zangkoor in de St.-Laurentius en kreeg bij zijn veertigjarig dirigen- tenjubileum de pauselijke onderschei ding „Pro Ecclesia et Pontifice". De de Voorschotense Boerenleenbank. Op gemeentelijk terrein was hij actief o.a. in de woningcommissie, van welke commissie hij tot vorig jaar deed uit maakte. .Het bruidspaar mocht gisteren zeer vele kennissen begroeten, die hun ge lukwensen kwamen aanbieden in het Bondsgebouw, waar het echtpaar met hun pleegdochter, haar echtgenoot en de kinderen de receptie hielden. Te voren was er in de Moeder Godskerk II. Mis opgedragen door pastoor Blonk, die zijn hulpdirigent feliciteerde, want helemaal rusten is er voor „meester" Lakeman nog steeds niet bij. kort aan conditie van het Wasp team droeg ertoe bij dat Bona Stars via breaks snel kon uitlopen. Na 14 minuten gaf het scorebord een stand aan van 65-45. Het onderscheid was gemaakt. Het team had zich vol ledig ingezet en was doodmoe, reden voor de coach een nieuwe frisse opstel ling binnen de ifjnen te brengen. Bark, - de beide Stollen, van Cleef en Maassen verzorgden de finishing touch, waarbij Ben van Cleef zijn beste spelmomenten van dit seizoen doormaakte. Voor het VVaspteam was het allemaal te snel, te wervelend. Spelers werden regelmatig gewisseld tot coach Peters toe, die met zijn 36 jaren er toch nog in slaagt op geraffineerde wijze de laatste punten voor zijn rekening te nemen. Een nu onzuiver schot en een niet altijd hechte verdediging maakten de laatste minu- Een aantrekkelijk duel in de Vijf Mel- hal, waar een enorme sfeer heerste tot lang na de wedstrijd, beslist niet al leen gevormd door het feit dat de Wasp band ieder moment aangreep om iets van haar muzikale kunnen ten gehore te geven. Scorers: P. de Jong 23, W. Stol 14, H. - Stol 13, P. Ruysenaars 11, Th, Bark en A. de Jong 8, J. Maassen 7 en Ben van Cleef 7. ZOETERWOUDE VERNIEUWING MIDDENSTAND In snel tempo moderniseren do Zoc- terwoudae zaken om zo zich eigentijds te kunnen presenteren. Dat de vlotte ontwikkeling in het uitbreidingsgebied Westeinde liiertoe een bijzondere stimu lans is is zonder meer duidelijk. Als no. 6 in een korte tijd heropende gistermiddag de schoenenzaak J. v.d. Krogt aan het Watertje. Dertien jaar geleden betrok de familie Van der Krogt I dit pand en creëerde toen in een kleine j ruimte een winkel waarin de eerste Zoeterwoudse schoenenzaak zich ont- wikkelde. Het gebrek aan ruimte deed zich de laatste jaren steeds sterker ge- voelen. Uitbreiding was echter geen eenvoudige zaak omdat het pand niet groot was. Er werden toch mogelijkhe den geschapen door aan het bestaan de gedeelte een flink stuk nieuwbouw op te zetten. Hierdoor kwam er ruimte vrij voor vergroting van de zaak. Als de keuken tot magazijn is ingericht zal 1 het oorspronkelijke woonhuis in zijn ge heel een zakelijke bestemming hebben gekregen. Bij dit alles heeft de heer Van der Krogt zich doen kennen als een su per-doe het zeiver. Bijna alle werkzaam heden werden door hem zelf verricht en het resultaat mag gezien worden! De oppervlakte van de winkel is meer dan verdubbeld. Geslaagd Aan de Technische Hoge school te Delft is geslaagd voor het doc toraal examen werktuigkundig ingenieur de heer J. T. van Nlekerk te Zoeterwour Onder grote belangstelling van ouders en kennissen hebben de dames vanaf 10 jaar van de gymnastiekvereniging „Meerburg" in onderlinge wedstrijden uitgemaakt wie met de erepalm naar huis konden gaan. Er moest worden ge turnd op de evenwichtsbalk, op de lange mat springen en bruggen met ongelijke leggers. De jury, die dezelfde was als vorig jaar, was eenstemmig van oordeel dat er een goede vooruitgang was ge boekt, hetgeen voorzitter J. A. W. v.d. Meer met trots vervulde. De uitslagen zijn als volgt: Dames junioren A: Greet Vermeulen en Rlneke van Luyk; dames junioren B: le graad: Joke Zevenhoven, 2 Annelies Meyer, 3 Ria Vervoorn, 3a Mariëtte Bol; dames junioren B 2e graad: Truus Vervoorn, 2 Marian Harte- velt, 3 Rosa van Hofwegen; meisjes 10- 12 jaar le graad: Alice v.d. Heyden, 2 Ria Stoof, 3 Marijke v. Diemen; meisjes 10-12 jaar 2e graad: Lldwien v. Wetten, 2 José v. Diemen, 3 Riekje Stoof; Meis jes 10-12 jaar 3e graad: Anja v.d. Werff. 2 Birgitte Speulmann, 3 Els v. Veen, 3a Truus Vervoorn.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5