DAT DE P.v.cLA.-FRACTIE DAT ALLEMAAL MAAR NEEMT IS KYP-voorzitter mr. M. J. D. A. Hansen over het Akkoord van de Drie Pees: BIOSCOPEN Financiële situatie dwingt tot fusie Leidsche Kunstkring-Toonkunst Kunstkringleden (niet erg enthousiast) beslisten nog niet V w Z 3o< MARKTEN Leidse agenda Helpt uw Roode Kruis helpen W. Lems (R'dam) eerste directeur MEAO-school DE LElDbE COURANT 55' 155 Als ik van tevoren iets niet terdege heb overwogen doe ik geen uitspraken op ledenver gaderingen. Van nature ben ik veel te veel een voorzichtige jongen. Ik speel het liefst op zekerheid. In m'n studie - ik deed altijd rustig een tentamen een paar maanden later om zeker te zijn - maar ook in de politiek." Aan het woord is mr. M. J. D. A. Hanssen, voorzitter van de Leid- se KVP, die ondanks zijn voor zichtigheid in de tijd, dat hij nu voorzitter is al een serie uit spraken gedaan heefte die de nodige stof hebben doen op waaien. Besturen van partijen mogen raadsleden niet dwingen Ik weet wat ik gezegd heb. Ook >r de nevenfunctie van burge- Van der Willigen als cura tor van de universiteit. Iets heel anders namelijk als de heren van het PAK (Progressief Akkoord van PvdA, PSP en PPR) die beweren, dat zij het met mij eens zijn op dit punt. Ik heb gezegd tegen de com binatie te zijn om te voorkomen, dat de burgemeester in een rolcon- flicht komt. De integriteit van de burgemeester heb ik echter op geen enkele marnier in twijfel willen trek- Het PAK daarentegen heeft on langs beweerd, dat er in het college van curatoren besluiten zijn geno men waar de Leidse gemeenteraad niet onderuit kan. Dat moet maar eens waar gemaakt worden. Nog afgezien van het feit, dat men met deze bewering de integriteit van de burgemeester in twijfel trekt, vindt ik het ook een stoot onder de gordel van het hele college, waarin PvdA- mensen zitten, en van de raad, waarin de PvdA de grootste fractie h'eeft. Het is voor mij onbegrijpelijk dat de PvdA-mensen in de raad 'n dergelijke uitspraak van 't PAK genomen hebben." In het PAK-optreden zitten meer elementen, die mr. Hanssen niet helemaal zinnen: De stelligheid onlangs heeft be- j de meerderheid in moet er een burge van onze kleur komen en moet ons kernprogramma letterlijk worden uitgevoerd." O ndemocratisch „Stel, dat het PAK. als D'66 er maandagavond bij komt, inderdaad twintig zetels gaat halen ik zie dat overigens nog niet wat gaat men dan met minderheidsgroeperin gen doen? Ik dacht, dat de PvdA altijd nog het democratisch beginsel aanhing, dat minderheden niet al leen formeel, maar ook feitelijk er kend worden en een redelijke in breng moeten hebben. Hoogst on democratisch vindt ik het als een stembusakkoord gaat inhouden, dat een raadsfractie van het PAK ge dwongen wordt haar politieke ver antwoordelijkheid af te geven aan besturen van politieke partijen „Dat is ons program; als wij de meerderheid halen, wordt dat uit gevoerd," zo heeft men het toch pas gesteld nietwaar?" Over de nieuwe burgemeester „Ik wil helemaal niet zeggen, dat Leiden geen socialistische burge meester mag hebben. Waarom niei? Ik ben er wel tegen als men dat gaat poberen af te dwingen op grond van een stemmenverhouding in de raad. De benoemingen van burge meesters is namelijk ook een lands- politdeke zaak. Iedere partij in Ne- derland heeft een zeker recht op een aantal burgemeesters. Ook min derheidsgroeperingen. Ik denk, dat de PvdA flink, en terecht, bezwarèn zou maken als de nuidige minister van binnenlandse zaken alleen maar burgemeesters van de regeringspar tijen zou laten benoemen. Optimistisch Witte Singel weerd: „Als de raad halen i De linkse partijen schijnen elkaar in Leiden voorlopig aardig geven- den te hebben, maar de heer Hans sen is meer dan optimistisch over de positie van de christelijke par tijen, die ook al hard aan het werk zijn aan een gemeenschappelijk pro gramma. „Ik zi nog niet, dat het PAK slaagt, want een raadsfractie met democratisch gevoel kan je toch niet tot blindelingse uitvoering dwingen. Daarnaast ben ik van me ning, dat de politiek van de KVP (de christelijke grondbeginselen praktisch proberen te verwezenlij ken na nivellering van de belangen tegenstellingen) een goede is voor de stad. Onze fractie hamert voort durend op de financiën en wel om dat we het nodig vinden, dat er geld beschikbaar komt voor priori teiten. die wij fundamenteel vinden. Zolang de PvdA Leiden twee kostbare schouwburgen wil geven zullen ze van onze raadsleden le horen krijgen dat er noodzakelijker dingen zijn in Leiden waarvoor geld op tafel moet komen. Krotoprui ming en huisvesting bijvoorbeeld. Leiden saneert wel, maar wat komt er voor in de plaats? Neem het ge bied tussen Zijlsingel en Hei en- gracht. Er liggen al veel open stuk ken. maar gebouwd wordt er niet onder het motief, dat de gemeente eerst alles in eigendom wil hebben. Wij zeggen: bouwen waar gebouwd kan worden. Je moet dan vel zor gen dat eir geld is. Het geld is er wel naar onze mening, maar 't- gaat naar de verkeerde prioriteiten." Schuld „Je kan je overigens ook de vraag stellen hoe het komt, dat Lemen nu ineens met al die krotten opge scheept zit. Ik geloof niet, dat de PvdA wat dit betreft de schuld van zich af kan schuiven. Sinds de oor log heeft deze nartij de grootste raadsfractie en de wethoiidcrszetel van openbare werken in handen gehad. In het najaar wil ik op dit soort zaken graag eens terug ko men in een openbaar debat. Gratis vervoer, dure schouwburgenis dat de socialistische visie op Lei den? Ik wil dan ook wel eens weten Hett Witte Singel-project is ook een heet hangijzer voor mr. Hans sen. „Wij zullen er pas voor zijn als zwart-op-wit vast 9taat hoe de kos ten verdeeld gaan worden. Als niet redelijk deel van de ontsluitings- kosten gaat betalen (er moeten zeer kostbare verkeersvoorzieningen ge troffen worden) loopt Leiden het gevaar wederom (na het chende- complex) terecht te komen in een miljoenenaffaire. En, nogmaals, wij zijn van mening, dat het geld cp andere plaatsen nodig is." Mr. Hanssen (29) is Heerlenaar van geboorte en woont sinds het begin van zijn studie in Leiden, een stad, waar hij zich graag voor in spant. Met lede ogen heeft hij Lei- dens centrumpositie de laatste ja ren zien verzwakken. Belangrijke, goede industrieën gingen naar ci ders. Leidse ingezetenen zochten de randgemeenten op. Het dreigende vertrek van het St.-Elisabeth-zic- kenhuis naar Leiderdorp is sinds kort een nieuwe doorn in zyn oog - van het hele KVP-bestuur. ..Leiden heeft er recht op te we ten hoe deze zaak in elkaar zit. Bij niet bevredigende informaties van de zijde van het gemeentebestuur zullen we desnoods een algemene ledenvergadering beleggen, waarop de onderste steen wordt boven ge- Bikkelhard Het PAK heeft in Leiden een tijdbom geplaatst onder het tra- ditionel collegiale bestuur, alles moet politiek zijn. De confessio nele partijen bleven het ant woord niet schuldig en besloten eveneens een gemeenschappe lijk programma te ontwerpen. Het zullen geen kalme gemeente raadsverkiezingen worden in 1970. Het PAK (PvdA, PPR. PSP en wellicht ook D'66) heeft al een voorproefje gegeven met een aantal duidelijke verklarin gen. Mr. Hanssen schuwt een bikkelhard gevecht niet H. GROFVUIL- OPHAALDIENST MAANDAG 19 MEI Bnnrt 25: Oude Herengracht, Ver verstraat, Zijlstraat, Oost Havenstraat, Dwars Havenstraat, West Havenstraat, Verversplein, Haven, Havenkade, Kal vermarkt, Kijfgracht, Minnebroers gracht, Zuidsingel, Herengracht (bei de zyden), Korte en Lange Langestr.. Nieuwe Waardstraat, Oosterkerkstraat. Waardkerkplein, Waardkerksteeg, Waardgracht, Oranjegracht, Kaarse- makersstraat, Looyerstraat, Weverstr., Vestestraat, Groenestegen, Uiterste gracht, Kerksteeg. Buurt 27: Breestraat, Langebrug, Ketelboetersteeg, Schoolsteeg, Wol- steeg, Gangetje, Botermarkt, Vismarkt, Stadhuisplein, Koornbrugsteeg, Dwars- koornbrugsteeg, Maarsmansteeg, Man- demakersteeg, Vrouwensteeg (geheel), Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn (geheel), Den Burcht, Burchtsteeg, Nieuwstraat, Hartesteeg, Beschuitsteeg, Moriaansteeg, Hooglandsekerkgracht, Koppenhinksteeg, Hooglandsekerkkoor- steeg, Middelweg, Oude Rijn (beide zijden), Hoogstraat, Kaasmarkt, Hooi gracht, St. Pancrassteeg, Van Driesen straat, Middelstegracht. Als voorzitter van de afdeling Rijn land van het Nederlandsche Roode Kruis wil ik gaarne de aandacht van u, lezer vestigen op de komende collecte van het Roode Kruis, die gehouden zal worden van 26 mei tot en met 7 juni a.s. Het doel van deze collecte is om het om vangrijke werk van het Roode Kruis, zowel plaatselijk, nationaal als nationaal, te st te verschaffen hulp nodig hebben! Hierbij denk ik nationaal aan de lang durig bedlegerigen, die van het Roode ittoil )ita Dunant", of zij, die vakantie doorbren gen in het „Henri Dunant"-verpleegte- huis te Zeist, waar vrijwilligers alles in het werk stellen om het leed van deze mensen enigszins te verzachten. Voorts denk ik nog aan de Bloedtransfusie dienst van het Roode Kruis, die ver keersslachtoffers en andere patiënten, zowel nationaal als internationaal, be hulpzaam is. Bij rampen, groot of klein, de Roode Kruis mensen staan altijd niet al hun materiaal paraat om eerste hulp te bie den. Vandaar ook de Roode Kruis on- gevalsposlen, die langs vele wegen ge vestigd zijn en bemand worden door vrijwilligers. Het internationale Roode Kruis doet veel goed werk. Het stuurt medicamenten, dekens, kleren, voedsel e.d. naar die gebieden waar het nodig is. Ik denk hierbij aan Biafra, Egypte, Israël, Vietnam en die gebieden, die getroffen zijn door aardbevingen, zoals onlangs Perzië en Turkije. Aan het werk van het Roode Kruis zal één dezer dagen door televisie, radio en pers op uitgebreide schaal aandacht worden besteed, zodat u zelf kunt zien, horen en lezen over het vele en goede werk van het Roode Kruis. De collecte is dan ook bestemd om de financiële nood van het plaatselijk, het ZATERDAG 17 MEI 196! ERDAC Vijftigjarig den de Leidenaren op de drempel van het landskampioenschap, doch op hel beslissende moment toonde Philidor-* Leeuwarden zich juist iets sterker. Ds. P. Mackaay brent zijn gelukwen sen over aan het Philidorbestuur namens het Leids Schaak Genootschap. Philidor Niettemin had Philidor-Leiden zijn gezicht laten zien. Een jeugdige ver schijning was het Sleutelstadteam. dat niveau van Philidor moeten opwerken recipieerde zich als hoofdklassedebutant direct thuisvoelde tussen de gevestigde mach- door via een kampioenschap door te dringen tot de hoofdklasse, tot de hoofdklasse. Het is ammer dat het emeente Het afgelopen seizoen ging het allemaal niet zo florissant, doch het vlaggeschip WISSELBEKER stuur van Leiden zich niet bewust is van de voorname plaats, die Plilidor inneemt in de schaakwereld". Phüidor- voorzjtter mr. A. J. Mulder betreurde kon toch nog veilig worden aangemeerd zodat KNSB-secretaris G. Kapsenberg de vereniging kon toewensen dat zij het komend seizoen de titel wel zal verove ren. Namens de Leidse Schaak Bond Ook in het kader van de festiviteiten vindt dezer dagen een jubileumtoernooi plaats. Op Hemelvaartsdag is daarmee aangevangen en vanmiddag en vana tijdens de receptie in de Bevrijdings kerk. Er liggen namelijk nogal wat vra gen en verlangens op de lippen van deze bestuurder. Het vijftigjarige Philidor beschikt namelijk over weinig speel ruimte en voor de nog altijd in omvang was dr. P. Selier present. Hij bood een schaakklok aan. Ook de zusterverenigingen kwamen hun geluk wensen aanbieden. LSG, in de persoon van ds. P. Mackaay. Deze zegde een schaakboek toe en stelde een jubileum voetbalwedstrijd voor. een voorstel. vond valt tijdens de tweede „zitting" de beslissing. De winnaar (en zoals het er thans naar uitziet is het waarschijn lijk dat Jan Tinman met die eer gaat strijkenwacht een fraaie wisselbe ker, die de voorzitter van de jubileum commissie. drs. W. de Haas, aan. zijn voorzitter overhandigde. dat een grote zorg. Het betekende een dissonant tijdens de feestmuziek, die overigens vrolijk klonk. Philidor behoort namelijk mo menteel tot de elite van de schaakvere nigingen in ons land. Vorig jaar ston toonde de heer Mackaay aan dat de ver standhouding weer perfect is. Alleen zou hij graag nog eens willen zien welke vereniging in Leiden op het sterkste standaardteam kan bogen. Teneinde die vraag te kunnen be antwoorden zal LSG zich eerst tot het vijf nieuwe ereleden bekend maken: A. Barkema, J. A. P. Moonen, W. Schuss, W. F. Wakka en J. Galjaard. Ook van de zijde van de Alphense Schaak Club, VTL, Leithen, Revanche, Bodegraven en Voorschoten bestond be langstelling. PUZZEL De prijswinnaars van deze week 12.50 Mevr. C. van Deventer, Tess schadestraat 7, Leiden. 7,50 De heer W. S. v. d. Meij, L: delaan 16, Sassenheim. De films in de week van 15 t/m mei zijn door de Katholieke Film O trale als volgt gekeurd: Camera: Naakt onder het leer 18 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 Zondag: 4.45, 7.00 ei Nachtvoorstelling: El Dorado do-vr-zat. 23.30 uur. Jeugdmatiné: Batman alle leeftijd Lido: De doodskus van Fu Manchu 14 jaar Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 ui Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 ui Luxor: Rosemary's Baby 18 jaar Dagelijks: 2.30. 7.00 Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.30 ui Colleg leringen ilgmigsi ion: Loving Feeling 18 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9 Zondag: 2.15, 4.30, 7.00, 9 De tuin der nachtmerries 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9 Zondag: 2.30, 4.45, 7.15, 9 Nachtvoorsteling: Verborgen driften vrijdag - zaterdag 23.30 i Korreltje Leer de jeugd hoe zy haar weg i volgen: oud geworden, zal men er zo gem skicel ijk van afwijken. PUNT. 'Op 'vrijdag 30 mëï. sieerd over de fusiekwestie op een den vergadering in restaurant Van Heyden. Erg veel enthousiasme voo: men behoefde nog niet te besluiten, v daartoe zou minstens een kwart vai (ruim 500) leden aanwezig moeten Ov< ivember Herman Krëbbers, 13 janu- Alexander Uninsky, 2 maart Mal- i Frager en 10 april het Tatrai- Op de vergadering heeft de heer Van Beest voorts een overeenkomst tussen de besturen van Toonkunst en de Kunst kring bekend gemaakt. De fusie zou tot stand moeten komen onder de volgende „Leidse Kring voor Tc doel het bevorderen leven te Leiden; de v» zelfde band nïet het Toonkunstkoor i -orkest onderhouden als die welke bestaat tussen deze verenigingen :reniging zal Mij. de Toonkunst; het eerste bestuur vereniging zal bestaan 12 led. door Toonkunst en 6 door de Leidsch. Kunstkring. Andere voorwaarden betref fen de artistieke planning van de ka de jeugdconcer- ten (welke inmiddels zoals gemeld ver vallen zijn, red.). De leden zullen op 30 mei weinig anders kunnen doen dan conform het voorstel van het bestuur te besluiten tot fusie, daar anders geen financiële grond meer onder de Kunst kring- (en ook Toonkunst-)voeten is. De vergadering stond onder leiding afwezigheid, door ziekte, van de voor zitter dr. J. de Nobel. De belangrijkste overweging om tot volledige samensmel ting met Toonkunst te komen was het feit, dat de Kunstkring, zoals de heer Van Beest het uitdrukte, met „de rug tegen de muur staat". sidie verleend kaï Het liefst zou de Kunstkring op eigen Ook hoogleraren waarschuvyen tegen elektriciteitscentrale UR. tegen ingen i represei cernbest ring ove LEEUWARDEN, 16 mei, Kaas Commissienoteringen (in per kg Goudse kaas 3.15; Edammer kaas 2.9 broodkaas 2.92. Handel kalm. wust, dat dan toch gramma's. Financieel was de basis voor een nieuwe vereniging niet erg aanlok kelijk: Toonkunst heeft een tekort van 900 gulden: de Kunstkring beschikt over 2400 gulden, zodat er heel wat van het Kunstkringsaldo afgeknabbeld zou wor den, alvorens opnieuw te kunnen be- Geen jeugdconcerten meer Hoewel het Kunstkringbestuur zich teren, dat Toonkunst, dat nog slechts ruim 180 leden telt, beter in de Leidsche Kunstkring zou kunnen opgaan. Het Toonkunstkoor wil niets met een fusie te maken hebben en zal zich achter het vaandel van de landelijke Maatschappij ter Bevordering van de Toonkunst scha- Burgemeester ran Oegstgeest jbr. T. A. J. ran Eysinga i het programma afge j haafd blijven vijf kame Prof. Quispel, hoogleraar in de ex perimentele plantkunde, prof. dr. D. J. menenhoogleraar in de algemene dier kunde, en prof. C. G. G. J. van Steenis, hoogleraar in de bijzondere plantkunde, hebben het Leids gemeentebestuur een brief gestuurd, waarin zij hun instem ming betuigen met de open brief ge schreven door vijf leden van het weten schappelijk corps van de Leidse Uni versiteit, waarin deze hun bezorgdheid uitspreken over de plannen het water uit het Leidse merengebied te gebruiken als koelwater voor de nieuwe elektrici- In ons overbevolkte-en sterk geïndus trialiseerde land is de milieubescherming een probleem van bijna onoplosbare aard geworden. Reeds heeft de veront reiniging van het water op vele plaat sen vormen aangenomen. Waar wij ons ernstig moeten afvragen of wij met onze beschermende maatregelen nit reeds te laat zijn. Wij zullen alles in het werk moeten stellen de verder gaande milieu vergiftiging te keren en de gevaren af te wenden, die ons hier bedreigen. Bij de lozing van koelwater gaat het niet om schemische vergiftiging. Het is echter bekend, dat de verhoging van de temperatuur tot onvoorziene en hoogst ongewenste consequenties kan leiden, ook al wordt het koelwater voor de lo zing weer grotendeels afgekoeld. In ons land. waar reeds het water in zo sterke mate verontreinigd is, valt nog minder te voorzien welke gevolgen een tempe- menlijke v als volgt twoording dus l oktober h. mogelijk mi Amerikaan knelde voet af Een Amerikaanse militair is gister middag bij het losgooien van een tros van een schip, dat gemeerd lag aan het Rijn- en Schiekanaal, met zijn voet be klemd geraakt. De militair, die in bur- I ger gekleed was, werd in allerijl over- :a- j gebracht naar het Academisch Zieken- of hij zijn •hoging kan hebben. Hier die nen alle risico's te worden vermeden. Deze risico's kunnen vermeden wor den door een koelbehandeling van het water (in autonome circuits), die op het geheel van de kosten slechts een ondergeschikte rol kan spelen. Boven dien willen de hoogleraren nadrukkelijk stellen, dat de bescherming van het mi lieu thans voor ons welzijn van zo fun- het nimmer voor de bouw van de elektricit trale zal goedkeuren indien niet alles gedaan om de gevaren voor het wate in het merengebied af te wenden. 45 Leerlingen voor drie klassen Het bestuur van de SI middelbaar economisch en tief onderwijs in Leiden heeft de heer W. Lems ui benoemd tot directeur var administra- n omgeving t Rotterdam de binnen- iuden. kort te openen m.e.a.o.-school Lems, die 39 jaar is, is geen o in de m.e.a.o.-wereld. Hij is Nederlands verbonden aan de school te Rotterdam, waar onderwijs van het begin af i meegemaakt. Leiden. Het aantal leerlingen, dat zich tot nu toe heeft aangemeld voor deze nieuwe opleiding is in middels opgelopen tot 45. Dit betekent OEGSTGEEST 3 klassen zullen nationale en internationale Roode Kruis te lenigen. Daar het Roode Kruis om principiële redenen geen overheidssub- tend aangeweze Ik reken er dan ook op, dat u de col lectanten. die één dezer dagen bij u aan de deur zullen komen, niet zult te leurstellen. Met uw bijdrage stelt u het Roode Kruis in staat om over de gehele wereld hulp te kunnen blijven bieden waar nodig, ongeacht ras, politieke kleur, godsdienst. •nelis Martinus, z.v. J. H. Broek en M. M .J. van Stein; Petrus Leonardus, z.v. M. L. Heemskerk en W- P. E. Hoek; Milena, d.v. D. Rakic en A. W. Laken; Monica Agnes Maria, d.v. J. J. M. Sommellng en A. A. M. Rebers; Maria Alida, d.v. T. W. J. van der Drift en W. M. J. Rot teveel; Christiaan Jan Bastiaan, z.v. J. A. B. Jongeneel en M. B. Touw. Getrouwd: G. H. M. van Abswoude en C. S. A. de Vreede; J. M. van der Meer en A. de Mooij; J. E. E. Wagenborg en P. Penning. Overleden: J. Kort, w.v. P. Trijselaar; N. IJkema, e.v. U. J. van Dijk. worden geformeerd. Een verdere stijging van het aantal leerlingen wordt nog verwacht als de ulo-examens achter de rug zijn. Ook de resultaten van de overgangsexamens voor de 4e klas van de middelbare scholen zullen waarschijnlijk van in vloed zijn op het aantal leerlingen- Mede met het oog op de aanstelling van docenten bij de m.ea.o.-school is een tijdig inzicht in het aantal leer lingen dringend gewenst. Dat betekent da gegadigden voor deze nieuwe vorm van onderwijs zich zo spoedig mogelijk moeten opgeven bij het voorlopig secretariaat van de Stichting, afdeling Onderwijs, Stadhuis (tel. 45344). kwam. -jongei erlengii grote Beton Noord i derd' ledstrij aal 15 fschopg Garantie financiering verpleegtehuis chroniscb zieke bejaarden De Stichting tot verpleging van lang durig zieke bejaarden heeft het Leid gemeentebestuur om garantie gevraag, ten behoeve van de financiering tweederde van de bouwkosten (die 6.75# 000 gulden bedragen) van een verpleeg tehuis voor chronisch zieke bejaard, aan de Aaltje Noorderwierlaan. Het verpleegtehuis is bestemd 150 patiënten. In dit verpleegtehuis i als nieuw element opgenomen t ling voor dagverpleging. De dagverplej ging is bedoeld voor reactivering integratie van patiënten, die ki volstaan met een incidentele dagbehar deling, hetzij éénmaal of enkele malej per week, waardoor zij in staat wordefl gesteld de zorg voor eigen lichaam e mogelijk voor diverse dagelijkse I heden zoals brjv. het huishouden, 5 hulp van anderen te kunnen behartig» De extra investeringskosten i afdeling worden begroot op rond 4 000,-. Op grond van het feit, dat de pre vinciale garantie zich beperkt bouwkostenvan het verpleegtehuis verzoekt het bestuur van de stlchti: voor de financiering van deze kosteij eveneens om een gemeentelijke garantie Gezien de grote behoefte, welke in den bestaat aan verpleegruimte chronisch zieken en het nut van daarin op te nemen afdeling voor verpleging, stellen B. en W. de voor, de beide gevraagde garantie£ verlenen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4