ZWEEFVLIEGEN: 95 PROCENT WACHTEN evarieerde activiteiten van 'n viertal inbrekers toonden wrede neigingen THEEBUSJE BRACHT NOG MEER AAN HET ROLLEN )SE )ER VND KERKDIENSTEN in dekenaat Leiden ZATERDAGAVOND ROSE Jaarvergadering van Van Wijk en Heringa Maar dat restant vliegen is het wachten dubbel en dwars waard Bollenvelden en zorgen blijven beneden liggen ATERDAG 17 MEI 1969 DE LE1DSE COURANT r\ t.v.-se uitenspe kort bruiloft, je heen it Dank zy de samenwerking van een antal politiekorpsen, waaronder de re- Jierche van Noordwyk, Katwijk, Lel den en Alphen a.d. Rijn, en de Rykspoll- le te Leimuiden, Noordwykerhout, Llsse k Sassenheim, heeft men een èlnd kun- maken aan de aktiviteiten van een roepje inbrekers, die de laatste jaren >t noordelyk deel van Zuid-Holland on- elllg hebben gemaakt. /ARIATIE Stelend en rovend trokken zij in hun uto's door de provincie, waarbij prak- sch alles wat waarde had van hun ga- is. Zo kaapte men worsten weg vleeswarenfabriek te'Noordwyk, eld, radio- en t.v.-apparatuur, rookar- kelen en andere goederen uit fabrieken 11 winkels te Noordwijkerhout, Lisse, assenheim en Leiden, antieke voorwer- en uit villa's in de badplaats, paling, gereedschappen uit panden in eimuiden, maar ook palingfuiken, unstmest, benzine, windbuksen, ijskas buitenboordmotoren. Meerdere ïalen drong men binnen in kantines op oetbalvelden en in veilinggebouwen en ok gingen de dieven er in bootjes op in woonschepen in te breken. WREED In Noordwijk stalen zij een varken uit hok aan de Achterweg. Ter plaatse erd het dier met een buks doodge- choten, waarna het werd geslacht in de 'oning van een der leden van het com- en 27-jarige lasser. Tal van ko- lijnenhokken werden leeggehaald, waar- Batig saldo bij Zaalberg Zn. Stockholrr 250 afge aan Ame n dat hel je N.V. Koninklijke Nederlandsehe •echtvaar-Fabriek van wollen dekens v/h J. C. regering-Zaalberg Zn. te Leiden heeft het ,'oepen uit boekjaar 1968 kunnen afsluiten met >udt met corrupte tkong, die gaf geei be- int Nixon iet Sohot- 9 ton m< x Teuni eden zijn let?.' S»- aes. 17.5S talen) felmuzi^ en voordelig saldo afschrijving ad. ƒ342.633,— en een «ervering voor vennootschapsbelas- ing ad. ƒ211.545,—. Dit resultaat heeft men kunnen be- eiken door een stijging in de omzet de dekens en door het feit, dat et bedrijf zich heeft kunnen distan- van de enorme prijzenslag, i'elke de meeste fabrikanten onder lkaar hebben gevoerd. De liquiditeitspositie werd door een n ander sterk verbeterd, hetgeen on- biykt uit het feit, dat men ip het einde van het boekjaar geen >eroep meer heeft moeten doen op de lankier. Van Beurden en Van Moll te Tilburg i de spinnerij te Vlijmen hebben eneens bijgedragen aan het positieve esultaat van het concern. In Tilburg zal de productie door verdere inves- leringen niet onbelangrijk worden "ergroot. Voor de spinnerij zijn de ver pachtingen voor het jaar 1969 weder om niet ongunstig. Een belangrijk deel van de activiteiten betroffen in 1968 de export; 20% ging naar het buiten land. Par. H. Lodewyk 7.00 uur Herensingel 7.00 H. Petrus 7.00 Hartebrug 7.30 H. Leonardus 7.00 H. Antonius 7.00 Oegstgeest 7.30 Bonaventura-kapel 6.30 Meerburg 7.00 Haagse Schouw 7.00 Studenten 7.30 Laurentuis (Voorschoten) 7.00 Moeder Gods (Voorsch.) 7.00 H. Willibrordus (Wass.) 7.00 i, Goede Herder (Wass.)... 5.00 H. Joseph (Wass.) 7.00 De Menswording (L'dorp) 7.80 ZONDAG Parochie H. Lodewijk 8.30, 9.45, 11.00, i.15 en 18.00 uur. Studentenparochie 11.45 uur. Parochie Herensingel 8.00, 9.30. 11.00 en 18.30 uur. Bijkerk Timorstraat 9.30 en 11.00 uur. Parochie H. Petrus 8.00, 9.15, 10.45, |12.00 en 18.00 uur. Parochie O. L. Vr. Onb. Ontv. (Harte- |brug) 7.30, 9.00, 10.15, 12.00 en 19.00 u. Parochie H. Leonardus 8.00, 9.00, 10.45, 12.15 en 19.00 uur. Parochie H. Antonius (Z.W.) 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 en 19.00 uur. Parochie Haagse Schouw 9.30, 11.30 18.30 uur. Parochie Oegstgeest 9.00, 10.30, 12.00 18.30 uur. Wijk kapel Bonavetura 8.00 en 10.00 u. 12.00 en 18.00 uur. Parochie Meerburg (Z'woude) 8.45, 10.30. Parochie De Menswording (L'dorp) 9.00, 10.30 en 12.00 uur. Parochie H. Joseph (Wass.) 7.30, 8.45, 10.30, 12.15 en 19.00 uur. Parochie H. Willibrordus (Wass.) 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 en 17.00 uur. Parochie H. Laurentius (Voorsch.) 7.30, 9-00, 10.30, 12.00 en 17.00 uur. Parochie Moeder Gods (Voorsch.) 8.00, 1100, 11.30 en 18.00 uur. Parochie Goede Herder (Wass.) 8.30. bij de door de eigenaars zorgvuldig vet gemeste viervoeters in de pan van de da ders verdwenen. Ook kippen waren voor hun grijpgrage handen niet veilig. Met welk een brutaliteit men daarbij te werk ging, biykt wel uit liet feit, dat de kippendieven met een tiental gestolen dieren in de kofforuimte van hun auto 'g nacht naar Noordwük reden. De kippen kakelden echter zo luid, dat het op straat te horen was en daarom wer den ze onderweg stuk voor stuk de nek omgedraaid. Behalve de lasser, was een 21-jarige onderhoudsmonteur uit Sassenheim en chauffeur, 22 jaar oud, uit Noord wijkerhout aan deze diefstallen debet. Ook was daarbij een 42-jarige kraan machinist, woonachtig te Noordwijker hout, betrokken, die zich reeds eerder aan diefstal bij zijn. werkgever had schuldig gemaakt en samen met zijn jon gere vrienden op pad ging. FEEST 'e opbrengst vierde men feest in afé's. Daar werden vaak nieuwe voorbereid. Dat het lnbrekers- c altjjd over rozen gaat, onder voeden twee van hen, toen zy in een café in de badplaats hun slag wilden slaan. Een tuimelde die nacht door een glasraam, terwijl de ander in een mest put viel. Na deze onwelriekende tegen slag zag men van de verdere expeditie af. THEEBUSJE De zaak kwam aan liet rollen door eentheebusje. (Wy berichtten u dit reeds enkele weken geleden). De eigenaresse zag dit haar zo bekende voorwerp staan by een antiquair te Den Haag, nadat het by een inbraak in haar woonboot te Nieuwkoop was gestolen. By een door de politie ingesteld onder zoek bleek het busje met nog andere goederen te zijn geveild door een Leidse opkoper. Daar by de verkoop deiyk een Noordwyker betrokken VOOR BAD OF DOUCHE zyn, werd de Noordwyk6e recherche In geschakeld, die al gauw kon mededelen, dat deo nderhoudsmonteur uit Sassen heim by de verkoop tegenwoordig was geweest. Deze had by de opkoper ook antieke voorwerpen, afkomstig van een inbraak in een villa in „De Zuid" te Noordwyk van de hand gedaan. Inmiddels was ge bleken, dat de jongeman, samen met de beide inwoners van Noordwykerhout, had ingebroken in de woonark te Nieuw koop. Toen hy door de NoordwyRse re cherche aan de tand werd gevoeld, kwam na een langdurig verhoor ook de inbraak in de Noordwykse villa en die in een woonboot te Kortenhoef aan het licht. Op dit bescheiden begin volgde een we kenlang Intensief speurwerk om de zaak rond te maken. Ruim zestig Inbraken en diefstallen werden daarby opgehelderd. De daders zyn voor de officier van justitie geleid en ingesloten in het huis van bewaring. Oegstgeests toneelvereniging „De Grunerie" vierde koperen feest met vrolijk stuk Als een jonge advocaat en zyn zuster, beiden verloofd, toestemming willen ver- krygen om in het huweiyk te treden, moeten zij bewyzen dat ze minstens een oom hebben die miljonair is. Als die oom niet komt opdagen en een goede vriend de rol gaat spelen van ryke oliemagnaat, dan heeft men een recept dat leidt tot dolle verwikkelingen. Dit gegeven van toneelschryver Jay Tobias, getiteld ,.Mag ik U voorstellen", werd door de toneelver. „De Grunerie" woensdagavond in Oegstgeest op de planken gebracht. In het begin wat aar zelend en misschien nog wat te veel steunend op de souffleur, maar in het tweede bedrijf kwam men goed op dreef en werd er aanvaardbaar gespeeld. De dolle situaties op het toneel en de lach buien in de zaal waren niet van de lucht. De toneelminnenden die in groten getale naar het Parochiehuis gekomen waren hebben er geen spyt van gehad, zy heb ben zich over het algemeen kosteiyk vermaakt. Gerard Koeleman en Wil Heemskerk wisten wel raad met het gegeven even als Toos de Mooy, die als keukenmeisje de heer des hifizes lieftallig chanteerde. De pseudo-oom was een rol, toebedeeld aan Jan van der Meer. Naar het ons scheen speelde hy in het begin wat on wennig, met wat meer fantasie was er méér van te maken geweest. Zijn rol bood een uitstekende gelegenheid tot b.v. wat Improvisatie. Wij weten zeker dat hy er toe in staat is. Voorts waren er Kees Zwaan als doortastende butler; mevr. Zwaan, een tante ten tonele voe rende, die financieel trouwlustig bleek te zijn; Peter van der Berg en Agnes Heemskerk die het vertrouwen in de „ryke" oom verloren en Nel Heemskerk, die als masseuse de hele zaak nog inge wikkelder maakte. Mevr. Mooi, als een liefdadigheid beoefende buurvrouw en Joop Kastermans, die de rol speelde van de enig echte rijke oom, zorgden in het derde bedryf voor het happy end, het geen zoals vaak voorkomt bij amateur toneel, de nodige trouwlustigen op leverden. De aanwezigen reageerden met een harteiyk applaus. En omdat men tevens het 12%-jarig bestaan van de toneelver eniging vierde werd de regisseur, de heer J. C. Jans toegesproken door de wethouder van onderwys, financiën en cultuur, de heer J. J. Thorn. Deze koni- plimenteerde de heer Jans met het feit dat hij met hart en ziel het amateur toneel levend weet te houden en dit ge durende de afgelopen jaren uitstekeno heeft gedaan. Woorden van hulde ook aan het adres van mevr. Jans. Een grote loterij met vele prachtige pryzen, waarvan vele beschikbaar ge steld door de Oegstgeester midden stand, en een geanimeerd bal m.m.r. ,,The Melody Makers" hield allen tot ns middernacht bijeen. ZOETERWOUDE Westeindse polder verlaagde lasten De vergadering van de Groote West eindse polder in de zaal Roeleven stond onder voorzitterschap van de heer L. A. Droogh. Uit het financieel verslag van secretaris-penningmeester J. M. Wesse- lingh kwam een batig saldo van 12.519,29 naar voren. Dit gunstige cy- fer kwam mede tot stand doordat en kele leningen geehel konden worden af gelost. Dit resulteerde in een voorstel van het bestuur de polderlasten te ver lagen van 35,per ha. naar 30,— per ha. De leden hadden er geen moeite mee dit voorstel aan te nemen. Nadat de agenda was afgewerkt sprak do. heer, G. L. Kamphuis over de voor- en nadelen, van eventuele peilverlaging", waarna over deze 2aak uitvoerig van gedachten werd gewisseld. Het luxe schuimbad tegen normale prijs De luxe van weelderig koesterend schuim. De luxe van flonkerende flacons. De luxe van diep-fonkelende tinten. En de luxe uan keus uit vier betoverende geuren en kleuren. Voor wie prijs stelt op dè luxe van een in dividueel schuimbad is er nu Gelbe Rose. Kies uw favoriete geur en kleur: 't roman tische Gelbe Rose, het exquise Orchidee, het delicate Daphne of de frishéid van Citrus. Betaal toch de normale prijs. U weet het nu: 't is Gelbe Rose. De nieuwe luxe serie individuele badpreparaten van internationaal niveau. tube 4.25 - flacons van 7.50 tot 22.50 Gelbe Rose heeft ook crème-bad (speciaal voor droge huid), after-bath-lotion, fijne toiletzeep en speciaal babybad. Aandeelhouders „op de vuist" met EMS Verhoging dividend tot 6 procent In de gisteren gehouden jaarvergade ring van Van Wijk en Heringa N.V. is besloten het dividend over het boekjaar 1968 te verhogen van 5 tot 6 (over 1967 werd geen dividend gedeclareerd). Het voorstel van een der aanwezige aan deelhouders, de heer P. J. Harsma, om het dividend te verhogen tot 7 omdat ongeveer 75 van de benodigde luiqui- diteiten toch verrekend wordt met vor deringen op „EMS", vond geen genade in de ogen van het bestuur. De heer R. Zwolsman, commissaris van de vennootschap deelde mee, dat er inderdaad vorderingen op de EMS zijn, doch verrekening van het dividend daar mee is niet juist. Bovendien heeft Van Wijk en Herin ga verplichtingen jegens de EMS en moet de mogelijkheid van liet afsluiten van leningen worden opengehouden met het oog op de realisering van ontwikke lingsplannen, ondermeer in Leiden, waar onvoorziene vertraging is opgetreden. Een andere aandeelhouder stelde daar op voor het dividend te verhogen tot 6 met welk tussenvoorstel zowel het be stuur als de heer Harsma zich konden verenigen. Het werd met algemene stemmen goedgekeurd. De jaarstukken over 1968 werden bij 5-jarig meisje aangereden op Hoge Rijndijk De 5-jarige Thea Hoogervorst. die donderdagavond omstreeks 19.30 de Ho ge Ryndyk (t.h.v. de Vyf Meilaan) over stak, werd daarby door een 30-jarlge Leidse automobilist geschept. Het meis je liep een ernstige schedelbasis-fractuur op. zy werd in allerijl naar het zieken huis vervoerd. acclamatie goedgekeurd. De tevoren be handelde jaarstukken over 1967 werden voor kennisgeving aangenomen met i07 stemmen van de heer Harsma tegen. Deze aandeelhouder had nogal wat kri tiek op de jaarcijfers over 1967, die vol gens hem onvoldoende door de heer Zwolsman was weerlegd. Onder andere had de heer Zwolsman geen antwoord kunnen geven op een vraag over hoogte van de ruimte, omdat dat „al lang geleden" was. Het voorstel, het winstaaldo over 1967 ad 59.385 over te brengen naar de nieuwe rekening en het dividend te passeren, werd aangenomen met 107 stemmen (van de heer Harsma) blanco. Medegedeeld werd dat over 1969 iets hogere winst verwacht mag worden dan over 1968, onder andere als gevolg van een stijging van de rente opbrengst met 160.000,- en een hogere huurop brengst. Het fiscaal compensabele verlies bedraagt thans nog 160.000,-. Tot directeur van de N.V. werd be noemd de heer Ph. Verhagen Metman, directeur van de EMS als opvolger van de heer C. van der Weele, die zyn functie by de EMS en de met haar gelieerde maatschappyen heeft neergelegd. commissarissen van buiten Bij het voorstel tot herbenoeming van de heer Zwolsman als commissaris der N.V. vroeg de heer Harsma hoe het staat met de eventuele overdracht tot benoe ming van een of meer outside commis sarissen. De heer Zwolsman antwoordde dat nog steeds het voornemen bestaat ook bij de EMS gelieerde maatschappij en een of meer outside commlssirissen voor benoeming voor te dragen. Deze kwestie zal pas aan de orde komen als de onlangs benoemde commissarissen van de EMS zich voldoende vertrouwd hebben gemaakt met de problemen van de EMS. De heer Harsma was van mening, dat dat te lang zou duren en stelde zichzelf als tegenkandidaat voor de heer Zwols man. Behalve zyn eigen 107 stemmen kreeg hy by de hoofdelijke stemming nog twee stemmen van een andere aandeel houder, zodat de heer Zwolsman ultein- deiyk herkozen werd verklaard met 3024 van de 3133 stemmen. ZON, EEN KOUDE WIND. Op een stuk duinland in het Langeveld, naast het terrein van de Amsterdamse waterleiding onder Noordwijk, staan drie zweefvliegtuigen klaar. Zweefvliegers in rijkelijk van ritssluitingen voorziene overalls lopen popelend heen en weer. Van de „kisten" naar het oranje windscherm. Is het nog geen één uur? En weer terug. Het is koninginnedag. Er is zojuist een telefoontje binnengekomen van vliegveld Valkenburg. Of men voor één uur niet wil zweven in verband met overvliegende for maties, die vanuit de lucht de koningin gaan feliciteren. Als de zweef vliegtuigen toch de lucht in gaan zou de radar in de war raken. „Ach ja," verzucht één van de leden van de Kennemer Zweefvlieg Club, „het leven van een vlieger bestaat voor 95% u't wachten". Als het één uur is zitten er al twee kisten in de lucht. De derde wordt juist rechtgezet. Een seintje naar de lierman, de kabel trekt strak, nog een sein en geluidloos glijdt het gele vliegtuigje over de grasvlakte. Ongemerkt raakt het los van de grond, je hoort alleen het gezoef van de kabel die dooi de lucht snijdt. Als de kist recht boven de lier is laat de kabel los en valt met een heel klein para chuutje naar beneden. HET LIJKT EENVOUDIG Zo zie je als leek de start van een zweefvliegtuig. Het lijkt alle maal zo éénvoudig; zweefvliegtuig, kabel, lier én vliegeren maar jon gens! Alle moeite die is gedaan om het vliegtuig te ontwerpen, te bou wen, alle technische moeilijkheden, alle dure aankopen. De vele lessen die de vlieger nodig had voor hij meester was over het vliegtuig, voor hij iets wist van thermiek. Duizend-en-een dingen. Het valt allemaal weg als je de gracieuze vogel moeiteloos door de lucht ziet Ik sta op het terrein van de Kennemer Zweefvlieg Club. Het stuk land is 1200 x 700 meter groot. Het is zo vlak mogelijk gemaakt. Bij de weg staat een hangar waarin de „kisten", zoals de vliegers hun zweefvliegtuigen noemen. staan wanneer ze niet worden gebruikt. Op de zuidzyde van het terrein staat een lier. Een verplaatsbare machine, die de zweefvliegtuigen aan een kabel omhoog trekt. De kisten staan op het noordelijke ge deelte, ongeveer een kilometer verder. Omdat ik het toch wel een beetje eng vind om naar de overkant te rijden ga ik lopen. Je weet maar nooit ol zo'n vlieguig neigingen heeft plotseling de lucht in te wil len. Ik stap behoedzaam over twee glimmende kabels die in het gras liggen, en waaraan geen einde schijnt te komen. Bij een rytje ge parkeerde auto's en het oranje windscherm gekomen, blijkt dat er voorlopig niet wordt gevlogen. Er wordt een partijtje gevoetbald, koffie gedronken en gemopperd op de koude wind. Na een gedwongen rustpauze tot één uur komen de vliegers in actie. HUISMOEDER Het zijn overigens niet alleen vliegers, maar ook vliegsters. Zoals huismoeder Fia Cornelisse, secre taresse van de zweefvliegclub. Als ze aan de beurt is voor een vlucht, roept ze iemand toe: „Let even op dat kleintje, hij zit net op de pot". Dan hup, overall aan, vliegtuig in en weg wezen. Een jongen houdt de tijden bij die de zweefvliegers maken. Het wor den steeds minder minuten die hij opschrijft. Als het gedaald is tot nauwelijks drie minuten, besluit men te wachten op betere wind. De kisten worden schuin gezet, men legt een oude autoband op de vleu gel en gaat weer ziten wachten. De Kennemer zweefvliegers (on geveer 65) beschikken op het ogen blik over zes zweefvliegtuigen. Eén aards contact. daarvan is vorige week te vroeg en enigszins te hard aan de grond ge komen. Er werd een vleugel afge rukt. Dergelijke ongevallen zijn de laatste drie jaar niet voorgekomen op het Langeveld. De 17-jarige be stuurder verkeert overigens in een uitstekende toestand. Hij liep_ al leen wat schrammen op. EIGENBOUW Een andere kist is nog in de maak. De leden van de Kennemer Zweef vlieg Club zijn de enige in Neder land die zelf vliegtuigen bouwen. In een ruimte in Haarlem zijn zij twee jaar geleden aan een Ka 6 begonnen. Een vliegtuig kost on geveer vijftienduizend gulden. De bouwkosten van deze Ka 6 bedra gen zo'n twaalfduizend gulden. Twee jaar lang hebben twintig leden twee avonden in de week aan het vliegtuigje staan bouwen. Vol gende maand zal het, als alles goed gaat, zijn eerste vlucht maken. De overige zweefvliegtuigen die de club heeft zijn een Rhönlerche twee-persoons instructievliegtuig twee Grunau-baby's (overgangstrai ners) en twee Ka8en (prestatie- kisten). Een beginnend zweefvlieger moet minimaal 14 jaar oud zijn. Zijn eerste ca. 80 vluchten maakt hij in de Rhönlerche, onder het wakend oog van de instructeur. Als hij alles onder de knie heeft mag hy in de Grunau-baby zijn eerste solovlucht maken. Als hij minstens 16 jaar oud is kan hij zijn zweef vliegbewijs gaan halen. Daarvoor zijn vereist: een grondige theoretische kennis over de Nederlandse luchtvaartvoor schriften, meteorologie, zweefvlieg tuigen en instrumenten. Daarna komt een niet mal praktisch ge deelte/bestaande uit vijf vluchten tot op minstens honderd tneter hoogte met een landing op een veld van 50 m2 met gebruik van rem- kleppen en drie vluchten tot op minstens driehonderd meter met een landing op een terrein van 30x 100 meter zonder gebruik van remkleppen. GERUST STELLEND Enkele dagen na koninginnedag is het weer veel beter. Er worden tijden genoteerd van 25 minuten. Een zweefvliegtuig kan wel 14 uur achtereen in de lucht blijven. Men maakt weieens vluchten naar Venlo, Terlet of zelfs naar Frankrijk. Het weer is nu zo goed dat uw verslaggeefster wordt uitgenodigd een vlucht mee te maken. „Je kunt onmogelijk over zweefvliegen schrij ven als je niet zelf een tocht hebt - meegemaakt". Gelukkig vertelt men mij vlak voor de start dat de buizen van het frame dik genoeg zijn om met een schaar door te knippen. Een geruststellende gedachte Instructeur Huib van 't Hoeff ziet eruit als een bekwaam vlieger en dus hijs ik me in de voorste zit plaats. De ruimte valt mee. Van buiten ziet het er allemaal heel klein uit maar je kunt je aardig bewegen. Dat wil zeggen, totdat je aan banden wordt gelegd. Ik wordt in zes veiligheidsgordels geknoopt. Deze gordels dienen niet zozeer voor het landen als wel voor het geval dat het vliegtuig plotseling in een windzak terechtkomt. De kist valt dan een tiental meters omlaag, je zou gemakkelijk met je hoofd door het dak kunnen gaan of het dunne linnen beschadigen. Dé instrüëteut wijst aan waar alle" knopjes, handeltjes en metertjes voor dienen. Hoogtemeter, snelheids meter, variometer, ontkoppeling, remkleppen. Dan gaat de kap dicht. Het sein wordt gegeven, een kort rukje en daar ga je. Zonder dat je het merkt zit je in de lucht. ZONDER ZORGEN Als je eenmaal in de lucht bent hang je helemaal achterover. Je moet een paar keer slikken omdat je oren verstopt raken. In ander halve minuut zit de kist op 450 meter hoogte. Naast me beweegt het ontkoppelingsknopje, een tik, een schok en de kabel is los. Het vliegtuig hangt ook direct recht. „Zoals je daar nu zit, zo zat ik hier tien jaar geleden. Mijn eerste vlucht. Ik vond het zo fijn dat ik in zo kort mogelijke tijd zelf ging leren vliegen. En nu ben ik instruc teur. Je gaat de lucht in en je laat al je zorgen beneden, dat is zoiets heerlijks". Beneden liggen de bloeiende bollenvelden. Er staan kampeer- tentjes, je ziet de golven van de Noordzee. Je voelt je als een vogeltje, je zweeft helemaal van zelf. Te gauw ben je weer be neden, voel je de grond weer onder je voeten. Het is waar: die 5% vliegen is de 95% wachten dubbel en dwars waard. Beneden liggen de bloelende bollen velden; er staan kampeert ent jus en caravans. Te gauw ben je weer i

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3