k SIMON GARFUNKEL'S NIEUWSTE PRODUCT „THE BOXER": Smartlap van bijzonder grote klasse in* Mater Amabilis-onderwijs in Noordwijkerhout in hip jasje Cl ZATERDAG 17 MEI De onverbiddelijke kraker van deze maand is het laatste produkt van het duo Simon Gar- funkel, getiteld „The Boxer". Een Paul Simon op de gitaar is als 'n Cassius Clay in de ring. Zijn „dragende" gitaarspel behoeft in feite vrijwel geen ritmische begeleiding. Met een op de tekst zeer goed van toepassing zijnd licht gestamp kon men dan ook volstaan. De goed lopende, zinnige tekst verhaalt het sentimentele relaas van een jongen, die van huis wegloopt en van wie, eenmaal in de „grote stad" (New York), het noodlot een nogal droevige inbreng op zijn levensloop krijgt. Hoe droevig dat is, wordt uitstekend weergegeven in het sfeervolle refrein, dat zijn eigen miskenning symboliseert. De meest sentimentele strofen wordt kracht bijgezet door Garfunkels subtiele, ragfijne twee de stem en een „blazerig" elektriek gitaar- solootje. Simons aansprekende stemgeluid doet de rest. De schrijf vloog binnen 14 dagen van 39 naar 4 en het zou ons niets verwonderen, indien hiermee volgende week de eerste plaats bereikt is. De opname bevat er alle benodigde ingrediënten voor. Het is een geweldig stukje amusement - met een groots arrangement - niet vrij van sentiment - gebracht door 2 brokken muzikaal talent. W.S. Nieuwe raadsels 1. Waarom geven witte schapen meer wol dan zwarte schapen? 2. Wat is het minst kostbare ding. dat je in je zak kan hebben :i. Hoe kan iemand tachtig jaar leven en maar twintig verjaarda gen vieren? 4. Wanneer steekt een man tot zijn oren in de schuld? 5. In welke maand praten de meisjes het minst? Oplossingen insturen aan Tante •In. Kranten tuin, Leidse Courant. Papengractit, Leiden. Een mooi boek wordt verloot. Correspon dentie Rudie de Roi vandaag over: De avonturen van twee apen Er brullen leeuwen in de dieren tuin. Ze zitten gevangen in een stevig hok. Een eindje verder zien we in een groot hok twee apen zitten. Jullie kennen ze wel. Het zijn Tup en Joep. Ze doen allerlei leuke dingen, waar de mensen om moeten lachen. Op een dag stond er een jongetje bij de apenkooi te kijken. Hij wou een grapje uit ha len en gaf een steentje aan de aap, inplaata van pinda's. De aap stak hpt in zfln mond en beet er op. Au! dat deed pijn aan kies. De jongen lachte en had plezier maar de aap sprong opeens naar de tra lies en pakte vlug de pet van de jongen weg. Hij nam de pet mee naar een boompje, dat in het hok stond. Nu had ae jongen geen ple zier meer, maar schreeuwde hard om zyn petje. De oppasser kwam aangelopen. Hy zag direkt wat het ventje gedaan had, want de steen lag op de grond. De oppasser pak te het petje en gaf ook aan de jongen een flink standje. 's Avonds kreeg de aap kiespijn en de tandarts werd opgebeld. Deze bekeek de kies. „Ja Tup, die moet er uit." Tup vond het niets leuk, maar ja 't moest. Even riep hij: „Au!" en de kies was er al uit. 1 IT PUKKIE S DAGBOEK Door scha en schande wordt men wijs. Zou dat ook voor Pukkie gelden In 1416 stichtte Prins Hendrik van Portugal ook „Hendrik de Zeevaarder" genoemd zyn beroemde zeevaartschool, met als hoofd doel een zeeweg om Afrika heen te ontdekken. Portugal stelde veel belang in de vele rijkdommen van het Oosten, maar wegens de vijand schap tussen Christenen en Mohammedanen kon men er niet over land heentrekken. Prins Hendrik bouwde verscheidene zeilschepen, zeewaardige vaartuigen van 200 ton. Met de voor toen zeer modern uitgeruste schepen, zeilden zyn mensen langs de Afrikaanse Westkust. Iedere expeditie probeerde meer Zuidwaarts te komen, maar pas in 1487 gelukte het Bartholomeus Dias om rond „Kaap de goede Hoop", de zuidpunt van Afrika, te varen. Prins Hendrik beleefde deze over winning niet meer. Hy stierf in 1460. Diaz ging weer huiswaartB en een nieuwe expeditie onder leiding van Vasco da Gama, met Diaz als gids vertrok in 1497. Niettegenstaande scheurbuik en andere ziektes brach ten zy de lange reis om Afrika tot een goed einde en landden zij op het Indische vasteland. Daarna brak de grote tijd voor Portugal aan. was gingen we fietsen. We gingen door het tunneltje by De Vliet Het was er lekker stil. Op Pasen was ik vroeg wak ker. Ik was erg ongeduldig maar om 9 uur gingen we eindelyk eten. Na de kerk gingen we naar onze neef Harrie. Eigenlijk was hij op goede vrijdag jarig, maar hij vier de het op Pasen. Daarna gingen we naar myn oma. Daar bleven we eten. Ik at zoveel kip, dat ik er buikpyn van kreeg. De tweede paasdag was het heel warm. Ik wou naar het zwembad, maar het mocht niet, want myn tante zou komen. Dat vond ik helemaal niet leuk. Ik zat maar te zeuren, maar ik mocht niet naar het zwembad. De volgende dag gingen we einde lijk naar De Vliet Donderdag was mijn oma jarig. Ik mocht biyven logeren, mijn neefjes waren er ook. We hebben de kamer van mijn tante overhoop gehaald, overal briefjes opgeplakt en de radio keihard aangezet. Er was jazz-muziek. Mjjn moeder kwam boven en we kregen flink op c „Zo, dat is weer gebeurd", zei de oppasser en de tandarts ging weg. „Zeg Tup, heb je het gehoord, het slot deed geen klik," zei Joep. „Laten we eens voelen,' en wa rempel de deur was niet op slot. „Laten we vlug weggaan." „Waar na artoe?" „Nou naar de speeltuin. „Lek ker schommelen en wippen." „En als de oppasser ons ziet." „Nou dan rennen we in die hoge boom". Even later zitten Tup en Joep fyn te wippen. Dadehjk zag de oppasser het. Hij riep de apen. maar hup-hup, ze klommen ln de hoogste boom. „Ik haal een ladder," riep de oppasser, maar de apen lachten hem uit. Ze bleven lekker hoog zitten. Daar kwam de baas van de dierentuin aangewandeld. Deze was slim en riep: „Zo Tup en Joep lopen jullie hier maar f{jn rond." „Wat is dat aardig," zei Tup en ze kwamen dadelijk naar beneden. De baas liet ze een poos spelen en na een uurtje nam de oppasser de kans waar en stopte ze in hun hok. Nu zitten ze weer ln de die rentuin. Rudie de Rom(jn Het paasfeest 's Morgens was ik al gauw op, myn broertjes en zusje ook. Toen ik binnen kwam stond de tafel al heel mooi gedekt. Ik heb drie broers, maar die ene, die wou niet uit zyn bed komen. Met z'n allen hebben we hem uit zijn bed ge gooid, maar het hielp niet. Toen ging myn broer Tom met een toe- Ier naar boven en ging bij zijn bed staan toeteren, maar het joch bleef nog in zijn bed liggen en toen deed hy de deur op slot. Toen heb ik gelachen, want mijn broer klom tegen de regenpyp op en ging weer toeteren. Eindelijk stond hij op. We wilden nu gaan eten maar mijn moeder zei: „jullie moeten eerst paaseieren gaan zoeken." Mijn broer Joop vond de eerste, toen m'n zus Els. toen Theo en Tom en ik het laatste. Mijn ei lag onder het gordyn. Eindeiyk gingen we eten Weet u wat ik ook nog gekregen heb: twee paashazen, een kip en een zakje suikereitjes en nog een groot suiker paasei. Het was allemaal heel lekker, maar nog heb ik niet alles opge geten. Op dinsdag heb Ik met mijn vriendje een fietstocht gemaakt, we kwamen doodmoe thuis, eerst gingen we uitrusten en toen gelijk weer voetballen. Op woensdag zijn spelen, maar we naar Noordwljkerhout geweest. Ook de laatste dagen van de va kantie waren fijn-maar gelukkig zit ik nu weer op school- George te Marvel de Paasvakantie Op Goede vrijdag om 3 uur, was Kuiters er in de kerk een toneelstuk. Ik ben er heen geweest. Het was niet zo erg leuk. Na de kerk ging Guus op school de vogels voeren, ik mocht mee. Op school waren de werksters bezig. De klas was pas geboend. Op de vogelkooi zat een namaakvogel. We schrokken ons len. We zyn Mijn paasvakantie de moeder van Guus merkte, dat het geen echte was. Gelukkig maar. Toen Guus klaar Spechten en mieren zijn ge woonlijk gezworen vijanden. In ieder geval vormen de mieren een groot deel van het voedsel van de spechten. Op Ceylon is echter een mierensoort, dat graag vogel eieren opeet. Daar zijn spechten en mieren dan ook met elkaar bevriend. Ze leven samen en zijn eigenlyk hele goede vrienden. Als de specht zyn nest bouwt, hakt hij gewoon een opening in een mierennest, dat tussen de takken hangt, bouwt daar zyn legt t De i latei zich door deze ongewone mede bewoner niet storen en de specht laat zijn huiseigenaren ook met rust. De biologen hebben dit ver schijnsel nog niet kunnen ver klaren. 6 F 7/9»- WAT BETEKENT DIT? Het Is niet xo gamalckelyk deze serie tekeningen in de goede volgorde te zetten. Probeer het maar eens. O 9 Q I 1 H T»I HIT ELSJE IN KABOUTER- LAND Wat gebeurde: In haar droom stapt Elsje met kabou ter Prikkebeen kabouterland binnen. Iedereen is bezig met voorbereidingen voor de 50e verjaardag van koning Goud oog. Elsje kykt naar een num mer van slakken en kikkers. Ze bezoekt verschillende plaatsen Elsje en kabouter Prikke been gaan naar 't vliegveld. Dat ligt ook aan de rand van de stad. De koppige ezel staat nog steeds by de boom en Prik kebeen heeft daarom besloten 2 fietsen te huren. Ze fietsen naast elkaar. Elsje heeft haar regenhoed meegenomen. De zon schijnt wel maar misschien komt er toch nog 'n bui. Ze zyn er vlug Als ze by de ingang aanko men moet kabouter Prikkebeen weer z'n papieren laten zien. De kabouterportier zegt hun dan, dat ze 't beste naar de uitkyktoren kunnen gaan, want van daar kunnen ze 't hele vliegveld overzien. „Jullie moeten de gele pijlen volgen en vooral niet van de weg afgaan, want dan is er kans, dat jul lie aangevlogen worden. Als jullie er zijn, vraag dan naar kabouter Wegwy's. Hy kan jul lie precies vertellen, hoe alles in z'n werk gaat." Aan de voet van de uitkyk toren treffen ze inderdaad ka bouter Wegwys. Met z'n drieën klommen ze naar boven. Hal verwege blijven ze even uit rusten, want Elsje raakt buiten adem van 't trappen kllmrt. Boven aangekomen zien ze de verte 'n grote groep gebc wen met 8 startbanen er heen. „Kyk, daar landt vliegtuig," zegt Wegwys. Het is een tortelduif met klein huisje aan z'n buik bonden. Iets verderop staal huisje op de grond op sta baan 7. De passagiers stapp erin. 'n Duif wordt op pen per microfoon. De riem. die aan 't huisje zitten word dan over de duiverug gehaj en stevig vastgemaakt, vliegtuig kan starten. De neemt 'n aanloop en klapp met z'n vleugels, tot hij los de grond is. In de verte komt ook 'n aan die wil landen. Hij vlii eerst 'n rondje over de sti banen om te zien op welke b; er rode lappen liggen, moet hü landen. Mag ik cok 'n stukje vliegen," vraagt Elsje, 't goed. Vlakby staat al klaar om Elsje en Prikkebe mee te nemen. Nieuwsgie stapt Elsje in 't huisje. Bin staan stoeltjes en tafeltjes, 'n cafe-tje. Elsje gaat uit 't raam b gen om naar beneden te kykt Opeens neemt 'n windvla haar rode regenhoed hoed," gilt ze. „Ik wil m'n ha terughebben. Kan de duif oppikken." „Ja," zegt Pri been. Even aan de nood* trekken." Hy pakt steekt hem door 'n gat in 't d van t huis. Dan prikt hij duif voorzichtig in z'n totdat de duif „roekoe' als teken dat hij 't begrep heeft. Hy begint te dalen stopt juist naast Elsje hoed, met de noodremstok pi Elsje de hoed zelf op. Ze hoed nu steviger op haar ha en bindt de bandjes strak haar kin vast. De duif opnieuw op en al gauw M vliegveld weer in zicht. Wordt Verder ging alles g moest Ik voetballen. We moesten spelen tegen S.J.Z., maar jammer genoeg werd de wedstrijd afgelast. Dat was wel begrijpelijk, want de velden lagen onder water. Nou moeten we nog tegen Meerburg zullen wel verlie zen want onze beste spelers Jan Paauw en Dikkie Zwart zyn naar een hoger elftal overgegaan. Ge lukkig hebben we ook nog goede zoals Rudie Romyn, Max Wessel- raan, Klaas Vermeer en Ron Ouds- Vrolijke kinderstemmetjes vullen het schoolplein aan de Noordwijkerhoutse Herenweg. Rond een juffrouw krioelen de kleintjes. De ijle klanken stijgen op, naar de kamer van Annemiek Altena, die je na een inspannende trappenloop, die langs dokter en tandarts voert, be reikt. Het is het Wit-Gele Kruisgebouw, waarin Annemiek het zich geriefelijk probeert te maken. En dat is haar aar- de dierentuin geweest. We zagen er slangen, ty- gers, leeuwen en ook apen. We hebben ze pinda's gegeven en een banaan. Was me dat éven vechten om die ene banaan. We zyn met de trein naar huisgegaan. Het was pasen. We kregen al lemaal 5 eieren en een paaskui- kentje van chocolade. Maar we hebben ook echte eieren gegeten, dat was heerlijk. Voor we naar bed gingen hebben we nog een poosje gekaart. Ik heb een potje gewonnen, het was wel een beetje moeilijk, maar m'n moeder heeft me geholpen. Met één en dertigen heb ik drie potjes gewonnen, dat is geen wonder want dat doe ik haast elke avond. M'n vader zegt altijd, als je het heel erg veel doet, dan leer je het goed. Myn varier heeft wel eens een kip ge wonnen, een levende kip. We had den niets om hem in te doen, we hebben hem toen in het ko nijnenhok gedaan. Wat maakte dat beest een spektafkel. Nou toen zat er geenj andere uitweg op, dan hem slachten en op eten. Hij smaakte best. Ik zou er best nog een lusten. Met het mooie weer in de paas dagen heb ik ook gezwommen en een fietstocht gemaakt van 24 km, dat is een heel eind. Edward Neuteboom Paaseieren zoeken Het begon op paasmorgen 9 uur. Tk weid wakker rekte me uit en riep ineens, heerlijk, pasen, hoera, joepie-jippie-jee! Door dat geschreeuw kwam m'n moeder verschrikt naar boven. Ze vroeg: Heb je je bezeerd?" „Nee hoor. Alleen maar fijn dat het pasen is." „Kom maar gauw uit bed en ga paaseieren zoeken." Ik begon al dadelijk onder mijn bed te zoeken. Ja. daar lag er een, achter de poot van het bed. Even opeten. Ver draaid, het was een stenen ei. Topn ging ik in de kamer zoe ken. Ik vond ze op een stoel, ach ter de tafelpoot in het suikerpotje, in een kopje, in een vaasje en ook nog in de zak van mijn peig noir. Even later gingen we eten en toen vond ik er nog een in de boterpot. Ik keek naar buiten en zag nog meer mensen eieren zoeken, in de tuinen, op de balkons. Martien kwam me halen om mee te zoe ken. Jammer dat Ik er niet zoveel Dag kinders. De andere ver haaltjes komen ook nog aan de beurt Tante Jo Hartelyk bedankt voor de fijne verrassing op moederdag. Kunnen jullie allemaal zo mooi schilderen Tot ziens derde klassers van de Antoaiuasohool. dig gelukt. Een transistorradio over stemt gemakkelijk het gesnater, dat nog maar vaag doordringt in de „nok" van dit gebouwtje. De kinderen horen niet hij Annemiek, evenmin als de wijk verpleging. Zij is gast. Sinds enkele maanden. Met ongeveer 90 meisjes, die eerst hun domicilie hadden in de huishoudschool aan de Duindoorn straat. De Verhuizing heeft hen goed gedaan. In de nieuwe omgeving zijn vele mutaties doorgevoerd. Mater Amabilis-onderwys in de huishoudschool heeft afgedaan. Dat was te formeel, te zakelijk en niet aangepast aan deze evolue rende tijd. In het vormingsinsti tuut „De M.A.ST" behoeven de meisjes (en vanaf september ook jongens) niet ja te knikken, niet alleen te luisteren, nee ze mogen zelf met ideeën komen. Schoolban ken hebben afgedaan. Alles ging keurig volgens het lesrooster. An nemiek houdt het me voor. „Ja, nu werken we er nog mee, maar het zal niet lang meer duren. We willen niet zozeer meer een vast omlijnd programma. Creativiteit wordt vooropgesteld. De tendens van deze tijd is om jongeren zelf tot aktie te laten overgaan. Anne miek, 26 jaar, en thans bezig aan een cursus verbale expressie, wil niet dat de jongelui de indruk krij gen weer de schoolbanken in te moeten slappen, alsof zy na een dagtaak nog een extra portie stof over zich krijgen. Samen met hen wil zij iets creëren en aan plannen werken en didaktisch bekeken verwacht zy toch wel voldoende rendement. Het is geenszins de bedoeling nu een hoog tempo alle tradities opzij te schuiven. Het zal geleide lijk gaan. Langzaam zal het schoolse uit het gebouw worden verdreven. Samen met Elly Bas- tiaansen zorgt Annemiek dat er voldoende ontspanning kan wor den geboden. De zolder is gezellig ingericht TL-bulzen zijn vervan gen door kleurige lampen, die een gezellig schijnsel in hei vertrek werpen. Vaag is er een exotische sfeer te ontdekken. Gezellligheid wordt primair steld, maar dat neemt niet dat er toch ook serieus 1 dachten kan worden gewisseld meisjes kunnen hun eigen blemen aanroeren, die niet aan de orde kunnen brei omdat daar de taboes vaak intieme en openlijke gesprei onmogelijk maken. „Op eei is een zekere discipline, uiteraard ook. We zitten niitlt straat. We hebben rekt te houden met de omgeving, n ik stel toch wel voorop dat v. veel mogelijk vrijgelaten wc' Ze willen graag in onze I (Annemiek wil zich distanó alles wat verband houdt onderricht en toch kan zij he! nalaten steeds begrippen i lesrooster fen zeerste i staan) dingen behandelen thuis taboe zijn. Boeken van Cremer en Jan Wolkers b.v. in het huisgezin niet SeJcrimj, ken wordt, behandelen wij. Ni«y omdat wij dat omdat zij er zelf mee komen. En waarom zouden niet ronduit over kunnen Pn Een meisje van zeventien vanj kantoor toch ook heel wat Maar niet alleen daarover gewei 'esproken. Ook over Black Pt i-oor i Èn het begrip „links". Zo k frouw, zou u er iets over kis zeggen. Thuis had ze het al i gehaald, maar dat wist me mt z geen antwoord op." De meisjes, 17-21 jaar, dr- zelf ook aan op vooruitgaat hun progressieve ideeën dn ver zeker tot de veranderingen W statis hebben de medewerking van team van 15 personen, waart" pedagoge. bckijl Het komend seizoen «tijgt alles op volle toeren dras miadi Er zal dan ook niet meei geloofsovertuiging worden keken. Eerst echter volgt 30 mei a.s. de slotavond" het lopende seizoen met eigen vertrouwde groep. geau Heerli 'teeds •teeds Ik vii

Leidse Courant | 1969 | | pagina 10