Jan Tinman en Verreck na een ronde aan leiding Vier broers legden basis voor snel groeiende zaak Trosinger accordeonisten weken veel enthousiasme Grot* muzikanten op Geloorzaal- -podi um „Geen blijde dag voor het Diaconessenhuis Leidse agenda 18-Jarige barkeeper op dak van radiozaak gearresteerd BIOSCOPEN Jeugdschakers N.V. Het Moterhuis 50 jaar MARKTEN -•f PAGINA DE LEEDSE COURANT VRIJDAG 16 MEI 1969 Op initiatief en dof^e iToede zorgen van het Leidse Accordeonorkest „Neèr- landia" gaf het vvereferof'n,(le Hohner Orchester 1927 uit Trossingen (Schwarz- wald) onder leidingin Rudolf WUrthner een concert in de (beneden) geheel bezette Gehoorzaal.en mondharmonica-solist en het Peros-kwartet wisselden af. Dit concert wer°-a- bijgewoond door de burgemeesters van Trossingen en Leiden. Het Hohn Orciiester, geheel uit vakmusici bestaande en als zodanig wel uniek in de v'rid, produceert een klank, die in niets meer aan de oud- vaderlyke trekhar'nica herinnert. Deze klank is hier bovendien nog aanzienlijk verrykt door de perfectioneerde Hohner-instmmenten, waarvan het kostbare electronicum me'-Ü" vele orkestinstrumenten nabootsende registers, wel het meest opvalt. posities. Maar dit verhinderde niet, er volop genoegen aan te beleven. Wtirth- ner schrijft knap en effektvol. En het spel was meeslepend. Rudolf VV ürthner erc-ddgent van „Nerlandia" Het spelvas tot b®t uiterste ver zorgd, de l*nli toonde steeds een ver rassend re®* en de voordracht boeido onafgebro11 door e<-n levende muzika- liteit. Oolte begeleidingen van solisten waren be»nderens\vaardig cxakt en vol maakt a'gepukt- De teristanders van arrangementen zullen tA bij het horen van de ouver ture „P schöne Helena" (Offenbach) wel d'aJijk gewonnen hebben gegeven. De pr'btige glasheldere, toch milde klank.e door en door muzikale uitbeel ding ■orasten zelfs de meest verwende Hels waar, dat er deze avond geen enkefieuw akkoord op te merken viel. Maaal die vertrouwde romantische op- volggen, oplossingen en kleuren wer den loor dit musiceren tot een nieuw levé gewekt. 2 geleek Würthners Schweizerische Rhpsodie met alle geestige vlotheid en virJOsiteit op andere soortgelijke com- VERRASSEND Even verrassend klonken de vier delen van Julius Steffaro's Rocky Mountains- Suite, een sterk afwisselend werk vol sfeer en kleurigheid (merkwaardig voor al is de ,,Viehaustrieb"-(galop). Dan noem ik nog de fraaie zangerige concertwals „lm schonen Tal der Isar" (Hanns Löhr). Men viel deze avond van de ene ver bazing in de andere. Hiervoor zorgden ook de medewerkers: de werkeiyk grote muzikant, mondaccordeonist Gilnter Wertz, die met de levensechte vertol king van twee melodieën van Kreisler en ..Hejre Kati" (Jenö Hubay) een won derbaarlijke prestatie leverde. Verder de vier mondharmonica-spelers met instrumenten in verschillende opvolgen de omvang) van het Peros-kwartet brachten het publiek tot opgetogen reakties. Hun enorme virtuositeit, individueel en in het samenspel (dansen, volksliedjes uit Mexico en Roemenië), schitterde bij gelegenheid ook in het clowneske. Voor de slotmarsen sprak de be kende musicus-directeur Ixtek Stevens, de dirigent WUrthner op lovende, sym pathieke wjjze toe. Hy las voor en over handigde een oorkonde namens Neer- landia, waarin WUrthner tot ere-dirigent van het Leidse orkest werd benoemd. De daniesleden van het Hohner Orches ter kregen tulpen. JOH. VAN WOLFSWINKEL Zuster A. Anspach naar Emmen LERAAR KLASSIEKEN "AGNES" Dissertatie drs. Stenden óver de rebel Sertorius Drs. F. L. G. Stenten, leraar klas- waard „leven" zijn gebleven, samen- Koster Hartebrug W. J. Biegstraaten woensdag overleden De heer Waltherus J. Biegstraaten, koster van de Hartebrugkerk, is woens-1 dagmiddag, na een herhaalde hartaan val, op 59-jarige leeftyd overleden. Hoe wel de heer Biegstraaten al enkele ja ren om gezondheidsredenen op halve kracht moest werken is hy toch tot kort voor zijn laatste ziekbed actief gebleven in „de Hartebrug", die hij dertig jaar met grote trouw, beschaafd en beschei den gediend heeft. Voor hij benoemd werd in de kerk van de Franciscanen aan de Haarlemmer straat was de heer Biegstraaten byna tien jaar verbonden aan de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart en St.-Joseph (Herensingel) in Leiden en een korte tijd in een Utrechtse kerk. Op 9 juni van dit jaar hoopte hij zijn 40-jarig jubileum als koster te vieren. Het overlijden van de heer Biegstraaten wordt door de pas toor en de zielzorgers van „de Harte brug" als een groot verlies gevoeld. De begrafenis van het stoffelijk over schot zal maandag plaatsvinden te Oegstgeest na de Mis van Requiem in de Hartebrugkerk, die om 11 uur be gint. Burgerlijke stand Geboren: Gert jan Leendert zn v. H. Groen en J. A. Kuijt; Johannes Theodo- rus Izaak zn v. L. C. Witteman en C. M. Bavelaar; Marco Arthur Remi zn v. A R. Brongers en M. E. A. Buys Ballot; Mariska Margot dr v. H. J. van der Berg en P. Sandberg; Johanna Sophie dr v. A. P. Stolk en A. Douwenga; Er- win zn v. M. A. Kerkhof en T. A. var den Hil; Margaretha dr v. A. Sinteur en M. Crama; Cynthia Charlotte dr v. D. de l'Ecluse en C. C. Kenter. Overleden: J. van der Sande, 74 jaar, echtgenote van A. Kint; P. van den Breemen, 44 jaar, man; P. M. de Jong, 69 jaar, man; H. Ramak, 72 jaar, man; W. de Feij, 79 jaar, man; B. M. Keyzer, 42 jaar, man; J. Verstraaten, 58 jaar, man; A. M. Martijn, 95 jaar, wed. van W. F. Schregel. sieke talen en oude geschiedenis het St.-Agneslyceum te Leiden, hoopt hedenmiddag aan de Kath. Universiteit te Nijmegen te promoveren tot doctor in de letteren. Prof. dr. F. J. M. de Waele, emeritus-hoogleraar in de ge schiedenis en staatsinstellingen der Grieken en Romeinen, klassieke ar cheologie en Nieuw-Grieks, treedt als promotor op. Het proefschrift van drs. Stenten is getiteld: „Ploutarchos" leven van Sertorius. Tekst, Nederlandse ver taling. historisch kommentaar". In de revolutie-eeuw van Rome, die begint met de akkerwetten van de Gracchen in 133 en loopt tot het begin van Augustus' alleenheerschappij in 31 vóór Chr., is een van de merk waardige Romeinse rebellen geweest de Sabijn Quintus Sertorius, wiens leven en daden in een volledig be- VRIJDAG 16 MEI der Heijden: Verg. Leidsche ZATERDAG 17 MEI Imperium Toneelgroep Imperium: Een slok aarde", 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Toneel: „De Fa beltjeskrant", 14.00 uur. Holiday Inn Receptie „Lugdunum", 17.00-19.00 uur. Groenteveiling Feestmiddag Ouder- ■r. „Voor het Zorgenkind", 14.30 uur. Roomburg-kantine Receptie Siseo, 15.30-17.00 uur. ZONDAG 18 MEI Lugdunum-Rest van Leiden Lug- dunum-terrein, 14.30 uur. Heempark weer geopend Sinds enkele veken is het Heempark aan de Oegstgeesterweg (Kikkerpolder) weer opengesteö voor het publiek. Op werkdagen kan men er terecht van 8.00- 17.00 uur en cp zaterdagen en zon- feestdagen var 14.00-17.00 uur. Reeds mpcht het ptfk zich verheugen in J bezoek van em flink aantal schoolklas sen die hun toekenwijsheid over de bota nie kwamen toetsen aan de praktijk. Veelal worien ze deskundig begeleid door medeverkers van de afdeling plant soenen var Gemeentewerken. Afspraken voor een groeps- of klassikaal bezoek kunnen t«r plaatse worden gemaakt, of door eer telefoontje naar de afdeling plantsoeien (tel. 45344, toestel 421). Buitei een compleet overzicht van vaderlandse flora is in het park ook aantal oijenkasten te bewonderen van Leidse bijenhoudersvereniging. In de weekeds is er meestal wel een lid van die vreniging aanwezig voor het geven van -oelichting over deze boeiende lief- hebJeriJ. Met Hemelvaart op het dak: Een 18-jarige Haagse barkeeper wed i tegenligger opgemerkt en daarna zo vannacht rond half één door de polite snel mogeiijk in ernstige toestand naar op heterdaad betrapt tijdens een *>- liet Academisch Ziekenhuis vervoerd, ging tot inbraak bij een radio- en v.- andaag is haar toestand gelukkig zaak in de Kraaierstraat te Leider veel verbeterd. De jeugdiige knaap was zich tfeds via het dak op beroepsmatige wijp de j ongewenste toegang tot het pan aan het verschaffen, toen enkele piitie- doch moest eerst zien van he<dak af te komen. De politie kon. \«n deze situatie gebruik makend. hen spoedig bij de kraag vatten. Een «iderzoel naar een eventueel staartj<' van di ..muisje" is in volle gang. 42-jarige Lodse automobilist reed lichtmast miver Een 42-jarige Leid? automobiliste reed gistermorgen ou^ree'ts 04.00 uur met grote snelheid t»en een lichtmast op de Haagweg (b de Waddinger- brug), nadat zij doo onbekende oorza ken de macht over»et stuur had ver loren. De lichtmas werd daarbij vol komen vernield, /enals de voorzijde Leidse P. v. d. A. achter studenten Het bestuur van de afdeling Leiden van de Party van de Arbeid heeft zich in een verklaring met kracht opgesteld achter de eisen van de studenten en de verklaringen van het stafconvent der Leidse universiteit. Het acht deze eisen, waarin om openbaarheid van vergade ringen en beleidstukken als aanzet tot verdergaande democratisering van de universitaire samenleving wordt ge vraagd, in alle opzichten gerechtvaar digd. Het bestuur verklaart zich te zul len inspannen om binnen het kader van de samenwerking tussen de progressieve partijen in Leiden deze ontwikkeling zo veel mogelijk te bevorderen. „Daarbij zal het uitgangspunt moeten zijn, dat de democratisering niet beperkt mag blij ven tot de universiteit maar dat ook binnen andere groepen en organisaties in onze samenleving eenzelfde ontwikke ling op korte termijn zal moeten plaats- gesteld door de Hellense schrijver Ploutarchos (2e eeuw na Chr.), aldus schrijft de heer Stenten. De Sabijn Sertorius was een man die zich in de oorlogen van het begin der eerste eeuw, buitenlandse en binnenlandse, had onderscheiden, maar die in strijd tegen Sulla in Iberië terechtkwam. Hij was toen 40 jaar. Daar begon zijn loopbaan en zijn strijd tegen Rome, waar hij met de Lusitaniërs en de Keltiberiërs zich te gen de legers van Rome .te weer stelde en grote successen behaalde. Ook had hij betrekkingen aangeknoopt met de Kleinaziatische koning Mithridates, met wie hij verder plannen tegen Rome smeedde. Hij werd echter het slacht offer van een samenzwering onder leiding van Perpenna en bij een maal tijd in de stad Osca verraderlijk ver moord. Ook al bleef het in Iberië on rustig, toch was, vooral door Pompeius' optreden het grote gevaar geweken dat de opstandige Sertorius had be tekend. J ongerenmis viering Morgenavond om half acht organi seert de Aktie Gezamenlijke Jongeren misviering Leiden weer een jongeren mis in de Hartebrugkerk te Leiden. De celebrant van deze week, pater C. Fischer, assistent aan de St.-Joseph- parochie te Leiden, heeft in samenwer king mqt de gespreksgroep „Provocerend Levensrecht" als thema gekozen. Het plaatsengeld wordt zoals gewoon lijk weer aan de kerkdeur voor de mis gevraagd. Na deze mis is er gelegen heid tot koffiedrinken in de Romanus- zaal tot ongeveer 9 uur. Tijdens dit koffiedrinken kan men zich ook opge ven als aktief lid in het zangkoor of een van de andere commissies vai jongerenmis. Wandelkring Leiden in 10e Zwitserse Tweedaagse Vanmiddag om vijf uur vertrekken 14 leden van de Wandelkring Leiden omstreken alsmede een groot aantal supporters met twee bussen station Lelden naar Bern, waar op 17 en 18 mei de 10e Zwitserse Tweedaagse wordt gehouden. iHet initiatief is uit gegaan van de heer W. v. d. Poel, die in Zwitserland gewoond heeft en reeds zesmaal deze „wandeling" heeft ge maakt. De Oegstgeestenaar gaat dan ook als leider van het Leidse team Tien personen van deze Kring hebben Ingeschreven voor 40 km, twee personen voor de 30 km en tenslotte twee perso nen voor de 20 km loop. Standwerkers concours op Leidse markt In het kader van haar 25ste lustrum organiseert het in 1844 opgerichte Genootschap voor Styi en Uiterlijke Welsprekendheid „Exercendo" morgen in sameh- werking met de Leidse Markt- en Havendienst en de Nederlandse sectie „Standwerkers" een stand- werkersconcours op de Leidse Warenmarkt. Exercendo-praeses W. S. de Loos: „Het is een traditie bij onze lustrumviering ook de Leidse bur gerij te betrekken. Daarbij komt, dat het ook voor ons aardig is contact te hebben met personen, die onder andere omstandigheden met welsprekendheid hun brood verdienen." Morgen zullen vanaf 10 uur hoog- en laagwerkers praten om de 1ste prijs: de bul van welspre kendheid. Vijftien leden van Exer cendo zullen als jury fungeren. Burgemeester Van der Willigen zal de bul waarschijnlijk uitreiken. Dertien jaar besturend zuster Zuster A. P. Anspach (45), sinds 1 augustus 1956 besturend zuster van het Leidse Diaconessen huls, nam woensdag middag officieel afscheid wegens haar benoeming tot besturend zuster var Diaconessenhuis in Emmen. Velen, onder wie burgemeester Van der Willigen, pre dikanten, collega's en vertegenwoordi gers van tal van instellingen, kwamen haar op de in de huiskamer van het kenhuis gehouden receptie de hand drukken. Namens het bestuur sprak prof. dr. J. N. Bakhuizen v. d. Brink, die deze af- scheidsdag geen blijde dag voor het Dia conesenhuis in Leiden vond. Hij memo reerde, dat zuster Anspach, afkomstig van de KNO-afdeling van het Stads- en Academisch Ziekenhuis in 1956 zuster Elema in Leiden opvolgde als besturend zuster. Er waren toen niet veel sollici tanten maar zuster Anspach bleek zo goed te voldoen aan de wensen van het bestuur, dat dit geen problemen op leverde. Meteen na haai- benoeming kwam zuster Anspach in de stroomversnelling van het Leidse Diaconessenhuis, die re sulteerde in de gebruikneming van het nieuwe gebouw aan de Houtlaan. Prof. Bakhuizen v. d. Brink roemde de voor beeldige trouw en plichtsbetrachting van de scheidende besturend zuster. Een voortdurende evenwichtige vriendelijk heid en hoffelijkheid kenmerkten haar optreden, wy zullen uw lege plaats in dit huis terdege voelen, aldus prof. Bak- huizenv. d. Brink, die ten slotte namens het bestuur een boek aanbood. Geen vakantie Medisch directeur dokter P. A. Cou- mou, die pok een geschenk aanbood, haakte hierop in door op te merken, dat „wij niet alleen uw rijzige gestalte in huis zullen missen". Karakteristiek was het feit, dat u zo dienstbaar was, ver volgde dokter Coumou, zelfs zodanig, dat u uw recht op vakantiedagen negeerde. Met trouw en eerlykheid deed u uw werk als een van de laatste diaconessen in dit ziekenhuis. Namens de medische staf bood dokter F. Steenwinkel een geschenk voor de tuin aan en namens het personeel liet zuster W. Drost een wagentje vol cadeaus voor rijden. Ook zuster Nel Urbanus voerde nog het woord en wel namens de oud- zusters. Zuster Drost noemde het opval lend, dat zuster Anspach zelfs alle christeiyke feestdagen in het Diacones senhuis heeft doorgebracht hoewel zij toch graag in de familiekring verkeer de. Maar zy vond het vanzelfsprekend juist op zulke dagen in het ziekenhuis te zijn om het voor de patiënten en de verpleegsters zo prettig mogelijk te ma- SNELSCHAAKTOERNOOI MET VELE PROMINENTEN De films in de week van 15 t/m 21 mei zijn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Naakt onder het leer 18 jaar Dagelyks: 2.30, 7 00 en 9.15 uur. Zondag: 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling: El Dorado 18 jaar do-vr-zat. 23.30 uur. Jeugdmatiné: Batman alle leeftijden do-zo-wo 14.30 uur. Lido: De doodskus van Fu Manchu Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.00, 9.15 uur. Luxor: Rosemary's Baby 18 jaar Dagelyks: 2.30. 7.00 en 9.30 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.30 uur. Studio: Avondzon voor een gangster 14 jaar Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Trianon: Loving Feeling 18 jaar Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 uur. Rex: De tuin der nachtmerries 18 jaar. Dagelyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.15, 9.15 uur. Nachtvoorsteling: Verborgen driften 18 jaar vrijdag - zaterdag 23.30 uur. Korreltje ...PUNT... Feestmiddag van „Voor het Zorgenkind" Het tienjarig bestaan van de Leidse r.k. oudervereniging „Voor het Zorgen kind" wordt zaterdag gevierd met een feestmiddag in de Leidse Groentevei- lin, Zoeterwoudseweg 2, die gratis ter beschikking is gesteld. Het programma duurt van 2.30 tot 5 uur 's middags en bestaat uit een voorstelling van het Kindercircus „Atleta". De Wilbert Drummers verzorgen de feestmuziek. Voorafgaande aan haar grote feest- tournooi heeft het gouden Philidor een middag georganiseerd voor de jeugd. 37 enthousiaste jongeren namen hieraan deel. Met de volle inzet heeft de jeugd de kans gegrepen om te bevvyzen dat ze het schaakspel behoorlijk onder de knie heeft. Gestreden werd in vierkampen met bedenktijden van 'n half uur. Dat dit voor velen reeds een lange tyd was bewees het feit dat het merendeel voor de bedenktyd om was al een of twee Het door de Leidsche Schaakclub „Philidor" ter gelegenheid van haar gouden jubileum georganiseerde semi- snelschaaktoernooi belooft een groot succes te worden. Niet minder dan 120 spelers kon Philidor-voorzitter mr. S. J. Mulder gisterenmiddag in de grote zaal van De Burcht verwelkomen. Niet alleen spelers uit de stad en omgeving waren aanwezig, doch velen kwamen van ver. Philidor dat in den lande het le tlen- Philidor dat in den lande grote bekend heid geniet, het le tiental speelt al enige jaren in de hoogste afdeling van de KNSB kon verwachten dat er ook vele prominente spelers aan dit toernooi zou den deelnemen, 'n Dertigtal spelers uit de Hoofdklasse en de le klasse gaven acte de presence. Onder hen bevonden zich o.a. J. Timman, v. Baarle, Böhn, Andrlessen, A. v.d. Berg, Etmans, J. Piket. Er wordt gespeeld in drie groepen van 9 ronden met 'n bedenktyd van een half uur. Gistermiddag werden er 4 ronden gespeeld. De stand is thans: Groep 1: 1 en 2 Verreck en J. Timman 4 punten, 3 v. Baarle 3% pnt., 4 t.e.m. 8 A. v.d. Berg, Erwich, Riksen, Vogel, Roozenbeek, 3 pnt. Groep 2: 1 t.e.m. 3, andere partyen ^verspeeld hadden. De jeugd bleek ook'leergierig want by de prijsuitreiking gingen eerst de schaak boeken weg en daarna de overige prij zen. Hieronder volgen de prijswinnaars: Gr. IA: J. v. Hasselaar 2%. 2 R. Miere- met 2. Gr. IB: IA. Hendrikse 2, 2 W. Steffelaar 2. Gr. IC: 1 P. Braggaar 4, 2 A. Koet 3. Gr. 2: 1 H. Bouter 3, 2 H. Frielink 2. Gr. 3: 1 F. Keizer 2%, 2 A. v.d. Spek 2!-j. Gr. 4: 1 R. Brandt 2, 2 H. v. Duivenbode 2. Gr. 5: 1 D. Straat hof 3. 2 P. v. Ulden 2. Gr. 6; 1 R. Bou ter 3, 2 J. Swager 2. Gr. 7: 1 J. de Rek ker 3, 2 G. Uiterwaal 2. i haar auto. Dflame werd door een vinden", aldus de verklaring. Het Motorhuis gaat jubileren. Op 2 juni is het precies een halve eeuw gele den, dat Johannes en Abraham Boon hun groothandel in aardappelen aan de kant zetten en met hun broers Gerard en Hendrik en vier anderen „in de au tomobielen" gingen. Een zelfs voor dit lijd ongebruikelijke stap, om het zacht uit te drukken. Bo vendien, in de autowereld leek er in die dagen nog niet zo'n dikke boterham te liggen. Er reden nog slechts zo'n 7000 wagens op de Nederlandse wegen. Het Boon-kwartet heeft het in de eerste jaren dan ook echt niet gemak kelijk gehad. Het waren zorgeiyke tij den. Maar ze bleven overeind. Zo kon den ze hun deel krijgen in de groei van het Nederlandse autopark. Een groei, die de laatste jaren zelfs in een enorme stroomversnelling is terecht gekomen. In tien jaar tijds kwamen we in ons land van een half op tweeëneenhalf mil joen auto's. Het Motorhuis is met die ontwikke ling meegegroeid. Reden om by dit ju bileum de vlag eens extra hoog in top te hysen. De „gouden" dag wordt door het personeel van de vier vestigingen gevierd met een vaartocht (natuurlijk met de gebruikelijke entourage) over de Zuid-Hollandse wateren en een b.ezich- tlng van de deltawerken. Er gaat dan een flink gezelschap op stap, want het personeelsbestand is inmiddels ook uit gebreid tot 130 personen. Groenoorilbal Naar buiten uit wordt het jubileum gevierd met een receptie op dinsdag middag 23 september in de Groenoord- hal, waar gelegenheid zal bestaan de huidige directieleden, de heren Jan en Henri Boon, geluk te wensen. Ook voor de drie daaropvolgende dagen is de im mense veemarkt-sporthal afgehuurd. Er wordt dan een ..aangeklede" shoio ge houden, waarvoor de voorbereidingen nog in volle gang zijn.' middels enige malen is verbouwd. De showroom aan de Stationsweg kwam er in 1959 by en vorig jaar werd een plaat- werkerij-spuiterrij aan de Hoge Rijn dijk geopend. Vestigingen De oudere Leidenaars zullen zich nog kunnen herinneren, dat het begin van het Motorhuis aan de Oude Vest lag. Daar is men slechts één jaar gebleven. Toen verhuisde het bedrijf naar de Sta tionsweg, hoek Rijnsburgse Singel. Daar was het ook, dat men in 1922 het Ford- dealerschap verwierf, wat een duide lijke keer ten goede in de bedrijfsresul taten betekende. In 1926 was het pand al weer te klein geworden. Expansiemo- gelykheid kon worden gevonden aan de overzijde van de Stationsweg, op de hoek van de Morssingel. Het verhaal wordt eentonig. Enkele jaren later kreeg men het daar ook al weer benauwd. In 1931 werd een filiaal aan de Hoge Rijndijk geopend, dat in- St.- J oris-mar sen te Oegstgeest Morgenmiddag te 14.15 uur zal wet houder M. v. d. Voet op het terrein van „Kasteel Oud-Poelgeest" de opening ver richten van de 23e Nationale St. Joris- marsen. Een evenement, dat telkenjare wordt georganiseerd door de plaatselijke commissie Oegstgeest van het Neder landse padvindstersgilde en de Neder landse Padvinders, waaraan door dui zenden wordt deelgenomen. Het programma is als volgt samen gesteld: 14.00 uur ontvangst van de gas ten in het Koetshuis; 14.15 de band slaat een roffel; 14.20 opmars naar de slot- vijver openingsceremonie met hijsen van de vlag; 14.25 welkomstwoord van de heer M. v. d. Voet, wethouder van Oegstgeest; 14.45 startsein voor de wan delaars; 16.00 band-concours; 18.15 prijsuitreiking; 18.30 sluiting van de 23e wand e lm ara. v. Velzen, De Wilde, Struijland 3VI: pnt. 4 t.e.m. 7 Binnendyk, J. Koet, Beenhak ker, Dekker. 3 pnt. Groep 3: 1 Brouwer 4 pnt. 2 Serdyn 3V» pnt. 3 t.e.m. 14: Hor- tensius, J. Barendse, v.d. Maat, Kroon, B. v. Dijken, Hendrikse. v. Dijk, Mulder, Klaver, Smit, Calmthout, Th. v.d. Berg 3 pnt. Morgenmiddag om half drie zal hec tweede gedeelte van dit tournooi ge speeld worden. Gefuseerde Zoeterwoudse AR en CHU alleen plaatselijk belang geldt „Als het getij verloopt moet men de bakens verzetten", zo sprak de heer H. v. Kapel o.m. in zijn openingswoord woensdagavond tot de aanwezigen in Ons Huis op de eerste byeenkomst van de gefuseerde Zoeterwoudse afdelingen van de A.R. en CHU. Hij gaf daarby een opsomming van de beweegredenen die tot deze nieuwe constellatie hebbeii ge leid. De voornaamste daarvan zijn: De beperkte omvang van de afdelingen, de grote afdracht aan de hoofdbesturen welke nog e'en rigoreuze verhoging te wachten staat en het ledenverlies door annexatie. Na 20 jaar samenwerking met de verkiezingen hebben een aantal mensen de hoofden bij elkaar gestoken om te komen tot een fusie. „Wij hebben besloten de politiek overboord te zetten en ons uitsluitend te beyveren voor plaatselijk belang". Het contact met de hoofdbesturen van de partyen is ver broken, aldus de heer Van Kapel, die mededeelde dat werkcommissles zijn ge vormd die de ledenwerving ter hand ne men. Het ledental is inmiddels de 50 gepasseerd. Aat de Jonge onttroont Ko Spek bij Effect '54 Op Hemelvaartsdag organiseerde de tafeltennisvereniging Effect '54 de jaar- lijkse klubkampioenschappen waarvoor 46 deelnemers achter de tafel in aktie kwamen. Na 100 wedstrijden in de. voor ronden volgden 's avonds de finales die ondanks de concurrentie van t.v.-voetbal goed werden bezocht. Als klapstuk van de avond onttroonde de jeugdige Aat de Jonge in de laatste partij Ko Spek 10 jaar als clubkampioen. De uitsla gen waren: Ongeoefenden: 1 Gerard v.d. Loo, 2 Leen v.d. Berg, Junioren: 1 Aat de Jonge, 2 Bert Hulsbos G.zn. Senioren: 1 Ko Spek 2 Jan du Prie; Dubbel: Wim Minnaard/Karel van Muyden, 1 Jan v.d. Berg/Jan du Prie. Algemeen clubkampioen: Aat de Jonge. 55-JARIG HUWELIJK Zondag a.s. hoopt het echtpaar J. Ver- steegen-M. G. Belt zijn 55-jarig huwe lijksfeest te vieren hoewel de eigenlijke datum van dit jubileum reeds gepas seerd is. De heer Versteegen is 79 jaar, zijn vrouw hoopt deze leeftyd binnen en kele dagen te bereiken. Beide zijn echte Weipoortes omdat zij in deze buurtschap zijn geboren en er altijd hebben ge woond. Zij mogen zich verheugen in een redelijk goede gezondheid. Het echtpaar heeft 9 kinderen gehad en 41 kleinkin- GEM. PÊRSONEEL-S.J.Z. BESTUUR Hedenavond om 7 uur speelt een elf tal van het geme>entepersoneel een voet balwedstrijd tegen een team, dat is sa mengesteld uit bestuursleden en jeugd leiders van SJZ. Het laatste elftal ziet er als volgt uit: doel M. Berg, achter: H. v.d. Akker, W. Olsthoorn, A. v.d. Voort en G. v.d. Geest, midden: L. v.d. Hoeven en A. Verhagen, voor: B. Belt, J. Zandbergen, M. v.d. Geest en J. dé Heiden. LEIDEN, 16 mei. Vee Aanvoer: stieren 6. melkkoeien 40, vette koeien 90, vare koeien 154. pinken 10, gras- kalveren 3, vette kalveren 14, nuchtere kalveren 4, vette schapen 110, fokscha pen 70, vette lameren 447, weidelamme- ren 378, varkens (zeugen) 21, schram men 107, biggen 652, geitèn 18,'totaal 2124. Prijzen: slachtstieren s. 4.75-5.00- 5.30, melkkoeien 1025-1350-1700 vette koeien s. 4.00-4.65-5.40, extra 5.80, vare koeien 775-1100-1550, pinken 450-650- 875, graskalveren 325-425-475, vette kal veren 1. 3.60-4.10, vette schapen 115-125- 135, fokschapen 1 lam 170-225, id. 2 lammeren 265-340, vette lammeren 140- 170-200, zuig- en weidelammeren 120- 140, drachtige zeugen 500-550-625, schrammen 120-130-140, biggen 90-96- 102, geiten 45-65-105. Handel: slacht stieren stug, melkkoeien willig, vette koeien vlug, vare koeien matig, pinken en graskalveren kalm, vette kalveren vlug. vette schapen goed, vette lamme ren vlug, weidelammeren vlug, fokscha pen goed, zeugen, schrammen en biggen goed, geiten vlug. Kaas KATWIJK A.D. RIJN, 14 mei Groente: waspeen per kist Al 6.60-8.90; A2 2.60-7.20; BI 13.90-18.30; B2 2.00- 4.70; C2 5.50; bloemkool 12 st. per bak 0.88; kroten por bos 17-33; rabarber 10-15; slauien 8-14; spinazie 7-9; toma ten per bak 6 kg Al 10.A2 8.50; Cl 9.90; CC1 8.00; prei Al 19-29; BI 11-13; sla per stuk 24; witlof 15-24; radijs per bos 7-19; peterselie 11-12; aanvoer waspeen 79.000 kg. ZSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS Aan de Ryksuniversiteit te Leiden zyn geslaagd voor doet .ex. Gen., de heren J. M. J. P. v.d. Linden (Oegstgeest) en R. R. P. de Vries (Heerlen); semi-arts- ex., de dames N. A. v. Everdingen (Voorburg), C. M. Kroes (Woubrugge) en de heren G. O. Boonstra (Delft), H. G. Lampe (Oosterbeek), G. Olyhoek (Den Haag); artsex., de heren B. J. v. d. Bosch (Zaltbommel), H. L. Molier (Den Haag). J. W. v. Reeuwyk (Leiden). Op 14 mei zijn gepromoveerd en ge slaagd: De heer W. M. v. Alphen, geboren te Enidhoven en thans wonende te Veldho ven, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurweten schappen op proefschrift getiteld: „Flow phenomena in superfluid helium". Dit proefschrift is bewerkt mede onder toe zicht van dr. R. de Bruyn Ouboter. De promotor was prof. dr. K. W. Taconis. De heer Hv.d. Kwaak, geboren te Leiden en thans wonende te LJmuiden, is gepromoveerd tot doctor in de facul teit der Godgeleerdheid op proefschrift getiteld: „Het proces van Jezus (een vergelijkend onderzoek van de beschry- vingen der evangelisten)". De promotor was prof. dr. G. Se venster. De heer A. C. v. Bruggen te 's-Gra- venhage en thans wonende te Oegst geest. is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurweten schappen op proefschrift getiteld: „Stu dies on the land mollusos of Zululand (with notes no the distribution of land mollusos in Southern Africa)". Do pro- motor was prof. dr. L. D. Brongersma. Doct.ex. Godgeleerdheid, de heer D. E. Wentink (Voorburg); doct.ex. Engelse taal- en letterkunde, mej. M. J. de Kruijff (Den Haag); doct.ex. Ned. taal- en let terkunde, mevr. C. Kuyvenhoven-Hom- burg (Rotterdam); doct.ex. W. Sociolo gie, de heer C. Poppe (Den Haag).

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5