MARIANNE FAITHFULL BLIJFT VER ACHTER BIJ ALAIN DELON Herdenking gevallenen 4e Regiment Infanterie te Valkenburg I „NAAKT ONDER HET LEER" Avondzon voor een gangster De doodskus van Dr. Fu Manchu Tuin der nachtmerries Loving feeling Prolongaties MEDISCHE DIENSTEN VOOR LEIDEN EN OMGEVING [EI 19« WJDAG 16 MEI 1969 DE LEIDSE COURANT Grote belangstelling bij plechtigheid condag j. Se>:i Gisteren lieeft de Vereniging van Oud- trijders van het voormalige vierde re- iment infanterie onder zeer grote be- ingatelling in Valkenburg de gevallenen it de Tweede wereldoorlog herdacht, ok dit jaar werd de herdenking weer rntraal te Valkenburg begonnen. Nog teeds blijft de kranslegging op de ere- •graafplaats te Rijswijk door bestuurs- den van de vereniging gehandhaafd. r is wel eens gedacht, dat de bel-ang- deze herdenking in de loop ou gaan tanen, maar het duidelijk ook gisteren weer telling vo •r jaren gendoel 'r/èbleken. moest ko uitzcndin "L Mede dank zij de medewerking van de kerkelijke autoriteiten kon men ook dit r een gezamenlijke herdenking ouden: roomskatholieken en protes- juten kwamen voor een gezamenlijke erdenkingssamenkomst bijeen in de ervormde kerk van Valkenburg, tegenstelling met beide voorgaande verteldi van goed het i van dei erkende daarme ar het fe: wijk Goud ïo 1969 g< iet feit da angelegen tvelijke >stand zijn wijkei de dupe. :e. Dal gezin nie valt daar lverschijrv wil rer het al- 'erd gesug ivesten lens fout en het ka i Den Hai diensten aan dt it niet overheden kijk! ilan? Door B had hel clubf rel zouden nomen". U i toto. rB bakzijl] ingezondi IN DE KERK Deze herdenking werd begonnen met het halfstok hijsen van de nationale driekleur op de ere-begraafplaatsen en direkt aansluitend hierop de kransleg ging te Rijswijk. Om tien uur begon de herdenkingssamenkomst in de Herv. Kerk te Valkenburg. Onder de aanwe zigen bevonden zich de oudlegerpredi- kant van het voormalige 4 R.I., Ds. P. van der Staay, die het vorige jaar het laatst medewerking verleende aan deze samenkomst, en de loco-burgemeester, van Valkenburg, wethouder G. Vis. Na de verwelkoming door de leger aalmoezenier G. J. M. Wentholt zongen de aanwezigen het bekende „God van alle mensen", op de melodie van „Land of hope and glory". De liturgie in deze dienst werd vérzorgd door de legeraal moezenier G. J. M. Wentholt en de pre dikatie door Ds. D. Veldkamp, herv. predikant te 's Gravenhage en destijds in die bewogen dagen predikant te Val kenburg. Ds. Veldkamp sprak over „Volk onderweg". VOLK ONDERWEG Het is een klein stukje geschiedenis wat ons hier vandaag samenbrengt en daarbij zijn we ons bewust dat het al negenentwintig jaar geleden is. In die negenentwintig jaar is er veel gebeurd: de tegenstellingen zijn groter geworden, ook al liggen ze anders; het aantal oor logsgraven is enorm toegenomen; er is geen dag vrede geweest. Het aantal slachtoffers van oorlog en geweld neemt nog steeds tóe, ondanks dat er in 1945 werd gezegd: „Dat nooit weer". Moeten we ons niet een klein beetje schamen als we denken aan wat wij be loofden aan hen die vielen: „Wij zullen u niet vergeten!" Ook in ons land is er nog veel onrecht. Het is begrijpelijk dat velen pessimitisch denken over de toekomst: „De verwachting van God is wat dood". Men stelt veel de vraag: „Is God wel present in deze wereld" Zeer zeker, en God was er ook bij in 1940. Jezus wil leven in een verhouding Ik en Jij. Hij heeft niet voor niets ge zegd: „Ik heb u broeders genoemd". Ook moeten we denken aan het kruis woord: „Ze weten niet wat ze doen". Ze weten niet wat ze in oorlogen doen; men moet het leven het leven laten. De bijeenkomst werd besloten met het zingen van de 6e en 14e strofe van het „Wilhelmus". Aan deze samenkomst werd medewer king verleend door de Chr. Gem. Zang vereniging „Advendo" te Valkenburg, onder leiding van dirigent M. van Noort Organist bij de samenzang was de heer H. J. Ouwersloot, terwijl bij de koor zang, de heer J. Torn achter het orgel WAPENBROEDER8 Na deze bijeenkomst vertrokken de deelnemers naar de kantine in het ge bouw B15 van het Marinevliegkamp Valkenburg, waar een bijeenkomst en 'n gezamenlijke broodmaaltijd werden gehouden. De voorzitter van de vereni- gin van Oud-Strijders, de reserve-kapi tein M. Vlug, hield een korte toespraak, waarin hij zich beperkte tot zakelijke mededelingen. Hij bedankte allen, zo wel burgerlijke als militaire autoritei ten, die deze herdenking hebben moge lijk gemaakt. Vervolgens noemde de voorzitter de namen van de leden, die in het afgelopen jaar zijn overleden; voor hen werd een moment van stilte gevraagd. Na de maaltijd vertrok men omstreeks 1 uur weer naar Valkenburg, waar het bestuur, de genodigden, de familieleden van de gevallenen, de oud-strijders van het v.m. 4 R.I. en overige deelnemers zich in de Marinus Poststraat achter de M.L.D.-kapel in défilé-vorm opstelden om vandaar naar de ere-begraafplaats te gaan. Ook hier waren verschillende militaire en burgerlijke autoriteiten aan wezig. Op de ere-begraafplaats sprak loco-burgemeester G. Vis namens het gemeentebestuur en de Valkenburgse bevolking. Na de kranslegging door de reserve-kapitein M. Vlug speelde de M.L.D.-kapel tijdens het hijsen van de vlag het Wilhelmus. Hierna sprak de heer Vlug nog een kort dankwoord en volgde er, een défilé langs de graven, waarbij de M.L.D.-kapel koraalmuziek ten gehore bracht. Ook vele inwoners van Valkenburg gaven bij het laatste gedeelte van deze herdenking van hun belangstelling blijk. De herdenkingssamenkomst werd be sloten met een ontvangst door het ge meentebestuur van Valkenburg in het Dorpshuis aan de Kerkweg. Teach-in over gevolgen van nieuwe centrale In aansluiting op de 28 april gepu bliceerde open brief, waarin vier Leidse biologen en een biochemicus hun ver ontrusting uitspreken over het plan van de Leidse gemeenteraad een electrici- telscentrale te gaan bouwen by 't Leidse merengebied, hoopt de Leidse Biologen Club over enige weken een teach-in te organiseren. Op deze bijeenkomst zullen waarschynlyk een planoloog, hydrobio- loog, econoom en een gemeentefunctio naris de verschillende aspecten van dit probleem belichten. De noodzaak tot deze centrale i.v.m. een centrale elec- triciteitsvoorziening, de vissterfte door styging in temperatuur van de als koel water te gebriken plassen en de schade- lyke Invloed op de recreatie zullen hier bij aan de orde komen. Behalve biologen hoopt men vele Leidenaars op deze avond aan te treffen. Dodelijk ongeval in Rijnsburg Toen melkhandelaar P. v. d. Eykel zich woensdag met zijn auto en aan hangwagen naar de volgende rij huizen in „de Waal" te Rynsburg wilde be geven, kwam de bijna 4-jarige Herman Heemskerk hard aanlopen. Waarschijn lijk struikelde hjj en liep hij met zijn hoofd tegen de hoek van de aanhang wagen aan. De heer Van de Eykel droeg het knaapje, dat eerst nog gillend wegliep, naar het vlakbij ge legen ouderlijk huis. De ijlings ge waarschuwde arts kon even later al leen maar het ergste vaststellen. KATWIJK GEWOND DOOR SLIP BROMFIETSER De 35-jarige A.H. uit de Meidoorn straat in Katwijk moest woensdag met enkele hoofdwonden en twee scheuren in de schedel naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden worden gebracht, toen hij 's middags om vijf uur in de Kerkstraat in zijn woonplaats slipte met zijn brommer en daarbij ten val kwam. Dat gebeurde bij het remmen, toen het verkeerslicht ter plaatse op rood sprong. Advertentie 'n Fietser tussen Leiderdorp en Leiden had maling aan wat de mensen steeds zeiden over acht kromme spaken in één van zijn wielen maar toen hij en zijn vrouw plots pijnlijk hard vielen ging hij naar Kamsteeg om VW te gaan rijden. Voor mensen die ook eens willen kijken, testen en vergelijken vanavond of anders morgen of zondag, kunt u daarvoor terecht op de Vakantie- Kamsteeg-Show van nieuwe en gebruikte VW's in Leiderdorp. Loop er eens binnen. Loop er eens buiten, als het weer meezit. Het adres: Van der Valk Boumanweg 2. N. HOUWER HALVE EEUW IN DIENST VAN 'T RIJK Wanneer iemand vijftig jaar '.drijf verbonden is, verwacht je dat ilat meteen ook een afscheid betekent. Voor de heer N. Houwer resten er iettemin nog ruim vier jaar alvorens Rijks Belastingen zal verlaten. Hij 'c een halve eeuw reeds zijn werk- trouw. Dat impliceert dat hij df reeds als „broekie" van elf kwam sol liciteren. Dat was indertijd bij het ont- angkantoor van de directe belastingen invoerrechten en accijnzen. Willigenburg de jubilaris, die inderdaad een man van weinig woorden is, een zwijgzame figuur, die een bedrag onder couvert toegestopt kreeg. Er zouden nog meer cadeaus volgen. Geschenken, die vergezeld gingen van een korte, wel gemeende speech. Achtereenvolgens de den dat de heren P. J. J. Geurts (chef de bureau), G. J. van Houten (namens de aanslagregelende ambtenaren en con troleurs). Laatstgenoemde gooide het op de humoristische toer. O.m. citeerde hij de Joods-Amsterdamse moppentap per Max Tailleur en dat hij, gemoede lijk vooroverleunend op het spreekge stoelte, succes oogstte, spreekt voor zich. Na hem kwamen de heren F. A. Gubbi ("U heeft 50 jaar adem kunnen halen in dit bedrijf"), de chef van de leggerkamer en namens het personeels- fonds de heer C. P. Brouwer. Bovendien getuigden telegrammen van o.m. staats secretaris Grapperhaus én de voorma lige Hoofdinspekteur, de heer H. A. Kui pers, van de sympathie, die velen heb ben voor deze jubilaris. De heer Houwer switchte in de loop der jaren over naar een andere afde- *'ng, doch hij bleef en verscheidene ma len werd dat gistermiddag in de kan het Stationsplein aangetipt wel in Leiden. 61 Jaar oud is hij thans commies-s ge 0taris der inspektie direkte belastinger 2e afdeling, hetgeen inhoudt dat de be lastingplichtigen in de Duin- en Bollen streek zijn, professionele, belangstelling hebben. De heer Houwer geeft geens- de indruk dat hij de pensioenge rechtigde leeftijd zo dicht al genaderd Geflankeerd door vrouw en familie leden (waaronder een beweeglijk en on geïnteresseerd rondspringend kleindoch tertje) luistert hij schier onbewogen naar de vele speeches. Van mr. G. J. C. Willigenburg, hoofdinspekteur, die de itiptheid en nauwkeurigheid in de heer louwer zo bewondert, al kon deze toch liet voorkomen dat hij tien minuten te laat in de kantine arriveerde. Een rus tige verschijning noemde de heer Van F sti züflHc imftai |t<; Swift niet langer organisator van de Avondzesdaagse De Leidse wielervereniging Swift be hoort dit jaar niet tot de organisatoren de Avondzesdaagse. Hadden reeds eerder De Bataaf uit Halfweg en De Kampioen uit Scheveningen zich terug getrokken, dit jaar zal ook de Leidse representant zich niet met de organisa tie bemoeien. Reden daarvoor is de hou- ding van De Spartaan-bestuursleden, die de zakelyke belangen lieten prevaleren boven de verenigingsbelangen. Daarmee kon met name Swift zich niet verenigen. Tydens een vergadering werd dat ter sprake gebracht. Het kwam zelfs zo ver dat de Leidse bestuureleden kwaad weg liepen. Later kwamen zy weliswaar weer op hun besluit terug, doch uit de pro gramma's die kortgeleden aan de wie lerverenigingen werden toegestuurd bleek dat Swift als organisator van de lijst was geschrapt. Swift, dat ageerde tegen het feit dat de principes overboord waren gezet en protesteerde tegen het eigenmachtig beslissen van De Spartaan zal de Avond zesdaagse echter niet boycotten. Daar mee zou zij haar eigen renners benade len en bovendien het publiek. Swift komt dus normaal op 9 juni, waneer de Ronde in de Haagse Betje Wolfstraat vertrekt, met .een quintet renners aan de start. Drie namen zijn al bekend: Ton v. d. Valk, Cees Schijff en Jan Zoons. Welke renners de overige plaatsen gaan inne men zal morgenmiddag beslist worden wanneer tijdens de Ronde van Leiden de laatste selectie plaats heeft. ZONDER JOOP Joop Zoetemelk, die vorig jaar slechts enkele dagen van de party kon zijn (hij reed toeh onbedreigd met het leiders tricot) zal in deze zesde editie van de Avondzesdaagse helemaal verstek moe ten laten gaan, omdat hij in de periode, waarin deze amateurronde verreden wórdt, aktief is in- de Ronde van Oosten- ryk. Het parcours voor de Avondzesdaagse die van 9 t/m 14 juni zal worden gehou den, ziet er als volgt uit: 9 juni Den Haag (Betje Wolfstraat); 10 juni Ro zenburg; 11 juni Sassenheim; 12 juni Den Haag (Heeswykplein; 13 juni Den Haag (Bouwlustlaan); 14 juni de finish in Poeldyk. Amateurronde van Leiden ondervindt concurrentie van Olyinpia's Tour Vertrek in Rooseveltstraat Morgenmiddag om drie uur worden aan de Rooseveltstraat 109 amateurs weggeschoten, die deelnemen aan de Ronde van Leiden voor amateurs, die in het kader van de jubileumfestivi teiten van de Swift-combinatie wordt gehouden. Een groot aantal renners dus, doch helaas niet buitengewoon sterk. Het zou anders geweest zijn, wanneer Olympia's Tour door Nederland niet juist dezer dagen de talentvolste ren ners naar zich toe zou hebben ge trokken. Niettemin vermeldt het pro gramma toch nog altijd enkele veel belovende namen, zoals die van de Hagenaar Harrie van Leeuwen. Gerrie Bruin (Andijk), die reeds eerder de Ronde van Leiden op zijn naam bracht, de beide Bollenstreekrepresentanten Herman Zuiderduin en Leo van der Bere en voorts Piet Kettenis (Den Haag), Jan Peetoom (Vijfhuizen) en Gerrie Velthuizen. Uit de Swift-stal komen tenslotte o.m. Jan Zooms, Ton v. d. Valk, Arie Ravensbergen, Cees Schijff en Theo van Zanten. Het parcours heeft nogal wat pro blemen opgeleverd. Het lag in de be doeling het rennersveld door de Bach- straat en de Churchilllaan te leiden, doch die plannen verkregen geen goed keuring. Wel is vergunning gegeven om de renners te laten rijden door de Rooseveltstraat, Cuyper Rietbergen straat, Montegomerystraat en de v. d. MARIANNE FAITHFULL CAMERA Wanneer Marianne Falthfull als actrice op hetzelfde niveau zou staan als Alain Delon dan zou „Naakt onder het leer" (The girl on a motorcycle) een topper geweest zyn. Marianne, als zangeres groots, kan slechts het acteertalent van Delon accentueren, hoewel zij de hoofdrol kreeg. Zy moet het meisje-zonder-ruggegraat voorstellen. Een droomfiguurtje, dat opportunistisch te werk gaat. Het meisje, dat zich laat leiden door de om standigheden, zonder er vaste principes op na te houden. Ze is twee maanden getrouwd, maar houdt e^bovendien nog een minnaar op na. Beide minnaars verschillen hemels breed van elkaar. De echtgenoot is een degelijk en weinig avontuurlijk huisvader, terwijl de „vriend" (Alain Delon) wel degelijk een avonturier is. Zijn motor lokt, zyn opvat tingen over de vrije liefde nog meer. Gewillig onderwerpt het meisje zich aan zyn grillen. Dat Marianne Faithfull daarbij een naïef schepseltje moet creëren spreekt voor zich, doch dat zij in die onschuld zo ver gaat dat het on natuurlijk en irreëel aandoet, dat kan nooit de opzet geweest zyn. Terwyl de camera's een prachtig decor aan brengen, verliezen de beelden hun kracht door het weinig imponerende spel van Falthfull. De regisseur heeft naar een climax toe willen werken. Het meisje heeft van haar tweede minnaar een motor gekregen als huwelijksgeschenk en denkt daarop naar hartelust te kunnen racen. De film toont haar op weg naar haar vriend. Tijdens die rit worden met behulp van flash-backs her inneringen getoond en tegelijk ook dagdromen, die haar het realiteitsbesef ontnemen. Zij voelt zich heeriyk vol wassen op haar motor, onafhankelijk van iedereen, en met haar snelheidsduivel iedereen de baas. Ze lacht om alles en iedereen, haar eigen adolescentie niet beseffend. De climax moet bestaan uit het ongeluk dat haar overkomt aan het slot, wanneer haar gewaagde manoevres haar fataal worden. Het wordt echter geenszins als een ver rassing geproefd, doch louter als een gegeven. Het vooraf gaande is namelijk te weinig spectaculair en overtuigend geweest. Het spel van Delon en het knappe camerawerk vergoedden echter veel. Zo zelfs, dat „Naakt onder het leer", als protest tegen de huidige samenleving aantrek kelijk genoemd kan worden. Keuring 18 jaar. STUDIO Het is een bijzonder aardige gewaarwording om Jean Gabin en Robert Stack, twee gerenommeerde misdaadbestrijders eens „aan de andere kant" te zien ope reren. Jean Gabin (vereenzelvigd met commissaris Maigret) en Robert Stack (de man, die Elliot Ness speelt in „The Untouchables") zyn in „Avondzon voor een gangster" twee talentvolle compagnons in de misdaad. Jean Gabin is het flegmatieke meesterbrein, dat een mammoetkraak op een bank voorbereidt. Meer nog dan zyn baas is Robert Stack met de uitvoering en het spectaculaire werk belast. En dat laatste is er volop te doen, want een concurrerende niets ontziende bende loert op de enorme buit. Het geniaal opgezette en uitgevoerde karwei loont echter ook ditmaal niet. De arm der wet is lang... Het uitstekend verfilmde avondtuur, waarin talrijke onverwachte intriges zijn verwerkt en waarin men kan genieten van veel acteertalent werd goedgekeurd voor 14 jaar en ouder. ALAIN DELON driften niet de baas en bezwijkt voor iedere vrouw die op zyn weg komt. Dat tot verdriet van die ene, met wie hij eens is getrouwd. Met een overdosering sex wordt dat allemaal uiteengezet en de oplossing is aan het eind van de film nog niet ge vonden. Zijn vrouw en een van zyn vriendinnen verlaten hem en zijn populariteit daalt. Er biykt helemaal niet naar een oplossing te zijn gezocht, maar.alleen te zyn gestreefd naar de vertoning van veel bloot, gegroepeerd rond een zeer los thema. Het enige beeld met de werkeiykheid, dat we eruit kun nen halen, is dat van de vaak buitensporige verafgoding van een populaire tienerster door zyn vrouweiyke fans. Hun proporties biyken in de film belangrijker dan de film zelf. Keuring: 18 jaar. LIDO In het oerwoud van Zuid-Amerika ligt een ge heime, verloren stad, van waaruit de snoodaard Dr. Fu Manchu (Christopher Lee) zyn misdadige activiteiten voorbereidt. Door middel van een onduidelijk soort gif (door een tiental meisjes als „de kus des doods" aan zyn vijanden over te brengen) tracht hy zich de wereldheer- schappy aan te trekken. Zijn snode plannen worden echter verhinderd door de Scotland Yard-mannen Nayland Smith (Richard Green) en Carl Jansen (Götz George), welk tweetal door ene Dr. Petrie wordt begeleid. Nayland krygt echter van één der slinkse dames een „dodelijke pakkerd" met alle gevolgen van dien. Eerst nu biykt Dr. Petrïe's medische begeleiding nuttig, want deze weet ten einde raad te zorgen voor een tegengif. Alvorens we echter toe zyn aan het happy-end, zijn we getuige van een complete moorden-mlx, welke ons lichtelijk doet walgen. Het domein van Manchu wordt vernietigd, doch om het geheel zo mysterieus mogelijk te maken, geeft deze te kennen, dat de wereld nog wel van hem zal horen, welke uitspraak uiteraard in de volgende aflevering zal worden duidelyk gemaakt. Het is een aardig schouwspel voor 14-jarigen. REX De Rex biedt deze week „De Tuin Der Nacht merries", waarin tijdens de nachtvoorstellingen op vrijdag en zaterdag „Verborgen Driften" huizen. De tuin is beplant met de schone „nachtmarie" Burgess Meredith, die samen met Jack Palance de hoofdrol vertolkt. Het griezel-element is in deze kleurenfilm zeer sterk ver werkt, zodat het Rex-theater de komende dagen van de nodige „oeh's en „ah's" ruimschoots zal zyn voorzien. Toegang 18 jaar. „Verborgen Driften" worden tydens de nachtvoorstel lingen geopenbaard in een stukje Zweeds realistisch filmwerk. Toegang 18 jaar. LUXOR Prolongatie. In het Luxor-theater draait, zoals mocht worden verwacht, ook deze week nog de film „Rosemary's Baby". Helmstraat. De ronde telt 100 km. Voorafgaande aan deze rit wordt om 13.00 uur een ad spirantenwedstrijd verreden en om 13.45 uur vertrekken 100 nieuwelingen. Aan belangstelling dus geen gebrek. De adspiranten heb ben 25 km voor de boeg. Er zijn 64 vertrekkers, waaronder J. van Dijk uit Ulvenhout, die dit seizoen reeds vijf maal zegevierde en de Culemborger F. van Veldhuizen, die reeds driemaal triomfeerde. De nieuwelingen hebben als grootste kanshebbers voor de zege in hun midden Cees van Bragt uit Lage Zwaluwe, Ben Jurriaans, Rob Aversteeg en de Swift-renners Albert Meskers, Gijs Zandbergen, Habs v. d. Berg en Paul Akerboom. SJZ ontmoet weer Stompwijkse Boys Na een onderbreking van enkele jaren staat voor morgen, zaterdag avond, de wedstrijd SJZ-Stompwijkse Boys weer eens op het programma. Deze ontmoeting, die altijd meer is dan zo maar een voetbalwedstrijd en in het verleden dikwijls werd gezien als een prestigeslag tussen twee dorpen, is georganiseerd ten bate van het tri bunefonds van de supportersvereniging. Het actieve bestuur hiervan laat geen middel onbeproefd om zijn doel, de bouw van een tribune op het nieuwe complex, dat men volgend jaar in ge bruik hoopt te nemen, te bereiken. De opstelling van de groen-witten voor deze derby luidt: doel T. Vurens, achter Th. Schuur, Jac. Olsthoorn, G. v. d. Geest en L. v. d. Ham, midden J. Koek en Th. v. Klink, voor J. Lelie veld, Jac. Wortman, P. Beereboom en Jac. v. Slingerland. Reserves: Jac. Schuur en T. Koek. Aanvang 7 uur. Leiden Leidse huisartsen tot zaterdag 10 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 uur belle men voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. Apotheek: Doeza Apotheek, Doeza- straat 21, tel. 21313. Alkemade dkt. Van Haselen, Kerk straat 91, Oude Wetering, tel. 01712- 202; dkt. Heynen, Noordeinde 166, Roelofarendsveen, tel. 01713-2329. Zr. Koot, Spoorstr. 1, Roelofarendsveen, tel. 01713-2420. Alphen za.: dkt. Platteschor, B. Vis serpark 1, tel. 2858; zo: dkt. Cornet, Briljantstraat 428, tel. 3697. Tandarts: dkt. Vroege, Wielewaalstraat 31. Apo theek Allart, Raadhuisstraat 206. Zr. Jonkers, Hoofdstraat 164, tel. 2340. Bodegraven dkt. Bol, Wilhelmina- straat, tel. 2113. Zr. De Groot. Irene- straat 8, tel. 2599. Apotheek Grendel, Lange Tiendeweg, Gouda. Dierenarts: dkt. Hofland, Vyverlaan, tel. 3798. Boskoop dkt. Pompe, Zuidwyk 2, tel. 2038. Zr. Hooymans, Reyerskoop 53, tel. 2805. Hlllegoni dkt. Zimmerman, Hoofd straat 132, tel. 5121. Katwyk/Ryn dkt. Bergman, Rynstr. 2, tel. 2921. Katwykse Apotheek, Kon. Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk/Zee dkt. Schonenberg, Voor straat 131, tel. 2336. Langeraar dkt. Sandkuyl, tel. 01722- 139. Zr. Verhaar, tel. 01722-345, b.g.g. 02976-236. Leiderdorp dkt. Bakema, Hoofdstraat 2, tel. 24828. Zr. Borsboom, Rijndijk 200, tel. 01714-2255. Bij ongevallen aan de Ryndyk bellen tel. 01714-2278. Llsse dkt. Duymaer van Twist, Hee- reweg 295, tel. 3453. Zr. Ernesta, Schoolstraat 4, tel. 3353. Nieuwkoop - Noorden dkt. Sanders, tel. 01725-1555. Noordwijk dkt. Goudriaan, Nieuwe Zeeweg 37, tel. 2333. Gemeensch. wyk- gebouw, Van Panhuysstraat, tel. 2907, resp. 2338. Duinrand Apotheek, Nieu we Zeeweg 1, tel. 2487 (zaterdag van 8-18 uur en zondag van 12-13 en van 17-18 uur). Noordwykerhout dkt. Verdeyen, Kerkstraat 28. tel. 02533-2285. Zr. Lanke. Duin en Dal 55, tel. 2468. De Bollenstreek tandarts: dkt. Van Geest, Herenweg 9, Noordwijkerhout (za. en zo. van 5.30- 6.00 uur). Hille- gomse Apotheek, Hoofdstraat 78, Hil- Oegstgeest dkt. Reterlnk, Terweeweg 152, tel. 50394. Zr. Van der Kley, tel. 33773, b.g.g. 22222. Sassenheim dkt. Kwint, Hoofdstraat 324, tel. 7253. Voorhout zr. Muhlhaus, Dr. Kuyper- laan 3, tel. 02532-8122. Voorschoten dkt. Kooy, Schlmmel- pennincklaan, tel. 2527. Voorschotence Apotheek. Leldseweg 66, tel. 2525. Wykverpl. Gezondheidscentrum, Wijn- gaardenlaan 2, tel. 217. Wassenaar dkt. Ten Cate, Burchtlaan 9, tel. 3027 en dkt. Jaarsma, Wittcn- burgerweg 106, tel. 9676. Apotheek Langstraat 86, tel. 2141. Tandarts (za. en zo. van 18-18.30 uur): dkt. Schulz, Jonkerlaan 86, tel. 2116. Zwammerdam dkt.- Van der Ent Braat, Aarlanderveen, tel. 01725-1308.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3