Tweede Kamer wil op t.v. meer programma's Gebruikelijk beeld ontwikkeling NDP Land- en tuinbouw moet grond kwijt ze Morgen vanaf vier uur: „Radio aan - veilig uit5' Afzet geeft problemen Nixon wil wijziging in dienstplicht Gezinsdrama in Brussel TELEVISIE VANAVOND TELEVISIE MORGEN DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 14 MEI 196S (OENSD Terugdraaien voor West- Irian zinloos *FWEE jaar geleden, toen over het refe- rendum op West-Irian de eerste pu bliciteit kwam, hebben we voor onze mening de volgende grondslag gelegd: nakaarten over wat had kunnen gebeu ren, is zinloos; de Papoea's storten zich in een hopeloze toekomst wanneer ze opteren voor iets anders dan een plaats in Indonesië's staatsverband; andere lan den (Nederland op de eerste plaats) kun nen niets beter doen dan te bevorderen dat West-Irians bevolking binnen dit staatsverband een betere toekomst krijgt. Als feit moet aanvaard worden, dat Soekarno's regime slechts voor een min derheid der Papoea's wenst en voor de meerderheid minder perspectief bracht. Feit is, dat de mannen die het Soekamo- regime ten va! brachten, nauwelijks serieuze aandacht aan de Papoea's heb ben kunnen/willen' besteden. Feit is, dat bij een normaal referendum de Papoea's-niet voor Djakarta zouden moe ten opteren. 1WIAAR hét referendum dat de Indone- *"*sische regering omwille van haar prestige op de afgesproken tijd wel laat doorgaan, is geen gewoon referendum. Het is de troostprijs, die minister Luns en de Papoea's kregen, toen in de Vere nigde Naties wel vaststond dat ook dit laatste stukje „koloniale geschiede nis" van Nederland Djakarta aan hel laatste eind zou moeten trekken. Op dat moment was elke andere staat kundige constructie voor Westelijk Nieuw-Guinea praktisch ondenkbaar. Wie nu nog erin gelooft is een illusionist. Is er, ondanks Djakarta's geprolon geerd falen, nu een nieuwe weg mogelijk? Wij zeggen „neen", omdat zo'n weg er praktisch niet is. Indonesië zal elke vorm van zelfstandigheid, de Papoea's door een VN-beslissing toegekend, frus treren en de wereldorganisatie zal niet in staat zijn om buiten Djakarta om ook maar iets wezenlijks voor het wel zijn en de welvaart van de Papoea's te realiseren. Dat dit na een referendumuitslag vol gens Djakarta's wens wel gebeurt, dur ven wij niet te garanderen. Maar omdat de geschiedenis zich niet laat terug draaien, ontbreekt elk reëel alternatief. Wie de Papoea's helpen wil, zal dat via de Djakartalijn moeten doen. Ook al hebben Kasiepo c.s. formeel misschien wel enig gelijk. Pluriformiteit ook in de vakbeweging VIJF beambtenbonden in het Nederlands Katholiek Vakverbond streven binnen het NKV naar een organisatie met een eigen rechtspersoonlijkheid om van daar uit de belangen van beambten en hoger personeel uit zovéél mogelijk bedrijfstak ken te kunnen dienen. Ook in de vakbeweging zijn fusie en integratie geen uitzonderingen meer: praktische redenen dwingen dikwijls daartoe. Maar in het geval van de vijf NKV-bonden gaat het niet alleen om kostenbesparing op de administratie en meer efficiency. Ze willen ook op het terrein van de belangenbehartiging van het NKV een meer pluriforme organisatie maken. Van een der initiatiefnemers tot zo'n beambtenconcentratie is de volgende uit spraak: „De vijf bonden willen van het NKV de duidelijke erkenning, dat ze op eigen gezag kunnen handelen, walmeer voor de beambten en het hoger personeel van essentieel belang zijnde vraagstukken aan de orde zijn. Dit betekent o.m. dat zij in dit soort gevallen de mogelijkheid moeten hebben zelfstandig naar buiten op te kunnen treden, om bij alle daar voor in aanmerking komende instanties het eigen geluid en de eigen mening van de werknemers uit de middengroep te kunnen vertolken Een dergelijke principe-uitspraak wordt door de betreffende bonden zelfs een conditiosiine quanon genoemd. We wa gen ons af, of in het NVV en het CNV een soortgelijk streven gaande is. Zo ja, dan moet met andere instituten de Kerk en het onderwijs bijvoorbeeld ook de vakbeweging pluriform worden. En dan zal aan de actie tot Integratie van de drie vakcentrales onderling een desintegratie van binnen uit gepaard (Vervolg van de voorpagina) DEN HAAG. Het Tweede-Kamerlid Assmann (KVP) vond het een groot be zwaar dat het Centraal Antennne Sys teem (een kabelnet) zich alleen tot volk rijke gebieden zou beperken en daardoor een discriminatie van het platteland zou inhouden. De kosten ervan zijn door minister Bakker zelf reeds op 270 a 300 miljoen gulden begroot. Sommige des kundigen denken echter aan een miljard gulden of meer. Een systeem van kabeltransmissie lijkt uit de tijd. De snel vorderende technische ontwikkeling doet eerder denken aan geheel andere oplossingen, aldus de KVP-woordvoerder. In dit verband vroeg mevr. Brautigam (P.v.d.A.) of er niet nog voldoende ruimte in de ether zit om Nederland via versterkte doorgeefzenders nog tientallen jaren op de klassieke ma nier met meer televisie te bereiken, ook met buitenlandse programma's. Of moet al die ruimte gereserveerd blijven voor andere transmissie als bijvoorbeeld ruim tevaart, elektronische navigatiemiddelen, mobilofoons, datatransmissie enz.? Bij gebruik van doorgeefzenders kunnen alle gebieden bereikt worden en blijven er geen witte plekken op de kaart, zoals bij het C.A.S.-systeem, aldus mevr. Brau- Naast de bestaande gemeenschappe lijke antenne-inrichtingen komen inmid dels ook de centrale antenne-inrichtin gen (C.A.I.) opzetten. Een C.A.I. voor ziet niet slechts beperkte woningblokken maar hele stadswijken of zelfs hele ge meenten van een antenne. Een C.A.I. kan ook een speciaal voor haar vervaar digd eigen programma per draad over brengen. Regionale of lokaletelevisie en onderwijstelevisie zouden door deze ma nier van transmissie kunnen worden verwezenlijkt, aldus mevr. Brautigam. Op haar aandrang heeft minister Bakker de exploitatie van deze C.A.I.'en bij voorbaat onder de bepalingen van de omroepwet gebracht. Minister Bakker en de PTT-topambte- naren hadden eigenlijk reeds gekozen voor het C.A.S., dat onder beheer van de Nozema (Nederlandse Omroep Zender maatschappij) zou moeten komen. Het is 'vooral onder invloed van de professoren Bordewij k en Gèluk geweest, dat men nu aan andere en mogelijk goedkopere oplossingen is gaan denken. RESERVES De heer Schakel, sprekend namens A.R. en C.H.U., zei vooralsnog de groot ste reserves ten aanzien van het C.A.S. te hebben, onder meer vanwege het be- Kiesinger naar Washington WASHINGTONG (AP) Het witte Huis heeft dinsdag meegedeeld dat bondskanselier Kiesinger op uitnodiging van president Nixon van 22-23 juli een •fficieel bezoek aan Washington zal perkte bereik waar het platteland buiten valt. De heer Dijkstra (D '66) had de indruk dat er een felle strijd woedde tussen de „kabelaars" en de „zendelingen" onder de ministeriële adviseurs. Hij vond het een frustrerende zaak .voor de Kamer, dat zij geen toegang heeft tot de rele vante technische informatie, omdat grote technische deskundigheid in de Kamer ontbreekt. De uiteindelijke beslissing mag niet in anonieme technische kringen vallen, meende hij. Tegen het C.A.S. heeft de VVD veel bezwaren. De heer Vonhof geeft de voor keur aan de uitbouw van C.A.I.'en en G.A.I.'en. De heer Aarden (PPR) vroeg de minis ter om de Kamer in een later stadium van de juistheid van hun standpunt pro het C.A.S.-systeem te overtuigen. Ook de heer Verlaan (Boerenpartij) was voor uitstel van de beslissingen over het C.A.S. tot meer gegevens be kend zijn. Zoals bekend worden met het C.A.S. reeds geruime tijd proeven genomen in Den Haag (Bezuidenhout) en in Dronten. Met het C.A.S. in vol bedrijf kunnen zes tot elf t.v.-programma's en zestien storingsvrije F.M.-geluidsprogramma's worden opgevangen. Eerste uitzending zeer geslaagd (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Evenals op tweede paasdag zal de AVRO morgen, Hemel vaartsdag, in samenwerking met de rijkspolitie, het Verbond voor Veilig Verkeer en de A.N.W.B. over Hilver sum II (298 m) van 16.02 tot 23.55 qpn continustroom verkeersinformaties uitzenden afgewisseld met vrolijke ziekjes en „verkcers"-reportages. Mede dank zij het op tweede paasdag uitgezonden „Radio aan - Veilig uit"- programma is het een bewezen feit, dat een positieve bijdrage is geleverd aan de verkeersveiligheid in ons land. Met een reeks reportages over de toestand Volgende week weer t.v. - voetbal (Vare c omroepcorrespondent) HILVERSUM De NTS zal volgende week woensdagavond 21 mei van 19.56 tot 21.45 uur via Nederland I een rechtstreekse t.v.-reportage uitzenden van de finale om de Europa-Cup voor bekerwinnaars welke in het St.-Jakob- stadion te Bazel* wordt gespeeld tussen FC Barcelona en Slovan Bratislava. In de pauze van 20.45 tot 20.55 uur volgt een uitzending van de politieke partijen, ditmaal verzorgd door de PSP. Commentator bij deze finale om de Europa Cup 2 is Koen Verhoeff. Shaffy-theater in Maastricht MAASTRICHT Ramses Shaffy loopt met zeer vergevorderde plannen om in september een theatertje in Maastricht te beginnen. Deze Maastrichtse Shaffy- nederzetting zou volgens zijn idee een dependance moeten worden van zijn ge legenheid in het Amsterdamse gebouw Felix Meritis. Shaffy was gisteren in 'Maastricht om met diverse mensen te onderhande len over een eventuele ruimte' waar de ze dependance gevestigd zou kunnen worden. Shaffy, die afgestapt is van zijn „Sammy-repertoire" (waarmee hij overigens bekend geworden is), wil in deze Maastrichtse afdeling buiten zijn eigen groep ook andere kunstenaars gaan plaatsen. Om het publiek met de „nieuwe Saffy" kennis te laten maken, wil hij binnen niet al te lange tijd in een Maastrichtse gelegenheid (waarschijnlijk de Domini- canenkerk) zichzelf gaan presenteren. Ramses Shaffy wil uit de sfeer van de schouwburgen treden, hij ziet meer in intiemere gelegenheid <voor- zo'n 200 mensen), waar de bezoekers rustig kunnen kijken, terwijl ze daarbij wat drinken om na afloop nQg wat te blijven hangen. Bovendien vindt hij de schouw burg ongeschikt omdat daar, volgens hem, niet de mensen komen, die hij graag ziet. Jules Croiset vormt mini-gezelschap AMSTERDAGM (ANP) Sinds 1 mei j.l. bestaat Theater Producties Croiset. Van dit mini-gezelschap zullen het ko mende seizoen deel uitmaken: Jules Croiset, zijn vrouw Son ja Brill en de dit jaar van de toneelschool Amsterdam af gestudeerde Cheim van Houweninge. Op het repertoire seizoen 1969-1970 staan: 1. De Rozenoorlogen, een collage van al le koningsdrama's van William Shake speare, sarrtengesteld door Cheim van Houwinge. Medewerkenden: Jules Croi set en Cheim van Houweninge. Première: 12 september a.s. in het Piccolo-theater in Rotterdam. 2. Gargaritua en Pantagruel een ta bleau „Bonvivant" van Francois Rabe lais, voor het toneel bewerkt door Son- ja Bril] en Jules Croiset. Medewerken den Sonja Brill, Jules Croiset en Cheim van Houweninge. Première 3 januari a.s. in het Shaffy Theater (Felix Merites) te Amsterdam. 3. „De zangen van Maldoror" van Com- te de Lautréamont, de solo die Croiset reeds eerder speelde. Bezwaar tegen één bestelling van PTT DEN HAAG, (A.N.P.) „De ontwik keling van de totale oplaag der Neder landse Dagbladpers vertoonde oók gedu rende het vorige jaar het reeds sinds jaren gebruikelijke beeld: een oplage stijging van "twee procent, die ongeveer tweemaal zo groot was als de toeneming van de Nederlandse bevolking en die ook, zü het in iets mihdere mate. de stijging van het aantal huishoudens over trof". Aldus het jaarverslag 1968 van de vereniging „De Nederlandse Dagblad pers". In dat jaar werd de voorlichting aan de lezer opnieuw uitgebreid, als gevolg van een groei van het aantal pagina's. Deze stijging bedroeg 9.2 per cent en de gemiddelde omvang van het aantal pagina's per dag nam toe van 23.26 in 1967 tot 25.41 in het vorige jaar. Het aantal redactionele pagina's werd met 7.7 procent uitgebreid en vertoonde de afgelopen tien jaren een stijging van 30 procent. Gezien juist dit stijgende aantal pabina's en de uitbreiding van de voor lichting blijft de Nederlandse krant nog steeds een goedkoop produkt, zo con stateert de NDP. Per nummer bedroeg de gemiddelde verkoopprijs van een dagblad in ons land 17.7 cent, tegen b.v. 36 cent in Zweden. 37 cent in Frankrijk en 48 cent in Denemarken. De totale omzet van de Nederlandse dagbladen in 1968 steeg met ruim elf procent van 503 tot 566 miljoen. De abonnementsinkomsten stegen met tien procent van 183 tot 202 miljoen. De advertentie-inkomsten stegen ten opzich te van 1967 met bijna 14 procent van 319,5 tot naar schatting 364 miljoen. Deze stijging wordt in het verslag voor namelijk toegeschreven aan de regionale en plaatselijke advertenties alsmede aan een krachtig herstel van de personeels advertenties in vele dagbladen. In het jaarverslag van „de Nederlandse Dagblad Pers" wordt o.m. geconcludeerd, dat mede als gevolg van de stijging der loonkosten gedurende het verslagjaar met tien procent) de rentabiliteit van de dag bladpers in het vorige jaar slechts weinig beter was dan in 1967 „Deze rentabiliteit is aanzienlijk te laag en zal op korte ter mijn verbeterd dienen te worden", aldus het jaarverslag. In het NDP-iaarverslag wordt kritiek geleverd op de voorgenomen invoering van één postbestelling per dag. Dit sys teem zal, aldus het verslag, onvermijde lijk leiden tot een feitelijke beperking van de vrije dagbladkeuze en daarvoor tot schade van de nieuwsvoorziening. „Voor bepaalde dagbladen, die voor een aanmerkelijk deel van hun verspreiding op postverzending zijn aangewezen, zal het systeem grote moeilijkheden met zich brengen", zo luidt de conclusie. op de weg en met informaties over aan bevolen routes zijn tal van belangrijke inlichtingen verstrekt. Trouwens, uit de cijfers van het con- tinuprogrammaonderzoek heeft men over de programmameting van 15.15 tot 19.30, uur op tweede paasdag buitengewoon hoge percentages mogen noteren. De ge middelde luisterdichtheid bedroeg 11 procent, hetgeen betekent ongeveer een miljoen luisteraars, terwijl de waarde ring een gemiddelde van 7,8 aangaf. De hoogste luisterdichtheid viel over de periode tussen 17.00 en 18.00 uur: 12.4 procent. Het laagste cijfer werd geno teerd tussen 19.00 en 19.30 uur: 8,4 pro cent. Het laagste waarderingscijfer viel in de programmameting tussen 15.15 en 16.00 uur: 7,7. Het hoogste waarderings cijfer viel tussen 19 00 en 19.30 uur: 8,0 Kortom voor een radioprogramma bui tengewoon hoge cijfers, want de ge middelde waardering van een radio programma ligt tussen 6,9 en 7,0. Voor de tweede uitzending van „Radio aan - veilig uit" bevinden de verslag gevers Flip van der Schalie en Nel van Deursen, Roel Balten en Meta de Vries, Jaap Cantor en Ilse Wessel, zich respec tievelijk in Amsterdam, Bunnik en Hoofddorp. Verder rijden drie reporters, te weten Piet Grootendorsot, Jaap van Meekren, Jan Ravensteijn, mee in de Porsches van de rijkspolitie. Tosea Hoogduin zit in de mobilofoonauto, die de bollenstreek doorkruist. Sonja van Proosdij bevindt zich in Scheveningen en Cees van Drongelen vliegt mee in het vliegtuig van de rijkspolitie. Tenslotte is er weer verlceersberichtgeving uit de rijkspolitiecentrale in Driebergen door Lex Braamhorst en Chris van Hoom. In de AVRO-studio in Hilversum is Her man Emminlc. Spencer Tracy in de film van vanavond Spencer Tracy is een van de hoofdrol spelers in „De strafzaak O'Hara", de film die de NTS vanavond uitzendt (Ned. I, 21.00 uur). Tracy speelt de rol van een advocaat, een menslievend en geroutineerd man, die de zaak tegen een van moord ver dachte jongeman in alle details nagaat. De omstandigheden pleiten namelijk tegen de jongen, maar de advocaat van de onschuld van z'n cliënt over tuigd Hij slaagt erin de jongeman vrij uit te laten gaan, al kost hem dat zijn eigen leven. Regisseur John Sturgess heeft dit ge geven sober en onderhoudend verfilmd en de bekende filmtrucs ter verhoging van de spanning vakkundig gebruikt. Vooral de climax van het verhaal is uitstekend en het geheel gaat stukken dieper dan de meeste detectivefilms. UTRECHT (ANP) De aanspraken landbouwgronden van niet-agrarische zijde worden voortdurend groter door groeiende behoefte aan land voor ver keer, industrie, wonen, recreatie, natuur behoud en landschappelijk schoon. Ook in Nederland zullen bovendien maatrege len nodig zijn om de agrarische produk- tie aan te passen aan de afzetmogelijk heden. Tot deze conclusie kwam ir. S. Her- weijer, directeur van de cultuurtech nische dienst en van de stichting beheer landbouwgronden, in een inleiding de- Raiffeisenbank. Ir Herweijer vestigde de aandacht op de bedrijfssluitingen, fusies en reorganisaties in handel en industrie. Deze komen er omdat het beleid gericht moet zijn op uitbouw modernisering van de levenskrachtige be drijfsonderdelen, terwijl men aan de dere kant dat deel van de produktie moet afstoten, waar de kosten van moderni sering te hoog zijn of waar de afzetmoge lijkheden in economische, zin te kort schieten. Onze land- en tuinbouw verkeert vol gens de heer Herweu'er ook in zo'n situ atie. Behalve de afzetmogelijkheden heeft Leó Vroman naar Holland Festival DEN HAAG (ANP) De dichter Leo Vroman, zijn vrouw Tineke en hun twee dochters Gery en Peggy komen van New York naar Nederland om hun to neelpersonages te zien in „Voorgrond, achtergrond", dat de dichter in opdracht van het Holland Festival schreef. Het wordt voor het eerst op 15 juni in de Ko ninklijke Schouwburg in Den Haag op gevoerd in samenwerking tussen het Hol land Festival en de Nieuwe Komedie. De ik-figuur in het stuk is de dichter. Deze rol wordt vertokt door André van den Heuvel. Liane Saalborn treedt op als Tineke, Ineke Roosen als Gery en Wieteke van Dort als Peggy. Nog drie Amerikaanse jongex-en komen in het werk voor: Sonja. Janice en Neil. De ze rollen worden gespeeld door Anja Jansen Schuiling, Ria Rijninks en Niek Pancras. Het stuk wordt geregisseerd door Erik Plooyer Erik Terpstra is de regisseur van de filmfragmenten voor deze produktie. Na de première wordt het stuk nog twaalf keer opgevoerd in: Amsterdam. Den Haag, Rotterdam, Arnhem, Nij megen, Middelburg, Delft, Eindhoven en Groningen. De tekst van het stuk zal nog tijdens het Holland Festival in de boek handel worden gebracht. Farakos bekent verzet tegen Grieks regime ATHENE (AP) De voornaamse ver dachte in een proces wegens hoogver raad tegen zestien personen, die in Athe ne voor een bijzonder militaire recht bank terecht staan, heeft bekend dat hij Griekenland is binnengekomen met het doel verzetsgroepen te organiseren ter omverwerping van hel militaire regime. Gregory Farakos. die eerder gisteren wegens minachting van het hof tot vier jaar gevangenisstraf was veroordeeld, verklaarde: „Ik ben een officiële afge zant van de Griekse Communistische Partij (KKE) en ik ben naar Griekenland gekomen om verzetsgroepen te organi seren die de dictatuur moeten omver werpen". Farakos zei dit als zijn plicht te zien, omdat ,de natie is achteruitgegaan sinds dit regime de macht heeft overge- De openbare aanklager heeft tegen zeven verdachten levenslange gevangenis straf geëst, o.a. tegen Ferakoe, Moraitis en Trimëkis. men er ook het probleem van de ouderde structuur, een probleem dat zich sterker doet gevoelen naarmate de ont wikkeling van de mechanisering voort schrijdt. Behalve voor de modernisering van land- en tuinbouw moet men volgens Herweijer open staan voor de gedachte van afstoten van een deel van de produk- tiecapaciteit en wel vooral daar waar de kosten van modernisering het hoogst zijn of de vraag voor niet-landbouwgebruik het grootst is. In de sociale, financiële maatschappelijke sfeer eist dit veel bij sturen en wijsheid van regering, land bouwschap en banken. WASHINGTON (AP) President Nixon heeft het Congres gevraagd eer lotingssysteem in te voeren voor de mi litaire dienstplicht. Nixon stelde voor dat 19-jarigen onderworpen worden aan de eerste oproep, maar dat zij in plaats van, zoals nu zeven jaar slechts een jaar der de maximale dienstplicht vallen. In een boodschap aan het congres Nixon dat het zijn overtuiging was, de invloed van de militaire dienstplicht op individuele levens in de mate dat de nationale veiligheid dit toelaat zoveel mogelijk beperkt moet worden. Om deze reden vraagt Nixon het congres hem te machtigen, belangrijke dienstplichther vormingen in te voeren. (Van o s correspondent) BRUSSEL Een totaal overspannen Griekse gastarbeider heeft gisteren in Brussel een drievoudige moord gepleegd en zich daarna van het leven benomen. Slechts een van zijn drie zoontjes o leefde zij het gewond de moordpartij. De Griek, Basil Boucas (31) stond be kend als een zeer harde werker. Terwijl hij overdag een betrekking had in een spiegelfabriek (zijn vi werkte intussen in een groot warenhuis) had hij 's avonds, samen met zijn vi nog een betrekking als schoonmaker. Ongeveer een maand geleden verplicht te de dokter hem rust te nei de man was totaal overwerkt. De gedwongen werkloosheid maakte hem steeds neerslachtiger. Zijn enige ont spanning bestond erin rond te rij den in een tweedehands wagen die hij met behulp van ikonen en heiligenbeel den had veranderd in een rijdend schrijn. Gistermorgen hoorde de houdster var het café waarboven de Griek met zijn vrouw en drie kinderen woonde, lawaai. Even later stormde het zoontje Angelo Boucas (9) helemaal bebloed, de trap af.. „Vader", riep hij, „Allemaal dood. allemaal In het appartementje van de Griek vond men de stoffelijke resten van hem. zijn vrouw (37) en twee zoontjes, 13 en 6 jaar oud. Leven duurder in Tsjecho- Slowakije PRAAG (Reuter) De Tsjecho-Slo- waakse regering heeft in het kader van een bezuinigingsprogramma ter beteu geling van de inflatie een loonstop afge kondigd en prijsverhogingen voor een aantal artikelen zoals koffie, vleescon- serven, gebak, elektriche apparaten en bouwmaterialen ingesteld. Andere maat regelen om de economie te consolideren zijn een belasting voor landbouwers en een omzetbelasting voor detaillisten. NEDERLAND I STER (Reclameuitzendingen on 18.56, 19.03, 19.56 ei 20.16 uur) NTS •18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.07 uur: Scala, magazipe 20.00 uur: Tonrnaal 20.20 uur: Zendtijd Politieke Partijen (P.v.d.A.) 20.30 uur: Uitzending Stichting Socutera 21.00 uur: De strafzaak O'Hara, film 22.40 uur: Tweede journaal 22.45 uur: Basketbal: NederlandRoemenië NEDERLAND II STER (Reclameuitzendingen om 18.56, 19.56 en 20.16 uur) NTS •18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort TROS •19.03 uur: De dief van Washington, t.v.-sei NTS 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Anjeractie 20.30 uur: Steden in pun, documentaire •21.25 uur: Lulu The Hollies muziekfilmpje 21.35 uur: Sportlight, sportprogramma NTS 22.20 uur: Tweede journaal aarlps 1< i jor jot deel grijpelijk heppen.^ 3 |jze en® lieten du iepen lie Itenhal h ild groo NEDERLAND I NTS •18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort KRO 19.03 uur: Piste, circusprogramma NTS 19.43 uur: Manchester United AC Milan, voetbal KRO •21.30 uur: Brandpunt, actualiteitenrubriek 21.55 uur: Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink 22.30 uur: Tweede journaal NEDERLAND II NTS •18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: NTS-sport VPRO 19.30 uur: Later, rubriek NTS 20.00 uur: Journaal 20.16 uur: Berichten uit de samenleving •20.40 uur: Help yourself, t.v.-show 221.10 uur: Frankrijk mei IS reportage 221.40 uur: Venster op de w- rubriek CVK/IKOR 22.10 uur: Miskotte over Barth NTS 22.40 uur: Tweede journaal Televisie vrijdaj NEDERLAND I NTS/NOT 9.45 uur: Schooltelevisie 14.00 uur: Schooltelevisie De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. indruk i idelijk sf ar techr :elijke 1 >t Lasc: Stefan ldadige trouwba: lc altvio egen m< RADIO PROGRAMMA WOENSDAG HILVERSUM I (402 m) NCRV: 18.0i NCRV-Vocaal Ensemble met oi'gel: geeste lijke liederen. 18.30 Nieuws en weerpraatje 18.41 Actualiteiten. NRU: 19.00 Openbaa: Kunstbezit. 19.10 Gastcollege: Planning ei voorspelbaarheid, lezing. Morele Herbewa pening: 19.50 Indonesië anno 1969, lezing NRU: 10.00 Stereo: Radio Filharmonisch Or kest en solist: moderne muziek. (20.25-20.45 Herdenkingsjaar Erasmus, lezing). verkeersinformatie. NCRV: Los-Vast: gei (12.15 Boekbespi elektronika. NVSH: 22.20 Sextant, radioweek blad van de NSVH. NRU: 22.30 Nieuws. 22.38 :icht. 22.45 Stereo: X. Jeht vocaal en instrumentaal ensemble met angsolist. 20.00 Vragenvuyr: een bekend» ma. 21.50 SeereoMetreopole orkest. tal en filosofie. 18.50 Sport. 18.55 ;n (herhaling). 19.00 Nieuws, wee 1 actualiteiten. 19.40 grammofooi 9.45 Adviezen. 19.55 Grammofooi Voordracht. 20.20 Operettemi r de zeelieden. DONDERDAG HILVERSUM I (402 m) KRO: 8.00 Nws. SU Badinerie: klassieke gfamm» Nws. Aansl.Verkee foonmuziek. formatie. 9.15 Stereo: Klassieke ziek (gr.). 10.00 Eucharistieviering. 11.0 Nieuws. Aansl.: verkeersinforrhatte. 11.0 Stereo: Aubade: klassieke en moderne gram mofoonmuzlek. 11.55 Mededelingen, waarh VARA's Achter het Nieuws begon gis teren met een korte en eenzijdige im pressie van de stemming onder de Ver- BliFa-werkers in Krommenie. Er werd in gesuggereerd dat een aantalarbei ders voor de keus werd gesteld om naar elders te verhuizen of ontslag te nemen, zulks op louter economische motieven. Gezien de verbittering onder die arbeiders moet er heel iets anders aan de gang zijn. We kunnen ons anders die verbittering namelijk niet voorstellen omdat in dat geval VerBliFa hetzelfde zou doen als de grootste werkgeefster van Nederland, zij het dan dat de overheid een groot aantal Haagse ambtenaren voor dezelf de keus stelt op louter on-economische motieven. Achter het Nieuws ging voorts vinnig en welgedocumcntecrd in op officiële Poolse verklaringen dat zij inzake het anti-semitisme in Polen verkeerde voor lichting zou hebben gepleegd. Officiële verklaringen van achter het IJzeren Gordijn wekken meestal ons wantrou wen op. Het is goed als per t.v. daar zo ad-rem op reageerd wordt. Mies-en-scéne, de voorlaatste!, was het aanzien waard: driekwart was erg goed, de rest verteerbaar. Dat geldt ook voor Hadimassa; we hebben geno ten van onderdelen als Ité-reizen en de Fabeltjesrage en namen maar aan dat dingen, die ons minder troffen voor an dere individuen bestemd waren die wij kijkplezier gunnen. De VARA had ook nog een „kunstpro gramma". Om dat niet in gevaar te laten komen werd zelfs het „sloelgc- sprek" van Mies abrupt afgebroken. Het ging over drie kunstwerken die door de VARA gratis en voor niets wor den gegeven aan VARA-zelatcurs. Kun nen we binnenkort dus, buiten STER- tijd, reportages verwachten *uit fabrie ken van lepeltjes, speelkaarten en de hemel mag weten wat de lieve omroe pen voor zclateurs beschikbaar willen stellen. We hopen dat CRM meekijkt! Vg. Sandy Shaw bestolen LONDEN (AP) Bont en juwelen ter waarde van meer dan 3.000 pond zijn in de nacht van dinsdag op woensdag uit het huis van popzangere6 Sandy Shaw ge matte. 14.00 Stereo: The Kllima Sho>- 14.30 Stereo: Lichte grammofooi ziek. 15.00 Flitsen van bondsdagen: indru van de jaarlijkse bondsdagen van de ki lijke jeugdorganisaties. 15.29 Evt. verk informatie. NRU: 15.30 Meer mensen en dingen, die minder op de vi informatie). 16.30 Langs de lijn: sportui! gen en -beschouwingen. Aansl.: evt. verke informatie. 17.00 Vonken onder de programma over Nederlandse volksverh. en volksgebi uiken. Aansl.: evt. verkeer formatie. 17.30 Toerismo: toeristische in matle uit binnen- en buitenland. Aansl. verkeersinformatie. NCRV: 17.45 Sporta vende eerde r keersinloEerini, sp 1 weerpraatje. evt. verkeersinfo™ hte orkestmuziek _(gi ran het Leger des >'66 natie. 22.31 Nieuws. 22.38 Parlementair ovei ficht. 22.45 Mededelingen en evt. verkeersinl 'ormatle. 22.50 Onvoorzien: de sluitpost vaiOp haa de dag. 23.55-24.00 Nieuws. „tt D'6' Gr. t„ derbreki "y!ft Trio r ethoven ïakeerdc mofoonmuziek (evt. onderbroken voor vei e«üe bel keersinformatie.) 8,35 Nederlands Koorf tlval 1969. CVK: 9.00 Gerefor dienst (Vrijgem.) AVRO: 10.00 Voor de kle ters. 10.10 Lichte grammofoonmuziek. 1 Nieuws. 11.02 Operëttevaria (gr). 1 Rondom 12: speciaal programma voor vrouw. 12.30 Toppers van toen (gr.). 1 Nieuws. 13.10 Radiojournaal. 13.30 Stereo: sidentie orkest en solist: moderne en klas: ke muziek. 15.15 Het verkeer in woeger den, klankbeeld. 16.00 Nws. 16.02 Radio veilig uit, gevarieerd programma v automobilisten. (Om 17.00 Voor de jeu 17.55 Mededelingen; 18.00 Nieuws; 18.20 Ui zending van de Anti Revolutionaire Parit 19.30 Nieuws. IKOR: 19.35 Kerk veraf 1 dichtbij. 19.40 Mens en Bijbel, radiot se. 19.50 Jonge wijn in oude zakken, progran® ma over vernieuwingen in de theologiscii «Stuur c itudie. NRU: 22.30 Nieuws. AVRO: - - - jjjf—"1 wngres 3penhe tffende Openba diojoi iai.) 2 HILVERSUM III (240 I nu. (gr.) 9.30 Zzzoeff. programma. 10.00 Nieuws. 10.03 Muziek de koffie. (11.00 Nieuws.) NRU: 12.00 Nieu Pop-in: licht platenprogramma. 15.00 Nieüwsl. 15.02 Holster: popp en countrymuziek. 16.0lff, hitparade. Gedichten. 14.13 Concert. 16.00 Hand in ha met Nederland. 16.30 Volksliederen. 17 Nieuws. 17.15 Jazz. 18.00 Nieuws. 18.03 Vc de jeugd. 18.28 Paardesportuitslagen. lf -godsdienstige uitzending. 1! s en weerbericht. 19.30 Klankbeeld 20.10 Boekbespreking. 20.23 IIoorspcL 21.30 Israëlisci k te nten, v leslissing Bij elk )rd. 7.15 Badinerie: kla HILVERSUM I 11.55 Mededelingen. 12.00 Van twaalf tot twee gevarieerd programma. (12.22 Wij van lie land; 12.2G Mededelingen t.b.v. land- en tuin iw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten; 10.C ien maar....). 14.05 Schoolradio. 14.30 Ste Musiësta: licht gevarieerd muziekpro imma. (opn). TROS: 15.00 Mensen als ik: Profiel van een volk-Portugezen. 35.3 Spotlight- op Harry Belafonte. 16.00 Nieuws Film-Memo. 16.30 Boem: popshow. 16.5 ld en westcoast music. 17.15 Sportkom muziek. (8.30-8.33 De groenteman.) 8.: Morgenwijding. NRU: 9.00 Stereo: Berlioz 1 iek (I). AVRO: 10.00 Voor t Arbeidsvitaminen: populaii 12.50 Recht A's. VARA: 13.11 Actuali-| Klassieke muziek. NRU: de kamermuziek: moder- 1 Gitaarmu; lezing. °15.50 Spélen 3: 16.00 Nieuws. 16.02 Thuis: programm thuiszittenden, 16.45 Radiophilharmc orkest met solist: klassieke en modei iuziek. 17.40 Inofrmatie: achtergronden mmentaar. 17.55 Mededelingen. HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen( S" 9.02 Lichte grammof oon- iws). NRU: 11.00 Nieuws, i. VPRO: 12.00 Nieuws 12.03 Jieuws. 13.30 Hans Kemna. Nieuws. 14.03 Lynx (of Los). AVRO: 15.00 Nieuws. 15.03 Muziek Boetiek. (15.00-16.02 Niuws. 17.00 Nieuws. 17.01 Actualiteiten. 17.05-18.00 In de kraam te pas: verzoekplatenprogramma. BRUSSEL NED (234 m) 12.00 Nieuws. 12.03 Gevarieerde muziek (12.40-12.48 Weerbe richt, mededelingen procramma-overzicht en SOS-berichten voor de schippers). 12.55 Bui tenlands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weer bericht. dagklapper 911 beursberichten. 13.2» Tafelmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio (15.00-15.03 Nieuws). 15.00-16.00 Sportreportage, 15.30 Kamermuziek. 16.00 Nieuws. 16.09 Volks-; muziek. 16.03 Etnische muziek. 17.00 Nieuws» 17,15 Jazzdisootheeiv Gei vroti dat ti 28 ap In? blijve Op g

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2