Patiënt overleden omdat arts ernst toestand niet inzag UIMERE INVOER OOR REIZIGERS schoen voet 'EN itstel voor Wilson en akbonden Misverstand met familie de oorzaak De Gaulle stemmen per brief „LATEN WE OP PAD GAAN, PIETERP Diefstal uit sterfhuis HONDELEVEN staat in sterren geschreven btw Nijmeegse prof. Prick geen rector-magnificus uur 9.15 ui lag, vrjjdi 18 ja; 18 ju >.15 uur uur. met vro 15 18 [SDAG 13 MEI 1969 DE LEIDSE COURANT (Van i correspondent) )NDEN Premier Wilson heeft gis- een zucht van opluchting gelaten. hem verleden week de toe- 14 ja kritiek was geworden door het 9.15 uv foorstel van Barbara Castle, is 1 9.15 uu gisteren tot uitstel, hoewel niet tot gekomen. regering-Wilson heeft al geruime zowel de vakbonden als de La- 9.15 u arüi. binnen en buiten het parie tegenstand ondervonden inzake 14 ja^etsvoors^el van Barbara Castle om stakers te kunnen beboeten of slaan. Het verbond van vakvereni- a waterdal0' T.U.jC., kwam verleden week Heler ure met een tegenvoorstel, ij deze maatregelen door de vak- en niet van regeringszijde ge- zouden kunnen worden. Dit te- orstel is op een vergadering van de T.U.C. besproken, en hoe- et voorstel van de vakbonden me- Castle nog niet helemaal welge- is, heeft de regering besloten de tot 5 juni de tijd te geven om het ander nog wat scherper te stel let ii on< al 36|aai (Van onze correspondent) Deze adviseerde de patiënt met een auto naar hem toe te brengen. De fa milie achtte dit, gezien de toestand van de patiënt, niet mogelijk. Een herhaald verzoek had evenmin resultaat waarna een beroep op de GG en GD werd ge daan om de heer Moenen naar het zie kenhuis te brengen. Deze dienst kon niet (ADVERTENTIE) 591ste Staatsloterij ijzen van f 10,zijn gevallen op nummers eindigende op: 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 100,zijn gevallen op nummers eindigende op: 100,zijn gevallen op nummers eindigende op: f 200,zijn gevallen op nummers eindigende op: 400,zijn gevallen op nummers eindigende opi 1.000,zijn gevallen op nummers eindigende op: ïn prijs van f 2.000,is gevallen op het i 2.000,is gevallen op het nummer: 2.000,is gevallen op het nummer: f 2.000,is gevallen op het nummer: f 2.000,is gevallen op het nummer: I. VEE 5) 1 3; bl 5; schap if extra PriJ® van f 50.000,is gevallen imeren 5: de serie C op het nummer: 54| vett> de troostprijs van f 1.000,op nummer 350-36^n elk van de andere series, ien 390-40; 0;, vare-k<* e prijs van f 5.000,is gevallen op het nummer: 25.000,is gevallen op het nummer: pinkel vel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen nuclf Binnen de EEG pelen 27-33 •6.60; mijbo •53; pji 24 18-32 kom S.20-8X); 07.90 witif LFC 5- Foreh. 5 7- 7-VNL 3 4-1; 4 5-KRV ■1; LDWS '-ASC 8 7- RV 5-M'bu 5 5-2; 4) al 6-2; A a2-UDO -0; KRV 2 a2 7- a4-MJl a2 1-3. tiaars ielft; Rijsberg opgesteld (16/17 jt itkomt tef Uithoorni C ontmoetfj e jeugdcon] :nvoetbal nei (Heme] oliofonds. f zijn: Doe Roodenbu worden iXEMBURG (ANP) De minister- van de Europese Gemeenschap maandag in Luxemburg besloten hoeveelheid goederen die reizigers mogen invoeren te verruimen. Bü binnen de EEG en bijvoorbeeld bij ;eer van vakantie, zal men per n goederen ter waarde van f 270, leren tot 15 jaar f 72,mogen mee- gen uit een ander EEG-land. Invoer een land buiten de gemeenschap is ld op f90,voor een volwassene 36,voor kinderen tot 15 jaar. het EEG-verkeer wordt voorts vrij accijnzen en boven het maximum- ig toegelaten, tabak: 200 sigaretten 10 sigarillos of 50 sigaren of 250 gr. destilleerd van meer dan 22 pro- 1 fles van het gebruikelijke type vil zeggen 70 centiliter tot een liter) liter likeurwijnen of mousserende >orls wordt accijnsvrij toegelaten liter gewone wijn, 50 gram parfum, kwart liter toiletwater, 500 gram e en 100 gram thee. bepalingen inzake tabak, drank en e gelden niet voor kinderen tot 15 ze regeling geldt nadrukkelijk alleen a zal INASILLA (AFP) Generaal anile zal zijn stem bij de komende dentsverkiezingen in Frankrijk over »t uitbrengen, zo heeft de adjudant I de generaal, kapitein-ter-zee Floliic, prknasilla in het Ierse graafschap V verklaard. Hij zei tegen aa-listen, dat De Gaulle die in Ierland vakantie is, pas na de verkiezingen Frankrijk terug zal keren. persfotografen en filmoperateurs n De Gaulle via Flohic verzocht oen van hem te mogen maken. Na opnamen zouden zij „het beleg 'ken" voor het hotel waar de praal verblijft. De Gaulle heeft het "ek niet willen inwilligen. Ik ben irticulier in Ierland, zo zou hij tegen l hebben. MAASTRICHT In de nacht van zondag op maandag overleed te Maas tricht op 52-jarige leeftijd de heer Moenen. Dit overlijden veroorzaakte heel wat consternatie. Omdat de huisarts van de familie op vakantie is, werd een andere arts gebeld. Deze verstrekte een recept, dat echter niet hielp, waarop opnieuw een beroep werd gedaan op de vervangende huisarts. aan het verzoek voldoen omdat daarvoor eerst een doktersattest nodig is. In middels verstreek zoveel ijd dat de man overleed, de heer Moenen aan een hart aanval. De geconsulteerde huisarts ver klaarde ons gisteravond dat alles op een misverstand in letterlijke betekenis be- berustte. Aan de hand van de gegevens, welke de familieleden hem telefonisch meedeelden, bleek uit niets dat er van een ernstige toestand kon worden ge sproken. Aan de hand van de eerste in lichtingen verstrekte hij een recept. Ook de hem naderhand meegedeelde ver schijnselen gaven hem geen aanleiding tot enige onrust. De arts wees ons erop dat als de doktoren van de weekend diensten op iedere melding erop uit moeten gaan, zij waarschijnlijk nooit of nauwelijks te bereiken zijn voor inder daad ernstige gevallen. Zij zijn daarom om praktische gronden gedwongen iedere melding op urgentie af te wegen. De ge melde feiten waren niet van dien aard dat volgens hem gevaar moest worden gevreesd. „Wanneer ik dat uit meldingen wel zou hebben kunnen opmaken zou ik natuurlijk direct naar de heer Moenen zijn gegaan", verzekerde ons de betrok ken arts, die er aan toevoegde: „Dit zou waarschijnlijk niets aan het gebeurde hebben veranderd, wat niet wegneemt dat ik betreur zoals thans alles is ver- Roep van Bogaers: (Van een onzer verslaggevers) BREDA „Wat in Nederland ont breekt is politiek leiderschap. Jij mag je hieraan niet onttrekken, zeker niet om dat je de opgave zelf gesteld hebt. La ten we op pad gaan, Pieter, het is de hoogste tijd". Dat hebben twee jonge bestuursleden van" de PPR-Brabant geschreven iir-een open brief aan drs. P. Bogaers, mede oprichter van de PPR, die zich vorig jaar om gezondheidsredenen uit de partij heeft teruggetrokken. De open brief is bij Bogaers slecht gevallen. Hij heeft per kerende post een vernie tigend briefje teruggeschreven: „Iemand met ook maar enig' zelfrespect kan op dergelijke methodes niet reageren". Gisteravond had hij daaraan, desge vraagd, weinig toe te voegen. ,JVIen moet zich generen voor zo'n brief. Iedereen weet dat mijn deur openstaat, dat ieder een kan binnenkomen en kan vragen wat hij wil". Drs. Bogaers wilde, duidelijk geïrri teerd, in geen geval ingaan op de vraag of hij inderdaad plannen heeft voor een come-back in de politiek. De schrijvers van de open brief zijn Vle 27-jarige J. Fransen, secretaris de PPR-Brabant, en de 32-jarige A. Dijk, voorzitter van de PPR Etten-Leur. De laatste maakt eveneens deel uit var de PPR-Brabant. De heer Fransen is duidelijk geschrok ken van het briefje van Bogaers. „Ik dacht: we praten ongeveer op dezelfde golflengte, maar daar heb ik me toch wel een beetje in vergist". De heer Fransen zei voorts: „We zien het niet meer zoals het nu in de PPR gaat. Van enig organisatorisch werk i: geen sprake. Bogaers zou de zaak kun nen redden. Hij is een man om stemmen mee te winnen. Hij bereikt de mei Jurgens niet. Jurgens is heel aardig, i veel te academisch". 000682 010026 012553 044019 081464 043672 043672 Streven naar datum 1 juli voor het echte reizigersverkeer en niet voor grensbewoners en bijvoorbeeld ohauffeurs die regelmatig voor hun werk de grenzen moeten passeren, zo verklaar de men in kringen van deskundige Luxemburg. De regeling moet uiterlijk op 31 december a.s .van kracht worden, doch men zal er naar streven de ver ruiming voor het vakantieseizoen d.w.5 op 1 juli a.s. van kracht te laten wor In kringen van deskundigen verklaarde men maandag dat Nederland de ver ruiming zal toepassen, zodra in Duits land een regeling is getroffen om de teruggave van de BTW bij uitvoer goederen in het reizigersverkeer op te heffen. Daarvoor is in Duitsland wetswijziging nodig die men zal proberen voor 1 juli van kracht te laten worden. Nederland zal dan onmiddellijk volgen. „OPA ZAT ER GOED BIJ" MAASTRICHT (ANP) Negen maan den gevangenisstraf en voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering eiste maandagmorgen de officier van justitie te Maastricht tegen een 25-jarige arbeider die op 13 november van het vorige jaar samen met een vriend in een sterfhuis te Heerlen had ingebroken. Die vriend vertelde hem, dat daags te voren zijn opa was overleden en dat de oude man „er goed bij zat". De klein zoon la-oop via een kelderluik het sterf huis binnen en kwam even later met een geldkistje terug dat hij uit de ka mer, waai-in het lijk lag opgebaard, ge stolen had. „Ik was buiten blijven staan, omdat ik bang was voor het lijk", zei de verdachte. Na openbreking van het geld kistje bleek opa er inderdaad goed bij te zitten, want in het kisjte bevond zich 8000 gulden waarvan verdachte 3200 gulden als aandeel kreeg. Uitspraak over veertien dagen. Opnieuw Russische MOSKOU (AFP) Rode Ster, het orgaan van het Russische ministerie van Defensie, heeft de dood bekendgemaakt van generaal N, Silajev, reservegeneraal van de luchtmacht. Generaal Silajev werd dn 1911 geboren. Hij begon zijn militaire 'loopbaan bij de luchtmacht in 1931. In de afgelopen drie weken is reeds mélding gemaakt van de dood van een twaalftal Russische generaals. NEDERLANDSE EN BUITENLANDSE NIET ALTIJD EEN GELUKKIG PAAR Als we wèg zijn van een nieuw schoen tje en we de prijs enigszins met ons geweten overeen kunnen brengen, dan kópen we het, daar helpt geen lieve moedertje aan. Wc waren wég van naaldhakken en spitse neuzen. Een kind kon zien dat we er pijn door leden en de voeten bedierven. We kochten ze zo lang tot ze hopeloos ouderwets ge noemd werden en konden er nog maar met smart afscheid van nemen. Nu is de lijn gezonder. Ronde, zelfs wat hoog gewelfde neuzen en een stevige hak. Kan er nog een addertje schuilen onder het gras dat we ermee betreden? Ja. dat kan. In „Huisarts en Wetenschap" schreef onlangs de orthopedisch chirurg Dr. L. J. L. Koekenberg: „Reeds op grond van verschillen in lichaamsbouw tussen zui delijke en noordelijke volkeren is het begrijpelijk dat het slechts enkele Ne derlanders is vergund zonder nadelige gevolgen schoenen te dragen van b.v. Italiaanse makelij. Ditzelfde geldt voor Amerikaans schoeisel. Het laatste is ge bleken bij gebruik van Amerikaanse le- geruitrusting door Nederlanders en met het eerste krijgen we dagelijks op het orthopedisch spreekuur te maken". Dit komt hard aan. Dat geen profeet geëerd is in zijn ei gen land slaat niet alleen, maar wel bijzonder goed op Nederland. En wat modieuze aangelegenheden betreft, zijn we zo bevooroordeeld dat, ongezien, het buitenlands fabrikaat mooier moet zijn dan het eigen. De opmerking: „Itali aans fabrikaat" of „model van Dior" is genoeg om het te prefereren boven iets van eigen bodem. Zonder het te merken stellen wij ons bij Italiaans en Frans de frêle zuidelijke mode-vrouw voor en denken niet alleen in haar schoenen maar ook in haar voetsporen te treden. Als er dus geen lieve moe dertje aan helpt, dan ook Dr. Koeken- berg niet. Toch moesten wij wijzer wezen en de buitenlandse schoen liever zien als bij voorbeeld dat helpt bij het kiezen van een Nederlandse schoen. Op de manier waarop wij de Parijse mode bekijken en onthouden bij het samenstellen van de Nederlandse garderobe. Geen 9 van de 10 Nederlandse vrouwen passen in een jurk van Dior of een pak van Saint Laurent. Ze zullen er ook niet aan den ken ze te kopen. Maar ze onthouden wel dat de één deze en de ander die lijn lanceert en kijken er naar uit. Wat de maten betreft, past zij wel in de schoenen van Dior (die de beroem de schoenontwerper-fabrikant Jourdan voor dit huis maakt) maar zoals uit de aanhaling van de orthopedisch chirurg blijkt, past zij er zelden in, wat haar bouw betreft. De Nederlandse schoen fabrikant die zeer goed georiënteerd is, heeft eigen ontwerpers die alles van de buitenlandse mode afweten en samen maken zij modieus schoeisel op haar stevige leest. Twee zeer belangrijke Franse schoen ontwerpers, Roger Vivier en Dior, heb ben voor dit seizoen de volgende lijnen opgesteld; wie rondkijkt kan zien dat ze hier op de voet gevolg worden. Vivier: bij korte rokken en bij panta lons brede tot vierkante neuzen. Bij ge klede gelegenheden smallere neuzen en open hielen, 's Morgens hakken van 3-4, 's middags en 's avonds van 5-6Ve cm. Lak, croco (ook nagemaakt synthetisch) clafs- en slangeleer zijn de materialen voor de wandelschoen. De kleuren: ros sig, marine, veel wit. 's Middags hoog oplopende modellen, veel sandaletjes in dezelfde kleuren maar nu ook grijs en greige. 's Avonds satijn, chevreau, crê pe in de kleuren van de kleding. Een specialiteit van deze meester (te zien als eigen signatuur): 'n driehoekig pijltje dat soms in de lijn, maar soms in de garnering voorkomt. Wat zegt Dior (en maakt Jourdan)? Ronde gewelfde neuzen, flinke hakken van 4-5 cm. Heel veel wit, maar liefst met 'n tweede kleurtje dat zacht of fel afstekend mag wezen. Overdag veel lak, chevreau, calfs, gewoon linnen, ge streepte stoffen en 's avonds alle crêpe en zijden stoffen die voor de avondjur ken en pyama's zijn gebruikt. Al deze aanwijzingen zijn in onze eigen fabrikaten te vinden. Alleen de excep tionele showmodellen, de unica op maat gemaakt, vindt je niet in onze etalages. Maar zulke uitzonderlijke schoenen kunt u ook laten maken. Wie er een paar honder gulden voor over heeft kan bij de talentvolle schoenontwerper Jan Jansen (runstraat, Amsterdam) net la ten maken wat zij wil. Hypermodieus, passend als een handschoen, behorend bij de kleding, kortom net zo gebor duurd als Dior dat wil, of net zo'n wan delschoen, maar dan enig in hun soort. Dat is voor de kenner het neusje van de zalm. Al moet je dan ook met de neus op de grond liggen om het fijne Waarom zou het teken waaronder men geboren wordt wèl van invloed zijn op de mens en niet op het dier? Waar om bijvoorbeeld niet op het karakter van een hond? Deze vraag moest op komen in een Brits brein, dat van Liz Tresilian de beroemdste astrologe van hondenminnend Engeland. Als ant woord op de vraag schreef zij (na haar talenten te hebben benut in verband met ménsen) „The dog horoscope book" Door de tekenen van de dierenriem te bestuderen ten opzichte van uw trou we viervoeter, zult u meer van zijn ka rakter begrijpen, zegt de schrijfster. In een serieus boek over deze materie, zal men tevergeefs zoeken naar de be kende raadgevingen en voorspellin gen: een donkere vreemdeling zal uw pad kruisen of een grote reis met veel geluk in de liefde liggen in het verschiet of voor het nemen van zakelijke beslissingen moet u wachten tot volle maan. In dit serieuze hondeboek vindt men slechts de aard van het beestje be schreven. Het lijkt ons bijzonder waar devol voor degene, die een hond wil aanschaffen en zélf een karakter heeft dat niet alles van het stomme dier wil accepteren. Die geïrriteerd kan raken Boeken, ook studieboeken zijn niet langer vrij van omzetbelas ting. Een negatieve overheids bijdrage aan de opvoeding noemt het IVIO-bulletin de BTW en het interpreteert deze letters met BALEN TOEGEVOEGD WERK. door bepaalde hondse trekjes en zélf een hondeleven tegemoet gaat door een heen en weer slingeren tussen liefde en haat voor het dier dat aan hem is over geleverd. HOROSCOOP Houdt u van regelmaat in het leven, neem dan een hond die geboren is on der het teken.van de-STIER (21 april 20 mei). Het dier heeft een stabiel humeur, houdt van een vast levenspa troon en volgt u op de voet. Een TWEELING (21 mei—21 juni) is nogal ijdel. Heeft hij een stamboom, dan lijkt hij daar wel prat op te gaan! Met een baasje dat zelf een weegschaal is, zal hij het beste kunnen opschieten. Verlegen en zelfs neerslachtig is de KREEFT-hond (22 juni—22 juli). Hij huilt naar de maan! Het wordt een boorschuttermens sterk afgeraden met hem door het leven te gaan. (Alleen maar een boogschutter??). De LEEUW (23 juli—23 augustus) is precies wat we van een leeuw ver wachten: hij wenst gerespecteerd te worden, is een uitstekende waakhond met voorliefde voor lange broeken (van postbodes, maar ik zou met uw broekpak uitkijken, miss!) en heeft die pe minachting voor andere honden. Wat je van een MAAGD (23 augustus 22 september) niet verwacht, is dat zij (hond zijnde) aanleg heeft voor een embonpoint. Wel dat zij bet goed kan vinden met poesjes. Zij kan het trou wens heel goed vinden met mensen die geboren zijn onder stier, maagd of steenbok. Een buitengewoon gunstig teken voor honden is de WEEGSCHAAL (23 sep tember22 oktober). Zij zijn trouw en toegewijd maar niet sentimenteel, ma tig agressief, bereid de goede gaven van het leven te delen met een ware vriend (andere hond). De weegschaal floreert niet onder een autocraat, meer in een kameraadschappelijk milieu. Hij is ideaal gezelschap voor iemand met wisselvallige stemmingen. Het kan gemakkelijk maar ook lastig zijn, dat de SCHORPIOEN (23 oktober 22 november) zulk een uitstekend ge heugen heeft voor plaatsen én mensen. De BOOGSCHUTTER (23 november— 21 december) heeft een zeer modern menselijke eigenschap: hij is problema tisch. Daar heeft men minder last van als hij veel in de buitenlucht kan ver keren. Neem hem dus niet op een flat. Hij steekt trouwens graag overal zijn neus in, en daar is op een flat geen ge legenheid voor. De hond die geboren is onder STEEN BOK (22 december20 januari), houdt dol van veel gezelligheid en is ideaal voor een groot gezin of een gemeen- Waarop wijst de WATERMAN (21 ja nuari19 februari)? Dit teken maakt van de hond een intelligente leerling. Hij is geboren om afgericht te worden en vertoont dan ook knappe kunsten in het circus. VISSEN (20 februari20 maart) uiten zich bij honden in een gespleten per soonlijkheid en in een grote ijver om het zichzelf gemakkelijk te maken. Een eigenzinnig heerschap wordt ge boren onder de RAM (21 maart21 april). Hij zal alles in het werk stellen om zijn baas dat aan het verstand te brengen, onder andere door uit alle macht aan de lijn te trekken en aan te geven dat hij de leiding heeft. Mees ters die boogschutter of leeuw zijn, zullen hem het beste aankunnen. OPENBARE VERGADERING SENAAT IN GRONINGEN Het leger heeft, voorzover dat nog het geval was, geen honden van vlees en bloed meer nodig. Een door een Britse firma gecreëerde „elektronische waakhond" gaat 'als bewaker fungeren. Hij doet dat beter dan zijn levensechte collega. Een indringer wordit zonder meer betrapt zo gauw hij een infrarode straal onderbreekt. De „waakhond" een Britse militair hanteert het apparaat hier kreeg de aardige naam Iris, hetgeen echter de afkorting is van ,Jnfra-Red Intruder System". (Van onze correspondent) NIJMEGEN De Nijmeegse hoog leraar in de psychiatrie en neurologie, prof. dr. J. Prick, die als opvolger van prof. Van Wijnbergen volgend jaar rector magnificus zou worden van de Nijmeegse universiteit, heeft de Senaat verzocht zijn benoeming terug te trekken. Prof. Prick is tot zijn verzoek gekomen met het oog op de dagtaak van de rector in de tegen woordige omstandigheden. Ook de uiteindelijke vevantwoordelijk- heid van de belangen van de studenten, alsmede de gang van zaken bij onderwijs en research hebben een rol gespeeld bij het verzoek, dat overigens als vastgestaan hebben voordat vorige week de studentenacties waren begonnen, die on- meer tegen deze benoeming waren gericht. Zoals bekend ontmoette de be noeming van prof. Prick als rector- magnificus bij de studenten veel weer stand, omdat diens optreden te autoritair zou zijn en er niet voldoende garanties zouden zijn en er niet voldoende garan ties zouden zijn voor het democratisch vervullen van deze functie. Het Nijmeegs Universiteitsblad reeds geruime tijd bezig met een artikelenreeks over prof. Prick om deze benoeming kritisch te begeleiden. Het college van curatoren heeft zich de laatste tijd uitvoerig beraden, niet al leen over de benoeming van een presi dent-curator, maar ook over taak en samenstelling van dit college. De direote aanleiding tot dit beraad was het feit, president-curatpr .ir. J. B. G. M. ridder de van der Schueren en de plaatsver vangend president-curator dr. W. Weebers wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd verzocht hebben begin juli 1969 van hun taak te worden ontheven. De curatoren zijn van oordeel, dat de vervanging van de altredende leden van het college het best kan geschieden door énige hoogleraren te benoemen. Ener zijds omdat deze universitaire ervaring hebben, anderzijds omdat het tijdelijke karakter van deze benoemingen het aan trekken van personen buiten de univer siteit vrijwel onmogelijk maakt. Curatoren hebben prof. dr. A. G. M. van Melsen. prof. dr. A. J. H. Vendrik en prof. dr. J. Kremers in beginsel bereid gevonden lot het curatorium en tevens tot het dagelijks bestuur tote te treden. Dr. J. van Campen heeft zich bereid verklaard als plaatsvervangend voor zitter op te treden. In het dagelijks bestuur zullen zitting blijven houden, de heren mr. R. G. A. Höppener en mr. Ch. Hustanx. voormalig burgemeester van Nijmegen. Nadrukkelijk moet worden gesteld, dat thans sprake is van een overgangsbestuur. Aan de Groninger rijksuniversiteit is gisteravond voor het eerst in de acade mische historie een openbare Senaats vergadering gehouden bijgewoond door een dertigtal studenten, vier curatoren en enkele leden van het technische univer- siteitspersoneel. De studenten en de leden van het personeel kregen alle vrijheid mee te discussiëren over de democrati sering en nieuwe vormen voor het hoger onderwijs. Volgens rector magnificus prof. dr. J. Th. Snijders betekent deze openbare vergadering geen pi'ecedent voor volgende Senaatsvergaderingon. „Wij zullen het punt van de openbaar heid in een latere vergadering behan delen. In hoever we die openbaai^ieid dan toelaten zullen zal dan nader worden bekeken". Voorafgaande aan de algemene dis cussie nam de Senaat unaniem een motie aan waarin het tot nog toe gevoerde beleid van het dagelijks Senaatsbestuur ten aanzien van de ontwikkelingen in Tilburg, en de reactie daarop in Gronin gen werd goedgekeurd. Australië zendt aanrander terug naar Nederland (Van onze correspondent) PERTH Een 36 jaar oude Nederlan der is uit de gevangenis te Perth (Austra lië) ontslagen en naar Nederland ge deporteerd. Wegens aanrandingen was de man driemaal tot levenslang veroor deeld. Hij heeft echter slechts 8 jaar uit gezeten. De Australische minister Grif fiths deelde mede dat de Nederlandse re gering de vrijlating had verzocht. De man was gehuwd en had 3 kinderen. Na zijn veroordeling vroeg en verkreeg zijn vrouw echtscheiding.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5