BbTTW lanttaver Klapstuk van boksavond kreeg merkwaardig voortijdig einde stro III dal 55 DE STERREN ZIJN IN BLAKENDE VORM ZACHTJESAAN PROGRAMMA MET ALLURE IN NOOTDORP 1 JAAR Instructeurs dwingen tot ander program ford maverick Studenten op de sulky in Mereveld [EI 198 DINSDAG 13 ME1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 in 3UW il hij te ontsnai D' ling spror achter iderd d( indere ;n te rijde vluchtelii befaamde<and-Rover bestaat de- maand 2iaar en dat is ook voor automobi een mijlpaal. Sinds zijn ntroductie 1948 werden er zo'n 630.0 00 gepruceerd, waarvan tachtig procent voo^e export. Vorig jaar nog olden er 4)00 Land-Rovers van de lo; 18' n de spoorloc geschidnis van de onsterfelijke and-Rovegaat terug tot kort na de orlog, toeRover experimenteerde met voertS. dat bestemd moest zijn de cport. In die tijd werden in uxe Rovpersonenauto's in het bui- enland nhelijk niet zo best verkocht, r werdr diverse prototypes van ter- einwage ontwikkeld en één daar- i wasle op vier wielen aangedre- i LarRover. Dit manusje-van-al- werciegin 1948 geïntroduceerd tij- ,s deiAI-tentoonstelling in Amster- Jinds f introductie werden talloze details ,eranderd. maar het uiterlijk fcleef igenoeg gelijk. Op de vijf he- SendafSe basismodellen (Regular 88, ReguhStation Wagon, Long 109, Long StatioWagon en 110 Forward Control) kan sdeloos gevarieerd worden met jehul'Van extra-verkrijgbare uitrus- üngsikken. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het is moeilijk een boksprogramma uit te voeren als enige instructeurs het op het laatste moment laten afweten. Zieke boksers, jongens die te hard moesten werken en zo maar jongens die niet komen opdagen of al enige dagen niet hebben ge traind. Met deze moeilijkheid kampte de vereniging „Hoogenband" gisteravond. En toch werd in „Amici- tia" een compleet programma verwerkt, dank zij o.m. goede Herman van 't Hof, die in de opzet in het geheel niet was vertegenwoordigd, maar de hel pende hand had uitgestoken en met enige amateurs was verschenen. HU kreeg geen loon naar werken, want zijn pugilisten stonden slechts kort in de ring. Het programma viel uiteen in twee delen, waarvan dat voor de pauze uiterst acceptabel was. Er werd op behoorlijk niveau gebokst. De enorm felle Peter Meeuwisse (Den Haag, school Hoogenband) vergat tegen de Bosschenaar Van Erp in zijn ijver echter te veel de techniek, waardoor ook te veel stoten niet correct waren en Van Erp met minder treffers, maar van betere kwaliteit winnaar werd. Dat was niet het geval bij de partij Rijpstra (Rijswijk, Nicolaas) tegen De Regt (Den Haag, Straatman), die in de derde ronde aangeslagen door de ring ging, maar met zijn zwaai- stoten op de jury op één na zo veel indruk had gemaakt, dat het zuiverder boksen van Rijpstra met een verliespartij werd gehonoreerd. Kijken en plaatsen zijn moeilijke onderdelen van de pugilistiek, die Van Reek (Dordt) en Walma (Rijswijk, Nicolaas) vrij goed onder de knie hadden. Toen Walma in de derde ronde op een counter inliep en acht tellen rust moest nemen, ging de zege uiteraard naar de Dordtenaar, want het verschil was tot dan toe miniem geweest. Dat was evenzo in het duel tussen Oosterveer (Hoo- Van Holderen (Amsterdam, Termeulen), waarin de Hagenaar zo aggressief te keer ging, dat hij de zuiverheid van de stoten uit het oog verloor. Hij bereikte er wel mee, dat Van Holderen eerst in de derde ronde „los" durfde komen en met zijn zui verder stoten de zege kon inpalmen. Klapstukken Het programma vermeldde enige klapstukken. Aller eerst de partij tussen Tinus te Pas (Den Haag, Straat man) en Antonio Richardson (Hoogenband). Er zat meer achter dan alleen een boksduel: oud zeer. En dat werd helaas in de ring uitgevochten door vooral Te Pas, die onstuimig begon, Richardson over de touwen drukte, maar op merkwaardige wijze na een simpele, niet eens trefzekere rechts-linkse combinatie m. Toen hij vlak daarop nog eens 1 stoot van rechts, was dit klapstuk in dezelfde ronde vroegtijdig afgelopen. Nog sneller was dat het geval met" de partij Ceder (Amsterdam, Termeulen) tegen Van der acht tellen rust r moest rusten na e tweemaal nee Velde (Rotterdam, Van 't Hof). De Amsterdammer plaatste zijn eerste stoot, Van der Velde ging neer en Van 't Hof wierp ijling? de handdoek ten teken van opgave. Voorbeeld Laatste klapstuk: de „beul" Bagrach (Termeulen) tegen Kradolfer (Den Bosch, Doorenbosch). Hilariteit halverwege de eerste ronde, toen Bagrach in doods nood riep: „Mijn broek scheurt". Na de onderbreking ging Kradolfer acht tellen neer, toen hij pal op de linkse hoek inliep. Bagrach bleef zijn schromelijk tekort aan techniek compenseren met zijn overdaad aan kracht, kreeg nog een waarschuwing wegens te laag inkomen, maar haalde een onbeslist na een slechte partij. De Amsterdammer kan een voorbeeld nemen aan de nieuweling Van Eek (Amsterdam, Bis schop), die een gave partij bokste en terecht de stijl- prijs verwierf. Trouwens, wat van Bisschop kwam, toonde de techniek te beheersen. En dan kan een instructeur zijn jongens ook met een gerust hart in de ring sturen. De uitslagen waren: a-klasse: Richardson wint in de eerste ronde van Te Pas; halfzwaar: Kardolfer Bagrach onbeslist; b-klasse: zwaarwelter: Van Hol deren w.o.p. van Oosterveen; c-klasse: welter: Van Veen (Utrecht) w.o.p. van Marechal (Den Bosch); zwaarwelter: Van Erp w.o.p. van Meeuwisse; Janse (Nicolaas) w.o.p. van Van der Laar (Van 't Hof); Van Reek (Dordt) w.o.p. van Walma (Nicolaas); half zwaar: Wouterse (Bisschop) wint door opgave in de tweede ronde van Kooten (Van 't Hof), De Regt w.o.p. van Rijpstra; zwaargewicht: Bouwman (Dordt) w.o.p. van Baten (Nicolaas); n-klasse: Boots (Termeulen) w.o.p. van Islaratabun (Van 't Hof), Van Eek (Bis schop) w.o.p. van Westerbeek (Dordt). TOEKOMSTAUTO VAN CHEVROLET Chevroletafdeling van General Motors heeft onlangs een e experimentele auto gepresenteerd: de Astro ni. Het i tweezitter met drie wielen, waarvan de carrosserie bispireerd is op die van een zakenvliegtuig met straalaan- ving. De krachtbron is een turbinemotor. wagen is erop gebouwd om grote prestaties te leveren en nwel in de toekomst op autosnelwegen met elektronisch eid verkeer te rijden. De gasturbine is achterin geplaatst de zitpositie is vrij laag bij de grond, waardoor de wagen r laag zwaartepunt heeft, hoofdzakelijk om een vlotte tuurbaarheid van de driewieler te garanderen. De gas- binemotor. werd als krachtbron gekozen om zijn laag ge- zijn-grote prestaties; hij weegt 62 kg. en levert 317 ,ïr zijn ojfhet ogénblik helicopfetsmee "uitgerust. De Ira III is slechts een experiment en zal niet in produktie rden genomen. 0PV0ERSET VOOR DE AF te Eindhoven heeft een opvoerset in de handel gebracht drie afzonderlijke paketten onafhankelijk van elkaar en worden aangeschaft. De sets kunnen in alle model- van de DAF 55 (sedan, coupé en stationcar) worden in- l A bestaat o.m. uit een nokkenas met gewijzigde klep- Jiing, een compleet uitlaatsysteem, een set sproeiers en otere inlaat voor het luchtfilter. Van de bestaande cilin- frkop moet 2 cm worden afgeschaafd, waardoor de com- fssieverhouding 10:1 wordt, Desgewenst kan tegen inleve ring van de bestaande cilinderkop, voor een meerprijs, een reeds 2 mm afgeschaafde en gevlakte kop worden geleverd. De maximumsnelheid van de DAF 55 uitgevoerd met deze set is 148 km/u, acceleratie 0-80 km in 10 seconden. De prijs van set A bedraagt 285 gulden inclusief BTW. De meerprijs voor een afgeschaafde en gevlakte ruillcop is 55 gulden, eveneens inclusief BTW. Set B, speciaal voor hen die de DAF 55 in rallye's wensen te gebruiken, voorziet in een rallye-wielophangset, bestaande uit zwaardere torsiveren vóór, speciale vóór- en achterschok dempers en achterschroefveren van geringere hoogte. De be zetting van de auto is bij aan brengen van set B beperkt tot twee man. Prijs 445 gulden. Set C omvat een aantal rallye-accessoires, die ook afzonder lijk leverbaar zijn. Deze „extra's" zijn vier lichtmetalen vel gen (prijs 650 gulden) waardoor radiaalbanden noodzakelijk zijn, een elektronische toerenteller en een met leer bekleed sportstuur (diameter 38 cm). Prijs toerenteller 150 gulden. Sportstuur 161,50 gulden. s 1 januari worden de prijzen van 'èel) auto's tot in centen nauwkeurig pgegeven. Zo is er bijvoorbeeld een 3 te koop voor tienduizend en een Ülden en zestig cent. Waarom nu geen 0.000 gulden rond zal men vragen, 1,60 meer houden nauw verband ft de sinds 1 januari van kracht zijn- BTW, de Belasting op de Toege- egde Waarde Vandaar dat veel im- 'teurs twee prijzen opgeven, één 'der BTW en één met BTW. Zo op 't llrste gezicht lijkt het allemaal een 'al ingewikkelde materie. Dat is het chter niet. De twee prijzen worden irom vermeld omdat bij het inrui- van een auto de 12 procent BTW t wordt geheven van de catalogus- 'is maar van het bedrag dat moet rden bijbetaald. Bovendien kunnen ondernemers dit jaar 30 procent i de door hem betaalde BTW op to's terugkrijgen. idat de prijs van een auto zonder W 8,00 gulden is. Inruilwaarde W en de auto 100-135 moet worden bijbetaald is 6.000 gul den, vermeerderd met 12 procent BTW is 6270 gulden. Prijs inclusief BTW is 8.000 gulden plus 12 procent is 8960 gulden. Inruil waarde oude auto is 2000 gulden. De dealer die de wagen „inneemt" zal in dit geval de volgende „vuistregel" han teren. Hij berekent dan de BTW van de waarde van de in te ruilen auto, in dit geval dus 12 procent van 2.000 gulden is 240 gulden. Totale prijs „oude auto" 2240 gulden. Het verschil dat nu moet worden bijbetaald is 8960 gulden minus 2240 gulden is 6720 gul den. Het komt in beide gevallen dus precies op hetzelfde neer en voor de koper is er geen financieel verschil. Bij het te betalen bedrag komen dan nog kosten voor transport, leges en even tueel benzine, gulden. Men kan uiteraard ook zelf zijn „oude" auto verkopen. Dit levert in alle geval len geen winst op, want stel dat. men een prijs ontvangt van 2140 gulden, voor de auto die de dealer op 2000 gulden taxeerde. Men kon dan zc der „inruil" bij de dealer en betaalt de prijs inclusief BTW, uit beeld dus een bedrag van 8960 gul den. Reeds ontvangen 2140 gulden, re steert nog een bedrag van 6820 gulden. „Nadelig saldo" in dit geval dus 100 gulden. Ondernemers die „BTW-plichtig" zijn kunnen, indien zij een auto kelijke doeleinden kopen, 30 procent van de op de auto drukkende BTW te rugvorderen. In ons voorbeeld dus 30 procent van 720 gulden is 216 guldep. Dit bedrag kan niet door de verkoper in mindering worden gebracht maar mag de ondernemer zelf afhouden van het BTW-bedrag dat hij heeft af te dragen. eerste „kleine" amerikaan Vijftig miljoen Amerikaanse automo bilisten hebben begin april de nieuwe Ford Maverick kunnen bewonderen. Het is de le kleine Amerikaanse wagen, die in de Verenigde Staten is geïntro duceerd. Het is het antwoord van Ford op de import van vooral Volkswagens en Japanse wagens, die de financiële positie van de Amerikaanse automobiel industrie een geduchte knauw hebben gegeven. Naar Europese maatstaven gerekend is de Maverick eigenlijk helemaal niet zo klein; hij is 53 cm langer dan de ke ver en 30 cm. langer dan de Europese Ford Capri. Sinds 1962 hebben kleine wagens ongeveer twintig procent van de Amerikaanse markt veroverd; hieron der vallen vooral de geïnïporteerde klei ne Europese en Japanse wagens en ook de zogenaamde „compacts", waarvan de Ford Falcon nog het meeste suc ces had. De Maverick is een sportieve wagen met een fast-back (beter zou zijn: plat te rug). Het is een tweedeurs wagen met zescilinder 2,7 liter motor en een benzineverbruik van 1 liter op 8 kilo meter. Voorlopig is het nog niet de be doeling dat hij buiten Amerika verkocht gaat worden. Ford mikt met de Maverick vooral op het jonge Amerikaanse gezin; de wa gen zou economischer zijn in aanschaf en onderhoud. Wat dat laatste betreft zegt Ford dat de Maverick gemakkelijk te demonteren is voor reparatie. Een man met een redelijke kennis van de mechanische werking van een auto kan zelf de meeste kleine reparaties verrich ten daarbij.geholpen door de twintig pa gina's tellende handleiding. om kortom kort Rolls Royce heeft voor het eerst In zUn bestaan 5000 wagens (mo del Silver Shadow en Bentley-T) van 1966 en later teruggeroepen voor een mogelijk defect aan de stuurinrichting. Het blijkt overi gens maar een klein foutje te zijn, want nog geen van de be zitters van dergeliike wagens heeft erover geklaagd. Ford heeft, in 1968 over de ge hele wereld meer personenwa gens, trucks en tractoren ver kocht dan in enig jaar "daar voor, namelijk 4.744.002 stuks en dat is drie procent meer dan het vorige record van 1965. Sinds eind maart is in ons land C de BMW zescilinder type 2500 J? met automatische transmissie le- O verbaar. De prijs inclusief BTW 'JJ is 21.560 gulden. De BMW zes- Italië wel en Frankrijk niet in Olympia's Toer AMSTERDAM De.organisatoren van Olympia's Toer, die vrijdag in Amsterdam van start gaat, hebben van de Italiaanse wielerbond een opgave gekregen van de zes rijders die zullen starten. Daarmee is de twijfel over het al of niet komen var de Italianen vrijwel opgeheven. Daar tegenover staat dat de Franse bond zijn opgave niet heeft bevestigd, waardoor het vrijwel uitgesloten is dat Franse ama teurs zullen deelnemen. De Italiaanse ploeg bestaat uit: Gio vanni Tonoli, Augostmo Bertagnoli, Fran co Baroni, Rino Carraro, Tomasso Giroli en Giuseppe Rosolen. De andere ploegopgaven, die bij Olym- pia zijn binnengekomen, zijn: Engeland: Andy McGhee, Peter Smith, John Wat son, Geoff Wiles, Howard Wamsley en Raymond Barker. Denemarken: Helge In- gemann, Erik Jensen, Bent Pedersen, Finn Westergaard, Claus Jakobsen en Ton> Nielsen. Caballcro: Blom, Bakker en Baars (Haarlem), Van Vught (Boxtel), Diepenveen (Bilthoven) en Benjamins (Hollandscheveld). De Duitse ploeg onderging enkele wij zigingen en bestaat nu uit: Herbert Bal- der, Karl Heinz Unger, Axel Krause, Emil Merks, Hprst Kampfer en Willy Heckel. In de ploeg van Vredestein werd Koeken vervangen door Dekker (Enkhui- De Belgische ploeg, van Flandrlaren- ners, is nog niet bekend. Zeker is in ieder geval dat twee Nederlanders, Piet Le- gierse en Cor Leunis, in dit zestal zullen worden opgenomen. Daarmee loopt Flan- dria vooruit op de plannen om ook vol gend jaar een zestal Nederlandse beroeps renners te contracteren. SPANJE ROLHOCKEYTITEL Rob Olthoff prijs beste schutter LAUSANNE Spanje heeft in Lau sanne de Europese rolhockeytitel behou den. In de laatste wedstrijd versloegen de Spanjaarden Portugal met 10 (00). Nederland eindigde op de derde plaats. De Nederlander Rob Olthoff kreeg na loting de prijs van de beste schutter. Olt hoff scoorde zeventien keer, even vaak als Livramento (Portugal) en De Bleecker (België). Spanje, Portugal, Nederland, Frankrijk en West-Duitsland plaatsten zich als de beste vijf Europese landen voor het toer nooi om het Wereldkampioenschap, dat 2 mei 1970 in het Argentijnse San José begint. Optimisme in Britse kamp MANCHESTER Manchester United ziet de wedstrijd tegen AC Milan, on danks de achterstand van 20, met opti misme tegemoet. Basis voor die stemming, enkele dagen voor de tweede ontmoeting uit de halve finales voor het Europese bekertoernooi voor landskampioenen, is de vorm van Bobby Charlton en het her stel van een groot aantal geblesseerde spelers. De vorige week bij de interlandwed strijden om het kampioenschap van Groot-Brittannië hebben Bobby Charlton bij Engeland en George Best bij Noord- Ierland bewezen weer in gróte vorm te zijn. Daarom vertelde een opgeluchte Matt Biisby gisteravond: „Wanneer onze spelers van wereldklasse in deze wed strijd, de belangrijkste tot nu toe in het seizoen, hun indrukwekkende combina tie van talent en wilskracht tonen en ik weet zeker dat zij daartoe in stata zijn zal AC Milan ondervinden dat er nog heel wat moet gebeuren voor zij en niet wij tegen Ajax in de finale van de Europese beker komen". 100 procent Binnenspeler Denis Law, die Engeland Schotland moest missen door een knie- Petrosjan gaf zijn couvert af MOSKOU De elfde partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken tussen titelhouder Petrosjan en uitdager Spassky is gisteren afgebroken. Petrosjan gaf zijn 42ste zet onder couvert af. De stand is thans 5%4% voor Spassky. PdG—e4 schaak, 37. Lf3xe4 f5xe4, 38. Dd3—bl De7—d7, 39. Tal—a2 Te&—c8, 40. Pd2xc4 cir.xci. -li. d-l-dS I,h7:«l.>. 42 Tel—dl zwart blessure, is gisteren weer met de training begonnen en verwacht zelf donderdag avond weer 100 procent fit te zullen zijn. Nobby Stiles zal zonder twijfel in het veld komen, hoewel hij aan het eind van het seizoen een meniscusoperatie moet ondergaan. Stiles, die gewond werd in de eerste wedstrijd tegen AC Milan, heeft vorig» week de twee oefenwedstrijden van Manchester United in Ierland meege maakt en hij heeft voluit kunnen spelen. Zonder nog enige hinder te ondervinden van die oude blessure. De verdediging van „The Mancunians" zal ook weer kunnen .beschikken over de Ierse international Tony Dunne, die vo rige week in Waterford voor bet eerst weer speelde nadat hij in maart ïn een leaguewedstrijd een gebroken kaak had Den Besten werd outsider in strijd' om damtitel Z.-H. (Van onze dammedewerker DEN HAAG Door een overwinning op Huisman heeft Den Besten zijn lei dende positie in het kampioenschap van Zuid-Holland verstevigd. Onze stadge noten Gordijn en Van der Staay kwamen Den Besten heeft zich ontpopt tot een gevaarlijke outsider in de strijd om de provinciale titel. In de zesde ronde won hij van de Leidenaar Huisman, die in een gelijkwaardige stand een fout maak te. Den Besten had toen niet veel moeite om beide punten binnen te halen. Gor dijn had het erg moeilijk tegen de DIO- man Van der Staay, die in het eindspel materieel overwicht had. Het werd re- Onze overige stadgenoten speelden met wisselvallig succes. De Koning had wei nig moeite met. Den Hartog, terwijl Kaïn in een lange partij van De Vries ver- De ultslager n—C. den Besten 0—2. De kopgroep wordt gevormd door: 1. Den Besten 10 pnt. (6), 2. Gordijn 8 pnt. NOOTDORP Voor de koersen van morgenavond in Nootdorp is goed inge schreven. Het betreft hier de „zachtjes- aan"-programma's die ongeveer de allure hebben gekregen van de dinsdagavond- koersen in Hilversum. Om de baan in Hilversum voorbij te streven heeft het een wat gevarieerder programma nodig en meer accommodatie voor het publiek. Hieraan is overigens al met succes ge werkt in de laatste winter. Deze avond voor Hemelvaartsdag is er weer een goede seriedraverij met de fi nale aan het eind van de avond. Om half zeven is de eerste start. Het programma Sonprjjs (2000 m, autostart, eerste afd., met trio)Honey Six - Glorie van Delta - Gineke G. Soniusprijs (1660 m, autostart): Frisco H - Gizella Double - Edel van Dorba. Outsider: Frits W. Philipswijkprijs (1660 m., autostart, met trio): Gieteling S - Gehade Hollandia - Grace Again. Stad van Gerwenpr(js (2380 m): Gracia Silvia - Frelona - Goudhaartje. Outsider: Goudvis Heny. Vossenholprijs (2000 m, autostart): Grietje Peterhof - Fabiola - Hollo - Ga min B. Het Zandprjjs (2000 m, met trio): Rijder J. van Dooyeweerd (Erica of Crony van de Lente) - Bosvink S - Dumas. Sonprijs (tweede afdeling): Gay Areta - Gea Alkestis van E - Grand Seigneur. Wolfswinkel prijs (2380 m, met trio): Dido van Ernstheem - Flinstone V - Duco H. Outsider: Fabiana H. Tot slot volgt de finale van de tweede en derde koers. Studentenwerk Hemelvaartsdag is de grote dag voor de veterinaire studenten uit Utrecht. Zij hebben dan het hoogste woord op Meren- veld, Utrechts drafcentrum. Alle prijzen hebben studentikoze namen uit de tijd van voor de inspraak en bezetting. Hoog tepunt is de Peerdepietenprijs waarin dertien studentenrijders zelf op de sulky klimmen. Dora Williams heeft een dergelijke koers al eens gewonnen; zij ziet kenne lijk niet op tegen dit amateurpwerk. Zo erg amateuristisch is het geheel trouwens ook weer niet; De studenten hebben er vrij lang voor getraind bij enkele be roepsmensen en Piet Smit, zetbaas op Mereveld, heeft er al heel wat de fijne kneepjes van de koers uitgelegd. Programma Het is een goed programma, waarvoor zeer druk is ingeschreven. Om half twee is de eerste start Zangborrclprijs (2140 m): Heno Victoria - Heatrix G - Giovanni. Diergeneeskundige Studentcnkringprjjs (2140 m, met trio, autostart): Gloriant - Helene Hanover - Generique Belwin. De Solleyselprijs (2140 m, autostart): Goodwill - Gert Jon Norton - Eliza Mac. Peerdepietenprijs (2140 m. voor stu dentenrijders): Dora Williams - stal Ho- gendoorn (Dorps en Dox van Rood en Noot) - Fernanda Hanover. Biltstraatprijs (1700 m, autostart, met trio): Diana Sunshine - Everprise - Fer- nandel. Outsider: Calumet Bulwark. ProfessorenprUs (2140 m): Blazing Song - Cherie Spencer - Captain Double K. Outsider: Champion Harvester. Numankaprijs (2140 m, autostart, met trio): Filette Six - Gallant Way - French Mac. Outsider: Foxtrot. Prijs van de Comniilitoneskcs (2140 m): Gonny T - Gitte Hollandia - Fletcher D.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 11