N luziekschool Leiderdorp liet uitstekende resultaten horen LEIDSE BRANDWEER MAAKT HOOGSTANDJE Leidse agenda G.R- HUI5VUILQIENST Positive jaarvergadering w.s.v. „Braassemermeer" BIOSCOPEN MARKTEN R.K. Openbare Bibliotheek en leeszaal (Steenschuur 17) LTERDAG 10 MEI 1969 DE LEIDSE COURANT )penbare les van best gehalte i vele ouders uit Leiderdorp en daar buiten, die hun kinderen' naar de ziekschool Leiderdorp sturen, kun- i tevreden zijn, want de jeugd is daar muzikaal opzicht uitstekend geborgen. :e overtuiging hebben de velen, die leravond naar de Scheppingskerk wa- gekomen om er de jaarlijkse open- auditie van de Stichting Muziek- ool Leiderdorp bij te wonen, onge- jfeld opgedaan toen zij de prestaties uisterden van klein en groot. Van het tot het einde van de openbare les )ben wij iii een kort bestek een uit- kende indruk gekregen van het mu- ale rijpingsproces aan deze school, k voor de aanwezige vertegenwoor- ers uit verschillende buur-gemeen- die onlangs via de raden hun fiat n aan het geven van medewerking een dependance van de muziek rol in hun woonplaats, is het prettig weten, dat de muzikale opvoeding joede en bekwame handen is. lornaam onderdeel van de avond ren de lessen van het basisonderwijs, algemene muziekvorming. De klein- n, zo vanaf 5 jaar, demonstreerden r hun kennis omtrent notenwaarden beeldden hun groeiend gevoel voor me uit. De 8- en 9-jarigen gingen ?r wat verder en werkten met mi- >k bij het solmiseren en intervallen ffen. Ook het handzingen levert voor e kinderen weinig moeilijkheden :r op. De leiding hadden hier direc- r Ad Hoogenboom, mej. N. v. Loon de heer S. van Koningsveld, welke tste ook enkele goede bewerkingen gemaakt voor zijn blokfluitleerlin- RSITAIR :lk ils goeüë' ieterse, gezellig UNIVERSITAIR NIEUWS ELDERS BENOEMD Jet ingang van de dag waarop hij ambt zal aanvaarden is drs. P. W. thans uroloog te Leiden, benoemd gewoon hoogleraar in de faculteit geneeskunde aan de rijksuniversiteit •roningen om onderwijs te geven ii urologie. Iet ingang van de dag waarop hij ambt zal aanvaarden tot en met 31 ober 1972 is dr. W. R. B. Acker, schappelijk hoofdmedewerker -aan, de. ^universiteit te Leiden, benoemd tot teugewoon hoogleraar in da faculteit tóteren aan de rijksuniversiteit te Kht om onderwijs te geven in de ge- édenis en cultuurgeschiedenis var Verre Oosten. CIOLOGISCH INSTITUUT SCHORT KOLLEGES OP let Sociologisch Instituut heeft voor komende week een heel programma ;estippeld. De kolleges zijn opge- ort teneinde alle betrokkenen egenheid te stellen te diskussiëren nieuwe demokratische bestuurs- rmen waarvoor alle betrokkenen i verantwoordelijk willen stellen, llaandag worden te bestuderen on twerpen aangegeven, waarna mende dagen werkgroepen voor een werking zullen zorgen. Vrijdag rap- rteren alle werkgroepen hun ziiens- plenaire vergadering arop beslist zal worden hoe de de- kratisering en bestuursvorm nader Na de pauze hoorden wij een reeks klinkende resultaten van het gevorder de muziekonderwijs in de „Instrumen ten-parade": werkjes en werken voor hobo met pianobegeleiding, fluit, klari netten, viool, natuurlijk blokfluiten, gi taar, cello, piano en orgel. Opvallend dat vrijwel alle kinderen er blijk gaven, dat muziek maken meer is dan alleen het spelen van noten. Over de hele linie was hier sprake van se- e toewijding in interesse voor het instrument, dat zij bespelen. Vooral het blokfluitspel vertoonde een zeer hoog peil (wij denken hierbij aan 'n gave wals van Mozart en een kunstig vertolkte Hongaarse dans van Bartok en door een blokfluitkwartet Air van Purcell en een id van Clemens non Papa). De openbare les. welke voor vele toe hoorders werkelijk een openbaring zal zijn geweest, werd joyeus besloten door het schoolorkest en -koor, die een ple zierige en gedegen uitvoering gaven van enkele stukjes uit de operette „Dorp zonder muziek". T. P. Geopend voor spoedeisende gevallen (ook op Hemelvaartsdag): Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. '20502 en Apotheek Zuid-West, Brahms- laan 20, tel. 21522. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door apotheek Herdingh Blanken. De dienst van Apohteek Voor schoten wordt op zondag 11 mei en op Hemelvaartsdag van 8 uur tot 22 uur waargenomen door Apotheek Zuid-West, De Oegstgeestse Apotheek is de gehele week geopend. ZATERDAG 10 MEI Vleermulzenlezing met dia's. „Jac. P. Thijsse", Titus Brandsmalaan 150 (ZW). Restaurant „Eigenzorg": Jeugdtoer- nooi LSC „Philidor". Aanvang 14.00 uur. Stadsgehoorzaal Feestavond COVS. 20.00 uur. Imperium Toneelgroep Imperium: Een Slok Aarde. 20.00 uur. ZONDAG 11 MEI Schouwburg: Toneel „De Gastspelers" 20.00 uur. MAANDAG 12 MEI Willibrordgebouiv, Oegstgeest: Kapde- monstratie Ned. Kapperspatroonsbond, 20.00 uur. Rijnlands Lyceum: Interscholaire Con tactcommissie, solistenconcours, 19.30 u. Rijksherbarium: Kon. Ned. Natuurhist. Ver. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal: Ned. Ver. van Huis vrouwen. Kleinkunstcabaret, 14.30 uur. DINSDAG 13 MET Lakenhal: concert Roemeens Strijk trio. 20.15 uur. Schouwburg: Timdelerclub toneel: Bo- naventura, 20.00 uur. Bevolkingsonderzoek op tuberculose Onderzoek in het Waaggebouw, Aal- De hoogbouw brengt met zich mee, dat ook de brandweer zich aanpast. Voor het blussen op grote hoogte en vooral ook voor het redden van mensen, die in een flat geïsoleerd kunnen zitten, zyn speciale uitrustingen nodig. De Leidse brandweer beproefde gisteren in de brandweerkazerne zo'n speciaal werktuig, dat wellicht zal worden aangeschaft als de bevindingen goed zyn. De hoogwerker op deze foto heeft een maximum-werkhoogte van 23,5 meter. De stand van de werkkooi kan zowel vanaf de grond als in de kooi zelf geregeld worden. De hoog werker waar de brandweer mee experimenteerde kan worden geleverd met een in de bewegingsarmen ingebouwde waterslang en een telefoonverbinding tussen de twee bedieningsplaatscn. Diploma-zwemmen in Zweiland-bad 14.00 - 16.30 i i 19.00 - 21.30 t Voor de behandeling van ongevallen is het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuis) en vrijdagmid- 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uin inhoud gegeven zal worden, (dan St.-Elisabeth-ziekenhuis). In het Zweilandbad legden een groot aantal kinderen, leerlingen, van de Stich ting ter bevordering van het Zwemon- derricht in Leiden en Omstreken, ex amens af voor het zwemdiploma A. De namen van de geslaagden zijn: W. Aj M. Wamelhnk, J. E. J. Moeiliker, J. H. Robijm, D. J. Hogeweg, P. Grevers, W. Masurel, S. van der Meij,_, F. A. F. Evelein, 'M. de Wolï, C. M. de' Jong, H. Heemskerk, R. Masurel, R. E. Zwkan, H. P. Hol, R. W, Verhoogen, R. Tjassens, in der Wees, B. de Mooij, M. J. Mink, V. Versteeg, N. F. Snel, R. Broefhof, R. P. W. Mannie, R. P. Braggaar, L. van Nieuwkoop, L. den Hollander, E. de Haan, W. J. Kruit, W. F. O. Wolters, S. J. Vellekoop, J. G. Brunt, R. M. A. Kabel, R. P. Tichler, A. H. Root, H. Vester, M. O. M van Berge Henegouwen, P. J. Favier, H. P. Netto, P. B. A. Dijk- Dr. De Koek van Leeuwen buitengewoon hoogleraar sociale geneeskunde Dr. J. A. C. de Koek van Leeuwen, directeur van het Nederlands Instituut voor Praeventatieve Geneeskunde T.N. O. te Leiden is benoemd tot biutenge- woon hoogleraar in de sociale genees kunde aan de Leidse Universiteit. Dr. de Koek van Leeuwen, die in 1926 te Bandung werd geboren, specia liseerde zich na in 1951 examen te hebben afgelegd in de psychiatrie en de neurologie. In 1957 werd dr. De Koek van Leeuwen, die inmiddels zijn militaire verplichtingen had vervuld bij de Sectie Geestelijke Gezondheidszorg van de Inspectie van de Militair Ge neeskundige Dienst van de Koninklijke Landmacht, verbonden aan de afdeling Geestelijke Gezondheid van het Neder lands Instituut voor Praeventieve Ge neeskunde. Het jaar daarop promoveer de hij bij prof. dr. P. Miintendam laude tot doctor in de geneeskunde op .het proefschrift: „Verzulmgeneigdheid bij dienstplichtige militairen in vredes tijd". In 1961 werd dr. De Koek van Leeu wen benoemd tot hoofd van de fdeling Voorlichting van het Nederlands Insti tuut voor Preaventieve Geneeskunde. In 1965 volgde zijn benoeming tol di recteur van dit instituut. In et kadei A. L. i i fraai Delftsblauw wandbord i Steveninck, O. L. Hen- driksen, T. van Rijn, M. J. S. Tonkens, A. Muusse, L. L. Peters, F. M. C. vai Kroft, M. T. Kamp, G. Wolters, I. C. I. Spendel, J. Gordijn, J. Heemkerk, A. de Mooij, M. C. Noort, G. van der Meij, J. M. Tjassensrc;- de MoWjj' M. M. Schad- delee, -M. C~ Zwartele. T. van Vliet, A. L, de Jpng,,,. Cl vH- C. J M. Koek, I. J. Duyseens, E. C. Schenk, M. C. F. Korte- kaas, C. Beij, F. A. Noort, E. de Groot, P. C. M. Schakenbos, L. Loeijensteijn, W. van der Leek, J. E. Segaar, P. Hout man, A. van der Linden, Y. L. E. M. Goddijn, A. M. Schlatmann, S. van Baaren, N. de Senerpont Domis, E. van der Linden, 'J. Gelck, A. M. P. van Den zen, W. M. van Mille, M. E. van der Brink, C. Mooij, M. W. Pleket, M. iH. Schenk, M. van Linnen, T. Meijer, A. J. M. van der Drift, J. J. Heijmans, S. P. I. Lucas, E. de Groot. M. Splinter, J. Juf fermans, A. E. de Groot, P. L. A. Merks, M. C. C. Veldt, I. J. C. Spoelstra, J. Hoekstra A. Schoof, M. W. dè Jong, A. J. E. de Maagt, G. den Hollander, J. W. C. Mudde. I. H. van Cleef, D. J. M. Plag, P. E. Wolfslag, S. Ravensbergen. C. W. Wolfslag, J. Taling, W. Bolland, T. H. G. J. van der Meer, L. van Biezen, C. Moeiliker. De vergadering werd o.m. ook bijge woond door de erevoorzitter der ver eniging, burgemeester P. M. F. Smol ders van Alkemade. STIJGEND LEDENTAL Het ledental is in het afgelopen jaar tot 545 was gestegen. Nu reeds werd de eerste 600 overschreden. In het af gelopen jaar werd voorts nog ruim 10.000,- aan subsidie ontvangen. De wedstrijdsecretaris, de heer dr. F. C. de Vos, deelde een en ander mede over het komende wedstrijdprogram- chtpaarP. van Velzen-Turk te Zoeterwoude viert gouden feest n de wetenschappelijke liet Instituut voor ciule Geneeskunde zal dr. De Koek Leeuwen speciale aandact schenken de ontwikkeling van de studie van het| DINSDAG 13 MEI mesoniilieu, die onder meer betrekking eelt op de functionering van organisa ties en systemen, waaronder liet werken van de arts in groepsverband. MAANDAG 12 MEI Buurt 17: Hoge Morsweg en de woonschepen, Morslaan, Dr. Lelylaan, Granaathof, Diamantlaan, Onexhof, Amethisthof, Smaragdlaan, Robijnstr., Parelstraat, Topaaslaan, Aquamarijn- straat, Bothastraat, Herman Costerstr., Morskade, Rijnhofweg. Buurt 19: Lage Morsweg, P. C. Hooft- laan, Vondellaan. Van Baerlestraat, Ja cob Catslaan, Gerard Brandstr., Coorn- hertstraat, Const. Huygenslaan, Btede- rostraat, Spieghelstraat, Roemer Vis- schèrstraat, Tesselschadestraat, Leegh- waterstraat, Storm Buysingstraat, Ca- laridstraat, Leemanstraat, Dijkstraat, Stuwst.raat, Sluisstraat, Duikerstraat, Damlaan, Haagsestraatweg, Conradslr. Voensdag 21 mei zal het vijftig jaar IA ïleden zijn, dat Petrus van Velzen en ha Turk elkaar eeuwige trouw be den in de Sint Janskerk. Beiden zijn iwen m ter niet geboren in Zoeterwoude. De- kwam in 1898 in Roelofarends- n ter wereld, haar man in Zoeter- in 1895. Op jeugdige leeftijd kwa- zij met hun ouders naar hun huidige •nplaats. Zij maakten met elkaar ®nnis op de Zoeterwoudse kermis, toen traditioneel in de le week van sep- iber. Zoals toen gebruikelijk, schonk haar een fraai gedecoreerde koek, veertien dagen later vol spanning de koffie te gaan. Kreeg men dan erg een korstje van de koek, dan dat het teken, dat men niet meer oefde terug te kornen. De lieer Van zen kreeg echter een beter deel van en 31660 n kleuter «- ister 17 jaar. r. v. d. N Vaar dit allemaal toe geleid heeft, vindt dezer dagen zijn bekroning in een gouden huwelijksjubileum. 28 Jaar woon de het gezin in de Weipoort. De wel wat krappe behuizing werd in 1947 ver ruild door de huidige woning' aan de Echenkelweg, de eerste die door de wo ningbouwvereniging werd gebouwd. Helemaal van harte ging dat niet, want het betekende een verdubbeling van de huursom a f 2,50. Mevrouw Van Velzen is nu na en kele zware inzinkingen weer in 'n rede lijke gezondheid. Haar man die altijd in de tuin en op het land heeft gewerkt vindt nu nog een grote hobby in zijn tuin. Zijn groenten zijn dan ook een ïust voor het oog. Er zijn 13 kinderen, allen getrouwd, 52 kleinkinderen en een ach terkleinkind. Ongetwijfeld zullen zij ge zamenlijk het bereiken avn deze mijl paal op de 21e op uitbundige wyze OEGSTGEEST Geboren: Eiske M„ d.v. J. W. Dor- resteijn en W. C. C. Akkermans; Ciska, d.v. H. A. de Best en M. J. van Mas- trigt; Annemieke, d.v. J. E. Kaasschie ter en M. A. Koomen; Hans Christiaan, z.v. W. de Mooij en G. C. Lantrok; Gerard J.. z.v. A. van Rhijn en A. M. Oosthys; Alida J„ d.v. W. Molenaar en W. L. Nederveen; Matthijs, z.v. G. Kee- reweer en M. T. H. Cozijn. Ondertrouwd: H. L. W. Angenent en N. de Meij; J. M. M. Leenders en J- C. M. W. Henkelman; G. V. Jiawan en M. S. Hussdin; T. Bosman en J. W. M. van der Luijt; W. Blomsma en G. C. G. M. van Kins. Getrouwd: J. G. W. Draulans en H. A. Y. Noë; J. M. Dirksen en I. Dom- merholt. Overleden: M. J. Dlebenj C. M. Hoge- doorn, w.v. P. J. Hoogervoret M. K. Er- kelens; W. A Gouw, Buurt 18: Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Sta tion). Kamerlingh Onnesplein, De Sit ter1,aan, v. d. Waalstraat, Buys Ballot- straat, Hugo de Vriesstraat, Kapteyn- slraat, v. d. Waalsplein, V.an Bemme- lenstraat, Lorentzkade (geheel), Zee manlaan, Van 't Hoffstraat, Bakhuis Rozen boomstraat. Buurt 22: Melchior Treublaan, Stiel tjesstraat, Franchimontlaan, v. d. Hoe- venstraat, Kanaalweg (van v. Vollen- hovenplein tot spoorlaan), v. d. Sande Bakhuyzenlaan, Beyerincklaan, Tem- mhickstraat, Suringastraat, Burggra- venlaan - (geheel), Asserstraat, Schol- tenstraat. Moddermanstraat, Oppen- heimstraat. ma, waaraan nog een Sternweek toegevoegd. De diverse jaarverslagen werden onder dank goedgekeurd en na de pauze werden de aftredende be stuursleden, de heren G. van Wijk, P. Stroek en G. de Vries Lentsch herko- Over de steeds verder gaande ver beteringen van de jachthaven wat be- betere electriciteitsvoorziening voor het complex en over de parkeerruimte deed de voorzitter verschillende mede delingen. Ten aanzien van dit laatste onderdeel deelde de voorzitter mede, dat het bestuur optie had op een stuk akkergrond ter groottte van 2500 m2 tegenover het bestaande parkeerterrein, van de gemeente is. De vergade ring keurde goed, dat de vereniging tot aankoop van dit terrein overgaat, zo- n de nabije toekomst aan weer 150 auto's stalling kan worden geboden. De jaarvergadering van de W.S.V. „De Braassemermeer", gisteravond in het clubhuis „de Noorderhem" gehouden, stond in het teken van een afscheid, het afscheid van zelfs twee voorzitters, n.l. de heren C. Boekei, die in 1965 aftrad en E. R. Behrend, die, zijn opvolger werd en die vorig jaar na de opening van het jachthavencomplex „De Noorderhem" wegens verhuizing naar Zeeland het voor zitterschap neerlegde. De huidige Braassem-voorzittcr, de lieer Do van der Hulst, herinnerde er in zjjn toespraak aan, dat de lieer Boekei gedurende 12 jaar lid van het bestuur als voor zitter bad meegemaakt, dat hij er indertyd in geslaagd was „De Noorderhem" aan te kopen en dat men het resultaat daarvan nu duidelijk kon zien: een prachtig jachthavencomplex, waar talloos velen in deze om rekreatie roepende tyd ver pozing en afleiding kunnen vinden. Spreker prees de^vooruitziende blik heer Boekei en bood hem ter herinnering Afscheid van twee oud-voorzitters De heer Boekei herinnerde er in zyn dankwoord aan, dat men hem wel eens kwalijk heeft genomen, dat hij voor de gekochte „darie" 3500,- betaalde Het was toen ook een heel bedrag met een club van 160 leden en 300,- in kas, maar de harmonieuze samenwer king van bestuur en leden heelt toen toch gezorgd voor een recreatiegebied, waarvan nu duizenden en tienduizenden watersporters kunnen profiteren. H(J wenste de Braassem veel succes met deze nieuwe jachthaven en het bestuur welslagen met het clubhuis. Toen hij dankte voor het aangeboden herinneringsbord, mocht de heer Boe kei van de voorzitter tevens in ont vangst nemen een effect van de eerste uitgifte obligatielening voor de aan koop van De Noorderhem, om deze in een lijstje te zetten. Vervolgens herinnerde de voorzitter eraan, dat de heer E. R. Behrend vele jaren penningmeester der vereniging is geweest, na het aftreden van de heer Boekei tevens voorzitter met daarnaast de zorg voor de steeds groter wordende financiën. Het bestuur stelde de verga dering voor de heer Behrend te benoe men tot erelid vanwege zijn vele ver diensten voor de vestiging, welk voor stel met luide instemming werd goed gekeurd. Hierna werd de heer Behrend met zijn echtgenote, die even uit de zaal waren „verwijderd", binnengeleid, waarop de voorzitter zeide, dat de heer Behrend penningmeester werd met een lege kas, doch dat het vermogen der vereniging blijkens de pas gepubli ceerde cijfers thans 362.800,- be- bedraagt, hetgeen zijn dienstjaren in aanmerking nemend neerkomt met een aanwas van gemiddeld 12.000,- per jaar. Om die verdiens- sten te beonen bood spreker de heer Behrend op voorstel van die vergade ring het erelidmaatschap der vereniging De heer Behrend wees er hierna op, dat de financiën der vereniging hem de laatste jaren zeker veel kopzorgen hadden gebaard, doch mede dank zij het bestuur en vooral dank zij de steun van de huidige voorzitter, had hij het vorig jaar een prachtig slot kunnen geven aan zijn bestuursfunc ties bij het gereedkomen van „De Noor derhem". Prettig noemde spreker het, dt hij door mede-verzorging van de dministratie der vereniging,, nog met de Braassem verbonden blijft, welke taak. hij nog ettelijke jaren hoopt vol te houden. Hij dankte voor het hem aangeboden erelidmaatschap, dat hy dankbaar vaardde en tevens voor het hem hierna aangeboden inschrijvingsbiljet eerste obligatielening'. De dames van de afgetreden voorzitters kregen ver volgens een fraaei boeket anjers aan- Fotokopieerapparaat Gemeent Archiefdienst ook voor bezoekers By de gemeenteiyke archiefdienst doet zich in toenemende mate de behoef te gevoelen aan een snelle informatie door middel van het kopiëren van stuk ken. Dit geldt zowel voor het personeel van de Archiefdienst zelf als voor de vele bezoekers van de studiezaal. Het thans in gebruik zijnde foto-ap paraat is ongeschikt om aan de grote vraag naar kopieën op vlotte en effici ënte wflze te voldoen. In verband hier mede achten B. en W. het noodzakelijk ten behoeve van de Gemeentelijke Ar chiefdienst over te gaan tot de aanschaf droogkopieerapparaat, dat door middel van een aangekoppeld muntappa- raat ook door het publiek kan worden bediend. ONTSLAG EN BENOEMING RECTOR LOUISE DE COL1GNY-SCHOLEN GEMEENSCHAP Mevrouw H. A. M. Nijweide-Vintges verzoekt met ingang van 1 augustus 1970 eervol ontslag uit haar betrekking rectrix van de Louise de Coligny- scholengemeenschap voor atheneum, zulks in verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd in juli van dat jaar. bit Vroegtijdig aangevraagde ontslag houdt verband met de trix dat reeds nu, met het oog op hdar afwezigheid wegens ziekteverlof gedu rende het komende schooljaar, definitief in haar opvolging wordt voorzien. Aangezien echter de wettelijke 1 schriften geen benoeming in vaste dienst Luxor „Wat is er toch aan de hand met Rosemary's Baby?" 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.30 uur. Zondag 2.30, 7.00 en 9.30 uur. Camera: Jungle boek (a.l.) (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorstelling: donderdag, vrydag en zaterdag: „4 For Texas" 18 jaar. Aanvang 23.30 uur. Studio „Drift in het Bloed" 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45 en 9.15 uur. Lidó „De 5 getekenden" 14 jaar Dagelijks; 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trlanon „SOS 117 speelt met vrou wen 18 jaai*. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Kex „Mackenna's Gold" 14 jaar. Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorstelling vrijdag en zaterdag: „Verboden Sex" 18 jaar. Aanvang 23.30 ur. Korreltje Wolken en wind en toch geen regen, zo is iemand, die met voorgespiegelde geschenken praalt. (Spr.) LEEUWARDEN, 9 mei, Kaas Commissienoteringen (in per kg) Goudse kaas 3.15; Edammer kaas 2.92; Broodkaas 2.92. Handel kalm. LEIDEN, 9 mei, GROENTE: appelen 22-31; champignons 3.35-3.55; aardbeien 77-1.16; andijvie 46-94; peulen 5.60-8.60; snijbonen 3.20-4.stambonen 5.40; pos telein 49-70; prei 18-26; rabarber 20-32; spinazie 16-33; komkommers 28-63; to maten A 8.80-9.10; tomaten B 8.50-9.30; tomaten C 8.20-8.30; tomaten CC 7.50- 7.90; witlof 1.15-1.54; bloemkool A 1.10- 1.86; bloemkool B 84-1.34; bloemkool C 51; sla 17-26; bospeen 44; peterselie 14- 27; raapstelen 12; radijs 18-29; selderij 6-10; uien 17-19. TER AAR, 9 mei, Groenten Sla I 12-21; sla 11 12; bloemkool B 1,29-1,30; idem B II 90 per stuk. Andijvie I 51-53; andijvie II 34-39; rabarber 8-17; peulen 6,30-7,80; prei II 13; spinazie I 36-45; spinazie n 12; postelein 63-64 alles per kg. Radijs 33-34; sederij 4-5 per bos. wezig personeel toelaten, hebben b. en w. gemeend te moeten bevorderen dat per 1 augustus 1970 een gegadigde wordt benoemd, die de bereidheid heeft In het aan die datum voorafgaande schooljaar als tijdelijk rector op te tre den. De hierop afgestemde advertentie leverde vier sollicitanten op, waarvan b. en w. er twee met overtuiging voor benoeming kunnen verdragen n.1. de hr. Drs. P. Bakker, geboren 20 september 1931 te Apeldoorn, conrector van de Louise de Coligny-scholengemeenschap voor atheneum, h.a.v.o. en m.a.v.o., al hier; mevrouw J. L. de Boer-Pino, ge boren 2 januari 1921 te Soerakarta (In- dinesië), lerares Nederlands aan de openbare scholengemeenschap „Van Ol- ter vervanging van wegens ziekte af- denbarnevelt" te Rotterdam. straat (van Haven tot Mare), Donker- steeg, Kuiperssteeg, Dullebakkersteeg, Hooglandsekerksteeg, Pelikaanstr., Koe straat, Lege Werf steeg, Duizenddraad- steeg, Van der Werffstraat, Bouwelou- wensteeg, Meermanshof, Druckerstraat, Maredorpsedwarsstraat, Grevenstr., Vol dersgracht, Noord- en Zuid-Rundersteeg, Janvossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstr., Vosmolengracht, Oost- dwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat, Baatstraat. Buurt 23: Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn.Apo- thekersdijk, Schapensteeg, Goegerrit- steeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steen straat, Beestenmarkt, Nieuwe Bees tenmarkt, Kort Galgewater, Morsstr.. Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnenveslgracht, 2e Binnenvestgracht, St. Aagtenstr., Lammermarkt, Markt- steeg, Lange Scheisleeg, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turl'markt- brug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, V rouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg, Hendrikstr., Sions- hof, St. Ursiilast.eeg, Caeciliastr., Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnieténstraat, Spijkerboorsteeg, Hout markt, Nieuwe Mare, Vestwal, 3e Bin nenvestgracht, Reineveststeeg, Lange- gracht, Vredehof, Noorderstraat. VRIJDAG 16 MEI Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- slraat, I-Iuizjngastraat, Colenbrander- straat, Duyvendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot Van Vollen hovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstr., Dozystraat, De Goejestraat, Hartman straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Litr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharinastr., Rijn- I slroomstraat, Ulertbeckkade, Meyers- kade, Cosynstraat. Buurt 26: Hoge Rijndijk (van Wil helminabrug tot Rijnvreugd), Utrecht se Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd), Rijnvreugd, Bruggestr., Besjeslaan, Park „Die Leytlie", Room- burgerweg, Aarstr., Meerburgerkade, Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestr., Wierickestraat, IJsselkade, Kasteelhof, Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat, Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestr., Spaarneetraat, Lekstraat. Ontwikkelingslectuur: Kalm en Wie ner: Het jaar 2000; Bonhoeffer: Verzet en overgave; De bijbel in het geding; Delf gauw: Sexualiteit, pauselijk gezag, geweten; Duguesne: Een kerk zonder priesters?; Feiten over uitgetreden priesters; Küng: Waarachtigheid; Mac- quarrie: De beginselen van de christelijke theologie. 3 dln.; Oostenhuis: In het voorbijgaan; Robinson: God in alles; Roolfs: Verhalen over God; Schmidt: Griekse en Romeinse mythologie; Zilver berg: Ketters in de Middeleeuwen; Bo- din: De intellectuelen; Brown: Nieuwe wegen in het bedrijfsbeleid; Dumas: Con sumptiemaatschappij jrotesteert tegen zichzelf; Fromm: Marx' visie op de mens; Kloek: Dialoog met de criminele Psychopaat; Marsal: Gezag; Mens onder controle; Ricoeur: Politiek en geloof; Vrede en rechtvaardigheid; Vroemen: Hoe komt het onderaf tot mee beslissen meedenken?; Arnau: De geheimen der magie; Doman: Kleine kinderen kunnen lezen; Heyster: Contact school ders; Huyts: Gedeelde verantwoordelijk heid; De kinderverleider; Stone er Church: Beknopte ontwikkelingspsycho logie; Wiersma: Man en vrouw; Wilkes- huis: Meester, welbedankt; Bröcker: Evolutie en pscholgie; Delauney: Ge schiedenis van de biologie; Hoeke: Een zomer met een zeehond; Nultsch: Al gemene botanie; Sawayer: Aanschou welijk algebra; Brouwer en Coenen: Ne derland aardgasland; Fuchs en mons: De reizende mens; Kazuro Kudo: Modern judo, 2 dln; Koekoek: Het band- recorderboekKühne: Het groot postze- gelboek; Locomotieven van toen en nu Oirschot, van: Open haarden en schou wen,; Roy van Zuydewijn: Per Noord- Zuid erop uit!; Steenderen: Modelspoor- wegen; Stöhr: Hoe heljjt men zieke hon den; Wendt: Wanden zelf maken en ver sieren; Kubach en Elbern: De vroege Middeleeuwen; Lévêque en Menant: De islamitische en Indische schilderkunst: MitscherlichDe onherbergzaamheid onze steden: Oirschot en Stender: Antiek kopen; klokken en pendules; Pa- tijn: Het moderne interieur; Skinner: Madame Sarah; De wereld van Rubens; Westendorf: Het oude Egypte; Wolf en Millen: De Renaissance; Altena: Rand figuren. 2 dln.; Cam us: De mens in op stand; Huizinga: Mijn hartje wat wil je nog meer. dl. 1. Nederlandse romans: Bree, de: Papie ren zolder; Buck: Nog staat de zon hoog; Campert: Tjeempie!; Capote; An dere stemmen, andere kamers; Cialente: Het erf te Cleopatra; Cleas: Man van wind en water; Corsari: Oude mensen hebben geheimen; Cottenje: Dagboek van Carla; Gulik, van Moord op het maanfeest; Gijsen: Het paard Ugoj Hal- liday: Het lijkt rekent af; Heeresma: Geef die mok eens door, Jet!; Hoorn, van: Geertje van Jan; Horgan: Zoals de dingen zijn; Johnston: Maar 's mor- gensde rode hemel; Kenyon: Lady Ha milton; Kirst: Galgenstrik; Konsalik: Liefdesnachten in de Taiga: Lampo: De goden moeten hungetal hebben; Landell, de Het klooster van de lichtgroene pa ters; Lansink Waar de heide bloeit; Len- nep, van: Elisabeth Musch; Mandel: Het zwarte schip; Marquand Mr. Moto lacht voor het laatst; Maughan: Het donkere vuur; Pannekeet; Terug naar West- Friesland; Paverse: De mooie zomer; Pieyre de Mandiargues: De dood in Bar celona; Ritter: Simon zegt het toch?; Sant. v. 't: Een erfgenis voor de Aukes- hof, dl. 2; Sciascia: de Doodmakers; Simmel: Rozen in December; Simenon: Maigret aan de Rivièra; Speelman: De gouden akker; Troyat: Bron van begeer te: Vestdijk: Het schandaal dér blauw baarden; Wadman: Bij de duivel te biecht; Wallace: De vligende brigade; Walschap: Het gastmaal; Wolffenbuttel- van Rooyen: Geluk is geen nieuws. PUNT...

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5