Wie weet M.e.l.-opleiding Lagere Agrarische School: Uitkomst voor „anders begaafden" Jonge postzegelverzamelaars in Noordwijk werden getest Rechtbank acht nieuwe maatregelen voor besturing speedboten nodig MEDISCHE DIENSTEN VOOR LEIDEN EN OMGEVING v^CASIONS GARANTIE WEET U HET OOK BIOSCOPEN MARKTEN fRlJDAG 9 MEI 1969 DE LEIDSE COURANT Het schooljaar loopt weer ten einde en de rapporten zullen weer I worden deze lorden uitgereikt. Vele stralend van achten en negen». Vele echter staat gesteld steeds hogerop ^rwantj.jn 0k met de duistere dofheid van drieën en vieren. Nu is dit in het Igemeen geen onoverkomelijk probleem. De leerling doet het een j x v iartje over en ongetwijfeld zullen zijn cijfers de tweede keer beter -Leerplan jn. Er is echter één klas, waar deze moeilijkheden wél ernstige vormen annemen, nl. de zesde klas lagere school, voor sommigen een waar robleem. Want wat voor mogelijkheden zijn er voor een leerling, ie zich door slechte cijfers genoodzaakt ziet de lagere school te erlaten? Mogelijke oplossing voor het probleem zesde klas wat nu?" Tot voor kort heerste er op vele :liolen het procédé „v.h.m.o., u.l.o. ambachtschool". De leerlingen van zesde klas werden dan in deze drie roepen gesplitst, waarna een ieder ijns weegs ging. Maar bijna niemand bekommerde om dat groepje, dat overbleef: ..andere begaafden". Zij, die geeste- jk niet in staat waren een u.l.o. - laat aan een h.b.s. - te volbrengen. Het ichnische vlak lag hun allerminst, us moesten ze maar zien. De ervaring ert, dat zelfs onderwijzers zich in dit eval op „meesterlijke" wijze aan hun egeleidende taak onttrokken. Maar ezegd dient te worden, dat ook de uders het dikwijls lieten afweten. ,Je moet maar gaan werken", kre- de kinderen te horen. Maar welk een dolle uitspraak is oor wie beseft, dat het werkter- der ongeschoolden zich dermate iniseert en nog zal miniseren, dat de lekomstige maatschappij voor velen unner geen plaats meer zal bieden. We weten het, de mechanisatie breidt ich enorm uit, vooral op het gebied de landbouw. Hulpkrachten zullen aast niet meer nodig zijn. M.e.l. Vandaar ook, dat de lagere land- en tuinbouwschool aan de Boerhaavelaan zich de laatste tijd het meest toelegt op de tuinbouw (groente- en bloemen teelt) en zich dientengevolge ook sinds 1968 „lagere agrarische school" laat noemen (of „Lager Agrarisch College", zoals de leerlingen het plegen te noemen). Deze school geeft opleiding voor beroepen in de dienstverlenende sectoren van land- en tuinbouw. Een groot aantal leerlingen vervolgt echter na beëindiging het onderwijs aan een middelbare land- of tuinbouwschool. Maar sinds 1 oktober van het vorig jaar biedt de school ook een andere afdeling. De afdeling „met eenvoudig leerplan" (m.e.l.). Een voor de ge noemde groep leerlingen unieke op leiding, welke drie jaar duurt. De jon gens (en ook sommige meisjes) krijgen een vakkundige opleiding, welke spe ciaal gericht is op die vorm van tuin bouw, waar een grote mechanisatie niet lonend en derhalve ook niet spoe dig te verwachten is, nl. de tuinders- bedrijven en de plantsoenendiensten. Ook déze werkterreinen vragen om specialisatie. De verdiensten in deze sector liggen, na voltooiing van deze opleiding, aanmerkelijk hoger dan van degenen, die direct na de lagere school als hulp in dienst treden. Bovendien Halvefinales Z. Molentoernooi De tussentijdse loting voor het Zilve- Q Molentournooi waarbij dit jaar uit- luitend nog buitensteedse clubs zijn be rokken heeft het volgende resultaat [ehad: woensdag 14 mei: Zilvermeeu- i-Uithoorn (le winnaarsronde); dins- 20 mei: Stormvogels-UW (2e win- laarsronde); dinsdag 27 mei: Verlie- ersronde (3e en 4e prijs); woensdag juni: Finale. Philidor 50 jaar Tergelegenheid van haar 50 jarig «taan organiseert de Leidse Schaak- l>jb „Philidor" diverse festiviteiten, lm te beginnen is er morgen om 2 uur .Restaurant „Eigenzorg" aan de Sta- vonitfeg een tournooi voor jeugdige Kinkers waaraan ook door niet club- Oeiu kan worden deelgenomen. Deel- BiGie is kosteloos. Leeftijd t.m. 18 jaar. 's Avonds is er voor al haar leden net hun dames een feestavond in het iruine Paard te Sassenheim. rijdag 16 mei vindt er van 19.30 uur >1 21 uur een receptie plaats in de zaal ui de Bevrijdingskerk aan de Mont- [omerystraat in. Zuid West. 'hilidor zou geen echte schaakclub zijn ook niet een tournooi zou orga- l Op Hemelvaartsdag en de za- erdag erop vindt er in De Burcht een bijzondere vorm uitge- cozen, door ieder 9 partijen te laten ■pelen met een bedenkttijd van een half Reeds vele deelnemers uit het ge- ïele land hebben zich opgegeven. Ook gebroken met de traditionele prijzen- afel. Thans zijn er geldprijzen beschik baar o.a. voor de eerste plaats 200, Naast dit alles heeft ze een smaakvol brogrammaboekje uitgegeven, waarin de geschiedenis van de jubilerende vereniging wordt beschreven doch waar- ook wordt gewezen op de huidige erandering in het schaakleven door meer professionele aanpak van het iele sportgebeuren. Leids gas voor drie gemeenten De uitwerking van de plannen tot ontsluiting van de gasloze gemeenten in het verzorgingsgebied van de Stede lijke Fabrieken van Gas en Elektrici teit vindt regelmatig voortgang. Na de gemeenten Moerkapelle en Zevenhuizen, welke inmiddels van leidinggas zijn voorzien, hebben de Raden van de ge meenten Alkemade, Ter Aar en Zeven hoven zich in gunstige zin uitgesproken over het aangaan van een overeenkomst van gaslevering met de gemeente Lei- De overeenkomsten, waarvan de in houd gelijk zal zijn aan die, welke met de gemeenten Moerkapelle en Zevenhui zen zijn gesloten, zullen worden aange gaan voor een eerste periode van vijf entwintig jaren en daarna, behoudens ojpzègging met inachtneming van een opzegtermijn van drie jaren, telkenmale stilzwijgend worden verlengd .met vijf jaren. Zij worden voorts geacht te ein digen op het tijdstip, waarop de gemeen ten Alkemade, Ter Aar en Zevenhoven ieder voor zich, zouden toetreden tot een mede door de gemeente Leiden op te richten streekbedrijf. De uitvoering van de werkzaamheden is er op gericht, dat de onderhavige ge meenten zo mogelijk nog in dit jaar aansluiting op het gasdistributienet zul len verkrijgen. Het leerplan besteedt dan ook, be halve aan praktijk, ook veel aandacht aan het theoretische gedeelte, dat voor het grootste gedeelte bestaat uit een voudig rekenen, wat Nederlandse taal ruimtelijk inzicht. Maar het is juist de vakkundige praktische aanpak, die deze mensen bij hun toekomstige werkgevers zo gewild maakt. Tot de eerste klas van een afdeling .e.l. kunnen worden toegelaten leer lingen uit de 5e klas van een lagere school, die al zes jaar op school heb ben gezeten en leerlingen, die een school voor buitengewoon onderwijs hebben doorlopen. Elk van deze leer lingen wordt psychologisch onderzocht door dr. P. van der Broek, hoofd van de afdeling Schoolpsychologie aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Technologie Directeur A. G. Klumpers en zijn leerkrachten zitten bepaald niet stil. Want het schoolprogramma wacht nóg een uitbreiding. Binnenkort zal men starten met een technologische opleiding, welke ge- door hun op- I richt is op het werk in fabrieken, die aan de landbouw. doet er zowel landbouw kundige als algemeen technische ken nis op. zodat hij later in b.v. een con- servenfabriek met de machines kan omgaan, maar ook terdege kennis bezit omtrent de landbouwprodukten. Ook déze specialisatie zal in de toe komst nodig zijn. Tevens biedt deze opleiding een basis tot „meer". De fabrieken, waar zij komen te werken, bieden hun daarop aansluitend, nog een 2-jarige cursus, waarna zij het zelfs tot analist kunnen schoppen. Het zou plezierig zijn, indien som mige ouders zich eens gingen oriën teren met deze verschillende takken van het vormingswerk van de Lagere Agrarische School. Mogelijk ligt hier de oplossing voor het 'probleem, dat straks weer komt kijken: wat we met „hem" zullen doen. De heer Klumpers heeft meer dere malen ervaren, dat jongens, die op de lagere school beslist geen bolle bozen waren, zich hier op vaak veel intensievere wijze en met veel meer plezier kunnen ontplooien, zodat ook zij tot een bepaafd vakman kunnen worden opgeleid. Op hun terrein dan. Overname oude schouwburg in Leidse raad B. en W. stellen de raad voor, voor de aankoop van de nog niet In het oezit van de geemente zijnde aandelen in het kapitaal van de Leidsche Schouwburg Vereeniging een krediet te verlenen van 71.000.- en een krediet van 50.000,- beschikbaar te stellen voor de exploita tie van de Schouwburg aan de Oude Vest gedurende het tweede halfjaar van 1969. In de eerstvolgende vergadering hopen b. en w. een voorstel te doen inzake overdracht van het beheer en de ex ploitatie van de schouwburg aan een commissie ex artikel 61 van de gemeen tewet. In de gemeentebegroting 1969 is een krediet van 67.628,- opgenomen voor subsidiëring van de schouwburgver eniging gedurende het seizoen 1 juli 1968-30 juni 1969. Wanneer de schouw burg aan de Oude Vest door de gemeen te wordt geëxploiteerd, achten b. en w. het gewenst het exploitatie jaar te la ten samenvallen met het kalenderjaar Met de exploitatie van de schouwburg gedurende de periode van 1 juli tot en met 31 december 1969 is naar raming 'n bedrag gemoeid van 50.000,-. Daarbij is rekening gehouden met een stelpost van 15.000,- voor aanstelling van een (tijdelijke) directeur. Schilderijen - T entoonstelling tandarts Bouman te Katwijk Zoals bekend is. moest tandarts J. G. P. Bouman. te Katwijk aan Zee, door ziekte gedwongen, onverwacht zijn prak tijk neerleggen en waren zijn patiënten niet in de gelegenheid afscheid van hem te nemen. Teneinde toch van erkentelijkheid voor zijn jarenlange arbeid blijk te geven, heeft een groep oud-patiënten gemeend een tentoonstelling te moeten organise ren van een aantal schilderijen van de hand van de heer Bouman. Deze ten toonstelling, te houden van 17 t/m 24 mei a.s. in atelier „Foto Kruyt", Prince- straat, hoek Voorstraat, zal in tegen woordigheid van de heer en mevr. Bou man worden geopend door de heer Henny Bal, kunstschilder en beeldhouwer, op vrijdag 16 mei a.s., des namiddags te 4 uur (precies) in hotel „Noordzee1" (Boulevard hoek Voorstraat). Het comité van voorbereiding bestaat uit: A. W. C. Verhees, voorzitter; L. Kruyt, secretaris; J. C. Tieleman, penningmeester; A. Pronk; M. F. Ver- Voor de jeugdleden van Philatelica, afd. Noordivijk aan Zee, roas het giste ren een grote dag. Trouw enthousiast hadden de jongelui in de afgelopen win termaanden de lessen in de filatelie ge volgd, die voor de leidster van de Jeugd club, mevr. Crama-de la Bije, geassis teerd door enkele senioren van Philate lica, op de clubavonden werden gege ven. Thans konden zij bij een test laten blijken wat zij aan kennis en vaardig heid hadden opgestoken. De proef, die afgenomen werd door de heer en mevr. Crama, voorzitter G. J. van Houten van Philatelica Noordwijk aan Zee, en de secretaris, de heer H. J. Nieuwstraten, bestond uit een tiental vragen, ongeveer een gelijk systeem als voor het behalen van het rijbewijs wordt toegepast. Het ging allemaal bijzonder leuk en er kwamen diverse aardige en spitse reacties van de kandidaten. Niet minder dan 26 jeugdleden namen aan de test deel, terwijl een achttal anderen bericht van verhindering had den gezonden. TENTOONSTELLING Op de tentoonstelling, die op 21 mei a.s. in het Verenigingsgebouw aan de Hoofdstraat te Noordwijk aan Zee zal worden gehouden, wordt om 19 uur be kend gemaakt wie de test met goed ge- «Jong en Jolig" bij eon''rn0bijzondere l- Nieuwkoopse bejaarden Reeds 450 speedboten rond Warmond Berechting ongeluk op Kager Plassen Korfbalnieuws In verband met de districtswedstrij- den te Eindhoven zijn er geen wedstrij den, voor de overgangsklasse. Voor de '.rate klasse staat een volledig pro gramma op de agenda. Het betreft hier afronding van de competitie. Voor meeste clubs zijn het de laatste wed- itrijden. De Algemene krijgt HSV op Jezoek, dat vrijwel zeker een stap om- aag zal moeten doen, want Sperwers nog één punt nodig uit twee wed strijden. De Danaiden trekt naar For- zonder Wim Brugman en Casper Nierop, die in het Zuid-Hollandse cugdteam uitkomen. Fluks gaat naar 5SCR en zal winst moeten boeken voor iet geval er drie clubs degraderen. KNS ontvangt DKC waarbij alleen nog de •wecde plaats van DKC op het spel «taat. Noorderkwartier kan zich ten koBte van het op bezoek komende Vlaar- dingen definitief in veiligheid stellen. Madjoe zal moeten afwachten of Hes- o zondag twee punten binnenhaalt. Als dat niet gebeurt, blijft de Rijnsburgse ploeg behouden voor de KNKB. PROGRAMMA KNKB Hoofdklasse: Die Haghe-Rohda; HKV •Deetos: Archipel-Rapiditas; Samos - Westerkwartier; Ons Eibernest-Blauw Wit. Zuid West 1: KNS-DKC: OSCR— fluks; Ready-Sperwers; De Algemene- HSV; Fortuna-De Danaiden. Zuid West 2A: ODO-Pams. Zuid West 3B: Oranje Nassau-Ahoy 10-5)Noorderkwartier-Vlaardingen; DKC-Kwiek; Delta-Hoogvliet (10-5). Zuid West 3C: Velox-HPV; Schiedam •Hesco; Tjoba-ALO (10-5). LKB Klasse 2: Maljoe 2-KNS 5 (10-5 16.00) un. 2: Eureka-Ons Huis; Jun. 3: Schie- dam-Phoenix. CRESCENDO De wedstrijden voor zaterdagmiddag luiden: Fluks B-Cres- endo A (16.00): Crescendo B-Madjoe (14.00); De Danaiden E-Crescendo - (14.00). Crescendo pup.-De Danaiden P"p. (14.00). De Katholieke Bejaardenbond heeft haar leden een fijne avond bezorgd in „De Rank". Daartoe was uitgenodigd het gezelschap Sempre Avanti's „Jong en Jolig" uit Leiden onder algehele leiding van Koos Kukler. Voorzitter E. H. van Dam was heel blij zoveel belangstellenden te mogen begroeten: de zaal was geheel gevuld. Het gezel schap. 35 leden met koor en orkest, heeft op een heel plezierige wijze liede ren en voordrachten ten tonele ge bracht en de bejaarden een onverge telijke avond beziorgd, en dat geheel belangeloos. Het telkens herhaalde da verend applaus na ieder nummer be wees hoe men het optreden van het gezelschap waardeerde. Een hartelijk dankwoord van de voorzitter met een stoffelijk blijk van waardering waren dan ook ongetwijfeld voor honderd pro cent verdiend. van de watersport grote gevaren ople vert. Een politieman deelde mee, dal momenteel in het gebied rond Warmond, 450 speedboten kruisen, soms met snel heden tussen 16-20 km. Voor de rechtbank zei verdachte, dat hij de andere speedboot niet had opge merkt. Dit vond de president merkwaar dig, omdat verscheidene personen die het ongeval zagen gebeuren duidelijk de belde boten elkaar zagen naderen. Na het gebeurde, had verdachte zich ook heel vreemd gedragen en een aanwezige arts zei, dat verdachte een apatisch be- een samenloop van merkwaardige om- dwelmend indruk maakte, hetgeen ir standigheden om het leven kwam en de i verband werd gebracht met drankge- linkerhand van een mede-opvarende ern- bruik. Verdachte bleek geheel onbekend stig werd verminkt. te zijn met de bepalingen van het Bin- nenaanvaringsreglement. Een schipper Vier weken gevangenisstraf luidde de eis van de Officier van juistie bij de Haagse rechtbank tegen een 56-jarige koopman uit Leiden, aan wienst schuld het te wijten zou zijn, dat op zondag 7 juli van het vorig jaar met de door hem bestuurde speedboot op de Kagerplassen een botsing ontstond met een andere speedboot, als gevolg waarvan de be stuurder van laatstgenoemde boot door Zowel de president van de rechtbank als de Officier van justitie gaven uiting aan de ongewenste en gevaarlijke situa tie, dat zonder enige eisen Inzake be kwaamheid, ledereen een speedboot mag besturen, hetgeen b(j de snelle toename LEIDEN: Leidse huisartsen: tot zater dag 10 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen. Na zaterdagmiddag" 12 uur belle men voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. Apotheek Her- dingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502; Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 21522. BOSKOOP: dkt. Bom. Burg. Colijn- straat 60, tel. 2136; zr. Beks, Overslag, telefoon 2141. ALPHEN AAN DEN RIJN: za. dkt. Zwartendijk, Stationsstraat 5, tel. 2472; zo. dkt. Van der Steen, Wilhelminalaan 66, tel. 2738; tandarts: dkt. Wermesker- ken. Javastraat 4; Apotheek Somberg, Wilhelminalaan 67; zr. Boin, Roerdomp straat 34, tel. 3540. BODEGRAVEN: dkt. Cats, tel. 2030; zr. Faber, Faber, Irenestraat 8, tel. 2599; apotheek Grendel, Lange Tiende- weg 9, Gouda; dierenarts: dkt. Hofland, dkt Hofland, tel. 3798. HILLEGOM; dkt. van den Andel, Van den Endelaan 123, tel. 5417. KATWIJK AAN DEN RIJN: dkt. Van Delft, Hoofdstraat 16, Valkenburg, tel. 5366; Katwijkse apotheek, Princestraat 3, tel. 2755. KATWIJK AAN ZEE: dkt. Schonen berg, Voorstraat 131, tel. 2336. LANGERAAR: dkt. Nooter, telefoon 01729-104; zr. Bovenkerk, tel. 01729- 238 b.g.g. 320. LEIDERDORP: dkt. Blaauwendraad, Hogewaard 4, tel 01714-2208; zr. Prins. Kom van Aaiweg 7, tel. 24909; apotheek zie Leiden. Bij ongevallen aan de Rijn dijk, teL 01714-2278. NIEUWKOOP en NOORDEN: dkt. Bremer, tel. 01725-1108. LISSE: dkt. van Dijk. Heereweg 316, tel. 4486; zr. Tilbusscher, Wilhelmina- straat 57, tel. 3622 b.g.g. 4117. NOORDWIJK: dkt. Kruyt, Voorstr. 85, tel. 2030; wijkverpleging: Gem. wijk- gebouw, Van Panhuysstraat, tel. 2338, b.g.g. 2907; Apotheek Duinrand, Nwe. Zeeweg 1, tel. 2487. NOORDWIJKERHOUT: dkt. Verdeij- en, Kerkstraat 28. tel. 02533-2285; zr. Koster, Helmstraat 43, tel. 3137. BOLLENSTREEK: tandarts: dkt. Dis selkoen, Hoofdstraat 306, Sassenheim; Lissese Apotheek, Vierkant 223. OEGSTGEEST: dkt. Meissner, Roe- lants, L. de Colignylaan 20, tel. 53865; zr. Warmerhoven, tol. 54500, b.g.g. 22222. SASSENHEIM: dkt. De Graaff. Tey- lingerlaan 17. tel. 8479. VOORHOUT: zr. Paassen. Herenweg 77. Warmond, tel. 01711-2250. VOORSCHOTEN: dkt. van Dam. Prof. Asserlaan 26; tel. 3960;; za. Voorscho- tense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525; zo.: Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20. tel. 21522; wijkverpleging: Gezond heidscentrum 2, tel. 2177. ZWAMMERDAM: dkt. Gill. tel. 01726- 2527. ALKEMADE: dkt. Glansbeek, Popu lierenstraat 45, Roelofarendsveen, tel. 01713-2511; dkt. Brinkhorst, Dr. Stapen- seastraat 6, Leimuiden, tel. 01721-269; volg heeft afgelegd. Philatelica beoogt met deze tentoonstelling de gedachte uit te dragen, dat de filatelie van groot De- lang is als verantwoorde vrijetijdsbe steding met vele culturele en recrea tieve aspecten. Gezien de grote belangstelling bij een vorige tentoonstelling, zal zij deze keer groter worden opgezet. De uitgestalde collecties zullen gekeurd worden door een jury, samengesteld door het hoofd bestuur van de I.V. Philatelica te Den Haag. De tentoonstelling zal van 14 tot 22 uur voor een ieder vrij toegankelijk zijn. Er zal ook gelegenheid bestaan voor on derlinge ruil. De officiële opening vindt om 19 uur plaats. Dan zullen ook de prijzen uitgereikt worden, tenvijl de jeugdleden, die de test met goed gevolg hebben afgelegd, een vaardigheidsbe- wijs zullen ontvangen. De tentoonstelling is tevens het sluit stuk van de aktiviteiten van Philitelica Noordwijk aan Zee in het afgelopen sei zoen. Maandag, 12 mei a.s. vindt in „De Rank" nog een vergadering plaats en kan komt men niet eerder dan in sep tember a.s. bijeen. Mogelijk zullen in de zomer nog wel internationale ruilavonden plaatsvinden. Wethouder de Geus te Noordwijk geen voor zitter meer C.H.U. Op een in De Rank gehouden leden vergadering van de afdeling van de CHU is de heer A. van Du\jn als voor- stap nu in de occasion waarmee u over enkele maanden onbezorgd op vakantie gaat Op de gekeurde, volledig „doorgelichte" occasion, die u uitzoekt bij KAMSTEEG krijgt u drie maanden lang VW-garantie. Mocht u toch nog een euvel ontdekken (wat niet waarschijnlijk is), dan kunt u dat nog vóór uw vakantie laten verhelpen. Een rustig idee. En dan na die voorjaars-proefritten-onder-garantie op naar 'n veilige, ontspan nende vakantie. Beschikt u nog niet over voldoende contanten? Bij KAMSTEEG geen probleem! De occasion-van-uw-keuze kunt u bij ons zo laten financieren, dat de betaling u wèl past. Komt u. Wij hebben er in de afgelopen maanden alles aan gedaan om wérkelijk iedereen een passende auto te kunnen bieden. Nü is de keus het grootst! O ja, als u een goede occasion zoekt moet u eens op het onder staande V-teken letten. Dan weet u wat u koopt. MET Leiderdorp, v. d. Valk Rmimanweo 2 Oegstgeest, Geversstraat 30 kamsteeg zitter gekozen. Hy volgt al» zodanig de heer J. de Geus op, die van mening is, dat dit voorzitterschap principieel en praktisch niet ls te verenigen met zyn wethouderschap. Hij had het voorzitter schap van de afdeling indertijd als tus senoplossing aanvaard. De nieuwe voorzitter maakt deel uit van de landelijke werkgroep van chris ten-radicalen. Hij zei het een goed te ken te vinden, dat iemand met radicale opvatingen met bijna algemene stem men tot afdelingsvoorzitter van de CHU kon worden benoemd. Ook daaruit blijkt, dat de vernieuwing in de Unie zich doorzet. Voorts dankte de heer v. Duijn namens de leden wethouder De Geus voor de bekwame wijze waarop hij de voorzittersfunctie heeft waargenomen. Overeenkomstig de wens van het lan delijke bestuur machtigde de vergade ring het plaatselijke bestuur contact op te nemen met de afdelingsbesturen van ARP en KVP om te bezien of ook in Noordwijk tot nauwe samenwerking kan worden gekomen. Luxor „Wat is er toch aan de hand met Rosemary's Baby 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7.00 eu 9.30 uur. Zondag 2.30, 7.00 en 9.30 uur. Camera: Jungle boek (a.l.) (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorstelling: donderdag, vrijdag en zaterdag: „4 For Texas" 18 jaar. Aanvang 23.30 uur. Studio „Drift in het Bloed" 18 jaar. Dagelijks; 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45 en 9.15 uur. Lido „De 5 getekenden" 14 jaa) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur Trianon „SOS 117 speelt met vrou wen 18 jaai Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 urn- Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.ir Rex „Mackenna's Gold" 14 Jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorstelling vrijdag en zaterdag: „Verboden Sex" 18 jaar. Aanvang 23.30 ur. PUNT... KAMERVERSLAGEN Vanaf welk dig te betalen. De werkelijke kosten z(jn in de Tweede Kamer alle veel hoger dan 1,doordat eerst moet worden nagegaan wie verzuimd heeft te jaar hebben verslagen bijgehouden? Antwoord: Sinds 1815, toen het konink rijk der Nederlanden geconstitueerd werd, zijn volgens art. 108 van de grond wet verslagen van de vergaderingen der Tweede Kamer gepubliceerd in de Ne derlandse Staatscourant en in de dag bladen. Daar deze verslagen niet be paald volledig te noemen waren, werd voor het zittingsjaar 1847-1848 voor het eerst besloten deze verslagen in volledi ger vorm te doen verschijnen in afzon derlijke bijlagen van de Nederlandse Staatscourant, terwijl in 1857 besloten wérd de handelingen van de zittingen van vóór 1847 opnieuw uit te voeren op de wijze van na 1847. A.O.W. Hoeveel is de aow gestegen in de maand voor ongehuwden AntwoordDe uitkering volgens de aow voor ongehuwden bedroeg over nov. en dec. 1968 290,50 per maand en dit werd per 1 januari 1969 294,De ver hoging bedroeg dus geen 5,zoals u gehoord had, maar ƒ4,50. ADRES MINISTER Wat is het privé- adres van de minister van sociale zaken en volksgezondheid? Antwoord: Het adres van de minister van sociale zaken en volksgezondheid, B. Roolving, is Eemnesserweg 238 te Hilversum, tel. 02950-49713. de rijkspolitie, A. M. Elburg deelde mee, dat de door verdachte bestuurde boot plotseling van koers moet zyn ver anderd; hij had de ander voorrang moe ten verlenen. De oud-schipper van de rijkspolitie A. I. v. d. Meer verklaarde dat ter plaatse op de zgn. Dieperpoel, met dergelijke speedboten met een snelheid tlussen 15- 20 km wordt gevaren. De president van de rechtbank sprak zijn waardering uit over de wyze waar op de politiemannen procesverbaal en rapporten hadden samengesteld, waar over ook de de Commissie voor de Bin nenvaart tevredenheid had uitgesproken, Naar aanleiding van de vraag of mo gelijk liet roer van de boot In dezelfde stand was blyven staan waardoor boot ging cirkelen, deelden de politie mannen mee, dat een speedboot door middel van de motoren wordt bestuurd, doch dat door de grote snelheid de boot. de neiging heeft in cirkels te mag onder beptaalde voorwaarden met nog wel groter snelheden dan 20 km worden gevaren, hetgeen in de Dieper poel I» loegestaan. Mede naar aanleiding van dit ongeluk, Is het thans evenwel voor een bestuurder verboden in het gangboord te zitten, doch moet hij plaats nemen op de bestuurdersplaats. „D, rechtbank haaft de Indruk, d.l ^premie nog wat andere, nlrt-.c." maatregelen met betrekking tnl hentn- goede n.ektekoaten? Het la met zeker ren van speedboten noodrakelllk mart bet trryeaj MMgT worden geacht. Vaak worden zij als in dit geval bestuurd door mensen INKOMSTENBELASTING Een 70- jarige abonnee vraagt ons, aan de hand van enkele gegevens, of hij inkomsten belasting moet betalen. Antwoord: Te oordelen naar het bedrag der ingehouden loonbelasting is deze be rekend over het totaal van pensioen en aow. Kennelijk wordt dat dus gecombi neerd uitbetaald. U valt dan niet in de inkomstenbelasting indien u niet meer dan 400,andere inkomens hebt. Een andere zaak is dat het wellicht voorde lig kan zijn een aanslag inkomstenbelas ting te vragen in verband met uw ziekte kosten. Wellicht hebt u naast de zieken- betalen, daarna de aanmaning moet worden geschreven en door de post rond gebracht. Zeker de helft van alle amb tenaren zou overbodig worden als ook die laatste 10% van alle burgers orde op zaken zou houden. In wezen zijn zij het die de hoge kosten van het staats apparaat en van de uitvoerige bedrijfs administratie zeker voor de helft ver oorzaken. Wilt u echter deze kosten als prijs zien, ook dan is uw voorbeeld niet gelukkig. Reeds lang voor de oorlog kostte een aanmaning 25 ct. en er zijn dus maar weinig dingen zo weinig in prys gestegen! TRACTOR Mag een jongen die nog geen 16 jaar is thuis op het land met de tractor rijden zoals rollen en hooien? Antwoord: Op afgesloten terrein, dat niet zonder meer is opengesteld voor ander verkeer is het een jongen beneden 16 jaar toegestaan met een tractor te rijden zonder kenteken en zonder we genbelasting. Is de jongen beneden de 15 jaar dan is het alleen toegestaan op het eigen land zonder werktuigen ach ter de tractor. Zo gauw de jongen 16 jaar is mag hij er ook mee op de open bare weg rijden. LOTERIJ Enkele weken geleden stuurde ik een vraag in over wegge raakte loten. Tot nu toe heb ik geen antwoord gekregen, aldus mevr. G. W. v. Beek, Gladiolusstraat 59, Noordwijk- Binnen. Reeds op 3 april gaven wij het onder staande antwoord door in de rubriek. Aangezien U dit blijkbaar niet hebt ge lezen, doen wij U het antwoord nu nog eens toekomen. „Bij de aankoop van nieuwe loten voor de Staatsloterij is het niet nodig de oude loten, waarop geen prijs was gevallen, in te leveren. Op lot 095300 van de 58ste loterij is geen prijs geval- aanslag voorde- li*] lig is. doch wel waarschijnlijk. Nadelig 1 het in geen geval, dus wij raden u aan I ci de moeite van het invullen van die (reen enkel voor.clmft kennen »l- dMrvoor bestemde aangiftebiljet dua de pre.ident, nr. J. van Oldenberch. VJ ,T J a wT.a a. u I LEIDEN, 9 mei VEE: stieren 10; e wagen. U kunt dat biljet op de be- melkkoele„ 55: vet,e koelen 90: vare De Officier van juatltie. mr J Lulofa lyttogtMjttktJe aanvragen..Ook kunt u koelen 260: Pinken 26: graakalveren 6: onderstreepte dit laatste. Het wordt tfldj d ziektekosten Dat laai vptt* ka,vprpn 30: nuchtere kalveren 4: dat er bepaalde eiaen worden gesteld. voortoekomst en "achtatieren 4 75. 5.00. 5.30: melkkoeien ook met betrekking tot drankmisbruik "e Te°^T,LiLtT<ar.n 10M- 1350- 1700: velte 3 90- 65' b|j besturen van apeedboten 0U" e re,<U a'e"°P™ >aren' 5 30. 5.70: vare koeien 800. 1200. 1650: Terzake van het veroorzaken van de j AANMANINGSKOSTEN Is het ml- pinken 450, 650. 875; graskalveren 325. aanvaring en veroorzaken van zwaar! nister De Block bekend dat wij nu ƒ1,425. 475; vette kalveren 3.60, 4.10: vette lichamelijk letsel door schuld, eiste de! (vroeger 25 ct.) moeten betalen als schapen 250, fokschapen 90: vette lam- Rusman, Past. v. d. Plaatstraat 13. Officier vier weken gevangenisstraf a&nmaningskosteD voor de belasting? j meren 426: zuig- en weidelammren 333: Rijpwetering, tel. 01712-366 b.g.g. 573. "j De verdediger, mr. Ph. v. d. Ven was Hoeveel procent is dat? i varkens 50; schrammen 108: biggen WASSENAAR: dkt. Oosterbaan, Pr. |van mening, dat er veel twijfelpunten Antwoord: De kosten van een aanma- 500; paarden 2, geiten 16; vette schapen Marielaan 14a, tel. 3056; dkt. De Jonge, overblijven met betrekking tot de schuld! ning vallen enigszins buiten het alge- 110, 120, 130; fokschapen -f 1 lam 170. Wittenburgerweg 188, tel. 9124; Was- i van verdachte aan het ongeluk en con-| mene prijsbeleid: ten eerste omdat zij 225: fokschapen 4- 2 lamm. 265. 340: sena&r8e Apotheek, Schouwweg 32, tel. cludeerde tot vrijspraak. j niet de prijs vormen voor een bewezen vette lammeren 140. 170, 200: drachtige 2402; tandarts: dkt. van Bommel, Lange j De rechtbank zal op 22 mei vonnis dienst en ten tweede omdat men die kos-1 zeugen 500, 550, 625; schrammen 120, Kerkdam 28, teL 4812. iwgjMEw lUn gUQAJdulfik kan vermijden door tjj- 130. 140» biggen 88, 94, 100; geiten 35, „Lieve help, is het i i laat!" 55, 95; slachtstleren vlot,; melkkoeien willig: vette koeien vlot; vare koeien redelijk goed; pinken en graskalveren kalm; vette kalveren vlot; vette schapen matig; vette lammeren vlot; fokschapen goed; zeugen, schrammen en biggen goed; giten goed. R'ARENDSVEEN, 8 mei, Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 2536; Sim Rood 36—49; Sim Wit 26—29; Sim Arthur 2838; Sim Keef er 3235; Sim Alice 2635; Espérance 2839; Lena 3840; Orchid Beauty 42. Ro zen: Garnette en Carol 1727; Bregine 2631; Zorina 2532; Tawny Gold 19 28; Nordia 3842; Baccara 5869; Spanish Sun 2226; Carla 52—^-62; Se venteen 2932; Anthurium 1.151.60; Gerbera's 34-36; Violieren 1720; Chrysanten: Shoesmith 5072 p. rt. Narcissen 1625; Tulpen 501.35; Colvilleis Spitfire 3.305.00; Nymph 3.50—4.70; Floriade 2.90—3.50; Robin- nette 3.50; Irissen 1.802.85; Chrysan- ten-jaarrond 2.953.95; Anemonen 32 —53; Lathyrus 901.35; Freesia's 50— 1.75; Margrieten 1.15; Dhoronicum 35 52; Pyrethrum 2.502.55; Duizend schoon 1.051.30 per bos. Katwyk a. d. Rijn, 8 mei. Groente Waspeen, per kist Al 6.00-8.30; A2: 2.60-7.40; BI 15.40-17.20; B2 2.80-3.80; Cl: 7.30; C2 1.40-7.90; postelein 63-73; prei Al 33-38; A2 9; BI 16-18; rabarber 12-16; slauien per bos 21-25; radijs per bos 9-33; peterselie per bos 9-23; aan voer waspeen 212.000 kg. ZEVENHOVEN Vanavond tussen 7 en 8 uur kan men in een bus in de R.K. lagere school aan het Noordeinde zijn gaven deponeren voor de actie van de Stichting Bisschop Bekkers, die in een televisieuitzending een hoogtepunt krijgt.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7