G] is zaterdag 10 mei de gehele dag geopend. Financiering verbetering Weipoortseweg geen probleem voor Zoeterwoudse raad Leidse agenda DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 9 MEI 1969 ONZE CAMPINGSHOW LEIDEN-ALPHEN Zondag 11 mei gesloten. Leiden-Alphen H J. SIE VERDING GEKOZEN TOT GEM.-SECRE TA R IS LAK en LST speelden AVONDMAAL van Joyce Hes We zullen een eigen vorm van to neel moeten zien te vinden", is een uitspraak van 5de-jaars rechten studente Joyce Hes. van wie gister avond in de toneelzaal van Sociëteit Minerva door het Leids Academisch Kunstcentrum en het Leidsch Studen ten Tooneel de een-akter „Avondmaal" werd opgevoerd. Joyce Hes stond voor, de „student" met zichzelf te confronteren. Wie is hij? Wat doet hij? En waar om is hij? Vooral dat „waarom" (het doel van leven) is de basis van de „Avondmaal"-gedachte. In de vorm van dialogen, gedichten, verhalen en met behulp van dia's en bandopnamen pakt Joyce Hes alle le vensproblemen even losje aan. Ze stipt ze aan, brengt ze aan de orde en gaat er weer aan voorbij. Het stuk geeft de indruk, dat Joyce Hes wel met de levensvragen heeft geworsteld of nog worstelt, maar zrj ze ook gemakkelijk van zich af kan schuiven. Ze leeft op een plank, die op drijfzand ligt. Zo lang ze blijft zitten, waar ze zit, zinkt ze niet weg. Ze komt vooruit door de plank aan een uiteinde 180° te draaien. Hoofdpersoon in het „avondmaal" is een studente (het feit, dat ze studeert heeft in feite niets met haar proble men te maken, daarom had Joyce Hes voor hetzelfde geld ,,'n jongere" als hoofdpersoon kunnen nemen), die op haar kamer rustig aardappels zit te schillen en, die haar gedachte over het leven laat gaan. Ze ziet geen oplos sing (waarvoor?) en denkt aan zelf moord. Realiteit en schijnwerkelijkheid worden De student/jongere in de zaal moest zich met de aardappelschilster per sonifiëren. De meesten lukte dat naar alle waarschijnlijkheid, want betreffen de problemen zijn de problemen van jongeren, of zijn het althans geweest. De volwassen kijker keek er tegen aan als een brokje jeugdsentiment. De vorm waarin Joyce Hes. het LAK. het LST en regisseur Jan Wes terman het „Avondmaal" gegoten heb ben mag, wat mij betreft, geslaagd heten, ofschoon tijdens de discussie na de opvoering wel bleek, dat zij meer pretenties hebben gehad dan naar vo ren zijn gekomen. De vondsten met de reclameteksten waren grappig, maar beslist niet nieuw. De verstaanbaarheid kon soms beslist beter en ondanks de opstelling van het publiek ontbrak het contact. De op pervlakkige. geestelijke verwarring kwam misschien wel fysisch over, (men zat op draaikrukjesmaar niet psychisch. Het was Joyce Hes te doen een eigen vorm te vinden. Ze wil studen ten-toneel. In het „Avondmaal" ageert ze op een gegeven moment tegen de gesloten studentenkaste. Dat is tegen strijdig. Heeft Joyce Hes de pretentie gehad de verwarring van het denken van de jonge mens weer te geven, dan is zij daar in geslaagd, heeft ze een eigen vorm van toneel willen maken, dan niet. Toneel door studenten? Ak- koord. Studententoneel? Nee, dat be staat niet. J- L. Mevr. Lindenbof-Hop 20 jaar secretaresse Wit-Gele Kruis" Op J, mei j.l. wast het twintig jaar geleden, dat mevr. A. LindenhojJ-IIop secretaresse werd van de toen jitisl, op gerichte katholieke vereniging voor ge zondheidszorg, het Wit-gele Kruis te Leiden en zij is dit nu nog. Dit was een reden voor liet. bestuur haar onver wacht een intieme huldiging te berei- Op de gisteren gehouden bestuurs vergadering maakte de voorzitter naar aanleiding van de notulen de opmerking, dat mevr. Lindenhoff deze notulen nu reeds twintig jaar op voortreffelijk wij ze heeft verzorgd, doch dat dit slechts een zeer klein gedeelte is van het werk dat zij als bestuurslid nimmer uit de weg is gegaan. Al het werk dat door haar in deze twintig jaar is verzet, werd met verve gedaan, er lag een persoonlijk stempel op. Van haar hart maakte zij een moordkuil en met plezier herinnerde hij zich de vele kritische opmerkingen cn de emotionele betogen die soms uit groeien tot een Credo. Het zou te ver voeren al haar werk zij had ook een groot aandeel in de sinds 1 januari samenwerkende Leidse kruisverenigingen te monteren, Het is meer dan voldoende om te zeggen dat het heel veel is geweest en dat het volkomen belangeloos en met plezier werd gedaan. Hij dankte haar hierdoor en hoopte nog lang in zijn bestuur als secretaresse tc mogen behouden. Niet als vergoeding, dat zou onbetaalbaar zijn, doch als een herinnering aan dit jubileum bood spreker haar een film- Voor de behandeling van ongevallen is het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuis) en vrQdagmid- dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur (dan St.-Elisabeth-ziekenhuis). Burgerlijke stand Geboren: Robert zn. van K. H. Freund en K. Janssen: Marcel zn. van W. van der Plas en W. Klees; Agnes dr. van W. F. Jongeleen en C. A. M. Leeflang; Cornelia K. dr. van H. Niemeijer en G. J. Boseclce; Ellen M. dr. van J. Wol- ters en R. J. Woldhuis; Manon dr. van O. D. Duintjer cn C. H. van Lange; Gordon zn. van T. Pieterse en C. F. Luurs; Brigitta G. M. dr. van A. J. Vij verberg en B. M. van Steekelenburg; Willem R. zn. van W. Smit en J. Piket; Margaretha H. dr. van A. van Duin en M. Hoek. Gehuwd: G. Weenink en H. F. Ver meer; H. G. van Dijk en J. M. C. van Luijk; M. A. van 't End en H. Ruijten- beek; P. J. van Leeuwen en M. Lens; N. H. van der Linden en H. F. Wisse; E. W. Keuris en C. P. N. den Hollander; H. A. M. Koot en C. Velthuijzen. Overleden: F. C. J. Huijts (77) man; P. Veerman (75) man; J. van Benten (76) man; A. J. Lugstein (56) man; J. M. Knijnenburg (40) man; H. Stol (74) man; L. van Hollland (47) man. Ondertrouwd: M. R. Kruk en M. de Bruin; G. P. J. Boers en C. J. M. Stok- kel; R. F. Heijn en L. C. C. Bouchez; J. H. A. L. G. Visser en C. E. J. M. de Graaf; C. A. M. Ouwerkerk en V. W. M. Snijders; R. Rambaldo en W. M. A. van Zanten; H. T. Westerhoud en C. A. Buitenom; W. Meer tens en E. H. M. Reizevoort; J. J. Pot en J. van Polanen; P. J. Slingerland en A. C. Sinteur; W. H. van Bemmel en N. Hendriks; A. A. J. Straman en P. J. J. Vintges; G. J. M. Fransen en A. A. M. van Velsen; J. M. Zuijdervliet en A. Dallinga; J. H. Langezaal en C. Oudshoorn; W. F. van der Post en J. van Leeuwen; M. Har- tevelt en B. Verlind; J. Ouwerkerk en W. Vermond; H. R. Grimme en N. van Nijendaal; G. Gietelink en S. C. Jan- son; J. A. Ophorst en J. Jasperse; P. J. P. van der Kraan en S. Strieker; J. G. Karstens en J. van den Berg; A. H. Dernison en A. M. Anthonisse; G. J. Balder en G. Hooites; J. Gispen en C. N. J. van 't Hoff. De 31 punten tellende agenda die de Zoeterwoudse gemeenteraad gister avond kreeg voorgeschoteld leverde nauwelijks problemen op. De 'verbete ring van de Weipoortseweg, waar reeds lang over wordt gesproken, zal nu spoedig ter hand worden genomen. Een desbetreffend voorstel werd al gemeen toegepuiclit en vlot werd het krediet gevoteerd. Een vurig pleidooi van de heer G. P. Koek voor ver hoging van de subsidie aan de tafel tennisvereniging PIT '54 had tot resul taat, dat B. en W. hun voorstel terug namen en de commissie voor de finan ciën zich hieromtrent nader zal be raden. Een ander agendapunt waar de raad langer bij stilstond was het investeringsprogramma voor de ko mende jaren. Bij de ingekomen stukken was een bijzonder prettig bericht voor de be woners van de Rijndijk. De PTT deelde nl. mede, dat besloten was tot het in stellen van een postagentschap in dit gemeentedeel. Hoewel realisering op korte termijn onwaarschijnlijk lijkt, waren B. en W. bijzonder ingenomen met deze toezegging van de PTT, waar voor reeds zo lang is geijverd. Zo mogelijk zal dit ondergebracht worden in een winkelpand bij voorkeur in het gedeelte ten westen van de straatwég. In het bedrag van ruim 1 miljoen gulden, benodigd voor verbetering van de Weipooortseweg, zal de provin cie voor tenminste 90% bijdragen. Nu gemeente onlangs een achterstallige uitkering kreeg van ruim een ton is de financiering nauwelijks een pro bleem. Om tot spoedige realisering van het plan te komen is een soepele houding van de eigenaren, van wie kleine strookjes grond moeten wor den gekocht, gewenst. Men mag nau welijks anders verwachten; zij hebben immers zelf het grootste belang bij deze verbetering. Doorgaans worden uit het quartaire wegenfonds geen bijdragen verleend voor doodlopende wegen. Dat dit nu wel geschied, komt omdat men binnen afzienbare tijd wil komen tot aanleg van de verbindings weg met de Zuidbuurt. Het feit dat de Heide Mij. dit plan ontworpen heeft houdt niet in, dat zij ook dit moet gaan uitvoeren, zo kreeg Rond het middaguur is ook in Leiden de Emmer aktie ten bate van de Monseigneur Bekkerstichting gestart. AVRO TV-omroepster Alice Mideraa-Oppen heim, Brandpuntjournalist Ad Langebent en het Cock tailtrio zijn vandaag de gehele dag in de weer om de Leidse burgerij te bewegen de beurs open te doen om het geestelijk gehandicapte kind aan dag- en vakantieverblijven te helpen. „Deze emmertjes moeten barstensvol", schijnen zij hier op deze foto te zeggen. We hopen dat het gebeurt. Vanavond is er een grootse manifestatie in de studentensociëteit Minerva. Rampenwagen en autoladder voor Leidse brandweer Dc thans hij de brandweer In gebruik zijnde kraanwagen en gereedschappen- wagen zijn verouderd en zullen over enkele jaren buiten bedrijf moeten wor den gesteld. Een aantal factoren heelt b. en w. doen besluiten de raad voor te stellen deze voertuigen reeds nn te vervangen door een gecombineerde rampwagen. In de eerste plaats zal de brandweer zich in de toekomst nog meer dan voor heen op rampenbestrijding moeten rich ten. In de in voorbereiding zijnde Ram penwet zal naar te verwachten valt aan de brandweer een dominerende plaats worden toegekend. Voor Leiden is er gezien de vele laboratoria een extra gevaar in verband met radio actieve stoffen. De uitrusting van de aan te schaffen rampenwagen is hierop berekend. Voorts zal de aanschaf van een rampen wagen het mogelijk maken om de perso neelsuitbreiding, welke nodig is om ook voor het personeel van de Brandweer een arbeidsverkorting te kunnen invoe ren, te beperken tot twee man. Met de aankoop van een dergelijke wa gen, voorzien van de nodige inventaris, is een bedrag van 150.000,- gemoeid. Tot het materieel van de Leidse brand weer behoort onder meer een mechani sche autoladder van het bouwjaar 1955. In de loop der jaren is gebleken, dat bij grote branden in deze gemeente één autoladder niet voldoende is, zodat meer malen aan een naburige gemeente moest worden gevraagd een ladderwagen ter beschikking te stellen. Het wordt noodzakelijk geacht dat wordt overgegaan tot de aankoop van een tweede autoladder, type Magirus 135 D 12 met een 4-delig ladderpakket en wel ke een uitgeschoven lengte heeft van 30 meter voor de prijs van 143.330, PLEGEN VAN ABORTUS BERECHT De Haagse rechtbank veroordeelde een 30-jarige timmerman uit Leiden terzake plegen van abortus tot 500.- boete en voorwaardelijk drie maanden gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. De officier van justitie had twee weken geleden negen maanden gevangenisstraf, waarvan drie maan den voorwaardelijk geëist. Een 27- iarige collega van deze verdachte, eveneens uit Leiden, werd terzake medeplichtigheid veroordeeld tot ƒ500 boete en voorwaardelijk drie maan den gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar na een eis van zes maan den gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk. Op de oversteekplaats bij Albert's Comer op het Stationsplein werd gis termorgen om kwart voor tien een 73-jarige Voorburgse dame door een personenauto aangereden. Zij liep hier bij een hersenschudding op en werd on middellijk naar het Academisch Zieken huis vervoerd. it Bij een botsing tussen een 56-jarige Haagse automibilist en een 16-jarige bromfietser uit Sassenheim gistermid dag om kwart voor vier, liep laatstge noemde een linker beenfractuur op, ter wijl zijn bromfiets grotendeels in de prak lag. Ook hij werd terstond door de E.H.D naar het Academisch Ziekenhuis ver- 2 bromfietsers botsten tegen elkaar op: Hersenschudding hoofd- en beenwonden Twee bromfietsers, een 15- en een 17-jarige Leidenaar, reden gisteravond omstreeks 9.00 op de Kanaalweg te Lei den op topsnelheid tegen elkaar in, waardoor uitwijken kennelijk onmogelijk was: zij botsten frontaal tegen elkaar op, waarbij de jongste een hersenschud ding en een aantal hoofdwonden be kwam, terwijl de tweede er met een kaakfractuur, een knieblessure en vele hoofdwonden nog slechter van af kwam. Beide jongens werden tegelijk naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. „Jantje v. Leiden" wordt gedoopt Op zaterdagmiddag 17 mei, te 5 uur zal in de jachthaven van Watersportver eniging „Braassemermeer" te Roelof- arendsveen de doop en tewaterlating plaasrinden van het nieuwe Regenboog- jacht No. 96 „Jantje van Leiden". De plechtigheid zal worden verricht door de echtgenote van de burgemeester van Leiden, mevr. J. M. M. van Willigen- Reddingius. VRIJDAG 9 MEI Eigenzorg Selskip Fryslan, 20.00 uur. Louise de Coligny Scholengem. Kleinkunstavond. 19.30 uur. Zaal „Ons Centrum" Dia-avond over de NZH-tram, aanvang 20.00 uur. Toegang vrij. ZATERDAG 10 MEI Vleermuizenlezing met dia's. „Jac. P. Thijsse", Titus Brandsmalaan 150 (ZW). Restaurant „Eigenzorg": Jeugdtoer- nooi LSC „Philidor". Aanvang 14.00 uur. Stadsgehoorzaal Feestavond COVS. 20.00 uur. Imperium Toneelgroep Imperium: Een Slok Aarde. 20.00 uur. ZONDAG 11 MEI Schouwburg: Toneel „De Gastspelers", 20.00 uur. MAANDAG 12 MEI Willibrordgebouw, OegvtgeestKapde- monstratie Ned. Kapperspatroonsbond, 20.00 uur. Rijnlands Lyceum: Interscholaire Con tactcommissie. soli8tencohcours, 19.30 u. Rijksherbarium: Kon. Ned. Natuurhist. Ver. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal: Ned. Ver. van Huis- Kleinkunstcabaret, 14.30 uur. Kath. Vrouwen gilde rijsttafelde Ruim 60 dames, leden van het Kath. Vrouwengilde met dochters, schoon dochters en introdupees, togen gister avond gewapend met bord en bestek naar „Dc Hoeksteen" te Leiden waar mevrouio M. Bruckel-Beiten (Den Haag) een demonstratie rijsttafelbereiding zou geven. De belangstelling was gezien de be schikbare ruimte maximaal voor dit culinaire evenement. De presidente me vrouw J. Staal-van Santvliet was btf- zonder verheugd te konstateren, dat de dames de rijsttafel na aan het hart ligt. De Indische rijsttafel is vaak sterk ge kruid en daarom was de demonstratie des te meer interessant omdat de berei ding plaats vond op Hollandse wijze. Mevrouw Bruckel toonde aan hoe de rijst het best droog te koken was, hoe men op gemakkelijk wijze een kerrie saus bereidde en wat o.m. nasi goring was. Ook groentes werden op de be proefde manier tot bijgerechten verhe- Tegen negen uur, toen de dames de den watertanden, toog men gezamenlijk aan tafel om het resultaat te keuren. Het geheel was met bier of frisdranken afgerond. De demonstratie kon zich geen betere kroon op Kaar werk wen sen toen de zaal als commentaar ten beste gaf „hééééérlrjk". Dat nauw verwant aan dit resultaat bovendien stemming nog opperbest was behoeft geen betoog. Het Katholiek Vrouwengilde afdeling Oegstgeest kan, na het winterseizoen, terugzien op een van haar meest ge slaagde avonden. de heer Van der Ploeg ten antwoord. Het college is geporteerd voor open bare aanbesteding. De heer J. van Diemen had een dyetal vragen: snelheidsbeperking bij gereedkoming, tegelijk nieuwe kabel legging en het zo veel mogelijk be houden van het karakteristieke van deze weg. Wat dit laatste betreft zei de voorzitter, dat een wat ander ka rakter door de verbetering onontkoom baar is al had hij goede hoop dat dit mee zal vallen omdat de verbreding doorgaans aan de landzijde komt. De SLF hebben het leggen van een nieuwe kabel in het vooruitzicht gesteld voor het najaar. GASBUIS? De heer Van Hofwegen vroeg de mogelijkheid te bezien van de aanleg van een gasbuis omdat dit gemeente- deel hiervan nog verstoken is. In de komende weken wordt een enquête gehouden onder de bewoners om de wenselijkheid hiervan te onderzoeken. De heer A. v. d. Poel kreeg ten ant woord, dat in het plan geen voetpad is opgenomen gezien de wegbreedte. De heer J. v. d. Ploeg dacht dat de voetgangers bijzonder gebaat zouden zijn bij een goede verlichting waar over de commissie van openbare wer ken zich nog eens zal beraden. By het voorstel tot bouwrijp maken van de Loethe deelde de voorzitter mede, dat voor de verbinding met de Jan van Banningstraat gedacht wordt aan rustiek voetgangersbruggetje. Nu men besloten heeft de eerder ge dachte plaats voor de nieuw te bouwen openbare lagere school te verlaten, omdat in de toekomst uitbreiding van de geachte tweeklassige school ter plaatse niet mogelijk zal zijn heeft men naar een nieuwe plaats uitgezien. De commissie o.w. adviseert hiervoor op een perceel grond in de nabijheid van de Sjaloomschool in het ontwerp bestemmingsplan Westeindseweg. Dit terrein is nog niet bouwrijp gemaakt maar hoogteligging en peilen van de toekomstige straten zijn reeds bekend. Toegang kan met eenvoudige middelen gemaakt worden vanaf de Richelle- straat of Ambachtsherenweg. De raad ging hiermede akkoord. HOGERE SUBSIDIE VOOR PIT '54? Het voorgestelde bedrag van 10. subsidie per junior-lid van de tafel tennisvereniging PIT '54 achtte de heer G. P. Koek te laag. Hij had daarvoor een aantal sterke argumenten, zoals hoge zaalhuur en grote reiskosten. De heer J. v. d. Ploeg wees nog eens op het vele wat deze vereniging zelf doet om het hoofd boven water te houden zoals de niet geringe oud-papieraktie. Dr. T. Pley zette nog eens de motieven uiteen van de commissie voor de financiën. Uiteindelijk werd besloten om het voorstel aan te hóu'deri tot de volgende vergadering. Dit nadat de heer Koek voorgesteld had het bedrag per junior tot 15.te verhogen. Op aandringen van de heer P. van Hofwegen werd de post tot het treffen van brandvoorzieningen in het raad huis verhoogd tot 1200.De raad nam het principebesluit toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling energiebedrijf. Dit nadat nog eens dui delijk was vastgesteld, dat het niet meer was dan een principebesluit zodat bezwaren tegen bepaalde onderdelen nog niet aan de orde waren. De raad had alle lof voor het inves teringsprogramma. Alleen de heer A. v. d. Poel was het niet eens met de volgorde. De voorzitter zei, dat deze betrekkelijk willekeurig is. Het zijn allemaal dringende zaken maar men moet rekening houden met de tech nische mogelijkheden. De bezwaren van de heer v. d. Poel tegen de Burgemeester Smeetsweg zullen wei nig effect sorteren nu deze reeds op het tertiaire wegenplan is geplaatst. Hij vroeg ook of er voldoende coördi natie tussen wethouder J. Bosman en de heer P. van Hofwegen is nu de laatste enkele van zijn vroegere taken blijft behartigen. De wehouder kon hem hierover volledig geruststellen. Met algemene stemmen koos de raad j de heer H. P. M. Sieverding tot ge- meentesecretaris als opvolger van de heer H. A. Friebel aan wie op de meest eervolle wijze ontslag werd verleend. CENTRALE I.P.V. PROGIL? Bij de rondvraag deed de heer C. Straver het voorstel, de gewraakte Electriciteitscentrale te bouwen op de plaats waar Progil gedacht was in Amsterdam, nu tegen vestiging van dit bedrijf zoveel bezwaar bestaat. Het college zal in een volgende vergade ring zijn standpunt hieromtrent mede- De heer G. P. Koek had enkele vra gen over de doortrekking Nassau- straat en Titus Brandsmastraat, als mede over de reconstructie van de Rijnegommerstraat. Over het laatste krijgt de raad in de volgende ver gadering een voorstel aangeboden. Met de heer P. de Jong had de heer Koek aanmerking op de rommelige situatie die er nu is bij het ontbre kende gedeelte Nassaustraat. Naar aanleiding van opmerkingen van de heer J. van Vliet inzake van het zijn inziens hinderlijk parkeren van grote vrachtauto's in de Veldzicht- straat ging de raad uitvoerig in op deze moeilijke materie in het algemeen. De voorzitter vond de situatie in de Veld zichtstraat niet gevaarlijk en ont raadde en parkeerverbod ter plaatse. „Dat zou uitsluitend negatief zyn; we hebben immers geen andere plaats aan te bieden". Dr. T. Pley zou het normaal vinden wanneer elk bedrijf voldoende particulier parkeerterrein had. Nadat de heer A. v. d. Poel nog ge- informeerd had naar het bewaren van waardevolle papieren op het gemeente huis naast de kluis ging de raad in comité generaal inzake de voorziening in de woonruimte-adviescommissie in de vakature Bosman. Na heropening werd de heer W. G. Kalkers bij acclamatie gekozen. Dit na duidelijke bezwaren van de heer J. v. Diemen tegen zijn kandidaatstelling. Aanbesteding nieuwe kerk te Zoeterwoude Nadat woensdag 7 mei de bouwver gunning van de gemeente was binnen gekomen, werd donderdag 8 mei om 11 uur v.m. op de pastorie de aanbeste ding gehouden in tegenwoordigheid van de heer C. J. v. Oijen, Hoofdinspecteur Bouwinspectie van het bisdom Rotter dam, het voltallige kerkbestuur en de parochiepriesters. Door de uitgenodigde aannemingsbe drijven werd voor de volgende sommen ingeschreven: Aann.Mij. v. Beukering en Borsboom N.V. te Den Haag voor f 501.760,- w.o. BTW f53.760,—); N.V. Aann.Mij. Bik en Breedeveld te Leiden voor f509.600, - (W.O., BTW f54.600,—); Bouwbedrijf Bosman te Zoeterwoude voor f 537.600— (w.o. BTW f 57.600,—); N.V. Aannemersbedrijf F. Geers te Voor burg voor f 492.007,04 (w.o. BTW f52.715,04); Bouwbedrijf Niersman N.V. te Voorschoten voor f512.960,(w.o. BTW f54.960,Stikvoorts Bouwbu reau N.V. te Voorschoten voor f 526.400,- (w.o. BTW f56.400,— Het kerkbestuur heeft besloten aan het bisdom machtiging te vragen zyn architect, de heer P. N. A. Sips te Den Haag, te knnen opdragen de gunning te verlenen aan de fa. Geers te Voorburg. Over enkele weken kan het heien van de feestelijke „eerste" paal plaatsvinden. De raming van de architect was f473.570,— incl. BTW). PIT '54 WEER OP PAD j Morgen zullen de leden van de tafel- tennisvereniging PIT '54 er weer op uit j trekken om oud-papier in te zamelen, 'n Periodiek terugkerende aktie die onmis- j baar is voor deze vereniging. Het wordt bijzonder op prijs gesteld wanneer het I pakket stevig samengebonden tydig ge- I reed wordt gezet. Diamanten kroon op huwelijk P. Berg - Van Velzen, Zoeterwoude Het Is dezer dagen dubbel feest in liet Zoeterwoudse bejaardencentrum Huize echtpaar Waayer-Kneppers zijn op de zelfde etage ook de „bruidsdagen" inge gaan voor liet diamanten paar Petras Berg en Margaretha van Velzen. Achtenvijftig jaar van hun huwelijk woonden zij in de Noordbuurt. Twee jaar geleden verhuisden zij naar Huize Em- maus. Aanvankelijk in de „zelfstandi genflat", gingen zij vorig jaar over naar het verzorgingshuis. De heer Berg, wiens vader het historische beroep had van „asman en nachtwacht" in gemeen tedienst, werd in 1880 in Zoeterwoude geboren. Vanaf zijn 11de jaar heeft hij altijd op de boerderij gewerkt. Deze lange periode is slechts onderbroken ge weest door twee jaar militaire dienst. Hier was hij, hoe kon het anders, inge deeld bij de cavalerie. Zijn hoge leeftijd is hem wel aan te zien, maar merkwaardig genoeg leest hij nog zonder bril. Hy verlaat z'n kamer slechts voor de dagelijkse gang naar de kapel. Overigens heeft hij zoals altijd nog steeds zijn geestige opmerkingen. Als zijn vrouw haar leeftijd mededeelt, zegt hij: „Moeder wat word je oud". De bruid zag het levenslicht in Schipluiden in 1886 en heeft voor haar huwelijk ook altijd in boerengezinnen gewerkt. Breien is nog steeds haar grote hobby, want er is altyd wel iemand in het nakomeling schap die wat gebruiken kan. Er zyn 10 kinderen in leven, één is jong gestor ven, 73 kleinkinderen en 22 achterklein kinderen. De gezondheidstoestand laat geen al te uitbundige feestviering toe, maar men hoopt er op Pinkstermaandag, 26 mei, toch een gezellige dag van te maken. Na de H. Mis in het bejaardencentrum is het feest in Don Bosco, waar zelfs een receptie niet ontbreekt.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5