.m mening Nachtwacht van Zweden9 naar Amsterdam Proefschrift tast gangbare memng aan Nederland was niet zo gastvrij voor de joden Inspraak nodig in van leerlingen en onderwijs studenten Scheurleer van 1925 eindelijk vervangen Werkgroepen van KVP: Kom-kom, tuut-tuut, ho-ho in New York Bedillerige docenten moeten van katheder af Portugal jaagt op ontsnapte rebel „Oliemij nen verlengen oorlog in Biafra" Uitkering aan personeel SER voorgesteld Ned. Solistenensemble belofte voor toekomst 196)1 VRIJDAG 9 MEI 1969 DE LEIDSE COURANT je Zweedse Konink- ijlce Academie voor clwne Kunsten heelt legezegddat Rem- rands schilderij: „De amenzwering van 'laudius Civilis" ten- oon gesteld zal worden p de tentoonstelling Rembrandt 1669 969", die van 13 sep- ember tot en met 30 ovember 1969 in het \ijlcsmuseum te Am- terdam gehouden zal orden. Slechts één eerder was dit ereldberoemde doek, at in de wandeling iel „De Nachtwacht an Zweden" wordt enoemd, buiten Zwe- en geëxposeerd, en iel in 1925 in Amster- lembrandt heeft dit childerij gemaakt in 3 voor het Stad- luls op de Dam. In erste instantie had Govert Plinok ge raagd de geschiedenis n de Batavieren uit beelden ter decora.-, ie van de grote galerij Toen hij plotse- ing overleed werd de pdracht over een antal schilders ver- leeld. Rembrandt ireeg de Samenzwe- ing van Claudius Ci- ilis te schilderen. In de zomer van 1662 was het stuk ge- •ed en bevond het zich in de grote galerij in het stadhuis. Eind augustus waren er noielijMieden ontstaan met de opdracht- ;evers, die verand eringe wensten. Het childerij keerde terug naar Rembrandts itelier, maar er werd kennelijk geen over- enstemmdng bereikt, want eind septem- gdng de opdracht naar Jurriaen Ovens, jeze maakte het onvoltooide schilderij •an Flinck af; dit doek is nog ter plaatse lanwezig. Rembrandt, die met het enorme doek 550x550 cm.) bleef zitten, heeft het wat dedner gemaakt: hij sneed het midden- buk eruit. Dit nog altijd grote doek (bijna nieter hoog en ruim 3 meter breed) is de Claudius Civilis, zoals wij die tegen woordig kennen. Wat er tussen de weigering en 1734 met het schilderij gebeurde is niet bekend. In dat jaar wordt het in Amsterdam geveild gekocht door een Zweed; in 1766 komt iet in Zweden, waar het in 1798 geschon- wordt aan de Academie voor Schone iunsten. Deze heeft het als bruikleen n liet Nationalmuseum te Stockholm ge plaatst. Kunst en kunstenaars In de Rijksacademie van Beeldende Kunsten, Stadhouderskade 86 Amster dam, opent de ambassadeur van Bel gië, Z. Exc. dr. D. van Cauwenberg; opwoensdagmiddag 14 mei' een ten toonstelling van grafiek van Edgard Tytgat uit een Arhsterdamse verza de Kloosterkerk aan het Lange Voor hout wordt zaterdagavond 17 mei eer concert gegeven door organist Wim van Beek m.m.v. het Rotterdams ka- mermuziekcensemble Intértexta onder leiding van Gerard Akkerhuis. Op het programma staan werken van Bach, Handel, Haydn en Mozart, lalcrie De Sfinx, Oudezij dsvoorburgwal !41 Amsterdam, exposeert tot 27 tekeningen van H. J. Mahlberg. Dé expositie wandkleden van Carine der Meer is verlengd tot 25 mei. (Van e verslaggevers) DEN HAAG Van 153 K.V.P.-werk- groepen staan er 142 positief tegenover inspraak van leerlingen en studenten in het onderwijs. Elf werkgroepen wijzen die inspraak af en drie werkgroepen wa ren verdeeld. Uit het verslag van de werkgroepen blijkt, dat over de inhoud van de in spraak de meningen' verschillen. Geen bezwaar bestaat tegen inspraak over al le onderwijszaken die niet met het pro gramma, het rooster, de methodiek en aanstelling van leraren en hoogleraren te maken hebben. Het onderwijsgehal- te en de leerstof lenen zich niet zo voor inspraak van leerlingen en studenten, „omdat men al te gauw de gemakke lijke weg zou kiezen en bepaalde vakken als onbelangrijk zou willen schrappen, terwijl die toch grote waarde hebben". Een flink aantal werkgroepen wenst ech ter ook inspraak in deze zaken vap on derwij sgehalte en leerstof. Zij zien in spraak in het onderivijs als „overleg over die onderwijszaken, die niet direct met het onderwijs zelf te maken heb ben". De docenten zouden van hun hoge katheders moeten afdalen om met de leerlingen en studenten samen te spre- (Van i i correspondent) NEW YORK Vancouver, Adminton, Winnipeg, Toronto, Ottawa, Montreal, heel Canada door van west naar oost overal heel kleine stukjes Nederland met Canadezen die ineens Nederlander blijken te zijn. Maar die nog al te graag bekende liedjes proberen terug te vinden het programma van de reizende caba retier Seth Gaaikema. Bijna de helft van onze tournee zit >p", zegt Gaaikema vlak voor zijn voorstelling in New York, waar hij i met pianist Henk van Dijk de zoveelste variatie brengt op zijn pro gramma „Kom-kom, tuut-tuut, ho-ho"., „Iedere keer is het weer net even anders. Die groepen Nederlanders in het buitenland zijn nooit hetzelfde. Grofweg ze in twee categorieën kunnen onderbrengen. De groep die zeer nauwe banden met Nederland heeft, die uitge sproken Nederlands blijft in het land waar ze tijdelijk vertoeft. Dat zijn de mensen die uitgezonden zijn door Neder landse bedrijven, door de regering en die ;en kort aantal jaren in het buiten land zijn. En daarnaast zijn er de men sen die uit Nederland zijn weggetrokken i Canada of de States een nieuw bestaan op te bouwen. Mensen die hun Nederlandse periode willen afsluiten en dat vaak o zo moeilijk kunnen. En die intens genieten van zo'n avond cabaret in het Nederlands. Voor dat publiek ben je iets heel bijzonders. Daarin ligt ook bet grote verschil met het optreden in Nederland. In Amsterdam kunnen de mensen even goed naar Herman van Veen gaan of naar Paul van Vliet. En soms komen ze dan ens een avondje bij Seth Gaaikema. Maar voor die Hollandse boer in Winni peg, Canada ben jij de enige. En hij ge niet intens als je vraagt: „weet u nog e in Nederland zongen „mijn eerste meisje van de hij is onmiddellijk bereid mee te zingen. En hij lacht, als je dat afkapt en vertelt dat dat al sinds meer dan een jaar veranderd is, dat oude lied, in „het eerste hippie waar ik hasjies mee rookte". Van New York gaat de toernee naar St. Maarten, Curasao, Aruba en Suri name. Dan door naar Caracas en van daar vermoedelijk naar Rio. Bijna drie maanden. Eind juni vertrekt Gaaikema uit New York terug naar Nederland, waar hij op 15 september in Gronin gen zijn eerste optreden van het nieu we seizoen heeft. Gaaikerqa beschouwt deze toemee als een geweldige ervaring en de grote aantallen manchetknopen en Pennehouders met bisons en Canadese viooltjes die zijn koffers loodzwaar en wetenschappelijk teamwerk te verrichten. De onderwijsgevers wordt nogal eens autoritair optreden verwe- „bedillerig als zij zouden zijn". Leerlingen en studenten zouden eerder ageren tegen de wijze waarop zij gezag uitoefenen dan dat zij het gezag zelf ve- werpen. „Wij willen overleg en horen om we een bepaald vak moeten Volgens verschillende werkgroepen bestaat het onderwijs nog te veel uit het instampen van „weetjes" en schiet het tekort in de vorming tot gemeenschaps- i. De staatsburgerlijke vorming zou in de kinderschoen staan. In het we tenschappelijk onderwijs zou de specïa- ,In het leven heeft men meer nodig dan vakkennis alleen", zo wordt opge merkt. Daarom vragen leerlingen en stu denten inspraak in de samenstelling het studiepakket. Een klein aantal werk groepen tenslotte protesteert hevig te gen de „rellenschoppers" onder de stu denten, „die beter zouden doen te stu deren dan voor alles en nog wat te de monstreren". Deze werkgroepen noe men eisen tot het vertrek van hoogle raren absurd en wensen de benoeming van hoog-leraren in geen geval aai spraak van studenten te onderwerpen. Zij ergeren zich met name aan hel waardige optreden tegenover minister Ver-inga. „Ze hadden een slechtere baas kunnen treffen", zo schrijft een werkgroepen. Minister Veringa wordt door verscheidene werkgroepen hoog ge waardeerd. De meerderheid vindt ten slotte, dat het totale onderwijs in derland wat democratischer en minder paternalistisch moet worden. Cabaretier Seth Gaaikema, nu nog in New York, straks in de West en misschien naar Rio. ken, bewijzen dat het voor veel anderen :n even grote gebeurtenis was. Zijn verdere plannen? „Ik zou wel eens. over twee. drie jaar, een show in het Engels willen brengen", zegt hij voor zichtig. „Maar dat' zijn nog maar een paar losse ideeën". Nieuwe directeur Kerkmuziekschool UTRECHT (ANP) Met ingang t 1 augustus 1969 is de zeereerwaarde heer L. G. G. A. Kuypers, muziekleraar te Breda, benoemd tot directeur van het Ned. Instituut voor Kath. Kerkmuziek te Utrecht. Hij volgt dr. J. Mirck op, die per dezelfde datum op eigen verzoek deze functie is ontheven. LISSABON (Reuter) De PIDE, Por- tugals politieke politic, zoekt in het hele land naar de 47-jarige Herminio da Palma Inacio, een felle tegenstander van het Portugese bewind die gisteren uit een gevangenis in Oporto is ontsnapt. De politieke politie heeft Palma, die de leider is van een in Portugal verboden organisatie, een „zeer gevaarlijk man" genoemd. Palma ontvluchtte uit de gevan genis op de dag dat een rechtbank in Oporto hem zou veroordelen wegens het illegaal binnenkomen van Portugal, het bezit van vuurwapens en plannen om de regering omver te werpen. Palma had later nog terecht moeten staan in Coim- bra wegens het organiseren van een bankoverval, de grootste die ooit in Por tugal is gepleegd. ManchesterMilan Wij zijn van mening, dat er een direc te uitzending moet plaatshebben donder dagavond van de voetbalwedstrijd Man chesterMilan. Zo niet dan verzoeken, wij u uw poolformulier niet in te le veren. Bezoek ook geen betalende clubs „maar steunt uw eigen vereniging door uw poolgeld voor lx direct aan hen af- te dragen. Geen uitzending dan ook geen pool. Een van de velen, die protesteren. Waar blijven nu de studenten??? C. Z. te P. MGR: RODHAIN ROME (KNP) De president va Internationale Caritas Organisatie, de Franse mgr. Jean Rodhain, heeft enkele grote oliemaatschappijen ervan beschul digd de oorlog in Nigeria te verlengen, omdat zij er Ibelang bij hebben. Hoe lan ger de oorlog tussen Nigeria en Biafra duurt des te waardevoller worden daar de olievelden. „Ondertussen moet", aldus de president n Caritas Internationalis, „de bevolking daarvoor bloeden". Mgr. Rodhain legde deze verklaring af de vergadering van de CaPitas Inter nationalis te Rome, waarin alle landelijke katholieke caritasorganisaties sa werken. Hij bracht de vergadering slag uit van zijn bevindingen in Nigeria Trouw aan gezag in bezetting voor velen ondergang (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT „Wy Nederlanders, wat zyn we toch vreemde mensen. Met tranen in de ogen kyken we naar het dagboek van Anne Frank, het kleine, joodse meisje uit Amsterdam, die de strijd tegen de bezetter uiteindelijk ook moest opgeven. Met een brok in de keel lezen of horen we weer van de ver schrikkingen van Dachau of Maut hausen. Maar beseffen dat in onze ge schiedenis van vele honderden jaren ge leden tot nu toe de joden een onderdruk te groep waren, doen we niet. Of mis schien moeten wc zeggen: willen we liever niet beseffen?" Tot deze harde conclusie komt de Amsterdamse docent C. Reynders (53), aardrijkskundeleraar, die vanmiddag is gepromoveerd aan de rijksuniversiteit te Utrecht tot doctor in de sociale weten schappen op een opzienbarend proef schrift, over de historie van de joden in Nederland getiteld: ,,Van joodse natiën tot joodse Nederlandrs, een onderzoek getto en assimilatieverschijnselen tussen 1600 en 1942". De verdere conclusies uit het proef schrift zijn niet mals. Van de gang bare voorstellen van een grote mate van gastvrijheid ten opzichte van vreemde en verdrukte joden in Nederland, laat het proefschrift niet veel over. Hoe kwam dr. Reijnders „Ik ben zelf geen jood" ertoe juist dit onder werp dat meer met geschiedenis dan met aardrijkskunde te maken heeft, te nemen voor zijn proefschrift? „Ik ben Amsterdammer, als kind ben ik tussen de joden opgegroeid. Aan de hand van mijn vader wandelde ik door de jodenstraten waar de geslachte ganzen aan ue gevels hingen en waar de win keliers met hun hoed op achter de toon bank stonden. Als kind heeft me die wereld, die merkwaardige wereld, ge- intrigeerd. Ik zag joden met hoge hoeden op naar de synagoge gaan, Bovendien moet men niet vergeten dat van mijn buren er na de Duitse bezetting geen is teruggekeerd". Dr. Reijnders heeft het niet gemakke lijk gehad bij het bronnenonderzoek voor zijn proefschrift. Allereerst waren veel van de archieven vernietigd door de Duitsers, ten tweede werkten de joden in bet begin niet zo best mee. Zij namen afstand van deze „goi" (hun woord voor christen) die zich wilde binnendringen in hun wereld. Bovendien waren vele archieven waarin o.a. het materiaal van de volkstelling van 1941 was geborgen, niet gecatalogiseerd. Afzonderlijk Dr. Reijnders: „De joden blijven een af zonderlijke groep vreemdelingen. Enigs zins vergelijkbaar met de zigeuners die door hun nomadisme tegengesteld zijn aan de honkvaste burger en die voortdurend wantrouwen en uitstoting bloot staan. Keuren en handvesten maken duidelijk dat privileges aan de joden gegeven, als uitzondering, recht verstaan moeten wor den. uitzonderingsrectot, dat beperkingen inhoudt voor die burgers uit Portugese. Duitse en andere gebieden, die tevens Trouw aan het gezag heeft een groot deel van de joden tot de ondergang gevoerd tydens de Duitse bezetting. STEDEN In zijn dissertatie behandeld dr. Reijn- I ders uitvoerig de geschiedenis van dc jo den in ons land. Stuk voor stuk worden verschillende steden onder de loep geno men: Hoorn. Deventer. Maastricht. Lei den. Amsterdam enz. Over Leiden schrijft hij dat zich daar in 1714 de eerste joodse koopman vestigde. In 1723 keurt de over heid een reglement voor de joodse ge meente goed. op het Levendaal komt een synagoge. In 1733 wordt toelating van joden in Leiden beperkt. Hel blijkt dat de meerderheid der gevestigde joden uit Amsterdam afkomstig is. In 1809 wonen in Leiden 233 joden. In 1941 zijn er in de stad 350 Nederlandse en 25 buitenüandse Docent C. Reynde jood zijn. In wezen gaat het om de hou ding ten aanzien van de joden of zij de rechten van mens en burger dienen te hebben. Bij debatten in 1796 komt dit met evenzovele woorden ter sprake en men zal deze'rechten ten dele schoorvoetend ge en blijven geven. Tijdens de Duitse bezetting worden deze rechten aangetast tot in het meest fundamentele: het recht om te leven". Hy constateert verder, wat de Duitse bezetting betreft, dat de onrechtmatig heid van de Duise maatregelen tegen de joden behoudens het verzet van joodse groepen, een aantal protesten, o.a. van de kansel van kerkelyke ge zagsvoerders, van universitaire en ambtelijke autoriteiten individueel, en door de Amsterdamse proteststaking in februari 1942 nooit openlijk aan de orde is gesteld; niet door de joodse ra den, maar evenmin door de regerings instanties in Den Haag en Londen. CONTROLE OP VERVUILING VAN DE LUCHT DEN HAAG (ANP) Het Tweede- Kamerlid Van der Spek (PSP) heeft de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid schriftelijk gevraagd of het juist is dat het plan bestaat een uit gebreid onderzoek naar de controle van luchtverontreiniging op te dragen aan de r(jksverdedigingsorganisatie T.N.O. De heer Van der Spek wil weten of het juist is, dat de RVO-TNO dit onder zoek graag wil doen, onder anderen om dat daardoor het imago van deze organi satie bij het publiek zou worden ver beterd. Het PSP-Kamerlid is van mening dat het zeer ongewenst is. dat bij één organisatie zo uiteenlopende taken als militaire research en volksgezondheids- research worden ondergebracht. Hij uit voorts de vrees, dat de afwijzende hou ding, die veel' wetenschapsmensen t.a.v- de RVO-TNO innemen, schadelijk zal kunnen zijn voor de uitvoering van het luchtverontreinigingsonderzoek. De heer Van der Spek acht het meer voor de hand liggend dit onderzoek op organisatie TNO en/of aan het rijks te dragen aan de bestaande gezondheids instituut voor de volksgezondheid of nog| beter aan een nieuw op te richten TNO- organisatie voor de milieuhygiëne. DEN HAAG (ANP). Het dagelijks bestuur van de sociaal-economische raad stelt de raad voor aan het in zijn dienst zijnde personeel een uitkering-ineens v f 125.te verstrekken. De raad zal een vergadering op 16 mei in het Haagse Congresgebouw dit voorstel behandelen. In het gebouw van de Haagse Kunst kring, Denneweg 64, wordt zondag 18 mei een concert gegeven, gewijd aar werken van Egon Wellesz (geb. We nen 1885) en Hanns Jelinek (Wenen 19011969) Uitvoerenden zijn Louise Verheul, sopraan, Judith Gerö, alt viool, de fluitisten Peter Dieleman, Govert Jurriaanse, Rien de Reede en Koos Verheul, Jan Goudzwaard, gitaar, de pianisten Jan van der Meer en Ben Hurrelbrinck, Hans Roerade, hobo, Aart Rozeboom, klarinet, Wim Roera- Op vrijwel elk koorconcert en op bij- et elke oratoriumuitvoering kan men de gerechtvaardigde klacht vernemen dat de medewerkende solisten met hun men en hun voordracht slechts of helemaal niet bij elkaar passen én dat daardoor menig duet, terzet of kwartet onvoldoende tot zijn recht komt. Alleen al daarom moet men het onvoorwaar delijk toejuichen dat een achttal van zulke solisten hun individuele aspiraties op gezette tijden op zij zetten en zich in een Nederlands Solistenensemble aan eensluiten. Onder die naam heeft gis teravond in een geheel gevulde Rolzaal dubbel vocaal kwartet een hoopge vende belofte voor de toekomst afge- Natuurlijk is het niet in eerste aanleg de bedoeling van dit solistenensemble enkele goed op elkaar afgestemde so listenkwartetten te doen ontstaan maar dat zou wel een heel nuttige consequentie ervan kunnen zijn, tenminste wanneer het ensemble zijn eigenlijke doel weet te bereiken. Dat doel is een weergave op hoog niveau van de oude polyfonie en van de vocale muziek van de moder nen, zowel a capella als met uiteenlopen de begeleidingen. De omschreven repertoirebeperking ligt voor de hand. Tijdens de romantiek was de compositorische aandacht voor namelijk gericht op ensembles van gro tere omvang. De oude polyfonisten ech ter en ook de hedendaagsevocale ka mermuziek vereisen „solistenwerk", wat vocaal en artistiek niveau aangaat, r danwel „solistenwerk" in een volmaak te eenheid en een gesloten harmonie. Niemand zal verwacht hebben dat de vier zangeressen en de vier zangers, van wie de bas Chris Verhoog de arti stieke leiding op zich nam, nu reeds een dergelijk niveau bereiken. Daarvoor is zeer langdurige en intensieve studie no dig. In een Missa Brevis van Palestrina en een Franse psalm van Sweelinck bleek dat er aan dè egalisatie van de stemmen nog wel een en ander moet ge beuren, dat de volumeverhoudingen nog niet altijd goed zijn uitgebalanceerd, dat het klankbeeld niet steeds helder blijft kortom dat men vaak nog te veel voor eigen rekening en risico zingt. Naarmate de avond en het bijzonder interessante programma vorderde, kwam beter op dreef. Men hoorde aardi ge oude chansons, onder meer van Des Prez, werkjes van Jan Belle, motetten Marcus Teller, die nog door wijlen 3 Schouwman in partituu- werden gezet, een een modern motet van de Duit- t Hugo Distier. Het nog prille 1 Colloquium Musicum zorgfie voor instrumentale afwisseling door, nog niet volmaakte maar wel ver dienstelijke weergave van een trio voor fluit, viool en continuo van Jean Baptiste qentin le Jeune en door assi stentie in de motetten van Teller, te Knentin le Jeune en door assistentie de motetten van Teller. Er is alle reden de verdere verrich tingen van het Nederlands Solistenen semble met belangstelling te volgen, de, hoorn, Kees Olthuis, fagot. Ks. Muziekcollectie Gemeentemuseum in nieuwe catalogus ?5> Cultuur die is opgeborgen in wat zeggen dat Scheurleer door gus liet maken bibliotheken en archie ven en die niet goed en uit voerig is beschreven en ge catalogiseerd, is dode cul tuur. Niemand weet het juiste gebruik van te maken. Daarom was het van zoveel belang dat de Am sterdamse uitgever Frits Knuf oude componisten i catalo- werking zijn logisch gebied gespecialiseerde al 200 in aanmerking dat daar lijking Intussen hele archieven Staten worden verscheept, vermoedt men toch dat mer er wel een jaar of tien ge- Toekomststad in Gemeentemuseuir (Van een onzer verslaggevers) —DEN HAAG Het beeld van de ideale toekomststad is het onderwerp van de tentoonstelling van de Haagse kunstenaar Alfred Eikelenboom, die van 17 mei tot en met 29 juni a.s. te zien is in hel Haags Gemeentemuseum. De tentoonstelling bestaat in feite slechts uit één stuk, een enorme ma quette van de stad „Dynapolis", die volgens Eikelenboom „een stedebouw- kundige utopie" is. Het interne verkeer zal er circuleren door een buizenstelsel en de bewoners beschikken er over allerlei soorten vliegtoestellen; een stad zonder in- of uitvalswegen, want de verbinding met de buitenwereld vindt er plaats door de lucht. Alfred Eikelenboom zal zelf zijn ideeën en werk nader toelichten in een tweetal lezingen, die respectievelijk op woensdagavond 21 en 28 mei a.s. in hei museum worden gehouden. De expositie van Eikelenboom wordt gehouden in het kader van de tentoon stellingenserie van werk van Haagse- kunstenaars, waarin eerder onder meer Peter Struycken en Ray Staakman ex poseerden. het Ge- en bijvoorbeeld ook de eollee- zorg voorbereide catalogus 'oensdagmorgen meentemuseum wethouder tie Wilzen het eerste deel kon opera aanbieden catalogus van de wercldbe- dan beseft de vroegere Franse Koninklijke Schouwburg is bijgekomen, gi- door 2 i de aanwezige historische Wethouder Wilzen bracht theoretische werken van. toespraak hulde aan de coi zal worden gevolgd' centieuze samensteller i of 3 i delen met het eerste deel Operagezelschap Forum geeft morgen de tweeduizendste voorstelling sinds de groep in 1955 werd gesticht. De tweeduizendste is Die Lustige Witwe, Franz Lehars operette, die werd op gevoerd in de Stadsschouwburg te Groningen. muziekbibliotheek, gantische werk het schiften, de allerbelangrijkste schatten aan de heer Caspar Lutz, de herbergt. Dc- determineren en beschrijven van de muziekbibliotheek in technische assistent van de andere genres en uit andere uitgever, Hoewel het grote tijden. Compleet kan en be- publiek dat waarschijnlijk een catalogus die dateerde catalogi ervan een kostbare hoeft de catalogus van de moeilijk kan begrijpen, doet uit.... 1925. en hachelijke onderneming, bibliotheek niet te zijn. het de naam van Den Haag Wel compleet wordt de even- als cultureel centrum goed eens in voorbereiding zijnde, dat zo'n catalogus over de ook uit zeven of acht delen gehele wereld gaat. Pas als de alle delen zijn verschenen, ar- kan men zeggen dat de Haag de uitgever ook wat se muziekhistorische schatten belangstelling venvacht, voor alle serieuze onderzoe- Er zijn over de gehele Dat het zo lang heeft ge- reld betrekkelijk weinig in- duurd voordat de befaamde stituten, laat staan particu- collectie Scheurleer, overge- lieren, die zich de aanschaf bestaande catalogus gaan in handen van de ge- van zulke uiteraard dure muziekinstrumenten, meente en aanzienlijk uit- catalogi kunnen veroorloven gebreid, opnieuw werd be- en voor wie zulke catalogi schreven, is gemakkelijk ge- ook direct zin hebben. Met Van het de kers in binnen- en buitenland noeg te verklaren. Het wil steun van de gemeente en bibliotheekcatalogus, die een toegankelijk zijn geworden. Zeven pet. in CAO woningcorporaties UTRECHT (ANP) Partijen betrok ken bij de C.A.O. voor de woningcorpo raties hebben een akkoord bereikt over een herziening van de C.A.O. per 1 april 1969. De looptijd van het contract waaronder ongeveer 4500 mensen vallen is verlengd van één jaar tot 21 maanden (1 april 196931 decem ber 1970). De salarissen worden per 1 april 1969 verhoogd met zeven pro cent. Op die datum vervalt de duurte- toeslag zoals die over januari, februari en maart is verstrekt. Op 1 januari 1970 volgt een salarisverhoging van vijf procent.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 15