Aantrekkelijk slot van K O-cursus modeontwerpen Leidse agenda Uitzending kinderen naar kinderherstellings- en vakantiekolonies BIOSCOPEN MARKTEN IN HET SFEERVOLLE en artistieke, interieur van de Grote Pers in het ste- j deiijk museum „De Lakenhal" hield ■oensdagavond modeontwerper Bert Nu- aan, na een interessante inleiding over! deding van vroeger, heden ten dage en( n de toekomst (wordt nog korter en „als nen vandaag iets maakt, is het morgen >ijna ouderwets") een openbare slotuit- poering in samenwerking met de deel neemsters aan de K&O-cursus „Volg de jiiode naar eigen ontwerp". Deze cursus ;rok het afgelopen seizoen twintig deel- ïeemsters. De jonge modeontwerper Bert Nuhaan - 31 jaar die samen met zijn 21-1 arige vrouw Marijke Nuhaan-Van Roon ■ijn modehuis op de Libanonweg te Rot terdam heeft .verzorgt meer de tech- jiiache kant terwijl Marijke de creatieve lapecten van de exclusieve modellen voor iaar rekening neemt. De vele fraaie ïoofddeksels, bijoux en coiffures (hoe men zelf ook bijjoux en hoedjes kan maken wordt op deze K&O-cursus ge- eerd) waren van Marie-Eugénie Abel en echtgenoot, Keereweer 10 te Rotterdam. Op de J 1 «»•- i werd veel gebruikt f Smaakvolle show in De Lakenhal maakt van gordijnstoffen, waaronder draion en katoen; het laatste zagen we verwerkt in een geelbruin gebloemd mouwloos jurkje met zij-plooitjes. Van draion gordijnstof was een eenvoudig beige tuniepak met lange rits en plooi midden achter en smalle dus niet vol gens mode 1969 wijduitlopende pijpen. Beeldschoon was een wit zijden (zoge naamde India-ziide) tweedelig pak, waarvan de edelstalen knopen gewoon kleine bijoux waren. Veel bewondering ging ook uit naar een driedelig roodge streept vrijetijdspak: een tuniek met pan talon en los vallend jurkje erover en alle afzonderlijk te dragen. Bij een fraai rose jurkje van wollen crêpe en cein tuurtje middenvoor werd een rose ge haakt uniek zomerhandschoentje gedra gen met slechts vier vingers: de duim bleef bloot1! LEUK WAS de biesgarnering op de rug van een groenblauw gebloemd syn thetisch jurkje, door de ontwerpster zelf gebracht. Een beetje klassiek Romeins deed een beige wollen crêpe japonnetje aan met goudkleurig opgezet band en vetersluiting. Heel fijn vonden wij een zwarte pantalon met iets uitlopende pij pen de ontwerper houdt niet van wijde pijpen met zwart mouwloos hesje (waaronder niets wordt gedragen) en rijkelijk gecombineerd met heupceintuur en kettingen van edelstaal. De meeste modeshows besluiten met de bruid. Gistei-avond waren het er twee: een in het lang en een in het kort beiden in eigen ontwerp en pas getrouwd. Wc bepalen ons tot het bruidje in het kort, dat gekleed was in een wit trevira mouwloos japonnetje met bijpassende mantel en hoedje, royaal gegarneerd met kant. Door de grote belangstelling die voor deze succesvolle K&O-modecui-sus bestond zal er waai'schijnlijk in het na jaar opnieuw een te Leiden georgani seerd worden. A.P. Mr. J. C. de Vroom gedecoreerd door Ned. Roode Kruis Mr. J. C. de Vroom, sinds mei 1945 secretaris van de afdeling Leiden en Omstreken van het Ned. Roode Kruis, heeft zich genoodzaakt gezien wegens toenemende drukke werkzaamheden zijn functie als secretaris neer te leggen. Deze taak zal, zoals wij vorige week berichtten, worden overgenomen door nir. J. G. Bergmeijer, directeur van het St.-EIisabeth-ziekenhuis. Aan mr. De Vroom, die wel deel blijft uitmaken van het bestuur van de afde ling, werd bij deze gelegenheid door het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis als blijk van waardering voor het uitzon derlijk goede en vele werk, dat hij gedu rende een lange reeks van jaren voor het Ned. Roode Kruis heeft verricht het Krius van Verdienste in zilver, bij be vordering, toegekend. Deze onderschei ding werd tijdens een onlangs gehouden bestuursvergadering door professor dr. P. J. Gaillard, voorzitter van de Afdeling met enige welgekozen woorden aan mr. De Vroom uitgereikt. Personeel Langezaal dag „in de boot" Gezellig varen over de rustige baren. Dit deed gisteren het personeel van Langezaal in het kader van het 125- jarig bestaan van dit bedrijf. De West einder en de Kaag werden in alle rich tingen doorkruist, waarbij enkele malen werd afgemeerd in 'Het Kompas'. Hier I njncentreerde zich in de loop van de ivond ook de gezelligheid, die onder broken werd door de komst van Brom snor, die op het Kaageiland verbleef en alvast maar ging collecteren voor de Stichting Mgr. Bekkers, een actie ten behoeve van het geestelijk gehandicapte kind. Zijn enthousiasme voor dit hulp behoevende kind bracht een bedrag van 625,hijeen. Een prachtig resultaat. Vier leden van het personeel bij loting aangewezen werd een vlieg reis naar Madrid en het bijwonen van de finale in de Europacup (Ajax) in het vooruitzicht gesteld. Het was een atten tie van de directeur, de heer Langezaal, die bovendien aan ieder personeelslid een enveloppe met inhoud aanbood. Ook voor de heer Langezaal was er deze dag nog een verrassing; namens broers en zusters werd hem een geschilderd por tret van zijn moeder aangeboden. Het heerlijke weer droeg er deze dag veel toe bij, dat van een zeer geslaagd jubi leumfeest kan worden gesproken. Eerst in de nacht werd „de tros los gesmeten" keerde men naar de Sleutelstad te rug. Het feest, waarvan allen zo intens genoten, was voorbij. DONDERDAG 8 MEI Hooigracht 5 Laatste E.H.B.O.- vervolgcu'rsus Peerke Donders. 20.00 u. VRIJDAG 9 MEI Eigenzorg Selskip Fryslan, 20.00 ur. Louise de Coligny Scholengein. Kleinkunstavond. 19.30 uur. Zaal „Ons Centrum" Dia-avond 'er de NZH-tram, aanvang 20.00 uur. Toegang vrij. ZATERDAG 10 MEI Stadsgehoorzaal Feestavond COVS. 20.00 uur. imperium Toneelgroep Imperium: Een Slok Aarde. 20.00 uur. Voor de behandeling van ongevallen is het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuis) en vrijdagmid dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur (dan St.-EIisabeth-ziekenhuis). Bevolkingsonderzoek op tuberculose Onderzoek in het Waaggebouw, Aal markt op; 8 mei 0 - 12.00 en 14.00 - 16.30 uur 21.30 uur maandag 12 mei 9.00 - 12.00 en 14.00 dinsdag 13 mei 14.00 - 16.30 e woensdag 14 mei 9.00 - 12.00 vrjjdag 16 mei 14.00 - 16.30 t DE LEIDSE COURANT Helling Nieuwe Rijn werd ei-glad De helling op de Nieuwe Rijn, bij de Hoogstraat, veranderde gis teravond kwart over zes in een glibberig geel glijvlak. Een (<>'- jarige handelaar uit Brcukelen, die zijn marktkoopwaar wilde af- kistei ndka geladei i op e de helling op niet verder k rij ge Op dat moment reed de wagen achteruit en dornpte, waarbij en kele kisten met eieren over zijn hoofd op het wegdek vlogen. Eén ervan schoot zelfs door een win kelruit, die totaal werd vernield. Na zorgvuldig zoeken naar hele nplm tusse het OEGSTGEEST A KTU ALITEITEN-SOCëTEIT Zondag 11 mei a.s.. te 20.00 uur in Gemeentecentrum, Lijtweg. Onder werp: „Kerk en Revolutie." Vijfde avond in de cyclus over Revolutie. Het gesprek zal in de vorm van een forum gehouden worden. Als forumleden zul len aanwezig zijn: kapelaan P. Lans bergen. dr. A. W. Cramer, ds. G. H. Ter Schegget (een welbekende auto riteit op dit gebied). Belangrijke uitspraken, die over dit onderwerp gedaan zijn. heeft 't team van de Aktualiteiten-Sociëteit samen gevat in een discussiestuk, hetwelk le verkrijgen is bij Nelleke Maan, Warmonderweg 6, Oegstgeesl. Het dis cussie-stuk bevat o.a. citaten uit de nota van dr. C. P. van Andel. van mei 1968; en uit Blauwdruk nr. 49 van ds. Ter Schegget. VOORSCHOTEN Gehuwd: B. J. M. van der Zwet, te Roelofarendsveen, en R. M. v. Geloven; H. v. d. Oever, te Katwijk, en G. M. M. v. Adrichem. Overleden: Andreas A. Naujoks 63 j. Pieter J. v. d. Burg 75 j. 19.00 - 21.30 uur Een 27-jarig loodgieter uit Leiden is gistermorgen kwart over acht. toen hij aan een hoog klusje wilde beginnen, door het eterniten dak van een conser- venfabriek gevallen. Hij kwam zes meter lager op de betonnen vloer in de hal van de fabriek terecht. Met een bloedende hoofdwond werd hij naar het Diacones senhuis gebracht. Er moesten omstanders aan te pas komen toen de hulpmotor van het 3-wie- lige invalidenwagentje van een 55-jari- xan uit Leiden plotseling (vermoe delijk door overvei'hitting) op de Oegst- geesterweg in brand raakte. Zij tilden lan uit het wagentje en duwden dit in de sloot. Met ernstige brandwonden aan het linkerbeen moest de invalide naar het Academisch ziekenhuis worden gebracht. Een 16-jarig Leids meisje werd met etfn linkei-bovenbeenbreuk naar het A.Z. gebracht, omdat zij met haar bi-omfiets op het kruispunt Levendaal-Kx-aaier- straat werd aangei-eden door een per- sonenauto, bestuurd door een 40-jarige Leiderdorper. Een ei-nstig ongeval deed zich gis teravond half acht voor in de Melchior Treublaan, waar een 10-jarjg meisje spelenderwijs de straat overstak. Ze let te daarbij niet op en werd geschept door een auto, bestuurd door een 22-jarige Leidenaar. Het meisje werd enkele me ters meegesleurd en daarna weer op het wegdek gesmakt. Daarbij werd haar linkei-been op vier plaatsen gebroken ei- liep zij een hoofdwond op. Het meisje werd ijlings naar A. Z. overgebracht. L. P. v. Egmond nu ook voorzitter polder Morsebel De heer L. P. van Egmond is gister avond ook gekozen tot voorzitter van de 86 hectare grote polder Morsebel, die zich uitstrekt van Rijnsburg en Oegstgeest tot aan Sassenlieim. De 28 stemgerechtigde ingelanden, die één stem per hectare mochten uitbrengen, benoemden hem in de vacature, die ook in deze polder voordien werd bekleed door wijlen de heer Joh. Kromhout. De vorige avond werd de heer Van Egmond gekozen tot opvolger van de heer Kromhout voor de Elsbroeker- polder. Gisteravond had hij bericht van verhindering gestuurd, hetgeen zijn verkiezing niet mocht beletten. De polder Morsebel dankt zijn naam waarschijnlijk aan de windmolen, die vi-oeger voor de watei-bemaling van deze polder werd gebruikt en dae de gewoonte had nogal te morsen. De vergadering van de ingelanden werd gisteravond geleid door poldermeester L. Bouwmeester uit Sassenheim. De begroting 1969 voor polder Morsebel sluit met een bedrag van 3576,61, zo blijkt uit het verslag van penning meester J. Bogerd, die volhardde in het verleden, door nog van molen in plaats van gemaal te spreken. In de vergadering wei-d kritiek uit geoefend op het Oegstgeester gemeen tebestuur, dat in de polder vuilver branding in de open lucht bedrijft. De reconstructie van de in de polder ge legen Rijnsburgerweg vordert gestaag. Het wachten is nu nog op de afbraak van enkele woningen aan „De split sing." Daarna kan de laatste hand worden gelegd aan het sluitstuk van de weg. die vier rijbanen krijgt. KATWIJK AAN DEN RIJN BEJAARDENSOCIëTEIT Tijdens de bijeenkomst van de leden van de bejaardensociëteit, welke dins dagmiddag a.s. om 15.00 uur zal plaats vinden in het Parochiehuis, zal bij zondere aandacht besteed worden aan sociale, en bijstandsaangelegenheden. Een ambtenaar van de afd. sociale za ken van de gemeente Katwijk zal hier over een lezing houden. Na afloop is er gelegenheid voor het stellen van vragen. Burgerlijke stand Geboren: Maria A. d.v. T. W. J. v.d. Drift en VV. M. J. Rotteveel: Hanco J. z.v. H. T. Arnold en C. J. Siebert; Jac queline D. d.v. J. A. M. v. Wieringen en E. C. M. Baart; Enrico z.v. B. J. de Wit en C. Ouwersloot; Willem Q. z.v. W. Backhuijs en A. Scholte; Cornells H. z.v. C. H. Meskers eu M. Letsch; Vin cent z.v. F. C. W. M. Diepsti-aten en Y. M. de Waard; Danielle d.v. J. Meijvogel en G. v. Delft; Joseph Fr. z.v. W. G. J. v. Meegen en C. M. v. Wieringen; Apo- lonia S. M. d.v. H. T. Verdegaal en C. A. M. Straathof; Johannes L. M. z.v. B. J. M. Zonneveld en C. M. M. Ham; An- thonius A. M. z.v. A. F. Fx-issen en E. v. Beelen; Michiel z.v. J. v. Wezel en W. Tetteroo; André z.v. C. P. v.d. Klooster en H. M. Bosch; Cindy I. d.v. J. v.d. Boogert en M. F. Doornweerd; Simone A. A. d.v. H. Q. F. v. Kesteren en P. J. A. Dofferhoff; Mahatma N. z.v. C. J. v.d. Sloot en J. A. Uittenbosch; Jan P. C. M. z.v. J. P. C. M. v. Wamel en N. Mole naar; Johannes A. z.v. C. J. v. Staaldui nen en A. Molenaar; Ruben z.v. A. C. Solingen en C. P. v. Aerde; Angelique d.v. C. B. de Laaf en C. Lepelaar; Emile W. A. z.v. W. E. Frans en E. R. M. Brandt; Marcel R. z.v. P. v. Dijk en G. Gi-iekspoor; Elro z.v. R. v. Rees en E. v.d. Pol; Simone d.v. J. H. M. v. Veen en C. v.d. Reijden; Catheleyne M. d.v. T. J. Out en A. B. M. Kroon; Helen M. D. d.v. J. J. Eikenaar en D. H. M. Kar- reman; Monique A. d.v. D. Looij en M. E. Kwadijk; Robert z.v. W. v. Loon en S. Siera; Ronald M. z.v. C. N. Duijndam en G. C. v. Klaveren; Adrienne L. d.v. A. Kapaan en J. v. Schooten; Gi-aham z.v. W. M. Brussee en C. W. Dubbelde- man; Antoinette d.v. N. Haasnoot en A. J. Potters; Robert z.v. C. Boere en J. M. C. Benning Esther J. d.v. D. R. de Jon ker en W. J. Thepass; Hendrik J. z.v. H. v. Kampen en J. Redel; Paulus z.v. P. Segaar en C. J. H. Bex-nard; Ingi-id d.v. D. Roggeveen en C. J. G. Pol; Mar cel z.v. H. H. Tijsterman en W. D. Ku- neken; Elisabeth C. M. d.v. H. L. J. v.d. Salm en T. A. T. Tetteroo; Pauline M. d.v. J. Wacht en C. M. A. v.d. Drift; Mirelle J. <Lv. P. v. Beelen en J. Vlas veld; Johannes H. A. z.v. J. H. A. Vin- kestijn en J. M. Mast; Bart z.v. H. Vis ser en A. D. Andela; Adriana P. d.v. A. J. A. de Heer en P. H. M. Beckei-s. Milena. d.v. D. Rakic en A. W. Laken; Sylvia, d.v. K. C. Boeff en F. F. F. Marquenie; Sonja P. N., d.v. N. H. Wis- sink en C. M. M. Kneijber; Erik J., z.v. A. T. van der Ploeg en VV. M. Tetteroo; Franciscus Th. J., z.v. J. H. Beentjes en C. M. Seijsner. Gehuwd: C. L. Janson en I. Fischerfeier; J. Honsbeek en C. A. M. Compeer; B. H. v.d. Plu\jm en G. v. Polanen; B. W. de Bruijn en A. S. P. Herst; J. G. M. Fx-an- ken en H. E. M. v. Latum; C. A. M. Zaat en J. F. Visser; G. Weeixink en H. F. Vermeer. Overleden; A. Botex-bloem 69 jr. w.v. N. Bak; D. W. H. J. Turk 14 mnd. zoon; C. M. Leune 68 jr. vrouw; F. A. Haver kort 11 mnd. zoon; H. J. Verhoeven 65 jr. vrouw; C. v.d. Wetering 80 jr. w.v. W. Vrijbloed; C. Schouten 88 jr. man; C. Blansjaar 41 jr. man; J. W. Zwaan 87 jr. vrouw; G. J. M. v. Haastert 17 jr. zoon; K. Atema 90 jr. man; E. v. Wou denberg 74 jr. w.v. L. Wingelaar; S. v. Kan 97 jr. w.v. W. Splinter; H. v. Roo- ijen 44 jr. vrouw; R. D. Naipal 7 jaar dochter; G. J. Smit, 55 jr., man; N. van Kempen, 62 jr., man; E. Meijers, 77 jr., echtg van H. van Weizen. Nu op 10 mei de gezamenlijke ver- i De normale kinderen passen zich aan. enigingen voor kinderuitzending, ver- i maar de nerveus x-eagerdende kinderen enigd in de Leidse Raad voor Kinder-1 moeten af en toe zes weken uit de uitzending, wederom een beroep doen drukte gehaald worden. Zij kunnen na op de milddadigheid van het publiek, zes weken dan weer deelnemen aan zij het mij vergund even stil te staan bel grote stadsleven zonder daarvan bij het pi-achtige werk van deze uit- al te veel last te ondervinden, zendverenigingen en de betekenis hier- j Kinderuitzending van voor de gezondheid van onze kin deren. Zeker, de sociaal-hygiënische omstandigheden waaronder het kind tegenwoordig wordt grootgebracht zijn beter dan vroeger. Dat heeft tot ge volg gehad dat we thans praktisch geen ondervoede kinderen meer zien. Toch zijn er nog steeds huisgezinnen waar de kwaliteit van de voeding te wensen overlaat of waar het kind zich een slechte eetgewoonte heeft aange wend. Deze slechte eetgewoonte is in een groep en buiten het eigen milieu sneller te verbeteren. Ook een slechte slaapgewoonte, bijv. 's avonds veel te lang wakker liggen is buiten in de vakantiehuizen gemakkelijker te ver beteren. Natuurlijk zijn de huizen er ook nog steeds om van huis uit zwakke kin- deren jaarlijks die steun te geven, die ze zo nodig hebben om in conditie te blijven. Ditzelfde kan soms ook een maal nodig zijn na een langdurige ziekte, waarvan het kind herstellende is. Tenslotte wil ik nog wijzen op de .in aantal steeds groter wordende groep „de nerveuzen". Ons moderne stads leven met huizen ert, verdiepingen dicht op elkaar, toenemend verkeer en la waai met praktisch overal radio's en t.v.'s gunt het kind steeds minder rust. JONGERENMISVIERING „Bord voor je buik, plank voor je kop A.s. zaterdagavond 10 mei zal er in i de Hartebrugkerk weer een jongeren- I nxis georganiseerd worden. Het thema van deze mis, die om half acht begint, i is: „Bord voor je huik, plank voor jr j De celebrant van deze mis is pater j I P. Hei-mans o.f.m., moderator van de j Aktiegx-oep Gezamenlijke Jongerenmis viering Leiden. Ook voor deze jongerenmis zal het plaatsengeld voor de mis gevraagd wor den aan de ingang van de kerk. Na deze jongerenmis is er natuurlijk weer gelegenheid tot koffiedrinken in de Romanuszaal. Hier kunt U dan te vens uw eventuele kritiek op deze mis geven aan de daar aanwezige bestuurs leden. Verder maakt het bestuur U er nog op attent, dat er nog steeds naar een korte, maar veelzeggende naam voor de Aktiegroep wordt gezocht. Als U misschien een goede naam heeft, stuurt U deze dan even in aan Anton Toussaint, Pasteurstraat 18A, Leiden. Er is een prijsvi'aag aan ver bonden. De sluitingsdatum is gesteld op blijft dan ook noodzakelijk en het is nog steeds zo, dat er meer kandidaatjes zijn dan mogelijkheid tot paatsing in verband met de financiëe draagkracht van de verenigingen. Het is daarom dat ik hierbij een dringend beroep doe op het pubiek om de a.s. collecte ruim te gedenken, want kinderuitzending is en blijft noodzakelijk en de bijna 120 kinderen die zo jaarlijks worden uit gezonden zullen u daarvoor dankbaar J. G. BAZUIN Directeur van de G.G. en G.D. LEIDERDORP Geboren: Robin E. J., z.v. A. E. SneLLink en E. S. Smorenburg; Sibrand, z.v. J. G. van Roijen en A. W. Leistra; Annemieke Y., d.v. E. Hennipman en M. K. E. J. Kampman; Jeanette, d.v. J. N. Röling en G. Kop-, Rudolf R., z.v. C. W. F. van den Wijngaard en C. Jordaan. Ondertx-ouwdJohan T. Westenberg, 22 jaar te Amsterdam en Maria van Tongeren, 20 jaar. Johannes M. van Engelenburg, 28 jaar en Wilhelmina F. van der Reijden, 22 jaar. Antwoord B. en W. over kwestie dienstweigeraars In antwoord op vragen van het PSP- raadslid H. Amptmeijer, inzake de te werkstelling van erkende gewetens bezwaarden militaire dienst bij de Psychiatrische Inrichtingen Endegeest c.a.. delen b. en w. mede, dat op ver zoek van de geneesheer-directeur van de Psychiatrische Inrichtingen „Ende geest" het Ministerie van Defensie on langs de tewerkstelling van enige er kende gewetensbezwaarden militaire dienst bij de Inrichtingen heeft be ëindigd. Hierbij hebben de maatschap pelijke en politieke opvattingen van betrokkenen op zich zelf geen rol ge speeld, evenmin als het publiceren van deze opvattingen in c.q. het mede werken aan het blad „Passieffist." Door de geneesheer-directeur van Endegeest worden aan het Ministex-ie van Defensie uitsluitend verzoeken tot beëindiging van de tewerkstelling van erkende gewetensbezwaarden militaire dienst gericht, indien: de tewerkgestelde niet voor de hem opgedragen taak geschikt blijkt te zijn; de werkzaamheden, waarmede een te werkgestelde is belast, aflopen, ter wijl hij naar het oordeel van de geneesheer-directeur niet de ge schiktheid bezit om bij andere werk zaamheden te worden ingeschakeld; een tewerkgestelde niet past. in de structuur en het milieu van het zie kenhuis; een tewerkgestelde zich niet houdt, aan de door de leiding gestelde voor. schi-iften en x-egels. B. en w. merken verder op, dat niet kan worden gedoogd, dat de tewex-k- gestelden door hun gedrag de sfeer in Endegeest in ongunstige zin beïnvloe den. Het is immers duidelijk, dat de aanwezigheid van een x-ustige sfeer in een psychiatx-isch ziekenhuis van alles ovex-heersende betekenis is voor de behandeling en verpleging van de pa tiënten. Volledigheidshalve delen b. w. nog mede. dat een gewetensbe zwaarde militaii-e dienst ook zelf aan het Ministerie van Defensie om be ëindiging van zijn tewex-kstelling kan verzoeken. NOORDWIJK De Noordwijkse Reddingsbrigade heeft voor de komende zomermaanden reeds twee demonstraties op haar programma staan. De eerste vindt plaats op zatex-dag 12 juli a.s. aan de Langevelderslag, aan vang 3.30 uur nam. Aan deze demon stratie zal de motox-stx-andreddingsboot „Kurt Carlsen" van de Kon. Noord-Zuid- Hollandse Reddingsmaatschappij mede- werking verlenen. De tweede demonstra tie van de NRB vindt op zaterdag, 9 augustus a.s. plaats op het strand voor de Koningin Wilhelmina Boulevard, ter hoogte van de politiepost. Aanvang 3 uur nam. Behalve de „Kurt Carlsen" zal ook de Kon. Luchtmacht aan deze de monstratie medewei'ken. Bij ongunstig weer wordt dit evenement uitgesteld tot 16 aug. a.s., aanvang 2.30 uur. 17 r GEVESTIGDE PERSONEN van 23 tot en met 30 april 1969 A. H. J. Koppers. Witte Rozenstr. 38a; J. P. A. J. Brokx. Jac. van Campenlaan 44; R. J. van der Sluis. Mozartstr. 31; A. Taleed, Rijnsburgerweg 149; G. T. Neuteboom, Haarlemmerweg 59a; A. Lemstra, Jac. Catslaan 54; L. A. J. de Lannoy, Rijn en Schiekade 107; S. R. Terhenne, Wagnerplein 68; C. Smitte- naar, Boshuizerlaan 14; C. M. Laterveer, ab ws Haarleinmei'trekvaart; V. L. Lim, Diefsteeg 15; P. H. Dorssers, Rijnburger- weg 10; H. van Egmond, Noordeinde 2a: J. B. Schuchman, Leeuwerikstr. 45; E. J. Hendel, Parkstraat 30a; H. L. Blok, Rijnsburgex-weg 101; G. Lipke, Rijnsbur gerweg 10; K. M. Diederix, Morsstraat 30; A. A. Saleh. Hoge Rijndijk 238; W. A. M. Jansen. Vx-ouwenweg 1; W. C. M. R. van Wijhe, Joh. de Wittstr. 52; E. G. A. M. Dekker, Bloemistenlaan 49; E. D. Rentema, Druivenstr. 31; A. L. H. Cheng, Noordeinde 2a; M. M. F. van der Meij, Noordeinde 29; F. J. E. M. Zwitser, Morssingel 4; W. M. J. van der Weijden- Naaijkens, Elanorpad 1A. M. van Goch, Schubertlaan 77; B. O omar, Doezastr. 34; L. E. J. Louwei-se, Morssingel 4; A. M. Cooman, Rijnsbui-gerweg 10; H. Sie- benga, Noordeinde 2a; J. Kruine, Piet Paaltjespad 2; H. J. J. M. Doremans, Noordeinde 2a; C. J. de Croon, Coorn- hertstr. 34; J. Zuijdweg, Noordeinde 2a; E. H. Chtatou, West Havenstr. 1; A. J. M. Eekhout, Voldergracht 12; M. El. Ayach, Kraalerstr. 2; J. C. M. van de Ven, Noordelnde 2a; P. A. Bennett, de Genestetstr. 34; B. B. B. B. Bouhout, Hogewoerd 121; J. Krzyszpien-Chowoj, Valexdusstraat 226; O. Timmer, Noord einde 2a; H. P. Smaling, idem; L. Hoog stad, idem; V. H. Schenkhuysen, idem; J. G. Elema, idem; M. C. Schellekens, idem; J. J. H. Driessen, idem; G. Kram, idem; C. Braad, idem; J. L. de Jong, idem; L. C. M. Bakker, idem; J. Lardé, Kolfmakersteeg 20a; F. W. Duijster, Nieuwe Rijn 30a. DONDERDAG 8 MEI 1969 Luxor „Wat is er toch aan de hand met Rosemary's Baby?" 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.30 uur. Zondag 2.30, 7.00 en 9.30 uur. Camera: Jungle boek (a.l.) (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorstelling: donderdag, vrijdag en zaterdag: ,.4 For Texas" 18 jaar. Aanvang 23.30 uur. Stutlin „Drift in het Bloed" 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45 en 9.15 uur. Lido „De 5 getekenden" 14 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur Trianon „SOS 117 speelt niet vrou wen 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15. 4.30, 7.00 eD 9.15 uur Iiex „Mackenna's Gold" 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorstelling vrijdag en zaterdag: „Verboden Sex" 18 jaar. Aanvang 23.30 ur. Korreltje Het komt er in het leven alleen maar op aan eerlijk je best te doen met de mogelijkheden die je hebt. ...PUNT... VRIJDAG 9 MEI Buurt 16: Schelpenkade, Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit v.d. Laanstraat, Leeuwkenstraat, Valdez- straat, Stadhouderslaan, Magd. Moon- straat, Drie Octoberstraat, Duivenbo- I destraat, Staal wijkstraat. Buitenrust- Gouden bruidspaar Den Hertog-Verboom te Koudekerk a. d. Rijn Op de ilate mei a.s. hopen de heer F. den Hertog en mevrouw J. den Her tog-Verboom de dag te herdenken dat zij 50 jaar geleden in het huwelijks bootje stapten. De bruidegom, die 74 jaar geleden in Nieuwkoop werd geboren, ging op zijn 12de jaar het slagersvak in. Daarna ging hij in de veehandel. De tijd die hij I per dag „over" had, gebruikte hij voor keurmeester, en slaag- daarop de beschikking over een auto. Hij kreeg ook de gemeente Vooi'schoten onder zijn toezicht, en na de oorlog ook het rayon Alkemade erbij. Op 1 augustus 1960 werd hij gepensio neerd na 37 dienst-jaren. Hij werd hier bij onderscheiden met de zilveren ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Toen hij na zijn pensioen in Koudekerk terecht kwam (Artesia Plantsoen 2), heeft hij een pracht van een kwekerij opgezet van kleurkanaries; een bezoekje aan die kwekerij is een gebeuren apart. Zijn vogels zijn te vinden op alle ten toonstellingen. De bruid werd geboren in Bodegra ven in 1895. Na haar schoolopleiding ging zij hulp bieden waar het maar no- zowel in de huishouding of slraat. Kastanjekade. Meidoornstraat, t studeren 1 Buu r t'1141 He ré n straat? °P r i n-; e w'i"! - de in 1922 met lof- Toen in Januari 1923 j als er andere moeilijkheden waren in helminastraat, Bloemistenlaan, Lelie- 1 vleeskeuringsdiensten werden Inge- gezinnen. Haar hobbies zijn handwerken straat Pioenstraat Pioenhof, Linde- voerd werd de bruidegom benoemd als (breien, naaien) en ook is zi] een lief-, straat', Resedastraat, Pieter de la Court-1 keurmeester bij het slachthuis in Lei- hebster van lezen. Ook past zij veel op straat! Koninginnelaan, Acaciastraat, den. bij de kleinkinderen. Het bruidspaar mag j Tulpenstraat, Zoeterwoudsesingel (van Tot 1933 heeft de bruidegom de fiets zich verheugen in een goede gezondheid. 1 Herenstraat tot T^TnmpnsrhanKn/ftgt- moeten gebruiken en kreeg hij kort Zij hebben 4 kinderen en 7 kleinkinderen. LEIDEN, 7 mei, Groenten Cham pignons 3.25—3.35; Aardbeien 77—101; Appelen 3234; Aardappelen 11; An dijvie 2984; Peulen 7.308.30; Snij bonen 3.204.00; Postelein 61100; Prei 2030; Rabarber 2337; Spinazie 1128; Komkommei-s 2764; Tomaten A 11.20—11.50; idem B 11.40; idem C 11.00—11.30; idem CC 9.90—10.10; Uien middelfijn 14—17; Witlof 1.12—1.55, per 100 kg. Bloemkool 541.70; Sla 1219, per 100 stuks. Bospeen 84; Kro ten 48; Peterselie 1625; Raapstelen 1718; Radijs 2032; Selderij 67; Uien 19, per 100 bos. De eerste peulen zijn aangevoerd, door de heer A. C. van Dijk uit Al phen, gekocht door de heer J. v. d. Togt uit Voorburg. De prijs was 8.30. DEN BOSCH, 7 mei. Vee Aanvoer totaal 7543; runderen 2473, graskalve ren 579, vette kalveren 407, nuchtere kalveren 2506, schapen 206, lammeren 399, fokzeugen 12, slachtzeugen 725, biggen 236, slachtrunderen 701. Prijzen in gld.: melk- en kalfkoeien 1225-1825. guste koeien 1015-1525, graskalveren 550-725, kalfvaarzen: rood/bont 1375- 1815, zwart/bont 1225-1450, klamvaar- zen 1220-1425, guste vaarzen 1075-1375. pinken 815-1020, nuchtere kalveren voor fok en nxesterij 170-315, weideschapen 95-135, weidelammeren: ooien met lam meren 240-315, drachtige zeugen 540-650, biggen 83-95 alles p. stuk, slachtrunde ren extra kw. 5.40-5.85, id. le kw. 4.85- 5.35, id. 2e kw. 4.25-4.75, id. 3e kw. 3.80- 4.20. vette stieren 4.70-5.15, worstkoeien 3.60-3.90 alles p. kg gesl. gew., vette kalveren le kw. 3.90-4.15, id. 2e kw. 3.70-3.85. id. 3e kw. 3-55-3.65, nuchtere slachtkalveren 1.35-1.70 (p. stuk 45-85), slachtzeugen le kw. 2.22-2.28, id. 2e kw. 2.16-2.21. slachtvarkens 2.35-2.45 alles p. kg lev. gew., vette schapen p. st. 115- 155, vette lammeren p. st. 90-120. Aan voer. handel en prijzen: melk- en kalf koeien. minder, stijf, prijsh.; guste koei en, behoorlijk, stijf, stijf zo duur; jong vee, minder, tamelijk vlot, vast; vette kalveren, even ruimer, redelijk, stevig gehandhaafd; nuchtere slachtkalveren, vrij groot, luiachtig, vlot prijsh.; scha pen en lammeren, minder, iets williger, even vaster; lopers en biggen, normaal, stroef, flauw prijsh.; slachtvee, korter, lui, duur; slachtzeugen, groter, stug, nauw of niet prijsh. WOERDEN. 7 mei. Kaas Aan voer* 4 partijen. Notering: 3.15—3.45 per kg. Handel kalm. GOUDA, 8 mei Kaas Aanvoer: 4 partijen; Prijzen: le kwal. 3.30-3.45 per kg; extra kwal. tot 3.65 per kg; handel kalm. Barneveld, s mei. Eier veiling Aanvoer 681.216 stuks. Stemming re delijk 51-52 9.40-10.01; 56-57 10.49- 10.96; 61-62 10.98-11.40; 66-67 12.14- 12.41. UTRECHT, 8 mei Vet- Totale aan voer 4552; runderen 1243; vette kalve ren 69 giaskalveren 63; nuchtere kal veren 1237; schapen 382; lammeren 212j varkens boven 100 kg 293; varkens be neden 100 kg 81; biggen 947; bokken en geiten 25. Prijzen (in gld): melk- en kalfkoeien 1275-1500; kalfvaarzen 950-1150; vare koeien 830-1060; pinken 750-850; stie ren 900-1300; graskalveren 375-575; nuchtere kalveren 40-85 fokkalveren 110-335: schapen 95-155; lammeren 110- 195; drachtige varkens 450-650; lopers 110-110; biggen 88-100; bokken en geiten 2-1-70. alles per stuk. Vette koelen le kwal. p. kg. gesl. gew. 5.10-5.30; vette koeien 2e kw. idem 4.80-5.00; vette koeien 3e kw. idem 4.40-470; vette kal veren le kw. p. kg. levend gew. 3.90-4.10; vette kalveren 2e kw. idem 3.80-3.90; vette kalveren 3e kw. Idem 3.30-3.70; nuchtere kalveren p. kg. levend gew. 1.40-1.85; zware vette varken idem 2.40- 2.50; zouters idem 2.50-2.55; slachtzeu gen idem 2.10-2.15: jonge slachtzeugen idem 2.15-2.23. Overzicht; (resp. handel en prijzen) melk- en kalfkoeien redelijk, ruim prijsh. vette koeien vlug, ruim prijsh.; vare koeien rustig, prijsh.; vette kalveren ma tig. even lager; graskalveren stug, lager; nuchtere kalveren willig, prijsh.; fok kalveren lui, hoger; schapen willig, prijsh. lammeren willig, niet prijsh.; varkens redelijk, ruim prijsh.; biggen re delijk, ruim prijsh.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5