Volgende burgemeester moet links zijn en geen curator Investeringsprogramma Zoeterwoude gewijzigd Gouden bruidspaar in Leidse Decimastraat Leidse agenda Alice Oppenheim, Ad Langebent en het Cocktail-trio gaan in Leiden .emmeren PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 6 MEI 1969 PAK-Leiden kritiseert ontruiming publieke tribune De werkgroep van P.v.d.A., P.S.P. en P.P.R., die onlangs kwam tot een globale ondermeer nodig, dat men eens precies opzet voor een progressief program voor de gemeenteraadsverkiezingen van 1970 gaat onderzoeken welk industrieel pa in Leiden, is van oordeel, dat burgemeester inr. G. C. van der Willigen bij de troon nodig is voor de Leidse agglomera- lsatste raadsvergadering te rigoreus te werk is gegaan door de publieke tribune lie. De voorkeur van het PAK gaat te laten ontruimen. daarbij uit naar arbeidsintensieve en De werkgroep, die een progressief akkoord in Leiden voorbereidt (wij maakten welvaartsverhogende industrie. De Ge- daar enige tyd geledeu melding van) meent, dal de burgemeester stellig het westraad heeft ook de nodige aandacht recht had om in te grijpen, maar het middel, dat hij hanteerde ontruiming gekregen. Men wil dit orgaan inzet laten ii de publieke tribune voor de verdere duur van de raadsvergadering stond, zijn verklaarde men, niet in verhouding tot het gebeurde. Middel niet in verhouding tot het gebeurde .d.A. voorzitter Th. Dirks: „Om één man, die van de tribune te kennen gaf, dat hij wilde discussiëren over de moeilijkheden met de dienstweigeraars Endegeest", liet de burgemeester, nadat er uit de raad „ontruimen" en .schorsen" was geroepen al het publiek door de politie verwijderen. Doordat de burgemeester na het punt „Endegeest" de tribune niet weer liet openen werd n de headlines van het gemeente lijk leven, de discussie over de vee markt-sporthal, zonder publiek afge handeld. Daarvoor was juist het gros mensen op de tribune gekomen. Waarschijnlijk had de raadsvoorzitter de moeilijkheden zonder veel narigheid kunnen oplossen als hij de schreeuwende gewezen had op de mogelijkheid gedachten te wisselen bij een an dere gelegenheid. Op het spreekuur van de burgemeester bijvoorbeeld". Drs. K. L. M. van Eerd (PPR): „Onbegrijpe lijk, dat de burgemeester niet een ander middel wist te hanteren". PSP-gemeen- teraadslid H. Amptmeijer: „De heer der Willigen was duidelijk in pa niek". Hij voegt aan zijn beoordeling de situatie toe, dat zijn echtgenoe lan armen en benen van de ribunet gedragen moest worden, door de politie later nog van de trap werd gegooid tengevolge waarvan zij enkele dagen ;n pijnlijke rug heeft gehouden. De werkgroep van het progressief ak koord gaf de verklaring gisteren uit bij een bespreking van het kernprogram van de drie samenwerkende partijen. Deze week zullen de ledenvergaderingen nieuwe commissie moeten machti- om een gedetailleerd program sa- te stellen voor de gemeenteraads verkiezingen. Met afzonderlijke lijsten hopen de drie partijen daarmee de mer- derheid van Leidse kiezers achter zich te krjjgen. plaatselijke rechtstreekse kiezingen. Naar een politiek lichaam dus, dat op de belangrijkste terreinen van het leven in de agglomeratie bin- dende besluiten kan nemen. De leden van de drie verschillende par-1 tijen krijgen deze week gelegenheid zich uit te spreken over het gemeenschap pelijk kernprogramma. De P.v.d.A. en PPR, resp. 1000 en 50 i leden, vergaderen deze avond en dc PSP, 100 leden, komt vrijdag bijeen. Na ak koordbevinding van het voorlopig kern-1 programma zal een nieuwe commissie j voor nadere precisering op de verschil- lietlende punten gaan zorgen. Voor het ein- PAK bevat verder nog een aantal sug- i de van dit jaar wil men het uitgewerkte gesties op het punt van openbaarheidgemeenschappelijk verkiezingsprogram-: van het beleid. De adviezen bij een laten goedkeuren door de ledenvergade- raadsvoorstel moeten voor een ieder ter ringen. De drie partijen zullen behalve inzage liggen en in principe moeten alle met afzonderlijke lijsten ook nog met commissievergaderingen openbaar zijn. j een eigen aanvullend programma kun- De stedelijke economie dient verbe- terd, aldus de werkgroep en daarvoor is 11970. steld worden ten diensten van univer sitaire voorzieningen," aldus de werk groep. Door het scheiden van de functies hoopt men te bereiken, dat de universi teit bij haar aspiraties meer tegenspel van de gemeente krijgt en er uiteindelijk een meer harmonieuze belangenbeharti ging plaats vindt. Openbaarheid Het concept kernprogramma Tweejarenplan T oonkunstkoor Het Toonkunstkoor heeft in de leden vergadering van 16 april j.l. het pro gramma vastgesteld voor de eerstvolgen de twee jaar. Dit programma ziet er als In 1970 de Jahreszeiten van Haydn en de Hohe Messe van J. S. Bach. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van het koor in 1971, heeft het bestuur gemeend Jeanne d'Arce au Büher van Arthur Honegger uit te voeren. Met deze daad te stellen, meent het bestuur te voldoen aan de wens van zeer vele concertbezoekers. Bridgeclub VOG De uitslag van de 12e en 13e ronde in de parencompetitie is: Rood: 1 hr en mevr. Kooiker 199 p., 2 heren Schilthuizen-Belt 190, 3 dames Upwich-v. Berge Henegouwen 172, 4 he ren De Haas-Altink 167, 5 dames Vlaar- dingerbroek-Nanning 163, 6 dames Hor- ree-Tuk 145, 7 hr en mevr. v. d. Scheun 142, 8 mevr. Raar-Trepstra 137, 9 hr en mevr. Smit 134, 10 heren Planje-De Jong 133, 11 mevr. v. d. Ham-hr. Meg chelse] 125, 12 mevr. Altink-Starre 112, 13 dames v. Norden-Korswagen 102, 14 dames Altink-v. d. Vlist 95. De einduitslag werd daardoor: Zwart: 1 heren Kersbergen-Buys 767 punten, 2 heren Braakman-Vink 758, 3 heren Gans-Oudshoorn 678, 4 heren Tjal- kens-Wakka 677, 5 heren Slegtenhorst- v. Dieren 665, 6 heren Döfferhoff-Roos 655, 7 hr en mevr. v. d. Boogaard 643, deelnemen aan de verkiezingen Glim en eis De aanval op burgemeester Van der Willigen deed men bij de toelichting op ren kernpunt van het nieuwe program ma. De werkgroep is van mening, dat Ie nieuwe burgemeester een figuur moet zijn, die past bij de politieke ver houding in de gemeenteraad. Haalt het progressief akkoord een meerderheid dan zal men over 2 jaar bij 't voorover leg met de commissaris van de konin- ;n man van de eigen signatuur, aam en toenaam eventueel, voor dragen. Als eis wordt ook gesteld, dat "j nieuwe burgemeester geen zitting 11 nemen in het college van curatoren m de universiteit. Deze functies acht men onverenig baar met elkaar, omdat gebleken zou dat in het college van curatoren besluiten genomen worden, waar de ge meenteraad niet onderuit kan. „De Leid- gemeenteraad moet zelf de prioritei ten kunnen stellen en bepalen hoe en op welke termijn financiën beschikbaar ge-j Het gewijzigde investeringsprogram- a van de gemeente Zoeterwoude ziet nu als volgt uit: 1. Verbetering Weipoortseweg 1.023.100, 1969 2. Burgemeester Smeetsweg: a. brug plus gedeelte weg in het Westeinde 500.000. 1970; b. vanaf Hoge Rijndijk tot Noord- buurtseweg 2.000.0000,- 1970; 3. Verbindingsweg Weipoort-Zuidbuurt ƒ500.000,- 1970; 4. Vervanging o.l. school ƒ120.000, 1970; 5. Nieuwe kleuterschool Hoge Rijndijk 100.000,- 1970; 6. Zwem- en instructiebad 358.00,- '70; 7. Openbare kleuterschool ƒ100.00,- *71; 8. Verbindiengsweg Zuidbuurt-Dokter Kortmannstraat 500.000,- 1972. Uit te voeren met zelffinanciering 1. Ontsluiting Loethe 1969 2. Winkelcentrum 1969 In een toelichting schrijven b. en w. .onder meer dat in verband met de grote noodzaak het plan Westeinde 1 ook aan de zuidzijde te ontsluiten de uitvoering van fase A van de Burg. SmeetsWeg nóg dit jaar ter hand te nemen. Naar de me ning van het college moet ook de verbin dingsweg Weipoort-Zuidbuurt zo spoe dig mogelijk gereedkomen, omdat het quartaire wegenfonds geen subsidie ver leend aan doodlopende wegen. Dit is dan ook de reden dat bestek en begroting van de verbetering Weipoortseweg en de verbidingsweg Weipoort-Zuidbuurt beide aan G.S. zijn ingezonden. De planning van de openbare kleuter school in 1971 zou aanleiding kunnen zijn tot de vraag waarom dan in de raadsvergadering van a.s. donderdag reeds wordt voorgesteld een openbare kleuterschool te stichten. Dit kan om dat het mogelijk zal zijn de kleine zaal van .Ons Huis" hiervoor te huren zodat in afwachting van de bouw van een de- fenitieve school hier spoedig met dit on derwijs kan worden begonnen. Woonruimte-adviescommissie In ver band met de benoeming tot wethouder van de heer J. J. Bosman is in de woon ruimte-adviescommissie een vakature ontstaan. Ter voorziening hierin doen b. en w. de volgende aanbeveling: Zoeterwoude kreeg een dameskapsalon Vanmorgen om 9 uur opende de eer ste dameskapsalon in Zoeterwoude en wel aan de Kerklaan no. 6. Gistermid dag gebeurde dat op meer officiële wijze waarbij vele gelukwensen aanboden en de fraai ingerichte salon in een bloemen- hal werd omgetoverd. Als het cliché ge zegde „dat hiermee in een behoefte wordt voorzien" ooit op zijn plaats is dan is het wel hier. Het ontbreken van een dergelijke zaak werd in het sterk groeiende Zoeterwoude als een groot gemis ervaren. Voor maison „Petra" is ongetwijfeld een goede toekomst wegge legd. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen; Apoth. v. Driesum, Mare 110, tel. 20406. WOENSDAG 7 MEl Lakenhal Mode-ontwerper Bert Nuhaan. Modeshow voor K O. 20.00 DONDERDAG 8 MEI Imperium Toneelgroep Imperium: Een slok aarde. 20.00 uur. Soc. Minerva - Toneel: „Avond maal". 19.30 uur. VRIJDAG 9 MEI Dankbetuiging Herensingelparochie „Er is in die 50 jaren erg veel ver anderd, maar de liefde voor elkander is gebleven". Aldus pastoor W. A. J. Koenekoop Van de parochie O. L. Vr. He melvaart en St.-Jozef, die hedenmorgen ten huize van het echtpaar H. W. v. d. Steen-v. d. Meel (beiden 73 jaar) een H. Mis ter gelegenheid van hun 50-jarig huwelijksfeest opdroeg. Een gelegenheid, die men van kerkelijke zyde meteen aangreep om de heer Van der Steen nog eens dank te betuigen voor de vele werkzaamheden, die hy voor de Jozef kerk heeft verricht. Sinds 1987 was hy daar nl. een niet weg te denken collec tant. De heer Van der Steen bracht op 6 mei 1919 zijn bruid, mej. M. v. d. Meel, het altaar, waarna hy zich als tuin der in Poeldijk vestigde. Zyn voorliefde voor de stad Leiden bracht hem echter anderhalf jaar later (in 1921) weer in de Sleutelstad terug. Tot 1937 woonde hij in by een wagen verhuurder op de Hooigracht. In 1937 kwam het moment, waarop hij had ge wacht. Hij betrok een winkel van land bouwgereedschappen en klompen op de Haven, hetgeen hem tot zijn 69e jaar met veel plezier heeft bezig gehouden. Sinds 1965 woon hij met zijn vrouw in de Decimastraat 23 te Leiden. HUWELIJKSGESCHENK Eén van hun kinderen kon weliswaar niet aanwezig zijn, maar de overige van hun 5 zoons en 2 dochters hebben geen fraaier huwelijksgeschenk kunnen be denken dan gezamenlyk een bedrag bij een te brengen, waarvan hun broer, die in Canada (Toronto) woont, a.s. donder dag naar Nederland kan overkomen. Dan begint het feest pas goed. Foto: De lieer Van der Horst overhan digt het gouden bruidspaar namens het Kerkbestuur van de St.-Jozefparoclvie een oorkonde „als teken van dank en erkentelijkheid voor de vele bewezen diensten aan de parochie O. L. Vr. He melvaart en St.-Jozef". 8 dames Otto-Prenen 633, 9 hr en mevr. I Lesh 628. IQ heren De Tombe-v. d. Burg 626. 11 dames Klarenbosch-Hilligehek- ken 619. 12 hr en mevr. Schoof 571. Rood: 1 heren Schilthuizen-Belt 1080 j punten. 2 hr en mevr. Kooiker 1057, 3-4 heer en mevr. Smit 1047, 3-4 dames Up- i wich-v. Berge Henegouwen 1047, 5 hr j en mevr. v. d. Scheun 1004, 6 dames Hor- ree-Tuk 979. 7 mevr. Raar-heer Terp- stra 920. 8-9 mevr. Altink-heer Starre 911, 8-9 heren Planje-De Jong 911, 10 heren De Haas-Altink 897, 11 mevr. v. d. Ham-hr Megchelse 883, 12 dames Vlaar- dingerbroek-Nanning 843, 13 dames v. Norden-Korswagen 781, 14 dames Al tink-v. d. Vlist 744. In de viertallencompetitie is de eind uitslag: Hoofdklasse: 1 team Tjalkens 73 p., 2 team Döfferhof 64, 3 team Boogaard 63, 4 team Braakman 42, 5 team Schoof 18. 6 team De Tombe 10. Eerste klasse: 1 team Smit 68 p., 2 team Westerman 59, 3 team De Haas 52, 4 team v. d. Scheun 49, 5 team Plan- je 45. 6 team v. d. Ende 27, 7 team Meg chelse 17. 8 team v. Norden 7. „Philidor" organiseert jeugdschaaktoernooi Ter gelegenheid van haar 50-jarig be staan organiseert de Leidse schaakclub „Philidor" een jeugdtournooi op zaterdag 10 mei a.s., aanvang 14.00 uur in restau rant „Eigenzorg", Stationsweg 29 te Leiden. Jeugdige schakers t.e.m. 18 jaar al of niet lid van-een- club-kunnen hieraan, gratis deelnemen. Men speelt in groepen van 4 personen. Iedere jp,eler h,egft,een half uur bedenktijd per partij. In iedere groep zijn 2 prijzen beschik- Opgeven bij de heer E. Ketting, Fran- chimontlaan 55, Leiden, telefoon 20159. GROFVU1L- OPHAALDIENST DONDERDAG 8 MEI Buurt 13: Rijnsburgerweg, Terwee- park, Boerhaavelaan, Mariënpoelstr., Ks gerstraat, Brasemerstr., Zweil and laan, Van Swietenstraat, Faljerilstr., Houtlaan, Antoine Duycklaan, v. Beu- ningenlaan. Van Slingelandtlaan, Jo- han de Wittstraat, Joha v. Oldenbar- neveldstraat, Hogerbeetsstraat, War- monderweg, Nachtegaallaan, Mezenstr., Vinkenstraat, Lijsterstraat, Roodborst- straat, Merelstraat, Wassenaarseweg, Leeuwerikstraat. Buurt 15: Stationsweg, Paviljoens- hof, Stationsplein, Morssingel, Pest huislaan. Piet Paaltjespad, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en -hof, Joubertstraat, Wolmaransstraat, v. d. Tasstraat, Lop« senstraat, Rijnzichtstraat, De Wetstr., Reitzstraat, De la Reystraat, Pretorius- LEIDERDORP Op 14 juni a.s. gaan de Leiderdorpse bejaarden een tocht maken naar Bra bant. Het eindpunt van deze tocht zal Baarle Nassau worden de eigenaardige Belgische enclave in het zuiden van deze provincie. Ondanks, dat er met particuliere wagens gereden zal wor den, bedragen de kosten toch nog 4000,-. Ter bestrijding hiervan zal er van 5 tot en met 10 mei een collecte worden gehouden. Eigenzorg Selskip Fryslan. 20.00 ZATERDAG 10 MEI Stadsgehoorzaal Feestavond COVS. iO.OO uur. Imperium Toneelgroep Imperium: Een Slok Aarde. 20.00 uur. Voor de behandeling van ongevallen Is het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuis) en vrydagmid- 3 uur tot zaterdagmiddags 13 uur (dan St.-Elisabeth-ziekenhuisl. Bevolkingsonderzoek op tuberculose Manifestatie in Minerva voor het geestelijk gehandicapte kind Avro tv-omroepster Alice Op penheim, Brandpunt-journalist Ad Langebent en het Cocktail trio gaan in Leiden „emmeren". Zij behoren tot de 200 Neder landse prominenten, die dat doen in het kader van de aktie, die onder auspiciën van de Mon seigneur Bekkersstichting a.s. vrijdag in het gehele land ten bate van het geestelijke gehan dicapte kind zal worden gehou den. Alice Oppenheim (sinds ze 3 we ken getrouwd is met een Leids student mevrouw A. Minderaa- Oppenheim) gistermiddag tij dens een persconferentie: „Van af 12 uur gaan we op een ge luidswagen van Hartevelt door de buurten van Leiden en hopen zoveel mogelijk „emmerend" op te halen. We vertellen de men sen. wat er met het geld gedaan zal worden en sporen ze aan om 's avonds naar de tv-uitzending te kijken van Mies Bouman, die de hele aktie vanuit Amsterdam leidt. Nog liever hebben we, dat de Leidse burgerij naar studen tensociëteit Minerva komt. Daar proberen we namelijk een enor me manifestatie op touw te zetten. Vraag me niet. hoe dat allemaal zal gaan. Dat weet ik ook nog niet. Het is allemaal zo vlug gegaan. Verleden week vrijdag kregen we na melijk pas een brief, waarin stond, dat wij tot de 200 behoren. Ik heb me daarna by het collegium van het Leidsch Studenten-Corps wezenloos moeten praten om Minerva los te krygen." Corps-abactis J. M. Boezeman: „Ja, we hebben er wel even over moeten nadenken. Toen we namelijk een paar jaar geleden bij de geboorte van het eerste prinsenkind in Minerva een groots oranjebal gaven voor" de bur gerij is er maar liefst voor f6000, schade aangericht. Daar willen we uiteraard geen herhaling van zien. Tochhebben we toegestemd. Het is tenslotte voor een goed doel." Alice Oppenheim, die de aktie in Leiden oorspronkelijk met nog een t.v.-omroepster zou leiden: We roepen alle Leidse artiesten en prominenten op om 's avonds naar Minerva te komen. Er kan van alles gedaan worden. Iedereen die 'n goed idee heeft mag het ten uitvoer bren gen. Zo heeft judoër Wim Ruska al toegezegd judo-demonstraties te komen geven, 's Morgens zal er aan diverse lagere scholen in Leiden van 9 tot 10 uur gelegenheid zijn om geld te deponeren. Dat wordt dan 's avonds weer naar Minerva gebracht. Burgemeester Van der Willigen opent 's middags om 3 uur de manifestatie in Minerva. Daarna moeten we op grote schaal gaan improviseren. Om de zaak niet uit de hand te laten lo pen zouden we aan iedereen, die in Minerva aan het woord wil komen of wil optreden, willen adviseren eerst even contact op te nemen met mevrouw F. Hoff, Witte Singel 65, Leiden. Ik ben me ervan bewust, dat er niet zoveel artiesten zijn in Leiden, maar toch hopen we dat we veel response krijgen. Wij, Ad Langebent, het Cock tail-trio en myn persoontje, zijn er hoofdzakelijk om de mensen te be danken. Hetzelfde dus wat Mies Bouwman in Amsterdarn doet. We hopen, dat Mies tijdens de uitzending zegt: In Leiden moet u naar Minerva gaan, daar zitten die en die. En dan maar hopen dat de burgery loskomt. En dan bezinnend: Deze hele aktie is toch moeilijk te plannen. Het staat of valt bij het enthousiasme van de burgerij. Dat heb je by de aktie „Open het Dorp" gezien. Een ding hopen we wel, dat de men sen niet met allerlei cadeaus aan ko men zetten. Dat heeft zo weinig prak tisch nut." Aan de aktie in Leiden is reeds steun toegezegd door het Leidsch Studen ten-Corps, de VVSL, de gemeente Leiden, lagere scliolen en «ie drie ouderverenigingen voor het geeste lijk gehandicapte kind in Leiden: „Philadelphia", „Helpt Elkander" en „Voor liet Zorgenkind", welke hopen dat door de Monseigneur Bekkers- stichting ook gelden zullen worden beschikbaar gesteld voor het dagver blijf voor oudere kinderen, dat aan de Hoge Rijndijk 19 komt (en het kleu terdagverblijf dat binnenkort zal ko men aan de Vlietweg). dinsdag 6 mei 14.00 - 16.30 woensdag 7 mei 9.00 - 12.00 t 'onderdag 8 mei 9.00 - 12.00 "jdag 9 mei 14.00 - 16.30 i 19.00 - 21.30 i i 14.0Q - 16.30 i i 19.00 - 21.30 i LEIDERDORP Wedvluchten De Leiderdorpse Postduiven Vereni ging „De Rynklievers" hield zondag wedvlucht vanaf Strombeek Bevr.. De afstand bedroeg 139 km en er w 421 duiven in concours. De duiven den om 7.20 uur gelost met een kalme zuiden wind. Uitslag: 1. M. Jongeleen 8.52.57; 2. A. G. Holland 8.53.54; 3. A. v. d. Dop Zn. 8.53.29; 4. R. Lolkes de Beer 8.53.33; 5. v. d. Wal/Tisseur 8.52.46; 6. M. Jongeleen 8.53.24; 7. A. G. Holland 8.54.33; 8. D. Zwaan 8.53.18; 9. P. Griensven 8.54.45; 10. M. Zonneveld 8.54.11. De Leidse Concours Commissie hield verleden week zondag een wedvlucht vanaf St. Kathelijne Wavre. De afstand bedroeg 121 km en er waren 2221 duiven in concours. De duiven werden gelost om 8 uur met een kalme zuid-westen wind. Uitslag: 1. A. G. Holland tijd 9.20.47 uur. 2, 13 J. v. Alphen Sr., 3, 22, Dr. Venker; 4, A. v. d. Drift; 5, J. Diemel; 6. T. v. Am sterdam; 7, A. Dubbelaar; 8, 10, 23, J. Zevenhoven; 9, W. r. d. Hoogt. Benoeming Met ingang van 1 mei ls benoemd tot luitenant-kolonel by de ge nie majoor J. F. Beekman te Leiderdorp. Voorschotens beiaardier won prijs Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de Nederlandse Klokkenspel- vereniging werd een wedstrijd georga niseerd voor belaardcomposities. De heer Addie de Jong, beiaardier van Voorschoten, won de tweede prijs; een mooie prestatie onder de vele pro minente deelnemers uit Nederland en België. Op 27 mei zullen de bekroonde wer ken voor de eerste keer in het publiek worden uitgevoerd. De AVRO zal dit concert via de radio uitzenden. De eerste prijs werd gewonnen dooi de heer Kaldenberg, beiaardier te Enk huizen, en de derde prijs was voor de heer Jo v. Eetvelden uit België. HEARING DORPSCENTRUM Op woensdag 14 mei wordt 's avonds om 8 uur in het Cultureel Centrum een hearing gehouden, waarop de inhoud en betekenis van de ontwerpbestemmings- plannen „Centrum" en „Voorstraat" van Voorschoten zullen worden belicht. De betreffende plannen omvatten het gebied, begrensd door de Veurseweg, ter hoogte van het pand Veurseweg 20. de Kon. Julianalaan, de Leidseweg, de Stadwijkstraat, de Vredenhoeffstraat, de Oranjeboomstraat, de Christiaan Huy- genstraat, de Prof. Asserlaan en het verlengde van de Koninklijke Marine- De byeenkomst is speciaal bestemd voor de bewoners van dit gebied en voor de zakenlieden in het centrum en voor andere belangstellenden. Op deze bijeenkomst zal na een in leiding door wethouder Van der Laan gelegenheid gegeven worden tot 't stel len van vragen en het doen van sugges ties. welke betrekking hebben op de inrichting van de bestemmingsplannen „Centrum" en „Voorstraat". Het voltallige college van b. en w.. benevens de raadsleden zullen deze hea ring bijwonen. Een lijst voor confessionele partijen in Voorschoten Reeds geruime tyd zyn de Voorscho- tense afdelingen van de ARP, de CHU en de KVP in overleg om tot nauwere aamenwerking te komen. Als eerste resultaat van deze bespre kingen is het samenwerken binnen de Voorschotense gemeenteraad. Voor het eerst tydens de behandeling van de be grotingen voor het dienstjaar 1969, eind vorig jaar en daarna iedere vergadering, spreekt iedere keer de woordvoerder van KVP of Prot.-Chr. Groep namens beide groeperingen. Het overleg in thans zover.gevorderd, dat ingesteld is een commissie, gevormd uit de drie partyen, welke tot doel beeft na te gaan of de mogelijkheid reëel is te komen tot één lyst voor alle confes sionele partijen by «Ie a.s. raadsverkie zing. Zodra de commissie tot overeenstem ming komt, zullen de politieke groepe ringen een vergadering uitschryven, tij dens welke de leden zich kunnen uit spreken. De politieke activiteiten in Voorscho ten voor de komende raadsverkiezingen zijn reeds gestart. Zoals bekend telt de raad thans 17 leden, maar deze zal bij de komende verkiezingen 19 leden gaan tellen. Bovendien kan men aannemen dat de Boerenpartij, welke bij bij vorige verkiezingen 2 zetels behaalde, niet zal deelnemen aan de nieuwe verkiezingen, terwijl D'66 als nieuweling wel deel zal Geboren: Cornelia C. d.v. J. Megchelse en C. A. Middelkoop: Karen d.v. J. Boon en E. L. Kamst: René z.v. A. W. Douwes en C. de Niet: Jeffrey W. H. z.v. H. T. de Wit en H. M. L. Bottinga: Petronella T. d.v. P. J. v. Os en T B. v. d. Berg; Frederik L, z.v. L. C. Schilthuizen en E. Griffioen; Bonny A. d.v. J. H. Lam me en A. Melse; Arjan z.v. J. Westhoek en H. Blankesp oor; Petra A. d.v. T. V. Andriessen; Johannes J. z.v. J. N. van Bliet en C. J. Loos; Harold W. z.v. H. A. Meykneeht en H. M. T. v. Velsen. Ondertrouwd: P. W. Cuilenborg en N. v. d. Veen; F. H. H. Kuggeleijn. te Oegstgeest, en M. J. E. Valentyn; P. A. Nutbeij, te "s-Gravenhage, en K. de Haan; A. v. Leeuwen en E. Hoeversj P. A. B. M. Steger, te Scarborough (Ca nada) en M. C. Cornelissen; F. T. E. Wiegant en M. C. M. Th. Schaepman. Buslijn A'dam-Leiden wordt per 1 juni opgeheven Met ingang van 1 juni a.s. zal de door Maarse en Kroon en de Neder landse Spoorwegen gezamenlyk geëx ploiteerde rechtstreekse busdienst Am sterdam Europaplein - Lelden Station worden opgeheven. Na ruim een jaar èxploitatie is dui- delyk gebleken, dat er voor deze snel- busdienst onvoldoende belangstelling be staat om voortzetting van dit experi ment te rechtvaardigen. Deze maatregel betekent in feite het stopzetten van de sneldienst Schiphol-Leiden en terug. Maarse en Kroon zal de 30-minuten- dienst Europaplein-Schiphol handhaven. ZOETERWOUDE In verband met het 12%-jarig jubi leum van de heer A. Th. Berg als bode van de gemeente Zoeterwoude was er gistermiddag op het raadhuis een byeen komst waarop behalve het college van b. en w. het voltallige personeel zowel van de binnen- als buitendienst aanwezig was. Burgemeester J. A. Detmers ge tuigde in zijn toespraak van de grote erkentelijkheid die er bij het college bestaat voor het werk van de heer Berg, op wie in het byzonder in de avonduren zo dikwijls een beroep wordt gedaan. Aan de bode, die binnenkort met zyn gezin gaat verhuizen naar de Comman deurshof, werd 'voor de nieuwe woning een cadeaubon overhandigd. De heer W. G. Kalkers sprak als voorzitter van de personeelsvereniging: „U bent niet weg te denken in het contact tussen de bur gery en het raadhuis waar u de vraag baak bent voor velen". Hij dankte voor de prettige samenwerking en bood even eens een cadetaubon aan. Tegelijkertyd werd de heer A. G. Kleijweg in het zon netje- gezet die onlangs 12% jaar in dienst was. De burgemeester roemde vooral zyn werk in de gladheidsbestrij- ding en bood eveneens een cadeaubon S.J.Z. Woensdagavond c den de klaverjassers weer het clubhuis van SJZ.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5