Prof. dr. Lijphart aanvaardde leerambt intern, betrekkingen Eerste competitie-helft wordt morgen afgesloten huishoudster GERANIUMS vriendeijk en flink meisje GRONDWERKERS TWEE LERAREN (gar.V.B.'s) ZATERDAG 3 MEI 19t DE LFJDSE COURANT Prof. dr. A. Lijphart heeft gister middag het ambt van gewoon hoogle raar in de leer der internationale be trekkingen aanvaard met een rede, ge titeld „Paradigmata in de leer der in ternationale betrekkingen." Sinds de Tweede Wereldoorlog, aldus prof. Lijp hart, verkeert de leer der internatio nale betrekingen in een „wetenschap pelijke revolutie," gekenmerkt door 'n veelheid van concurrerende benade ringen, hypothesen, modellen en theo rieën en een voortdurende onderlinge strijd tussen de beoefenaars van het tk over de vorm en inhoud ervan. Voor de Tweede Wereldoorlog daar entegen werd het vak beheerst door „paradigma," dat wil zeggen door één fundamenteel, algemeen aanvaard, coherent model van de internationale betrekkingen, dat als uitgangspunt diende voor onderwijs en onderzoek. Dit traditionele paradigma was ge- iseerd op het idee, dat de oorzaak tn internationaal conflict en oorlog gelegen was in de anarchie tussen de itaten, dat wil zeggen in het ontbre ken van een centrale wereldregering. Hoewel dit paradigma en de drie hier op gebaseerde nauw aan elkaar ver wante theorieën (de theorie van het machtsevenwicht, de theorie van het wereldbestuur en de theorie van de collectieve veiligheid) vele gebreken •ertoonden, bleven ze toch het vak lange tijd beheersen. Aan de heer schappij van het traditionele paradig ma kwam omstreeks 1945 een einde. De wetenschappelijke revolutie, die toen volgde, werd ook gestimuleerd door de grote vorderingen van de andere sociale wetenschappen. De belangrijkste moderne benaderin gen en potentiële paradigmata la de leer der internationale betrek- J. A. Pommée vierde 40-jarig jubile um De heer J. A. M. Pommée, algemeen procuratiehouder bij de N.V. Distilleer derij „De Fransche Kroon" v/h Harte- veld Zoon, Langegracht 59a, was don derdag 40 jaar in dienst van deze maat schappij. Hij begon als employé op de verkoopafdeling. In de loop der jaren heeft hij zich opgewerkt tot admini strateur, waarna in 1948 zijn aanstel ling als chef-de-bureau volgde en hem levens procuratie werd verleend. In 1964 volgde, door de benoeming van een twee tal nieuwe procuratiehouders, zijn aan stelling als algemeen procuratiehouder. Ter gelegenheid van dit jubileum vond er vrijdagmiddag jl. in een van de lo kaliteiten van de N.V. Hartevelt een bijeenkomst plaats, waar de jubilaris in besloten kring gehuldigd werd. De directeur van het bedrijf, de heer K. H. van Dam schetste de jubilaris n plichtsgetrouw iemand, die on vermoeid zijn beste krachten voor het hedrijf heeft gegeven. Ook mevrouw Panmée werd in het dankwoord be trokken. Als blijk van waardering bood tpreker de jubilaris een blijvend ge- «chenk en mevrouw een doos bonbons Daarna voerde namens de Raad Commissarissen, de heer P. Herfst het woord. Verder sprak de heer A. A. Lith, algemeen verkoopleider van het Bolsconcern, enkele woorden, die hij ver gezeld deed gaan van een practisch ca deau. Vervolgens voerde het woord na mens het kantoorpersoneel de heer P. v.d. Marei, de heren C. Aalbers en W. v.d. Reijden, resp. namens het vertegen woordigerscorps en het fabrieksperso- neel. De heer J. Meijer sloot tenslotte de rfl van' sprekers en bood de jubilarifc namens het gehele personeel, onder dankzegging voor de prettige samen werking. een enveloppe met inhoud aan. De jubilaris sprak een dankwoord. Aangezien de jubilaris, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de wens te kennen had gegeven het dienstverband met de N.V. te be ëindigen, bleef men nog enige tijd gezel lig bijeen, waarbij ieder in de gelegen heid werd gesteld persoonlijk van de Ju bilaris afscheid te nemen. kingen zijn de systeemtheorie, de com municatietheorie, de besluitvormings theorie, de speltheroie en de simulatie theorie. In tegenstelling tot het traditionele paradigma worden de moderne bena deringen gestuwd door de optimis tische veronderstelling, dat een slui tende theorie van de in tea-nationale betrekkingen uiteindelijk gevonden kan en zal worden. Omdat een der gelijke theorie de snelste en zekerste weg naar de wereldvrede biedt, kan men, aldus besloot prof. Lijphart zijn oratie, niet anders hopen dan dat de moderne benaderingen in hun doehzul len slagen. ZOETERWOUDE Raadsagenda van Zoeterwoude De gemeenteraad van Zoeterwoude komt donderdag 8 mei a.s. om 20.00 uur bijeen. De omvangrijke agenda vermeldt o.m.: Voorstel tot overne ming van de eigendom van een ge deelte van het water in de Noord- buurtseweg; Verbetering van de Wei- poortseweg; aankoop van grond aan de Nieuweweg; verkoop van grond in de Loethe; het bouwrijpmaken van de Loethe; wijziging van de exploitatie- overeenkomst met Stikvoorts Bouw bureau inzake het plan Westeinde; wijziging van de plaats voor de nieu we openbare lagere school; stichting van een openbare kleuterschool; wij ziging van dg verordening vergoeding ophalen huisvuil; voorstel met be trekking tot subsidiëring van de mi litaire tehuizen; subsidiëring van het jeugdwerk in de parochies van de H. Kruisverheffing en St.-Jans Onthoofd- ding; het verlenen van een extra bij drage aan het Normalisatieinstituut; verhoging van het subsidie aan de streekmuziekschool te Leiderdorp: ver hoging van het subsidie aan de tafel tennisvereniging PIT '54; verhoging van de bijdrage in de kosten van het bevolkingsonderzoek; verhoging van de bijdrage aan het bureau voor schooi en beroepskeuze; krediet voor t schil deren van de woning en garage aan de Miening; krediet voor het aanschaf fen van bramdiblusmiddelen voor het raadhuis; krediet voor de bestrijding van zwam in het Taadhuis; voorstel tot uitbreiding van het aantal scholen bij de schooltandverzorging Alphen aan den Rijn; verhoging van de keurlonen van de vleeskeuringsdienst; voorstel om in principe toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling energie bedrijf; wijziging van het investerings programma 1969/1973; het verlenen van eervol ontslag aan de heer A. H. Friebel als gemeentesecretaris en als ambtenaar van de burgerlijke stand; benoeming gemeentesecretaris; benoe ming lid .van de woonruimteadvies commissie; begrotingswijzigingen. H. J. Sieverding gemeentesecretaris van Zoeterwoude Wanneer aan de heer H. A. Friebel per 1 juld a.s. op diens verzoek eervol ontslag wordt verleend zal per die datum in de vakature gemeentesecre taris moeten word envoorzien. B. en w. schrijven de raad dat zij na zorg vuldige overwegingen tot de conclusie zijn gekomen, dat de heer H. J. M. Sieverding, hoofdcommies A ter secre taris moeten worden voorzien. B. en aangewezen persoon is. Ten einde aan de verplichtingen van de Gemeente wet te voldoen doen zij onderstaande aanbeveling: 1. H. J. M. Sieverding; 2. M. F. Scot. Op de gevaarlijke T-splitsing Nieu- weweg-Weipoortseweg was het gister avond weer raak. Het pand Weipoort- Verkoopverbod tweede soort tulpen ter sprake bij KVOB f De Katholieke Vereniging ran Onder nemers in het Bloembollenbedrijf, i KVOB) zal op de 42ste algemene ver gadering, die dint dag 27 mei in hotel Lion dOr aan de Kruisweg in Huar- lern vanaf 14.30 u. za Iworden gehouden, een voorstel behandelen van de afdeling Julianudorp om een verkoopverbod in te stellen voor tweede kwaliteit tulpen. Het hoofdbestuur meent het aannemen van dit voorstel haar leden te moeten ontraden. Mening hoofdbestuur W erkzaamheden op Rijksweg 4 in gemeente Leiden TENNISPR OGRAMMA Wanneer zondagavond tegen 5 uur de laatste ballen zijn geslagen zit de eer ste conipetltiehelit er al weer op. Deze derde dag is voor bijna alle verenigin gen van bijzonder groot belang. Immers, N'oordwyk 1 en 2 en Leidso Hout en Roomburg 2 zjjn bij een nieuwe zege dicht by het kampioenschap, terwijl een nieuwe nederlaag voor Roomburg, Kat wijk en Unicum wel eens fatale gevol gen kan hebben. Voor Forescate staal er niet zoveel op het spei, daar de Voor schotenaren zich wel zullen handhaven. Er wordt zondag op de resp. parken bij zonder vroeg gestart, daar de banen l.v.m. Dodenherdenking om 5 uur wor den gesloten. N'OORDW'MK Noordwijk ontvangt op Casino Quick Nijmegen 1 dat het tot nu toe niet zo best doet. Toch is het zaak voor de Noordwykers om bijzonder goed op te passen, daar de Nymegenareu heus wel enkele klasscspelers in hun midden heb ben. Het tweede is ook nog volop in de running en moet in Den Haag bij Lucky Stroke Groen Geel haar hoge positie gaan waarmaken. ROOMBURG In Amsterdam wordt zondag beslist of Roomburg dan wel DDV 3 voorlopig de onderste plaats zullen innemen. De nederlagen van de Amsterdammers vie len tot nu toe wel forser uit dan die van Roomburg, zodat er zeker winstkansen aanwezig zijn. Het tweede is tegen Tro fee Wibo 1 sterk favoriet en stevent recht op de titel in de tweede klas aan. Het derde team tenslotte vecht in Voor schoten een prestigegevecht uit met Fo rescate 2. Het hoofdbestuur wijst er echter op, dat voor de tweede kwaliteit tulpen overnameprijzen gelden, die 90% bedra gen van de overnameprijzen voor eerste kwaliteit. Deze bodem in de markt voor de tweede kwaliteit, van betekenis voor de binnenlandse broeiershandel, voor komt het voor alle prijzen in de handel brengen van deze kwaliteit. Het betrek- i kelijk geringe verschil tussen de De afdeling Julianadorp geeft bij haar nameprijzen voor de eerste en vc voorstel als toelichting, dat de bollen- tweede kwaliteit, laat kweker bij een normale oogst een ge middelde uitval heeft van tien procent. Deze 10 pet. wordt tegen alle moge lijke en onmogelijke prijzen op de markt geplaatst, doch draagt niet bij tot een wezenlijke inkomensverbetering. Wél echter tot het door tal van handelaren aanbieden van inférieure kwaliteit. Het doet de naam van de Hollandse kweker, als zijnde producent van een kwaliteits artikel, veel schade en schept boven dien ongezonde konkurrentieverhoudin- gen tussen de Hollandse broeier en zijn nlet-Hollandse kollega. Het zal ook de al te ongebreidelde expansiezucht van de tulpenkwekers wat inperken, omdat het risico ontstaat dat men met grote, te laat gerooide en dus onverkoopbare partijen blijft zitten. Aan de deur wordt niet verkocht! seweg 43. dat bij voorgaande botsin gen meermalen flinke schade opliep, bleef nu echter buiten schot. Omstreeks 8 uur verzuimde de bromfietser J. Hogervorst, die vanaf de Nieuweweg afsloeg richting Hoge Rijndijk, voor rang te verlenen aan een personen auto die vanuit deze richting kwam en bestuurd werd door de heer T. uit Nijkerk. De bromfietser sloeg over de auto heen, waarbij zijn voertuig ge heel werd vernield eri ook de auto schade opliep. Hoewel dokter Bakema spoedig ter plaatse was bleken de ver wondingen van de heer H. sechts licht. Een wonderlijk goede afloop. De heer H. kon naar zijn woning worden over gebracht. pey.l is er voor Forescate deze compe titie niet veel eer meer te behalen. Toch is het zaak minstens 1 punt weg te ha len bij Toej Hillegersberg 2, daar een sterke club als Leimonias in de tweede helft wel eens met een zeer sterk team van oudgedienden op de proppen kan komen. KATWIJK Tegen Dash 3 in Amsterdam is het voor Katwijk 1 morgen eveneens een be langrijke dag. Bij winst stellen de Kat- wijkers zich bijna zeker veilig, terwijl een eventueel verlies ernstige degrada- tiezorgen met zich meebrengt. LEIDSE HOUT Op het eigen knusse park kan de Leidse Hout morgen een grote gooi naar de titel doen door DDV4 te verslaan. Het is dan evenwel van groot belang om dubbelspecialist Bonte twee partij en te laten vertolken. Het tweede leidt tegen Park Marlot 2 zijn 2e nederlaag en blijft daardoor op de onderste plaats. UNICUM Aan de Haarlemmertrekvaart moet Unicum zondag van Thor RW 4 winnen om niet kansloos op de onderste plaats te komen. Winst is hier dus een absolute noodzaak, iets wat wij de pupillen van Noordman wel zien doen ook.. Het twee de gaat naar de Netselaars 7 en heeft goed kansen op de volle winst. DE MUNNIK Tegen Schiedam moeten de Leider-- dorpres morgen zeker de volle buit bin nenhalen om nog een kans op de titel te behouden. Lukt dit niet dan moeten de pogingen om de derde klas te ver laten een jaar worden opgeschort. Acht glazen sherry, werden te veel Een 23-jarige secretaresse uit Noord- wyk had zich voor de Haagse politie rechter te verantwoorden, omdat zij op 1 november van het vorig jaar na afloop van een feestje, zodanig onder invloed van drank verkeerde, dat zij niet in staat moest worden geacht de auto naar behoren te besturen. Dat was althans geconstateerd door de bemanning van een politieauto, die enige tyd de secre taresse had gevolgd en het op de Heren weg gewenst achtte haar aan te houden. Toen bleek, dat zrj inderdaad verre van nuchter was en om zo te zeggen nauwelijks op haar benen kon blijven staan. Zij had medegedeeld, die avond ongeveer acht glazen sherry te hebben gedronken. Aanvankelijk verkeerde ze in de me ning nog wel een auto te kunnen bestu ren, doch al rijdende werd dat steeda moeilijker, zodat uiteindelijk de auto over de weg zwalkte. Men had op het feestje haar aange boden thuis te brengen, doch daar had zij vanwege mogelijke ongewenste situaties van afgezien. „Daar kan ik begrip voor opbrengen," verklaarde de politierechter, „voor man nen ligt zo iets anders. Maar het bete kent tevens, dat vrouwen met de drank nog voorzichtiger moeten zijn." De officier van justitie zag gezien de emancipatie in deze tijd, ook wat straf maat betreft geen onderscheid behoeven te maken voor mannen en vrouwen. Daarom eiste hij de gebruikelijke straf voor dergelijke feiten, nl. twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De verdediger, mr. Fijn van Draat van mening, dat er voor een vrouw toch minder mogelijkheden zijn indien zij wat teveel heeft gedronken. Hij vroeg voorwaardelijke straf op te leggen. clemente straf en veroordeelde tot twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk een geldboete van 300.- en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid waar van drie maanden voorwaardelijk en af trek van de tijd waarin het rijbewijs reeds is ingenomen. Vakantiegeld met diefstallen „verdiend" Een 19-jarige timmerman uit Sas- senheim wilde op vakantie gaan, doch het haperde aan financiën. Voor de Haagse politierechter verklaarde hij, dat er ook „avontuur" bij kwam, toen hij vergezeld van twee vrienden, een 23-jarige jongeman uit Katwijk en een 19-jarige timmerman uit Sassenheim, diefstallen uit auto's ging plegen. Er werd ook ingebroken in een woning aan de Zandslootkade, waar 845.- werd gestolen. De vrienden- deelden in de opbrengst mee. De rechter vond dat roven en stelen maar een vreemde liefhebberij. „Je kunt beter aan sport doen," luidde zijn advies. De officier van jus-, titie deelde mee, dat verdachten af komstig zijn uit goede gezinnen. Ver dachten zijn uit zichzelf met de mis drijven opgehouden en daarmee wilde de officier in zijn eis wel rekening houden. Tegen de 19-jarige timmerman luidde de eis 200.- boete 'en twee maanden gevangenisstraf voorwaar delijk en tegen beide anderen 150.- boete en zes weken voorwaar- dat het in materieel opzicht zo goed heeft gehad als jullie." zo constateerde de rechter, „het is echt niet nodig om te gaan stelen. Je bent slachtoffer van eigen slapheid." Het vonnis werd con- fom de eis van de officier. Geringe boete voor doorrijden „Nou, dat is een koopje," aldus de waardering van de Haagse Politie rechter voor de eis tegen een 30- janige bromfietsberijder uit Leiden, die na een aanrijding te hebben veroor zaakt, er vandoor was gegaan. Hij reed over het rijwielpad van de Hoge Rijndijk en botste tegen een wielrijd- ster. De schade, die werd veroorzaakt was weliswaar niet groot, doch kwader was het, dat verdachte doorreed. „Ik was helemaal overstuur, want die da me begon tegen met te schelden," zo gaf verdachte te kennen. Maar de dame was een „slimmerik," Ut Sloepie" wint eerste prijs bij mozaïekwedstrijd in Warmond De door de WV Warmond georgani seerde mozaïekwedstryd Is dankzij de goede deelname en de kwaliteit der zaïeken een succes geworden. Dit jaarlykse evenement, dat door de late lente een week uitgesteld moest worden, kan zich nog steeds verheugen in grote belangstelling, speciaal van de jeugd van Warmond. Vele aktuele Warmondse onderwerpen, zoals de actie tegen de luchtverontreini ging en Warmonds regenboogjacht .Caatje van Warmond", waren in de mozaïeken verwerkt. De jury bestaande uit mevrouw G. W. Maksymiak-van der Plas en de heren P. A. B. Bakkers en P. P. C. Geraerdts jr., geassisteerd door Warmonds WV- secretaris H. M. Tromp, hebben de vol gende prijzen toegekend! Ie prijs: Ut Sloepie (A. S. van Rijn); 2e prijs: Tafeltennisvereniging „Steeds Vooruit"; 3e prijs: Actiecomité Milieu verontreiniging. De prijzen zijn vandaag door de heer G. Kamsteeg, voorzitter der WV War mond, uitgereikt. de volgende dag op dezelfde tijd op dezelfde plaats gaan staan en toen passeerde verdachte en werd hij aan gehouden. „Wat u hebt gedaan is heel onbehoorlijk," evrweet de officier, maar omdat de schade niet groot was, wilde hij met genoemde eis volstaan, dat ook het vonnis werd. De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zuid- Holland te 's-Gravenhage brengt ter kennis van belanghebbenden, dat we gens reconstructiewerkzaamheden op de oostelijke rijbaan van de weg Am sterdam-Den Haag (Rijkswegenplan, nr. 4) tussen km 27.375 (verkeersplein Leidschendamen km 14,700 (viaduct over de spoorlijn Leiden-Alphen aan den Rijn) met ingang van 5 mei het verkeer op de oostelijke rijbaan door de de middenberm naar de westelijke lar rijbaan zal worden geleid, terwijl na weinig ruimte voor de door de afdeling het passeren van hel in uitvoering gesignaleerde kwalijke handelspraktij- zijnde wegvak, dat telkens een be ken. De bona-flde handelaar zal zich perkte lengte zal hebben, het boven in geen geval met dergelijke praktijken bedoelde verkeer weer door de mid- bezig houden. Afgezien van de vraag of een verkoop verbod voor tweede kwaliteit tulpen wel werkelijk in het belang van de bloem bollenteelt is, vanwege de steeds ster ker wordende relatie met de broeierij, zal toch een dergelijk verbod alleen ef fect sorteren als het wordt nageleefd en de naleving kan worden afgedwon gen. Velen wensen een dergelijk verbod niet na te leven en daar praktische kontrolemogelijkheden ontbreken, kan ook de naleving niet worden afgedwon gen. In een dergelijke situatie vervalt de grond voor de voorgestelde verbods bepaling, aldus het hoofdbestuur van de KVOB. HILLEGOM Schaterend niemandalletje van „Alliance" De Hillegomse toneelvereniging „Alli ance" gaf gisteravond voor een uitver kochte Nutszaal een opvoering van het blijspel „Met hartelijke gelukwensen" van Dick van Maasland. Het stuk geeft de komische perikelen weer. wanneer in „Huize Roos" een zilveren bruiloft ge vierd wordt. Pa had een zwakke avond en juist voor het grote feest komen de employés van een zeker restaurant de bruiloft meevieren. Voor Pa dreigt chan tage, maar de vrouw des huizes had het zwakke ogenblik van manlief reeds ge ruime tijd door en haar gerijpte liefde Is zo groot, dat pa Roos met een opge lucht hart het feest kan vieren. Onder regie van de heer H. Turnhout uit De Zilk heeft „Alliance' gisteravond het publiek doen schateren van de lach om dit „niemandalletje". Waarnemend voorzitter R. Sibbels sprak tot bekwame regisseur en de negen spelers een dank woord en overhandigde eerst tegen elf uur fraaie bloemenboeketten. SASSENHEIM Geboren: Helena J., d.v. B. Schaap en A. M. Scherperaeel; In grid J. M., d.v. A. de Vogel en J. C. Verwer; Ro- naldus C., z.v. C. Meeuwissen en A. M. G. Semp. Ondertrouwd: Petrus J. M. Jonker. 22 jaar, Haarlemmermeer en Maria A. Singerand, 22 jaar; Jacob de Vreugd, 22 jaar. Den Helder en Alida M. Bis schop, 21 jaar; A. J. van Polanen, 23 jaar en C. J. G. Kramer. Overleden: van Leeuwen e.v. Plan- keel, Huibertje C. denberm naar de oostelijke rijbaan zal worden teruggeleid. De westelijke rijbaan zal over de betrokken weg gedeelten in vier rijstroken zijn inge deeld, waarvan twee rijstroken ddenen voor 't verkeer komende uit de rich ting Amsterdam en gaande in de rich ting Den Haag en twee rijstroken bestemd voor het verkeer in tegen gestelde richting. Tijdens het afsluiten van een ge deelte van de oostelijke rijbaan zul len op de oostelijke en westelijke rij baan bij nadering van een doorsteek in de middenberm en op het wegge deelte van de westelijke rijbaan in gedeeld in vier rijstroken telkens tot voorbij de volgende doorsteek in de middenberm de volgende tijdelijke ver keersmaatregelen gelden: b. voor de linkerrijstroken voor beide richtingen, van 600 meter vóór de doorsteek tot voorbij de volgende doorsteek een geslotenverklaring voor voertuigen welke, met inbe grip van de lading een breedte van 2 meter te boven gaan c. voor beide rijbanen van 600 meter vóór de doorsteek tot voorbij de volgende doorsteek een verbod voor vrachtauto's en autobussen om mo- torvoertigen op meer dan twee wie len in te halen. Het wegvak waarop de maatregelen zullen worden vastgesteld is gelegen in de gemeenten Leiden, Zoeterwoude en Leidschendam. De verkeersmaat regelen zullen gelden tot 1 december 1969 of zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zal blijken. KATWIJK AAN DEN RIJN BRIDGECLUG „DE BRUG" In hotel „De Roskam" speelde de bridgeclub „De Brug" de zevende ronde in de onderlinge parencompetitie. De stand in de verschillende groepen is thans als volgt: groep A: 1. B. de Bruljn-P. Wamsteeker 729 pnt; 2. P. de Haas-J. Mekel 722; 3. J. van Leeuwen-J.Vree burg 704; groep B: 1. S. Visser-C. Duijn- dam 575; 2, dhr. en mevr. A. den Hoed 539; 3. A. Poot-A. de Ruiter 524; groep C: 1. C. den Dulk-C. Varkevisser 537; 2. W. Klos-M. D. Hage 521; 3. M. Mik-M. van den Anker 510; groep D: 1. W. E. Schoneveld-J. de Best 573; 2. W. van 't Hof-A. van Duivenvoorde 564; 3. L. van Bergen Henegouwen-mej. R. Dubbeldam 523. De rechter zag wel reden tot een meerzoals de rechter constateerde. Ze 1 vraagt voor het Centrool Loboratorium laboratoriummedewerkers die onder leiding van verfspecialisten helpen bij het aanmaken van verfmonsters, het opzetten van proeven, enz. Wij verlangen geen speciale verfervaring of op leiding, maar wel het gewend zijn nauwkeurig te werken. Leeftijd tot 40 joas. O kunt schriftelijk of telefonisch een sollicitatie formulier aanvragen bij sikkens groep n.vv sassenheim rijksstraatweg 31 afdeÜng fVrooHifjj Wegens huwelijk van doch ter zo spoedig mogelijk ge vraagd een Aanmelden de heer L. A. JACOBS Dorpsstraat 187, HAZERSWOUDE Telefoon (01728)-261 Bloeiende Hangers en staanders in Verschillende kleuren 1,25 per stuk Bestel vroegtijdig Krimkade 2 - Voorschoten J. P. SEGAAR tuindersknecht voor vast werk. Proeftuin tuinbouwkeuringsdiensten. Sotaweg 15, Roelofarends- veen, teL 01713—2333. DPENBARE VERKOPING VAN HUIZEN TE ALPHEN A/D RIJN Notaris J. van den Berg te Alphen a.d. Rijn (stpl. Oudshoorn) ls voorn, op woensd. 14 en 21 mei 1969 v.m. 11 uur in Hotel Cen traal te Alphen a.d. Rijn, bij inzet en afslag te verkopen: A. het woonhuis c.a. Bor neo» traaf 9, groot 146 c.a., verh. voor 90,60 per maand. B. negen woonhuizen en een winkel-woonhuis c.a. De Rnyterstraat 2 t/m 20, (oneven) totale huur 105,95 p.w., alsmede een perceeltje grond gel. langs de H. de Grootstraat (vrij v. huur), samen groot 18 are 7 ca. C. Het woonhuis c.a. Wil lemstraat 5c, groot 80 ca. verh. voor 13,- p.w. In samenwerking met nota ris A. D. H. Heenk te Ha- zerswoudei D. Het landelijk gelegen woonhuis, met schuren en erf, Rietveldsepad 17, groot 7 are 10 ca. vrij van huur te aanvaarden. Uitstekend geschikt voor recreatieve doeleinden! Alles in perc. en div. comb. Aanv. bij de betaling op 2 juli 1969. Te zien: dinsdag en donderdag van 24 uur. Breder bij bilj. Inl. bij gen. notaris Van den Berg (01720 —2865). GEVRAAGD: in de huishouding te Waasenaar. in klein gezin in de buurt van bus. Het huis is van moderne gemakken voorzien. Van maandag t/m vrijdag van 9.00 uur tot 4.30 uur. Zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur. Salaris 85,- per week relsvergoeding. WETERINGLAAN 11, TEL. 01751—8385. S.V.P. 'b avonds bellen. DAGBLADREKLAME DOET UW OMZET STIJGEN! Aannemersbedrijf Fa. A. Th. STUIFZAND vraagt: DE MEY VAN STREEFKERK STRAAT 13 (achter Butggravenlaan) LEIDEN. St. WILLIBRORDUS MAVO TE WASSENAAR De gemeente heeft schriftelijk medewerking bij het verkrijgen van woonruimte toegezegd. GEVRAAGD PER 1 AUG. 1969 De voorkeur gaat uit naar de combinaties: a. Duits, Biologie b. Geschiedenis, Aardrijkskunde c. Engels, Handel Ook zij, die reeds enige jaren op de lagere school staan en voor een akte LO of MO studeren kunnen solliciteren. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen en referenties z.s.m. te richten aan: STICHTING R.K. ONDERWIJS „ST. WILLIBRORDUS" Van Heeckerenstraat 2, Wassenaar,

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5