Wie weet efghijklmnopqrstuvwXyz Xylofoon voor Diana en Daranti het spectaculaire werk Leidse agenda Kind raakt Beroepententoonstelling onder auto in Alphen aan de Rijn en verspeelt voetje BIOSCOPEN WEET U HET OOK? MARKTEN DE LEIDSE COURANT Het komt vooral aan op de aanslag Wat mij enorm boeit bij een xylofon, is de techniek. En dan natuurlijk ook het mooie timbre, dat uit het instrument is te ha len. Zoals iemand, die mooi viool kan spelen en daar alles inlegt, zo heb ik dat met m'n xylofoon. Als ik met mijn vrouw optreed onder de naam Diana en Daranti, spelen we op twee xylofoons of op een xylofoon, gecombineerd met een vibra foon. Dat is ook een hele mooie combinatie. Het komt vooral aan op de aan slag. Je hebt pianisten, die fan tastisch kunnen spelen, maar toch heeft de een 'n betere aan slag dan de andere. Door een xylofoon zo goed mogelijk aan :e slaan, kun je er zoveel mo- jelïjk warmte uithalen. Ik heb juist de xylofoon gekozen en niet een accordeon of trompet, omdat dit instrument zich leent voor spectaculair werk. Alles wat leven dig is, trekt mij aan. Bovendien moet je ook als xylofonist blijven studeren om op een zeker peil te blijven. Ik vind het nog steeds het mooiste om, als je op het toneel het instrument onder hanclen krijgt, te geven, wat je hebt. Volledig. Het is wel vermoeiend. Als je een week niet zou oefenen of op vakantie zou gaan. merk je dat on middellijk. Om dan de boel weer op peil te brengen, valt niet mee. Je voelt, dat het mis is. Vandaar ook. dat we iedere dag een uurtje „pik ken", zoals we dat noemen. Dan kan je zeggen, als je op de bühne komt, het gaat weer lekker. Je moet achter je instrument gaan leven en dat overbrengen op het publiek. Lukt dat, dan ben je zelf ook fantastisch. Van klassiek tot modern Je ziet het instrument nu niet zo veel meer, maar in de tijd, dat ik begon wel. Dat was in de periode van Paul Whiteman met zijn grote ma rimba's. Dat geluid boeide me enorm, en daar ben ik op door gaan hameren. Op toneel brengen we van alles. Van klassiek tot modern. Het gaat erom, dat Je speelt, wat voor ieder een in de zaal geschikt is. Omdat we meestal Bpelen in theaters en zalen met een gemengd publiek, hebben we ook ons repertoire daarop ingesteld. We openen meestal met een tech nisch nummer. Zo in de trant van: gooi het er maar even uit. Dan is de boel los en weet je, wat je aan de mensen hebt. Dat merk je al bij het eerste nummer. Heb je de mensen lekker, dan begin je meteen met een half klassiek, half populair nummer en dan gooi je er weer een populaire melodie tegenaan. We hebben een op treden voor elk wat wils. Aan tophits heb ik voor mijn re pertoire niets. Daar kunnen we de wereld niet mee door. We moeten het hebben van de evergreens. We zijn verleden jaar in Engeland geweest. Daar trokken we volle theaters. Je kon echt zeggen: ze lusten dit werk wel. Heel graag zelfs. Na het eerste nummer hapten ze al lekker. We heb ben het daar fantastisch gedaan. De mensen appreciëren het ook. Ons in strument leent zich niet voor elk re pertoire. Voor alle muziek kan het niet. Bovendien gaat het niet alleen om de muziek. Er zit ook een soort show-element in. Je moet weten te brengen. Ook al speel je de sterren van de hemel, daar alleen komt je er niet mee. Er moet show bij. Wisseling Die show bestaat uit wisseling van de instrumenten. We lopen van xy lofoon naar vibrafoon en omgekeerd. Het is erg inspannend om die 15 mi nuten goed te laten verlopen. En het publiek merkt er niets van. dat het je inspanning kost. maar dat is met al les zo. Het spelen op een xylofoon, om dat te leren, dat eist jaren. Je studeert eigenlijk je hele leven. Je bent er nooit, dat durf ik wel te zeg gen. Als ik voor een optreden sta, ben ik wel nerveus. Dat heb ik altijd gehad, maar als je het eerste num mer hebt gebracht en de mensen lus ten het, dan zit je goed. En negentig van de honderd keef is het gelukkig Het hangt ook zo erg van het pu- pliek af. Dat weet je al na het ope ningswoord van de conferencier. Dan zegt hij: jongens, het is een muur. Of het is met de duim: uit de kunst. Het is iedere avond weer anders. Met ons optreden hebben we groot succes. We zijn veel in het buitenland geweest. Engeland, Frankrijk, Duits land. België. Luxemburg. We hebben in Zwitserland in de Rudy Carrel- show gestaan. Voor de televisie. Ik kan het u allemaal laten zien. Vandaag zit ik nog hier. Vanavond kan de telefoon gaan en morgen kun nen we voor een half jaar weg zijn. Dat gaat nu eenmaal zo. In ons be drijf is het hollen of stilstaan. Het geeft niet voor welk publiek we spelen. Dat maakt niets uit. We heb ben ook twee keer voor de konink lijke familie gewerkt. Op de perso- neeslavonden. Daarom zeg ik ook, het geeft niet wat voor publiek er in de zaal zit. Applaus het fijnste Het fijnste van het optreden vind ik wel het applaus. Dat de mensen het waarderen, wat je brengt. Dan denk je verder nergens meer aan. Je staat alleen op de bühne. Je wordt soms op een manier aangekondigd, dat je denkt, hoe moet ik dat waar maken. Dat is een heel link punt, maar ook onze liefhebberij. Om dat te kunnen. Dan heb pas voldoening. En eventu eel het doekje. Die doek zit er nog in. Dat is het leuke. Als je zo jaar in, jaar uit op het toneel staat, maak je heel wat mee. Ook gekke dingen. We moesten een keer spelen in Utrecht. De pianist gaat de piano vast proberen. Nou. dat ding was vreselijk ontstemd. Hij zegt, hier kan ik niet op spelen. De be drijfsleider wordt erbij geroepen en zegt: kunt u er niet op spelen, me neer? Goed, Hij haalt met een stalen gezicht een sleuteltje uit zijn vestje, draait dat ding op slot en zegt: breng voortaan maar je eigen piano mee. Je maakt zoveel mee. Als er hier thuis artiesten komen, kunnen we tot diep in de nacht over ons vak praten. Een keer werden we aangekondigd door de conferencier voor het doek. We komen op en er gaat maar één helft van het doek open. Nu ja, we gingen toch maar spelen. Halver wege het nummer komt er een mannetje met een ladder door de zaal, klimt op het toneel en gaat doodleuk het doek staan repareren. Dat zijn dingen, daar gil je later om. Het zijn voorvallen, die schieten je opeens te binnen. Kortgeleden nog stonden we in een nieuw theater en de to neelmeester vond ons nummer zo mooi. Hij dacht, ik zal die mensen een kleurlichtje geven. Hij draait ergens aan en alles sloeg dor. Daar stonden we in het donker. Later is die man excuses komen aanbieden. Ik zeg, meneer, waar om doet u dat. Ja, zegt-ie, ik' vond het zo mooi. Maar ja, op zo'n moment ben je gespannen. Als we nu nog met collega's werken, die dat hebben meege maakt, zeggen ze: joh, zal ik jullie eens een mooi lichtje ge ven? ZATERDAG 3 MEI ZONDAG 4 MEI Marekerk Dodenherdenking. 19.30 uur. Stille Tocht vanaf de kerk naar monument, 20.20 uur. DINSDAG 6 MEI Rest. Van der Heijden Voorzitter mr. E. Jurgens in openbare ledenver gadering Pol. Partij Radikalen. 20.00 u. Stadsgehoorzaal Jeugdkameror- kest Leiden. 20.00 uur. Rest. De Doelen Vergadering Drie October Ver. 20.00 uur. WOENSDAG 7 MEI DONDERDAG 8 MEI Imperium Toneelgroep Imperium: Een slok aarde. 20.00 uur. Soc. Minerva Toneel: „Avond maal". 19.30 uur. VRIJDAG 9 MEI Eigenzorg Selskip Fryslan. 20.00 uur. Louise de Coligny Seholengem. Kleinkunstavond. 19.30 uur. ZATERDAG 10 MEI Stadsgehoorzaal Feestavond COVS. 20.00 uur. Imperium Toneelgroep Imperium: Een Slok Aarde. 20.00 uur. Bevolkingsonderzoek op tuberculose Het Corps heeft nieuw collegi Een 3' -jarig meisje is gistermorgen om ongeveer half tien onder een wagen van Van Gend Loos geraakt toen het zich op het Stationsplein losrukte van haar moeder en plotseling de weg opstoof. Het meisje, René Smit. ver speelde bij het ongeluk haar linker voetje. terwijl het andere verminkt VAL OVER BAL In de Pasteurstraat is gisteravond om half acht een 25-jarige bromfietser (A. C. W. Roodakkers uit Leiderdorp) ko men te vallen toen spelende kinderen niet konden verhinderen dat hun bal onder het achterwiel van de bromfiets kwam. De Leiderdorper kwam bij de val met zijn hoofd op een geparkeerd staande auto terecht, waardoor zijn rech teroor gedeeltelijk afgescheurd werd en hij bovendien een hersenschudding op- Burgemeester mr. R. M. Gallas zal volgende week woensdagmiddag om drie uur de „Beroepententoonstelling" openen die onder alspiciën van het Ministerie van Sociale Zaken in gereedheid is ge bracht door het Directoraat-Generaal voor de arbeidsvoorziening en wordt ver zorgd en geëxpliceerd door ambtenaren van de onderscheiden Gewestelijke Ar beidsbureaus en in diverse landelijke centra voor belangstellenden toeganke lijk wordt, gesteld. De tentoonstelling die een ontdek kingsreis door het beroepenland is in beeld, grafieken, tekst en poppenspel, is ingericht in een van de ruime lokalen van het nieuwe complex van de Chr. Technische School aan de Bosparkweg. Bij diezelfde gelegenheid wordt aan belangstellenden gelegenheid geboden het reeds voltooide gedeelte van de nieuwe uitbreiding van de Chr. Tech nische school in ogenschouw te nemen, dat dan officieel in gebruik wordt ge- De expositie richt zich voornamelijk tot de leerlingen van de L.T.S., de zesle klassen van de lagere scholen en leatste klassen van het voortgezet onderwijs, MAANDAG 5 MEI Buurt 9: Maresingel (van Juliana- straat tot Zwarte Pad), Prins Frede- rikstraat, Koningstraat, Bronkhorst- straat, Willemstraat, Prins Hendrik straat en -plein, Mauritsstraat, Louise de Colignystraat, Waldeck Pyrmont- straat, Marnixstraat (van Maresingel tot Willem de Zwijgerlaan), Amalia- straat, Johan Willem Frisostraat, Van Hogendorpstraat, Van Limburg Sti- rumstraat, v. d. Duinstraat, Falckstr., Anna v. Saksenstraat, Kemperstraat, Molenstraat. Buurt 11: Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pas teurstraat, Hansenstraat en Korte Han senstraat. Leeuwenhoekstraat, Groen- oordstraat en -plein, Lucas v. Leyden- straat, Bakker Korffstraat, Jan Lieven- straat, Frans v. Mierisstraat, Gabriël Metzusstraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstraat, Maredijk, Piet Heinstraat, Vondelstraat, Poelgeeststraat, Schut terstraat, Maredijkhofje, Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsburgersingel, Marislaan, Mussenbroekstraat, DINSDAG 6 MEI Buurt 10: Ter Haarkade. Boshuizer- laan, Boshuizerkade, 5 Meilaan, 5 Mei plein, Bevrijdingsplein, Gerrit v. d. Veenstraat, Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat, Joh. Poststraat, Walra ven van Halstraat, Wiardi Beekman- straat, v. d. Helmlaan, Arent Brun- straat. Lieven de Keystraat, Zocher- straat, Van Banchemhof, De Bazelstr., Jac. Romanstraat, Jan Keldermanstr., Vingboonshof, Jacob v. Campenlaan. Voorschotenseweg, Stalparthof, Van 's-Gravensandestraat, Berlagestraat. Buurt 12: Veilingkade, Lammen- schansweg (van Veilingkade tot Lam- menschansplein)Lammenschansplein, Zoeterwoudseweg, Meloenstraat, Ap pelstraat, Tomatenstraat, Druivenstr., Kersenstraat, Carbuterweg, Planteyn- straat, Kanaalweg (van Lammebrug tot spoorlijnVrouwenweg, Cronestein (Woonschepen). DONDERDAG 8 MEI Buurt 13: Rijnsburger weg, Ter wee park, Boerbaavelaan, Mariënpoelstr., Ksgerstraat, Brasemerstr., Zweiland- laan, Van Swietenstraat, Faljerilstr., Houtlaan, Antoine Duycklaan, v. Beu- ningenlaan, Van Slingelandtlaan, Jo han de Wittstraat, Joha v. Oldenbar- neveldstraat, Hogerbeetsstraat, War- monderweg. Nachtegaallaan, Mezenstr... Vinkenstraat. Lijsterstraat, Roodborst- straat, Merelstraat, Wassenaarseweg, Leeuwerikstraat. Buurt 15: Stationsweg, Paviljoens hof, Stationsplein, Morssingel, Pest huislaan, Piet Paaltjespad, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en -hof, Joubertstraat, ïum Het Leidsche Studenten-Corps, welks bestuur onlangs aftrad, omdat zijn voorstel dit jaar de groentijd op voet van gelijkheid te doen plaatsvinden niet de vereiste meerderheid haalde, heeft een nieuw collegium. Het bestaat uit de heren J. G. C. Wiebenga, prae- ses, J. M. Boezeman, abactis, J. Knep- pelhout, quaestor, en H. G. Gentis en M. H. van Hoogstraat! WOUBRUGGE Nu het eerste elftal van de voetbal vereniging Woubrugge kampioen is ge worden van de Leidse Bond, zal het be stuur een receptie houden op zaterdag 10 mei van 17.30-19.00 uur in hotel Het Oude Raedthuys. Aangezien deze club zo goed als zeker ook nog de Rijn en Gouwebeker zal winnen zal daardoor de feeststemming zeker nog verhoogd Burgerlijke stand Geboren: Jeroen G.. z.v. G. Roozen- daal en M. van der Velde: Martha N., d.v. N. de Mol en A. Gi-avekamp; Nan cy C.. d.v. D. K. H. Albers en C. J. A. M. Betrums; Richard, z.v. P. L. V. van der Geer en P. H. den Haan; Martinus C., z.v. J. M. van Abswoude en G. M. C. Vrijbloed: Cornelis M.. z.v. M. Guijt en S. van der Plas; Philip G., z.v. C. van Mameren en G. M. M. Schoehui- zen: Alderl J., z.v. C. Haasnoot en P. A. J. A. van der Lans; Patrick, z.v. W. Splinter en N. van Tongeren; He len C., d.v. J. D. Thwaites en J. G. M. van der Valk; Maehteld M.. d.v. J. G. Schölvinck en J. A. M. Berentsen. Gehuwd; R. Puliga en M. Wilschut; II. J. Haverkamp en M. I. M. Stolp. Overleden: A. Roelofs, 18 jaar, zoon; J. J. Arts, 53 jaar, man; S. Boom, 85 jaar, wed. van J. van den Bogaard; J. Boom, 3 maanden, zoon; H. Schouten, 62 jaar, man; A. de Nijs, 70 jaar, man; A. Rietkerk, 67 jaar, vrouw; J. Kleine, 46 jaar, echtgenote van J. Dekker; J. Hoppenbrouwer, 71 jaar, man; A. G. Hoogeveen, 80 jaar, wed. van C. W. van Stein. Voor de behandeling van ongevallen ls het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuis) en vrfldagmld- dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur (dan St.-Elisabeth-ziekenhuis). Wolmaransstraat, v.d. Tasstraat, Lop- senstraat, Rijnzichtstraat, De Wetstr., Reitzstraat, De la Reystraat, Pretorius- straat. VRIJDAG 9 MEI Buurt 16: Schelpenkade, Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit v.d. Laanstraat, Leeuwkenstraat, Valdez- straat, Stadhouderslaan, Magd. Moon- straat, Drie Octoberstraat, Duivenbo- destraat, Staalwijkstraat, Buitenrust- straat, Kastanjekade, Meidoornstraat, Hyacinthenstraat, Seringenstr., Dalia- Buurt 14: Herenstraat, Prinses Wil- helminastraat, Bloemistenlaan, Lelie straat, Pioenstraat, Pioenhof, Linde straat, Resedastraat, Pieter de la Court- straat, Koninginnelaan, Acaciastraat, Tulpenstraat, Zoeterwoudsesingel (van Herenstraat tot Lammenschansweg). o (jongens en meisjes), maar is ook bezienswaardig voor leerlingen die een ander onderwijs hebben gevolgd en uiter aard ook voor ouders. Zij propageert niet een bepaald beroep. Zij is geopend van woensdagmiddag 7 mei a.s. tot en met 5 'juni e.k. des middags en donderdags van 19.30 tot 21.00 uur voor het publiek; de scholen hebben andere toegangstijden en ont vingen reeds bericht daarvan. Zondag a.s. houdt de Alphense Ren en Toerclub „Avanti" voor de zevende maal het Lange Afstandskampioenschap op haar parcours te Aarlanderveen; het zal daar voor de laatste keer zijn, want „Avanti" verhuist voor haar clubwed strijden naar een parcours, gelegen langs de Gouwe, in het ruilverkavelingsgebied. De strijd zal zich. naar verwacht wordt, vooral toespitsen bij de amateurs; hier doen mee twee serieuze kandidaten voor de titel die ongetwijfeld voor een sportieve wedstrijd zullen zorgen: aller eerst is het de titelhouders Jos. van der Weijden uit Nieuwkoop, die te Ridder kerk op de negende plaats eindigde: voorts wordt ernstig rekening gehouden als rivaal met John. Vergeer uit Reeu- wijk, die de drie achtereenvolgende ma len eerste werd bij de clubkampioen schappen; als derde zal aandacht trek ken Sjaak Hoogeveen. de outsider die hoogstwaarschijnlijk voor een verrassing zorgt. ZATERDAG 3 MEI 1969 Camera: Jungle boek (a.l.) (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorstelling: Onze man in Ha vanna (18 j.) - do. - vr. - zat. 23.30 u. Lldo: IK een vrouw II (18 j.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Villa Rides (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Detective voor louche zaken (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Mackenna goud (14 Jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: Moord kon zijn wraaklust bevre digen (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur Korreltje Een blijde stemming bevordert de ge nezing. een terneergeslagen gemoed tast het lichaam aan. Uitstapje Katwijkse bejaarden Het uitstapje van de leden van de Be jaardensociëteit Kat-Rijn is een groot succes geworden. Er namen rond zestig bejaarden aan deel, die in twee bussen om twee uur van het Parochiehuis ver trokken. Eerst werd koers gezet naar Noordwijkerhout, vanwaar via de bin nenwegen langs de kleurrijke bloembol- lenvelden werd gereden, waarvan de deelnemers met volle teugen genoten. Hierna ging het via Aerdenhout naar het Kopje van Bloemendaal, waar de intussen dorstig geworden kelen werden gelaafd. Ook onderweg werden trouwens verschillende versnaperingen verorberd. Via Zandvoort en Noordwijkerhout keer de het enthousiaste gezelschap naar Kat wijk terug, waar men omstreeks kwart voor zes arriveerde. Het was een zeer geslaagde dag en het is wel zeker dat aangemoedigd door de ervaringen, in de toekomst meer uitstapjes zullen volgen. MUNTEN 1. Laatst legde ik enkele munten in een bakje met ammoniak. Toen ik ze eruit haalde waren ze groen en zwart geworden. Hoe komt dit en hoe kan ik het verwijderen? 2. Ik heb een dikke munt uit Frankrijk. Aan de ene kant staat: un décime l'an 5. Daaronder: A. Aan de andere kant staan de woorden Republique Francaise en een kop. Van welk jaar is deze munt en is hij iets waard Antwoord: 1. Amonia is een scheikundi ge stof die andere stoffen zeer sterk aantast. Alleen munten van zilver of goud van goed gehalte kunt u daarmee reinigen zonder ze direct te bederven. Ook deze munten moet u dan niet in de ammonia leggen, doch hoogstens af wrijven met een watje met ammonia. Dat watje moet u dan liefst met een pincet, en niet met de vingers, vasthou den. Daarbij moet u vooral niet te sterk of te lang wrijven en de munt daarna meermalen goed schoon wassen en bor stelen want restjes ammonia kunnen hem anders op den duur toch nog be derven. Er is in het algemeen geen an dere oorzaak van het verloren gaan van munten die zo sterk werkt als juist het schoonmaken door verzamelaars. Dit kan men alleen door ervaring leren en het is dus het beste eerst vele malen te oefenen op waardeloze munten. Ook moet u liefst niet direct met zulke ster ke chemicaliën beginnen maar eerst proberen met een nagelborsteltje of zo iets en met zeep. Maar dan ook zacht jes borstelen! 2. Uw Franse munt is een décime, d.w.z. een tiende franc, dus 10 centimes. De A is het muntteken van de Munt te Parijs. L'an 5 betekent het jaar 5. Dit is het jaar 5 van de nieuwe jaartelling die men in de Franse revolutieperiode heeft aan gevangen. Het jaar 5 valt in de periode 1796-1797 van de christelijke jaartelling. DIPLOMA Is het diploma, behaald bij de radioschool betreffende de oplei ding tot electronica-monteur, - technicus een erkend diploma? Ik bedoel de radio- school in Den Haag. Laan van Meerder- voort 189h. Antwoord: Het Haagse radio- en elec- tronica instituut. Laan van Meerder- voort 189h (tel. 070-334846) leidt niet I op voor een eigen diploma maar voor de examens van de vereniging tot bevorde- I ring van elektro-technisch vakonderwijs, Herengracht 252, Amsterdam (tel. 020- 222525). En de diploma's die deze ver eniging uitgeeft, zijn dus wel erkend. MUZIEKONDERWIJS Kunt u mij adressen opgeven van de conservatoria of hogere muziekonderwijsinstellingen in Nederland? Antwoord: De adressen van de door u gevraagde muziekvakopleidingen zijn als volgt: Kon. conservatorium, Korte Bees tenmarkt 7, Den Haag (tel. 070-639925), Amsterdams conservatorium, Backstr. 5, Amsterdam (tel. 020-730303), Conser vatorium van de veriging muzieklyceum, Alb. Hahussplantsoen 2. Amsterdam/Z (tel. 020-723343); Stedelijk conservato rium St. Jansstraat 7-9, Groningen (tel. 05900-23352); Toonkunst conservatori um, Mathenesserln. 219, Rotterdam (tel. 010-230165): Conservatorium, Lange Nieuwstraat 2. Utrecht (tel. 030-24200); Brabants conservatorium. Boschweg 438, Tilburg (tel. 04250-23844); Conservato rium, Bonnefantstraat 15. Maastricht (tel. 04400-10704); Stedelijk muziekly ceum, Weverstraat 16, Arnhem (tel. 08300-0S5-26361Stedelijk muziekly ceum, Bloemendalstraat 14, Zwolle (tel. 05200-17980); Stichting Nederlandse Beiaardschool, Muurhuizen 97, Amers foort (tel. 03490-14141); Ned. Instituut voor katholieke kerkmuziek, Plompe- torengracht 3, Utrecht (tel. 030-14092). KATTENHINDER Hoe kan ik kat ten en honden van mijn buren uit mijn tuin houden? Antwoord: Het meest afdoende middel om honden te weren is uiteraard een deugdelijke omheining maar voor kat ten is men hiermee niet klaar. Katten kan men afschrikken door zo gauw u er een ziet een rotje of ander klein stuk je vuurwerk af te schieten. Door de knal zal het dier zo schrikken dat het zich daar nooit meer zal laten zien. Ook zijn er reukmiddelen in de handel waar hon den en katten een hekel aan hebben en die b.v. ook tegen hazenvraat worden gebruikt. Informeert u daar eens bij een zaak in bestrijdingsmiddelen of dergelijke. WATERMETER Voor ons blok huizen is er maar één watermeter met hoofdkraan. Dit is zeer bezwaarlijk wij willen ieder een eigen meter. Voor wie zijn de kosten Antwoord: Als de huurders er prijs op stellen een eigen watermeter te krijgen, dan moeten zij dit zelf bij het water leidingbedrijf aanvragen. Zijn hier kos ten aan verbonden, dan komen die uiter aard voor hun rekening. VERKEERSVRAAG Heft een rood stoplicht de voorrang geheel op of be staat de mogelijkheid dat degene die door het stoplicht rijdt vrijgesproken wordt van schuld als hij een aanrijding veroorzaakt, omdat men van rechts Antwoord: Het rijden door een rood stop licht is uiteraard strafbaar, maar daar mede is nog niet gezegd dat degene die door een rood stoplicht rijdt automatisch aansprakelijk wordt gesteld als er hier door een aanrijding ontstaat. Als het verkeerslicht op groen springt is LEEUWARDEN, 2 mei. Kaas Commissienoteringen (in per kg): Goudse kaas 3.15; Edammer kaas 2.92; Broodkaas 2.92. Handel kalm. R'ARENDSVEEN, 2 mei Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 2332; Sim Rood 25—36; Sim Wit 27—36; Sim Ar thur 2934; Sim Keefer 3335; Lena 3537. Rozen: Garnette en Carol 15 21; Zorina 2027; Coral Princess 28 30; Bregma 1719; Nordia 2734; Motrea 33; Carla 5360; Baccara 45 52; Tawny Gold 2026; Junior Miss 24—32; Gepl. Chrysanten Shoesmith 5363; Violieren 2527 per stuk. Col- villeis Floriade 4.90; Freesia's 65 1.45; Lathyrus 1.15—1.60; Anemonen 407; Dhoronicum 3785; Jaarrond- chrysanten 1.953.35; Irissen 1.60 2.55; Duizendschoon 1.301.40; Narcis sen 2044; Narcissen met bald 5070; Tulpen: Preludium 851.30; Lustige Wit we 75—1.20; Cordel Huil 1.50; v. d. Eerden 651.10; Queen Elisabeth 1.35. 1.40; Rose Copland 801.55; Golden Harvest 1.401.60; Paris 1.051.45; Eddy 751.40; Couleure Cardinal 85 1.40; Apeldoorn 1.201.75; Prominence 70—1.15; Algiba 1.65; Olaf 90—1.00; Madam Spoor 1.301.50; Gen. de Wet 1.90; Korniforus 1.80; Karei Doorman 951.00; Rijnland 1.351.40; China Pink 951.10; Dubbele Tulpen 6090, per bos. KATWIJK/RIJN, 2 mei, GROENTE Waspeen per kist Al 7.00-10.80, A2 2.60- BI 16.20-20.60, B2 2.50-5.50, C2 6.60-7.40. andijvie 110, prei Al 41-53, A2 18-38, BI 33-36, rabarber 42-43, spina zie 32-36, tomaten per kistje van 6 kg Al 13.60, Cl 12.60, CC1 8.70, witlof 1 118-137, idem 2 76-107, rad(js per bos 42, selderij per bos 17. Aanvoer waspeen 162.000 kg. hiermede namelijk niet automatisch ont heven van de plicht om door uiterste waakzaamheid een aanrijding te voor komen. Men dient er dus altijd op be dacht te zijn dat het andere stoplicht defect kan zijn of dat iemand door on achtzaamheid of welke oorzaak dan ook doorrijdt en dient dus alles in het werk te stellen om in zo'n geval een aanrij ding te voorkomen. De rechter zal dus de schuldvraag moeten vaststellen aan de hand van alle gegevens en opmetin gen. WEGBESCHRIJVING De heer J. T. wil de route per bromfiets weten Leiden- Elspeet-Varsseveld. Antwoord: Leiden, Alphen, Woerden, Utrecht, Amersfoort, Hoevelaken, N(j- kerk, Putten, Drie, Speulde, Staverden, Elspeet, Nieuw Millingen, Apeldoorn, Beekbergen, Dieren, Doetinchem, Vars- WEGBESCHRIJVING Wat is de kortste weg per auto van Leiden naar Antwoord: Utrecht, Den Bosch, Eindho ven, Luik, Luxemburg, Metz, Nancy, Langres, Dijon, Lyon, Chanbery, Torino, Asti, Allessandria, Genua. Aantal km. 1250. ROLSTOELEN Weet u enige adres sen in Amsterdam, Rotterdam of Den Haag waar rolstoelen worden verkocht? Antwoord: De door u gewenste verkoop adressen voor rolstoelen ztfn: Amster dam: Almara, Rokin 86, (tel. 020- 245969), Franken Italië, Rokin 100 (tel. 020-235254). Rotterdam: Fa. D. Beenhakker (Lely-rolstoelen), le Mid dellandstraat 24 (tel. 010-237523). Den Haag: Esceha, Laan van Meerdervoort 53a, (tel. 070-331818). ter? Antwoord: In het kader van deze ru briek mogen wij geen bepaalde adres sen noemen, maar u kunt zich om in lichtingen wenden tot de Raad van Be heer op Kynologisch Gebied. Emmalaan 16, Amsterdam-zuid, waar men u be trouwbare adressen van fokkers van Ierse Setters kan opgeven. ..PUNT... - 'ri ■y

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4