mening Geloofsopvatting Eucharistie nog wezenlijk verschillend CIJFERTIPS KERKDIENSTEN in dekenaat Leiden ZATERDAGAVOND J'LAA G "-OPJE Bij GALERIE WALENKAMP GELBE ROSE Zilveren jubileum van mevr. Hooymans Inlichting gevraagd over R.A.F.- noodlanding gedurende de oorlog Consumarkt houdt enquette Trainerskeuze MEDISCHE DIENSTEN ZATERDAG 3 MEI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA .3 KANTTEKENINGEN BIJ ARTIKEL DR. VAN DE WEYER Met veel interesse heb ik het artikel van dr. Van de Weijer „Intercommunie een noodzakelijk experiment" gelezen in Uw blad van 26 april jl. Ik zou er enkele kanttekeningen bij willen maken, om dat ik vind, dat Dr. van de Weijer het oecumenisch streven naar „Intercommu nie", die voor alles uitdrukking is van geloofseenheid, te optimistisch gekleurd en daarom vertekend weergeeft. Parijs, Juni 1968; Upsala, juli 1968; Medellin, najaar 1968; Utrecht, maart 1969. Terecht zegt Van de Weijer, dat deze e.a. feiten niet op één lijn zijn te stellen. Ze draaien echter alle om het zelfde kernprobleem: de officiële katho lieke leer kwam erbij in gedrang: a) omtrent de tegenwoordigheid van Christus in de Eucharistie; b) omtrent het op wijding berustende priesterschap, dat wezenlijk verschilt zowel van het algemeen priesterschap der gelovigen als van het ambt van de protestantse bedienaar. Unaniem wezen daarom de bisschop pen voor Medellin het Vatikaan zelf! deze experimenten af. Wat Utrecht betreft zei kardinaal Alfrink in Noord- wijkerhout, dat dit Utrechts Experiment „het geloof fundamenteel raakt en ver wees daarbij naar de hier genoemde ge loofspunten van de r.-k. Kerk. Dr. Van de Weijer spreekt over een doorbraak. Het Vaticaans Concilie, zo zegt hij, heeft in de harde stelling, dat niet-katholieken tijdens de Eucharistie viering nooit de H. Communie mogen ontvangen, enkele openingen gemaakt, die van verstrekkende betekenis zijn. Dat is waar. In het oecumenisch direktorium, dat in juni 1967 met een uitvoerige in leiding van bisschop Jan Willebrands nu kardinaal verscheen, en een uit werking is van het decreet over de Oecu mene van Vaticanum n, worden in num mer 55 enkele noodgevallen aangegeven, waarin niet-katholieke christenen de H. Communie mogen ontvangen. In dat zelfde nummer staat echter óók en dat vergeet dr. Van de Weijer te ver melden dat die gescheiden broeders in ieder geval tot uitdrukking moeten brengen, dat zij de officiële leer van de r.-k. Kerk omtrent de Eucharistie be lijden, en dat zij innerlijk in de juiste gesteltenis moeten zijn. Van de Weijer schrijft haast verwijtend, dat „het Con cilie de deur wijd openzet naar de Or thodoxie, terwijl zij voor de Reformatie slechts een kleine kier durft te maken". Het is. dacht ik, duidelijk waarom het Concilie en het oecumenisch direkto rium met twee maten moét meten: er is géén verschil in geloofsopvatting om trent de Eucharistie tussen Orthodoxen en Roomskatholieken; over „werkelijke tegenwoordigheid" hebben Roomskatho lieken en Protestanten nog 'n wezenlijk verschillende geloofsopvatting. Ook de Nederlandse bisschoppen hand haven in deze het standpunt van het oecumenisch direktorium. Als bij ge legenheid van de inzegening "vaii een gemengd huwelijk de niet-katholieke bruid of bruidegom de Hi ComShunle wenst te ontvangen, is de eerste voor waarde, dat de niet-katholieke partij het geloof van de R.K. Kerk in de Eucha ristie als het zijne (of het hare) aan vaardt. Met het geloof van de Kerk in de Eucharistie is dan niet bedoeld het geen tegenwoordig vele priesters en ge lovigen daarover denken. Het is een feit, vele katholieken geloven niet meer in de werkelijke tegenwoordigheid van ADVERTENTIE Th. J. van der Heijden Par. H, Lodewijk Herensingel H. Petrus Hartebrug H. Leonardu8 H. Antonius Oegstgeest Bonaventura-kapel Meerburg Haagse Schouw Studenten Laurentuis (Voot 7.00 uur 7.00 7.00 7.30 7.00 7.00 7.30 7.00 7.00 7.30 :hoten) 7.00 Moeder Gods (Voorsch.) 7.00 H. Willibrordus (Wass.) 7.00 Goede Herder (Wass.)... 5.00 H. Joseph (Wass.) 7.00 De Menswording (L'dorp) 7.30 ZONDAG Parochie H. Lodewqk 8.30, 9.45, 11.00, 12.15 en 18.00 uur. Studentenparochie 11.45 uur. Parochie Herensingel 8.00, 9.30. 11.00, 12.15 en 18.30 uur. Bijkerk Timorstraat 9.30 en 11.00 uur. Parochie H. Petrus 8.00, 9.15, 10.45, 12.00 en 18.00 uur. Parochie O. L. Vr. Onb. Ontv. i Harte brug) 7.30. 9.00, 10.15, 12.00 en 19.00 u. Parochie H. Leonardus 8.00. 9.00, 10.45. 12.15 en 19.00 uur. Parochie H. Antonius (Z.W.) 8.00. 9.30. 11.00, 12.15 en 19.00 uur. Parochie Haagse Schouw 9.30, 11.30 en 18.30 uur. Parochie Oegstgeest 9.00, 10.30, 12.00 en 18.30 uur. Wjjkkapel Bonavetura 8.00 en 10.00 u. 12.00 en 18.00 uur. Parochie Meerburg (Z'woude) 8.45, 10.30. Parochie De Menswording (L'dorp) 9.00, 10.30 en 12.00 uur. Parochie H. Joseph (Wass.) 7.30, 8.45, 10.30, 12.15 en 19.00 uur. Parochie H. Willibrordus (Wass.) 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 en 17.00 uur. Parochie HL Laurentlus (Voorsch.) 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 en 17.00 uur. Parochie Moeder Gods (Voorsch.) 8.00, 11.00, 11.30 en 18.00 uur. Parochie Goede Herder (Wass.) 8.30. Christus, in die zin dat de substantie van brood en wijn veranderen in het Lichaam en Bloed van Christus; vele geloven niet meer in het offerkarakter van de Eucharistie. Vele katholieken hebben over de Eucharistie een uitge sproken reformatorlshce opvatting. Dr. Van de Weijer schrijft terecht: „Katholieken spreken niet meer van 'n onbloedige herhaling van het kruisof fer". „Katholieken", d.w.z. een aantal katholiekenVaticanum II heeft her haaldelijk de leer van de Kerk bekrach tigd, dat de Eucharistie de onbloedige tegenwoordigstelling is van het kruis offer van Christus. B.v. in het decreet over het priesterschap: „door him han den (van de priesters) wordt in naam van heel de Kerk in de eucharistie op onbloedige en sacramentele wijze het Offer van Christus, de enige Middelaar, opgeragen (2-363)". Paus Paulus deed hetzelfde in zijn encycliek „Mysterium fidei". Dat het priesterschap berustend op het sacrament van de wijding niet al leen gradueel, maar ook wezenlijk ver schilt van het algemeen priesterschap, dat iedere gelovige krachtens zijn doop sel bezit, is een binnen de Kerk nooit aangevochten gegeven. Daarom kin ook met alle respect en eerbied voor de dominee en zijn ambt diens ambt, dat niet berust op het sacrament van het priesterschap, niet gelijkgesteld worden aan het roomskatholieke pries terschap. Ik ben het verder volkomen eens met dr. Van de Weijer, dat het niet alleen de taak is van paus en bisschoppen te streven naar de hereniging der kerken. Theologen, priesters en gelovigen heb ben daarin evenzeer een taak, en wor den daartoe door de Geest geïnspireerd. Het „experimenteren" is daarom een geoorloofde en zelfs noodzakelijke zaak. Dat zegt ook Vaticanum II in het de creet over het lekenapostolaat (3-270). Vaticanum n zegt er echter uitdrukke lijk bij: Hij (de gelovige) moet dat doen in gemeenschap met zijn broeders in Christus, en heel speciaal met zijn her ders, omdat 't hun toekomt over de authenticiteit en het ordelijk gebruik van deze gaven te oordelen: niet zo, dat z(j de Geest uitdoven, maar door alles te onderzoeken en het goede te behouden". Spanningen en conflicten zullen er bjj dat „experimenteren" altijd zijn. Maar vele onnodige moeilijkheden en verwar ringen zullen verdwijnen, als men bij het experimenteren deze opmerking van Vaticanum II als liedraad voorop zou willen stelen. VERWARRING VERMIJDEN Onze 2e kardinaal zegt in zijn inlei ding op het oecumenisch direktorium: „Bij de viering van de Eucharistie, waarin het gemeenschappelijk geloof en de bestaande gemeenschap tot uitdruk king worden gebracht, moet iedere ver warring vermeden worden. Zeker, bij de viering van de Maaltijd van de Heer ervaren wij de scheiding tussen de christenen op smartelijke wijze. Wij ge loven echter óók, dat deze viering, ook al wordt zij in de gegeven situatie der scheiding afzonderlijk gevierd, toch bij draagt tot het herstel van de eenheid, omdat z(j ons innig verenigt met Chris- Herdenking voorm. 28 R. I. te Dubbeldam Zaterdag 10 mei is weer de herden king en reünie van het voormalige 28 R.I. waarvan het voornaamste gedeelte zich in De Rank te Dubbeldam afspeelt. Het programma vermeldt een algemene vergadering (waarop gesproken zal worden over een tocht in september langs de voormalige legeringsplaatsen rond Utrecht), een herdenkingsdienst, défilé en kranslegging bij het monu ment op de begraafplaats te Dubbeldam. Ook een snertmaaltijd ontbreekt niet. Voor het vervoer met kleine bussen zul len dezelfde personen als vorig jaar zorgdragen. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot de heer P. van Zon, Voorschoten, tel. 01717-5104. Kinetische grappen van Ray Staakman De 27-jarige Hagenaar Ray Staak man is een object-kunstenaar die van grappen Koudt. Een ware jolly-joker in de Jiedendaagse nationale kwistenaarsi wereld. Sinds 196heeft Staakman (die zijn opleiding ontving aan de Academie voor industriële vormgeving te Eindho ven) reeds een respectabel aantal ten toonstellingen in binnen- en buitenland achter de rug. Van hem was ook werk te zien op de in oktober en november van het vorige jaar gehouden Leidse tentoonstelling 21,8 Objecten". Hij exposeerde toen zijn z.g.n. in het stadsbeeld zeker niet onaantrekke lijk aandoende rotators, aan hoge sta ken in de wind draaiende veelkleurige schijven. Ze stonden op de Stationsweg (hoek Morssingel) en bij de firma's Hasselman Pander en Peek en Clop- penburg aan de Breestraat. Velen zul len zich deze bewegelijke objecten onge twijfeld nog herinneren. Veel van zijn werk bevindt zich in particulier bezit; Staakman is tot nu toe de enige Nederlandse „kinetist", waarvan objecten zijn opgenomen in een buitenlandse collectie. HINDERPALEN De thans bij Walenkamp opgestelde objecten zijn kundig geconstrueerde „hinderpalen". Zuilen en armen van alu minium. gemonteerd langs stangen en schroefdraden, worden met behulp van zichtbaar aan- of ingebouwde electro- motortjes (aan te sluiten op het gewo ne lichtnet) op allerlei manieren in be weging gebrach. Wat in „gesloten toe stand" een zuil lijkt, wordt zodoende langzamerhand een „wegduwer" met horizontaal gespreide balken. Een aan de wand bevestigd geval slaat met een in een halve cirkel zwaaiende horizon tale beweging met de regelmaat van een klok irriterende kletsen tegen de muur. Een ander object splijt zich in twee .zich van elkaar verwijderende en weer térügker'ende helften. Door beweging en geluid hinderen zfl als zodanig de argeloze kijker en bezoe ker, hetgeen trouwens tijdens de ope ningsbijeenkomst wel werd bewezen. Al les bij elkaar schijnt het wel grappig te zijn voor dezulken, die van zulke grappigheden houden. Overigens lijkt het ons (persoonlijk) dat zulk een hin derlijke Wltzerei wel spoedig zal gaan vervelen. Het is tenslotte dan nog maar een kwestie van insteken of uittrekken van een stekker in een stopcontact. Als kunst in de gewone betekenis van het woord moet men dit werk niet beschouwen. Kunstig is het wel en tech nisch gezien zijn deze kinetische grap pen voor de liefhebber daarvan zeker niet onaantrekkelijk. Het is maar hoe men zich er op instelt. Wie zich daarvan wil overtuigen kan tot 20 mei bij Walenkamp (Nieuwsteeg 11) terecht, dinsdags tot en met vrij dags van 1 tot 6, 's zaterdags van 2 tot 5 uur. WILLEM PRINS. VOOR BAD OF DOUCHE Het luxe schuimbad tegen normale prijs De luxe van weelderig koesterend schuim. De luxe van flonkerende flacons. De luxe van diep-fonkelende tinten. En de luxe van keus uit uier betoverende geuren en kleuren. Voor wie prijs stelt op de luxe van een in dividueel schuimbad is er nu Gelbe Rose. Kies uw favoriete geur en kleur: 't roman tische Gelbe Rose, het exquise Orchidee, het delicate Daphne of de frisheid van Citrus. Betaal toch de normale prijs. U weet het nu: 't is Gelbe Rose. De nieuwe luxe serie individuele badprep araten van internationaal niveau. tube 4.25 - flacons van 7.50 tot 22.50 Gelbe Rose heeft ook crème-bad (speciaal voor droge huid), after-bath-lotion, fijne toiletzeep en speciaal babybad. aan de R.K. Vakschool te Leiden Mevrouw E. A. Hooymans-Van Rijen heeft haar zilveren jubileum gevierd als lerares van de R.K. Vakschool voor Meisjes te Leiden en is bij die gele genheid hartelijk gehuldigd. Na een mis in de Lodewijkskerk werd de ju- bilaresse met haar man en verdere familie 's middags ontvangen in het internaat van de school, waar zij uit bundig werd toegezongen. Dat deden ook de leerlingen, die in rijm en zang (o.a. een leuke schnitzelbank van de kinderverzorgsters)' hun hulde betuig den. Zij boden verscheidene, cadeaus Pater Mikx vertolkte de waardering, die in de kring van het hoofdbestuur bestaat voor het werk en de persoon van mevrouw Hooymans. Hij bood een geschenk onder couvert aan. Na mens het schoolbestuur bood hij een verzilverde lucifersdoos en asbak aan, vergezeld van een vaasje orchideeën. Waarderende woorden sprak ook de directrice, mevrouw Th. Noordman. Namens de collega's sprak mej. L. Bertholée de jubilerende lerares toe en bood als geschenk cassetteladen aan. Mej. L. v. d. Berg tekende Els Hooy mans uit en de aanwezigen, moesten uit dit getekende portret de eigen schappen zien te raden. Ook hierbij bleek, dat mevrouw Hooymans over een schat aan goede eigenschappen beschikt, die ze een kwart eeuw in dienst heeft gesteld van het kath. vakonderwijs. (Advertentie) LEIDEN Gem. aankondiging MUZIEK De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat het op zondag 4 mei a.s. tussen 19.00 en 21.00 uur verboden is in het openbaar of op voor publiek toegankelijke plaatsen muziek ten gehore te brengen, of in voor het publiek toegankelijke vergun- nings- en verlofslokaliteiten gelegen heid tot dansen te geven. Haagse politierechter Drank verblindde meer dan lichten van tegenligger De 1,5-jarige chauffeur uit Alphen aan de Rijn had wel een paar rare schuivers gemaakt met de door hem be stuurde auto waarachter een zgn. „diep- lader". Hij reed onder Boskoop over de rijksweg en kwam met het hele geval in de sloot terecht. „U was lichtelijk aangeschoten", zo stelde de Haagse po litierechter vast en daarvoor waren de bewijzen aanwezig. Verdachte had in een cafe te Bos koop volgens zijn zeggen drie borrels gedronken, doch dat kon de rechter niet accepteren aan de hand van de bereke ning. Want het alcoholpromilage in het bloed van de chauffeur bedroeg 1,55 en dat wijst op minstens 5 a 6 borrels, aldus de rechter. Iemand, die bij verdachte in de cabine zat had nog aangeboden: „Laat mij maar rijden, want jij hebt te veel gedronken", doch verdachte reed door, totdat hij in de sloot eindigde. Ingenieursbureau I.B.B. te Leiden 17 percent De aandeelhoudersvergadering van 't N.V. Ingenieursbureau voor Bouwnijver heid IBB heeft geen noemenswaardige kritische geluiden laten horen over "de j voorgenomen fusie met de aannemings maatschappij de Condor N.V. Over de vestigingsplaats van een i nieuw hoofdgebouw kon de voorzitter I van de raad van commissarissen, ir. J. F. Fock, nog geen definitieve uitspraak I doen. De omzet van het IBB over 1968 be- j droeg blijkens het goedgekeurde jaar- i verslag 43.648.000 gulden (het jaar j daarvoor 39.213.000 gulden). Besloten werd tot een dividenduitke ring van 17 pet. Ir. Fock deelde mee dat het zich op het ogenblik laat aanzien dat de omzet van dit jaar hoger zal zijn dan die van 1968. In een toelichting op het voorstel van een fusie tussen IBB en Condor kwam de president-commissaris terug op het introductiebericht, tekens omwisselings aanbod, dat vorige week is verschenen. OEGSTGEEST Geboren: Peter Johan, z.v. T. C. Jan sen en J. G. C. Toonen; Shirkey. d.v. J. P. Haasnoot en O. Noordraven; Stepha nie, d.v. R. A. Oost en H. de Jager. Ondertrouwd: T. E. Broekema en G. van den Handel; R. T. G. Prins en J. F.' van Duljnen. Overleden: A. Janssen, e.v. J. S. van Mameren; P. Wiersma; W. G. Groen, e.v. W H. B. van Dunné. Resultaten zullen worden bekend gemaakt De consumentenmarkt aan het Le vendaal houdt in de eerstkomende dagen een enquette, waarin zij haar klanten naar hun bevindingen over de markt vraagt. Coördinerend-directeur J. Kranenburg: „Wij weten al zo'n beetje, wat er fout is aan de markt. We willen te weten komen of de con sument die fouten ook ziet. Dat komt er met zo'n enquette onherroepelijk uit. De resultaten zullen we keihard bekendmaken. Oók als dat minder gunstig voor ons zou zijn. Welke waar borgen heeft de consument, dat er een juiste uitslag van de enquette zal worden gegeven? Kranenburg: ,,Och, het heeft weinig zin om de enquette onder notarieel toezicht plaats te laten vinden, maar ieder, die er belang in stelt kan de enquette-formulieren inzien." De enquette-formulieren zullen niet huis-aan-huis verspreid worden, maar alleen worden uitgedeeld aan de uit gang van de consumentenmarkt. Om de enquette voor de klant aantrekke lijk te maken is er een slagzinwed strijd aan verbonden. In de enquette wordt een mening gevraagd over prij zen, kwaliteit, netheid, service, over zichtelijkheid, parkeergelegenheid, re clame en de entree van het gebouw. De deelnemers kunnen voorts 'n eigen geformuleerde mening over de con sumentenmarkt geven. Over enkele dagen herdenken we weer onze doden van de Tweede Wereldoor log, onze eigen doden van het verzet, van de hongersnood etc. en die van ze bondgenoten. Velen van ons zullen zich nog het sonore geluid herinneren van de ge allieerde vliegtuigen, welke bij dag en nacht het Nazi-Duitsland murf beukten. In de jaren '40-'45 kwamen er zo'n 5000 vliegtuigen neer in ons land. Vele leden van de bemanningen lieten in ons land het leven, anderen het waren laar verhouding maar weinigen brachten het er levend af en werden door goede vaderlanders verborgen. Omdat ik het jammer vond dat op de duur alle incidenten van de luchtoorlog verloren gaan, ben ik jaren geleden be gonnen met het verzamelen van gege vens en foto's van neergekomen vlieg tuigen in ons land. Ook in de omgeving van Leiden ge béurde het een en ander. Zo moet er in de jaren 'Jtf-'J/S een Lancaster van de R.A.F. een noodlanding hebben ge maakt op een eilandje in de Kagerplas- Langs deze weg hoop ik in contact te komen met mensen, die iets meer weten dit geval. Speciaal de datum van neerkomen interesseert mfl en eventuele foto's van dit geval. Het spreekt vanzelf dat ik van een ieder die nog van andere vliegtuigen weet, graag zou horen. Wie weet iets en schrijft mij? G. Zijlstra, Roelenengweg 124, Voorthulzen. ZOETERWOUDE VROUWENGILDE BESLUIT SEIZOEN Het r.k. Vrouwengilde sluit a.s. don derdag 8 mei het seizoen af met een to neelavond in Ons Huis. De toneelgroep „Elckerlyck" uit Sassenheim, bekend van de gouden jubileumviering speelt daar de klucht van Johan Blaaser „Drie vrouwen om één". Aanvang 20.00 uur. LFC: doel: W. Visser; achter: A. Koppe, R. de Wit. H. Sira en Arn. Duffels; midden: K. Hannaart. W. v. d. Linden en P. van Laarhoven; voor: H. Dreef, A. Heymans en P. Gubler. Roodenburg: doel: M. Keereweer; achter: B. de Jonge, C. Pennenburg, I. van Weerlee en A. Ooyendijk; mid den: W. Rijsbergen en K. van Weer lee; voor H. de Klerk, S. den Os, B. Jansen en I. Klinkhamer. UVS: doel: W. Sloos; achter: M. Balkhoven, H. Rol, B. Lardé en H. Plezier; midden: A. Koren en G. Lo geman; voor: S. Teske, L. Hall, G. Désar en E.' de Jonge. Eerste klasse B PapendrechtLFC 1 RoodenburgCVV3 Gouda—UVS 3 Tweede klasse A Blauw ZwartAlphen1 Derde klasse A TeyldngenLugdunum3 Van NispenSpel. Lisse 1 ONARKAVV 1 Vierde klasse A DOCOS—BMT 3 AlphiaConcordia 1 Nic. BoysWarmunda 2 SJCVTL 1 DOSRSJ Z 1 Vierde klasse B ASC—VVSB 3 RK SV Wit Blauw-Wassenaair 2 Vierde klasse C Waddinxv.Bodegraven 3 ESTOBergambacht1 Groeneweg—BGC. Floreamt 3 Leidse Voetbal Bond; Tweede klasse Leidse BoysMeerburg 1 Leiden: Leidse huisartsen: tot zater dag 10 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen; na zaterdagmiddag 12 u. belle men voor spoedgevallen de dokters telefoon 22222. Apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Alkemade: dkt. van Haselen, Kerk straat 91, Oude Wetering, tel. 01716- 2217; dokter van der Werf, Koppotjllaan 1, Rijpwetering, tel. 01712-202; zr. Koot, Spoorstraat 1, R. A. Veen, tel. 01713- 2420. Boskoop Dr. J. de Goeje, Dorpsstraat 20, Benthuizen, tel. 01790-3636, Wijk verpleging: zr. N. J. van Dam, Over slag. Tel. 2141. Alphen a.d. Ryn za. dkt. Platte- schot, Burg. Visserpark. tel. 2858, zo. dkt. Van der Steen, Wilhelminalaan 66, tel. 2738, tandarts: dkt. G. v. Puyl, Ste- venstr. 12, Apotheek Allart, Raadhuis straat 216, zr. Ditmar, Florszstraat 124, tel. 2542. Bodegraven: dkt. van Beek, tel. 2268; zr. Bos, Vosholstraat, 'Zwammerdam, tel. 2566; apotheek Bodegraven; dieren arts: dkt. Hofland, Vijverlaan, tel. 3798. Hillegom: dkt. van der Kaaden, Hoofd straat 14, tel. 5114. Leidschendamdkt. Ludwig, Voor- burgseweg 4a, tel. 3532; dkt. v. d. Mee, Pr. Margrietlaan 10, tel. 4535; tandarts voor spoedgevallen tel. 070-543035; wijk verpleging: Willem Pijperlaan 49, tel. 4161; ziekenauto 3923; apotheek v.d. Schaaf, Voorburg, Herenstraat 28. tel. 118767. Katwijk aan den Rijn: dkt. v. Delft, Hoofdstraat 16, Valkenburg, tel. 5366; apotheek: Kon. Julianalaan 18, tel. 4370. Katwyk aan Zee: dkt. Visser, Hoge- weg 21, tel. 2023. Langeraar: zr. Brouwer, tel. 01723- 3646 b.g.g, 01723-264; dkt. Sandkuyl, tel. 01722-139. Leiderdorp: dkt. Hennink, Maurltssln- gel 166, tel. 33686; zr. van Maarle, Boni- faciusstraat 15, Zoeterwoude, tel. 01710- 34673; bij ongevallen aan de Rijndijk bellen: 01714-2278. Lisse: dkt. Holl, Veldhorststraat 50, tel. 3155; zr. Dubbeldam, Wagenstraat 40, tel. 3882 b.g.g. 4117. Nieuwkoop en Noorden; dkt. Sanders, Nieuwkoop, tel. 01725-1555. Noordwijk: dkt. Kruyt, Voorstraat 85, telefoon 2030. Wijkverpleging: Van Panhuysstraat, tel. 2907 b.g.g.' 2338; Duinrand Apotheek, Nwe. Zeeweg, tel. 2487 (za. van 8 tot 18 uur en zondag van 12-13 uur en van 17-18 uur). Noordwjjkcrhoutdkt. van Heesch, He renweg 17. tel. 02533-2385; zr. Lanke, Duin en Dal 55. tel. 2468. De Bollenstreek tandarts: dkt. De Wilde, Weeresteinstr. 27, Hillegom. Apotheek: Apotheek Muyzert, Hoofdstr. 198, Sassenheim. Oegstgeest dkt. Van Walcheren, Oranje 29, tel. 52130, zr. Van der Kley, tel. 33773, b.g.g. 22222. Sassenheim dkt. Van Riet, Gouver neurlaan 40, tel. 7777. Voorhout zr. Muhlhaus, Dkt. Kuyper- laan 3, tel. 02532-8122. Voorschoten dkt. Swen, Veurseweg 20, tel. 2375, Voorschotense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525, wijkverpleging: Wijngaardenlaan 2, tel. 2177. Wassenaar De artsen dkt. R. S. ten Cate, Burchtlaan 9, tel. 3027 en K. de Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460. Apotheek- dienst: Apotheek Langstr. 86, tel. 214L Tandartsendienst (za. en zo. van 18.00- 18.30 uur): J. T. Ancion, Lange Kerk- dam 63, tel. 4207. Storingsdienst ga», water en electriciteit: tel. 2248. Zwammerdam dkt. Van der Ent Braat, Aarlanderveen, teL 01725-1308.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3