Colloquium Musicum: knap ensemblespel in Lakenhal Werkgelegenheid in de Duin- en Bollenstreek stijgt Schoolhoofd P. de Vrind te Zoeterwoude H.R. warm gehuldigd Eerste steen Alphens overdekt zwembad VRIJDAG 2 MEI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA GISTERAVOND hebben we opnieuw kunnen constateren, dat de kleinere ensembles, zoals trio's, kwartetten wat dies meer zij, in ons land zo'n v heugend goede kwaliteit bezitten. In de Grote Pers van De Lakenhal con teerde het Haagse Colloquium Musicum, bestaande uit Alfons van Leggelo, fluit, Ernö Olèh, viool, Rienk Jiskoot, clave- cimbel, en Richte van der Meer, cello. Er viel veel barokke schoonheid te ge nieten. Allereerst werd uitgevoerd een- Trio van Jean Quentin „Le Jeune" (een werk afkomstig uit de precieus samen gestelde verzameling van Willem Noske, behalve groot violist en pedagoog ook een waardevol herontdekker van veel viool- en orkestmuziek uit de 17e en 18e eeuw). Het werd een lichtvoetige en artistieke vertolking, waarin viool en fluit wat onder de maat bleven. Uitstekend ontwikkeld ensemblespel was te beluisteren in een Trio van Jos. Haydn met een werkelijk zeer fraaie finale. In de „oude sfeer" lagen ook een Kwartet van Telemann, genuanceerd di vertissement niet met medewerking van de celliste Eekje Hoenderdaal die de continuopartij zou aanvullen schoon het programma dit uitdrukkelijk vermeldde en van haar absentie geen mededeling werd gedaan; je zou op deze manier net zo goed Nelletje Zuurkool kunnen presenteren) en de Sonate n< van Tartini (eveneens een pronkstukje uit Noskes verzameling) met een melo dieus allegro. Rienk Jiskoot gaf ook gisteren blijk Noodlanding van zweefvliegtuig in Noord wijk Een zweefvliegtuig van de Kenne- mer Zweefvliegclub maakte ten noor den van het vliegveld aan de Voge- laardreef te Noordwijk een noodlan ding in het duinterrein. De vlieger liep lichte verwondingen op. Van het toestel werd een der vleugels ver van zijn grote kunnen aan het clave- cimbel als solist. Hij deed dat in een Toccata in A Gr. t. van Henry Purcell met veel brille en spaning gevende ru- bato's; een knap en muzikaal vakman. pvE MODERNE MUZIEK voor deze kwartetbezetting was vertegen woordigd met de New Delhi Music van Wolfgang Fortner en Promenades voor fluit, viool en clavecimbel van de Tsjech Bohuslav Martinu. Evenals in de klas sieke werken hoorden wij van het Collo quium in Fortners compositie een goede timing en perfect samenspel. Deze New Delhi Music getuigt niet van de aller modernste hoogvliegerij. De vaardig samengestelde klanken zijn voor een groot deel gebaseerd op nog heel wat gangbare tonale elementen. De vier Promenades van Martinu be sloten het concert. Het werd een soort „bravour en charme" na een spranke lend humoristisch begin, waarna bezon ken stemming met een landelijk coloriet en een wervelende dans met heerlijk con certerende partij elkaar opvolgden. De vitale uitvoering zat technisch ook goed in elkaar. De violist kwam in deze Mar tinu met zijn Slavische inslag pas goed los. Cellist en clavecinist bleven echter het gehele concert door opvallen, niet in het minst Richte van der Meer, die zijn instrument een mooie, gave ronde klank gaf. Het talrijk opgekomen publiek be reikte met een langdurig, warm applaus een toegift: de herhaling van een der delen uit de Promenades, dat in tweede instantie iets aan glans had ingeboet. T. P. Trudy Labij speelt een verrukkelijke Haar K& O HAALDE verleden week tweemaal achter elkaar een stuk van de avantgardist Arrabal naar de Leidse Schouwburg. Was dat voor een derde maal gebeurd, dan was dat beslist te veel geworden. Geluk kig werd echter gisteravond weer eena een stuk opgevoerd van een gevestigd theaterman: „There is a girl in my soup" van biyspelspecia- list Terence Frisbey, dat van Alfred Pleiter de bijzonder fijn gevonden Nederlandse vertaling „Er zit een baar in mijn soep" meekreeg. Het werd opgevoerd onder regie van Jan Retel met in de hoofdrollen Ton van Duinhoven en Trudy Labij. Het stuk speelt in de flat van vrijgezel Robert Danvers, een culi nair genie en schrijver van kook boeken, die van het leven geniet als geen ander. Hij is zeer charmant en krijgt de meisjes waar hij ze hebben wil. Hij, de gourmet, proeft van ze als van wijn: hij neemt een Blokje en spuwt ze weer uit om een volgen de slok met smaak te kunnen proe ven. Hij krijgt de schrik van zijn leven als hij op een feestje het meisje Marion oppikt, dat helemaal niet onder de indruk van hem Is. Ze is super-intelligent, beantwoordt iedere vraag met een tegenvraag en is bij zonder mooi. Danvers raakt uit zijn doen door haar realistische levens wijze zonder franje. Ze is hem volkomen de baas en behandelt hem, de casanova, als haar vader. Danvers weet niet hoe hij het heeft. TRUDY LABIJ, die Marion speelt, is in dit stuk helemaal in haar element. Ze is een griezelig kattig, zakelijk tienertje. dat weet wat ze wil. Met alle gmak is ze de toestand de baas en geeft ze een ervaren „af gedankte poes" van Robert heel ge makkelijk lik op stuk. Ton van Duinhoven ziet men in het stuk zichtbaar genieten. Hij speelt ontwapenend het verbijsterde slacht offer, dat keer op keer in zijn hemd wordt gezet. Soms letterijk, vaak figuurlijk. Hij probeert Marion voor zich te winnen, maar zij is mesjokke op een „stuk drummer" (Wiene van der Velde), door wie zij tijdelijk aan de kant is gezet. „Er zit een Haar in mijn soep" Is een bijzonder leuk eigentijds blij spel. dat (gelukkig) verstoken is van elk experiment en waarvoor het Leidse Schouwburgpubliek giste ren bijna onophoudelijk dubbel lag. Het wordt met veel vaart gespeeld. Het decor van Colin Winslow mag opvallend genoemd worden. In de bijrollen komen Louis Borel (Roberts vriend Andrew Hunter), Wiebe van der Veld (drummer Jimmy), Piet van der Meulen (chauffeur John) en Pe tra Dumas (het pittige au-pair meis je) bijna niet tot hun recht. Het stuk wordt geheel bepaald door Trudy Labij en Ton van Duin hoven, die de toch al sterke tekst door hun manier van brengen nog meer inhoud geven. Ongetwijfeld zul len zij vanavond, als het stuk nog maals in de Leidse Schouwburg zal worden opgevoerd, succes geconti nueerd zien. J.L. Burgemeester Van Knobelsdorff bij opening beeldenexpositie Er is meer schoonheid dan van bloemen alleen In Sassenheim vond gistermiddag de opening plaats van de beeldenexpositie van de Caroluskring, die gehouden wordt in het Koningspark aan de Prins Hendriklaan tot 21 mei. Vooraf had in het raadhuis een korte bijeenkomst plaats waarbij aanwezig waren het col lege van b. en w. en de meeste raadsle den met hun dames, gemeentesecretaris KVP-Voorhout boog zich-over de gemeentepolitiek Niet voor een overvolle zaal, maar wel voor een gevarieerd politiek gezel schap hebben diverse sprekers gister avond voor de KVP-afdeling Voorhout in café ,fie Bonte Koe" de gemeente politiek behandeld. De heren M. L. M. van de Broek L. B. van de Lans, L. R. van Vliet J. G. Huigsloot allen uit Voorhout, be handelden er resp. de gemeentelijke fi nanciële verhouding in de toekomst, de werkgelegenheid in de Bollenstreek, middenstandszaken en recreatie. Tijdens de discussie na de pauze, brachten de toehoorders diverse in de gemeente Voorhout levende zaken aan de orde, zoals de werklozenuitkerfng, de plannin van winkels, de hondenbelas ting, het aantrekken van industrie en recreatiemogelijkheden. Berntzen, directeur Schram van ge meentewerken, de heer Teeuwissen, hoofd van de Don Bosco Mavo, en de beeldhouwers Biesiot, v.d. Velden en Agnes Berk. Alvorens de expositie te gaan bezoe ken 3prak burgemeester Van Knobels dorff een inleidend woord. Hij prees het initiatief van de Caroluskring om de kunst overal te brengen waar ze nog niet is ingeburgerd. Dit initiatief is goed aangeslagen bij het gemeentebestuur. Met meer vrije tijd zijn er ook meer mo gelijkheden nodig. Daarom is nu de tijd aangebroken de gemeentenaren bekend te maken met de kunst. In de Bloem bollenstreek leert men vanzelf wat de schoonheid der natuur is. Daarom wordt het hoog t(jd dat geleerd wordt te ge nieten van wat anderen maken. Ook van deze kleine maar waardevolle expo sitie valt veel te leren van wat zeker nog niet bekend is. De burgemeester hoopte dat dit bescheiden begin een weg zal worden die omhoog voert. Hij zei benieuwd te zijn naar de uitslag van de enquête, die onder de bevolking wordt gehouden. Hierna begaf het gezelschap zich naar het Koningspark om de expositie in ogenschouw te nemen. De beeldhouwers gaven op hun werk de nodige toelichting. Sassenheimse antiekdief krijgt 15 maanden cel De Haagse rechtbank heeft de 39-ja- rige fabrieksarbeider, die 14 dagen ge leden terecht stond wegens inbraken en diefstal van antiek uit de villa van de familie Verdegaal in Sassenheim en villa's in Aerdenhout, Leidschemdam en het Haagse Bezuidenhout. veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevange nisstraf, met aftrek van voorarrest. De officier van justitie had een jaar en zes maanden met aftrek geeist. Zegening van voertuigen te Zoeterwoude teken van het verkeer. In alle missen zal in de verkondiging en deg ebeden aandacht worden besteed aan de chris telijke verantwoordelijkheid in het ver keer. Na de mis van half twaalf vindt de zegening van de voertuigen plaats voor de Aloysiuskapel aan dé Schenkel- weg. Men gelieve deze te naderen van uit de richting Dr. Kortmannstraat eD verder de aanwijzingen van de politie op te volgen. „SANTA LUCIA" De leden van de r.k. gemengde zang vereniging „Santa Lucia" worden drin gend verzocht a.s. maandag 5 mei op de repetitie te komen. Deze wordt gehoudeD van 8 tot 9 uur in Ons Huis. Dit i.v.m. de uitvoering in Huize Emmaus. DODENHERDENK1N G De dodenherdenking die zondagavond 4 mei zal worden gehouden begint om I 19.00 uur met een Herdenkingsdienst in de Hervormde Kerk. Deze zal nu een meer algemeen karakter hebben. Ds. S. Kranenburg en deken A. Lamot zullen voorgaan in bezinning en gebed, jonge ren zullen gedichten zeggen en er zal gezamenlijk worden gezongen. Aanslui tend aan deze dienst wordt een Stille tocht gehouden naar de gedenkplaat aan het gemeentehuis. Daar vindt de krans- legging plaats, wordt de Last Post ge blazen en 2 minuten stilte gehouden. Men wordt verzocht vanaf 18.00 uur de vlag halfstok uit te hangen. Nieuwelingenkoers te Zoeterwoude voor v. d. Spiegel Zoeterwoude dat reeds een groot aan tal jaren e enbescheiden wielerprogram- ma kende beleefde gistermiddag haar eerste nationale nieuwelingenwedstrijd over 60 km. Omlijst door een aantal bij- wedstrijden is het een bijzonder geslaag de wielermiddag geworden waar het tal rijke publiek veel genoegen aan heeft beleefd. Door het hoge tempo waren uit looppogingen geen lang leven bescho ren. Hierdoor kreeg de course een vrij vlak verloop waarbij er meer leven in de brouwerij kwam als er weer gespurt moest worden om de vele premies, die door het publiek en de Zoeterwoudse za ken zo royaal beschikbaar werden ge steld. Daarbij kwamen steeds weer de zelfde namen naar voren, Meskers, v.d. Spiegel, v.d. Ende, Barning en Van Ros- sem. Een gesloten groep van 23 renners stormden uiteindelijk op de eindstreep af. Met veel machtsvertoon toode zich de Voorburgenaar v.d. Spiegel de rapste. E sterke winaar, ie zich ook tijdens de wedstrijd niet onbetuigd had gelaten en persoonlek diverse vluchters tot de orde had geroepen. Voor de tweede keer in dit seizoen mocht hfy de bloemen in ont- Ploegenklassemenl; 1, 2 en 3 KPJ 1, 2 en 3. Tobbetjesteken: 1 Anneke Kerkvliet, 2 Piet van Veen, 3 Wim v.d. Wiel en 4 Peter Janson. Wielrennen: Toerfietsen 12 tot 16 jaar: 1 Theo van Leeuwen, 2 Bert van Leeu wen; 17 jaar en ouder: 1 Nico Straat hof. 2 Piet van Leeuwen en 3 Wim van Rijn; Adspiranten van Swift: 1 Peter Post, Oegstgeest; 2 Stanley ten Cate, en 3 Frans Zoetemelk beiden Rijpwete- ring, 4 Hans Oosterveer Zoeterwoude. Ronde van Zoeterwoude voor nieuwelin gen over 60 km.: 1 T. Spiegel, Voorburg, 2 K. Hoogendoorn, Zwanenburg, 3 J. van Rossen, 's-Gravenhage, 4 C. Barning, Leiden, 5 P. v.d. Berg Noordwijk, 6 H. v.d. Kooy, Leiden, 7 G. den Hartog, Al phen a.d. Rjjn, 8 H. Verburg, 's-Graven hage, 9 A. Meskers, Warmond, 10 H. Eg berts, Ter Aar. Judoclub „De Eendracht" Onder grote belangstelling heeft de judoclub Eendracht haar zo langzamer hand traditioneel geworden Koninginne dag tournooi gehouden in haar dojo Vestestraat 40, waaraan de leden uit de Titus Brandsmalaan en Vestestraat deel namen. De uitslagen waren: Poule 1. 1. Ronny Teake, 2. Henny Klom, .3. Eelco Fielemon; poule 2: 1. j Frans Ituyer, 2. Ineke Brandt, 3. Hielco Kuipers; pouls 3: 1. Jan Bakker, 2. Paul Mulder, 3. Fred Arbouw; poule 4: I. Ronald v. Eygen, 2. Manfred v. d. Brugghen, 3e Micael den Os: poule 5: 1 Alphonse Delforterie, 2. Wim Bronk, 3. Fred Meijer; poule 6: 1. Martin Brug man, 2. Bert Stam, 3. Karet v. Veen; poule 71. Rob de Wit, 2. Rob v. d. Velde, 3. Maarten Onvlee meisjes poule 11. Ineke Koppers, 2. Lineke v. d. Brugghen, 3e Hilda v. d. Boon; meisjes poule 2: 1. Mar ja Cazemier, 2. Marion Grootes, 3. Wilma Beekman; meisjes poule 3: 1. Sylvanna v. Loon, 2. Marry Verhoe- Voorstel mii Pror. Staten Garantie voor aankoop groot seminarie te Warmond als verpleeg inrichting voor demente bejaarden lïe Stichting Verpelging en Verzor ging Warmond, gevestigd te Katwijk, heeft zich tot Ged. Staten gewend met het verzoek garantie van de provincie te mogen ontvangen voor een bedrag van S.00.oih),Dit bedrag is be stemd voor de aankoop van een gedeelte van de gebouwen en terreinen van het voormalige Groot-Seminarie te War mond ei* voor de verbouwing van dit complex tot een inrichting ter verple- ven; meisjee poule 4: 1. Margret Stouten, 2. Elly Duk en Joke Beeman; meisjes poule 5: 1. Anneke de Vos, 2. Agaath Brederode, 3. Marion Zonneveld. Tweede-hands auto verbeurd verklaard De aanduiding „auto" was eigenlijk te veel eer voor het voertuig, waarin een 26-jarige handelaar uit Leiden in het nachtelijk uur over de Oosterkerkstraat reed. De banden waren versleten, bal ken doorgeroest, rem deugde niet en het geval was onverzekerd. „Ik schrok er zelf van toen ik de auto by de politie op de brug zag," zo gaf de handelaar aan de Haagse politierechter te kennen. Doch ook met de handelaar zelf zat het niet te best: hij was stevig aan de drank geweest. Het zouden vier glaasjes whisky zijn geweest doch aan de hand van de 1.59 alcoholpromillage in het bloed van ver dachte aangetroffen had de rechter de indruk, dat het er wel een paar méér geweest zullen zijn. In elk geval kon de handelaar de auto niet behoorlijk meer besturen en reed hij tegen een geparkeerde auto op. De rechter veroordeelde tot 10 dagen gevangenisstraf en een jaar intrekking rijbewijs met aftrek van de tijd waarin dat reeds is ingenomen; voor de gebre ken van de auto negen dagen hechtenis in totaal, voor niet verzekerd zijn een maand hechtenis voorwaardelijk en ver beurdverklaring van de auto. In april is het werklozenaantal in dei Duin- en Bollenstreek weer met 80 ge-J daald, aldus werd medegedeeld door dej heer G. F. B. Maas, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Lisse, om vattende de gemeente Hillegom, Lisse, Sassenheim, Voorhout, Noordwijkerhout en Noordwijk. Hoofdzakelijk als een ge volg van seizoeninvloeden daalde geregi streerde arbeidsreserve in vrijwel alle bedrijfsklassen. De daling in de horeca- sector wel het sterkst, nl. 38 minder aanbod van arbeidskrachten. Deson danks is in vergelijking met voorafgaan de jaren het aanbod in deze sector hoog te noemen (48). hetgeen een gevolg is van het voorzichtige beleid dat men in deze sector voert. Mede bepalend voor de hoogte van dit cijfer zijn uiteraard de uitzonderlijk slechte weersomstandighe den. Deze zijn mede de oorzaak dat het aanbod in de land- en tuinbouwsector bloembollenbedrijven, enz.), losse arbei ders platteland en overige losse arbei ders niet geheel kon worden geplaatst. Onder het aanbod kantoorbedienden be vindt zich 50% dat ouder is dan 50 jaar. Per einde april worden in verschillende bedrijfstakken nog 105 personen ge vraagd. In de vrouwelijke sector deed zich een geringe daling voor in april, namelijk een daling van 95 tot 86. terwijl de vraag om arbeidskrachten steeg van 203 tot 210. Er werd in april 'n flinke daling ge noteerd in de horecasector wat het aan bod van personeel betreft, doch een stij ging deed zich voor in bloembollensec tor als gevolg van het einde der pak- kerij. ging van geestelijk gestoorde bejaarden met een capaciteit van 200 bedden. Ged. Staten zijn met het bestuur over eengekomen, dat de aanvrage om ga rantie voorhands geacht zal worden al leen betrekking te hebben op het voor de aankoop benodigde bedrag au 3.000.000. en dat t.z.t„ wanneer hel desbetreffende verzoek volledig kan worden gedocumenteerd, een nadere verbouwing zal worden nigediend. Het verlenen van de vereiste medewer king van 't rijk is bij het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid in overweging. Ged. Staten zullen er zorg voor dragen, dat de garant-verklaring indien Ged. Staten daartoe besluiten, niet zal worden afgegeven, voordat ze kerheid bestaat ten aanzien van die medewerking. De in het begin genoemde som ad 88.000.000,—, welke volgens een voorlopige raming nodig zal z.yn om het voorgenomen tehuis tot stand te bren gen, komt overeen met 40.000,per bed. Dit bedrag ligt aanzienlijk beneden hetgeen bij nieuwbouw nodig zou zijn. Bovendien mag worden verwacht, dat de verbouwing veel minder t(jd val ver gen dan nieuwbouw. Ged. Staten hechten hieraan grote waarde, omdat aldus op korte termijn een bedrage kan worden geleverd tot de opheffing van het nog steeds bestaande tekort aan verpleeg- luimte voor geestelijk gestoorde be- ZOETERWOUDE-H.R. S. J. Z. De groen-witten spelen zon dagmiddag hun laatste competitiewed strijd in Roelofarendsveen tegen DOSR. De thuiswedstrijd leverde een minimale zege op. De opsteling luidt: doel: T. Vurens, achter: Th. Schuur, Jac. Olst- hoorn, L. v. Veen en L. v.d. Ham, mid den: J. Koek en Th. v. Klink, voor: J. Lelieveld, P. Beereboom, G. v.d. Geest en Jac. Slingerland. Reserve: Jac. Schuur. Scheidsrechter: G. v. Leeuwen. Aanvang 14.30 uur. „Pro Ecclesia" in 't vooruitzicht gesteld TEGEN EIND 1970 GEREED In aanwezigheid van een groot aan tal genodigden, waarbij tal van raads leden, bestuursleden van de Alphense Sportstichting, Alphens Zwembad, hoofden van diensten der gemeente, architect Van Voorts uit Bussum en de aannemers, heeft de wethouder van Sport- en Jeugdzaken, tevens voorzit ter van de Alphense Sportstichting, de heer J. C. Duin, op het bouwterrein aan de Prinses lrenclaan de eerste steen gelegd voor de bouw van het Een gezicht op het te bouwen bad vanaf de Dillenburgstraat waar de hoofdin gang zal komen. overdekte zwembad. Men hoopt het gehele complex waar in een badinrichting, sauna en over dekt zwembad is opgenomen, tegen het einde van het openlucht iwem- seizoen in 1970 te kunnen opleveren, Gisteren was het veertig jaar gele den. dat de heer P. J. A. de Vrind zijn onderwijzersloopbaan aanving. Als bij zondere gebeurtenis zij hierbij ver meld dat de jubilaris, die thans ook hoofd der school is, deze veertig jaar heeft doorgebracht op de St.-Bernar- dusschool aan de Hoge Rijndijk te Zoeterwoude. Toen op 1 mei 1929 de heer De Vrind benoemd werd, werd hij ver zocht, om naast zijn onderwijzersloop baan bezig te houden met 't jeugd werk. De voetbalvereniging Meerburg had hierbij zijn bijzondere aandacht. Zelf een enthousiast sportman, wist hij dit spoedig op de jeugdige voetballers over te brengen en in deze periode kwam Meerburg tot grote bloei. Zijn kwaliteiten bleven voor het bestuur niet onopgemerkt, zodat het geen ver wondering wekte dat hij werd uitge nodigd om zitting in het bestuur te nemen. Het drukke secretariaat werd zijn werkterrein en in 1952 werd hij op de jaarvergadering tot voorzitter I benoemd. Een grote slag trof de vereniging toen in 1958 de huur van het terrein werd opgezegd en de vereniging ge doemd was op non-actief te gaan. Het werd een stille tijd voor Meerburg, niet echter voor de heer De Vrind, die onvermoeid is blijven ijveren om weer een terrein beschikbaar te krijgen en dank zij de medewerking i meentebestuur kon in 196 dige terrein op feestelijke wijze in gebruik worden genomen. Een druk ke tijd brak voor het bestuur aan, wan! vele leden waren elders gaan voetballen en de andere leden hadden zo langzamerhand de veteranenleeftijd bereikt. Onder leiding van de heer De Vrind is het echter weer gelukt een respectabele vereniging op poten te zetten en toen achtte de jubilaris de tijd gekomen om zijn taak aan een jongere kracht over te dtragen, het geen in 1967 geschiedde. Verder had de heer De Vrind ook vele jaren zit ting in het bestuur van Oranje Ver eniging Hoge Rijndijk-Zoeterwoude. op. Door het dameskoor van de pa rochie en de leerlingen van de school werden de gezangen onder leiding van de heer Gordijn op voorteffelijke wijze uitgevoerd. Kapelaan Vet bespeelde het orgel. Als intredezang werd gezon gen „Dit is de dag die de Heer heeft gemaakt" en het Kyrië en Gloria uit de Emmaus-mis, geïnspireerd op ne gro-spirituals. Pastoor Kragtwijk hield een korte toespraak naar aanleiding van het Evangelie van de Goede Her der. Hij vergeleek de jubilaris met de goede herder die veertig jaar lang de jeugd van Meerburg heeft geleid. Voor de consecratie zong het koor „Wij zijn samen onderweg", terwijl de plechtigheid werd besloten met het Glory-Glory Halleluia. Bij het verla ten der kerk werd gezongen „Lang zal hij leven." In ,,De Drie Eendjes" vond hierna een huldiging door de leerlingen plaats, waarbij aan de heer De Vrind een tuiniameublement weaxl aangeboden. Namens het onderwijzend personeel sprak de heer C. F. M. de Krijger woorden van waardering en goede samenwerking. Een kristallen asbak was de uiting van dank hiervoor, ter wijl ook mej, Clarijs nog enkele woor den sprak. Tijdens de drukbezochte receptie in De Drie Eendjes. Receptie Avonds vond „De Kerkelijke viering Om 9 uur gistermorgen droeg pas toor Kragtwijk tot intentie van de jaren voor het onderwijs jubilaris en zijn gezin het H. Misoffer roehie door hem verricht. belangstellenden en inwoners van Zoe terwoude. Allereerst kwam hel jeugd- tamboer- en pijperkorps „De Rijntam boers", voornamelijk bestaande uit leerlingen en oud-leerlingen van de jubilaris een serenade brengen. Op deze receptie zagen wij o.a. de heer v. d. Krofl, oud-hoofd van de Enge- lendaelschool. de heer Q. van Fianen, oud-leraar van de St.-Bernardusschool, thans schoolhoofd te Hazerswoude- Dorp, mr. F. C. A. Zaal, oud-voorzitter van het schoolbestuur en vele anderen. De heer De Vrind mocht vele blijken van dank en waardering in ontvangst nemen van de grote stroom van be langstellenden die hierna volgde. Mr. Schonagen sloot deze receptie met een woord van dank aan de heer De Vrind voor het vele werk in de af gelopen In de pastorie had hierna een be sloten receptie voor genodigden en schoolbestuur plaats. Mr. Schonagen opende deze intieme bijeenkomst en gaf het woord aan pastoor Kragtwijk die dieper inging op de kerkelijke vie ring van hedenmorgen en zijn dank uitsprak voor de voortreffelijke uit voering hiervan. Hij wenste de heer De Vrind toe dat de jaren die hem nog van de pensioengerechtigde leeftijd scheiden, even vruchtbaar voor de school mogen zijn als de afgelopen 40 jaren en overhandigde hom namens het kerkbestuur een enveloppe met inhoud. De heer R. Paulides sprak namens de Stichting Parochiële Scholen Meer burg en betrok mevrouw De Vrind in de hulde die haar man ten deel is ge vallen. Een prachtige bloemenhulde vergezelde de dank van de heer Pau lides, die namens de Stichting een enveloppe met inhoud de heer De Vrind aanbood. Het hoogtepunt van de dag kwam toen pastoor Kraktwijk het woord voerde als Bisschoppelijk inspecteur van de school. „Ik heb verbaasd ge staan van de kennis van de kinderen, wanneer ik op school kwam en vragen stelde over het geloof en de kennis van de bijbel. In samenwerking met uw mede-onderwijzers heeft u de kin deren veel geleerd en de geestelijke opvoeding op hoog peil gebracht". Het deed pastoor Kragtwijk dan ook een genoegen te kunnen mededelen dat de pauselijke onderscheiding „Pro Ec clesia et Pontifice" was aangevraagd voor het vele werk door de heer De Vrind verricht en dat op een nader te bepalen bijeenkomst zal worden uit- Ook burgemeester Detmers van Zoe terwoude kwam met de beide wet houders en de gemeentesecretaris, na de gehouden raadsvergadering zijn op wachting maken, waarbij de heer Det mers woorden van waardering sprak voor het vele werk ten behoeve van het onderwijs in de gemeente verricht en ook hij wenste de jubilaris nog vele gelukkige jaren toe. Tot slot sprak de jubilaris een dankwoord aan hen die deze dag tot een onvergetelijke hebben gemaakt.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7