„Sanctus Augustinus terug in herbouwde „Eigen Huis CV Leidse agenda Nu samenspraak, maar vroeger was het vaak: allen tegen de meester BIOSCOPEN MARKTEN VRIJDAG 2 MEI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA Burgemeester verving zieke Commissaris der Koningin Rechter hield rekening met narigheid van autobestuurder Het was een nare samenloop van om standigheden waardoor een 29-jarige i koopman uit Leiden in de moeilijkheden kwam. Hij kreeg ruzie met zijn vrouw, die er toen vandoor ging. Daarop ging' de koopman haar per auto zoeken, het-; geen op zichzelf geen bezwaar zou heb ben gegeven ware het niet, dat de koop- j man nogal wat bier had gedronken. ,,U maakte de indruk zat te zijn," al- j dus de Haagse politierechter. Die indruk werd bevestigd door het feit, dat ver dachte in de Breestraat tegen een ge-1 parkeerde auto, was gereden. Aanvankelijk had verdachte gepro beerd onder de strafvervolging uit te ko men door te beweren, dat hy niet de auto had bestuurd, doch later volgde dei bekentenis. „Ik was ook bang voor mijn rijbewijs," j zei verdachte. „Dat zit er toch in," kon- j digde de Officier aan en hij eiste van- wege de omstandigheid dat het alle maal nog goed was afgelopen en ge zien de narigheid waarin verdachte ver keerde, acht dagen gevangenisstraf eni een jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. Het vonnis werd zes dagen gevan-| genisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid, waarin vier maanden voorwaardelijk met proeftijd van 3 jaar. Burgerlijke stand Geboren: Sandra dr. van A. J. J. Hansier cn T. C. de Rooij; Robert J. A. zn. van T. Zirkzee en M. C. van der Born; Ilonka B. W. dr. van B. B. van der Stelt en W. M. van Loon; Andreas J. zn. van P. van Tol en L. Kok; John zn. van J. D. van Luinen en M. E. Broekhuizen: Bianca H. dr. van J. A. van der Zeeuw en H. H. Doove; Bir- gitta dr. van T. Smitshuijzen en J. Tuit- hof; Christian J. B. zn. van J. A. B. Jongeneel en M. B. Touw; Marco A. J. zn. van M. J. H. Meijer en C. J. Els- hout: Annuska J. I. dr. van H. M. A. Vogelezang en I. M. Riethoven; Bob R. zn. van P. Heruer en J. Prins; Mar- tinus T. J. zn. van J. A. W. Straathof en P. A. Baars. Gehuwd: P. van Bostelen en E. Jan sen: H. Blansjaar en M. A. H. C. Koch; H. C. Dirkse en J. Pardon; N. K. M. Wesscling en T. H. van Dam; A. Meer- tens en W. H. vom Lehn; F. Arends en H. M. Rijsbergen; G. A. van Halem en M. W. C. van Saarloos; H. H. van der Neut cn L. J. B. M. Veugen; J. Pouw en M. C. L. van Bohemen; J. J. Mulder en E. M. de Groot; L. Kromhout en C. J. N. Holvast. Ondertrouwd: C. Prins en W. M. Bleijswijk: C. G. Enkelaar en E. van Kempen: J. Victoriano Ballester en T. M. Sloos; R. P. Koet en S. Bonte; F. H. M. Peters en E. M. A. M. Visser; M. Haklmi en M. Sloos; F. M J. La- man en M. H. van Strater; T. J. Kriek en J. A. M. de Groot; A. G. A. Staats en J. Visser; R. A. van Dyk en G. M. T. Huizer; S. E. G. Jansen en J. Koet; J. F. Borghouts en C. A. Bueninck; W. H. Demmenie en C. Vrijbloed; J. van der Vyver en E. J. van der Kraan; L. M. van der Meij en K. van der Have; H. R. Stalder en E. Hagtingius; R. Mie- remet en E. M. Zweistra; P. C. M. Ro- sekrans en M. S. E. Schelfhout. Bevolkingsonderzoek op tuberculose Volgende week onderzoek in het Waag- j gebouw, Aalmarkt op: dinsdag 6 mei 14.00 - 16.30 en 19.00 - 21.30 uur i 14.00 - 16.30 uur donderdag 8 mei 9.00 - 12.00 vrijdag 9 mei 14.0(J - 16.30 14.00 - 16.30 t 19.00 - 21.30 i Ezel liep met schaap in bek Bewoners van de Freesialaan in Noordwijk merkten op, dat in het nabij gelegen hertenkamp een ezel met een schaap in de bek rondliep. De politie maakte een eind aan deze molestatie, die zeker de dood van het schaap tot gevolg zou hebben gehad. De ezel boette zijn wangedrag met ..cel lulair" in stal van 't kamp. Een groot aantal illustere gasten heeft de feestelijke opening van het gerestaureerde „Eigen Huis" van de R.K. Studentenvereniging „Sanctus Augustinus" gistermiddag een bijzondere tint gegeven. In het Groot Auditorium van de universiteit klonken de speeches van de voorzitter der vereniging, de heer C. van Teylingen, van de voorzitter van de stichting Eigen Huis, mr. W. Griindemann, van de voorzitter van de bouwcommissie, de heer W. Doeven en van Leidens burge meester, mr. G. van der Willigen, die de zieke commissaris van de koningin, mr. J, Klaasesz, verving bij de officiële opening van het nieuwe pand aan het Rapenburg. Opening met gigantische flessenopener In vele toonaarden werd dank toege zwaaid aan hen, die de 5 ton kostende restauratie van het nieuwe Ivome moge lijk hebben gemaakt. Daarbij werd in gegaan op de lijdensweg, die de plannen hebben doorlopen. Vanaf het bestuur van 1960, dat onder de toenmalige praeses, de heer P. C. C. M. Oomcn het principe besluit tot restauratie nam tot het hui dig tijdstip, is door de leden ruim een ton bijeengebracht. De hypotheek en leningen vulden het tekort aan. Het re sultaat mag er zijn. VORMING De heer Van Teylingen ging ln zijn rede netelige vragen niet uit de weg. De vereniging heeft nog steeds een funktie voor de katholieke studenten, al is die in het zes-en-zeventig-jarig be staan ongetwijfeld veranderd. De nieu we funktie van dit moment is het orga niseren van vormingswerk, waarvoor 't nieuwe Eigen Huis alle kansen biedt. Burgemeester Van der Willigen meen de, dat dit nieuwe gebouw de groei van de vereniging, die nu ongeveer 1300 i leden telt, ten zeerste zal bevorderen. Hy hoopte, dat het tot in lengte van j jaren een levend middelpunt van een i levende vereniging zou zijn. In optocht trokken vereniging en gas- ten naar het eigenlijke doel, daarbij luidruchtig geëscorteerd door het eigen fanfare-korps, de Hoempa-band. Cen trum van de stoet op het Rapenburg I was een gigantische bierton, vernuftig met een motor uitgerust, waarin de gro- j te trom had plaats genomen. Symbool ook voor een belangrijke zaak, de bier- omzet, die het Eigen Huis drijvend zal moeten houden. Dat bleek wel uit het voorwerp, waarmee de burgemeester het Eigen Huis ontgrendelde, een fles senopener van gigantisch formaat. Op de receptie van het bestuur, die hierna volgde, kwamen velen hun feli citaties aanbieden. Onder hen ook mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, wethouder S. Menken en reetor-magnifi- cus prof. dr. L. Kukcnhelm. ÏSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor: kand. ex. Spaanse taai en letterkunde mej. S. M. Riehl (Den Haag); doet. ex. Ned. recht mevr. J. M. V. Toor-Krom (Delft); doet. ex. Ned. recht de heren A. Stemerdink (Leiden); J. J. H. M. Aerden (Roosen daal) J. B. F. van Hasselt (Leiden); kand. ex. f 1 wisk. en Nat. de heer A. J. W. Lee Pluyms (Leiden); kand. ex. b 1 w. en n. mej. E. A. Boshuizen (Lei den) Land. ex. s. 2 w. en n. de heer C. L. M. Arkesteijn (Leidschendam)kand. ex. s 2 w. en n. de heer H. L. E. A. Sonneschein (Leiden); kand. ex. w 1 w. en n. de heer W. J. T. M. van Ryn (Voorburg); kand. ex. w 3 w. en n. de heer J. J. v. d. Berg (Leiden); kand. ex. w 1 w. de heer P. J. Claasen (Lei den); doet. ex. wiskunde de heer S. Bijlsma (Leiden); doet. ex. scheikunde mej. A. v. d. Burg (Leiden); mej. A. Bosselaar (Leiden); de heer A. V. Hy- gens (Leiden); de heer v. d. Heide (Leiden) doet. ex. geologie de heer W. Peeters (Alphen aan den Rijn); doet. ex. biologie de heer J. C. H. Peeters (Leiderdorp). Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het doet. ex. Ned. Recht de heer E. W. Koning, Leiden; Kerkelijk examen de heer C. Haas, Leiden. Dr. Zwart benoemd tot hoogleraar Met ingang van de dag waarop hij zyn ambt zal aanvaarden is dr. H. J. Zwart, thans hoogleraar aan de univer siteit van Aarhus (Denemarken), be noemd tot gewoon hoogleraar in de fa culteit der wiskunde en natuurweten schappen aan de rijksuniversiteit te Lei den om onderwijs te geven in de struc turele geologie. Prof. Zwart, die in 1924 te Enschede werd geboren deed in 1950 doctoraal examen te Leiden en promoveerde vier jaar later cum laude by prof. dr. L. U. de Sitter. Hij is specialist in de micro- tectoniek en de tectoniek van metamorfe orogenen. Overdreven belangstelling voor bloemen: 8- en 9-jarige scholier plukten 81 narcissen „voor de juffrouw" Twee spybclende Leidse scholieren (8 en 9 jaar) werden gistermiddag om streeks drie uur door de politie op heter daad betrapt tijdens het plukken van narcissen uit de bloemperken op het Stationsplein. Ze hadden er al 81 verzameld, toen hen van justitionele zijde een halt werd toegeroepen. De jongens werden aan de hoofdonderwyzer ter beschikking ge steld. Hun reactie: „We wilden ze aan de juffrouw geven Leidsche Bouwver. geeft 6 pet. dividend De N.V. „De Leidsche Bouwvereni ging" zal aan dé aandeelhouders over het jaar 1968 een dividend van 6 pet. kunnen uitkeren. De balans geeft een bedrag aan van f 1.446.583,94. Het grootste deel daarvan (f 1.308.698,67) is de post Nieuwbouw Meerburgerkade. De Bouwvereniging kon in de kapi taalsbehoefte voorzien door een hypo thecaire geldlening ten bedrag van f1.200.000,De verlies- en winstreke ning geeft een totaal bedrag aan van f 240.547,95. Dit bedrag kwam aan hu ren. Voor uitkering van dividend (aan delenkapitaal f 100.100,werd door het bestuur f 6.006,uitgetrokken. Aan het onderhoud van de huizen en erven werd in 1968 f 69.415.82 uitgege- 25 jaar bij de Leidse Brandweer Voor het front van de troep zijn gis teren 1 mei drie zilveren jubilarissen bij de Leidse brandweer gehuldigd. Het waren de onderbrandmeesters G. Har kink en J- ltoer en de hoofdhrundwaeht A. v.d. Most. Behalve de kwarteeuw Leidse gemeen tedienst vierden beide onderbiiindmees- ters tevens hun zilveren brandweerju bileum. Burgemeester Van der Willigen reikte hen daarvoor de medaille uit van de Ned. Ver. van Brandweercommandan ten en van de Kon. Ned. Brandweer vereniging. In zijn toespraak prees de burgemeester de kwaliteiten der drie j jubilarissen, waarvan ook commandant A. C. Broeshait gewaagde. Hoofdbrdnd- wacht W. Harteveld, voorzitter van per- j soneelsvereniging De Vlam, bood zijn i jubilerende leden enkele geschenken aan. Hun echtgenotes kregen bloemen. Na de I huldiging was er een koffiebijeenkomët j in de kantine. CONRECTOR AANGEWEZEN Tot conrector van de Louise de Colig- ny-scholengemeenschap voor atheneum, h.a.v.o. en m.a.v.o. is door de Leidse raad aangewezen de heer C, C. Akker- Geslaagd Aan de Katholieke Uni versiteit van Nymegen is geslaagd voor het kandidaatsexamen medicynen, de heer J, W. M. v. Wely, uit Leiden. Bridgeclub „De Sleutels" Einduitslagen der huishoudelijke vier tallencompetitie Groep A: no. 1 viertal Kuyt, Edering, Meester en van Egmond. Degraderen naar groep B: Tan, Philips, v. Ingen en Engels, Zwetsloot, Roden burg, Kooiman en Hemmes. Groep B: Biesot 53, (795-345), dms. Sier 46, (705- 423), De Vries 36, (668-583), Van Hel- vert 30, (575-663), mv. Vrijenhoek 30, (579-602), Middelham 26, (553-597), Bernard 26, (478-593), mv. Derogee 22, (493-570), Lepelaar 21, (559-676), Jan sen 21, (511-641 Vreeburg 19, (460- 684). Promoveren naar groep A: dms. Sier, Van Zijl, Rompes, Pries, Biesot, v.d. Meer-de Jong en Bloemhof. Degra deren naar C: Jansen en echtg. v.d. Veek, Holsboer, Vreeburg, Biegstraten- v.d. Heide, Nijweide. Groep C: promo veren naar B: v.d. Berg, Schierek-Veld- kamp, du Pont. Verlaten huis in Oegstgeest f 150.- ontvreemd Gisteravond verschafte een ongewen ste vreemdeling zich op brutale wijze de toegang tot het huis van de fam. H. aan de Floralaan te Oegstgeest door met een stomp voorwerp de achterdeur open te wrikken. Na uit een huishoud- portemonnaie en een geldkisje 150, te hebben gestolen, verliet hij liet weer. Een onderzoek is ingesteld. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apoth. v. Driesum, Mare 110, tel. 20406. ZATERDAG 3 MEI Imperium: „Een slok aarde" door to- i neelgroep Imperium, 20.00 uur. ZONDAG 4 MEI Marckerk Dodenherdenking. 19.30 uur. Stille Tocht vanaf de kerk naar I monument. 20.20 uur. DINSDAG 6 MEI Rest. Van der Heijden Voorzitter I mr. E. Jurgens in openbare ledenver gadering Pol. Partij Radikalen. 20.00 u. Stadsgehoorzaal Jeugdkameror- kest Leiden. 20.00 uur. Rest. De Doelen Vergadering Drie October Ver. 20.00 uur. WOENSDAG 7 MEI Lakenhal Mode-ontwerper Bert Nuhaan. Modeshow voor K O. 20.00 uur. DONDERDAG 8 MEI Imperium Toneelgroep Imperium: Een slok aarde. 20.00 uur. Soc. Minerva Toneel: „Avond maal". 19.30 uur. VRIJDAG 9 MEI Eigenzorg Selskip Fryslan. 20.00 ZATERDAG 10 MEI Stadsgehoorzaal Feestavond COVS. 20.00 uur. Imperium Toneelgroep Imperium: Een, Slok Aarde. 20.00 uuc. ,,De hoofdonderwijzer, vroeger was dat een vrij sjieke heer op afstand. Neem mijn eerste baas in Den Haag, meester Badoux. Met een bolhoedje op stond hij de leerlingen 's morgens ge streng op te wachten. 'Goede morgen, meester", zeiden ze dan netjes en bedeesd. Tegenwoor dig is het 'hoi'. En zo groet je dan maar terug „Er is ontstellend veel veranderd in het onderwijs", vertelt ons de heer P. van Adrichem, hoofd van de katholieke Pacellischool in het Morskwartier, die 1 mei „stil" een zeldzaam jubileum vierde. Veertig jaar was hij „hoofd ener school", zoals de officiële titulatuur luidt. Kans om nog wat jaartjes achter 't veertigjarig hoofd-zijn vol te ma ken krijgt de heer Van Adrichem niet. Hij is reeds 65 jaar geworden. Het eind van het schooljaar brengt onverbiddelijk ook het. eind van een carrière in het katholiek on- Die begon in 1933 als onderwij zer in Den Haag school Storten bekerstraat. Voor het eerst hoofd van een school werd de heer Van Adrichem in 1929 in „de Kievit" in Wassenaar; van 1946 tot 1954 leidde hij de r.k. jongensschool in Mon ster en van 1954 tot nu stond hij aan het hoofd van de Pacellischool. in 1954, toen de bouwerij in het Morskwartier goed op gang begon te komen, gesticht vanuit de Leo- nardusschool aan de Potgieterlaan. Instelling Er is veel veranderd. ,Ten goe de," verzekert de heer Van Adri chem. Bij voorbeeld in de instel ling van kinderen en ouders ten opzichte van het lager onderwijs. „Het is vandaag de laatste dag. dat je de meester pesten mag," is een lied, dat er tegenwoordig niet meer bij hoort. Uit volle borst werd zo iets vroeger gezongen. Het hoorde min of meer bij de instelling, die de kinderen hadden tenopzichte van het onderwijs. De school was een nare plicht. Het was: de kin deren tegen de meester. In zekere zin werden zij daarbij ook gesteund door de ouders. Het doorleren van kinderen werd niet zelden als een verliespost gezien. Een waar verhaal uit mijn eerste jaren als onderwijzer: Na de kerk wandel ik met een oudere tuinder op. Ik zeg: Die kleinzoon van u daar zit een koppetje op. zeg." De grootvader: „Dat is dan heel jam mer voor je, meester, want we heb ben liever, dat het een goede tuin der wordt delen. Maar ook als je dat doet blijft er eigenlijk wel wat weinig tijd over om je intensiever, met gebruikmaking van tests bijvoor beeld, te verdiepen in de mogelijk heden van ieder kind. Als een hoofd geen zesde klas meer zou hebben zouden je werkmogelijkheden aan zienlijk verruimd worden en kan je je beter verdiepen. Ik geloof dat dan ook jongere onderwijzers meer dan nu het geval is de functie van schoolhoofd zouden gaan ambiëren." Katholiek Overleg „Die mentaliteit is gelukkig voor al de laatste jaren sterk verbeterd. Neem bijvoorbeeld de oudercomi- té's. Het is nu samenspreken over de beste kansen van het kind. Op onze school werkt dit. instituut pri ma. Helemaal in samenspraak met de ouders hebben we onlangs de sexuele voorlichting op de school doorgenomen en opgezet. De ouders zijn er enthousiast over. Velen zijn nu ook van een probleem bevrijd. Men weet precies wat er op school verteld en getoond wordt; gaan de kinderen er thuis'over praten dan kunnen de ouders met hun kinde ren het gesprek goed. voort, zetten. School en opvoeding thuis gaan zo als het ware één geheel vormen." De heer Van Adrichem neèmt af scheid in een tijd. waarin veel in beweging is. Zeker in liet onder wijs. Toch heeft ook hij zijn on vervulde wensen. „Het schoolhoofd zou eigenlijk meer tijd voor weten schappelijk werk moeten hebben. Buitenschoolse activiteiten, reizi- gersbezoek, veel administratieve rompslomp, spreekkamerbezoek, de telefoon, een volledig lesprogram maEen hoofdonderwijzer heeft veel werk aan zijn hoofd en je moet een natuurlijke gave hebben om je werkzaamheden goed in te Over 't katholiek onderwijs: „Het katholiek onderwijs, het hele zuilen- onderwijs, is op het ogenblik weer in discussie. Is het nog wel nodig?," vraagt men. Dit vooropgesteld: ik ben altijd een man van het katho liek onderwijs geweest. In mijn jonge jaren kwam het gewoon niet in mijn hoofd op om onderwij zei- op een openbare school te worden. Dat was in een strijdbare tijd. Het katholiek onderwijs was maar net. gelijk gesteld met het openbaar on derwijs. waar voordien eens zoveel verdiend werd. Maar ook in deze tijd geloof ik nog tenvolle in het katholiek on derwijs. Niet een openbare school waar een paar godsdienstlessen ge geven worden, maar een school waar leerkrachten aan verbonden zijn, die een duidelijke katholieke visie op het leven en de maatschap pij hebben. Een groot gedeelte van de bevolking blijkt daar ook prijs op te stellen. En heus niet alleen kerkse katholieken. Waarom zou den anders mensen, die niet meer of niet geregeld in de kerk komen hun kinderen toch naar een katho lieke school sturen? Zij willen, dat hun kinderen ,net zo iets" bijge bracht krijgen als zij zelf hebben en wat zij waardevol vinden." Praten met een man van zo'n rijke ervaring als de heer Van Adri chem is een leerzame bezigheid. Hij doceert graag. Vandaar ook, dat hij rondiuüt zegt, dat het hem spijt, dat P. van Adrichem (Pacellischool) - 40 jaar hoofd - op pensioendrempel Camera: Jungle boek (a.l.) (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 urn- Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorstelling: Onze man in Ha vanna (18 j.) - do. - vr. - zat. 23.30 u. Lido: IK een vrouw H (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Villa Rides (18j.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Studio: Detective voor louche zaken Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur Trianon: Mackenna goud (14 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: Moord kon zyn wraaklust bevre digen (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur Korreltje PUNT.. „Ga je lange broek aan doen" „Als op een of andere school een broeder ziek geworden was, werd je bij de directeur van de „Kweek" ge roepen. „Ga een lange broek aan trekken, je moet vandaag daar voor de klas". Zo werd je er als jong- broekje voorgezet. Op het eind van het. leerjaar staat de heer Van Adri chem niet meer voor de klas. Zeven tig jaar is hij dan onderwijzer ge weest. Van die jaren was hij veertig jaar schoolhoofd; de laatste vijftien jaar aan de Pacellischool in de Dam- laan. Het jubileum in onderwijs kringen vrij zeldzaam is op school stilletjes voorbij gegaanbij 't af scheid wordt „het een en ander" ge daan), maar ons was er nu toch wel voldoende reden voor een terugblik. er over enkele maanden een eind aan zijn loopbaan komt. Aan de ontwikkeling van liet basis-onderwijs, die op de Pacelli school al prachtig op gang gekomen is met het switchen van leerkrach ten „iedere onderwijzer heeft zijn specialiteit en daar moet je zoveel mogelijk kinderen van laten profiteren" zou hij nog graag wat tijd besteed hebben. Los van het switchen met oitderwijzers (de biologie-specialist geeft ook in an dere klassen les bijvoorbeeld) is een ontwikkeling denkbaar naar een systeem van groepen, waarin kinderen van gelijk niveau worden ondergebracht en het „zitten blij ven" voltooicj verleden tijd wordt. Het samenspel tussen Basisonder wijs, LOM en BLO kan ook nog geïntensiveerd worden Er is nog zóveel boeiends te doen, dat de heer Van Adrichem zonder reserve zegt: „Als ik alles over zou moeten doen, werd ik weer onderwijzer en weer op een katholieke school. Ik heb altijd met plezier gewerkt, met fijne teams leerkrachten". LEIDEN, 2 mei. Veo Aanvoer: stieren 4. melkkoeien 70. vette koeien 165, vare koeien 345, pinken 45, gras kalveren 17, vette kalveren 10, nuchtere kalveren 2, vette schapen 80, fokscha pen 130, vette lammeren 504, zuig- en weidelammeren 210. varkens (zeugen) 22. schrammen 112, biggen 305, paar den 1, gelten 24. totaal 2046. Notering: stieren s. 4.75-5.15, melkkoeien 1025- 1350-1700, vette koeien s. 3.90-4.65-5.30, extra kw. 5.70, vare koeien 700-1100- 1600. pinken 450-650-875, gra.skalveren 325-425-473, vette kalveren 1. 3.50-4.10, vette schapen 115-125-140, fokschapen j i Jam 170-225, id. - - 2 lammeren 265- 340. vete lammeren 140-170-200, drach tige zeugen 500-550-625. schrammen 120-130-140. biggen 88-94-100. geiten 35-55-95. Handel: slachtstieren goed. melkkoeien vrij vlot, vette koelen stug, duur, vare koeien matig, pniken en gras kalveren williger, vette kalveren vlot, vette schapen stug, vette lammeren vlug. fokschapen goed, zeugen, schrammen en biggen goed, geit engoed. Kaas Geen BARNEVELD, 1 mei Eierveiling Aanvoer 547.051 stuks, Stemming rustig. 52/53 9.72-10.82; 57/58 11.27-11.76; 62/ 63 11.90-12.51; 66/67 12.70-13.25. KATWIJK AAN DEN RIJN, 1 mei. GROENTE: waspeen per kist A 1 8.30- 10.80, A 2 2.60-7.80, B 1 11.90-17.30, B 2 3.90-5.70, C 2 5.80-7.50, andijvie 1.10. prei A 1 36-52. B 28-31, uien per kist 2.20-4.30, witlof 1 1.13, 2 0.80, radijs per bos 39, peterselie per bos 23. Aanvoer waspeen 123.000 kg. KATWIJK/RIJN, 30 april, GROENTE Waspeen per kist Al 8.60-10.60, A2 2.90 -9.00, BI 13.50-16.50, B2 2.80-6.70, Cl' 6.40, C2 5.70-6.80. Andijvie 107, prei Al 42-153, A2 34, BI 19-24, B2 8. rabarber 40, spinazie 31, tomaten per kistje van 6 kg. Al 14.60, Cl 13.90, CC1 11.00, wit lof 1' 74-106, idem 2 40-64, radijs per bos 40, peterselie 15-17, selderie 16. Aan voer waspeen 184.000 kg. KORFBAL De uitslagen van de voor de KNKB gespeelde wedstryden luiden: Hoofdklasse: Rapiditas-Deetos 6-3; Luto-Samos 5-7; Blauw Wit-Die Haghe 112-4; Rodha-H.K.V. 7-5. Overgansklasse B: Groen Geel-Regen- I boog 3-7; Roda-Het Zuiden 8-4; P.S.V.- Deto 6-5. Zuid West 2A: O.D.O-Zwervers 5-2. Sassenheimse combinatie verliest van profcl. Haarlem Ten bate van de autotocht voor be jaarden was er weer een voetbalwed strijd tussen een combinatie van Ter Leede-Teyllngeu tegen de semiprofclub Haarlem. In de eerste helft gaven de Sassenheimers de toon aan. Vele prach tige combinaties werden opgebouwd en menig keer werd er getracht het Haar lem-doel te doorboren. De aanvallers vonden echter in de sublieme Haarlem se doelman Boomgaard een waar strui kelblok. Zo* was het echter ook voor UBiupop puojs ijjay apaaMj op ut en v. Ingen heel moeilijk om de stevige Sassen he irm se verdediging te doorbre ken. De enkele kansen werden door doel man Hoogervorst van Teylingen netjes de Haarlemse aanvallers met Hoeber onderschept. De rust kwam met blanke stand. Schellingerhout van Ter Leede onder de lat. Na 3 minuten moest hy de bal uit het net halen (0-1). Haarlem kwam hier na steeds meer opzetten en spoedig kon zij 0-2 laten noteren. Ondanks het heftig verweer bleef een verdiende tegengoal uit. Bij een Haarlem-aanval kwam door slecht ingrijpen van de goalie de stand op 0-3. Toch bleef de Sassenheimse aan val doordraven en uit een prachtige combinatie van Eikcns-v. Dam kon de laatste schitterend de eer redden (1-3).

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5