mening Leidse raad kon niet anders en voteerde extra 2 miljoen voor Groenoordhal Politie moest publieke tribune in Leidse Stadhuis ontruimen MILJOENENORDER VOOR JACHTWERF IN DE KAAG Onbehagen over onvoldoende inzicht NEDERLAND SCHOTLAND Aftredende voorzitter van Zoeterwoudes Raiffeisenbank W. M. van der Salm gehuldigd DINSDAG 29 APRIL 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Even voor half twee vanochtend besloot de Leidse raad („met de rug tegen de muur") in te stemmen met het voorstel van B. en W. om een aanvullend krediet van 1.966.000 gulden beschikbaar te stellen voor de bouw van de Groendoordhal de overdekte veemarkt en sporthal. „We moeten wel", zei de heer Van Aken (Pv.d.A.); „wat moe ten we anders, nu de hal bijna voltooid is? Het ding verkopen of zo maar laten liggen?" Dat de kolossale verhoging alleen maar te danken was aan de loonkostenstijging en de BTW wilde er bij tal van raads leden niet helemaal in. „Bij mijn fractie bestaat onbehagen over zoveel onzekerheid en onvoldoende zakelijk inzicht", zei de heer v.d. Klugt (KVP), die voorts sprak van een „dramatisch verloop" van de bouw van deze hal; („dit is geen school, maar een bedrijf". Wethouder Harmsen vertolkte eveneens een gevoel van onbehagen namens het college. De methode van bouwen heeft vanaf het begin vast gestaan, „loon stijgingen en de BTW hebben ons evenwel gevoelig parten gespeeld". Unaniem werd het krediet van bijna twee miljoen niet verstrekt: de KVP'ers De Wilde, v.d. Klugt, de socialisten Hewitt en Gransch en de drie PSP'ers Amptmeijer, Koopmans en Frans stemden tegen. Pleidooi voor uitbreiding branche-patroon Bevrijdingsplein De afhandeling van de raadsagenda was gisteravond een nogal moeizame kwestie. Er werden niet alleen veel punten afzonderlijk onder de loep ge- zonderiyk evenement voor Leiden, dat de publieke tribune door vier forse agenten ontruimd moest worden, waar op de raad een kwartier Ietwat uit zijn doen had zitten en staan wachten. GROEI VAN GIGANT ,,Het is niet voor de eerste keer, dat de raad geconfronteerd wordt met zo'n geweldig extra krediet in een verge vorderd stadium van een project", zei de heer Van Aken, die sprak van „de groei van een gigant" toen hij over het krediet voor de Groenoordhal het woord voerde. Hij was er op tegen, dat het exploitatietekort voor een der de deel ten laste kwam van de vee markt en voor tweederde van de sport; „kom tot één geïntegreerde begroting voor de hal", adviseerde hij het college. Hij herinnerde er aan, dat de Leidse veemarktontwikkeling weinig optimis tische perspectieven biedt. Daarom vroeg hjj het college, of het wilde on derzoeken of het noodzakelijk is, dat de veemarkt elke week en steeds op vrijdag gehouden wordt. Hij maakte later van dit verzoek een motie, waar in bovendien «*}rd gevraagd om voor de opening van de hal een nota over het onderzoek S(in de,., raad uit te brengen. B. en w., bij monde van wet houder Harmsen, namen deze motie over. Een andere motie van de heer Van Aken betrof de extra kredieten; er werd in verzocht in de toekomst de raad onmiddellijk in te lichten zodra het zich laat aanzien, dat een verstrekt krediet in belangrijke mate ontoerei kend is. Het college had ook hiertegen geen grote bezwaren. MET RUG TEGEN DE MUUR De heer Van der Klugt, en met hem de KVP-fractie, zag met angst de bouw van andere grote objecten tegemoet, nu de Groenoordhal uit de hand is gelo pen. Hy vond het vreemd, dat zoveel voorzieningen niet eerder getroffen waren. Ook een directeur had allang in functie moeten zyn;" een partuculier bedrjjf was al failliet geweest voordat de poorten waren geopend zei liij. Verwerpen van het voorstel zou nu volmaakt zinloos zyn; we staan met de rug tegen de muur. Niettemin kon hy uiteindelijk zijn steun niet geven aan gebouwd als een adequate voorziening voor de veemarkt; sport was een bij komstigheid. Het college is zeker, dat de ramingen gekenmerkt worden door voorzichtigheid. Volgens hem zou het onverstandig zijn om a priori te vragen of de veemarkt wekelijks en op vrijdag gehandhaafd moet blijven. Leiden is betrokken bij het onderzoek naar de centralisatie van veemarkten en slachthuizen in de Randstad, over de toekomst van de Leidse veemarkt is nog niet beslist. DIRECTEUR De benoeming van een directeur voor de Groenoordhal ls geen eenvoudige opgave. Er is nog geen besluit geval len. Sollicitanten zijn er genoeg, maar een enkeling komt voor nader onder zoek in aanmerking. Tenslotte wees de heer Harmsen erop, dat hogere in komsten uit andere dan sportevenemen ten evenzeer de sport ten goede zou den komen. Tegelijk met het beschik baarstellen van het aanvullend krediet hechtte de raad ook zyn goedkeuring aan verhoging van de veemarkttarie- By het de corrosie aan het buizennet zwembad „De Vliet" merkte de heer Amptmeijer (PSP) op, dat het niet voor het eerst is, dat hier onder ge- meente-toezicht iets tot stand is geko- waaraan nogal wat niet deugt. Hy de stadsadvocaat- De heer Van Aken zei al eerder een reorganisatie van ge meentewerken te hebben voorgesteld: een splitsing ln planning en uitvoering. Wethouder Sannes ontkende, dat er bij gemeentewerken gebrek aan toezicht was geweest. De advocaat had gecon cludeerd, dat zowel de uitvoering als het toezicht by de aannemer ondeugde lijk zijn geweest. De raad besloot uit eindelijk tot het voeren van het rechts geding. BEVRIJDINGSPLEIN Uitbreiding van het branche-patroon speelde een grote rol by de discussies over de verkoop van een perceel bouw- op het Bevrydingsplein voor de gemeentelijk gezondheidscentrum op de eerste verdieping. De heer Portheine (WD) had by het voorbereiden van het voorstel informatie over het branche patroon voor de bevolking gemist. Het onderzoek daarnaar had openbaar moe ten zijn. Met klem wilde hij vragen, of er nog een mogeiykheid was binnen dit project, het branche-patroon uit te breiden. Verder zei hij geen grootwin kelbedrijf erbij te willen hebben; „er zijn er daar al genoeg". De heer Amptmeyer vond, dat de be langen van de belegger duidelyk pre valeren boven die van een bepaald volks deel. De lieer Larabermont (KVP) zei bly te zyn met de 104 woningen, maar voor het overige had hy de indruk ge kregen, dat er in deze affaire geen lei ding van de gemeente is uitgegaan. Met wat meer overleg had wel iets beters uit de bus kunnen komen. Beleggers hebben naar de mening van de heer Lambermont hier een veel te grote invloed gekregen. Ook de heer Van Aken sprak van een onvoldoend branche-patroon in Zuid- West. Dat is voor een deel de schuld van de raad, die daar jaren terug niet voldoende heeft tussengezeten. Het gaat volgens hem niet om een grootwinkel bedrijf, maar om het branche-patroon, dat ingebracht moet worden. Bij de Me- renwyk zal de raad moeten formuleren, welke branches en waar deze daar ge vestigd moeten worden. Spr. meende, dat men bouwer en belegger zyn gang moet laten gaan op het Bevrijdingsplein. De heer Kret (Prot. Chr.) vroeg de wethouder, of nu dit plan ls opgezet deze van mening is, dat er voldoende gedaan is voor de leefbaarheid van Zuid-West, voorzover het de verant woordelijkheid van de raad aangaat. Wethouder Plena bevestigde dit. Me vrouw Kerling-Simons (PvdA) vroeg welk toelatingsbeleid b. en w. gaan vol gen m.b.t. de 104 huurflats. De heer Duyverman (WD) vond, dat de raad veel te laat in kennis was gesteld van het overschrijden van het krediet. Wethouder Harmsen wilde een en ander niet goed praten, maar weet het forse bedrag toch aan een force majeur. De hal is in eerste instantie ALWEER TARIEFSVERHOGING BIJ DE N.Z.H.V.M. Leiden, 24 april. Bovengenoemde onderneming heeft be sloten tot een forse tariefsverhoging, de zoveelste in enkele jaren tyds. Wat de gevolgen zyn voor een groot deel van haar klanten, interesseert haar blykbaar in het geheel niet. Ik denk hierby aan de zeer velen die slecht ter been zyn, maar ook slecht bij portemonnee. En verder ouden van dagen, weduwen, enz., die b.v. hun kinderen aan het andere einde van de stad eens willen bezoeken. Een echtpaar is dan maar eventjes ƒ2,per keer ktVijt, heen en terug! Een 6-rittenkaart haalt ook al niet veel uit, dan is 't ook nog 40 ct. per rit per per soon! Veel en veel te duur. Tekorten! Een ding hoop ik nog, dat minister De Block nog zoveel ruggegraat heeft, dat hy zegt: neen, neen en nog eens neen! Evenals in Utrecht! Bij iedere nieuwe dienstregeling schijnt tegenwoor dig een tariefsverhoging te horen! Het schijnt nog niet tot de hersens van de heren van de NZH te zyn doorgedrongen, dat elke verhoging een zeer groot aan tal minder passagiers betekent, want wie nog een gezond stel benen heeft gaat fietsen of lopen! Erg gezond! Dus, di- rektie overweeg dit eens en laat de ta rieven zoals ze zyn hoog genoeg! Verlaag ze liever, dan komen er meer Dienstweigeraars zetten de boel op stelten TIEJr HAD AL ENIGE TIJD GEBROEID op de stampvolle publieke tribune, goeddeels met jongeren bezet. Het was nauwelijks voor te stellen, dan men zich zat op te winden over de extra twee miljoen voor de veemarkt-sporthal of dat men zich het hoofd brak over een eventuele branche-uitbreiding op het Bevrydingsplein. Er hing meer in de lucht en dat brak na de koffiepauze over de argeloze raadshoofden en de tafel van B. en W. los. Een gebrilde jongeman begon ineens de voorzitter toe te roepen, dat het een schandaal was, dat de dienstweigeraars, by Endegeest te werk gesteld, niet betrokken waren geweest by het onderzoek naar aanleiding van vragen van het raadslid Amptmeyer. Vervolgens werd enigszins on handig een spandoek ontvouwen met de mededeling: „Endegeest dwangbuis voor dienstweigeraars", onder het afleggen van verklaringen en aanklachten. De vroedschap was even uit het veld geslagen, maar burgemeester Van der Willigen trad als voorzitter regulerend op: „U krijgt het woord niet en ik luister niet naar u..." Het delibereren ging ongestoord verder in onpar lementaire woordkeus, geaccentueerd door semi-schuttingtaal. Er bleef maar één ding over. „Ontruimen...!!" riep K.V.P.'er Ham kordaat. De voor zitter was dat meteen al van plan geweest en nu moest dat er maar van komen. Boden betraden de triblne en trachten de bezoekers te verwijderen. Weinigen toonden zich evenwel mee-gaand en de zaak leek gesust, toen een lid vgn de huishoudeiyke dienst tot aller verrassing koffie kwam uitdelen... I"\IE GEMOEDELIJKE STEMMING was echter schyn. Het wachten was op de kleine politiemacht, die onderweg was. Nauweiyks was de koffie op, of het gezag trad geweldloos in werking. De ongenode gasten verdwenen, maar ook de vaste klanten, zoals de trouwe waarnemers van Leefbaar Leiden. Als laatste werd aan armen en benen de' jonge mevrouw Amtmeyer weggedragen, ondanks haar felle protesten en haar eisen om recht als Leidse burgeres... Na een kwartier werd de geschorste vergadering voortgezet. Op het Stadhuisplein ging de vertoning verder. Demonstranten werden verwyderd en politiewagens draaiden rondjes. Toen de raad moe en slaperig naar huis ging diep in de nacht was de politebewaking nog paraat... Het Leids i,parlement" was een nieuwe ervaring rtyker. Wethouder Piena verzuchtte in wan hoop, dat hij nu al zes jaar bezig Is om het Bevrydingsplein af te bouwen. „Voor de tweede keer is er een kans en nu zijn er weer allerlei tegenwerpingen". Als wy star op ons standpunt blyven staan vrees ik, dat de reële vraag voor aankoop van de grond afgewezen zou worden. We kunnen nu bovendien komen tot de bouw van een gezondheidscen trum, waaraan zo'n grote behoefte be staat. „Wat de toewijzing van de wo ningen betreft zei hy, dat dit premie- woningen worden die onderhevig zyn aan het huisvestingsbeleid. De heer Porthei ne kon met het voorstel meegaan, nadat de wethouder beloofd had op vrywillige basis alsnog met de belegger te praten iltbreiding van het branche-pa- RESTAURATIES Op de vragen van de heer Gransch (PvdA) deelde de heer Piena mede dat nog dit jaar plannen de raad zullen pas- de Mors- poort en de toren Oostenryk aan de Jan van Houtkade. Als er geen geld voor is, zal de raad ruim tevoren worden inge licht. De heer Amptmeijer ging nader in op een aantal verkeerstechnische aspecten rond de demping van de Korte Mare. De ze demping noemde hij onnodig en on wenselijk. Het alternatief is een brug, ook met het oog op het watertoerisme. „Ik woon daar vlak bij en ik zie elke dag veel scheepvaart". De heer Piena bestreed dat op grond van gegevens. Andere sprekers over dit onderwerp waren de heren Kret (Prot. Chr.) en De Wilde, welke laatste niet overtuigd was van het nut van algehele demping. Wethouder Piena onderstreepte nog maals, dat het college voor een dam oos, omdat de oude brug over de Mare dit moment een obstakel was voor >tale demping. Een brug zou een mll- lenenkwestie worden. Een PSP-amen- ?ment in het voordeel van een brug werd verworpen. BEJAARDENZORG Bij het voorstel tot het garanderen Stichting R.K. Bejaardencentrum Huize Roomburgh te sluiten geldleningen voor de financiering van een voor Leidse in gezetenen in Oegstgeest te bouwen be jaardenoord werd door mevrouw Ker ling-Simons een motie ingediend, waarin het college verzocht wordt te bevorde ren, dat de stichtingsbesturen van de Leidse bejaardentehuizen zich bereid zouden verklaren binnen het half jaar opnamebeleid te realiseren in sa- verking met de GG en GD en an dere instanties, bij de bejaardenzorg be trokken. Mocht dit niet mogelijk zijn, dan zou er een verordening moeten ko- men. Ook de heer De Bree (KVP) sprak zich uit voor het op vrijwillige basis'tót Staiidköftien Van een goede •king. De motie werd met alge- nmen aangenomen, verige agendapunten kregen 'an de raad, enkele grondver- kopen kregen de stemmen van de PSP- ers tegen. Van de heer E. R. Frans (PSP) werd als raadslid afscheid geno men onder aanbieding van het gemeen telijk geschenk: een presse papier. De Jacht- en Scheepswerf C. v. Lent Zn. N.V. in De Kaag, heeft binnen 14 dagen opdracht ontvangen voor de bouw »n totale lt tracten voo; ruim 6 miljoen guide agte van 122 meter! De con- de 2 grootste jachten, éét en één van 81 meter v opdrachtgever, tezar bedrag van pl.m. 3,5 miljo< getekend. Hier kar de geschiedenis van de jachtbouw. De belde andei 23 en 26 meter lang en g geland en de USA. Van Lent verwierf de opdrachten in weerwil van zeer sterke internationale concurrentie. De schepen dienen alle in 1970 geleverd te worden, het eerste jacht reeds in juni, een opgave werf, well personeel i Advertentie Kom. Laten we die grijze gevel r wy y eens opfleuren. Zó moeilijk is dat niet.- mmWant planten en bloemen geven een vrolijk, fris en fleurig balkon. Een paar bakken de hele zomer feest) Essor kampioen na zege op LUSV competitie. De noodza kelijke beslissingswedstrijd vond plaats op neutraal terrein namelijk in de sport hal Steenwijkerlaan te Den Haag. De studenten hadden de zenuwen het eerst in bedwang en liepen in de eerste 5 min. met 10-2 weg van Essor. Na dit voor Essor moeilijke begin, kwam het team echter wat meer op dreef, zo zelfs dat in de volgende 7 minuten 18 punten werden gescoord terwijl LUSV geen en kel punt aan kon laten tekenen. De eerste helft werd afgesloten met een duideiyk en regelmatig verkregen voor deel in het scoreverloop ten gunste van Essor. De ruststand werd 36-22. Na de rust veranderde er weinig aan het spelbeeld. Essor behield de voor sprong, die zelfs 24 punten heeft bedra gen. Tot drie maal achter elkaar toe Advertentie tekend door het bureau H. W. de Voogt en Zn. in Haarlem, het vierde ls een eigen ontwerp van Van Lent. Het groot ste Jacht, welke een lengte op de water- ïyn heeft van 29,30 m by een breedte van 6.85 m en een diepgang van 2.05 m, wordt voorzien van twee dieselmotoren van elk 460 pk, waarmee een snelheid van 13 knopen bereikt kan worden. Om gewicht te besparen wordt de boven bouw van aluminium gemaakt. Het schip krijgt een bemanning van 5 kop pen. Naast de luxueuze accommodatie voor de eigenaar zyn er nog 2 dubbele gastenhutten met eigen badkamer aan boord. Het schip, dat uitgerust is met stabilisatorvinnen, wordt voorzien van alle mogelijke extra navigatie-appara- tuur, zoals automatische piloot, radar, radiorichtingzoeker, radiotelefonie. Er is een automatisch brandblussysteem aan boord. Op het bootdek is een groot zonnedek ontworpen. Voor het varen ln de wintermaanden komt er ln het hele schip centrale verwarming. Er zyn op de werf, die thans tot 1971 met orders volgeboekt is, nog twee grote jachten Foto De grote bouwloods van de jacht- en scheepswerf O. van Lent Zn. N.V. In De Kaag, waar momenteel twee jachten van 32 en 37 meter ln aanbouw sprong is nooit minder dan 13 punten geweest. Voor het aanbreken vn de laat ste 5 minuten was de score 68-46 in het voordeel van Essor. LUSV liep in deze laatste periode wel meer in maar Es sor liep geen reëel gevaar meer. Het eindresultaat was een 84-67 overwinning Gedurende haar 3-jarig bestaan mag de basketbalvereniging Essor bogen op een tweetal kampioenschappen. Het vo rig jaar betekende het promotie naar de le klasse district. Of er ook dit jaar een promotie inzit zal afhangen van de re sultaten van de promotiewedstryden. Donderdag a.s. speelt Essor in Rotter dam de eerste promotlewedstryd tegen AMVJ-Rotterdam voor een plaat» in de ra^oncomjjöLlti» vnn da Twee belangrijke zaken die ten nauw te met elkaar verband hielden beheer- iten gisteravond de Algemene Leden- Na het openingswoord van de heer W. M. v.d. Salm. waarin hij gewag maakte van de gunstige ontwikkeling in het voorbije jaar. werd het jaarverslag uitgebracht door de directeur, de heer Jac. van Leeuwen. Het nieuwe bijkan toor aan de Hoge Rijndyk blijkt in een behoefte te voorzien. Gevolg hiervan is dat binnenkort het aantal kasuren of de personeelsbezetting daar zal moeten worden uitgebreid. Als belangrykste nieuws van 1968 werden de eerste stap pen gememoreerd welke zyn gezet om tot nieuwbouw van een hoofdkantoor te komen. Hiervoor werd ook door des kundigen van de Centrale Bank de grond op de hoek van de Kerklaan-Dr. Bouw- alfl Ideaal gezlao. De grond werd gekocht voor 200,per m2. Deze beslissing van het bestuur was de moeilijkste van de laatste jaren. In november werd het besluit genomen om van Stikvoorts Bouwbedrijf een dag winkel te kopen aan de Kerklaan. met het doel deze in te richten als bijkan- i toor. Hier hoopt men op korte termijn j de bewoners van de nieuwe wijk „West- i einde" een betere service te kunnen ver- lenen. In mei is besloten om ook assu- j rantiebemiddeling aan het dienstenpak- j ket toe te voegen. j 52 nieuwe leden traden toe. 13 leden j zijn gestorven. Onder hen was de heer J. Berk, erelid. Het aantal personeels leden steeg tot 6 en per 15 mei a.s. treedt no. 7 in dienst. De directeur mo tiveerde deze uitbreiding door het noe men van een groot aantal cyfers welke reeds eerder zijn gepubliceerd. Bij de toelichting op de balans en winstreke ning waren er nog al wat vragen aan dhr. Van Swietenn. Nadat deze tot tevre denheid waren beantwoord werden deze echter goedgekeurd en besloot men het winstsaldo van 24.010,21 toe te voegen aaa da reaama. Verkiezingen De heer G. P. v.d. Krogt werd by ac clamatie herkozen als lid van het be stuur. Voor de verkiezing van een lid van de Raad van Toezicht wegens het aftreden van de heer W. M. v.d. Salm waren namens het bestuur kandidaat gesteld ir. L. J. M. Bosman en de heer G. van Cromvoirt. Door de leden was gesteld de heer J. Jansen. Bij de eerste stemming behaalden de kandidaten resp. oo oo -'gj| Daarbij had geen de stemmen plus 33, 23 van hen de helft één. By de tweede ronde werd ir. man gekozen met 39 stemmen, Jansen verwierf .er 26 en Van Cromvoirt 5. Huldiging «clieidlngen Aan het einde van de vergadering be trad burgemeester J. A. Detmers de zaal alsmede de echtgenote van de schel dende voorzitter W. M. v.d. Salm en zijn Kinderen. Zich richtend tot de heer Van der Salm zei burgemeester Detmers „U hebt Zoeterwoude gediend in vele kwaliteiten". Hij gaf daarbij een op somming van de indrukwekkende lijst van functies die de heer v.d. Salm ver vulde en soms nog bekleedt: lid van de St.-Vincentlusvereniging, parochieel Armbestuur, hoofdingeland van Rijnland, voorzitter van de Zwet- en Blankaart- polder, 34 jaar penningmeester van de LTB, lid van het burgeiyk armbestuur, zitting in het stichtingsbestuur van Hui ze Emmaus. „Vooral echter de Raiffeisenbank mocht profiteren van uw bestuurüjke Hedenavond GEEN LFC-Stormvogels In verband met de ingelaste wedstryd L.F.C.-Roodenburg, welke morgenavond 30 april te 6 uur zal worden gespeeld, ls de wedstryd L.F.C.-Stormvogels In het kader van het Zilveren Molentoernool verzet van hedenavond naar dinsdag 6 nel a-s. SPORTDAG „DOCOS" balvereniging DOCOS gehouden. Ge start wordt om tien uur 'a morgens ioor pupillen van 9-12 jaar en B- en C- iunioren, die op deze dag aangeduid zul len worden als adspiranten. De jeugdige voetballers zullen elkaar op zes onder- leien bekampen, nameiyk paaltrappen, kangeroespel, doeltrappen, sprint over 30 meter, hindernisrace en step-slalom. De succesvolste roodwitten zullen na \fIoop (wanneer alle onderdelen en de inderllnge wedstryden alsmede de eugdleiderswedstryd zyn afgewerkt) 'n visselbeker ontvangen alsmede een her- nering&vaantje. Selectiewedstrijden C-junioren Morgenavond beginnen weer de se- lectiewedstryden voor de junioren. De C'tjes byten de spits af. Op het DOSR- terreln wordt om 19.00 uur de wedstryd VeenstreekBollen/Duinstreek gespeeld en op het SJZ-terrein het duel tussen de teams van de Rynstreek en Lelden United. Op 8 mei volgen de A-junloren het voorbeeld van hu"n collegaatjes. Tussen de bedryven door volgt op tweede Pink sterdag, maandag 26 mei, een ontmoe ting tussen het Bollen/Dulnstreek- jeugdelftal en de Interregionale jeugd van Volendam. bank gediend, en gemaakt tot een In stelling die er zyn mag. Het is niet wei nig wat u in uw arbeldszame leven ge presteerd heeft". Het heeft dan ook H. M. de Koningin behaagd u te onderschel den met de eremedaille van de Orde van Oranje-Nassau in goud", zo besloot de burgemeester zijn toespraak, waarna hy het eremetaal opspeldde. Namens de Centrale Bank sprak de rayoninspecteur J. Wilschut woorden van dank en waardering. „De bank groeide in uw tyd van 'n half miljoen naar 11 miljoen. Er is veel waardering erelid benoemd en werd deze e kist sigaren aangeboden. Namens de le den spraken de heren P. <L Elzen en P» C. Paardekooper dankwoorden. Een ontroerde heer Van der Sni»n kreeg het laatste woord.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3