Geweldige muzikale feestdis van Jeugdkamerorkest Leiden Jongerenmisviering voortaan in Hartebrng Leidse agenda DE LEIDSE COURANT MAANDAG 28 APRIL 1969 HET MENU, dat zaterdagavond bij het betreden van de Zuiderkerk werd uitgereikt, zag er smakelijk, maar ook gevarieerd uit. Van Pergolesl en Telemann via Mozart naar Schubert z(Jn bepaald een paar sprongen. Toch geluk te het Henk Briër en het Leids Jeugd kamerorkest deze ietwat ongelijke weg met succes te bewandelen. Met heel veel Wellicht is een van de redenen hier voor het feit, dat het voor amateur musici telkens weer een lust is om te concerteren, wat we bij beroepsorkesten nogal eens moeten missen. De enorme toewijding, waarmee werd gemusiceerd, had vele malen een applaus tot gevolg, dat, ware er een „applausmeter" in de kerk geweest, deze abrupt had doen doorslaan. 1 verrukkelijke schotel barokmuziek, te weten één van Pergolesi's befaamde concertino's, vier gedeelten, afwisselend ernstig en opgewekt van karakter. Ab stracte muziek van een moeilijk te om schrijven inhoud, die echter door zijn beweeglijkheid en rijke versieringen Dit was eigenlijk de inleiding tot het hoofdgerecht: Telemann's Suite in a voor fluit en strijkorkest, waarbij fluitist Rien de Reede als solist optrad. Dat Te lemann destijds Bach's beste vriend was. was vooral hier merkbaar. Ook deze suite bestaat uit zowel lieflijke en gra cieuze, als krachtige en zelfs aggres- r het publiek twee keer t „Sempre Avanti" naar Den Helder burg van Den Helder, alwaar plaatselijke Oranjeverenigingsavond van 'n muzikale omlijsting zullen voorzien. A. Flaman 25 jaar bij Langezaal Inniger Vijfentwintig jaren van trouwe dienst bij technisch bureau Langezaal d Inni ger zitten er op. De heer Flaman, die in l9J/i bij de firma in dienst trad, heeft zich in die jaren ontpopt als een de gezellige bijeenkomst van het vol tallige personeel in ,,'t Karrewiel". Directeur F. M. M. Langezaal legde vooral de nadruk op de populariteit van „Toon", zoals hij door iedereen wordt genoemd, en overhandigde hem daarna in dienst van de firma was, doch later weer vertrok, om in '44 weer terug te keren. Als blijk van waardering voor de in al die jaren opgedane vakbe kwaamheid speldde hij „Toon" de me daille van de Nederlandse Maatschappij van Handel en Nijverheid op. Namens het personeel sprak de heer Van der Maat, waarna de bijeenkomst met een stevige borrel werd voortgezet. Druco N.V. in Demmenie-verband Met Ingang van 1 mei worden de Leid de Druco Drukkerijbedrijven n.w, geves tigd aan de Hoge Rijndijk, in Demmenie- verband opgenomen. In 1951 werden de ze bedrijven door drie plaatselijke druk kerijen, waaronder Demmenle, opgericht. Het overlijden van twee vennoten plaatste de heer P. Demmenie voor de noodzaak deze bedrijven twee jaar zelf standig voort te zetten. Nadat korte tijd 'n bedrijf uit de Zaanstreek voor Druco was geïnteresseerd, is thans het gehele aandelenpakket in handen gekomen de N.V. L. Demmenie Zoon. Hoewel het in de bedoeling van de heer Dem menie ligt om de boekdrukkerij, gevestigd aan de Oude Rijn, in één gebouw met de afdeling offset (Hoge Rijndijk) onder te brengen, moet daarop nog even worden gewacht totdat elders in de stad een geschikt terrein voor vestiging is gevon- Burgerlijke stand Geboren: Frans, z.v. F. v. Proosdij en A. A. de Mooy; Yvonne, d.v. P. Groene- gen en M. Das; Bodine C., d.v. E. N. Brons en M. C. J. Hoogendam; Stefan z.v. W. F. Verkuylen en H. Monfils; Alinda Anna, dr. v. J. W. Stuiver en L. 't Jong; Petrus Christiaan, dr. van P. v. Hecke en M. van der Hoek; Caroline, dr. van J. C. Koster en A. Vreugdenhil; Sylvia, dr. v. P. Kruit en S. Glasbergen; - - - - - -■ - w. van hannes, zn. van J. T. Kraakman en J. J. Heemskerk; Ivanka, dr. v. J. W. Bekker en E. C. M. Konst; Dirk Frederlk Rei- nier, zn. van A. van Duljn en D. Knetsch. Gehuwd: E. Gittenberger Groot. C. de ugkeren, alvorens het applaudisseren Iets lichter verteerbaar, doch niet min- ler smakelijk was Mozart's Symphonie t nagerecht, iets ge- door Scl 9-jarige leeftijd geschreven 5e Sym- honie (Schubert schreef er wonderwel, venals Beethoven, Bruckner en Mahler, ok negen). Hoewel dit stuk aan het rkest niet al te hoge eisen stelt, wer en Schubert's romantische ideeën hier in op sublieme wijze vertolkt. Een com pliment aan Henk Briër, die met veel fijngevoeligheid de klankversterkingen en -verzwakkngen zijn orkest „Inzweep- te". De zeer eigen orkestrale klankkleur van Schubert kwam zeer sterk tot uiting in dit stuk, dat overigens duidelijk Beet hoven- en Haydn-invloeden vertoonde. Het samenspel van blaas- en strijkin strumenten stond op hoog peil. Het publiek smeekte bijgevolg letter lijk om een toegift, welke het verkreeg in de vorm van een herhaling van het laatste gedeelte. De muzikale feestdis was daarmee tot ieders genoegen verorberd. Fijn, dat Lei den zo'n orkest bezit. W. S. „Midnight Modeshow" bracht leven in de (Barak)brouwerij J^EIDEl EIDEN IS EEN dooie stad", hoort Dat dit niet altijd opgaat hebben de studenten en niet- studenten van „Hair", een groep die het gezelligheidsleven in eLeiden wil bevorderen, zaterdagavond (liever ge zegd t -nacht) proberen aan te tonen. „Hair" organiseerde namelijk 'n „Mid night Modeshow" met medewerking van 'n aantal Leidse zaken: .,La Rose", boutique voor dames, Breestraat 35, „Stanford's saloon", boutique voor he ren. Breestraat 103, „Pedis-Cura" (schoenen), Breestraat 110 en optiek „Roosen". Kort Galgewater 1. Dat de opzet maar ten dele slaagde kwam de Sterflat met slechte ventilatie en een steeds rumoeriger wordende stemming van de kant der heren, waar door een deel van de collectie niet ge toond werd, nl. het badgoed. De korte modeshow daarentegen was goed verzorgd en fijn om te zien. Ge opend werd door „La Rose" met een zeegroen tricot polojurkje, geheel ge voerd voor nog geen 40 gulden en ook in andere dessins verkrijgbaar. Exclu sief was een rood linnen jurkje met lange mouw en bijpassend wit geruit, lang vallend mouwloos jasje. Fleurig vonden we een rose gebloemd katoe nen jurkje met plooitjes voor en ach ter en smaakvol gecombineerd met rose hoed en dito schoentjes. Onder de Moeilijkheden met afrekenen in Leids café: Onbekende steekt barkeeper mes in de maag In de nacht van zaterdag op zondag ontstond omstreeks kwart over twaalf in een Leids café aan de Lammer markt een ruzie, die binnen enkele minuten tot een enorme onoverzich telijke bende uitgroeide. Enkele gastarbeiders kregen moei lijkheden met afrekenen, waarop spoe dig enkele klappen vielen. In de enor me chaos flitste er plotseling een vlijmscherp mes door de ruimte, die met een harde schreeuw in de maag streek van de barkeeper belandde. Het is echter niet zeker, dat de dader ook een gastarbeider is. Alle verdere aan wezigen stortten zich evenwel op de gastarbeiders, waarna 'n hevige vecht partij ontstond. De barkeeper, de 26- jarige M. v. K. uit Katwijk, werd naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is niet zorgwekkend meer. Het onderzoek van de politie wordt nog voortgezet. Ongeluk op Langegrachl: Bromfietser met hoofdwonden, hersenschudding en been-fractuur Zondagavond om 18.45 uur vond op de hoek van de Langegracht en de Oostdwarsgracht een aanrijding plaats tussen een 30-jarige Leidse bromfietser en een 26-jarige eveneens Leidse auto mobilist. De bromfietser kwam er niet best van af; hij liep hoofdwonden, een hersenschudding en een rechterbeen fractuur op. Gelukkig kon hij tijdig met de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis worden vervoerd. Zwemdiploma's In het Zweilandbad werden zater dagmiddag zwemexamena afgenomen .IPP H van de leerlingen van de Stichting ten Overleden: H. Scheerder. 11 jaar, dr. behoeve van het Zwemonderricht in H. J. Westhof, 86 jaar, man; S. M. Dek- Leiden en Omstreken. De volgende ker, 31 jaar, echgenote van H. R. Hiem- jongens en meisjes kwamen in het be stra... F. H. J. v. Beek, 65 jaar, man; zjt van het diploma B: E. Kroon, W. M. Boskeljon, 87 jaar. echtgenote van Boehlee, N. H. J. Cornelisse, J. Schutte, J. W. van GesselM. Dorrepaal, 77 jr., n. m. van der Eykel, R. G. Bijleveld, e.g. van W. Berkheij; M. C. Mefler, 90 j. h. J. Boerema, T. Moeij, J. Bomhof, W. wed. van B. J. M. Markx: M. G. van den J c Boo(i e. F. Ooms, J. P. Tichler, J. Berg, 64 jaar. echtgenote van P. F. w Zwart, J. Y. Krol, J. van Rees, M. - - - van Riet, X. Weysters, P. C. Burg- meyer, J. M. Burgmeyer. J. F. Dubbel dam, R. P. van der Berg, N. B. Verhoef. R. J .Schlemper, R. L. Krans, A. van Rooyen, P. J. Koole, B. H. Krol, H. M. de Loof. J. J. Hoekstra, M. M. E. Hart man, I. Vliegenthart, L. van Tol, J. Beider, S. Smidt, C. Vellekoop, A. M. Regensburg, J. G. M. Goddijn, I. God don, H .Dei. D. Vermans, I. Heijkoop, J. M. Webbers. M. Mizee, W. M. Wes- selius, C. Roghair. M. Weysters, H. Dorresteijn, C. Juffermans, H. de Haan. J. Klevits, S. Oei. A. H. Boutius. W. W. Gerbrands. A. K. Oldendaal, P. de Roode, E. J. Knape, J. C. van Steve- ninck, C. M. van der Weijden, R. Boot, B. Vriend. C. I. M. Diekhoff, A. Mol, C. J. M. van der Kroft, L. W. de Jager, A. Crama, P. C. van der Eijk, L. W. A. Te9ke. S. Carlibo, P. Herruer. J. C. M. van der Vluc^ J. H. M. Derks; G. S. Slooten, 27 Jaar. man. Bevolkingsonderzoek op tuberculose Volgende week onderzoek ln het paro chiehuls Maria Gljzensteeg 1 (naast Overdekte Zweminrichting) op: vrijdag 2 me! 14.00-16.30 en 19.00 21.30 uur Voor de behandeling van ongevallen is het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuis) en vrtjdagmld- dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur (dan St.-Elisabeth-ziekenhul»). verschillende leuke ons er een op van wit draion (i kelijk wasbaar), chiq met een goudkleurige sandalet met tussenzool, waardoor men iets hoger komt te staan. De velours badstof jurkjes waren in lichtblauw en van een mooie tint bruin met witte biesgarnering. Aantrekkelijk voor de heren vonden wij een sport- eombinatie, waarvan het colbert 100 pet. wol was; daaronder werd een oker geel overhemd gedragen met roest bruine spencer en een grijze terlenka pantalon. Praktisch was een origineel Zweeds jack, aan beide kanten te dra gen. en eveneens uit Zweden kwam onder toejuichtingen van de manne lijke zijde een strak grijs twee „jum ping suit" (vrijetijdspak) mei daar onder leuk opvallend een fel rood over hemd. De brillen waren niet alleen hip en nagenoeg in alle dessins verkrijgbaar, ook Nieuwe dahlia Rotonde product van vakmanschap en toegepaste atoomenergie Wit-Gele Kruis van Oegstgeest telt op de kop af 999 leden Duitse prijs voor Leidse kwekers Ballego In De Doelen reikte burgemeester Von Morio van 't Duitse stadje Landau in zijn kwaliteit van voorzitter der Duitse Dahliavereniging aan de heren Ballego een beker uit voor de door het Leidse bedrijf gekweekte dahlia Ro tonde. Wethouder Harmsen vertegen- Eenmaal per maand in andere Leidse kerk Het bestuur van de Aktiegroep Ge zamenlijke Jongerenmlsviering Leiden deelt, ook namens het kerkbestuur en de pastoor van de Hartebrug-parochle, mee, dat de jongerenmissen van de Ak tiegroep in het vervolg in de Hartebrug- kerk zullen worden gesierd, dus niet meer in de Romanuszaal. De Aktiegroep zal wel doorgaan met Iedere maand een andere kerk in Lelden te bezoeken. Dit zal op de laatste zaterdag gebeuren. Hiervan zal altijd mededeling gedaan worden in de kerk en via de Leidse dag bladen en het parochieblad „Onderweg". half elke zi 3 mei om acht beginnen. Óp de binnenplaats de Romanuszaal zal tijdens deze mi de mogelijkheid geboden worden stalling fiets of bromfiets, terwijl B. en W. antwoorden op vragen uit de raad Oversteken Lammenschansweg door kinderen onder toezicht B. en w. van Leiden hebben op vra gen van de raadsleden M. G. J. Ham en J. Hjten (KVP) Inzake de te nemen maatregelen ter bescherming van de voetgangers op de Lammenschansweg geantwoord, dat door de toenemende in tensiteit van het verkeer en de omstan digheid, dat vele automobilisten zich helaas niet houden aan de voorgeschre ven snelheidsbeperking op doorgaande wegen, liet oversteken daarop, in 't bij zonder voor kinderen en bejaarden, In derdaad gevaarlijker wordt. Blijkens de ongevallenstatistiek ls de verkeerssitu atie op de Lammenschansweg echter niet gevaarlijker dan op andere soort gelijke wegen. Wanneer onder afdoende maatrege len moet worden verstaan het plaatsen van verkeerslichten met drukknopbe diening op de Lammenschansweg, dan moet worden opgemerkt, dat zulks op zeer korte termijn niet mogelijk is. om dat de huidige financiële omstandighe- het aanbrengen van voetgangers lichten op alle daarvoor in aanmerking komende doorgaande wegen, waaronder de Lammenschansweg. aan de hand waarvan prioriteiten zullen worden vast gesteld. Het streven van b. en w. ls er op ge richt om. in afwachting van het aan brengen van deze lichten, voorlopig tot een enigermate aanvaardbare oplossing te geraken. Zo zijn reeds op diverse pun ten waarschuwingsborden met een knip perlicht aangebracht, terwijl de kinde ren op andere plaatsen worden begeleid door verkeersbrigadiertjes. In 't onder havige geval zou het oversteken door schoolkinderen kunnen worden geconcen treerd op de oversteekplaats tussen de Koninginnelaan en de Zeemanlaan. Het oversteken als zodanig zou onder leiding van een verkeersbrigade en onder het toeziend oog van een volwassene moe ten geschieden. Ondanks het feit, dat aanvankelijk velen niet bereid bleken te zijn in het belang van hun eigen kinde ren de behulpzame hand te bieden, ho pen b. en w. niettemin, dat zij er alsnog ln zullen slagen de nodige bereidheid te vinden om de beoogde regeling ln te er na de jongerenmissen gelegenheid tot koffiedrinken zal zijn in de Romanus zaal. De gang van zaken bij de jongeren missen zal zoveel mogelijk hetzelfde bltj- dens de mis in de kerk opgehaald zal worden, maar voor de mis aan de kerk deur zal worden ontvangen. Het plaat- sengeld zal tijdens de jongerenmissen een kwartje bedragen in tegenstelling tot de andere missen in de Hartebrug- kerk. De 44ste jongerenmis, as. zaterdag 3 mei, zal door pastoor J. M. J. Wortel- boer van de Hartebrugkerk, gecelebreerd worden. Het thema van deze mis is: ...Massa eenzaamheid! Requiem voor het indi vidu???". Het zangkoor zal door het vaste combo begeleid worden. deze r. dat ook dat meedeelt. Dit kan men na elke mis doen in de Romanuszaal of door een briefje te sturen aan het cor respondentie-adres: Anton Toussaint. Pasteurstraat 18A, Leiden. De koorleden worden verzocht op vrij dagavond 2 i Links burgemeester Von Morio. die de beker uitreikt aan de heer A. N. Balle go; in 't midden de heer J. M. Ballego. woordigde het Leidse gemeentebestuur. Hij bood de burgemeester van Laudau een boekje over Leiden aan en goo chelde wat met het woord „landauer", een voertuig, dat bij de Leidse 3-okto- berfeesten van stal wordt gehaald. Ir. C. Broertjes van het Instituut voor Toegepaste Atoomenergie in de Landbouw (I.T.A.L.) vertelde iets over het bestralingswerk, aangezien ook de dahlia Rotonde mede door bestraling was verkregen en er hierdoor mooie schakeringen waren ontstaan. De nieu we dahlia is echter voornamelijk te danken aan het vakmanschap van de heren Ballego, aldus de heer Broertjes. De algemene ledenvergadering (jaar vergadering) van het Wit-Gele Kruis te Oegstgeest werd bijgewoond door drie leden, die geen deel van het be stuur uitmaakten. Uit het jaarverslag bleek, dat de beide wijkverpleegsters in het afgelopen jaar 2676 verpleegbe- zoeken hadden afgelegd. Het aantal dagelijkse beurten bij de zieken had 1002 bedragen, de wekelijkse wasbeur ten 733. Er werden 894 injecties toe gediend en voor de prenatale zorg 173 gezinnen bezocht. In het algemeen ren de genoemde cijfers, met uitzon dering van de beide laatste getallen lager dan die van het vorig jaar. bijzondere reden is hiervoor ni« te geven. Van 26 januari tot 7 r werd onder leiding van zuster Van der Kleij 'n moedercursus gehouden, waar aan 14 cursisten hebben deelgenomen. Verder nog een kleutercursus die van 4 november tot 16 december duurde. Hiervoor waren 18 deelneemsters. De leiding van de consultatiebureaus voor zuigelingen en kleuters berust bij mevrouw dr. Tilanus uit Katwijk. Zij wordt geassisteerd door de beide wijk zusters, die voor de beide bureaus on derscheidenüjk 399 en 902 huisbezoe ken aflegden. Vanwege het kraam centrum te Leiden, waarin de vereni ging wordt vertegenwoordigd door mevrouw Van der Werf, werd in gevallen kraamhulp verleend met totaal 470 verpleegdagen. Het oude wij'kgebouw aan de Piet Heinlaan, dat van 1 augustus 1968 tot 1 augustus 1969 aan het gemeentebestuur is ver huurd, zal na expiratie van de huur termijn moeten worden verkocht. Het jaarverslag besluit met de mede deling, dat het ledental van de ver eniging op het eind van het verslag jaar is aangegroeid tot 999. Het streef getal 1000 is dus wel zeer nabij geko men. Het financieel verslag van d< penningmeester Liet optimistische klan ken horen. Een voordelig saldo var 1792.68 en het resutaat van de aar alle leden toegezonden circulaire, dat thans 60 pet van de leden hun contri butie per giro of bank betalen, het geen 'n grote werkbesparing betekent. Een bijzonder woord van dank aan de penningmeester is hier zeker op zijn Geslaagd Voor de middelbare akte pedagogiek A zijn geslaagd aan nutsseminarium voor pedagogiek de universiteit van Amsterdam: Boerenleenbank Oegstgeest meldt enorme groei kapitaal De groei by de Boerenleenbank te Oegstgeest heeft zich onverminderd voortgezet, zo meldt het jaarverslag van de Bank dat vanavond acht uur in „De Roode Leeuw" aan de Dorpsstraat op de algemene jaarvergadering zal worden behandeld. Vooral het aantal privéreke- nIngen blykt by de Oegstgeester bank sterk te z(jn gestegen. De vraag naar krediet bereikte in 1968 een recordhoogte. Deze vraag vloeide voort uit de wens een eigen woning te bezitten. Ook de persoonlijke leningen blijken in een behoefte te voorzien. De bedrijfsfinanciering blijft een belangrijk onderdeel van de leningsaktiviteiten uit maken. Vooral de leningen aan midden- standsbedrijven zijn toegenomen. SNELLE COMMUNICATIE Mede door de maatregelen door de cen trale bank getroffen in samenwerking met de PTT ten behoeve van een snelle communicatie, kon de bank te Oegst geest t dienstbetoon verder opvoeren. Instructie-avond Open Bejaardenwerk Bejaarden moeten bij het leven betrokken blijven Het op hoog peil handhaven van de dienstverlening heeft een verdere uit breiding van personeel noodzakelijk ge maakt. De rentelasten zijn ln het ver slagjaar verhoogd, doordat de hoogren- tende goederen een steeds groter deel de toevertrouwde middelen zijn gei uitleningen. Hetgeen weer een stijging van de provisiebaten ten gevolge had. De toeneming van de bedrijfskosten heeft de voortdurende aandacht. Na af trek van voorzieningen en reserverin gen resulteert een bevredigende netto winst, die zal worden aangewend verdere versterking va CIJFERS 1968 het Comité Open Bejaardenwerk in deze wyk opgericht. Dit comité hield haar tweede Instructie-avond voor vrij willigsters in de Petruszaal aan de Lam menschansweg. Na de gebruikelijke agendapunten: opening en verslag van de eerste in structie-avond, hield mevrouw A. de Graaf, maatschappelijk werkster, een causerie over: „Hoe gaan we met be jaarden om." Allereerst stelde ze, dat ouder worden een levensproces is waaraan ieder mens is onderworpen. Daarom moeten we de bejaarden niet als Iets aparts zien, maar als onze medemensen in de samenleving en In onze omgang dit i laken. iedere ontwikkelingsfase in het even heeft ook de ouderdom een houden. Het is daarom goed. kennis te nemen van verschillende fac toren die bepalend kunnen zijn gedragingen Allereerst: de bejaarde is de „verlie zende" mens, lichamelijk en geestelijk. Z'n krachten vergaan; familie en vrien den ontvallen hem: het dagelijks werk moet worden neergelegd, kortom: de contacten met het leven gaan verloren men blijft alleen, vaak met de angst voor eenzaamheid, ziekte en dood. Om deze reden zal in al onze hulp verlening het accent moeten vallen op het leggen van contact. De persoonlijke benadering is primair. Goed luisteren, de bejaarde laten vertellen en door onze belangstelling tonen, dat we hem accep teren en begrip hebben voor zijn zorgen. In dit verband werd gewezen op de ethiek voor de bejaardenhelpster. Er moet „zwijgplicht" zijn, nooit doorver tellen wat ons werd toevertrouwd. Mejuffrouw De Graaf vond het zeer verheugend dat deze avond ook bezocht werd door Jonge mensen die zich vrij willig inzetten om de ouder wordende mens te helpen, waar dit nodig is. Hun werk is bijzonder zinvol omdat de be jaarde zich hierdoor a_h.w. weer voelt opgen. ,,ho- in de samenleving, bij." Het werk dat de vrijwilligster met blijdschap begon, kan ook erg teleur stellen, omdat niet altijd dankbare be jaarden worden aangetroffen, soms zelfs het tegendeel. Bedenk dan dat het héél moeilijk is om afhankelijk te zijn en toon begrip, geduld en inzicht. Dit laatste moet er ook zijn in het onderkennen van afwij kingen die bij het ouder worden kun nen voorkomen. In deze gevallen moet direct de leiding gewaarschuwd worden. Het open bejaardenwerk in deze wijk beperkt zich nog tot de hulpbehoevende bejaarden, wellicht kan het uitgebreid worden tot de gezonde bejaarden. Door oplettend en liefdevol observeren kun nen we misschien de weg vinden tot het leggen van zinvol contact. Mejuffrouw De Graaf eindigde haar leerzaam betoog met een citaat uit het boekje van dr. Pech: Het leven begint by 65. waarvan de behartenswaardige kern was: „Hulp voor de oudere mens door allerlei instanties, mag nooit de kinderen ontheffen van de verantwoor delijkheid die ze hebben voor het welzijn van hun ouders." Na de pauze volgde een levendige dis cussie. waaraan jong en oud deelnemen. Balans aktiva: Liquide middelen 2.907.296,-. Te verrekenen posten 129.752,-, rekeningen courant 251.409,voorschotten 4.360.315,— effecten 251.409,bedrijfsuitrusting ƒ456.940,Balans passiva: Stichting spaarbank 7.342.400.te verrekenen posten 17.497,rekeningen courant 916.956,deposito's voorzieningen 10.689,— 109.257,—, winstsaldo 5. Boerenbruiloft op koninginnedag in Oegstgeest Hoogtepunten uit het feestprogram ma op Koninginnedag te Oegstgeest is het bezoek ran de boerendansers ,J)e Knuupduukskes" uit Vorden. Zij zi zorg dragen voor een waar folkh tisch feest, bestaande uit een boeren bruiloft, opgevoerd op het ASC-terrein Voorafgaande zal de bruid thuis, aar de Prins Hendriklaan, worden opge haald waarna de stoet zich naar hei feestterrein zal begeven. Begin van dit festijn, dat een aantal jaren terug in Oegstgeest grote be langstelling trok, is bepaald op 14.0C uur. De feestelijkheden worden dinsdag avond ingeluid met een grote lampion- zullen meewerken. Woensdag 8.15 uur wordt voor het raadhuis een aubade gebracht aan de burgemeester, waarna tijdens de och tenduren kinderspelen worden georga niseerd op een terrein aan de Irislaan, voorts trottoirtekenen en het traditio nele tonknuppelen. In de recreatiezaal van Endegeest worden een tweetal voorstellingen gege ven voor de kleuters, die in optochi naar genoemd punt gaan. Op een ter rein aan de L(jtweg vindt men een Lu- naparkje dat vanaf zaterdag geopend is Om 22.30 uur wordt het Oranjefeest MAANDAG 28 APRIL Schouwburg: Toneelgroep Studio: „Tuin der Lusten", 20.00 uur. Ant. Clubhuis: Ouderavond H. Hart- school. 20.00 uur. 19.30-22, Stadsgehoorzaal: Residentieorkest o. l.v. Hiroyuki Jwaki met Malmcolm Frager, 20.00 uur. De Doelen: Jaarvergadering Rode Kruis, 20.00 uur. Doopsgezind Centrum: Bijeenkomst Leidse Assurantie Club, 20.00 uur. Klein Minerva: Openbare bijeenkomst Pek Partij Radikalen. „Onderwijs een Leiden, 20.00 i Schotland (amateurs) 14, Voorm. Belastingkantoor Breestraat. „Step Inn", 10.00-24.00 uur. Stadhuis: Receptie door burgemees ter t.g.v. Koninginnedag, 12.00 uur. DONDERDAG 1 MEI Schouwburg: Blijspel „Er zit haar in mijn soep", 20.00 uur. Imperium: „Een slok aarde" door neelgroep Imperium, 20.00 uur. Lakenhal: Concert Colloquium Musi- cuni, 20.15 ,JSigen Huis": Receptie voor „exter nen" t.g.v. opening verenigingsgebouw 17.00 uur. van der Kooy uit Leiden; A. i Os, Roelofarendsveen en J. Weh- n. Katwijk. „Litteris" werd gehuldigd Mej. Van Meurs maakte „L'idiote" amusant Zaterdagavond één minuut en gen-en-vijftig seconden over acht. De Leidse Schouwburg is redelijk 1 goed gevuld. Er komt een in grijs pak gestoken man achter de cc sen vandaan. Trots straalt van af. Hij draagt een juweel, een land juweel, Het Landjuweel. De heer Hasselbach, de penning meester van de Koninklijke Toneel Vereniging „Litteris Sacrum", want hij is het: „Dit is hem nu" en hij laat het juweel bewonderen. In de zaal klinkt onhoorbaar: „Oh". „In sommige kranten heeft dan wel gestaan, dat we hem met ee kletsstuk hebben gewonnen, maar i geef u te doen met een kletsstuk Landjuweel te winnen. Er is kritiek geweest op de inhoud van het stuk, maar waarom moet een stuk altijd inhoud hebben?" De zaal haalt de schouders op. „Ja. Hasselbach bezinnend: „We moe ten ons natuurlijk niet terugtrekken in de ivoren toren van het succes en denken, dat het Litteris-succes in de eerstkomende jaren gevestigd is, zo, dat wij aan het doel van het grote kunnen v wel opdoeken. We moeten stukk< blijven brengen, die het bij de me: sen doen, zonder nou ook weer vooruitgang te drukkei een open oog hebben ken. die op de De besloten met een groot vuurwerk de Laan van Alkemade. Gedurende de gehele dag zal een Oranjefeesttrelntje rondritten mak Vertrek- i Lijtweg. stuk- .rkt komen. Het de Schouw- krljgen." zaal knikt: „Zo is het", slotvoorstelling van Litteris Lf werd zaterdagavond verzorgd voor de „Haarlemsche Toneel Club", welke het blijspel „L'idiote" van Mar cel Archard bracht: een pretentie-loos stuk, dat van Alfred Pleiter de ver taling „Een mal meisje" meekreeg. Het stuk speelt in het paleis van Justitie te Parijs, in de kamer van mr. Sévlgné, een pas benoemde rech- Het stuk zou ongetwijfeld de mist zijn ingegaan als er niet een verruk kelijk wezentje in had meegespeeld, dat drie bedrijven lang de zaal deed genieten. Josefa Lantenay. oftewel mej. B. H. van Meurs, een Jenny Arean-achtig typetje, was een heer lijk blj-de-handje. dat verdacht werd van een crlme-passionelle. Ze zou de huisknecht van de rijke, invloedrijke familie Beaurevers hebben vermoord. Camille Sévigné (P. B. Domhoff) wordt door zijn vrouw Antoinette (J. A. Teves-Van Leijen) er toe ge prest zo snel mogelijk carrière te Dit leidt tot allerlei verrassende „grappige" gebeurtenissen. Nog maals, het stuk is niet denderend, de spelers ook niet, mej. Van Meurs uit gezonderd. Zij maakte veel goed, zoveel, dat het „Litteris"-publiek er na afloop nog een hartelijk applaus voor over GROFVUIL- OPHAALDIENST surt 2: Aaltje Noordewierlaan, Cornells Schuytlaan, Diepenbrocklaan, Joh. Verhulststraat, Rich. Hollstraat, Obrechtstraat, Churchill-laan, Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Wagenaarlaan. Valeriusstraat. Van kenburgstraat, Julius Röntgen straal Mozartstraal. Bernard Zweers- Buurt 8: Schubertlaan, Mahlerstr., Hiindelstraat, Beethovenlaan, Vivaldi- straat, Bachstraat, Corellistraat, Tos- caninilaan, Berliozpad, Rossinistraat, Lisztpad, Mendelssohnkade, Wagner- plein, Brahmslaan, Tsjaikowskikade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedy- lana, Max Regerlaan, Jozef Haydnlaan, Apollolaan, Smétanastraat, Paganini- straat, Scarlattistraat. Griegstraat, Do- nizettilaan. DONDERDAG 1 MEI heel), Abr. Grijssenstraat, Stuyvesant- hof, Van Riebeeckhof, Jan Pieterszoon Coenhof, Peiter Bothstraat, Albertine Agnesstraat, Charlotte de Bourbonhof, Juliana van Stolberghof, Anna v. Bu- renhof, Marnixstraat (van Willem de Zwijgerlaan tot Volkstuinen), Zwarte Buurt 7. Herensingel, Julianastr., Julianakade. Sophiastraat, Anna Pau- lownastraat, Alexanderstraat, Prinsen straat, Oranjestraat, Lusthoflaan, Nas- saustraat, Mecklenburgstraat, Os- en Paardenlaan, Bernhardkade, Marijke- straat, Margrietstraat, Irenestr. Bea- trixstraat, Bernhardstraat, Dillenbur gerstraat.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4