Toch nog veel belangstelling voor verregend bollencorso m Starttoren in zilver als Luc. v. d. Steur-wisselprijs LFC-Roodenburg a.s. woensdag Die Leythe vierde haar 11e lustrum Dekenale raad Groot-Leiden BIOSCOPEN MARKTEN MAANDAG 28 APRIL 1969 DE LEIDSE COURANT Het bloemencorso in de Bollenstreek heeft zaterdag met bijzonder slecht weer te kampen gehad, dat zich vooral op het eerste deel van de route, tot aan Hillegom, sterk liet gelden. Het was niet koud, maar de hevige regenbuien hebben de kleurenpracht van het corso niet zo schiterend doen uikomen en de lach van de figuranten op de praalwa gens, die ijlings van plastic omhulsel waren voorzien, aanvankelijk wat ge temperd. Pas toen de lucht weer wat opklaarde, kreeg het corso wat van zijn oude blijheid terug. De stoet was nog maar net aan de Warmonderdam in Sassenheim aan zijn einde gekomen, of een nieuwe regenbui barstte los, nog heviger dan alle vorige. Stortbuien temperden feestvreugde „We hebben drie buien op ons kop gehad", riep een meisje van een van de versierde wagens toch nog opgewekt tegen bekende toeschouwers. Zelfs die buien haden het moreel in de bloemen- stoet niet gebroken. Ook had het slechte weer niet kunnen verhinderen dat zich langs de route van Haarlem tot Sas senheim vele toeschouwers haden op gesteld. Onder hen waren vele buiten landers, die allen een glimp van dit blauwe corso", zoals het over onze landsgrenzen wordt genoemd, wilden opvangen. Er werd druk gefilmd en ge kiekt. Vooral de circuskaravaan en „Hallo meneer de Uil" kregen langs de weg veel applaus en kinderen begonnen het liedje van dit bekende tv-program- al te zingen voordat de wagen was ge passeerd. Elders in het land zag men het corso op de buis. Vanuit Hillegom, nabij Tres long, verzorgde de NTS op Nederland I een life-ultzending. Sassenheimse meisjes deelden bloemen uit Zaterdag, de corsodag, hebben de Sas senheimse bloemenmeisjes diverse acti viteiten ontplooit. Om één uur werd het achttal, met het VVV-bestuur, ontvan gen door burgemeester en mevr. Van Knobelsdorff, waarbij de laatste als eerste van dit nieuwe seizoen bloemen kreeg aangeboden. Daarna werden bloe men afgegeven voor de bewoners van de Bejaardencentra „Vredensteyn", ,fle Schutse" en ,JIuize Bernardus". Ook de chronische zieken van het laatste tehuis chronisch zieken van het laatste tehuis werden niet vergeten. Inmiddels was ook het Bloemencorso gearriveerd en werden vele toeschou wers met bloemen verrast door de char mante ambassadrices. Zaterdagavond kwamen de gasten van „Het Bruine Paard", „Het Trefpunt" en „De Oude Post" aan de beurt. Ook de mannen van de Rijkspolitie werden voor hun drukke werk met bloemen beloond, wat uiteraard hogelijk werd gewaardeerd. Doortocht van het corso in de nauwe straten van Hillegom. De figuranten hebben net drie buien achter de rug en halen vrijer adem, want de lucht klaart op. Op de foto's „Universum" (nr. 9), de beste wagen van het corso, van de Bond van Bloembollenveilingen te Haar lem en Rosemarie (nr. 17) van een groep bloembollenkwekers en belang hebbenden uit De Zilk. Minder reclame Opvallend was de geringe reclame, die ditmaal in de stoet werd gemaakt. He corso in de bollenstreek, dat in ver gelijking met andere corso's in het land hier een beetje „berucht" om is, heeft deze activiteiten van het bedrijfsleven kennelijk wat weten te temperen. Er gaat trouwens stemmen op deze recla me helemaal uit het corso te weren. Het gaat tenslotte alleen om propaganda voor het fleurige nationale produkt uit de Bollenstreek. Storende bijverschijnse len van nevenraclame werden zaterdag al gemist. En verwijdering van de laatste sporen reclame, die aan het image van een bloemenstoet bij het grote publiek altijd een beetje afbreuk doet, zal het corso zeker nog meer ten goede komen. Verkeer stagneerde De Keukenhof te Lisse mocht zich dankzij het corso in een grote belang stelling verheugen. Gisteren werd het hoogste aantal bezoekers van dit sei zoen genoteerd. Op de wegen in de Bollenstreek was het zondag overal bij zonder druk, wat op sommige plaatsen tot filevorming en vertragingen van bijna een uur leidde. Voor de bloemenmozaieken, die o.a. in Hillegom en noordelijker langs de weg waren aangebracht, was veel langstelling en de verkopers van slin gers en bloemen deden gisteren goede zaken. Ook de bollenvelden zelf begin nen nu tot grote bloei te komen ei\ zullen mede dankzij de propaganda var „Lenteparade 1969" nog vele bezoekers trekken. Dode bij botsing op Lisserdijk Om half één in de nacht van zater dag op zondag vond op de Lisserdjjk in de Haarlemmermeer tegenover Sas senheim, een ernstig auto-ongeval plaats. Een personenwagen met twee inzittenden uit Sassenheim, leden van de drum- en showband „Adest Musica", reed tegen een stilstaande vrachtwagen. Eén der inzittenden, de 21-jarlge Bert Kaptrjn was op slag dood; de 32-jarige R. de Z. werd levensgevaarlijk gewond naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. De auto werd totaal ver nield. Na het basketbal-spectakel van gis teren treedt er vanavond weer een team Punch binnen de lynen van de Vijf Meihal. Dit is echter een team van de Delftse studenten volleybal vereniging Punch, waarvan het 3e team een be slissingswedstrijd speelt tegenover het Utrechtse UW om het kampioenschap in de overgangsklasse X. De wedstrijd begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. CHU en AR één in Zoeterwoude De Zoeterwoudse afdelingen van de C.H.U. en A.R. zyn onder de naam P.C.C. in één vereniging opgegaan. Waar allerwegen in protestantse kringen be hoefte werd gevoeld is thans met de tot standkoming van de Protestants Christe lijke Combinatie gestalte aan gegeven. Er was reeds een samenwerkingsver band bij de gemeenteraadsverkiezingen waaraan zij onder de naam Protestant Christelijke groepering met één lijst deelnamen. Bij de laatst gehouden raads verkiezingen, in 1966, behaalde deze twee zetels. Voor de C.H.U. nam de heer Joh. v. Vliet zitting. De gekozene van de A.R. was de heer B. C. v. d. Veer. Voor woensdag 14 mei is een propa- ganda-avond vasgeseld. Iedereen is dan om 20.00 uur in „Ons Huis" welkom. De raadsleden zullen daar vragen be- anwoorden. V OLLE YB ALTOU RN OOI Het programma dat de Zoeterwoudse Oranjevereniging organiseert ter gele genheid van de verjaardag van H.M. de Koningin is zaterdagmiddag ingezet met een volleybaltournooi in de gymzaal. De zes deelnemende ploegen waren inge deeld in twee poules. Een enorme ver rassing was de nederlaag die de K.P.J. hierin leed tegen S. en S. De K.P.J., die de grote favoriet was en reeds enkele keren winnaar van dit tournooi, was hiermede uitgeschakeld voor de finale. De uitslagen luiden: K.P.J.-Onderwijzers 2-0; Combinatie-Pers. Ver. Gemeente 0-2; Onderwijzers-S. en S. 1-1; P.I.T. '54-Combinatie 0-2; S. en S.-K.P.J. 2-0; Pers. Ver. Gem.-P.I.T. '54 2-0. Om de en 4e plaats K.P.J.-Comblnatie 1-2. Fi nale: Pers. Ver. Gemeente-S. en S. 2-0. Gisteravond ontving LFC-voorzitter H. Holswilder tot zijn verbazing een tele gram waarin hem meegedeeld werd dat de KNVB de afgelaste wedstrijd LFC- Roodenburg voor de a.s. woensdagavond had vastgesteld. Protesten om de derby naar een an dere datum te verschuiven waren tever geefs. De redenen van dit protest waren tweeërlei. De heer Holswilder: „Wij zijn ingesteld op wedstrijden op zondag. LFC is een arbeidersvereniging. Stel dat sommigen niet in de gelegenheid zijn te komen dan zitten wij ermee. Jongens, die in het zuiden van het land werken kunnen on mogelijk overkomen om hier in Leiden een wedstrijd te spelen, ook al is het koninginnedag". Daarbij komt dan nog dat 's middags amateurinterland Nederland-Schotland wordt gespeeld, die ongetwijfeld vele duizenden voetballiefhebbers naar zich toe zal zuigen. Desondanks rekent of lie- vergeaegd hoopt, het LFC-bestuur op een jrote belangstelling voor dit treffen, 4an IS uur aanvangt. Vier boten ondergingen de doop Dit weekend vierde de enige Leidse burgerroeivereniging ,Die Leythe' haar 55-jarig bestaan. Zaterdagmiddag vond de doop plaats van vier boten, daarna werd er een demonstratie gehouden van het nieuw ingevoerde jeugdroeien van kinderen tot 12 jaar. 's Avonds werd tijdens een diner mej. A. Hiemstra gehuldigd, die meer dan 30 jaar secre taresse van Die Leythe is geweest. De feestelijkheden begonnen zater dag om drie uur met de doop van vier boten. Onder de vele aanwezigen wa ren o.a. de president van de KNRB, dr. Dokkum en de vice-presidente mevr. Gambon-de Vos, tevens de voor zitter van de Sportstichting, de heer Van der Reyden. In zijn openingswoord zei de voor zitter van Die Leythe, de heer Gijsman. o.a. dat hij het betreurde de aanwe zigen te moeten ontvangen op het plankier in de botenloods, die al die 55 jaar dezelfde zijn gebleven. Dat is wel te zien. vooral wanneer men van het water af de paaltjes in het water ziet staan, waarop het gebouw al meer dan een halve eeuw staat De tand des tijds heeft ze zo sterk in omvang doen afnemen, dat men inderdaad elk schip met angst en beven langs ziet en voelt komen. Hiema kreeg het woord de heer Van der Reyden. Hij stelde voor de gemeenteraad de paaltjes eens vanaf het water te laten zien en hoopte dat hij bij een volgende gelegenheid ont vangen kon worden in een nieuwe botenloods en op een nieuw plankier. Vervolgens sprak hij zyn vreugde uit over het instellen van het „kinder roeien," waarna hij één van de twee jeugdskifjes doopte, die de Roeibond in bruikleen heeft afgestaan. De andere jeugdski werd gedoopt door de heer Hofman. De beide andere boten, een oefenboot en een acht, waarin inmid dels de juniorenploeg enige successen heeft geboekt, werden gedoopt door de heer ir. Lem resp. mej. Hiemstra, beide ere-leden van Die Leythe. Na deze plechtigheden werd er een demonstratie gehouden door een der tiental jeugdige skiffeurs. Tot voor kort was roeien alleen mogelijk voor hen die 13 of 14 jaar waren en ouder. Vorig jaar is in West-Duitsland een meethode ontwikkeld om kinderen van 8 tot 13 jaar zeer snel roeien te leren door ze direct in een skif (een van de moeilijkste boottypen) te zetten. In oktober nam de KNRB dit jeugdroeien over een popageerde het onder de ver enigingen o.a. door het beschikbaar stellen van de jeugdskifs. Die Leythe is direct na de winter begonnen en blijkt nu een van de verenigingen te zijn, die het verst gevorderd is met dit jeugdroeien. De demonstratie,die ge leid werd door mej. J. M. Bronsgeest gaf een goede indruk wat deze jonge roeiers na na enkele weken kunnen. Oefeningen en kunstjes, die oudere en meer ervaren roeiers pas na vele maan den kunnen of zelfs noodt aanleren, zijn voor deze kinderen geen enkel probleem. Alle roeikenners, die dit nog nooit gezien hadden, stonden werkelijk verbaasd, vooral toen enkele jeugdi gen zelfs een schouderstand maakten in hun wankele bootjes. Het is bij, zonder prettig dat nu ook de jongst* jeugd (vanaf 8 jaar) kan gaan roeien, ook in Leiden en dat is wel het hoog tepunt van de 55 Ley the-jaren. VERGADER DEK. RAAD (ook Onderw. De vergadering van de dekenale raad in groot Lelden werd voorgezeten door de nieuwe Deken. Hfl deed dit op voor treffelijke wijze, door iedereen gelegen heid te geven zyn gedachten uit te spre- over de verschillende onderwerpen. De deken gaf blijk zich zeer snel ln de voor hem nieuwe problematiek te kun- verplaatsen, de kern van de zaak uit de verschillende onderwerpen te lich ten en duidelijk aan de vergadering voor te leggen. Aangezien de dekenale raad per sep tember een vernieuwing van leden zal krijgen werd aan de deken, een eerder door de raad gedaan voorstel om tot keuze van de nieuwe leden te komen, voorgelegd. Het voorstel werd aange- >men als volgt: Iedere parochie van groot Leiden vaar digt één leek af; gekozen door de paro chieraad en kerkbestuur. Het priesterberaad kiest zes priesters gelet op anciënniteit. Eén afgevaardigde wordt gekozen door de religieuze instituten. Het lid dat namens het dekenaat zit ting heeft in de diocesane pastorale raad. De gekozen leden vullen zich aan met minstens 4 en hoogstens 8 personen, waarbij vooral gelet wordt op de kundig heid en de beschikbaarheid. Om de continuïteit te handhaven zal naar worden gestreefd dat van de leden, die de nieuwe raad gaan vormen, 2 of 3 personen zijn die reeds in de oude raad zitting hadden. Het dagelijks bestuur zal bestaan uit personen met de deken als voorzitter. Het zittende dagelijks bestuur zal een conceptie opstellen over het doel, de funktie en de taken van de dekenale raad. Dit stuk zal moeten dienen als in formatie b(j de keuze van en voor de nieuwe leden. De deken zal persooniyk met alle pa rochieraden en kerkbesturen gaan pra ten op zeer korte termijn, om bovenge noemde zaken met hen te bespreken. Tegelijkertyd met de verwisseling van de personen ln de raad zal ook de naam veranderd worden in dekenale raad van groot-Leiden. DE MERENWIJK Nu gebleken is dat het grondgebied in de Merenwyk niet onder de parochie in de Herensingel valt, maar onder de parochie van Oegstgeest, zal de parochie Oegstgeest gevraagd worden de Merenwijk als parochiegebied los te la ten. Tegelijkertijd zal aan de bisschop gevraagd worden de dekenale raad te machtigen de Merenwijk pastoraal te gaan verzorgen, tevens zal gevraagd worden nu reeds een priester aan te w(|- i'oor de Merenwijk, die het vooruit zicht heeft dat hy daar tezjjnertfjd kan gaan werken. Vanuit de dekenale raad was al eer- :r een commissie Merenwyk aangewe- n. De deken wilde graag een gede tailleerde opdracht aan deze commissie meegeven. Deze opdracht zal door het dageiyks bestuur worden opgesteld. Bo vengenoemde commissie zal gaan sa menwerken met de interconfessionele commissie, bestaande uit 2 leden van de N.H. Kerk, 2 leden van de gerefor meerde kerk en 2 leden van de r.-k. kerk, 2 leden uit de Gemeenschap van kerken en 2 leden uit de kleine kerkge nootschappen. Deze commissie gaat zich bezighouden met een nieuwe pastorale aanpak en de eventuele kerkenbouw ln de Merenwyk. PASTORAAL BINNENSTAD De pastorale problematiek van de binnenstad betreft op de eerste plaats de Lodewyk-parochie en de parochie Hartebrug. Daarby dient ook, ondanks haar andere geaardheid, de studenten parochie betrokken te worden. Op de tweede plaats gaan daarbij meespelen gedeelten van de omliggende parochies. De deken is van plan in eerste instantie met de priesters van de dlrekt betrok ken parochies te gaan praten; vervol gens met de kerkbesturen en de paro chieraden. Het dageiyks bestuur van de dekenale raad zal zich met de behan deling van het probleem van de binnen stad gaan bezighouden en tezijnertijd op eigen initiatief of op verzoek van de raad verslag uitbrengen van de vorde ringen. De vergadering achtte 't nood zakelijk dat de rapporten, zoals 't Kaski- rapport, de blauwdruk 1975 van de N.H. kerk en het occountantsrapport zoveel mogeiyk in de verschillende parochies zouden worden verspreid. Ieder van de bovengenoemde rapporten geeft 'n eigen belichting van de pastorale ontwikkeling in deze tyd. INGEKOMEN STUKKEN Een afschrift van de brief van de diocesane werkgroep kerk en rekreatie, betreffende de zorg van de kerken in de toeristencentra, zal worden doorge stuurd aan het priesterberaad in Was- Een antwoord van de deken op een verzoek aan de dekenale raad van de organisatie van het ziekentriduum werd door de raad goedgekeurd. Door de deken zal met de interparo chiële instelling kontakt worden opge nomen aangaande de te volgen handel- De volgende vergadering is 30 mei. Leidse Universiteit Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het doet. ex. W. Sociologie mej. H. Sprong (Oegstgeest); doet ex. Godgeleerdheid de heer R. A. Rhem Leiden. Camera: Jungle boek (a.l.) (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorst, do. - vr. - zat. 23.30 u. Spion aan de muur (18 jr.) Lido: Goldfinger (18 jr.) Dageiyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur Luxor: Playtime (a.l.) Dagelijks en zondag 2.00 en 8.00 uur Studio: Hour of the wolf (18 jr.) (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Trionan Louis de Funès als taxichauf feur (a.l.) (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 urn- Zondag 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Rex: Zo schieten de Schotten in Texas (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur Nachtvoorst, vrijd. - zaterd. 23.30 uur Scandali Nudi (striptease danseres sen) (18 jr.) Korreltje PUNT... OUDE WETERING VIERING KONINGINNEDAG Een van de hoogtepunten in de dorps gemeenschap Oude Wetering is onge- twyfeld de jaariykse viering van Ko ninginnedag. Het plaatselijk Oranje comité weet voor deze dag met een aan- trekkeiyk programma aan jeugd en ou deren prettig vermaak te bezorgen. Op woensdag 30 april wordt het dagpro gramma begonnen met een kinderop tocht welke zich te 8.30 uur opstelt agn de Lisserweg. Deze kinderoptocht wordt voorafgegaan door de muziekvereniging „Door Gunst Verkregen" en trekt prak tisch door alle straten van Oude Wete ring via Meerkreuk naar het terrein van Wet. Boys. Voor de fraaist versierde groep, wagen of kinderen worden geld prijzen beschikbaar gesteld. Op het Wet. Boys-terrein beginnen dan om 10 uur v.m. de kinderspelen, waarby alle kinderen een tractatie zul len ontvangen. Op dezelfde tijd is er in het jeugdgebouw voor de kleuters een poppenkast-voorstelling met tractatie. Te 11 uur is er een voetbalwedstryd tus sen twee elftallen van de lagere scholen. Om 1 uur n.m. begint de inschryving voor de te houden puzzletochten voor auto's en rijwielen bij de Techn. School. Deelname is mogelijk voor inwoners uit Oude Wetering en omgeving. Te 1.30 uur is er op het terrein van Wet. Boys een voetbalwedstryd tussen de Lagere Tech nische School en de MAVO-school. Te 2.30 uur is de start voor de rijvaardig- heidsproef voor auto's en rywielen. ROELOFARENDSVEEN FILM VOOR DE JEUGD Ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin wordt er door het Oran je-comité „Juliana" voor de jongens en meisjes van de kleuter- en lagere scho len uit Roelofarendsveen een filmvoor stelling aangeboden. Deze film wordt gedraaid in het dorpshuis „De Alke burcht" en wel 's morgens te 10 uur en 's middags 2 en 4 uur. Tevens is er dan een traktatie voor de kinderen. Ver wacht mag worden dat ook de jaariykse muzikale rondgang door de muziekver. „Liefde voor Harmonie", welke dit jaar 80 jaar bestaat, op deze dag weer een gewaardeerd onderdeel zal zyn. ROTTERDAM, 28 april, VEE Aanvoer totaal 1556: slachtrunderen 1067, varkens 489. Slachtrunderen 525- 570, 465-515,. 410-450, 390-405, varkens 252-255. 249-252, 240-247, stieren 455- 515, worstkoeien 375-390, slachtzeugen 200-220, zware varkens 210-230. Slacht runderen ruimer - kalm - hoger, varkens groter - flauw, afloop traag - lager, en kele prima's boven notering. AMSTERDAM 28 april Vee Aanvoer 185 runderen 4,00-5,60, handel kalm, 81 varkens 3,10-3,15, handel kalm. RIJNSBURG, 26 april, Bloemen Tulpen: Lustige Witwe 150175; Pre ludium 140—165; v. d. Eerde 130—160; Apeldoorn 150180; Guidosnisk 140 160; Oxford 170—195; alph 130—155; Sweet Harmony 200225; Prunus 175 220; Pink Attraction 200225; China Pink 200—230; Aladin 300—350, alles per bos. Narcissen: Carlton 120200; Aflame 150300; Fortuna 150220; Golden Harvest 180320, alles per 100. Div. Snijbloemen: Anthurium 100275; Gerbera 2045; Irissen 1530 per stuk. Orchideeën 75—125; Amaryllis 15—25 per kelk. Anemonen 3095; Chrysan ten 250350 per bos. Anjers: Witte Sim 2031; Rode Sim 25—35; Roze Sim 20 32; Crowly Sim 1828; Dusty Sim 2535; Arthur Sim 2031; G. J. Sim 18—30; Selecta Sim 25—36; William 26 37; Keefer 2838; Espérance 2638, alles per stuk. Freesia's: Golden Yel low 100—150; White Swan 125—175; Apollo 175225; Golden Melody 150 180, alles per bos. Rozen: Baccara 40 65; Carol 1823; Garnette 1824; Zo- rina 2026, alles per stuk. KOUDEKERK AAN DEN RIJN DS. MAKKINGA NAM AFSCHEID Zondagmiddag jl heeft tijdens een kerkdeinst ds. Makkinga afscheid geno men van zijn gereformeerde gemeente wegens zyn vertrek naar Heemse (Over- ysel). Zes jaar lang heeft dominee Mak kinga in Kouderkerk gearbeid. Onder de genodigden en afgevaardig den bevonden zich het gemeentebestuur van Koudekerk aan den Rijn. Ds. Quak en pater Klaassen van het Diepgangcen trum uit Hazerswoude Rijndijk. Speciale kerkdienst voor gehandicapten De afd. Bollenstreek van „Philadel phia", de vereniging van ouders en vrien den van het gehandicapte kind, houdt in samenwerking met Haarlem en Haar lemmermeer. Zondag 4 mei een speciale kerkdienst voor gehandicapten in de „Ontmoetingskerk" in Haarlem-Schalk- wijk; aanvang drie uur. Deze dienst zal een zuiver oecumenische inslag hebben. Voorgangers zijn ds. F. J. Bil, geref. pred. te Badhoevedorp en ds. B. W. Ver- maat, herv. pred. te Haarlem. Dit zal de eerste dienst zyn die speciaal voor gehandicapten wordt gehouden. Het vorig jaar plaats gehad hebbend afscheid van de voorzitter van de Kon. Watersportvereniging „De Kaag", de heer Luc. van der Steur, kreeg in de gis teravond gehouden Jaarvergadering een onverwacht bealult. Dat geschiedde in de aanbieding aan het bestuur van de Luc- van der Steur-wlsselprys, die de heer v.d. Steur was toegezegd by zyn af scheid. Toen hem namelijk bij zyn afscheid een kleurentelevisie namens de leden was aangeboden, zei de voorzitter der daartoe gevormde commissie, de heer J. C. v.d. Velde, dat het byeengebrachte bedrag der leden zo groot was, dat men dacht niet beter te kunnen doen dan ter herinnering aan het vele werk van de scheldende voorzitter een wisselprys aan te schaffen, door De Kaag ieder jaar te verzeilen ln een andere klasse. De prys mag nimmer door een winnaar mee naar huis worden genomen, doch wordt in de Kaagsocieteit bewaard, tentoongesteld als het ware, om de herinnering aan de heer v.d. Steur tot in lengte van dagen levendig te houden. De winnaar van de wisselprijs zal evenwel een plaquette in ontvangst mogen nemen, waarop de af beelding van de wisselprys. De heer v.d. Velde onthulde het kleinood, dat een ge trouwe afbeelding in zilver is van de starttoren, aan de ingang van de Kager- plassen, een bouwwerk van de heren ir. Van Hoolwerff en ir. Doedes, twee on- vergeteiyken uit de Kaaghistorie. De Kaagvoorzitter, de heer D. A. de Koster aanvaardde dit geschenk van de leden onder hartelijke dank en zegde toe dat deze prijs dit jaar voor het eerst in de Rogenboogklasse zal worden verzeild. Ledental Het jaarverslag van de heer A. van Altena vermeldde, dat het ledental met 35 vermeerderde en steeg tot 1925. Het financieel verslag van de heer G. Bakker was niet zo rooskleurig door voorzienin gen in de jachthaven en de meerdere personeelskosten, zodat een deel van de reserve zal worden aangesproken, terwyi mogeiyk binnenkort tot een contributie verhoging zal moeten worden besloten. By de bestuursverkiezing werd in de plaats van de aftredende heer L. van der Steur gekozen de heer J. W. Toetenel. De heer A. van ARena, secretaris, werd herkozen, evenals de heer J. A. F. Bol land, die eigeniyk niet herkiesbaar was, maar met dispensatie tfan het H. R. aanbleef, omdat voor hem geen waterski afgevaardigde was aan te wyzen. De heer W. Ritman tenslotte werd gekozen als 12e bestuurslid. De Dr. Coopsbeker i gegeven als instructrice van de jeugd- werd voor dit jaar uitgereikt aan mej. zeilcursus en dat uitstekend heeft ge- Ryn, die gedurende vyf daan, en daarnaast ook bij de wedstrij- vakantie heeft den als informatrice werkzaam was.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3