Quick Boys kwam met 0-0 goed weg bij Excelsior M. Noordwijk blijft winnen, zware nederlagen voor Roomburg en Forescate Om het landskampioenschap zaterdagvoetbal LZC NIET GELUKKIG BIJ VELE SCHOTEN Veel publiek bij school- kampioenschap judo Kersverse kampioen LDWS ontving vele felicitaties De Treffers verbeterden positie Theo van Zanten in sprint verrast door Wim van Yelzen Tenniscompetitie Wet. Boys maakt één doelpunt en wint verdiend Ard en Keessie gaven 'm van katoen SISEO-dames na zege op Rijswijk buiten gevaar SISEO-heren beginnen met zege in promotie competitie SPORTBIJLAGE MAANDAG 28 APRIL 1969 Quick Boys' secretaris Ouwehand had het vrijdag al gezegd: „Wij zijn blij met een gelijkspel bij Excelsior M." Zijn woorden zijn bewaarheid gewor den, want inderdaad mochten Den Hol lander c.s. niet klagen dat het in Maas sluis 00 is gebleven. De thuisclub was dan wel niet zo veel sterker, maar vooral in de eerste periode na rust was men toch herhaal delijk dicht bij de openingstreffer. Maar ondanks de goede kansen die de tricolores kregen, bleef keeper Vooys ook toen overeind. Van der Sar had in de achtste minuut geen succes met een afstandsschot en even later bracht Nico Verhaas Van 't Hoff in scoringspositie. maar zijn kopbal ging rakelings naast In de veertiende minuut moest back Remmelzwaal de bal zelfs van de doel lijn halen toen v. d. Sar praktisch vanaf de doellijn inzette, maar er was geen mede-voorhoedespeler bij om van te profiteren. Daarna zakte het spel peil in deze teleurstellende ontmoeting nog meer, waarna de nog geen duizend toeschouwers bij het laatste fluitsignaal blij waren dat het slotoffensief van de Katwijkers geen treffer had opgele- De thuisclub opereerde van meet af aan met traag, maar gericht aanvals- spel. Quick Boys kwam zover niet, maar had geluk dat Den Hollander met name weer in goede vorm stak. Geen moment kwam evenwel één der teams boven de grauwe middelmaat uit en men kon zich zelfs afvragen of hier twee afdelingskampioenen bezig wa ren. Bij de thuisclub viel in feite al leen halfspeler Piet Wezemer op, maar ook hij kon zijn voorhoedespelers niet tot grootse daden opzwepen. Weliswaar scoorde de thuisclub al Barnhoorn van Quick Boys gaat dit duel met Bezemer van Excelsior M. verliezen. De speler van de thuisclub (voorgrond) was trouwens uitblinker. van Frantzen af wegens hinderlijk buitenspel van Verhaas. Het veldover- wicht van de Maassluise ploeg werd niet afgerond, hoewel het betere ploeg- verband de tricolores vaak dicht bij keeper Vooys bracht. De aanvalslinie schoot echter danig tekort. Quick Boys kwam over het algemeen zelden tot gevaarlijke acties. Men struikelde her haaldelijk op de lange stopper Den Boer, terwijl met name Kijkdrenth twee keer pech had toen hij in kans rijke positie gekomen (na dekkings- fouten van Van Roon) rakelings voor langs schoot. Bovendien stak ook kee per Geurtsen in goede vorm, waardoor het goede werk van de beste Katwij- ker, halfspeler Leen de Best, geen af- ronder kon vinden. In Rotterdam kwam LZC in de ont moeting met SVH ook net iets tekort om een goede uitslag te bereiken. Wel heeft het er in gezeten, maar pech bij schoten hield de Leidenaars van een zege af. Enkele voorbeelden: Houthoff en Versluis raakten ieder tweemaal het houtwerk, terwijl Koedoder een goede boogbal door de lat zag gestopt. Daar naast moesten de rood-witten zonder doelverdediger Jaap Maassen en zonder Jan de Graaf verschijnen, die respec- :lijk door ziekte en een gebroke i uitge zijn. In de eerste ogenblikken een verkeerde uitgooi van de terugge haalde Jan Heek de openingstreffer. De bal kwam by Joop 't Hooft terecht, die voor een leeg doel niet miste. Houthoff wist nog gelijk te maken, maar hierna liep SVH weg tot 4-1. Pas in de derde periode konden de rood-witten het doel weer vinden. Dick Houthoff uit een pe nalty en Hans Versluis verkleinden de achterstand tot 4-3. In de laatste spel- gedeelte werd Jan Heek voor de vijfde maal gepasseerd, waarna Houthoff de score van LZC tot 4 opvoerde. Ook SVH doelpuntte weer, waarna midachter Erik de Vos een fraaie opzwemactie beloon de met een treffer uit een boogbal. Het was tenslotte de Rotterdamse ploeg die de eindstand op 7-5 bracht. Zondagmidadg werden in de Grote Burcht te Leiden de schoolkampioen- schappen judo 1969 van Sportschool Luiten gehouden. De publieke belang stelling was overweldigend. De heer H. A. v. Polanen, voorzitter van Sport school Luiten, opende met een toepas selijk woord de kampioenschappen. Voor de eerste keer in de geschiedenis van Sportschool Luiten werden er da meskampioenschappen gehouden. Er werden in 7 klassen gestreden. Kam pioen klasse "I: 1 Erik Jan van der Heuvel, 2 Jan van der Horst. Klasse H: 1 Peter Vlasveld, 2 Peter Wijling. Klasse III: 1 Reinoud de Bruyn, 2 Rob- by Aniba. Klasse VI: Wim Kop, 2 Mar tin van der Veen. Klasse V: 1 Koos Erades. 2 Chris Lantrok. Klasse VI: 1 Guillame Guiaux, 2 Cor van Rooyen. Klasse VII: 1 Jan de Romijn, 2 Geurt Balkestein. Damesklasse: 1 Jopie Samson, 2 Con- ny Kramer. Na afloop werden de prij zen uitgereikt door de voorzitter van Sportschool Luiten, de heer H. A. van Polanen. olie Zom receptie. De eerste spreker van de avond was wethouder S. Sannes, die namens het Gemeentebestuur het woord voerde. Hjj memoreerde dat de naam L.D.W.S. goed gekozen was. Want het Door Wils kracht Sterk heeft haar naam eer aan gedaan. Na enige jaren van diepgang te hebben doorgemaakt, is zjj nu toch 'In de lift gekomen en spreker hoopte dan ook dat zij nu in de lift omhoog mag blijven gaan! Voorzitter Klaas Hüner dankte wethouder S. Sannes voor de vele prettige woorden aan het adres van L.D.W.S. gericht. Daarna was het de beurt aan de heer P. F. S. Biegstraaten. Deze zag zich voor een dubbele taak gesteld omdat de voorzitter van de L.V.B., door afwezig heid in Zeist, niet aanwezig kon zijn. De 2e voorzitter vond het geweldig dat L.D.W.S. dit jaar kampioen was gewor den. Vooral omdat de verhuizing naar een ander terrein voor de deur staat. Hij liet zijn woorden vergezeld gaan door het aanbieden van een bal namens de Sportstichting en liet de felicitaties van de L.V.B. vergezeld gaan van een fraai bloemstuk. Ook de heer Bieg straaten werd door voorzitter Hilner hartelijk bedankt voor zijn lovende woor den en hoopte in de toekomst niet tevergeefs aan te kloppen bij de Sport stichting, want een club die gaat stijgen, eist natuurlijk ook betere accommodatie Daarna sprak de heer Th. v. d. Klugt na mens de C.O.V.S.. die als oud-L.D.W.S.'er de heer Hüner prees om zijn trouw en vasthoudendheid. Want ondanks de af gang die L.D.W.S. meegemaakt heeft, was hij steeds de man die bleef en met woorden van dank hoopte hij dat het met L.D.W.S. steeds crescendo zal blij ven gaan. Voorziter Hünter dankte „ome Dirk" en deed de suggestie, dat hij bereid zou willen zijn als oud-L.D.W.S.'er een funk- tie aan te nemen als men er hem om vroeg, want zo iemand als „ome Dirk" kan men goed gebruiken. Na verschillende felicitates en ca deaus in ontvangst genomen te hebben, kreeg de heer H. Holswilder, voorzitter van de buurtvereniging L.F.C. en na mens de Leidse K.N.V.B.-verenigingen het woord. Hij hoopte dat L.D.W.S. op de weg omhoog zal door blijven gaan en bood de voorzitter een enveloppe met en cadeaus in Nadat alle feli ontvangst ware; voorzitter van d' L.D.W.S. het woord een slotbetoog. Hij zich met de volle honderd procent in te zetten voor het amateur-voetbal, want wat een bestuurder tegenwoordig alle maal aan tijd besteedt voor zijn vereni ging, is onbetaalbaar. Hij dankte ieder een voor de komst naar deze receptie Na dit officiële gedeelte volgde nog een gezamenlijke maaltijd, waarna men tot laat in de avond nog gezellig bij elkaar bleef voor het maken van een dansje. Het was een zeer geslaagde re ceptie voor de kampioensploeg L.D.W.S. De Zeeuwen van Sint-Aloisius zijn er niet in geslaagd tegen De Treffers 2 tot een positieve score te komen. Na nederlagen tegen Hunter 25 3 en Maas vogels (010 en 28) werd het zater dagavond in Roelofarendsveen 1-9. Het enige punt werd gescoord door J. Del- gorge. die Herman van Ruiten vo rige week uitstekend op dreef tegen Hunter versloeg. De spelers uit Grouw hebben er al les aangedaan om de Veenders de voet dwars te zetten. Maar het was duide lijk dat de klasse ontbrak. Wanneer dit team in een promotie-afdeling over gangsklas met teams uit de afdelingen Den Haag of Amsterdam om het kam pioenschap gestreden had, dan is het hijs. De positie van De Treffers 2 is na deze zege aanmerkelijk verbeterd. Her man van Ruiten. Hans van der Zwet en Jos van der Veer zijn nu op vier punten (uit drie ontmoetingen) geko men. Wanneer de eerstvolgende uit wedstrijd tegen Maasvogels gewon nen wordt, is promotie naar de hoofd klas welhaast zeker een feit. Maar ge zien de thuiswedstrijd (82 voor de Limburgers) zal dat een zeer moei lijke opgave worden. Hoewel men van De Treffers 2 gezien de prestaties die dit seizoen zijn geleverd alles kan verwachten nerrit i l Swift. Van lange rit aan de ten vijf renners al vrij spoedig afhaken. Theo van Zanten, René Faulaux, Wim van Velzen, Peter Akerboom en Arie v. d. Lely lagen half koers aan kop en dit quintet leek onverbreekbaar totdat v. d. Lely wegens een lekke band moest afhaken en Peter Akerboom zes kilome ter voor de finish het tempo niet langer kon volgen. Theo van Zanten leek de zege voor het grijpen te hebben, gezien zijn sprintcapaciteiten. Hij was echter te zelfverzekerd en vergat dat hij in zijn enthousiasme de sprint aantrok voor zijn beide tegenstanders door in plaats van zich te laten lanceren vroegtijdig Velzen kwam i nog i hem heen en greep zodoende de winst. De uitslagen: 1. Wim van Velzen. 2. Theo van Zanten. 3. René Fallaux. 4. Peter Akerboom. Casper Brusse kwam nog te vallen. Zijn voorwiel sloeg weg toen hij op een steen stuitte. Met een kniewond en schaafwonden werd Casper naar het ziekenhuis overgebracht. Nieuewlingen (38 km). 1. Paul v. d. Berg. 2. Gijs Zandbergen. 3. Albert Mes kers. 4. Hans v. d. Berg. 5. Simon Strijk. A-adspiranten (24 km): 1. Cees Valen- tijn. 2. Jan Jansen. 3. Arie v. d. Voet. 4. Herman Lammers. 5. Hans Boots. B-adspiranten (12 km): 1. Peter Post. 2. Stanley ten Cate. 3. Eddy Rietbroek. 4. Frans Zoetemelk. 5. Hans Rozier. 6. Sjaak Aartsen. Veteranen (38 km) 1. Willem Was- sink.. 2. Gé Franssen. 3. Gab Mieremet. Dames (24 km): 1. Riet Heemskerk. 2. Erna Meskers. 3. Greetje den Eisen. ZATERDAG VOETBAL In de afdeling zaterdagvoetbal van de KNVB werden zaterdagmiddag een reeks van bekerwestrijden gespeeld. We volstaan met uitslagen, ruststanden en doelpuntenmakersOegst geest-Heer jans- dam 3-1 (2-0): 12: De Wekker (penalty) 1-0, 13: Bosman 2-0, 57: Beeld 2-1, 85: Valk 3-1. Rouwkoop-GWS 1-0 (0-1): 65: Lens 0-1. Lisser B.-HBSS 0-6, (0-2), 5: Blankensteyn 0-1, Van Driel 0-2, 57: Schop 0-3, 70: Blankensteyn 0-4, 80: Al- gera (eigen doel) 0-5, 88: Schop 0-6. Hazerswoudse Boys-Excelsior 1-3 (1-1): 20: Swart 1-0, 80: Jonker 1-1, verlen ging: Bijl 1-2 en Jonker 1-3. RCL-Kat- wijk 2-4 (0-1): 30: Kloos 0-1, 60: Koos Teske 1-1, 85: Peter Beukerboom 2-1, 97: Kloos 2-2. Verlenging: Duivenbode 2-3 en 2-4. Koudekerk-Schoonhoven 3-0 (1-0): 13: Boon 1-0, 70: Zweris 2-0, 80; Harskamp 3-0. LEIDSE VOETBALBOND In de Leidse voetbalhond was het een rustige zondag. Weteringse Boys VNA (2e klas) was de enige wedstrijd van standaardelftallen. Na de aftrap ontwikkelde zich een gelijkopgaande strijd, waarbij thuisclub Wet. Boys allengs een lichte veldmeer- derheid kreeg op VNA. De Zeven minuten na de rust werd H. Bollen ten val gebracht. De toegekende strafschop werd echter door de keeper van de Leidenaren tot corner gestompt. De gastheren bleven aanvallen, maar de afwerking ontbrak. 25 Minuten na de rust moest Schoo vervangen worden. Het duurde tot 10 minuten voor 't einde voor Wet. Boys de overwinning kon grij pen. Dat kon gebeuren verdiende overwinning. Na deze fraaie tweede competitiedag is er in de verschillende afdelingen wel heel duidelijk tekening gekomen, waarbij het district Leiden zowel in de top als in de staart vertegenwoordigers heeft. Noordwijk doet het in de eerste klas buitengemeen goed en heeft na de zege op concurrent GSTC riante kansen op de titel, met eventueel een plaats in de hoofdklasse B. Ook de Leidse Hout en Roomburg H doen het bijzonder goed en zijn ernstige gegadigden voor de eerste plaats. Roomburg blijft het matig doen en is na de zware nederlaag tegen Daisy I zelfs op de laatste plaats verzeild geraakt. Ook Kat wijk en Unicum doen het matig en zijn in ernstige degradatiezorgen verzeild geraakt. Volgende week wordt de eerste helft van de competitie al weer be sloten en kan er al vrij veel over eventuele promo tie- en degradatiekandidaten worden gezegd. NOORDWIJK Door haar zwaarste concurrente GSTC in Groningen met 6-5 te verslaan, is Noordwijk zeer dicht by de bewoners met 4-2 achter en moesten de dubbelspe len ook nu weer de overwinning brengen. Josine v. d. Koogh kwam tegen de sterke Hilda van Loon na een verloren eerste set 4-6) geweldig terug en overspeelde de Groningse Hilda daarna volkomen (6-1 6-0). Joke Bos kan in de eerste klas nog steeds niet goed wennen en verloor afgetekend van mej. v. Driel met 6-2 6-3. Bij de heren won Jan de Groot wel de tweede set van Geert Keyzer, maar de grotere precisie van de Groninger was toch doorslaggevend. Jaap Temmink leverde een verbitterd gevecht met Kranenburg en verloor tenslotte met de veelzeggende cijfers: 7-9 8-6 5-7. Gerard Pasma zorgde voor het tweede punt in de enkelspelen door een voortreffe lijke winstpartij op de sterke Lamberts (6-8 6-4 6-3). Roy Karsten tenslotte was geen partij voor Gastman (2-6 3-6). Wi gewonnen bedrogen uit. Josine el gedacht had Noordwijk kwam evenwel ernstig Joke bevochten een zware zege in de damesdubbel en daar de herendubbels broederlijk werden gedeeld was Noordwijk op een 5-4 achterstand gekomen. Doch ook nu bleken de gemengde dubbels van Noordwijk weer ruim vol doende voor de eindzege. Josine v. d. Koogh en Ge rard Pasma wonnen met 6-0 3-6 6-2 van Hilda van Loon en Venema en Joke Bos en Blommendaal brachten met 6-3 6-3 de volle winst naar Noordwijk. In het tweede, dat 4T4 tegen Marguette I speelde, was „veteraan" Karsten met 3 winstpartijen de gro te man, terwijl Renauto Urlus twee punten voor zijn rekening nam. ROOMBURG Na de door ons voorspelde zware 8-3 nederlaag is Roomburg in een zeer moeilijk parket verzeild ge raakt. Toch hadden de Roomburgers niet altijd het geluk aan hun zijde, want vele partyen gingen op het nippertje in drie sets verloren. Joly 'Overdijkink was te zwak voor de zeer sterke mevr. Lazonder-Hagen (3-6 2-6), maar Anja Monod nivelleerde dit verlies door een fraaie winstpartij op mevr. Klaproth (6-4 6-4). Bij de heren kon Dick Bouman het tegen Robbers niet bolwerken (5-7 3-6), maar Louk Sanders kweet zich ook nu weer voor treffelijk van zijn taak en maakte Wijma met 6-4 6-3 een kopje kleiner. Jan Ufkus had tegen „duwer" Kaljal de zege voor het grijpen, maar Noordwijkse Jan miste op het beslissende moment de juiste touch. Jean Monod speelde een sterke eerste set tegen Berg huis (7-5), maar moest het toen qua conditie afleg gen (6-3 6-1). Anja en Joly behaalden met 6-0 in de beslissende set weer hun gebruikelijke punt, maar de herendubbels konden het na zware strijd niet bol werken. Daar ook de gemengde dubbels van Joly Overdijkink met Dick Bouman en Anja Monod met Louk Sanders verloren gingen, werd het tenslotte 3-8. Het tweede team kraakte Rotterdam I met 7-1 en heeft nu alle kansen op de titel. Toch ging het heus niet allemaal even gemakkelijk, want behalve Els Heymans, wonnen Annelies Koole, Helge Ub- bink en Annelies Koole eerst na drie zware sets. Rotterdam scoorde tenslotte het enige punt in het eerste gemengde dubbel. FORESCATE Na de grote 9-0 zege van vorige zondag is Forescate in Amsterdam bij Poppey met 8-1 weer met de harde realiteit geconfronteerd. De Amsterdammers bren gen een zeer gerenommeerd team op de baan en zullen zeker de titel grijpen. Gertie Doorenbos was tegen Jetty Wienese nergens en werd met 6-1 6-1 zeer snel de baan afgestuurd. Nelleke v. d. Akker kreeg tegen mevr. Olree nog een game minder, maar in de damesdubbel kwamen de Voorschotense meis jes toch tot een verrassende winst in de tweede set. Ook de heren van Poppey waren van bijzonder ge- de beslissen uit, wan Schaatselftal speelde tegen Nicolaas Boys de Voorschotenaren tegen Groen als enige de zoete winst (6-4 6-3). Verder lieten de Amsterdam mers het evenwel niet komen, want in de heren- dubbel en de gemengde dubbels sloegen ze genade loos toe, waardoor het tenslotte 7-1 werd. Het tweede team won met 6-2 van Wilhelmus I en zal zich zekei I heeft ook de Leidse Hout een redelijke kans op de titel. Co van Berghe Henegouwen was tegen de sterke mevr. Doe weer zeer goed op dreef en won met 6-2 9-7. Ook Annelies Roozenburg bracht haar enige partij tot een goed einde en won met 6-2 6-1 van mej. Ram- met de voortreffelijk debuterende Carla Foh de da mesdubbel thuis hielden, was het 4-2 voor de Leidse Hout. Frank de Haas en Carla Fok brachten de Leidse Hout tenslotte in veilige haven, omdat Max Harteloh zonodig een mixed moest spelen i.p.v. de geroutineerde Frank Bonte en dan ook prompt ver loor. Hopelijk haalt de Leidse F de eindfase dergelijke „streken" anders kon het nog wel eens misgaan. KATWIJK Door 4-4 tegen Insilde I te spelen heeft Katwijk eerste punt binnengehaald. Mevr. Sauerbren en i v. d. Graaff droegen veel by tot dit gelijke spel door op een gemengd dubbel na al hun partijen te win nen. Bij de heren verloor Kroon van de ex-Room burgman Kluijvers (4-6 3-6) en was Ruud Kemeling te zwak voor Wardenburg. Enfin, het eerste punt i de i is Unicum in ernstig gevaar gekomen. Doch zelden zijn zoveel partijen op het nippertje verloren als deze zondag. Vooral Helma de Vries ontbeerde elk geluk. In haar single verloor zij na een grandioze eerste set (6-1) op het nippertje in drie sets en ook in de dames- lijke oingle tegen mej. Swaanburg (3-6 4-6), maai in de dubbels toonde zij duidelijk te zyn vooruitge gaan, wat zelfs resulteerde in winst in het gemengde dubbel met Har Meijer. Een gloednieuw racket scheen Meyer nieuwe krachten te hebben gegeven, want hij was met drie gewonnen partijen de grote man. Vooral de herendubbel met Lodewijk Kallen berg liep deze keer subliem en resulteerde in een verrassende 6-2 6-2 zege. Kallenberg kon helaas niet zijn gebruikelijke single winnen, wat Unicum t gelijke spel scheelde. Toch moet er in deze vorm Het tweede team behaalde een verdienstelijk 4-4 ge lijkspel tegen Toeg Hillegersberg. Hier was Ellen Sanders vreselijk goed op dreef, want met groot ver toon van macht won zij haar drie partijen. DE MUNNIK Door met 7-1 van ICC 3 te winnen is de Munnik in ieder geval veilig. Het enige tegenpunt kwam door verlies van mevr. Soonius in het dames-enkel, ter wijl Jaap Kooreman, Jaap v. d. Nat en Henriëtte Bakema ongeslagen bleven. Vooral de dubbels ver liepen prima, zodat de Munnik nog wel eens voor een verrassing zou kunnen zorgen. Zaterdagmiddag vijf uur. „Cres cendo" marcheert met vrolijke mu ziek vanaf gebouw Kwiek op naar het huis van de familie J. Burgmeyer, waar het grootste deel van de schaats ploeg al bijeen is op de koffie bij col lega Willy. De vele van de inwoners, die in afwachting staan te kijken, moeten er wel geduld voor over heb ben. Successievelijk zijn de gastspe- lers aangekomen, op twee na. Politie regelt het verkeer. Eindelijk daar per, bekijkt bedenkelijk, inspecterend, de moddermassa tussen en onder de doelpalen. Op een klein stukje „groe ne" bodem posteert hij zich voorzich tig. Onder het gejubel van de luid spreker „Ard en Keessie geef 'm van katoen" zetten de Nic. Boys op. Het schaatselftal is duidelijk in de min- dat komt de spannin ten goede. De lucht betrekt en de eerste re gendruppels melden zich voorzichtig, het is huiverig - koud. Crescendo staat keurig en kleurig opgesteld naast huize Burgmeyer: de pupillen, die de „cracks" mede inhalen, staan te bib beren. Het muziekkorps treedt naar voren: de begeleiding naar het voet balveld van de Nic. Boys neemt een aanvang. De lucht klaart wat op en de muziek klinkt optimistisch, de Aad Zaal blijkt schaatscracks stappen in hun eigen wagen en rijden mee. Aan de ingang van het voetbalveld verheugd: „zo gaat ie goed, jongens, zet 'm op, nog 'n stel - m'n doel is groot genoeg. Maar na deze 0-1 voor de gasten schijnen de voetbalschoe nen stalen noren te zijn geworden. De cracks beschikken over 'n enorme vaart en het is. ze aan te zien, dat ze gewend zijn het gladde oppervlak te Aad Zaal neemt vriendschappelijk zijn plaats in tegen zijn eigen club genoten. Spoedig hierna schiet Eddv Verheyen de schaatsploeg naar 1-1 snelle combinatie maakt hij ■2 van. Onder groot enthousiasme de jeugd redt F doel, de wedstrijd mee te maken. Bij aankomst worden de schaats cracks blij ontvangen door een kleine tweedduizend toeschouwers en tevens door een echte fikse Hollandse stort bui. Ieder zoekt zoveel mogelijk dek king, in kantine of onder parapluus. Crescendo marcheert gedecideerd door de stromende regen het terrein op. Ondertussen gaan beide elftallen zich omkleden voor jle wedstrijd. De bui schijnt uitgerekend toe schouwers lopen liever glijden over Nieuwveens vette vruchtbare' klei het terrein op af en toe gaat er een onderuit. De douche vanavond is er goed voor. Voor de wedstrijd biedt de firma Uyttewaal de gasten een presentje aan; de Nic. Boys be tuigen hun erkentelijkheid met een bloemetje. Successievelijk komen ze op het veld. De elftallen zijn intus sen compleet, drukken elkaar, met bloemen gesierd, de hand, en Ans Schut en Willy Burgmeyer de toeschouwers duiken diep in hun kragen. Kees Verkerk kijkt vrolijk de ballen na, die tegen de lat gaan. Peter Nottet en Ard Schenk weten de Nic. Boys aanvallers voorlopig nog van het scoren af te houden, maar tenslotte weet Hoogervorst door mid del van een fraaie kopbal, in 'n straf schop, wegens hands van Ard Schenk, de achterstand in te lopen tot 3-5. Kort voor het einde gaat doelman Kees Verkerk er onder grote hilariteit in zijn eentje met de bal vandoor, passeert vele Nic. Boys-spelers, maai de goed opgezette aanval loopt ten slotte toch op niets uit, waarna scheidsrechter Bertus Freije. eens 'n grote steunpilaar voor Nic. Boys. die de plaats i r de bal rolt. Kees Verkerk, kee- ichtig ïam van een verhin derde Reinier Kreijermaat, het einde aankondigde. Siseo degradeert niet! Om dit resul taat te bereiken moest Siseo in haar laatste kompetitiewedstrijd winnen van Rijswijk of in ieder geval gelijk spelen. Mocht Siseo hier niet in slagen dan zou een beslissingswedstrijd tegen Leiden noodzakelijk zijn. Direkt na de beginbully ging Siseo in de aanval. Het spel bleef echter ver ward en paniekerig, de zenuwen speel den duidelijk een rol. Ook Rijswijk speel de duidelijk op winst. Het bleek niet uit het spel dat er voor Rijswijk geen de gradatiegevaar meer bestond. De achter hoede kreeg het af en toe zwaar te verduren, maar keepster Marjolein van Schaick, die deze wedstrijd Ria Stuif zand verving, hield haar doel schoon. Vlak voor rust, tijdens een scrimmage voor het Siseo-doel, slaagde Inge Sien erin Rijswijk aan een voorsprong te helpen, geheel tegen de verhouding in 1—0. geladen Siseoteam j het veld op met als enig doel zo snel mogelijk de stand gelijk te maken. Na dat de bully overgenomen was ging de hele voorhoede in de aanval. Een vrije slag vlak bij de cirkel werd goed ge nomen. Els de Vrind ving de bal op het puntje van haar stick en scoorde on houdbaar. Het spel van Siseo werd nu rustiger en goede aanvallen werden opgebouwd. Bij één van deze aanvallen hield de back de bal met haar hand uit het doel. De hieruit voortkomende strafbully i werd door Els de Vrind goed benut: 2-1. Een luid gejuich ging op toen de scheidsrechter het eindsignaal blies. Siseo is door deze overwinning op de derde plaats van onder geëindigd boven Leiden dat degradeert en ook nog bo- j ven Rijsioijk. Dit mag toch wel een vei dienstelijk resultaat genoemd worden i deze zeer zware poule. Door de eerste promotiewedstrijd tegen Adelborsten te winnen maakt Siseo eeu goede kans derde klasser te worden. Hiervoor is nog maar één punt nodig, dat woensdag tegen de promotiekandi daat VW in Amsterdam behaald moet worden. De geweldige schare supporters is zondag niet voor niets gekomen. On der ideale weersomstandiheden speel den beide ploegen goede hockey, dat gezien mocht worden. Siseo dat nu in zijn sterkste opstel ling speelde had enig overwicht, waar uit enkele prachtige kombinaties kwa men. Maar het zal de Siceoëres niet meer; eerst pushte Jacques Gerris tegen de paal en vervolgens miste Ruud van Soest in vrije positie jammerlijk. Maar toen Ben Ramakers na prachtig voorbereidend werk van Jacques Gerris het eerste doelpunt liet aantekenen leken alle voorwaartsen voor een royale over winning vervuld. De Adelborsten sloegen echter terug, schiepen zich enkele fraaie kansen, maar stuitten op een sterke achterhoede, waar in keeper Mossenkow enkele prachtige reddingen verrichtte. De tweede helft gaf een heel ander beeld te zien dan de eerste. Had Siseo voor rust gedomineerd, na rust beheer sten de Adelborsten het veld. De Adelborsten bleven doorbeuken op die niet genomen werd.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 14