mening Hoofd lagere school Noordwijk luistert zijn personeel af Bedevaart naar Heilo GELBE ROSE MEDISCHE DIENSTEN CIJFERTIPS Raad van Oegstgeest had moeite met acht ton voor korfbalvelden Katerdag 26 april 1969 de leidse courant Onder het onderwijzend personeel n Noordwyk is onlangs deining ontstaan, omdi Ie hoofdonderwijzer, de heer D. Feenstra, een oepsysteem gebruikte om de onderwijzers af t< rergadering van de school werden deze mi schoolhoofd sterk afgekeurd. lagere prot. ehr. Wilhelniii alle klassen aangehra steren. Op de algemer k-aardige gewoonten Onderwijzer nam ontslag itoond. Een van hen, de heer Nap, ont- ikte later echter, dat de apparatuur in merkelijkheid werd gebruikt om hen af luisteren. Hij noemde dit een voor ,n christelijke school onwaardig sy- eem. Toen onmiddellijke wijziging van it systeem werd geëist, zodanig dat iet personeel door een brandend lampje dat zij werden afgeluisterd, verd daaraan geen gevolg gegeven. De ^trokken onderwijzer nam daarop ont- «lag. Anderen volgden zijn voorbeeld. P el juist" Voorzitter van het schoolbestuur, oud gemeentesecretaris B. Ike, vond het op, de vergadering wel juist dat het hoofd, het bestuur of een bestuurslid in be paalde gevallen een onderwijzer kunnen afluisteren. Bovendien worden nieuwe Ipersoneelsleden gewaarschuwd, dat zij af en toe afgeluisterd kunnen worden, aldus deze voorzitter. „Die installatie is al tien twaalf jaar in gebruik." zei de heer Ike, toen wij hem vanmorgen telefonisch om com- ientaar vroegen. „Dat was eerst in oude school. In 1965 is de apparatuur ar de nieuwe school overgeplaatst." loofd ontkent bekend dat, wanneer de ipparatuur is ingeschakeld, een bepaal- ruimte afgeluisterd kan worden, iaar dat wil niet zeggen dat van die logelijkheid ook gebruik is gemaakt, let hoofd van de school is pertinent in ijn beweringen, dat hij niet heeft af geluisterd. Eén man heeft om deze edenen ontslag genomen. Hij is later d geworden van de schoolvereniging heeft dit punt nu in de algemene ergadering aan de orde gesteld. De lieve Moeder Maria n wel op dinsdag 20 mei a.s. rogramma luidt: vertrek 8.30 uuï staat klaar voor de ingang va lerensingelkerk. 9.45 uur H. Mis larialiederen in de kleine kapel te leilo en preek. Daarna uitstelling het Allerheiligste, korte processie. terugstelling van Allerheiligste, tervolgens kopje koffie in Heilo, daar- bustocht. Lunch om 13.00 uur, lunch- akket meebrengen. Na de lunch ;n we nog een tocht en gebruiken •gens onderweg de thee. We zijn weer iuis om ongeveer 18.00 uur. De kos- n voor de bus zijn 8.-. Adressen, waar u zich voor deel- une kunt opgeven: voor Leiden: J, Vlasveld, Doezastraat 20, tel. 01710- '1300; W. Devilee, Haarlemmerweg 57d 01710-23672; J. Ouwerkerk, He ensingel 2c, teL 01710-20644; Mej. M. terplancke, Evertsenstr. 48; R.K. Pas- orie, Herensingel 73, teL 01710-25450. foor Zoeterwoude: Mevr. Van Velzen, Travelandseweg 47, teL 02533-2121. foor oeterwoude: Mevr. Van Velzen, ïmmausflat 5, Eendrachtsweg. Voor itompwijk: H. de Groot, Dr. van ïoortstoraat 80, teL 01715-651. Allen hartelijk welkom en een fijne [eestelijke snipperdag toegewenst. p. C. J. MATTHEE, kap, Men verzocht ilaatsen: Gaarne nodigen wij uit, deel te .ndere onderwijzers zijn niet om die edenen. weggegaan, maar waren al bezig met andere betrekkingen. Nu de algemene ledenvergadering zich met meerderheid van stemmen voor wijzi ging heeft uitgesproken, zal het bestuur zich daar over gaan beraden. Ik weet >f zo'n verandering bij deze appara- Student en mode plaats. Studenten organiseren 'erking van een aantal zaken een modeshow in de „Barak", gelegen op iet terrein van de „Sterflat" Klink - spaanweg) Medewerkende zaken: „La tose", boutique voor dames; „Stan- Ford's saloon", boutique voor heren; „Pedis Cura", schoenenwinkel en „Roo- n", optiek. Aanvang 23.30 ZOETERWOUDE Uit de stukken voor de jaarvergade ring van de Raiffeisenbank, dag in het Don Boscohuis blijkt dat in door het aftreden van de heer W. M. v. d. Salm nu ook een kandidaat is gesteld door de leden. Het is de heer J. Jansen, Zuidbuurtseweg 18. Door het bestuur zijn gesteld ir. L. J. M. heer G. J. Cromvoirt. Leiden, april, Velei mij zullen de afgelopei week nieuwsgierig de examenverslagen hebben gelezen. Het is heel grappig om 's avonds dat je de opgaven hebt gemaakt, i krant te lezen wat moeilijk en wat i kelijk was. Het is allemaal natuurlijk (ADVERTENTIE) VOOR BAD OF DOUCHE Symposion over oorlogvoering Natuurwetenschapper heeft ook waarschuwende taak r atomaire, biologist „schone" kernbom, die niet op atoom- j splitsing, maar op atoomfusie is geba seerd. heeft 'n straling, die enige duizen- 1 «len jaren blijft aanhouden. Is er om deze intwikkeling tegen I Wga nie uwe normen opstellen, teiten kunnen voorkomen' Ook dr. A. J. J. Ooms. het chemisch-laboratoriun TNO te Rijswijk ging i Het luxe schuimbad tegen normale prijs De luxe van weelderig koesterend schuim. De liixe van flonkerende flacons. De luxe van diep-fonkelende tinten. En de luxe uan keus uit vier betoverende geuren en kleuren. Voor wie prijs stelt op de luxe van een in dividueel schuimbad is er nu Gelbe Rose. Kies uw favoriete geur en kleur: 't roman tische Gelbe Rose, het exquise Orchidee, het delicate Daphne of de frisheid van Citrus. Betaal toch de normale prijs. U weet het nu: 't is Gelbe Rose. De nieuwe luxe serie individuele badpreparaten van internationaal niveau, tube 4.25 - flacons van 7.50 tot 22.50 Gelbe Rose heeft ook crème-bad (speciaal voor drogehuid), oftcr_Kci+>i_intinn fünp tnilfitzfiRn Rn srieciaal babvbad. luchtje van in mijn m damesbladen. „nét meisje gevraagd" natuurlijk de stukjes oi Betrof het nu de vis leiding van een enkele maar nee, dit is de visie van de krant en dit is maar al te vaak ook de visie van heel veel lezers van de krant, waar onder leraren, waaronder gecommitteer den, waaronder medeleerlingen en met name de gymnasiasten. Ik uitleggei Middelbare School opleiding is van voor de oorlog en wordt over een paar jaar in het nieuwe sys teem opgenomen, krijgt een ander jasje aan en de naam verdwijnt. Heel begrij pelijk. want het is een belachelijk idee dal deze opleiding alleen voor meisjes geschikt zou zijn. In het kort: deze op leiding is meer gericht op de praktijk, de hoofdschotel vormen de moderne ta len, de moderne geschiedenis en de mo derne, met name de sociale aardrijks- GROFVUIL; OPHAALD1 F.N.TF MAANDAG 28 APRIL Buurt 1: Herensingel (van Medusa straat tot Lage Rijndijk), Hambroek laan, Kooilaan (geheel). Celebesstraat, Decimastraat. Sieboldstraat, Floresz- straat, Bloemstraat, Formosastraat, Bor- neostraat, Driftstraat, Lombokstraat, Javastraat, Medusastraat, Parkstraat, Kooipark, Atjehstraat (van Kooilaan tot Sumatrastraat), Ambonstraat, Madoera- matrastraat tot Soembastraat), Soemba- straat, Balistraat, Timorstraat, Ring- kade, Bonairestraat, Arubastraat, Suri- namestraat, Antillenstraat, Curagaostr., Sint Maartenstraat, Sint Eustatiusstraat, Sabastraat, Bankastraat, Billitonstraat, Kooihof. LEIDEN Leidse huisartsen: tot ■aterdag 10 uur dient men de eigen ïisarts te bellen. Na zaterdagmiddag uur belle men voor spoedgevallen dokterstelefoon 22222. ALKEMADE dkt. Heynen, koordeinde 166, R'veen. tel. 01713- 329; dkt. Brinkhorst, Dr. Stapensea- traat 6, Leimuiden, tel. 01721-269; Rusman, v. d. Plaatstraat 13, Ryp- etering, tel. 01712-366 of 573. BODEGRAVEN dkt. Bol, Wilhel- hinastraat, tel. 2113; zr. De Groot, :enestraat, tel. 2599; apotheek De teyer, StatensingeL Gouda; dieren- "ts: dkt. Van Oosterom, tel. 2136. BOSKOOP dkt. De Wilde, Ro- enlaan 1, tel. 2740; zr. Hooymans, leijerskoop 51, tel. 2805. HILLEGOM dkt. Zimmerman, loofdsraat 132, tel. 5121. KATWIJK/RIJN dkt. Hueting, tijnstraat 42, tel. 2102. KATWIJK/ZEE dkt. Lodder, leeuwenlaan 2, tel. 4600. Apotheek, 'rincestraat 3, tel. 2755. LANGERAAR dkt. Van Dongen, lieuwveen, tel. 01713-101; zr. Ver mar, tel. 01722-345, b.g.g. 02976-236. LEIDERDORP dkt. Van 't Woud, ïoofdstraat 40, tel. 30070; zr. Van «eeuwen, Koudekerk, tel. 01714-2505, dorpsstraat 50. LISSE dkt. Haase Jr., Heereweg 37, tel. 3685; zr. Ernesta, Schoolstraat teL 3353, b.g.g. 3305. NIEUWKOOP en NOORDEN dkt Esssens, teL 01724-482. NOORDWIJK dkt. Kruyt, Voor- 85. tel. 2030; Duinrand Apo theek, Nieuwe Zeeweg 1. tel. 2487; wijkverpl.: Gem. wijkgebom Van Panhuisstraat, tel. 2338, b.g.g. 2907. NOORDWIJKERHOUT dkt. Van der Lugt, Hoogduinweg 20, De Zilk, tel. 02520-5707; zr. Cypriaan, tel. 02520 - 5426. ALPHEN dkt. Cornet, Kievitstr. 48, tel. 3697; dkt. Van Kooten, Wilhel- minalaan 36, tel. 2079; tandarts: dkt. Vroege, Toussaintstraat 53; apotheek Somberg. Wilhelminlaan 67; zr. Jon kers, Hoofdstraat 164, tel. 2340. OEGSTGEEST dkt. Meissner/ Roelants, L. de Colignylaan 20, tel. 53865; zr. De Groot, tel. 54500, b.g.g. 22222. DE BOLLENSTREEK tandarts: dkt. Werkman, Hoofdstraat 322, Sas- senheim; apotheek: Lissese Apotheek, Vierkant 223. Lisse. SASSENHEIM dkt. Van Nes, Hoofdstraat 155, tel. 7119. VOORHOUT zr. Meyssen, Ver meerstraat 2, tel. 02532-7296. VOORSCHOTEN dkt. Swen, Veurseweg 20, tel. 2356; Voorschoten- se Apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525; zr. Parmentier, Wijngaardenlaan 2, tel. 2177; kraamdienst Molleman, Wijngaardenlaan 2, tel. 2177. ZWAMMERDAM dkt. GiU, tel. 01726-2527. WASSENAAR dkt. J. A. Romer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501 en dkt. H. S. Boogaart, Storm van 's-Grave- sandeweg 32, tel. 4466. Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 24"" Tandartsendienst (za. en zo. van 18.30 uur): P. C. T. A. Bredero, Z. van Nyeveltstraat 112, teL 3116. ,n tolkenschool, bo tanisch analiste, goudsmid tot sociale academie. Natuurlijk heb ik ook kritiek op de MMS, maar dat houdt alleen ver band met de lesmethodes en met de in stelling van leraren zowel als leerlingen. Ik hoop dat u begrijpt, dat bijzonder veel animo aan die b klaring begonnen die handelde Nadat prof. Groenewold de ontwik keling van de moderne atoomwapens had geschetst ging hij uitvoerig in op de wereldomspannende gevolgen van deze ontwikkeling. De maatschappij heeft geen instrumenten ontworpen om deze makro-gevolgen van een kern oorlog te reguleren. Een katastrofe lijkt onafwendbaar. Ook de zogenaamde op 1 armoedevraagstuk en dat we uiteraard de doelstellingen van liberalisme en so cialisme uit onze mouw kunnen schudden en dat onze vrees voor de Franse verta ling gegrond bleek, daar zowel de En gelse als de Duitse vertaling vrij rede lijk was. en dat het woord „kleuter school" niet de moeilijkheid van een ver taling uitmaakt, maar wel de manier waarop een Fransman zegt dat het kind op de kleuterschool leert ervaren dat het een gemeenschapswezen is. LIDEWIJDE BOGGIA VLOTTE HULP? HO MAAR! Rijpwetering april, Ondergetekende, 65 jaar en alleen wonend, had woensdag 23 april jl. het ongeluk, dat haar oliestookkachel in brand stond, doordat de afsluiting van de olietoevoer niet functioneerde. In haar 16-jarige ervaring met oliestook was haar dit nog nooit overkomen. Wat zy ook deed, niets hielp. De olie bleef vloei en en de vlammen loeiden steeds hoger. In allerijl werd een deskundige, die te vens lid van de brandweer is. gealar meerd. Hoewel hij thuis was. vond deze heer het blykbaar helemaal niet nodig, om voor een dergelijke „kleinigheid" te komen. In een gloeiende hitte van de kachel heeft ondergetekende tenslotte met de moed der wanhoop en gevaar voor eigen leven met een tang de olie leiding dicht weten te knijpen. Hierdoor stopte de olietoevoer en werd een zeker schijnende brand voorkomen. Daar deze „kleinigheid" echter voor het zelfde geld fatale gevolgen had kunnen hebben, was de hulp van de dorpssmid-brandweerman toch zeker wel noodzakelijk geweest. Maar nee hoor, sommige mensen zijn zich hiervan niet bewust blijkbaar en voelen of willen niet aanvoelen, wat be jaard en alleen ■ag- stuk van de kontrole op wapens. Hij zag een duidelijke taak voor de R*-:s Verdedigings Organisatie op dit gebied. Aan de kontrole op strijdgassen bijvoor beeld werkt Nederland mee in het kader van het verdrag van Genève. dat che mische oorlogvoering verbiedt. De kon trole is echter moeilijk, omdat strijd gassen sterk lijken op gassen, die in de industrie normaal worden gebruikt. Biologische en chemische wapens die nen volgens dr. Ooms niet beschouwd te worden als de kernwapens van de kleine mogendheden, maar juist als de wapens tegen de onvermogenden. Waarschuwing Bij deze mogelijkheden van de weten schap krijgt de wetenschapsbeoefenaar een zeer grote verantwoordelijkheid op zijn schouders geladen. Vandaar de stel ling van prof. Groenewold, dat de uni versiteit de studenten moet voorberei den op het dragen van deze verantwoor delijkheid. De natuurwetenschapper heeft een voorlichtende en een waar schuwende taak bij uitstek. Verheugd konstateerde Groenewold een groeiende aandacht voor de problemen op middel grote schaal, waarvoor hij de protesten tegen de vestiging van Progil als voor beeld stelde, ofschoon de eerste geluiden tegen de luchtverontreiniging niet van de wetenschappers, maar van de provo's kwamen. Voor de houding van de we tenschappers ten aanzien van de ont wikkeling van kernwapens zag hjj nog maar één uitweg: niet meewerken, niet op offensieve, maar ook niet op defen- Eerste klasse B Tweede klasse A Derde klasse A LugdunumWilhelmus TediroVan Nispen Spel. LisöeArchipel Vierde klasse A: BMT—Alphia ConcordiaDOC OS WarmuindaSJC Vierde klasse B HDVASC WSB—RKSV Wit Blauw Wassena arR ij sw ij k Vierde klasse C Moordr.BGC. Floreant Leidse Voetbal Bond Wet. Boys—VNA LDWSVNL Or. GroenMeerburg Trainerskeuze LFC: doel: W. Visser; achter: W. Blom, R. de Wit. D. Sira en Arn. de Vos; midden: P. van Laarhoven. W. v. d. Linden en G. v. d. Heyden; voor: J. Hannaert, A. Heymans en P. Gu tter. Hans Dreef is wegens een bles sure. opgelopen in de wedstrijd tegen Neptunus vorige week. niet beschik baar. evenals doelman R. Puliga. Roodenburg doel: M. Keereweei achter: B. de Jonge, C. Pennenburg. 1. van Weerlee en A. Ooyerrdyk; mid den: W. Rijsbergen en J. van Weerlee; voor: H. de Klerk, B. Jansen, S. den Os en I. Klinkhamer. UVS: doel: W. Sloos; achter: M. Balkhoven, H. Rol, B. Lardé en H. Plezier; midden: A. Koren en G. Désar; voor: S. Teske. L. Holl, K. Fasel en N.N. WIE WIL ONZE KRANT BEZORGEN IN LEIDEN? Voor flinke jongens een aardig zakcentje Aanmelden: DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN Cornells Schuytlaan, Diepenbrocklaan, Joh. Verhulststraat, Rich. Hollstraat, Obrechtstraat, Churchill-laan, Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wagenaarlaan, Valeriusstraat, Van Blankenburgstraat, Julius Röntgen- straat, Mozartstraat, Bernard Zweers- straat, Sweelincklaan, Eduard v. Bel- numstraat, Brücknerstraat, Debussy- straat, Ravelstraat, Chopinstr., Moes- sorgskistraat, Verdistraat, Jac. Urlus- plantsoen, César FranckstraaL straat, Bachstraat, Corellistraat, Tos- caninilaan, Berliozpad, Rossinistraat, Lisztpad, Mendelssohnkade, Wagner- plein, Brahmslaan, Tsjaikowskikade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedy- lana, Max Regerlaan, Jozef Haydnlaan, Apollolaan, Smétanastraat, Paganini- straat^ Scarlattistraat, Griegstraat, Do- DONDERDAG 1 MEI urt 5: Paramaribostraat. Coran- tijnstraat, Willem de Zwijgerlaan (ge heel), Abr. Grijssenstraat, Stuyvesant- hof, Van Riebeeckhof, Jan Pieterszoon Coenhof, Peiter Bothstraat, Albertine Agnesstraat, Charlotte de Bourbonhof, Juliana van Stolberghof, Anna v. Bu- renhof, Marnixstraat (van Willem de Zwijgerlaan. tot Volkstuinen), Zwarte Pad. lownastraat, Alexanderstraat, Prinsen straat, Oranjestraat, Lusthoflaan, Nas- saustraat, Mecklenburgstraat. Os- en Paardenlaan. Bernhardkade, Marijke- straat, Margrietstraat, Irenestr. Bea- trixstraat, Bernhardstraat, Dillenbur gerstraat. VRIJDAG 2 MEI Buurt 4: Haagweg (geheel), Rijndijk, Dijkhoflaan, Valkenburgseweg, Haag- weg (tien huizen). Klikspaan weg, Da Costastraat, De Genestetstraat, Nico- laas Beetsstraat, Potgieterlaan, Tollens straat, Schimmelstraat, Oltmanstraat, Hasenbroekstraat, Borgerstraat, Van Lennepstraat, Ten Katestraat, Tous- saintkade, Staringkade. Buurt 6. Kneppelhoutstraat, Mul- tatulistraat, Fred. v. Eedenlaan, Lode- wijk van Deyselstraat, Alb. Verwey- straat, Jacq. Perkstraat, Herin. Gorter- straat, Louis Couperusstraat, Hoflaan, Willem Klooslaan, Boshof, Duinhof, Meerhof, Akkerhof, Weidehof, Telders- kade, Mulderstraat, Gerrit Kastein- straat, Segaarstraat, van Diemeistraat, Rooseveltstraat (geheel). Met de aanleg van een drietal korf balvelden, waarvan één verhard, Is een bedrag gemoeid dat de 800.000,- over schrijdt. Genoemde velden zijn gesitueerd ten noorden van „De Voseuyl" en zjjn een onderdeel van één groot complex. De Oegstgeester raad was over het al gemeen bly met het voorstel van b. en w. de sportakkommodatie uit te breiden maar het bedrag van 8 ton deed enkelen de wenkbrauwen fronsen. De gemeente telt één korfbalvereni ging waarvoor de heer Brouwer (PC) de investering wel wat veel vond. Hij vroeg zich af of de aan te leggen korf balvelden niet wat rendabeler gemaakt konden worden. Hij konstateerde mede een teruggang van de veldsporten in verband met de zaalsporten welke op- het halfverharde veld vond in zijn ogen geen genade. De heer Aldershoff (PC) deed er nog een schepje bovenop. PER KORFBALLER 800,- Hij verklaarde geschrokken te zyn van het hoge bedrag en had berekend dat straks één korfballer de gemeente 800 gulden per jaar gaat kosten. „Een merkwaardig hoog bedrag voor een ui terst gering rendement". Hij zag het bedrag van 8 ton liever besteed aan het overdekt maken van het zwembad en vond dat men zorgvuldiger met het geld om moest springen. „Of wellicht ware het bedrag beter te besteden aan het uitbreidingsplan Haaswijk met betrek king tot de volkshuisvesting". De heer Dorgelo (WD) verklaarde dat de sterke stijging van het krediet (met ongeveer 30 pet.) sterk de aan dacht van zijn fraktie had getrokken en vroeg hier een verklaring voor. Het een en ander afwegende tegenover andere sporten en culturele aktiviteiten vond hij het bedrag niet verantwoord. De heer van Weizen (PC) benadrukte dat indertijd plannen waren gemaakt voor een sportakkomodatie bal en alle andere sporten. „Als wij dit niet aanvaarden dan blokkeren wij die sporten en komt de voetbal in het ge drang. Het is niet rechtvaardig juist korfbal te treffen. Ook de heei teer Van beloften gestand doen. Oegstgeest breidt zich steeds meer uit". De fraktie van de PvdA zag in het grote bedrag dat uitgetrok ken moet worden geen bezwaar. GEEN BEHOEFTE AAN CIJFERS Wethouder Van der Voet (openba werken) ging in zijn antwoord uitvo rlg in op de geopperde bezwaren. Dat men in sporthallen wil spelen is in Nederland klimatologisch gezien juiste gedachte. Met betrekking handbal kan men zelfs aannemen deze tak van sport zich straks geheel binnen zal afspelen. De korfbalsport leeft echter in Ne derland weer op, vooral daar beschikt over goede akkomodatie Voort (KVP) viel daarom ten geholpen worden, de capaciteit vergroot worden het logisch gevolg dat er .harder ln de bus geblazen moet wor den". Spreker was het eens met de heer Aldershoff dat het enorm veel geld was, hij had echer geen behoefte cjjfers: „ten aanzien van de sport kijken wij niet naar geldelijk rende- Als het geld in de woningbouw wordt gespendeerd, zo merkte de heer Van der op, waar móeten dan die mensen atie bedrijven? Voorts is Ogest- geest als kleine gemeente niet capabel genoeg voor een overdekt zwembad! Oegstgeest is een luxe woongemeente oor recreatie moet zorgen. De korf- x. speel thans met tien twaalftal len op één terrein en heeft voorts een ledenstop. Dus moeten het wel drie velden worden! De wethouder zag over de jaren 1968 taal 25 pet. en verklaarde dat daarin 1969 een stijging in kosten van to- de stijging van het krediet te vinden was. Over het rendabeler maken van erreinen zinspeelde de wethouder erop dat er wellicht een tweede club zal opgericht worden welke des zondags "t. Ook de huidige voetbal akkomo datie is ai weer te klein maar als de korfbalvelden gerealiseerd zijn, zullen éérst de tennissers en de hockeyers ge holpen worden. OOK VOOR SCHOLEN In tweede instantie merkte drs. de Graaf (PvdA) op, dat er wel veel naar één vereniging werd toegesproken. De scholen kunnen wellicht ook gebruik maken van de velden, zo stelde hij. Hij kon alleen meegaan met de heer Alders hoff als de uitgave van 8 ton ten koste ging van de volkshuisvesting, hetgeen echter niet het geval ls. De heer v.d. Voort (KVP) stelde voor het voorstel terug te nemen en nog eens te behan delen in de commissie van openbare werken. Maar, zo stelde hij, er is geld, dus laten wij toch tegemoetkomen. De heer Dorgelo (WD) wilde echter ten „in hoeverre is dit een juiste inves tering met betrekking tot andere inves teringen in de toekomst. Worden de fi nanciële middelen gelykelyk sporten verdeeld? H(j stelde getal van drie velden terug te brengen tot twee en maake er een voorstel dat door zijn fraktie werd Overigens mocht dit nie de overige raadsfracties koord met de kredietverlening zoals door b. en w. voorgesteld is. Wethouder i'. tl. Voet: als wij twee velden creëren dan draaien wij de klok vijf jaar terug. Als de sportveldenserie gereed is dan kunnen wij de sportraad en schob nodigen met betrekking tot het gebruik van de terreinen. GEMEENTEGIDS gepresenteerd, de gedeelte waarmede wij ons niet willen bemoeien. Iedereen kr(jgt een kans te adverteren zoals hij wil. SC HO UTENB URGER8TRAAT Dat de route van buslijn 46 door de Schoutenburgerstraat loopt was aan leiding voor enkele bewoners om een dres te richten aan het college van b. a w. Men is echter van mening dat e route ongewijzigd dient te blijven laar er zullen wel werkzaamheden orden uitgevoerd aan het weg- ek van genoemde straat. Tijdens de behandeling van dit punt kwam mede het busstationnement aan de Marelaan sprake. Mevrouw Gouverneur-van Deene zag dit liever verplaatst naar de Lange Voort. Overigens blijft de bus door de Schoutenburgerstraat rijden de Kennedylaan doorgetrokken verklaarde de voorzitter. Het tij delijke stationnement van de bus aan de Hofdijk heeft niet voldaan, het bleek namelijk dat er verzoeken binnen kwa- om de bus weer terug te doen ke- op de Marelaan. Het een en ander zal nog eens in de verkeerscommissie worden doorsproken. (Waarom niet in het openbaar?). Abri's Voor het plaatsen van wachthuisjes (Abri's) werd een krediet verleend van 3615,-. De abri's zullen geplaatst wor den bij de halten Dorpsstraat-v. Wasse- naerlaan; Warmonderweg-Marelaan en Lange Voort-P. de Hooghlaan. Ze zijn het eigendom van de NZH en de onder houdskosten zijn voor de gemeente deelde de voorzitter mede op een vraag van de heer Lagas die van oordeel was dat de kosten geheel voor rekening van de gemeente dienden te zijn in verband met het bevorderen van het openbaar vervoer. De heer Brouwer meende te weten, dat het participeren in de kosten door de NZH gebruikelijk was en dat daaraan wel de concessie was verbon den dat er in de gemeente geen andere schappij kon optreden. In het advies omtrent de verpachting van het restaurant zwembad werd ge steld dat dit aangegaan werd voor een periode van drie jaar met een optie van tweemaal vijf jaar. Op voorstel van de heer Brouwer werd de termijn van drie verlengd tot vijf jaar. Waarmede de raad zich kon verenigigen. De heer Brouwer deed dit voorstel om de ver plichtingen welke de pachter had aan gegaan met andere instanties over een termijn van vijf jaar pararllel te laen lopen. Het zwembad zelf zal zeer bin nenkort (ln de eerste helft van mei) worden geopend. Er hebben zich enkele „schoonheidsfouten" voorgedaan bij het vullen van de baden, doch men hoopt dit binnen enkele dagen verholpen te RONDVRAAG vaarlflke oversteekplaatsen. Mevrouw Gouverneur-van Deene (KVP) vroeg zich at of het wel redelijk was dat de vereniging van Veilig Verkeer de uni formjassen voor haar rekening had ge nomen en dat de gemeente hierin niet tegemoet was gekomen. Wethouder Thorn beaamde dat de ver. inderdaad alle jassen bekostigd had. Dit was mo gelijk. „Bovendien, als de vereniging te kort zou komen, dan klopt zy beslist bij de gemeente aan". Voorts infor meerde mevrouw Gouverneur naar het doen plaatsen van een tweetal fönen in de kleedgelegenheid van het zwembad (opdat de dames het haar kunnen dro gen!). Wethouder Van der Voet voor zag er dan wel 25 nodig te hebben. Ove rigens zal het een en ander eens onder zocht worden. De heer Lagas (PvdA) vroeg zich af of de twee helften van de Kennedylaan niet vast provisorisch aangesloten kon den worden. „Dat kost al twee ton", antwoordde wethouder van der Voet met het bekende gebaar van duim en wijsvinger. ONDING IN „HAASWIJK" De heer Aldershoff boog zich nog even over het uitbreidingsgebied Haas- wijk, aan de overzijde van het Oegst- geesterkanaal. Hij vroeg of er niet iets te doen viel aan de aldaar geplande provinciale weg die het gebied in twee- en splitst. De voorzitter deelde mede dat het definitief vast lag, waarop de heer Aldershoff de suggestie ten beste gaf de weg bovengronds te projetceren in navolging van de metrobaan in Rot terdam-Zuid. Of, om het gebied aaneen te laten, als tunneltracée onder de grond. De heer Stapel viel de heer Aldershof bij: de geprojecteerde weg is een planologisch onding. Over het een en ander zal in de com missie van openbare werken nog uit voerig gesproken worden, deelde de bespeelbare velden» Da korfballen moe- Hg", In da 48 pagina's tekst worden I wachten (ontstaan na recente publlka- Op zaterdag 10 mei zal in het ont moetingscentrum van de Antoniuskerk te Lelden van 10 uur 's morgens tot 17.30 uur 's middags een reünie worden gehouden van damproblemlsten. De bij eenkomst wordt georganiseerd door de „Kring van Damproblematiek" (KVD). Deze vereniging heeft tot doel de damproblematiek in al zijn vormen te bevorderen. De kring organiseert wed strijden in het samenstellen en oplossen van damvraagstukker. Ook geeft de KVD een maandblad uit, dat, hoewel bescheiden van uitvoe ring, grote kwaliteiten heeft. Op de reünie van 10 mei a.s. zullen onder meer opgaven worden gesteld in het componeren en oplossen van dam- problemen. Deelname aan de wedstrijden is voor ledereen mogelijk en is geheel gratis. Er zijn geen grote prijzen ter beschik king, maar het zal toch voor iedere dammer een sportlef genoegen zijn, zich te meten in het samenstellen of in het oplossen van damproblemen. Het ontmoetingscentrum is gelegen aan de Boshulzerkade hoek Vijf Mei laan. Wij z[en n gaarne op zaterdag 10 mei 1969 op onze reünie,

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5