KVP kiest zelfde weg als AR Ook in nieuwe situatie kritisch op „financiën' Leidse agenda Mej. M. Blankenstijn halve eeuw bij Wasserij Spronk BIOSCOPEN MARKTEN DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 26 APRIL 1)69 Confessionele samenwerking in Leiden Wel indien mogelijk niet een confessioneel program, maar nog niet met één lyst de gemeenteraadsverkiezingen van 1970 in. Dat is ook het standpunt van de afdeling Leiden van de Katholieke Volkspartij. De AJt.-kiesvereniging in Leiden is zoals bekend dezelfde mening toegedaan sinds haar vergadering maandag j.l. Indien de K.V.P. met de A.R. en de C.H.U. In de komende tijd kan komen tot de formulering van een programma, dat door de drie betrokken ledenver gaderingen onderschreven kan worden dan houdt dat nog niet in, dat de gekozenen van de drie christelijke partyen ook één fractie zullen gaan vormen in de Leidse gemeenteraad. Het bestuur van de afdeling Leiden is voor, zoals voorzitter mr. M. J. D. A. Hanssen het noemde, „de weg van de geleidelijkheid." Tijd nog niet rijp voor 1 lijst en 1 fractie Daarmee waren de KVP-raadsleden M. G. J. Ham en fractievoorzitter J. C. J. Lambermont het volmondig eens. De heer Lambermont: „De bestaande contacten zullen we graag uitbreiden, zij i op 1 l de mder- reeds goede houden worden, gaf raadsleden de zaak niet willen over haasten; „Bij al het religieus naar el kaar toegroeien, moeten we toch in het oog blijven houden, dat er bij ouderen nog gevoeligheden zitten, die een voorzichtig manipuleren vereisen." Dit wat betreft de fractievorming. De ene confessionele lijst bleek in de KVP-afdeling dezelfde bezwaren op te roepen als bij de AR-kiesver- eniging. De tijd daarvoor acht men nog niet rijp. Mr. Lever, de nieuwe Leidse AR-voorzitter, die met een de putatie bestuursleden de vergadering bijwoonde' zei het iets duidelijker: „Een lijst kan nu nog stemmen gaan kosten." Het denkbeeld van een ge meenschappelijke lijst heeft de afde ling Leiden van de KVP evenwel niet geheel verworpen; het gaat de ijskast Procedure Met 't gemeenschappelijk program ma. tot de opstelling waarvan de leden in principe positief besloten, krijgt de KVP in de komende maan den veel werk. De KVP-£ractie in de raad gaat, zoals mr. Hanssen mede deelde, een gemeenteprogramma ont werpen. een aantal prioriteiten stellen. De KVP-prioriteiten worden daarna in eencommissie van de drie partijen (totaal 12 man) behandeld, tezamen met de „hete hangijzers" van de AR en de CHU. Subcommisies van specia- hoopt men. dat het programma behan deld kan worden in de verschillende bestuursvergaderingen. In december tenslotte kunnen de leden van de deel nemende partijen zich al dan niet ak koord verklaren. Ten aanzien van de CHU is er wat de procedure betreft een klein voorbehoud. De Unieleden vergaderen 7 mei en zullen dan be slissen of zij meegaan op de geschetste weg, die reeds door AR en KVP is ingeslagen. Kritisch Hoe het programma eruit gaat zien is nu nog een onzekerheid. Mr. Hans sen sprak echter wel de hoop uit, dat de politieke standpunten van de KVP in de gemeenteraad gedurende de laat ste jaren er in terug gevonden kunnen worden. In het bijzonder een kritische instelling ten opzichte van de beste ding van de (krappe) gemeentelijke geldmiddelen. Breekpunten zijn onder meer't Witte Singelplan, waarover de stad te zware lasten te dragen krijgt in verhouding tot de Universiteit, de Schouwburg plannen en de Groenoordhal, aldus mr. Hanssen. gevaardigd moeten worden naar de gemeenteraad. Daarbij vindit men het redelijk, dat de verschillende leeftijds groepen vertegenwoordigd worden. Ledenverlies Voor het gesprek over de politieke toekomst van de christelijke partijen werkte de vergadering zich in korte tijd door de jaarstukken. De jaarreke ning met een batig saldo van 51.- werd goedgekeurd, alsmede de versla gen va nseeretaris J. M. J. Werter, die een groot aantal activiteiten de revue liet passeren. Geen optimistisch geluid moest hij laten horen over het leden tal. In vijf jaar daalde dit van ruim 1200 tot 750. Zuiderkerk Concert Jeugdkamer- orkest Leiden. 20.00 uur. De Burcht Toneelavond DOB-DOS. 20.00 uur. MAANDAG 28 APRIL Schouwburg: Toneelgroep Studio: „Tuin der Lusten", 20.00 uur. Ant. Clubhuis: Ouderavond H. Hart- school, 20.00 uur. 19.30-22.00 Stadsgehoorzaal: Residentieorkest o. Lv. Hiroyuki Jwaki met Malmcolm Frager, 20.00 uur. De Doelen: Jaarvergadering Rode Doopsgezind CentrumBijeenkomst Leidse Assurantie Club, 20.00 uur. Klein Minerva: Openbare bijeenkomst Pol. Partij Radikalen. „Onderwijs een politieke zaak", 20.00 uur. Geb. Chr. Soc. Belangen: Jaarverga- Leiden, 20.00 uur. Gemeenteraad Voorschoten ontstemd over regeling vuilverbranding met Leiden Krottenstad „Twee noodlijdende Schouwburgen in een krottenstad, de Groenoordhal is zo groot opgezet, dat ik bang ben voor een nieuw fiasco Voor de burger wanneer zal die eens ge noeg krijgen van socialistische status symbolen? moet er niet veel te begrijpen zijn van dit financierings beleid in Leiden." Voor een wezen lijke verandering van het beleid in Leiden acht imr. Hanssen het daarom noodzakelijk, dat de KVP door de ver kiezingen in 1970 de wethouderszetel van Openbare Werken of Bedrijven kan claimen. De KVP-voorzit ter wenst voor de duidelijkheid in de gemeente lijke politiek ook, dat D '66 en de PPR laten weten waar zij staan en wat zij willen. Bij de discussies over de christelijke samenwerking dit alles naar aanlei ding van twee moties van de jongeren afdelingen werd ook gesproken over de gemiddelde leeftijd in de huidige fracties. De jongeren vinden een krach tige verjonging wenselijk. De verga dering vindt, dat de beste i l af- TOP deed haar best op De Paradijsvloek pvc heer M. Wolvers, die zich van de week tijdens een interview voor onze krant zo optimistisch uit liet over de opvoering van het to neelstuk de „Paradijsvloek" van Alfons Laudy door TOP, de ama teur toneelvereniging van de Be lastingen in Leiden, was gisteravond na afloop van de voorstelling, welke gegeven werd in de St.-Antonius- kerk, een gelukkig man. Met de grime van zijn Adam-creatie nog op zijn gezicht, liep hij zo trots als pauw achter de coulissen rond. „Zie je wel. Heb ik je het niet dit stuk doet het nog altijd. Het is tijdloos." Hij wreef de grime uit zijn ogen en nam vele felicita ties in ontvangst. De opkomst van 't publiek was wel enigszins teleur stellend. Van.de verwachte 500 man publiek had slechts éénderde op de zwarte kerkzitjes plaatsgenomen. De titel van het stuk had ongetwij feld velen afgeschrikt. Begrijpelijk, want al werd de „Paradijsvloek" door TOP met veel verve gebracht, het gegeven is niet zo prettig. De „Paradijsvloek" is een treurspel. Alfons Laudy confronteert ons in het stuk met de broedermoord van Kaïn op Abel; een gegeven, dat sinds de historischef?daad nim mer aan actualiteit heeft ingeboet. F^e „Paradijsvloek" werd gister- L' avond gebracht door een ama teurvereniging op zijn best. Meten we niet met professionele maatsta ven, dan komt TOP er na een be oordeling niet slecht af. Zeker de hoofdrolspelers verdienen 'n pluim pje. Wolvers, die ook de regie in handen had, was een goede, met overtuiging spelende. oervader. Vooral in de monologen was hij zeer sterk; in de scènes iets minder, maar dan moest hij zich als regis seur ook concentreren op het spel van anderen. De speler, die de meeste indruk op ons maakte was M. v. d. Broek, die de Kaïn-rol speelde. Met een zeer goede dramaturgische houding gaf hij aan dit karakterstuk de meeste inhoud. De tegenspelers van Adam en Kaïn waren beslist min der. Eva. gespeeld dor E. Zekveld, sprak de toch zeer ernstige tekst zeker in het begin bijna blij moedig uit, terwijl Lia (E. de Kort) vaak een van buiten geleerd stukje niet al te best voordroeg. De akoestiek van de St.-Anio- niuskerk was dermate goed, dat zelfs degenen met een zwak stem geluid en een niet zo beste artiku- latie o.a. de Abel-figuur ir, de hele kerk goed te horen Waren. Over het geheel genomen kunnen we zeggen, dat TOP goed ge speeld heeft. Ze speelde naar beste kunnen en meer kan, mag men van j een amateurgezelschap niet verlan gen. Twee adviezen willen wij TOP meegeven, al beseffen Wij. dat zeker de eerste moeilijk uitvoerbaar zal zijn. Het gegeven van de „Para dijsvloek" is zoals de heer Wol vers al zei tijdloos. De vorm waar in Laudy het stuk geschreven heeft behoeft bij een volgende opvoering ook geen wijziging te ondergaan, maar wel de tekst. Laudy schreef het stuk nu zo'n 50 a 60 jaar gele den. TOP zal er goed aan doen. bij een volgende opvoering, met een bewerkte tekst te komeneen meer eigentijdse. En. als men weet dal de figuratie niet al te sterk is, dan kan men die in een stuk als de „Paradijsvloek" net zo goed achter- wege laten. Ze wordt anders al gauw een storend element. Lof voor de regie, waarin wij geen noemens waardige fouten konden ontdekken en voor organist Bram Martijn voor diens sfeervolle bgeleiding. J.L. WOENSDAG 30 APRIL Kikkerpolder: Voetbalinterland Ned.- Schotland (amateurs) 14.30 uur. Voorm. Belastingkantoor Br eest raat „Step Inn", 10.00-24.00 uur. Stadhuis: Receptie door burgemees ter t.g.v. Koninginnedag. 12.00 uur. DONDERDAG 1 MEI Schouwburg: Blijspel „Er zit een haar in mijn soep", 20.00 uur. Imperium: „Een slok aarde" door to neelgroep Imperium, 20.00 uur. Lakenhal: Concert Colloquium Musi- cum, 20.15 uur. Eigen Huis": Receptie voor „exter nen" t.g.v. opening verenigingsgebouw. 17.00 uur. VRIJDAG 2 MEI Schouwburg: Blijspel „Er zit een haar in mijn soep", 20.00 uur. ZATERDAG 3 MEI Imperium: „Een slok aarde" door to neelgroep Imperium, 20.00 uur. Besturen bejaarden tehuizen kappen PPR -actie af ZILVER VAN ORANJE NASSAU Grote trouw en toewijding in vele functies Mej. M. J. Blankenstijn, die gister middag in een feestelijke samenkomst in Old Dutch het feit herdacht, dat zij voor vijftig jaar bij de Wasserij Spronk (Gebr. Vasen) in dienst trad, moet het wel even hebben geduizeld toen zij aan het eind van een geanimeerde receptie haar jubileumbalans opmaakte. Een Koninklijke onderscheiding (in zilver), de gouden medaille van de Ned. Maatschappij van Nijverheid en Handel ganda-actie onder de bewoners bejaardentehuizen in Leiden. De PPR- afdeling had reeds mej. Annie Kessel, lid van de Tweede Kamer en gespecia liseerd in het bejaardenprobleem, bereid gevonden een aantal Leidse bejaarden van enige bejaardentehuizen medewer king was toegezegd, is het plan op het laatste moment afgeknapt door de be de andere vonden een bezoek van mej. Kessel niet zo nodig of gaven als argu ment op: „liever geen politiek in ons In voormalig pand v. d. Koning Hij-herenmode nu ook in Leiden straat/hoek Donkersteeg (voormalig Leidse Wollendekenhuis van De Ko ning), een van. de grootste vestigingen van het Hij-concern in Nederland ge opend. De Hij-organisatie, een naamloze vennootschap die 7 jaar geleden in Am sterdam werd opgericht, is exploitante van 28 filialen in (3e heren- en jongens- modesector. De organisatie is daarmee het meest expansieve filiaalbedrijf in de heren mode detailsektor. Het interieur van de zaak aan de Haarlemmerstraat is ingedeeld in de „Shop in Shop"-style (5 winkels in één), welke verdeeld is in a. classic-shop, b. university-shop (avanti), c. sport-shop, d. shirt- en pull-shop en e. ,,Jij"-shop. Deze laaste winkel, waarin alleen jon- genskleding wordt verkocht heeft een eigen ingang. Een novem in het nieuwe winkelpand is een transporteur, waarop de verkochte goederen vervoerd worden en welke vol ledige zichtbaar voor de consument door het gehele bedrijf loopt. Hij-herenmode behoort qua prijzen tot de middenklassse. (met vererend getuigschrift), een diplo ma van de R.K. Nationale Bond van Wasindustrieelen, een gouden armband, twee enveloppen met inhoud en daartus sen door nog enkele kleine geschenken werden haar aangboden. ijn, die als dertienjarig meisje haar werkzaamheden bij de was serij begon, bediende aanvankelijk de mangel, waarna haar het strijken van jassen en broeken werd opgedragen. Van 1946 tot 1950 was zij boorden- en gor dijnenstrijkster, om daarna als jassen- perster de vijftig Spronkjaren vol te maken. Burgemeester Van der Willigen, die de lange rij van „Vasensprekers" open de, memoreerde de grote trouw van mej. Blankenstijn aan het bedrijf, waar in zij zulk een gevarieerde arbeid heeft verricht en deelde mee, dat het H.M. de Koningin had behaagd haar de zilveren e re-medaille verbonden aan de Orde van die i De vertraging by de realisering van de sporthal op het MOC-terreln werd door de Voorschotense raad met teleur stelling vernomen. Baron de Vos van Steenwijk (VVD) becijferde dat dit een nadeel voor de gemeente betekent van minstens f 60.00(1,— omdat geen aan spraak gemaakt kan worden op de dub bele onderwysultkering. Wethouder Ies- tra (PC) zag het wat minder somber. Het college van b. en w. heeft gestreefd naar het gereed zyn voor het onderwys van deze hal omstreeks september. Het bleek dat om deze termijn waar te ma ken veel extra uren betaald zouden moe ten worden, waardoor de bouw aanzien lijk duurder zou uitvallen. De sporthal De bijdrage in kosten Leidse vuilver brandingsinstallatie voor 1969 is veel hoger dan geraamd. De raad had er moeite mee en vroeg nogmaals met klem een ontwerp "gemeenschappelijke rege ling van de gemeente Leiden los te peu- waar hebben kunnen maken van de ir het vooruitzicht gestelde plannen. D< controle heeft ergens gehaperd Schattingsfout Mr. Engel (VVDi constateerde dat door de dienst in Leiden een schattings- het ird voerde en een enve- 3 aanbood, schonk even- an de vele functies, die beidsprestaties van de jubilaresse die lopen en waarbij zij grote accuratesse aan de dag legde. Dank voor zoveel trouw en toewijding... Mevrouw M. C. Vasen-Hoogerduin haalde als oudste fir mant enkele herinneringen op over ..Marie, die steeds op haar post was en die kon goochelen met een strijk plank." Zij verraste haar met een gou den armband. De heer J. J. Vasen, even eens in de directie opgenomen, had evenzeer veel waardering voor de ar beidsprestaties van de jubilaress.e die hij verblijdde met de gouden medaille en het vererend getuigschrift van de Ned. Maatschappij van Nijverheid en Handel. De vijfjarige Monique Vasen sloot zich hierbij in rijmvorm aan. In gelijke geest voerden hierna het woord de heer K. Neuteboom, die namens het personeel een enveloppe met inhoud aanbood en de heer Foks, oud-boekhou der. Mevrouw Vasen-Hoogerduin, die hierna nogmaals aan het woord kwam, richtte zich nu tot de heer H. van Dijk, hem dankend voor de hulp, waarmee hij haar onlangs overleden echtgenoot steeds had -omringd. Een polshorloge onder streepte deze dank. Na de receptie verplaatste de feest vreugde zich naar Hotel Toor in Alphen aan den Rijn, waar directie en staf zich Bevolkingsonderzoek op tuberculose Volgende week onderzoek in het paro chiehuis Maria Gijzensteeg 1 (naast Overdekte Zweminrichting) op: Voor de behandeling van ongevallen is het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhulsen vrtjdagmid- dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur (dan St.-Ellsabeth-ziekenhuls). Gediplomeerde zusters „Endegeest" onderstaande kandidaten het Eenheids diploma E.H.B.O.: zrs. H. J. ter Beest, A v. Kruistum, M, Boddé, K. J. M. Note- boom, C. H. Comter, L. C. Prade, F. B Dantuma, A. Y. Doppert, M. M. Vermeu len, M. J. v. Zijderveld en de brs.: /elende zaak. Volgens c»n- Voorschoten betalen. Een gemeenschappelijke regeling moet er ko men, dan is er tenminste ook door Voor schoten een bepaalde vorm van con trole mogelijk. Hoewel b. en w. van Leiden schrifte lijk toegezegd hadden in het eerste kwar taal van 1969 met een ontwerpvoorstel te komen, is dit uitgebleven en b. en w. hebben in Leiden en zag niets In Iet. voorstel van mr. Engel om contact t« gaan leggen met andere vuilverbran dingsinstallaties zoals de VAM. in „Noord-Hofland" wordt terdege r ning gehouden met gebruik van cfeze grote ruimte voor algemeen gebruik als bijvoorbeeld een wijkgebouw. Deze toe zegging deed wethouder Iestra (PC) in antwoord op vragen van de WD en KVP. Aan het begin van de vergadering deelde de voorzitter mee. dat tijdens de vorige raadsvergadering het raadslid L. Meijer (BP) officieel met kennisgeving afwezig was. Door een fout was dit nitt ter kennis gebracht van de voorzitter. De heer Meijer is ziek en verblijft ia ,So what" toont felle contrasten in De Waag Met een kleine toespraak rijk en urm in de wereld tegen elkaar afwegend, heeft de heer Olson, vertegenwoordiger van de Zweedse ambasade in ons land, gistermiddag in het Waaggebouw te Lei den de tentoonstelling „So What" ge- Het is een sobere expositie, samen- j gesteld door een groep Zweedse techno- I logen uit Gothenburg, die in vele landen I j aandacht vraagt voor de hongerende Ireigende overbevolking in vele werd bijgewoond door burgemeester mr. G- C. v.d. Willi gen, werd een filmpje over ruimtelijke ordening getoond, met de titel „Flat neurose". Ook dal was een verlengstuk van wat deze uiterlijk simpele tentoon stelling, maar met een veel diepere in houd, te zien geeft. De samenstellers onthouden zich niet van het onthullen van schokkende fei ten wat de toekomst betreft, als alles zo beeld van de huidige wereld de toekomst, bij de Zweedse t ling So whatin het Leidst doorgaat zoals het nu loopt in de we reld. Ze maken dat in de expositie voor al duidelijk door het naastelkaar plaat sen van contrasten, waarbij een sterk ondervoed negerjongetje naast voorbe hoedmiddelen niet ontbreken. De titel is als een beschuldigende vin ger naar dat deel van de mensheid, dat in zijn welvaartsroes schouder ophalend aan deze schokkende feiten voorbijgaat. Mej. T. J. Semplonius inspectrice in het kleuteronderwijs Tot inspectrice van het kleuteronder wijs met als standplaats Leiden is be noemd mejuffrouw T. J. Semplonius, conrectrix van de afdeling I (kleuteron derwijs en eerste tot en met vierde leer jaar basisonderwijs) van de openbare scholengemeenschap in Utrecht. Mej. Semplonius, die thans 45 jaar is, begon achtereenvolgens werkzaam in Sneek, Baarn en Utrecht. Gedurende een jaar werkte zij ook op IJsland bij een groep gehandicapte kinderen. Geveilde percelen In het Venduhuis der notarissen wer den de navolgende percelen geveild. T.o.v. not. M. P. Kaptein te Leiden: Woonhuis Oude Vest 231 voor 10.550,- Koper: G. Nouwens q.q. T.o.v. not. Mr. S. M. Brandenberg: Woonhuis Kort Galgewater 2 voor 35.500,-, koper Mw. Zanoni q.q. Woonhuis Levendaal 106/8 voor 17.280, koper G. Nouwens q.q. T.o.v, Not. F. K. Lagerwey: Villa Zuid- buurtseweg 42, Zoet voor 63.000,-, ko per: Meybaum q.q. Woonhuis Leidse- weg 556, Voorsch. voor 42.200,-, koper C. L. Mulders, Fabriek Voldersgracht 23 voor 43.400,-, koper J. v. Iterson q.q. Pakhuis c.a. Korevaarstr. 13/5 voor 34.200,-, koper H. D. v. Weizen q.q. Woonhuis Valdezstr. 11 voor 12.200,- koper J. Th. Appel q.q. Bergplaats c.a. Groenesteeg 19 voor 10.900,-, koper E. J. v. Starkenburg q.q. Huis 5e Binnen- vestgr. 1 voor ƒ3950,-, koper E. J. van Starkenburg q.q. „Hetze" tegen raad over sloop boerderij in Rijnsburg Hel Rijnsburgse raadslid Van der Mey heeft zich in de gemeenteraad nogal kritisch uitgelaten over de voor genomen sloop van een boerdery aan de Katwijkse weg in Rijnsburg. HU bracht dit reeds Ier sprake aan liet begin van de raadsvergadering, bij het ik het nu maar even doen," zei hij. Er waren namelijk diverse ingekomen stuk ken en andere kritische geluiden betref fende de sloop van die boerderij tot de raad gericht. Burgemeester B. H. Koomans vond deze kritiek 'n ongemotiveerde en onver diende hetze tegen het beleid van de raad. De heer Van Egmond stelde zich achter hem. „Hier worden op unfaire manier verdachtmakingen gelanceerd, Camera: Jungle boek (a.l.) (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorst, do. - vr. - zat. 23.30 u. Spion aan de muur (18 jr.) Lido: Goldfinger (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Playtime (a.l.) Dagelijks en zondag 2.00 en 8.00 uur Studio: Hour of the wolf (18 jr.) (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 urn- Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trionan Louis de Funès als taxichauf feur (a.l.) (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Rex: Zo schieten de Schotten in Texas (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur Nachtvoorst, vrijd. - zaterd. 23.30 uur Scandali Nudi (striptease danseres sen) (18 "jr.) T Korreltje ...PUNT... LEEUWARDEN, 25 APRIL. KAAS: Commissienoteringen (in per kg): Goudse kaas 3.15; Edammer kaas 2.92; broodkaas 2.92. handel kalm. TER AAR, 25 APRIL. GROENTE: Sla I 13-21; Sla II 13; bloemkool 79 p. stuk; witflof A 1,60-1,71; witlof B 1,65; witlof afwijkend 75-98; spinazie 1,00- 1,10; postelein I 69-95; postelein II 79- 92; rabarber 75; aardappelen 20-22 alles per kg; radijs I 22-30; radijs II 16-22; selderij 4 per t 175-185; v. d. Eerde 165-175; Pink Attraction 200-225; Paris 150-185; Pru nus 185-220; Kees Nelis 175-200; Apel doorn 190-225; Aladin 400-450; Hollands Glory 220-235; Guido Snick 175-185, p. bos; div. snijbloemen: Anthurium 125- 250, Gerbera 24-49; Irissen 20-35, per stuk; Orchideeën 75-125; Amaryllis 20- 28 per kelk; Chrysanten 275-350; Ane monen 48-80; Hyacinthen gesneden 25- 35, alles per bos. Anjers: Witte Sim 15- 30; Rode Sim 25-41; Roze Siiii 25-40; Crowly Sim 20-37; Dusty Sim 25-45; Arthur Sim 15-35; G. J. Sim 20-36; Se lecta Sim 25-44; Keever Sim 25-40; Es- perance 25-38, per stuk; Rozen: Bacca ra 40-65; Carol 20-25; Garnette 18-24; Zorina 20-30. alles per stuk; Freesia: Golden Yellow '00-150; White Swan 120-160; Stockholm 100-130; Apollo 175- 225; alles per bos; Narcissen: Carlton 170-250: Golden Harvest 200-320; Af lame 250-350; Fortuna 200-340, alles per 1 A2 2.80-8.90, BI 13,70-17,10, B2 2.10-5,70, Cl 7,40-7,70, C2 1,40-3,70. andijvie 93, prei Al 41-44, A2 32, BI 33-34, rabarber 65-76, spinazie 72-74, tomaten (per bak je a 6 kg.): Al 13,90, Cl 12,90, CC1 10,40, uien (per kist) 1,20-5,10, radijs (per bos) 39, witlof 29-140, selderie (per bos) 13. Aanvoer waspeen 191.000 kg.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4