Morgen start actie voor Dienstencentrum Leiden Medewerking van melkhandel Burgemeester opgenomen in BIOSCOPEN Confrérie des Vinophiles Leidse agenda Winnaars Gaudeamus- Concours concerteerden in Lakenhal Leidse belastingambtenaren gaan de „Paradijsvloek St. Antoniuskerk opvoeren in DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 23 APRIL 1969 „ZELFSTANDIG ZONDER ZORGEN" Alle krachten zullen in de komende weken worden bebundeld om Leiden op korte termijn aan een dienstencentrum te helpen. Onder het motto drie maal Z Zelfstandig Zonder Zorgen gaat met ingang van morgen deze actie van start. De onlangs opgerichte Stichting Dienstencentrum heeft de Leidse melkhandel bereid gevonden om op dit dienstencentrum in te haken. Als uw melkleverancier morgen langs komt kunt u bij hem voor één gulden een Z.Z.Z.-insigne kopen. Bij een eenmalige aankoop behoeft u het niet te laten, want de Stichting rekent ter op, dat aan deze actie iedere Leidenaar te rekenen vanaf zes jaar meedoet. De opbrengst van deze actie, die circa één maand zal duren, is bestemd voor het vormen van een stichtingskapitaal. L' 1 Camera: Jungle boek (a.l.) j Dienstencentra in verschillende delen van de stad De Stichting wij schreven daar reeds uitvoerig over stelt zich ten doel om in verscheidene wijken van de stad dienstencentra te vestigen, waarin, onder deskundige leiding, t.b.v. bejaarden en/of hulbehoevenden al die diensten en voorzieningen worden ondergebracht, die zij nodig hebben om hun zelfstandigheid zoveel mogelijk te handhaven. Men gaat daarbij van de gedachte uit, dat zelfstandigheid een groot privilége is, dat zoveel mogelijk -handhaafd dient te blijven, maar dan moet dit ook een zelfstandigheid zijn, welke zonder zorgen kan worden tegemoet gezien. Vandaar het motto •an de komende actie: Zelfstandigheid (blijven) Zonder Zorgen. Coördinatie Bij hei, stchtingsbestuur is het stre ven erop gericht om een goede coör dinatie tot stand te brengen van alle Bevolkingsonderzoek op tuberculose Volgende week onderzoek in het paro chiehuis Maria Gijzensteeg 1 (naast Overdekte Zweminrichting) op: Molenmuseum „De Valk" dagelijks geopend van 10-17 uur; zaterdag van 13-17 uur; maandag gesloten. WOND- EN NACHTDIENSTEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. WOENSDAG 23 APRIL Schouwburg Toneelgroep Globe: „Ceremonie voor een vermoorde neger". 20.00 uur. Gebouw Steenschuur Leidsche Ver. v. Postzegelverzamelaars. 20.00 uur. DONDERDAG 24 APRIL Gebouw Hooigracht 5 Vervolgscur- sus EHBO „Peerke Donders". 20.00 uur. Schouwburg Toneelgroep Globe: „Ceremonie voor een vermoorde neger". 20.00 uur. Gebouw Staalwijk Ledenvergade ring DEV. 20.00 uur. Ant. Clubhuis R.K. Bond van Be jaarden en Gepensioneerden. Toneel avond. 19.30 uur. Imperium „Een slok Aarde". 20.00 VRIJDAG 25 APRIL De Burcht Verg. KVP-afdeling Lei den. 20.15 uur. Zomerzorg Kynologenver. „Rijn land". 20.15 uur. ZATERDAG 26 APRIL Imperium „Een Slok Aarde". 20.00 Zuiderkerk Concert Jeugdkamer- orkest Leiden. 20.00 uur. Molenmuseum De ValkVer. „Oud Leiden". 14.00 uur. De Burcht Toneelavond DOB-DOS. 20.00 uur. Warenmarkt. Voorlichting Pol. Par tij Radik. 10.00 - 16.00 uur. Voor de behandeling van ongevallen Is het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuis) en vrijdagmid dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur (dan St.-Elisabeth-ziekenhuis). Burgerlijke stand op deze doelstelling gerichte activitei ten, die nu reeds in diverse wijken van de stad door kerkelijke, particu liere en overheidsinstanties worden uit geoefend. Voor de verdere ontplooiing van het werk zal veel afhangen hoe Leiden op deze driemaal Z-actie reageert. Alle pogingen, die thans centraal in het werk worden gesteld om nu eens iets daadwerkelijks te doen voor bejaar den en/of hulpbehoevenden, kunnen slechts dan succes hebben indien ieder zijn/haar steentje in de komende we ken bijdraagt. Hier geldt nu eens de jeugd voor de ouderen, de sterken voor de zwakken. Indien de actie gunstig verloopt ligt het in de bedoeling om medio septem ber met de dienstverlening te starten. Vermoedelijk in één van de ruimten van het Leidse Volkshuis. Zij 't dat dit een noodoplossing is. Een centraal gebouw blijft de initiatiefnemers voor ogen staan. Sluimerende initiatieven, die op deze hulpverlening gericht zijn en b.v. leven in de kring van jeugdverenigingen, scholen en de studentengemeenschap, kan men melden op de Witte Singel 63, tel. 33790. Zelf denkt het actie comité aan het organiseren van een culturele avond in „De Lakenhal" en b.v. het houden van een openlucht manifestatie. Vooralsnog is het woord (de daad) aan de Leidse burgerij, die nu eens voor 'n object dicht bij huis haar offer zin kan tonen. Morgenochtend reeds bij de melkboer Koninklijke onderscheiding voor P. v.d. Velden VEERTIG JAAR BIJ KLEUTERONDERWIJS Donderdag 24 april is zuster Alphon- sus 40 jaar bij het kleuteronderwijs, waarvan ruim 30 jaar in Hillegom. Reeds ruim zeven jaar ligt haar werk terrein in de St.-Jozef-kleuterschool en is de a.s. jubilaresse in „Bloemswaard" woonachtig. De feestviering blijft mor gen beperkt tot de school. Het zal dit jaar ook 40 jaar geleden zijn, dat de Eerwaarde Zuster Alfonsa Bakker in haar kloosterorde werden opgenomen. In verband met de televisie-uitzen ding van Spartak Trnava-Ajax zal de vervolgcursus van EHBO „Peerke Don ders" op donderdagavond 24 april op het adres Hooigracht 5 geen doorgang vinden. LEDEN ZEGGEN VERTROUWEN OP Bestuur SVLV afgetreden Op initiatief van een aantal leden van de voetbalvereniging SVLV werd in de kantine bij het terrein, gelegen aan de Juliana van Stolberghlaan, een gesloten buitengewone ledenvergade ring gehouden. Het voornaamste agen dapunt, het bestuursbesluit inzake hel niet verlengen van het contract met de kantinebeheerder, de heer A. Knura, leidde uiteindelijk tot een vertrou wensvraag van het bestuur, dat de consequenties trok uit de negatieve uitslag en in zijn geheel aftrad. Voorzitter PP. van Leeuwen be- trurde het, dat men niet eerst op andere wijze met het bestuur, speciaal met de voorzitter, m contact getreden was en onmiddellijk naar het laatste middel gegrepen had. Ook toen men besloten had tót deze vergadering, al dus de voorzitter, moest het bestuur het initiatief nemen bij het samen stellen van een agenda. De leden zagen in deze gang van zaken overigens niets bevreemdends. Huns inziens was deze vergadering de enig juiste olossing. Na de discussies meende het bestuur, om verdere uitweiding over detail kwesties te vermijden, formeel het ver trouwen van de 72 aanewizge stem gerechtigde leden te moeten vragen. Van tevoren stelde de voorzitter uit-H|__ drukkelijk, dat het gehele bestuur j ingeluid door het in één koene teug ledigen (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorst, do. - vr. - zat. 23.30 u. Morgan, a sui table, Case for treat ment (18 jr.) Lido: Goldfinger (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Ortega, de killer (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 on 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Hour of the wolf (18 jr.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trionan Louis de Funès als taxichauf feur (a. 1.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Rex: Zonde, die goed betaald wordt (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur Korreltje ...PUNT. eventuele gevolgtrekkingen ken. Met overgrote meerderheid gaf men in de volgende stemming te ver staan het bestuursbeleid niet te kun nen onderschrijven, hetgeen tot boven vermeld gevolg leidde. Bestuur en leden hielden het hoofd koel en de voorzitter verzocht een aantal leden, ten einde niet in een lange impasse te geraken, zich beschik baar te stellen om een nieuwe leden vergadering voor te bereiden met het oog op het formeren van een nieuw ebstuur. Er werd een commissie van zeven leden samengesteld en besloten binnen vier weken opnieuw te verga- dren .Drie leden uit de commissie, de heren H. vah Veen, P. v. d. Geest en H. Lamboo, zullen het contact onder houden met het afgetreden bestuur, dat in de overbruggingsperiode de lopende zaken zal blijven behartigen. Bouw Sporthal B. en w. van Voorschoten delen de raad mee, gestreefd te hebben de sport hal op 16 september van dit jaar voor gebruik te kunnen opleveren ten behoe ve van het gymnastiekonderwijs, zodat geprofiteerd zou kunnen worden van i enorme bokaal De „Quinzaine" is een veertiendaagse actie, op touw gezet door de Inco; deze inkooporganisatie van 35 comestibleszaken in Nederland, wil gedurende veertien dagen de Franse delicatessen, in het bijzonder kaas en wijn, propageren. „De wijn moet gedemocratiseerd worden, met behoud echter van de romantische sfeer," aldus een van de Inco-leden. In die romantische ambiance werden drie nieuwe leden opgenomen in de Confrérie des Vinophiles, onder wie de burgemeester van Leiden, mr. C. G. van Willigen. Hij legde de wijneed af, kreeg het erelint om. en mocht een slok nemen werd de eed door het aanraken van een dubele onderwijsuitkering gymnas tieklokalen over 1969. Gebleken is dat deze datum alleen maar haalbaar is ten koste van een vrij aanzienlijke verhoging van de aanneem- som. De extra kosten, zoals overwerk e.d., wegen niet op tegen het voordeel van een hogere onderwijsuitkering. Het gebouw zal nu eerst in december van dit jaar gereed kunnen komen, mits de gunning voor de bouw deze maand ge schieden kan. B. en w. vragen de raad een krediet van f56.300,— beschikbaar te stellen voor een aantal voorzienin gen rondom de sporthal, zoals het aan leggen van tegelpaden, riolering en groenvoorzieningen „MUZIEK VAN DEZE TIJD" De 65-jarige heer P. der Velden heeft gistermiddag de zaak waar hij 50 jaar geleden als hulp op de druk kerij in dienst trad, uit handen van burgemeester G. C. van der Willigen de zilveren medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, ontvangen. De heer Van der Velden vierde zijn 50-jarige jubileum bij de N.V. Druk kerij J. J. Groen en Zn. en nam daar van tegelijk afscheid. De jubilaris kent het bedrijf van haver tot gort. De laatste jaren werke hij als chef van de expeditie, waarmee hij een on afhankelijke post bekleedde. Bij zijn collega's is hij bijzonder gezien om zijn altijd zonnige humeur en werklust. „Het geluk kwam ook voor u door de druk," merkte burgemeester v. d. Wil ligen op, die mevr. Van der Velden in zijn dankwoorden betrok. „Piet, we vinden het ontzettend jammer dat je niet blijft", zei de heer G. Groen. „Jouw verdwijnen zal een leegte brengen op de zaak." Naast de gebruikelijke envelop schonk hij zijn werknemer namens de- familie Groen, die grotendeels bij de uitreiking aan wezig was, de draagmedaille bij de koninklijke onderscheiding. „En kom nog eens een kopje koffie halen," voeg de de heer Groen er aan toe. Stichting Woonvormen studeert op Merenwijk De voorlichtingsbijeenkomst van de Stichting Nieuwe Woonvormen en kele maanden terug voor de afdeling Leiden van de P.v.d.A. is onlangs gevolgd door een nader oriënterend gesprek met wethouder C. J. Piena en ir. H. Vos, directeur van Gemeente werken. De Stichting Nieuwe Woonvormen, ieuwe woon- Geboren: Wike. z.v. H. Pouw en A. M .van Schie; Gysbertus A.. z.v. J. Dreef en J. S. Keereweer; Petronella F. M„ d.v. W. Mensen en F. J. M. van Dam; Catharina A., d.v. H. J. Motto I (ije ecn doorbraak en C. H. van der Meij; Sonja E.. d.v. v-ormen wil, waarmee de eisen van J. A. Kokshoorn en G. E. van der Ham: modern en comfortabel wonen opti- Aartje J., d.v. W. ten Brinke en A. i maal benaderd worden, bestudeert v. d. Berg; Ronaldus C.. z.v. C. A. thans of het mogelijk is een deel van Meeuwissen en A. M. G-. Semp; Mi- i de Merenwijk te bebouwen volgens randa O. E., d.v. H. Eeland en C. W. haar ideeën. De Stichting beperkt zich de Heij; Marcel, z.v. H. J. Gijsman en i tot een deel van de Merenwijk. Y. Broeksema; Yvonne C. M.. d.v. L. A. Droogh en C. C. B. de Veld; Ray mond R„ z.v. R. Hogetoorn en M. H. C. Ros; Dirk T., z.v. C. de Zoeten en T. N. Kikstra; Arie J.. z.v. C. Hoogen- doorn en G. G. Starink. Gehuwd: I. J. Alphenaar en H. Lens. Overleden: F. Korpershoek, 70 jaar. echtgenote van W. RavensbergenJ. A. de Zwaan, 70 jaar, echtgenote van B. A. Cassee; J. Heemskerk, 59 jaar, man; A. van der Spree, 84 jaar, man; C. Seriier. 78 jaar, echtgenote van M. Tonkes; W. van Barneveld, 57 jaar, wouw; E. Maat. 80 jaar, echtgenote van C. G. de Jong. ruimte is voor 350 eengezinswonin gen in de gepremiëerde sector-wonin gen die volgens de huidige prijsnormen eon maandelijkse huur van 200.- tot 240.- doen. Wethouder Piena deelde dit gister avond mee op een bijeenkomst van de P.v.d.A.-afdeling Leiden. Op deze ver gadering werd ook medegedeeld, dat de P.v.d.A.-leden zich op 6 mei kun nen uitspreken over het bestuursstand- punt ten aanzien van het sluiten van een stembusakkoord met PSP en PPR voor de gemeenteraadsverkiezingen in 1970. Jan Musch jrn Ko van Dijk speelden bet voor bet laatst Plaats van handeling: de kantine op de bovenste etage van het belas tinggebouw aan het Stationsplein. Aan het woord hoofdcommies M. Wolvers „Niet naar dat graf. Wanneer mijn geest in droom maar ijl gesluierd zijn nachtelij ken paradijsgang maakt. Dan zie ik Abel op zijn zwerftocht. En achter hem de honderdduizend Abels, die dolen op een paradijs- gedachte. Maar op hun doolweg jamrend sterven. dood. Wolvers, een rustige vijftiger, drukt beide handen op het grijze formica van de kantine-tafel en kijkt zonder te zien naar de drukte van het der tig meter lager gelegen Stations plein. Op het spooremplacement rij den treinen af en aan. Lichte sluiers mist hangen over de stad. „Dit", zegt de heer Wolvers, voor zitter van TOP, de toneelvereniging van de belastingen, „dit is het. Hier van heb ik altijd gedroomd. Om dit, „De Paradijsvloek" van Alfons Lau dy ooit nog eens op te voeren en zelf Adam te spelen". En hij vertelt over het stuk, waar in hij als Adam nu dertig jaar gele den meespeelde. Dat was in het openluchttheater van Boxmeer. Ik was erg bang, dat ik de opvoe ringsrechten niet zou krijgen. Ge lukkig zijn die van de week toch nog afgekomen. Van Laudy mocht het stuk alleen opgevoerd worden als hij er zeker van was, dat het goed op gevoerd werd. Hij had het zelf na melijk in beheer. Het stuk is nooit officieel uitgegeven. Het manus cript heb ik dan ook nog van vroe ger. dat heb.ik altijd bewaard. De heer Wolvers leidt, sinds hij bij de belastingen in Leiden werkzaam is de toneelvereniging TOP. Tot nu toe weiden altijd die stukken opge voerd die het altijd wel doen als „De ingebeelde ziekte" en van Molière „De herbergierster" van Goldini. Vrijdag a.s. moet het hoogtepunt uit het bestaan van de vereniging komen. Dan wordt „De Paiadijs- vloek" in de St.-Antoniuskerk op gevoerd. Waarom in een kerk.' Wolvers: „Dat is de meest ge schikte plaats ervoor. De schouw burg is te klein om al de mensen die wij verwachten een plaats te bieden en de Stadsgehooïzaal is te duur. Bovendien was de kerk in de middel eeuwen ook niet het culturele cen- Ging de leiding van de Sint-Anto- nlus er direct mee akkoord? de ,J>ar„di)s- Wolvers: „In de Sint-Antonius zijn ze nogal progressief. Jaren geleden, toen ik met mijn plannen aankwam bij pastoor Commandeur, vond die het al een goed plan. Pater Renirie was ook direct enthousiast en gaf meteen zijn toestemming". De Sint-Antoniuskerk ligt de laatste tijd nogal in de experimen tele sfeer. Wolvers: „De sfeer is In de St.- Antonius voor „De Paradijsvloek" juiöt uitermate goed geschikt. En de akoestiek is goed. In de Harte- brug bijvoorbeeld had het nooit ge- Op de uitvoeringen van TOP ko men in de regel ruim 100 man pu bliek. Waarom werden er nu wel 'n vijfvoud daarvan verwacht? Wolvers: „We hebben op de be lastingen een grote campagne ge voerd. De personeelsvereniging is hier zo verdeeld. De ene afdeling kaart alleen maar, de andere afde ling houdt zich weer alleen bezig met sjoelen en weer een andere heeft alleen belangstelling voor films. Wij willen nou eindelijk eens alle leden van de p.v. bij elkaar brengen. Dat komt de sfeer in het gebouw ook ten goede. Na een eerste onderzoek bleek, dat de belangstelling niet zo groot was, maar nu begint het los te ko men. Niet alleen de belastingambte naren kunnen komen, maar ook fa milieleden en kennissen. Vooral de ouderen onder de ambtenaren hier beginnen er nu reclame voor te ma ken. Die zeggen: oh, voeren jullie dat stuk op van Jan Musch en Ko van Dijk. Dat is goed. Dat hebben we al eens gezien in het Leidse plein theater, zo'n dertig, veertig jaar ge- Als Laudy nog leefde, denkt u dan. dat hij toesteming voor de opvoering 'zou geven? Wolvers: „Hij zou zich misschien in zijn graf omdraaien. Wij doen het met slechts een kleine dertig man. In Boxmeer deden we het indertijd met veel en veel meer. Wel 200. Mensen en dieren. De figuratie bij voorbeeld heb ik gerecruteerd uit de beatafdeling. die wij hier op de be lastingen hebben. Bie jongens zijn natuurlijk niet zo geroutineerd, maar dat geeft niet. De tekst is ijzersterk. Het is nog van dat oude gespierde proza. Het gaat over de dood. Waar om slaat de ene mens de andere dood? Daar zijn we allemaal bij be trokken. Dat moet wel aanslaan". Heeft het personeel er nog wel behoefte aan om via een personeels vereniging een toneelstuk te zien? Ze zien elkaar elke dag en dan ook 's avonds nog. De heer Wolvers: „Ik geloof van wel. De p.v. is er om een prettige werksfeer te scheppen. In en buiten de dienst. Want laten we eerlijk we zen. Niemand is op de belastingen komen werken, omdat hij er zo'n zin in had. Hij is er altijd wel op een of andere manier toe gedwongen ge weest. Ik kan me niet voorstellen, dat iemand uit overtuiging belas tingambtenaar is geworden. Ons werk is vrij duf. En daarom is een prettige werksfeer zo belangrijk". Wat denkt u van a.s. vrijdag? De heer Wolvers: „Ik heb nog een angst. Dat- het stuk lachertjes op gaat wekken ii\ de kerk. Dat zou jammer zijn. Het effect zou dan he lemaal verloren gaan". de muziek is er Wat Bach in zijn tijd met muziek deed, de vertrouwde majeur-vormen in mineur zetten, kon men toen zeer zeker pro gressief noemen. Door echter elk mu ziek weer in majeur te beëindigen bracht hij zijn vindingen op acceptabele wijze aan de man. De hedendaagse componisten gaan met het zoeken naar nieuwe vormen echter veel verder. Een muziek-element als ritme, één der nottdpijle'rs, waarop het geboiiw der muziek is opgetrokken, wordt volkomen verwaarloosd, terwijl de ordening van klank en toon een dermate grote wijzi ging ondergaat, dat van een melodie nauwelijks sprake meer is. Geen wonder, dat deze nieuwe vor- nog weinig aanhang vinden. De niet over verwonderd hebben, dat zijn „Violin Konzerte" en „Verklaerte Nacht" als zijn meest beroemde werken de geschiedenis ingingen daar deze naar algemene muzikale maatstaven gewoonweg het meest acceptabel wa- ganiseert evenwel sedert 1963 in samenwerking met het Utrechts Con servatorium jaarlijks een internationaal concours voor vertolkers van deze mu ziek. De stichting beoogt daarmee de jonge instrumentalisten meer te inte resseren in de hedendaagse muziek. Prijswinnaars van het Gaudeamus- Concours 1969 concerteerden dan gister avond in de Lakenhal, onder auspiciën van K O en het LAK. Het gezelschap bestond uit de Poolse violist Robert Szreder (3e prijs), die werd begeleid door zijn landgenote Maria Nosowska met werken van Schönberg, diens pupil Webern, Penderecki en De Leeuw. Het meest opmerkelijk waren de „po- lystructures" van De Leeuw, waarbij iedere toon in 7 micro-tonen is verdeeld. De partituur, welke door drie muziek- lessenaars moest worden ondersteund, deed dan ook meer denken aan een landkaart. Verder was er het Tsjechische duo Richard Vandra (cello) en Stanislaw Zamborsky (piano), die werken van Webern, Bon en Straesser vertolkten, waarbij opviel, dat bij de cello de groot ste vaardigheid van de rechterhand moest komen, de stryk-technlek dus. Eerste prijswinnaar Frank van Koten speelde hobo-stukken van Grabowski, du Bois en Dobrowolski, welke laatste een geheel nieuw element aan de toch al zo evolutionaire gang van zaken in de muziek toevoegde, n.l. elektronisch opgewekte geluidseffecten. „Begeleid" speelde Van Koten „Musik für Tonband und Hobo" op technisch zeer begaafde wijze, doch begrip van deze muziek kon hij niet overbrengen. De andere artiesten konden dit overi gens ook niet. daar het de enorm lyri sche muziekstukken ontbreekt aan zo wel een ritmisch als een harmonisch verband. Men had er goed aan gedaan om ter afwisseling wat meer conventio nele muziek te brengen, daar het expe rimentele karakter van déze muziek veelal op het technische vlak lag. hetgeen de gemiddelde concertganger logischerwijs voor vraagtekens doet staan. Godfried Bomans zal dit jaar de her denkingsrede in de Marekerk houden ter gelegenheid van de Dodenherdenking. De bijeenkomst is zondag, 4 mei, om 7.30 uur. Na de Herdenking in de kerk volgt een stille tocht naar het monument bij molen De Valk. Echtp. Kool-Lam 50 jaar getrouwd Hel echtpaar A. M. Kool en S. Kool- Lam vierde gisteren het 50-jarig hu welijksfeest. He heer S. Kool (74) is geboren in Zevenhoven, de bruid (72) in Nieuwveen. Na hun huwelijk vestig den de heer en mevrouw Kool zich in Boxtel en behoorden tto de nering doenden van dit stadje. In 1950 werd Boxtel verwisseld voor Voorschoten en gedurende bijna tien jaar hebben zij het levensmiddelenbedrijf-annex-melk- handel langs de Leidseweg voortgezet. Thans is dit bedrijf overgenomen door de familie Van Velzen. Uit het huwelijk zijn zes kinderen geboren, vier jongens en twee meisjes, en er zijn als 14 kleinkinderen. Twee jongens wonen nu Australië en 1 in Amerika. Ter gelegenheid van het gouden feest zijn alle kinderen over gekomen en in „De Gouden Leeuw" werd gisteren een druk bezochte re ceptie gehouden.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5