Theo Hoppenbrouwer -12 jaar Mgr. W. van den Ende tot nieuwe deken: Vernieuwing in Dekenaat moet steunen op doorbraak van werknemers, jeugd en wetenschap Deken dr. L. G. A. van Noort ste/t aantal prioriteiten Met collega's in de zielzorg zien waar roeping ligt Knock-out Uithoorn volgt in de slotfase EEN ACCURATE KRACHT (mnl. of vrl.) Punch-Blue Stars zondag in de 5-Meihal Bollencorso tussen 10 en 5 uur van Haarlem naar Sassenheim Jan Leget voorlopig buitenspel Indrukwekkend kerkconcert van „Hosanna" te Alphen TE SASSENHEIM NACHTEGAAL VAN BOLLENSTREEK" 1969 WOENSDAG 23 APRIL 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 9 k ,,lk weet niet of ik uw vertrouwen waard ben. Wel kan ik zeggen, dat ik niet tegen mijn werk in het dekenaat op zie. Ik aanvaard het als een boeiend gegeven," aldus sprak dr. L. G. A. van Noort gisteravond in de Stadsgehoorzaal enkele ogenblikken nadat vicaris mgr. drs. W. M. I. van den Ende namens mrg. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, pastoor Van Noort benoemd had verklaard tot Deken van Leiden. Voor het eerst staande voor zijn dekenaat, door vele vertegenwoor digers in levenden lijve aanwezig, verklaarde deken Van Noort, dat hij op dit ogenblik duidelijk een aantal prioriteiten ziet waarvoor hij zich zal inzetten. Dat is op de eerste plaats het levend maken of het instandhouden van de collegialiteit onder de zielzorgers. wordt in het Dekenaat Leiden een voldoende fantasierijk er. pluriform pastoraal patroon gevonden en is alles ingericht zoals het in deze tijd zou moeten zyn? PERSPECTIEVEN Inhakend op deze vragen stelde mgr. Van den Ende, dat deken Van Noort het zich tot zijn taak moet rekenen een aantal perspectieven te openen. „U ,In deze tijd met zijn vele moeilijk- zult Uw aandacht moeten richten op het heden rond het priesterambt de ge bleken geringe animo voor jhet ambt en de persoonlijke moeilijkheden van veel priesters ishet nodig, dat wfl I samen gaan zien waar de roeping van de priester en ook de kloosterling ligt. Deken Van Noort verzekerde de priesters van het Dekenaat Leiden, waarvan er gisteren velen aanwezig waren, dat zij steeds kunnen rekenen op aandacht en belangstelling voor hun werk en hun persoon. Prioriteit krijgt bij deken Van Noort ook de samenwer king met andere kerken. Met de andere kerken zal een breed vlak van samen werking gezocht moeten worden. Dat brede vlak van samenwerking zal eer der liggen in het grondvlak van de pastoraal dan in het spectaculaire, zoals bijvoorbeeld bepaalde vieringen. „Deze komen vanzelf boven als wij in de pas toraal elkaar kunnen treffen." aldus deken Van Noort. STELLINGNAME leven en het werk i de werknemende oevolking, de jeugd moet uitgenodigd worden de Kerk te ontdekken als een boeiende beweging; met de wetenschap academische wereld dient Volendam vangt klappen van Lubbers goed op (Van onze Sportredactie) Het derde elftal van Volendam heeft gisteravond in de derde ontmoeting van het Zilveren Molentoernooi zich weer even de ploeg gevoeld die drie jaar ge leden aan de Boshuizerkade speelde. Een team dat toen voor de eerste maal de Molen naar Waterland haalde. Een onvermurwbare equipe, die tegen LFC in acht minuten van 1-3 naar 4-3 sprong en ook in andere duels eerst een achter stand scheen te moeten hebben om dan kwiek en vlot naar de overwinning te denderen. Gisteravond leek dat ook weer zo te gaan. Uithoorn, de aantrekkelijk en snel spe lende tweede klasser, die hoogstwaar schijnlijk het komende seizoen temidden van de eersteklassers terug te vinden zal zijn, liep in de eerste helft naar een 2-0 voorsprong. Verdiend, zonder meer. Rudi Lubbers, genoot alle vrijheid van de Noord-Hollandse aanvoerder Cees Kar- regat en buitte die handig uit. De voet ballende bokser, die iedere dag zijn con ditie op peil, houdt werd uitstekend in het spel betrokken. Hij bleef als buiten speler niet uitsluitend aan de vleugel gekleefd maar zwenkte ook meerdere malen naar de spits van de aanval. Toen hij daar na zeventien minuten opdook kreeg Volendam dan ook zijn eerste klap toegediend. Een voorzet nam Rudi ineens op de slof en doelman Jan Visser kon „vissen". Uithoorn haalde na ruim een half uur spelen opnieuw uit. Opnieuw via Rudi Lubbers. Dit keer stond hij echter duidelijk buitenspel. Arbiter T. systemmatisch contact onderhouden teH. Willemse en zijn dwalende assistenten worden. De vicaris van het bisdom zei van mening te zyn, dat de kerkelyke ver nieuwing nog te veel steunt op de in spraak van de middengroepen. Er moet evenwel een doorbraak komen van de groepen, die de samenleving op vitale punten in beweging brengen: werkne mers, jeugd en wetenschap. Voor hij deken Van Noort geluk wenste voor zijn werk in zijn nieuwe funotie, deelde hij nog mede, dat de benoeming steunt op het verlangen van het hele dekenaat, uitgesproken in de verkiezingsprocedure. „U mag er ge rust enige zelfbewustheid aan ontlenen," aldus mgr. Van den Ende. De enkele honderden vertegenwoor digers van het Dekenaat hadden nadat de voorzitter van „het Comité van In geleide", de heer S. Menken, officieel een woord van welkom en gelukwens had gesproken, de gelegenheid persoon lijk kennis te maken met deken Van Noort. Onder de vele aanwezigen be vonden zich ook een aantal wereldlijke autoriteiten in het Dekenaat Leiden: de burgemeesters van Leiden en Voor schoten, mr. G. C. van der Willigen en de heer L. de Kool, alsmede wethouders van Wassenaar. knepen echter de ogen dicht. Lubbers liep vanaf de vleugel rustig op de Volendam-goalie af en met een niet al te harde schuiver scoorde hij 2-0. Offside of niet, verdiend was het ze ker. L'ithoorn speelde veel darteier, snel ler en met meer inzicht. Daarentegen werden de netten van de Volendammers veel te laat uitgegooid om de prooi te strikken. Na de hervatting veerde Volendam echter op. Zy beet weer op dc tanden en toonde nu haar ware gezicht. De eerste minuten was er weer die wilskracht om Uithoorn op eigen helft vast te houden. Iedere tegenaanval werd nog voor de middenlijn verbeten onderbroken. Top scorer Gerrie Vlak, die afgelopen zon dag in het duel met DWS voor vijf van de acht treffers zorgdroeg, mocht al na twee minuten Uithoorndoelman De Gro te vanaf de elf meter onder vuur nemen. Een van de Volendam-aanvallers was „klem" gelopen en tydens de verwar ring was bovendien een van de Uithoorn spelers, Kabalt geblesseerd geraakt. Vlak nam zelf, feilloos, de penalty. Nau welijks drie minuten later werd al weer een goede vangst binnengehaald. Een Uithoorn-verdediger speelde niet al te zuiver terug op zijn doelman doch kee per De Grote wist door tijdig uit zijn doel te komen de bal nog weg te schie ten. Een oprukkende Volendam-kanthalf talmde te lang. Had hij direct gescho ten dan had hy de ver voor zijn doel staande Uithoorn-doelman kunnen ver rassen. Nu kon zijn boogbal nog tfit corner worden verwerkt. Uit die hoek schop kogelde Vlak de bal toch nog in het doel: 2-2. Volendam leek daarna weinig zorgen meer te kennen. Onstui mig rukten de oranjehemden op, Vlak kopte (nog eenmaal tegen de lat. De ste vig gebouwde aanvaller, die mogeiyk a.s. zondag het eerste team tegen de FC Twente uit de doelpuntenmalaise moet helpen bleef de gevaarlijkste aanvaller. Uithoorn kwam langzaam weer over eind en naarmate de tyd verstreek kwam het vloeiende en verrassende weer terug in de aanvallen. Linker-spitsspelcr De Koning toonde zich echter te vaak te individualistisch om succes te boeken. Hy beroofde de Uithoorn-aanvallen van het verrassende element en omdat ook Rudi Lubbers' spel doorzien werd door Karregat leek het erop alsof hy stilzwij gend uit de „ring" verdwenen was. Uithoorn was daardoor echter bepaald niet lamgelegd. Dat werd na een half uur wel bewezen toen de ploeg ver opgedron gen stond. In eerste instantie kon Visser nog wel een van dichtbij ingeschoten bal wegstompen, doch toen Karter de bal retourneerde was hij kansloos. Vijf minu- tyd kreeg De Koning ook wy vragen op onze advertentie-afdeling voor zo spoedig mogelijk leeftyd 18 tot" 20 jaar. Zijn/haar taak zal bestaan uit de kostenberekening van de advertenties, het tewoord staan van onze cliënten, zowel telefonisch als aan de balie. Wij vragen voor deze job Mulo-diploma, goed hand schrift en een behooriyke Tekenvaardigheid. Sollicitaties schriftelijk aan de directie. DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN Om het kampioenschap van Nederland een beslissingswedstrijd, een oefenwed strijd in de 5-Meihal te spelen om de spelers zo goed als mogeiyk aan de zaal te doen wennen en tegeiyk enkele tak- tische snufjes uit te proberen. Te meer daar het spel van Bona Stars een zekere Nu Blue Stars afgelopen zondag de overeenkomst toont met dat van Blue J|| wedstrijd tegen Landlust met ruim ver- j stars zijn de Leidenaren een ideale zin. Hy scoorde zelfs nog het prachtigste schil gewonnen heeft, zijn Punch en sparringpartner, doelpunt van deze spectaculaire wed- Blue Stars gelyk geëindigd e 2000 Toeschouwers verwacht NTS brengt rechtstreekse uitzending in kleur Het bloemencorso zal zaterdag via de gebruikelijke route door de Bollenstreek Prioriteit zal volgens de nieuwe deken j trekken om zijn fleurige bloemen- ook moeten zijn, dat de Kerk iets tc j pracht aan de omstanders te tonen. De bieden heeft aan de wereld. Dit kan tot stoet trekt met een snelheid van It,8 km uiting gebracht worden in een voort- per uur door de bollendorpen, zodat per durend attent zyn op dingen, die in de minuut 80 meter wordt afgelegd en wereld om ons heen gebeuren. Dnor een iedereen de praalwagens duidelijk zal kritische stellingname bijvoorbeeld in kunnen bekijken. Alleen in het centrum het gemeentelyk leven. Deken Van Noort stelt bij zy'n werk voorop, dat het Dekenaat Leiden een goed deel van de Rotterdamse kerk zal moeten zijn. In alle zaken zal primair moeten zyn, dat er samengewerkt wordt met de bisschop van Rotterdam. Wat niet behoeft uit te sluiten, dat or ge- disusseerd wordt en soms misschien wel in de conflictueuze sfeer. VRAGEN Mgr. drs. Van den Ende, die zaterdag avond j.l. deken Van Noort reeds instal leerde als pastoor van de St. Lodewijks- parochie zei, dat dorre cijfers (16 pa rochies, 50.000 katholieken, waarvan de helft praktiserend en 7,4 priesters per 1000 katholieken) ook een aantal leven de vragen kunnen oproepen. De vragen, voortgekomen uit het dekenaat zelf zijn: lykt het dekenaat met zyn parochies niet een samenstel van dorpen, dat de stedelyke leefwijze niet benadert en zyn de groeiende randgemeenten, die tot het dekenaat behoren niet spilziek ver deeld over een aantal parochies?; Haarlem wordt iets langzamer ge reden, if km per uur (66 meter per mi- Om tien minuten over tien komt de bloemenstoet aan de Haarlemse Nasau- laan in beweging en het zal dan ruim 37 minuten duren eer ook de laatste wagen daar vertrekt. Omstreeks vijf uur moet de stoet op zijn eindpunt, de Warmonderdam in Sassenheim aanko- Verloopt de tocht volgens schema en in de regel lukt dat wel dan over schrijdt de stoet precies om twee uur de Hillegomse gemeentegrens bij het kruispunt Ryksstraatweg-Benhebroe- kerdreef. De route De route en tijd in Hillegom is dan verder als volgt: 14.06 Haarlemmerstr.- Winterrustlaan; 14.12 Weresteinstraat- Oosteinderbrug; 14.19 Weresteinstraat- Patrimoniumstraat; 14.25 Weresteinstr.- Pastoorslaan; 14.30 Weresteinstraat- Treslong; 14.36 Hoofdstraat-Van den Endelaan (noord): 14.42 Hoofdstraat- Haagse politie-rechter Diefstal in bouwerij wordt zwaarder bestraft „Op deze manier wordt het in de bouwerij allemaal nog duurder dan het allemaal al is," zo constateerde de offi cier van justitie bij de Haagse Politie- rechtea, die het daarom noodzakelijk vond diefstallen op de bouwerij zwaar der te straffen dan tot nu toe is ge beurd. tegels gebruiken om een' paadje aan te leggen. Eenmaal bezig, had hij er toch maar méér genomen, dan hij eigenlijk wel nodig had. „Jawel, het gaat ook zo gemakkelijk, dat stelen op bouwerijen," zo constateerde de officier. Verdachte was de bewuste avond op visite geweest bij een vriend, een 22-jarige kapper uit Leidschen- dam, die een in niewe woonwijk woont. Daar had de tuinder de betontegels zien liggen en mededeling gedaan van het feit dat hij er wel een paar van kon gebruiken. Als goed vriend hielp de kapper bij de kwade daad en er werden 22 hele en 11 halve tegels in de auto van de tuindersknecht gela den. Toen hij in het -late avonduur daarmee door Leidschendam reed, werd hij door de politie aangehouden. De diefstal kwam toen snel aan het licht. De officier stelde een geldboete van 150.- voor. De rechter legde ieder van de verdachten 120.- boete op. Raadhuislaan; 14.46 Hoofdstraat-Van legd tot de Warmonderdam via de vol strijd door de bal uit een voorzet i op de slof te nemen. Volgende week woensdag besluiten LFC en Stormvogels de voorronden van dit Zilveren Molentoernooi. Jan Leget zal dit seizoen niet meer kunnen spelen. Tijdens de wedstrijd UVS-De Musschen afgelopen zondag on dervond de aanvoerder van deze Leidse eersteklasser al hinder van zijn drievou dige blessure: kuit, lies en knie, waarvan de liesblessure het hardnekkigst is. Leget was gisteravond in het KNVB- centrum te Zeist aanwezig waar de se- lectiegroep van het Nederlands amateur elftal bijeenkwam voor de training. Le get trainde niet mee. Hij werd onder beslissingswedstrijd uitmaken, wie zich kampioen van Nederland mag noemen. Dat Punch er alles aan gelegen is de titel voor het eerst mee naar Delft te nemen bewyst de bijzonder serieuze voorbereiding op deze beslissende match. Reeds vorige week zochten zij contact met Bona Stars om te informeren of het mogeiyk zou zy'n om, bygeval van zocht door KNVB-artsen, die de Leide- naar adviseerden dit seizoen af te zien van voetballen, zodat hij in het nieuwe seizoen fris aan de start kan verschijnen. Daardoor behoort nog slechts één Lei- denaar tot de groep, die geselecteerd is voor de interland op Koninginnedag te gen de Schotten. Op het Europacup duel bereiden de volgende 15 spelers zich voor: C. Mel (DCG), H. Kiel'en G. Schinkel (Go Ahead-Kampen), Th. v. Londen (De Graafschap), J. Westland (Huizen), A. Delmotte (Middelburg), E. Kiburg (Rheden), R. Tip en A. te Velt huis (Sportclub Enschede), L. Holl (UVS), J. Posthumus (WOG), G. J. Hoek, C. de Vries en J. de Wit (ZVV), en A. v.d. Giessen (Zwart Wit '28). Donderdagavond half 8 zal dit oefen duel, dat voor het publiek gratis toegan- keiyk is plaats vinden. Tegeiykertyd zal er dan vanaf half 7 tot 8 uur een voorverkoop plaats vinden van de plaats- kaarten voor zondagavond. Dat er een overweldigende belangstelling bestaat voor deze wedstryd, die om half 9 aan vangt, moge wel biyken uit het feit dat er nu reeds 1000 kaarten van de hand gedaan zyn, in Delft, Amsterdam en by diverse basketballclubs. Wil men zich dus verzekeren van een plaats, dan moet men er vlug bij zijn. Aangezien de bestaande tribunes lang niet toereikend zyn worden er rond het hele veld tribunes bijgebouwd, terwyi men nog naarstig doende is om te pro beren de baskets te voorzien van plastic borden, zodat men vanaf elke plaats een duidelijk zicht heeft. Of dit zal luk ken is nog een vraagteken. Wel hebben de organisatoren zich ten gerieve van de toeschouwers verzekerd van een elec- tronisch scorebord, om zo goed mogeiyk de wedstryd te kunnen volgen. Wie dus zeker wil zijn van een plaats, voorver koop donderdagavond van half 7 tot 8 uur aan de 5-Meihal. den Endelaan (zuid); 14.50 Leidsestr.- Lapinenbrug; 14.57 Leidsestraat-Wil- sonstraat15.03 Leidsestraat-Hyacin- thenstraat; 15.07 Leidsestraat-Venen- burgerlaan-Elsbroekerbrug. Om 15.16 uur komt het corso Lissë binnen, by het kruispunt Heereweg- Zwartelaan, en rolt dan verder door de ze gemeente over de Hereweg langs di verse kruispunten volgens volgend schema: 15.16 Zwartelaan; 15.20 Lisserbrug; 15.24 Oranjelaan; 15.29 Veldhorststr.; 15.34 't Vierkant; 15.39 Vuursteeglaan; 15.45 Jannetjesbrug; 15.54 Stalenbrug; 16.00 Oprijlaan ruïne Dever; 16.06 En gelenbrug; 16.10 Beekbrug; 16.15 Der de Poellaan. Om 16.19 komt de bloemenparade volgens de planning aan op het kruis punt van Hoofdstraat en provinciale weg in Sassenheim. De laatste loodjes worden dan vla de Hoofdstraat afge- gende knooppunten 16.28 Verenigingsgeb. Ned. Herv. kerk; 16.32 Wilhelminalaan; 16.39 Oude Postbrug; 16.43 Huize „Sassem"; 16.48 Huize „Bakara"; 16.54 Warmonderdam. Vertraging bussen De busdiensten van de NZH zullen zaterdag voor een groot deel dag aan vertragingen en stagnaties onderhevig zijn. Deze onregelmatighe den kunnen zich tot vrijwel alle lijnen tussen Den Haag, A'dam en de IJ mond uitstrekken, zo meldt het hoofdkantoor in Haarlem. De NTS verzorgt zaterdag 26 april van 14.15 tot 14.55 uur op Nederland I een rechtsstreekse kleurenreportage van het jaarlijks terugkerende bloemen corso. Verslaggever bij deze uitzending, die als titel ,Denteparade '69" kreeg, is Joop van Zijl. Ger Roos heeft de De Oratoriumvereniging „Hosanna" te Aiphen aan den Rijn gaf gister avond in de Adventskerk niet alleen een geslaagd, doch ook indrukwek kend concert onder haar nog jonge, maar zeer intelligente, bekwame en hoogst muzikale dirigent Barend Schuurman. Uitgevoerd werden .,Ein Deutsches Requiem" van Joh. Brahms en een „Te Deum" van Ant. Dvorak. Het Gewestelijk Orkest voor Zuid- Holland zorgde voor het orkestrale deel en voor de vocale medewerking waren uitgenodigd Anette de la Bye, sopraan, en Max van Egmond, bas. Voor ons is het Requiem van Brahms een ontroerende en aangrijpende ge beurtenis. Het is opmerkelijk, dat de protestantse liturgie geen muziek heeft voor tijden van rouw tegenover de vele Requiem-composities van katholie ke meesters. Een merkwaardige uit zondering hierop is het Requiem van Brahms, dat spreekt van droefheid niet alleen, maar ook van hoop en troost, getoonzet op onvergetelijke muziek. Toen Brahm's moeder stief schreef hij het vijfde deel „Ibr habt nun Traurig- keit" voor sopraansolo en koor. In Duitsland trad bij een begrafenis een koorknaap naast het graf. Deze zong een geestelijk lied. dat door dc om standers herhaald werd. De herhaling werd bij Brahms een koorfunctie. Tus sen 1857 en 1866 ontstonden de overige delen van dit 7-delige Requiem. Deze „Deutsches Requiem" werd in afwij king van de R.K. liturgische tekst op bijbelteksten gecomponeerd. En deze muziek os van een ontroerende schoon, heid en diepe vertroosting. Barend Schuurman heeft aan dit werk een bijna gave, religieuze, soms meditatieve vertaking. gegeven. Van de sopranen hadden wij mogelijk meer glans verwacht vooral in de fortissimo- delen. Maar over het algemeen was er grote discipline en klankeenheid te bespeuren, ook in de klankwisse ling. De intenties van de dirigent werden zowel door het koor als het orkest gevolgd. De solisten Annette de la Bye en Max van Egmond pasten met hun stemmen geheel zich aan deze Brahms- muziek aan. Iets meer warmte had de technisch knap gezongen solo grotere expressie kunnen geven. Sober en ge voelig werd door de bas Max van Egmond de eerste solo gezongen: groots en verheven schalde de bazuin in het zesde deel. Hier toonde hij weer de grootste baszanger te zijn die wij op het ogenblik in Nederland bezitten. Na de korte pauze hoorden wij mu ziek, ook religieus maar op een geheel ander plan n.l. een „Te Deum" van Ant. Dvorak. Dit was een grote lof zang in een verheven, blijde openba ring van geloof en aanbidding. Dat naast vele Gregoriaanse ook Slavische motieven gehoord werden ligt in de lijn van de Oost-Europese liturgie van de R.K. Kerk Het jubelend slot tussen de beide solisten, koor, gesecondeerd door het orkest, bracht de toehoorders tot een spontane hulde die doocr de dirigent met alle medewerkers werd gedeeld. Zo eindigde dit indrukwek kende concert in een vreugdevol lof gezang aan God. THEO TEN HOOVBN „Broer, mag ik jouw stem niet hebben?" De negentien-jarige zus van Theo Hoppenbouwer te Sas senheim is wel een beetje jaloers op haar 12-jarig broertje, maar evenals de rest van de familie leeft zij hevig mee met de muzikale avonturen van Theo.' „Een stem dat die jongen heeft zegt zijn moeder. En Theo zelf? Hij is gek op zin gen. Luisteren naar andere zangers doet hij ook graag. Zijn favoriet is Willy Alberti. Zyn platencollectie bestaat voor het grootste deel uit zwarte schijven van dit idool. Uren lang kan hij ernaar luisteren. Theo vindt Robertino ook geweldig. „Nou ja, ik houd eigenlijk van alle zan gers, als ze maar een beetje hoog zingen." VIER PLATEN OP ZIJN NAAM Twaalf jaar oud is Theo, hij heeft vier platen op zijn naam staan en de school vindt hij maar niets. Het liefst zou hij zo van school (hij zit nu in de vijfde klas) de platen- business ingaan. Dat kan natuurlijk niet. Hij gaat eerst nog een paar jaar technisch onderwijs volgen. TROTS OP ZOON Moeder Hoppenbrouwer is gewel dig tots op haar zoon: „Hij zong altijd al. Toen hij tien jaar oud was is hij ontdekt. Hij stond uit 't raam te zingen. Een vriend van mijn oudste zoon hoorde het en vertelde het zijn vader. Jan Bei. Die heeft hem toen naar Phonogram ge stuurd". Daar werd de eerste plaat, „Moeder, ik hoor je zingen" ge maakt. Er vogde een tweede plaat: Ave Maria met aan de achterkant „Mater Dolorosa." GLIPPER „Snap je dat nou, in twee dagen heeft Theo al die Latijnse tek sten uit het hoofd geleerd," be tuigt moeder. „Hij spreekt ook zo netjes, terwijl hij toch een echte glipper is." Dat betekent, dat Theo in Leiden is geboren. Hij heeft en kele jaren in Koudekerk gewoond voor hij naar zijn huidige woon plaats verhuisde. Hij woont nu vier maanden in de Sassenheiimse flat. Broer Wijnand (20) gaat altijd mee naar de studio. Theo's coach is J. Buiterman, di ligent van het orkest dat hem altijd begeleidt. BAARD Hoe denkt Theo over zangles? „Ik heb nog geen zangles. Ik heb ook nooit muziekles gehad. Als ik de baard in mijn keel krijg ga ik les nemen." De baard in de keel heeft hij niet Dat blijkt wel dui delijk uit de plaatjes die hij ter demonstratie opzet. Een vibreren de, hoge stem, dié dromerige lied jes zingt. „De vogel," titelsong van de film „Bastian et Bastienne", is een sprookjesachtig liedie. Theo zingt dat lied ook in de film. De achter kant van de plaat is „Ik weet nog TROTSE MOEDER Als hij „Mater Dolorosa" opzet zegt zijn moeder: „Geweldig hè, zo met dat koor op de achtergrond. Je zou toch niet denken dat al dat ge luid uit dat kleine strotje van hem komt. Soms gaat hij in zijn kamer tje zitten zingen en dan is hij he lemaal van de kaart. Toen we nog in Koudekerk woonden stond er 'n keer een groep mensen voor zijn raam te luisteren. Hij merkte niets." Als Theo niet thuis is gaat zi.in moeder op haar gemak naar de platen zitten luisteren. Theo, die ook wel „De Nachtegaal van de Bollenstreek" wordt ge noemd. zingt graag smartlieedren. Gert Timmerman bewondert hij. Heintje bekijkt hy met een schuin oog. „Was ik maar zo beroemd," ver zucht hij.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3