De meester gaat al 21 jaar als boer de hort op Ste C&ldse SouAant Niemand geeft zijn leven voor betalingsbalans Velen schuldig aan inflatie De film van vanavond xxiexisexi wat een. mensen Je kan zeggen dat ik een natuur talent ben DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 23 APRIL 1969 Het CNV onder druk NU de verbondsraad van het Nederlands Katholiek Vakverbond besloten heeft een initiatief te gaan nemen voor bespre kingen met haar zusterorganisaties ge richt op een verdergaande samenwerking, komt het C N V. waarschijnlijk onder druk te staan. Nauwelijks valt aan te nemen, dat het N.V.V. dit initiatief zal afwijzen; in dit vakverbond vindt vrijwel iedereen dat de confessionele organisaties helemaal opge heven zouden moeten worden, maar of men daar nu rechtstreeks op aan zal gaan sturen? De leiding van het N.V.V. zal uit de geschiedenis al lang geleerd hebben, dat dan meestal een bekende ontwikke ling zich gaat herhalen: de eigen confes sionele organisatie groeit dan tegen de verdrukking in HET C.N.V. heeft tot nog toe met be trekking tot de samenwerking met het N.V.V. een veel voorzichtiger en in feite meer afwachtende dan inspirerende houding aangenomen. Meer nog dan in het politieke vlak. voelt men in protes tants-christelijke kling op het sociale terrein voor 7>er hechte met de kotho lleken (de protestantse en katholieke werkgeversorganisaties zijn dan ook reeds vrijwel geheel geïntegreerd Tenopzichte van het N.V.V. heeft men steeds afstand gehouden. Daarom heeft het N.K.V. de laatste jaren steeds in een typische middenpositie gezeten; wat de katholieke vakbondslei ding als een aanleiding te meer beschouw de. om niet in te gaan op een minderheid van haar eigen bonden die ook wel be reid waren het confessionele naambordj< van hun deur te verwijderen en om aar te sturen op een fusie met zusterorganisa ties. In die vakbonden bepleitte velen dit op praktische gronden (meer efficiëncy minder kosten»; een minderheid diende dit zelf6 als een min of meer principiële zaak op. JIOEWEL de toestand op politiek ter- rein een enigszins ander beeld laat zien daar neemt veeleer de A.R.P een midden positie in zijn er ook sympto men van een vrees bij protestants-chris- telijken, dat men de eonfessionalitedt ten onrechte prijs gaat geven. Een niet te verwaarlozen percentage van de anti-revolutionairen die blijkens een recente opiniepeiling voor samenwer king met de Katholieke Volkspartij is. vindt dat de K V.P. principieel zwak staat vanwege het streven van sommige K.V.P.- ers naar deconfessionalisering. Een soort gelijke reden ligt ten grondslag aan het feit. dat maar weinig anti-revolutionairen anders dan bij wijze van politieke scher mutselingen ervoor voelen toe te treden tot de zich steeds verder van haar chris telijk uitgangspunt verwijderende Poli tieke Partij Radikalen. Het C.N.V zai mogelijk nooit in het openbaar verklaren dat ze het nieuwe initiatief van het N.K V. betreurt. Maar kunen ons niet vooretellen, dat de lei ding der christelijke vakbeweging zich met dit nieuwe Initiatief erg gelukkig voelen Van de tactische bekwaamheden van de initiatiefnemers zal veel gevergd worden, ook wanneer het C.N.V. onder druk ..ja" zeggen. Communicatie een tweesnijdend zwaard VAN de cijfertjes uit het onderzoek dat het jongst opinieonderzoek van het Bureau Veldkamp heeft ingesteld naar de politieke meningen van de Nederlandse burger, vinden we het meest spectaculair een cijfer dat alleen maar negatief is. Meer dan veertig procent van de on dervraagden zou te kennen hebben gege ven, dat ze in geen enkele Nederlandse politicus veel vertrouwen hebben. Zelfs ..koplopers" als De Jong en Luns hebben vergeleken met een half jaar geleden pro centen verspeeld; ze kunnen zich overi gens troosten met de gedachte dat hun parlementaire opponent Den Uyl een nog zwaardere klap te incasseren kreeg en dat de nieuwe socialistische partijvoorzitter Vondeling van het dalende vertrouwen in dc regeringsleiders niet wist te profiteren. Er zijn wat nieuwe namen op het lijstje van de ..populairste en meest vertrouwen wekkende" politici gekomen, maar de grote vraag is, of dit ..blijvertjes" zullen zijn. Misschien zijn ze een volgende opi niepeiling al weer uit het gezichtsveld verdwenen. Het merkwaardigste is. dat de veel rui mere contacten die de Nederlandse burger dank zij communicatiemedia met zijn po litici heeft voor deze politici een twee snijdend zwaard blijken te zijn. Ze komen in de pers, en via radio of televisie in de ether, maar tot enige bloei in vertrouwen bij de burgers leidt dit kennelijk niet. Mogelijk gaan de politici nu redeneren, dat naar mate ze meer .on het nieuws" of op de beeldbuis komen, ze ook de kans lopen om nog meer in achting van de doorsneeburger te dalen. Inderdaad ge loven we. dat sommige politici op onver standige wijze de publiciteit zoeken, of zich erdoor laten opdraven. De spreuk dat vergeleken bij spreken zwijgen goud is, heeft ook in de politiek anno 1969 haar juistheid niet helemaal verloren. Democratie betekent een huis zonder blinden en prikkeldraad: maar een huis dat geen enkele privacy heeft, is nu ook niet direct het huis waar- mensen wonen voor wie men de meeste achting en in wie men per se het meeste vertrouwen heeft. De kwaal is dat vele politici het bij hun public-relations in de hoeveelheid en niet in de kwaliteit of het ..hoe?" zoeken. En in het grijze verleden heeft een verstan dig man (Plinius de Jongere) gezegd: ..Multum, non multa". Heel vrij vertaald zou men dit in het onderhavige geval kunnen weergeven als: „de politici probe ren kwantitatief te veel en bereiken kwa litatief te weinig". De dames en heren kennen het vraag stuk; we krijgen evenwel de indruk dat ze te veel proberen de eigen image te ver beteren. door die van anderen te ontluis teren. Het hoge percentage van hen die in niemand meer veel vertrouwen hebben, wijst in die richting. ^tudentenverzet in Praag aan het verlopen PRAAG (AFP-Reuter) De Tsje chische minister van Onderwijs heeft de studenten verboden de nacht in uni versiteitsgebouwen door te brengen. In geval van overtreding zullen maatrege len tegen hen worden genomen. Zes studenten zijn een hongerstaking be gonnen. De protestactie van de studenten te gen de vervanging van partijleider Dubcek door dr. Husak verloopt gelei delijk. Gisteren werd aan negen facul teiten gestaakt, hoewel tweemaal zoveel studierichtingen zich voor de staking hadden uitgesproken. ..De mensen zijr moe, dat is de voornaamste moeilijk heid". aldus een student in Praag. „Dubcek heeft ons volk geïnspireerd, maar niet geleid. Ik verkies hem boven Husak, maar aangezien het nodig is het land te leiden en politiek te voeren, ga ik akkoord met Husak. Ik bewonder zijn rationalisme", zo heeft kolonel Emil Zatopek verklaard tegen een verslag gever van het Franse radiostation Euro pa no. 1. Zatopek noemde in het ge sprek het afgelopen jaar een periode van vrijheid, waarvan echter een lei dende kracht ontbrak. „Dubcek was een romanticus, terwijl Husak een echt politicus is". De Johan YVagenaarstichting te 's-Gra- venhage heeft aan Herman Mulder te Amsterdam opdracht verleend tot het schrijven van een concert voor twee piano's en orkest. De componist heeft de opdracht aanvaard. (Van onze correspondent) LEEUWARDEN Er is niet maar één enkele schuldige voor het ontstaan en het in stand houden van de inflatie. Het is een heel proces van aan elkaar doorgeven van inflatie door bankwezen, overheid, bedrijfsleven en vakbe weging. Loon- en prijsspiraal zullen niet ten eeuwigen dage blijven stijgen. Er komt een keer een einde aan. Dit zei gisteren prof dr. H. Hartog, hoogleraar economie te Groningen, tijdens een forum van het Kon. Verbond van Ondernemers, dat in Leeuwarden zijn jaarvergadering hield. We speculeren, al dus prof Hartog. op de revaluatie van de Duitse Mark. maar als dat niet gebeurt r gebeurt wel wat met de Franse franc, het Britse pond en de Amerikaanse dollar, dan zitten we helemaal verkeerd. De hoogleraar pleitte dan ook voor we derzijds meer zelfbeheersing en voor meer saamhorigheid. De prijzen moeten stahiel zijn. maar en beetje stijging is nodig om de economie levendig te houden. Er is ran een noodsituatie nog geenszins sprake en zo wel. wie is bereid zijn leven te ge ren voor de betalingsbalans, zo vroeg prof. Hartog zich af. Hij merkte op. dat een derde deel van de kosten van een produkt wordt ge vormd door de lonen, een derde deel door de kosten van invoer en tenslotte een derde deel door o.a. winst, belastingen, rente. Een tien procent loonstijging roept kostenstijging op van 31/3 procent. Om die kostenstijging op te vangen, is een loonsverhoging van 3 1/3 procent nodig, waarvan een kostenstijging van Japanse dirigent bij Residentie-Orkest DEN HAAG De Japanse dirigent Hiroyuki Iwaki zal de komende weken een aantal concerten van Het Resi dentie-Orkest leiden. Zijn gastdirectie begint zaterdag 26 april op een concert in het Congresgebouw: hier zal de Ame rikaanse pianist Malcolm Frager het Pianoconcert van Schumann vertolken in de door Frager zelf her-ontdekte origi- sky's Symforjie nr- 5. _getuigend ^xartjw fci's voorliefde voor Russische muziek. Hiroyuki Iwaki. 37, treedt nu voor de tweede maal op met Het Residentie-Or kest; de eerste maal was ruim een jaar geleden toen hij met het orkest zijn Ne derlandse debuut maakte. Hij heeft toen zeer veel succes geoogst, in het bijzon der mpt zijn harstochtelijk interpreta- Russische muziek. Rembrandt ontdekt BERGEN (AP) Een schilderij waar in men gelooft dat het een werk is van Rembrandt, is gevonden in Bergen, de aan de westkust van Noorwegen. Het is het portret van een oude man. Men ge looft dat het doek ongeveer 350 jaar oud is. Deskundigen zeggen dat een van de onontdekte doeken van Rembrandt, de droevige oude man. lijkt op het werk dat in Bergen gevonden werd en nu in het bezit is van een student. Het Rijksmuseum in Amsterdam zal moeten uitmaken of en echte Rembrandt is. 11/9 procent het gevolg is die weer te niet moet worden gedaan met eenzelfde percentage, dat een kostenstijging van 10/27 procent meebrengt Iedere volgende ronde is kleiner en het eindresultaat zal zijn. dat bij een uiteindelijke loonstijging van vijftien procent een een daaruit re sulterende prijsstijging van vijf procent de reële loonsverbetering van 10 procent, die aanvankelijk was beoogd, zal zijn be- Echtpaar Röntgen verongelukt NAMEN (A.N.P.) Het echtpaar J. Röntgen-Chéreij is maandagmiddag jongstleden op een kruising in Bierwarl nabij Namen in België in botsing gekomen met een Belgische vrachtauto. Mevrouw Röntgen (59), die de auto bestuurde, werd op slag gedood. Haar echtgenoot, de Amsterdamse musicus Johannes Röntgen (71) is in zorgwekkende toestand in een kliniek in Namen opgenomen. (ADVERTENTIE) REEDS VANAF 10,50 BIJ Corsctteric-Spccialistcn Leiden Maarsmansteeg 23 Kort na de Tweede Wereldoorlog, in 1946. prolongeerde Erich Maria Re marque met „Arch of Triumphe" het succes van zijn in 1929 geschreven ro man „lm Westen nichts Neues". De inhoud van dit-laatste boek was een gruwzaam verslag over de verschrik kingen van de Eerste Wereldoorlog, zo als Remarque die aan het westelijk front had meegemaakt en ternauwer nood overleefd. De roman werd door de Nazi's aangemerkt als antimilitaris tische propaganda en verboden. De schrijver vluchtte naar Amerika. „Are de Triomphe" is een romantische ge schiedenis welke zich kort voor het uit breken van W. O. II in Parijs afspeelt De film verhaalt van een voor de Na zi's gevluchte Oostenrijkse chirurg en een Italiaans,- met een nogal vaag ver leden. De chirurg is op zoek naar de Gestapoman die hem in een concen tratiekamp heeft gemarteld en de dood van enige andere Oostenrijkse gevan genen op zijn geweten heeft. De man moet in Parijs verblijven. De liefde voor de Italiaanse gespeeld door Ingrid Bergman houdt de chirurg voor enige tijd af van zijn wraakplan nen. Maar als zij meer blijkt te zier in een rijke ijlayboy, gaat hij weer a: op zijn oude doel. Medespelenden zijn o.m. Ingrid Bergman als de Italiaanse, Charles Boyer als de chirurg en Char les Laughton als de gezochte Gestapo- Philadelphia doet toch mee met tv-actie HILVERSUM (ANP) Het bestuur van de Stichting Bisschop Bekkers en het hoofdbestuur van Philadelphia (lan delijke protestant-christelijke vereni ging van ouders en vrienden van het afwijkende kind) hebben gisteren in Hilversum een bespreking gevoerd over de medewerking van .Philadelphia" aan de nationale inzameling die de Stichting Bisschop Bekkers op 9 mei aanstaand zal organiseren. Beide be sturen zijn overeengekomen dat een re delijk deel van dc opbrengst ter be schikking zal worden gesteld aan de vereniging Philadelphia in het kader van haar doelstelling. Het hoofdbestuur van Philadelphia deelt mee dat het gezien het verloop van de ze bespreking het initiatief voor deze nationale inzameling van harte zal on dersteunen. De NTS zal op haar beurt de voorbereiding van de actie krach tig voortzetten. Reisbeurzen voor beeldende kunstenaars DEN HAAG De minister van C.R.M heeft voor 1969 een reisbeurs verleend de navolgende beeldende kunste- -dam ;de schilder Arie Berkulin te Beek Donk; de schilder Rinus van den Bosch Den Haag; de schilder Geurt van Dijk te immen; de schilder/graficus Ed Dukkers 'van Eek-van 'der Maaden te Utrecht; de Agt^Khnk" beeldhouwer Sjal Waterland; de weefster eHlga Ottenheym-Paetzold te Sittard; de graficus ssen ie Nijeholtpa: ;eldend kunstenaar Jai de beeldhouwer Vannt :hilder Siet Zuyderland t NEDERLAND I STER (Rcclamcuitzcndingen on 18.56, 19.03, 19.56 ei 20.16 uur) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.07 uur: Scala, magazine 20.00 uur; Journaal 20.20 uur: Uitzending Stichting Socutera 20.25 uur: Inburgeren 20.55 uur: (Tijdens de rust KVP- uitzending) 22.45'uur: Tweede journaal NEDERLAND II STER (Rcclameuitzendingen om 18.56, 19.56 en 20.16 uur) NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort VPRO 19.03 uur: Later, informatief programma NTS 20.00 uur: Journaal VPRO 20.20 uur: Een mens is maar een Tweede journaal Televisie morgen NEDERLAND I NTS/NOT 11.00 uur: Bronnen van onze geschiedenis 11.25 uur: De jonge kerken in Indonesië 14.00 uur: Nederland in West-Europa 14.25 uur: Walter and Connie NTS 15.50 uur: De met aangegeven programma's zijn kleuréntelevisieprogramma's RADIO PROGRAMMA WOENSDAG HILVERSUM I (402 m) KRO: 18.1 Nieuws. 18.16 Actualiteiten. 18.20 Uitzendin van de Communistische Partij van Nede: ison: liedjesprogramma, 20.40 Sle ite orkestmuziek (gr). 21.00 Bij Dc site, cabaretprogramma. 21.25 Cour Westernmuziek. 21.45 De tijd vei e mens verandert de tijd: rubrie vikkelingen in maatschappij en we 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) NCRV: 18.0 Veel gevraagde gewijde muziek (gr.). 18.: Nieuws en weerpraatje. 18.46 ActuaUteiter BRUSSEL NED (324 m> - 18.00 N 8.03 Voor de soldaten. 18.30 Lekem n -filosofie. 18.50 Sport. 18.58 Taalwi DONDERDAG ïziek. VPRO: 7.54 Deze dag. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 ziek van onze tijd. 14.30 't V historisch:' pro gramma over geschiedenis en archeologie. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nieuws. 16.02 Inleiding tot muziekbegrip: musiceren. 17.30 Voor de jeugd. 17.55 Mededelingen. HILVERSUM II (298 m) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badi- nerie: klassieke muziek (gr.) (gedeeltelijk in stereo). (7.30-7.32 Nieuws; 7.32-7.40 Ac tualiteiten:^ 7.50-7.55 ^Overweging8.00-8.10 met A^axsupporters in Bratislava. SNCRV: Gereformeerde midöagdtenst. NRU:. 6 "alwedstrijd6 Spartak Trna- HILVERSUM II (240 m en FM-kanalen) NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Voor de zieken. 10.03 Muziek bij de koffie. (1L00 NRU: Nieuws. 12.03 Felix Meurders. .00 Nieuws. 13.03 Actualiteiten. 13.08 lichte platen. 14.00 Nieuws. 14.03 Pop-in. 15.00 Nieuws. 15.03 Holster: pop- en (ADVERTENTIE) Ajai Zwartkijkers! Kijkgeld betalen moeten we allemaal. Dat staat in de wet. Wees verstandig en vraag een aangifte formulier aan. Dat doet u zo Schrijf uw naam en adres achter op een lege envelop en stuur die - zonder postzegel - aan Ban kijkt u gerust! Iraaijljofdraaiik; BRUSSEL NED (324 m) I schippers). 12.! en dagklappe A.V.R.O.-t.v. verslaat terugkomst Ajax HILVERSUM Op donderdag 24 april om 23.35 uur via Nederland I zullen Bob Bremer en Koen Verhoeff in een( directe extra uitzending van AVRO's televisierubriek „Sportpanorama" een reportage verzorgen van de terugkeer op Schiphol van de Ajaxploeg uit Ts j echo-Slo wakij e. DEN HAAG (A.N.P.). Van I januari 1970 af zal het mogelijk- zijn televisie reclame in kleuren uit te zenden. Tet behoeve van de reclamevakmensen zullen in verband hiermee op 22 en 23 september „kleurinformatiedagen" worden gehouden in het R.A.I.-congres- centrum te Amsterdam. Lubbert van Gortel: In het Veluwse dorpje Hoog- Soeren bij Apeldoorn woont een onderwijzer die de merk waardige eer geniet één van de bekendste boeren van ons land te zijn. Hij stelt zich doorgaans voor als H. Jansen van Galen, maar die naam hoort bij zijn onopvallende status van hoofd van het tweemansschooltje in zijn woonplaats. Bekend is deze onbekende schoolmeester als de zingende boer Lubbert van Gortel, met Gaitjan Kruut- moes, alias Kees Schilper oort één van de steunpilaren van het amusementsgezel schap de Boertjes van Buu- ten. Al 21 jaar lang bouwt hij met het zingen van geheide toppers als Bij mien op de boerderieë en andere humoristische en pretentieloze lied jes aan het zeer solide succes van deze als boeren verklede entertai- Hoe populair de Boertjes nog steeds zijn bewijst wel de dikke stapel fainmail die de KRO ontvangt na ieder radio- of t.v.-optreden van hen. Al vijf jaar lang verzorgen ze wekelijks een radio- en al drie jaar lang maandelijks een t.v.-pro- gramma (Mik) voor deze omroep. Ook de tientallen verzoeken uit het hele land om feestavonden, jubilea e.d. op te luisteren en de verkoop cijfers van hun platen zo'n 25 waarvan vier langspeelplaten tonen wel aan dat het rondborstig amusement van de Boertjes nog lang niet heeft afgedaan. Zelfs tot over de landsgrenzen is hun faam doorgedrongen Meermalen treden zij op in België, waar ook hun pla ten grif van de hand gaan. Binnen kort zullen ze het ook eens op de Duitse loer probereti. In het bloed „Meester" Janset- van Galen (45. getrouwd, twee kinderen), die be halve Lubbert van Gortel ook nog conferencier, cabaretier, toneelre gisseur is en bovendien vele liedjes voor de Boertje? zelf schrijft, heeft het buiten schooltijd dus flink druk Hij lijdt echter allerminst onder dit ongewone dubbelleven. „Ik zou geloof ik nooit alleen maar onderwijzer kunnen zijn", beweert hij. „Ik zou er altijd iets bij willen doen op toneel. Dat zit me nu een maal in het bloed Ik ben altijd stapel geweest op alles wat toneel is. Ik zou waarschijnlijk ook niet naar de kweekschool maar naar de toneelschool zijn gegaan,als de oor log ei niet tussen was gekomen. Ik zou mijn onderwijzersbaan graag ruilen voor een fulltime bestaan als artiest, maar vindt dat sociaal niet verantwoord tegenover mijn gezin Je weet immers nooit hoelang ie als artiest goed je brood kunt ver dienen. Laat overigens niemand denken dat ik met tegenzin onderwijzer ben. Beslist niet Daar heb ik ook een veel te prettige school voor. Ik heb hier echt een „daalders plaats je", woon prachtig midden in de bossen en houl voldoende tijd over voor mijn artistieke bezigheden Mijn werk als onderwijzer lijdt daar absoluut niet onder. Integen deel. Dank zij die leuke afwisseling sta ik altijd weer fris voor de klas. Slechts eenmaal in al die jaren heb ik voor mijn werk als artiest een dag vrij van school moeten vragen. Hier in Hoog Soeren, waar ik nu dertien jaar onderwijzer ben, be schouwen ze mijn artiestenloop baan als iets vanzelfsprekends. Er wordt amper meer over gepraat. Ze merken er trouwens weinig van. Nu ja, misschien dat ik wat vaker de televisie over de vloer heb dan de meeste onderwijzers. Er heeft al eens een televisieflimploeg in de klas opnames van mij gemaakt. Binnenkort wordt in mijn school een t v.-opname voor Amerika ge maakt met het Cocktailtrio". Trots Het enthousiasme waarmee hij dit alles vertelt demonstreert overdui delijk dat de heer Jansen van Galen boer Lubbert van Gortel nog niet kan misser. Ook al niet omdat hij er trots op is dat hij deze zo populair heet' gemaakt. „Het streelt mijn ijdelheid als de men sen op straat me herkennen. Ik ge niet ervan als een man in Zeeland, aan wie ik de weg vraag, zijn halve familie optrommelt om mij te sho wen en dan vergeet mij de weg te wijzen of als mensen voor mijn huis stoppen en enthousiast beginnen te zwaaien als ze me zien. En ik vind het lollig brieven te krijgen in de ..Je lebl gezongen. Je portret staat bij ons op de radio" Nu is het ook weer niet zo dat ik me doodwerk om beroemd te worden. Ik neem lang niet alle aanbiedingen aan. In de zomermaanden treed ik alleen met de Boertjes op. probeer zoveel mo gelijk de weekends vrij te houden. Je zult mij ook niet zoals sommige teenersterren van tegenwoordig achter de platenfirma's aan zien rennen. Ik laat het allemaal maar over me heen komen. Ik hoef niet zo nodig" Verbaasd Het ligt voor de hand dat iemand met een dergelijke mentaliteit nog steeds verbaasd is over zijn eigen succes, waarvoor hij ruim 26 jaar geleden, hij zat toen nog op de kweekschool, ae basis legde. Van toen al dateert ook de samenwer king met Kees Schilperoort, die destijds secretaris was van de in tendance van paleis Het Loo. „We ontmoeten elkaar op een feest avond van een onderwijsinstituut waar iedereen die dacht dal hij het kon wat artistieks mocht doen. Ik heb daar gezongen en conferences verzorgd", onthult de heer Jansen Zijn' later optieden als zingende boer berust op louter toeval, want van oorsprong heeft de heer Jansen van Galen geen enkele binding met de agrarische sector. Hij is een onderwijzerszoon. Arnhemmer van geboorte. „He: dialect waarin ik sommige van mijn liedjes zing, een soort Veluws dialect, heb ik aange leerd in Apeldoorn, waar ik tien jaar heb lesgegeven aan een oplei dingsschool. Dat dialect gebruik ik overigens alleen in de oostelijke en noordelijke provincies. Elders in het land uit ik me in het Neder lands met een kleurtje, dat moet suggereren dat ik „plat" praat. Een opleiding tot zanger heeft de heer Jansen van Galen nooit gehad. „Je zou kunnen zeggen dat ik een natuurtalent ben. Die muzikale aanleg heb ik waarschijnlijk van mijn vader, die o.a. erg goed piano speelde. Zangpedagogen hebben wel eens tegen me gezegd „Man je moet zangles nemen", maar daar ben ik nooit aan Degonnen. Ik kon ook zonder die lessen al veel berei ken en daar was ik tevreden mee. „Natuurlijk heb ik wel een muzi kale scholing. Ik speel piano". Bijlessen Hoelang denkt hij nog met zijn artistieke bezigheden door te kun nen gaan? ..Ik schat zo'n drie lot vjjf jaar. Dat hangt er ook van af Meester Jansen van Galen, yeari met een schoon boerinneke te midden van zijn Boertjes- van Bnuten. Rechts Kees Schilperoort als Gaitjan Kruutmoes. hoe lang we nog door kunnen gaan met onze t.v.-programma's. Als die ophouden mis je natuurlijk een stoot reclame. In ieder geval zal ik er naast mijn baan als onderwijzer altijd wel iets bij blijven doen, misschien een beetje cabaret zo af en toe voor de lol. Dat zien we dan wel weer. Ik z»u de bijverdienste die mijn artis tieke bedrijvigheden me oplevert trouwens ook moeilijk kunnen mis sen. En met een schalks lachje voegt hij eraan toe: „Ale je daar bijlessen voor zou moeten geven.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2