Matt Busby: „Aanvallen als het kan, verdedigen als het moet" MANCHESTER UNITED WACHT IN MILAAN EEN ZWARE TAAK Maatkleermakers prefereren weinig progressieve stijl Aukje Wynia ruimde problemen voor tafeltennisdames op Eerste plaats in poule, heren in vierde stelling TSJECH VACLAV JEZEK TRAINER ADO DINSDAG 22 APRIL 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA (Van onze sportredactie) DEN HAAG AC Milan, dat in 1963 in Londen de eindstrijd tegen Benfica won en vorig jaar in stadion Fejjenoord zegevierde tegen Hamburger SV in het toernooi der bekerhouders, staat morgen voor de eerste wedstrijd tegen Man chester United in het kader van de halve finales van de Europese competitie der landskampioenen. In het San Slrosta- dion zullen een kleine 60.000 toeschou wers hun favorieten op de gewenste temperatuur brengen. Tot welke gevol gen dat kan leiden, heeft al menige ploeg ondervonden. Op papier hebben de „diavolo rossi" dan ook betere kansen dan de cuphouder, al blijft het natuur lijk een vraag of ze een gunstige uit gangspositie kunnen verwerven voor de tweede ontmoeting op donderdag 15 mei in Manchester. Wat ligt er in de halve finales voor Manchester United verborgen? Het is duidelijk dat de Mancunians hun feest neus hebben verloren. In de Engelse competitie tuimelen ze van de ene ne derlaag naar de andere en willen ze in de nog resterende wedstrijden van de Europa Cup iets bereiken, dan zullen de wat ouder wordende sterren zich toch danig moeten inspannen. De terugval is aan twee faktoren toe te schrijven: enerzijds de weerslag van een zwaar seizoen waarin op drie fronten werd gestreden, anderzijds aan een reeks blessures die het zelfvertrouwen schokten. Maar men mag zeggen van de United- spelers zeggen wat men wil, tot op heden zijn ze in de Europa Cup over eind gebleven en bereikte via Waterford (31 en 71), Anderlecht (30 en 13) en Rapid Wien (3—0 en O0) opnieuw een plaats bij de laatste vier. Op weg naar de kwartfinales ontmoet ten de Engelsen dus geen tegenstanders van formaat, waarbij moet worden op gemerkt dat ze in Brussel tegen de sterk terugvallende Belgische landskampioe nen door het oog van de naald gingen. Rapid Wien bleek schotloos. De Oosten rijkers werden verraden door hun li chaamsconditie, in die zin dat ze de competitie ontwend waren door een lange winterpauze. Toen de Engelsen het tempo wat opvoerden, werden de gapingen in de Oostenrijkse defensie steeds groter en uiteindelijk mocht Rapid de voetbalgoden danken dat het er nog zo goedkoop afkwam. Intussen blijkt uit alles dat de positie van Manchester United, Engelands bes te na-oorlogse elftal, dat op het ogen blik bijzonder onzeker is. Busby's derde grote opstelling sinds 1946 is geen een- verdediging dus verschillende ver klaringen, de hoofdzaak van het rommelige spel in de achterste ge lederen is toch wel dat de spirit er bij Stiles een beetje uit is. Nobby, zo vaak aan de schandpaal gezet, zal moe ten zien dat hij zijn vermaardheid van 1966 weer terugkrijgt. Technisch gezien mag hij dan niet zo bekwaam zijn, in combinatie met Cre- rand vormde hij toch de motor van het team. Het minder goede spel van Stiles en het feit dat Crerand te langzaam heid meer en zijn opvolger, de 31-jarige McGuines, staat straks dan ook voor de moeilijke taak een nieuwe formatie te creëren. Vertimmerd Ondanks Uniteds achtergrond is Mc Guines niet te benijden Doelman Step ney is dit seizoen :iiet zo best op dreef. Busby schonk hem enige weken rust, maar door hem weer op te stellen haal de hij zich de woede van reservedoel man Rimmer en de supporters op de In de verdediging heeft Brennan betere dagen gekend. Dunne verloor zijn zelf vertrouwen. De hoop is nu gevestigd op de 19-jarige „stopper" James, die Sadler verdrong. Hij en Fitzpatrick wachten op een definitieve doorbraak in de al ver timmerde defensie, die door de 39-jarige Foulkes niet meer geleid kan worden. Heeft het gebrekkige spel van de naar voren gaat houdt in, dat Charlton zich maar al te vaak op het middenveld verloren voelt en daar tevergeefs op goede passes wacht Daarbij moet men niet vergeten, dat de „generaal" steeds ouder wordt en het- zelde geldt voor Denis Law. De dagen dat deze spelers een geweldige rush konden ondernemen, en deze dan met 'n doelpunt konden besluiten zijn defini tief voorbij. Bryan Kidd heeft een teleurstellend sei zoen achter de rug en na dit alles hou den we dan de „voetballer van het jaar" Best en Morgan over. maar deze spelers zien geen kans het elftal nieuwe glorie te geven. Morgan is, ondanks de 100.000 pond die men voor hem betaald heeft, geen wedstrijdwinnaar. Aanwinst Gedurende vele jaren heeft Manchester United een werkelijk sterrenteam gehad. doch het spel van al deze persoonlijk heden, Best uitgezonderd, vertoont nu een dalende lijn. Men kampt nu met de zelfde moeilijkheden als iedere andere club om echte topfiguren te vinden. De jongste Manchesteraanwinst is de 21- jarige Italiaan Sartori, een voorhoede speler. H\j heeft de harten van heel wat Engelsen gestolen en er is al druk op hem uitgeoefend dat hij de Engelse na tionaliteit moet aanvragen, waardoor hij zou kunnen meespelen In het Engelse Vooral de bazen van Manchester United maken zich over de Italiaanse nationa liteit van Sartori zorgen, omdat ze vre zen dat hij vandaag of morgen voor het Italiaanse elftal gevraagd wordt. Sartori de jongste van drie broers die samen met hun vader in Manchester het be roep van sleutelmaker uitoefenen, heeft overigens al te kennen gegeven dat hij dolgraag voor Juventus of een Milanese ploeg zou spelen. De taak die Manchester United in het San Sirostadion wacht, wordt bijzonder moeilijk. Milan heeft briljante aanval lers, die niet gemakkelijk geremd kun nen worden, tenzij men hen tegen de grasmat werkt. Slechts een uitzonderlijk spelende Manchesterverdediging die wel versterkt zal worden, zal de Italiaanse furie kunnen stuiten. Traditiegetrouw hebben de „miljonairs" van AC Milan zich in alle rust en kalmte in Milanello, het luxueuze modeloefen kamp op 20 kilometer afstand van Mi laan, voorbereid. In de huidige compe titie, waarin Rivera en zijnmannen op het ogenblik bedreigd worden door Fio- rentina, volgt coach Nereo Rocco een lijn die alleen de allergrootste clubs zich kunnen permitteren hij speelt met geen typeploeg, maar doet een beroep op een uitgebreide kern. Zo komt het dat al leen Rivera, Lodetti, Sormani en An- quiletti dit seizoen in alle wedstrijden werden opgesteld. De spelers van Manchester United ho pen op een frisse temperatuur. Zij vre zen dat de plotselinge ovei-gang van SIR MATT BUSBY koud naar warm hen nadeel en de Ita lianen voordeel zal bezorgen. Welk spel systeem zullen Charlton en zijn maats in dit treffen aanwenden? „Het is dood eenvoudig", meent Busby met een schalkse glimlach up de lippen. „Aan vallen als het kan. verdedigen als het (Van onze moderedaotie AMSTERDAM Het gaat er lang zamerhand. op lijken, dat de maat kleermakers, die individualisten van de herenmode, veel minder durven, dan hun con/ectievakbroeders. En dat is niet alleen in Nederland zo, maar ook in West-Duitsland, Engeland, Zwitser land en bij onze zuiderburen in België Want wat befaamde maatkleermakers uit deze landen maandag in het Hil ton Hotel te Amsterdam showden, mo gen we toch wel als „maatgevend" be schouwen. Die collectie kleding was weliswaar gevarieerd, maar opzienba rende vondsten vielen er niet in te ontdekken. Het is gebruikelijk dat het Bedrijfschap voor Maatkleding eenmaal per jaar een modemanifestatie organiseert. Dat zij ditmaal collega's uit andere landen naar Amsterdam haalde om het pu bliek een breder overzicht van de maat kleding te geven, was een bijzonder goed idee. En ook de jeugdshow waar in kleding werd getoond, ontworpen door leerlingen van het maatkleding- bedrijf en van de teohnisohe scholen voor het kledingbedrijf werd gezien als een aardige afwisseling in het pro gramma. Bovendien werden er aan het eind van de show prijzen uitgereikt voor de beste ontwerpen. De vakmensen die in het Hilton Hotel bij de show aanwezig waren hebben kunnen constateren, dat er qua stijl en uitvoering, niet zoveel verschil in op vatting bestaat tussen de Nederlandse. Engelse. Duitse, Zwitserse en Belgische kleermakers. De algemene tendens is: iets uitlopende pijpn. Groot-Brittan- sohouders- en borstpartij, broeken met iets uitlopende pijpen. Groot Brittan- nië werd vertegenwoordigd door mr. Stanburry, die zijn dress-men onder meer een gekleed pak liet tonen. Het vest dat bij het pak werd gedragen had knoopjes van dezelfde stof als het jasje, nl. blauw-groen geruite kam ga ren. Een kleurencombinatie die de Nederlandse man wel niet zo zal aan spreken. Een pak met vest In bruin ruitdessin, was, zoals mr. Stanburry zei, gemaakt door de Engelse kleer maker Watson. Dit pak kreeg vorig jaar van het Engelse bedrijfschap de titel „beste maatpak van het jaar". Eoht Brits was het Ascotjacquet in grijs met vierkante afgesneden pan- Hen- Hans kwam uit Duitsland over om zijn collega's te vertegenwoordigen. Het was nog goed merkbaar- dat Hen- Hans dit jaar in Keulen werd gekozen als prins Carnaval. Zijn zwarte, zijden avondcape, zijn blauwe rok met fanta- siebies. zijn witte' shantung smoking jasje hadden iets van de romantische operettestijl. Tot de collectie Hans be hoorde ook een zeer goed zittende ma- ximantel met brede zakkleppen, over slag en lange brede revers. Van enkele aanwezige heren hoorden we tijdens het showen van deze mantel: zo heb ik er nog een van vroeger in de kast hangen". De Zwitserse herr Breu liet men, dat er ook voor de corpulente man een goed pak te maken is. Een van zijn dress-men woog maar liefst 100 kilo gram. Applaus kreeg van zijn collectie een jasje met doorgestikte naden en asymetrische gespsluiting. Uit België kwamen perfect zittende, maar wel saaie kostuums. Nederland was, als gastland mis schien wat onbeleefd om te zeggen onzes inziens het meest vooruitstre vend De heer Sonders, voorzitter van het Bedrijfschap voor Maatkleding, wuifde met kleurige fantasievoeringen en minder bekende stoffen. Zijn dress- men toonden robuuste kleding zoals h tweed pantalon met vest dat werd ge sloten door een brede rits. Handig leek ons de smoking met brede moireezijden revers. In een handomdraai kan men de moireezijden revers verwijderen en met een zwart vest erbij heeft men dan een keurig „zwart pak". Na deze professionele show werden aan de leerlingmaatkleermakers de prijzen voor de beste inzendingen uitgereikt. In de afdeling herenkleding ging de eerste prijs naar de heer M. van Heug den uit Den Haag. voor een mooi slank grijs pak en in de afdeling dameskle ding naar mej. Vermeulen uit Culem- borg voor een eenvoudig pretentieloos wit avondjurkje. De hoogste prijs, een bronzen beeldje, van de Mens Award, was voor een uitstekend zwart kostuum met hooggesloten jasje en lange split ten gemaakt door de heer H. Vos uit Maastricht. Dit V.LP.-kostuum van de heer G. Messink is vervaardigd van een nieuwe Italiaanse stof met de naam „Birdsyi c". CELTIC SCHOTS KAMPIOEN GLASGOW Celtic. Glasgow is gis teravond voor de vierde achtereenvolgen de maal Schots voetbalkampioen gewor den. Celtic speelde gisteren in een uit wedstrijd met 22 gelijk tegen Kilmar nock. Hoewel Celtics stadgenoot en aarts rivaal Glasgow Rangers in theorie nog in punten gelijk kan komen, is Celtic toch zeker van de titel. De Rangers hebben aanzienlijk mindere doelcijfers. Overigens moest Celtic in Kilmarnock een achterstand van 20 wegwerken. Celtic kwam op 21 omdat Beattie een bal in eigen doel kopte, vlak voor het eindsignaal scoorde Tommy Gemmell de gelijkmaker. Olympia's Tour sterk internationaal AMSTERDAM. Tenminste zes bui tenlandse ploegen zullen deelnemen Olympia's Tour, die van 16 tot en met 22 mei wordt gehouden De organisatie heeft namelijk schriftelijke bevestigingen ont vangen van Zwitserland, Italië, België, Denemarken, Tsjeeho-Slowakije en West- Duitsland. Onderhandelingen worden nog gevoerd over een tweede Belgische for matie en voorts met Frankrijk, Engeland en Polen. Zuidhollandse damtitel (Van onze dammedewerker) ROTTERDAM. In de eerste ronde van het toernooi om het damkampioen schap van Zuid-Holland heeft Fred Ivens alleen de leiding genomen. Hij won van de Voorburger Veen, terwijl de overige partijen in remise eindigden. De kersverse Haagse kampioen Fred Ivens heeft zich tegen Veen volledig moe ten geven om de overwinning te behalen. Veen verdeoigde zich uitstekend en had na vier uur spelen een gelijkwaardige stand bereikt. Toen ging de vermoeidheid een woordje meespreken en kon Ivens enig voordeel behalen. Een foutje verhaaste het einde waardoor Ivens na ruim zes uur spelen beide punten in de wacht kon slepen. Van der Staay trad tegen Kaïn ener giek op en kon de partij op verschillende manieren in zijn voordeel beslissen. Hij wilde het echter te mooi doen, werd wat onvoorzichtig en moest met remise genoe gen nemen. De jeugdige Boom gaf Gor dijn danig partij en kreeg een voordelige stand. Ook hier werd het een puntenver deling doordat het voordeel niet door- De overige partijen hadden weinig hoogtepunten en eindigden alle in remise. De uitslagen luiden: F. GordijnD. J. F. Boom 1—1; L. P Kaïn—D.van der Staay 1—1; F. C. Ivens—P. Veen 2—0; W. Roozenburg—J. J. de Vries 1—1; M. van DijkL. den Hartog 11; C. den BestenG. P. van de Wouden 11. Sparta wil Noor Odd Iversen TRONDHEIM. Odd Iversen midden voor van het Noorse nationale elftal ei van de eerstedivisieclub Rosenborg heeft gezegd een aanbod te hebben ontvangen van Sparta (Rotterdam). De transfersom zou 250.000 Noorse kronen (ongeveer 125.000 gulden) bedra- Nationaal springconcours AMSTERDAM Bekende springrui ters als Anton Ebben, Jan Maathuis, Tjeerd Velstra, Harrie Wouters van den Oudenweijer, Hans Brugman, Jan de Haan en Siem Pruikemaker zullen deel nemen aan het springconcours MA, dat op koninginnedag 30 april door de stichting paardesport Amsterdam op de sintelbaan aan het Olympiaplein in Amsterdam wordt gehouden. MtïNCHEN Het Nederlands dames- tafeltennisteam heeft zich tijdens de wereldkampoenschappen als eerste ge plaatst in haar poule door de laatste wedstrijd tegen Australië met 32 te winnen. Doar deze zege eindigde Neder land gelijk met Frankrijk op de eerste plaats, maar aangezien de wedstrijd tegen Frankrijk werd gewonnen, is Nederland eerste en Frankrijk tweede. Het Neder landse damesteam zal strijden om de bezetting van de dertiende plaats. Ook de herenploeg besloot de wed strijden in de kwalificatiegrepen met een overwinning. Het werd tegen Finland 53. Door de winst eindigde het Neder landse drietal op de vierde plaats in zijn groep en zal met Kambodja moeten uit maken wie op de negentiende plaats Canadees DC-team met moeilijkheden MONTREAL Kort voor het v< trek van de Canadese Davis Cupploeg die op 9, 10 en 11 mei in Scheveningen tegen Nederland uitkomt, zijn moeilijk heden ontstaan. De in Australië gebo ren John Sharpe werd na een verschil van mening met ploegleider Fred Bol ton door de Canadese bond uit het team gelaten. De aanleiding tot de problemen was Boltons weigering de vrouw t John Sharpe de reis naar Europa laten meemaken. Voor Sharpe werd nog geen vervanger aangewezen. Mike Bel- kin, Hart Fauquier en Tony Bardsley zijn de andere leden van de Canadese ploeg. Later wees de Canadese lawntennis- bond Bod Puddicombe uit Vancouver aan als vervanger voor John Sharpe. De 22-jarige Puddicombe is titelhouder van de Canadese gesloten kampioenschappen, Petros jan en Spassky braken weer af MOSKOU De vierde partjj uil de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken tussen titelhouder Tigran Pe trosjan en uitdager Boris Spassky is gis teren in Moskou bij de 41e zet afgebro ken. Petros jan leidt mét 21. vierde^ parti)^ v etrosjan Zwart: Spassky —C4 e7e6, 1. d2d4 d7—d5, 3. Pbl—c3 4. C4xd5 etixd5, 5. Pglf3 Pb8—c6. 6. Pd4b3 Lg4—e6. 13. Tal— Tf8e8. 14. Til—el Dd8d7. 15. Le3—cS Ta8c8. 16. Lc5xe7 Dd7xe7. 17 e2—e3 Te8—d8. 18. Ddle2 Le6g4, 19. f2—f3 Lgt—f5. 20. TCl—dl Pc6—e5, 21. Pb3d4 Lf5g6. 22. Lg2—h3 Tc8C4, 23. g3—g4 Tc4—b4. 24. b2—b3 Pc6xd4, 29. e3xd4 Tbfr-eS, 30. Telxe6 De7xe6. 31. Tdl—Cl Lh7-g6. 32. Lg2—fl Pf6-h7. 33. Dd2—f4 Ph7—f8, 34. Tel—C5 Lg6—bl. 35. a2—a4 Pf8—R6, 36. Df4d2 De6—f6, 37. Kgl—f2 Pg6—f4, 38. a4—a5 Lbl—d3. 39. Pg3—f5 Df6—g5, LONDEN Voor de eerste divisie de Engelse league werden gisteravond twee wedstrijden gespeeld. De uitslagen zijn: Newcastle UnitedWolverhampton Wanderers 41; West Ham UnitedAr senal 12. )e eindstand in de groep van het Neder- Nederland 8 pnt. (13—10); 2. Frankrijk uit. (13—8), (Nederland versloeg Frankrijk), Zwitserland 6 pnt. (12—8), 4. Oostenrijk >nt. (11—10), 5. Australië 4 pnt. (11—12). 6. lekcnland 9 pnt. (4—15). >e eindstand In de groep van de Neder- 1—14. 21—8; Aukje Wynia—Lane 15—2 18—21, Van der Laan-Wynia—Browri-Lane 18—21, 21—13, 21—8; Van der Laan—Lane 21—13, 11—21, 18—21; Wynia—Brown 21—19. heeft voor een geweldige sensatie ge zorgd door in de wedstrijden uit de halve fina leg roepen Tsjeeho-Slowakije met 53 te verslaan. De Westduitsers kwamen daardoor in de eindstrijd van het toernooi voor landenteams om de Swaytling Cup. Tegenstander van West-Duitsland in de eindstrijd zal het Japanse team zijn. Rusland is wereldkampioen tafeltennis bij de dames geworden. Zoja Roednova en Svetlana Grindberg legden door een overwinning met 30- op Roemenië be slag op de Corbillon Cup. Bij de dames eindigde wereldkampioen Japan op de derde plaats door met 32 te wii van Tsjeeho-Slowakije. KOERSEN DUINDIGT Winstkansen Wagenaar en Van Dooyeweerd Van onze paardesportmedewerker) Het zit er „dik" in dat de draverijen op Duindigt woensdagmiddag aanvang drie uur zowel voor Wagenaar als voor J. van Dooyeweerd een stuk of drie over winningen opleveren Wagenaar heeft in de eerste koers de keus tussen Hclcne II en Haria Buitenzorg. De eerste debuteer de met een overwinning in een dergelijk groot veld als nu en by dergelijk gedrag als toen, moet zij het weer kunnen doen. Goldrose is in de koers geen groot fa voriet, maar dit paardje kan al wel iets. Azalea Hanover start ir« de hoogste klasse en heeft het daar zeker zwaar, maar op haar klasse moet zij er vooraan bij kun nen zijn. Voor Van Doo-eweerd zit er zeker winst in met Gay Way, Gieteling S en Firmin, alle drie paarden die ruim voldoende snelheid hebben. De rennen zijn zeer zwaar bezet. In de eerste heeft Perkins de keus uit Pin Money, Perhaps, Just in Time S, Jolly Espresso S, Tons Jewel S en Trouble S Dat moet voldoende zijn om er een win naar uit te halen. Het programma.' Heukelumpriis (2000 m, autostart, met trio): Rijder Wagenaai jr. Heatrix G - Hetty Hanover. Outsider: Germo Buiten zorg. Duivenvoordeprijs .2120 m): Gay Way - Gysbert AB - Gaston van de Lente. Rechterenprijs (2140 m, met trio): Gol- RechterenprUs (2140 m„ met trio) Goldrose - stal Van Kouwen (Gaai S en Gladiool) - Guido Scotch. Outsider: Fo- zetti. Cometprijs (ren, 1900 m. eerste afd.): Rijder Perkins - Indian Cress - Joep. Wittebrugprijs (2120 m). Fernandel - Dynamiet - Electra W. Outsider: Emma Quichotte. Muiderslotprljs (2120 m, met trio): Aza lea Hanover - Esmeraund - Faith Hol- landia. Outsider: Dougalls Stern S. Brederodeprüs (2000 m, autostart): Fer nanda D - Ghia - Flintstone V. EerdeprUs (2000 m, autostart): Giete ling S - Farm Lady - Goodwill. Cometprijs (ren, tweede afd.): Cartou che - Riviere - Cornish Wind. StaverdenprUs (2000 m, autostart): Fir min - Fletcher D - Excellentie S. Gewichthef team zonder Simson tegen Wales DEN HAAG Het Nederlands gr- wichlhefteam, dat zaterdag 26 april In Brussum uitkomt, verschijnt zonder de vier aanvankelijk geselecteerde atleten van Simson uit Den Haag. Bij dit viertal is ook Piet van der Kruk, die voorlopig afscheid heeft genomen van de wcdstrjjd- De Nederlandse ploeg voor Brunssum bestaat uit: bantamgewicht. Terstroote (KDO-Veno), vedergewicht: Swagers (De Spartaan-Leiden), lichtgewicht: Van dei- Berg (Helios-Simpelveld), middengewicht: Sanders De Spartaan), licht-zwaarge- wicht: Bloemendaal (Algemeen lid-Gel- senkirchen), midden-zwaargewicht: Van 't Riet (De Spartaan',, zwaargewicht: Van Tussenbroek (Achilles-Arnhem). Haemaelaefnen—Bert Sehoofs 17—21, 22—2ö', Haemaelaeinen—Frans Sehoofs 16—21, I, 21—18: PenttilaeVan der Helm 21—14, 1721: LaineBert Sehoofs 2422. 15—21, 24—22; Haemaelaeinen—Van der eHlm IQ-21 17—21' Laine—Frans Sehoofs 19—21. In de wedstrijd van de heren is de strijd ongelooflijk spannend geweest. Zes van de acht partijen werden pas na drie games beslist. De Nederlanders hadden nogal moeite met Penttilae en Laine, die beiden een geweldige aanval op hun voorhand hadden. Laine speelde boven dien links en tegen zo'n speler kan de contra-attaque alleen kans van slagen hebben als er een beetje geluk bijkomt. Dat geluk had Bert Sehoofs, de enige die van Laine verloor, niet. De dames, die in het dubeblspel een voorsprong van 21 namen door een zeer sterk gespeelde derde game, leken in de vierde partij al zeker van hun eerste plaats toen Veronique van der Laan de eerste game gemakkelijk won met 2113. In de tweede game echter moest zij de winst aan de Australische laten, die in de beslissende game een voorsprong van 146 nam. De Neder landse herstelde zich, kwam terug tot 1818, maar sloeg toen twee backhand- ballen net over de tafelrand en verloor met. 1821. Aukje Wynia heeft daarna de laatste problemen, na een moeilijke eerste set opgeruimd tegen Miss Brown: 21—19, 21—12 (Van onze sportredactie) DEN HAAG ADO heeft ter voorziening in de vacature-Happel in principe overeenstemming bereikt met de Tsjech Vaclav Jezek (45), thans hoofd trainer van Sparta Praag. Jezek heeft bevestigd akkoord te gaan met de tijdens een bezoek van bestuurslid J. Eversteyn en manager E. Hartmann in Praag gemaakte afspraken en komt binnenkort naar Den Haag teneinde het definitieve contract te tekenen. Jezek heeft tijdens zijn zevenjarige verbintenis met Sparta Praag vele successen behaald. Tweemaal werd de club onder zijn leiding landskampioen; eenmaal weid de beker veroverd; tweemaal de Mitropa Cup gewonnen en tweemaal de kwart finales voor de Euröpa Cup bereikt. Jezek is trainer van het Tsjechische B-elftal en het elftal onder 23 jaar. Hij verkreeg in 1967 de titel „meester in de sport" en bezit alle diploma's, op voetbalgebied in Tsjeeho-Slowakije te behalen, met als specialiteiten: voetbaltactiek en -psychologie. Met ingang van 1 juli komt ADO's nieuwe trainer in dienst van de club. Het con tract heeft een looptijd van twee jaar. Dc coach van de Russische damesploeg tafeltennis. Serge Sprach, wil wel laten zien, dat zijn team de Corbillon Cup heeft veroverd Van links naar rechts: de dames, die voor dit succes zorgden: Svetlana Grindberg, Zoja Roednova Elmira Antonjwn en Rita Pogosova.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 9