Bengaalse tijger zo lief als een poes Mooi en leerzaam jubileumboek bij 50 jaar concertdirectie van dr. De Koos Di Besparing van 1 miljard bij juiste smeermiddelen technisch tekenaar Plaats eens een TELEFOONTJE PAGINA 6 LEIDSE COURANT DINSDAG 22 APRIL 1» DlNg (Van onze correspondent) DACCA De machtsoverdracht van Ayoeb Khan lijkt een beetje op de ont troning van een vorst: voor alle prak tische doeleinden is de koning niet meer beschikbaar, maar niemand weet wie nu zal regeren. Op het ogenblik hebben de militairen de macht in han den, en de opperbevelhebber, generaal Yahya Khan. heeft zichzelf tot presi dent uitgeroepen, als voorzitter van een militaire Junta, maar ondanks de op winding in de pers is het maar een halfbakken revolutie geweest, liet leger heeft ingegrepen voordat Ayoeb enige politieke concessies kon doen, en toen de krijgswet eenmaal van kracht was verklaard, werd de Bengaalse tijger zo lief als een poes. Het volk heeft bereikt, dat Ayoeb is af getreden, maar de politici zijn er nog niet in geslaagd zelf tot macht te ko men. Het is ook verbazingwekkend, dat, nu ze met de krijgswet te maken heb ben. zo lafhartig zijn. De afgelopen week is er nog geen enkel protest ge hoord en de autoriteiten, die deze wet ten uitvoer moeten leggen vin den dat allang best, want anders zou den ze wel eens voor hele grote moei lijkheden in Oost-Pakistan kunnen ko men te staan: drie divisies om 65 mil joen in bedwang te houden. Veel moet worden toegeschreven aan het ontbreken van politieke organisa ties: tot voor heel kort waren alle par tijen door Ayoeb verboden. Wat we de laatste maanden in zowel Oost- als West-Pakistan hebben gezien, was het begin van een volksbeweging. Men zette het leger, de bureaucratie en de politieke partijen van de bourgois aan de kant. Weliswaar ontstonden uitbar stingen van sociaal ongenoegen, maar zelden spontaan, en het halfbakken ka rakter van de Pakistaanse oproer liet duidelijk zien, dat hier nauwelijks spra ke is van organisatie van buitenaf. Men hoeft alleen maar de ellendige omstan digheden, de gewichtige drukte van de kleine ambtenarenwereld, de corruptie van de „basisdemocratie", de bekla genswaardige toestanden, waarin de ar beiders wonen en werken, te zien om te begrijpen, dat het automatisch tot een uitbarsting kan komen, zonder in stigatie van buitenaf. Het waren eerder de studenten (slechts 10 procent van hen komt uit de steden) dan de politici die het vuur brandende hielden. Maar de politici grepen hun kans. Zowel het leger als de bureaucratie zijn bevreesd voor de op handen zijnde terugkeer van de politici. Hoewel de politici in Pakistan zich altijd „links georiënteerd" hebben genoemd, wa ren het altijd mensen van de midden stand, die nooit in staat waren radi caal te denken. Zowel de mensen van links als van rechts vrezen dat de po litici op het punt staan een flinke vin ger in de pap te krijgen. Als er mor gen een verkiezing gehouden zou wor den, bestaat er geen twijfel over, dat in Oost-Pakistan de Awami Liga van Mujibur Rahman de meerderheid van de stemmen zou behalen, en, omdat het het dichtstbevolkte gebied is, ook nog de meerderheid in de centrale re gering zou vormen. Omdat de politieke toekomst tot op ze kere hoogte nog steeds in handen van het leger is, moet dit vooruitzicht hen wel met vrees vervullen. Rahman is een Bengaals nationalist en hij wil economische en politieke autonomie (Van onze muziekredactie) De concertdirecteur dr. G. de Koos heeft ter gelegenheid van haar vijftigjarig bestaan een jubileumboek uitgegeven: een zeer smaakvol jubileum boek mogen we wel zeggen. Het geeft niet alleen het leven en de lotgevallen van een uiterst intelligent en uiterst artistiek mens. Hongaar ,,par droit de maissance", Neder lander ,,par droit de conquê- te", het biedt bovendien aan de hand van de werkzaamhe den van één energiek man de historie van een halve eeuw Nederlands muziekleven. Dit op een heel verrassende wijze: door middel van reeks autografen, afkomstig van kunstenaars door Geza de Koos bij ons met succes ge ïntroduceerd. Om enkele frap pante voorbeelden te geven: men vindt er de handtekenin gen (en vriendschappelijke op dracht) in van mensen als Arthur Rubinstein en Pablo Casals, resp. van 1925 en 1929 daterendtwee jaartallen, die ongetwijfeld tot de ver beelding van elk doorgewin terd muziekminnaar en con certbezoeker zullen spreken. Doch ook. om een greep te doen uit de laatste periode: van Pièrre Boulez (1961), Da niel Wayenberg (1963), Leo nard Bernstein (1968). Een gedenkboek, dat overi gens voor de Hagenaars een heel aparte betekenis heeft gekregen: er blijkt n.l. uit, dat vele, zo niet de meeste, van uit Scheveningen 's-Gra- venhage zijn gestart; de Kur- zaal blijkt meestal als brug- gehoofd te zijn gebruikt, van waaruit men Nederland ver overde. Ten bewijze: Ilona Durigo 1925. Ja8cha Heifetz1926. Wladimir Horowitz 1926. Igor Stravinsky1928. Bela Bartok1928, Gregor Piatigorsky1929. Yehudi Menuhin1929. Maria Ivogün1931. Laten we dit rijtje besluiten met de voor ons onvergete lijke dirigent Hans Rosbaud, die dank zij de bemiddeling van dr. De Koos in de zomer 1954 voor het eerst op het Scheveningse podium stond. Mémoires stemmen ons altijd ietwat weemoedig. Doch deze speciaal: ze duiden erop, dat s-GravenhageScheveningen een centrum van internatio- naa Imuziekleven was, dat men van hieruit startte. We hebben de indruk, sterker, de overtuiging, dat die tijden voorbij zijn. Om enkele frap pante staaltjes te geven: gro te buitenlandse orkesten laten momenteel de Residentie links liggenwe wijzen in dit verband op de B.R.T., de B.B.C., het Bulgaars Philhar- monisch Staatsorkest, waar voor men naar Amsterdam en Rotterdam moest gaan. Zelfs Kerkrade met zijn voor treffelijke concerthal kon hier met 's-Gravenhag En met de grote kunst in de kleine zaal is het niet anders gesteld: een Amadeus-Kwar- tet, een Elisabeth Schwarzkopf zag en ziet men in dit seizoen geannonceerd te Amsterdam en Rotterdamniet te 's-Gravenhage. Zo ziet men, dat zelfs een feestelijk jubileumboek droe vig kan stemmen. Vermelden we tenslotte, dat ook, op ver zoek van dr. G. de Koos, drie vertegenwoordigers van de pers ook hun bijdragen heb ben geleverd: J. Reichenfeld uit Amsterdam en Wim Thijs- se en drs. A. B. M. Brans uit 's-Gravenhage. Ze schreven over „Mijn levenswerk", ,,De pionier" en de impresario in de provincie". voor Oost-Pakistan eisen die gevaar lijk dicht bij de gevreesde scheuring komen en die door het leger bijna als verraad beschouwd worden. Aan de an dere kant wordt Rahman door zaken lieden en door Amerika gesteund al is het alleen maar vanwege de schijnbare bedreiging van Bashani en diens communistische aanhang. In wer kelijkheid hebben noch Rahman noch Bashani veel weg van staatslieden. Op het ogenblik huurt Rahman aller lei, op het oog, bekwame raadgevers en houdt zich kalm om de militairen niet kwaad te maken. Hij voelt zich veilig, omdat hij weet, dat als er in derdaad verkiezingen gehouden worden, macht zijn deel zal zijn. Bashani, die 86 is, telt zauwelijks mee. Hij is oud en heeft voldoende gemeen met een anarchist, denkt men, om zijn eigen regering in de steek te laten. Niettemin heeft hij op zijn volgelingen zijn vurig sociale missie en de gedachte, dat de mensen vóór de politiek gaan, overge bracht. Men staat voor een dilemma. Leger officieren waarmee ik gesproken heb, voelden, dat democratie de enige uit weg is. Ze wezen op de corruptie van de bureaucratie, die onder Ayoeb tien jaar lang geheerst heeft. Ze wezen op wat er op economische gebied bereikt is en dat er toch genoeg onrust was om Ayoeb te doen besluiten af te treden, en ze verklaren gelaten, dat er geen andere keus was. Men moet nu verkiezingslijsten gaan samenstellen. De moesson kan ieder ogenblik beginnen en de meeste mensen betwijfelen of de lijsten voor november klaar zijn. Naar gelang de krijgswet minder streng wordt tot nu toe zijn er geen politieke arrestaties verricht zullen de politici weer naar voren tre den en Pakistan zal een derde periode meemaken, waarin een grondwet wordt opgesteld. De rivaliteit en de absurdi teiten van een in tweeën gespleten Lector werktuigbouiv Theyse van t.h. Delft: Beheerste slijtage beheerste economie" (Van een onzer verslaggevers) DELFT BÜ een juistere toepassing van betere smeermiddelen voor machi nes en dergelijke is in Nederland een besparing mogelijk van een miljard gul den per jaar. Deze besparing heeft on der meer betrekking op besparing aan mankracht, onderhoud en vervanging, minder storing, besparing op investering en besparing voortkomende uit langere levensduur van machines en dergelijke. Aldus verklaarde ir. F. H. Theyse in een openbare les waarmee hij het ambt van buitengewoon lector in de afdeling der werktuigbouwkunde (werktuigonder delen) aan de technische hogeschool aan vaardde. Nier voor niets had ir. Theyse aan zijn inleiding het motto „Beheerste slij- land delen die van elkaar geschei den worden door ruim 1.500 kilometer India belemmeren de kans, dat men tot een redelijke oplossing kom; Omdat de belangen tegenstrijdig zijn, is het waarschijnlijk, dat het tot weid en bloedvergieten zal komen, daarbij, als het leger de teugels niet hoe kunnen dan vrije dis- plaatsvinden? Het ziet ernaar uit, dat Pakistan een zeer moeilijke tijd tegemoet gaat. (Copyright The Guardian) ridDI kerkse vangst lij de 3f hield, d< de ham deed. Ni dat ziin iel tage, beheerste economie" meegegeven Voort: """j zei onder meer, dat het verbijsterend te constateren hoe weinig overwogen vaak smeersystemen worden toegepast moet hi geconstrueerd Met de zogenaamde slijtagewet alleen is volgens ir. These beheersing va- een slijtagetoestand onmogelijk. Het ar senaal van middelen dient te worden uit. gebreid met die middelen, die door de vol- ledige ap gedeeltelijke hydrodynamische smering worden verkregen. Het is dan mogelijk slijtage geheel te vermijden of een van te voren te voorspellen hoe veelheid metaalcontact, en daarmee slij tage in te bouwen. Volgens ir. Theyse is kennis van de fundamentele beginselen van goede sme ring en geïntegreerd gebruik van deze kennis onontbeerlijk voor de werktuig kundige ingenieur. In waarheid moet beheerste economie de slijtage dus de smering worden beheerst, al us ir. Theyse. lundert. loestel 1 Verde ervalsl lijst hee dere g wegens 2.per plaatsing •oor de eerste 30 woorden (niet groter don 12 letters) Exclusief 4% B.T.W. Indien Uw tekst geplaatst wordt op 3 achtereenvolgende dagen SLECHTS 2x BETALEN op 6 achtereenvolgende dagen SLECHTS 3x BETALEN U kimt Uw „TELEFOONTJE" opgeven eoa dag voor plaatsing. Voor plaatsing op zaterdag uiterlijk tot vrijdagmiddag 2 uur. PERSONEEL gevraagd Z Bijkantoor EVA, TV 2000 mët spoed gevraagd actieve bezorgers voor Voor schoten. Nieuwbouw. Aan melding: Bijkantoor Eva, Televizier, Laan van Meer ei ervoort 157. Den Haag, Tel. 070-392450. 1-2304 Z Gevraagd net meisje voor in de snackbar. Snack bar Risa, Levendaal 120, Leiden, tel. 26868. 1-2223 Z Gevraagd: le kapster en 2e kapster. Vakantie wordt geregeld. Vergoeding reis kosten, Tielemans kapsa lons Damlaan 58 Leidschen- dam, tel. 01761-3325. 1-2222 X Gevraagd net winkel meisje, Slagerij Verberg, Haarlemmerstraat 180, Lei den, tel. 26238. 1-2277 Z Verpleegster worden? Liefst in een nieuw zieken huis en in een moderne, gezellige stad? Onze eerst volgende opleiding start op 1 september 1969. Inlich tingen: Directrice Diaco- nessenhuis Eindhoven. 1-6164 Z N. V. Confectiefabriek Gebr. De Weerd. v.d. Werff- atraat 7a, Lelden Tel. 30390 heeft op haar Japonnen-ate liers plaats voor: ervaren en aankomende modinettes. Persoonlijke sollicitatie tot 's avonds 5.30 uur. 1-6048 Z Albert Heyn N.V. Voor onze nieuw te openen Su per Mart te Voorschoten vragen wij: verkoper op de kruidenierswarenafdeling. Voor verdere inlichtingen verwijzen wij u naar onze grote advertentie elders in dit blad. 1-23441 Z Albert HeUn N.V. Voor onze nieuw te openen Su per Mart te Voorschoten vragen wijslager. Voor verdere inlichtingen verwij zen wij u naar onze grote advertentie elders in dit blad. 1-23435 Z Albert Heyn N.V. Voor onze nieuw te openen Su per Mart te Voorschoten vragen wij: drogist(e). Voor verdere inlichtingen verwij zen wij u naar onze grote advertentie elders in dit blad. 1-23436 Z Albert HeUn N.V. Voor onze nieuw te openen Su per Mart te Voorschoten vragen wij: inpakster op de groente-afdeling of in de slagerij. Voor verdere in lichtingen verwijzen wij u naar onze grote advertentie elders in dit blad. 1-23437 Z Albert HeUn N.V. Voor onze nieuw te openen Su per Mart te Voorschoten vragen wij: verkoopster op de afdeling gebak of fijne vleeswaren. Voor verdere inlichtingen verwijzen wij u naar onze grote advertentie elders in dit blad. 1-23438 Z Albert HeUn N.V. Voor onze nieuw te openen Su per Mart te Voorschoten vragen wij: caissière. Voor verdere inlichtingen verwij - wij u naar onze grote advertentie elders in dit blad. 1-23439 Z Albert HeUn N.V. Voor onze nieuw te openen Su per Mart te Voorschoten vragen wij: medewerker op de groente-afdeling. Voor verdere inlichtingen verwij zen wij u naar onze grote advertentie elders in dit blad. 1-23440 Z Gevraagd: nette werk ster voor 2 ochtenden per week, Brahmslaan 325. Z Gevraagd een jongen 15 a 16 jaar voor hulp melkwijk. Hoog loon, 5-daagse werkweek. Spoed! Aanmelden: tel. 01710-33621. 1-2360 Z Welke scholier kan mü 's middags of 's avonds hel pen met planten en zaaien? Aanmelden: op mijn bedrijf, Hoofdstraat 149 Valkenburg, d. Hulst 1-4063 Z Gevraagd: werkster voor het schoonmaken van de kantoren gedurende een avond per week. Bern. Schulte, Heerenstraat 126 Voorhout, tel. 02532-7306. 1-2336 Z Café-restaurant „Het Haagsche Schouw".. Haagse Schouwweg 14 Leiden, tel. 01710-21896, vraagt voor direct koffiejuffr. ('s mid- I. Aanmelden: telefo nisch of mondeling aan het restaurant. 1-2359 Z Café-restaurant ..Het Haagsche Schouw", Haagse Schouwweg 14 Leiden, tel. 01710-21896, vraagt voor direct dames of meisjes voor de afwaskeuken. Aanmel den: telefonisch of monde ling aan het restaurant. 1-2358 Café-restaurant ..Het Haagsche Schouw", Haagse Schouwweg 14 Leiden, tel. 01710-21896. vraagt voor direct meisjes voor de be diening. Aanmelden: telefo nisch of mondeling aan het restaurant. 1-2357 Z Gevraagd: beschaafd meisje voor de huishouding en winkel, liefst boven 16 j. Meerdere hulp aanwezig, tel. 23964. K. J. Nagtegaal, Cobetstraat 87 Leiden. 1-2339 Z Gevraagd: huishoudelüke hulp voor enige dagen per week. Mevr. G. Matze, Nas- saulaan 12 Oegstgeesl, lel. 01710-50823. 1-2335 Z vlot meisje gevraagd in gezellige kruidenierswinkel. Bij M. van Dijk, Gerrit Dou- straat 29a Leiden. Aanmel den 's avonds na 7 uur. 1-2341 jf Algemene Bank Neder land N.V., Breestraat 81 Leiden vraagt een werkster. Werktijden ma. t/m vr. van 18.00 tot 20.00 uur. Sollici taties ma. t/m vr. van 9 tot 17 uur, tel. 01710-42241. Z Gevraagd: nog enkele ochtend- en avondbezorgers. Melden: Noordeinde 30, tel. 30131. 1-6126 Z Gevr.: 2 nette meisjes om na enige tijd zelfstandige taak in onze winkel te ver vullen. Leo van de Meer, supermarkt. Westeinde 25 R'arendsveen, tel. 01713- 2331. 1-2373 TE KOOP aangeboden Z Aangeboden een brom fiets, Honda 1967 in zeer goede staat. Maredijk 131. Z Door aanschaf van c.v.- installatie te koop een prima kolenconvector 75.— Een oliehaard 60.Als mede een gasfornuis 4-vlams f 70.Een Erres wascom- binatie 110.Een centri fuge 50.Rhijngeester- straatweg 94, Oegstgeest, Tel. 51338 2-2313 Z Douchebak met meng- kraan, bankstellen, schuif tafels, 1-, 2- en 3-deurs kas ten, slaapkamer, kinder- en wandelwagens, ledikanten en matrassen, schrijfbu reaus, schemerlampen, boe kenkasten. Jan Pluym, Hooigracht 51, Tel. 25955. 2-2283 Z Koelkasten voor de ca ravan op gas bij V.I.P. vanaf 348,-. Hoge Morsweg 134, tussen 2e spoorbaan en Rhijnhof, tijdelijk alleen op zaterdag geopend. 2-2298 Z Extra kortingen op ra dio. TV en wasautomaten. Kortingen van 22 tot 50%. V.I.P., Hoge Morsweg 134 tussen 2e spoorbaan en Rhijnhof, tijdelijk alleen op zaterdag geopend. 2-2300 Z Heden de nieuwste Peu geot mini-EEG met kleine wielen ontvangen met voor- telescoopvering. Kleur wit- ivoor. Prijs geheel compleet 449,-, Motorhome De Wa tertoren, Hoge RUndijk 184, Leiden, tel. 24963. 2-2260 z TTlt voorraad leverbaar alle EEG-modellen Sparta, Batavette, Peugeot en DKW Motorhome De Watertoren, H. Rijndijk 184, tel. 24963, Lelden. 2-2261 Z Wasautomaten by V.I.P. Alle merken sterk in prijs verlaagd. Kortingen tot 50^. V.I.P.Hoge Morsweg 134. Tijdelijk alleen op zaterdag geopend. 2-2296 Z 200% garantie en service ook op de zeer licht bescha digde apparaten, welke wij met speciale kortingen ver kopen. Alleen bij V.I.P.. Hoge Morsweg 134. 2-2301 Z Zeer llclit beschadigde wasautomaten en koelkas ten, diepvriezers tegen sterk gereduceerde prijzen. Kor tingen van 22 tot 50% al leen bij V.I.P., Hoge Mors weg 134 tussen 2e spoorbaan en Rhijnhof, tijdelijk alleen op zaterdag geopend. z Draagbare TV's te spe len op 12 volt accu en 127/ 220 volt normale prijs 748.- uw prijs 518,-. Bij V.I.P. Hoge Morsweg 134. 2-2297 Z MARIJNEN voor koeling bedrijfskoelkasten dem- en vriescellen gek. gebaksvitrines, opengek. verkooptoonbanken meer- traps gek. wandmeubelen. Diepvrieskast met glazen deuren, schepijs vitrines. Carpigiani pekclloze bok- vriezers. Vert. A. C. M. Wit- teman. Mozartlaan 52. Voor schoten Tel- 01717-5774 2-6209 Z Nieuwe radio's nn 175,- (Loewe Opta) modernste toestellen, alle golfberelken, alle voltages, aansluitingen voor bandrecorder en Luid sprekers enz. inruil mogelijk van oude toestel, voorraad is zéér beperkt, Prinsenstr. 43a, Lelden, teL 01710- 43783. 2-5949 Z Ook stellen wU onze prijzen scherp voor o.a. kop- lampranden, wieldoppen, ko kosmatten, nummerborden, bumpers, enz enz Ga even langs bij Autoshop Ton Rijs- bergen, Maresingel 64, tel 31260 2-5903 Z Wasproblemen? Geef wasserij Spronk uw lakens, tafellakens of slopen. Totaal 6 stuks, kastklaar in plastic verpakt f 2,64 3,— incl. BTW). Vandaag brengen, overmorgen halen Spronk, Witte Singel 14. 2-6218 2? Nu reeds een Philips autoradio voor I 109 met gratis montage, gratis ont storen. Dat kan alleen bij: Autoshop Ton Rijsbergen, Maresingel 64. tel 31260. Z Douchebak met meng- kraan, bankstellen, schuif tafels, 1-, 2- en 3-deurs kas ten, slaapkamer, kinder- en wandelwagens, ledikanten en matrassen, schrijfbu reaus, schemerlampen, boe kenkasten. Jan Pluym, Hooigracht 51, Tel. 25955. Z Meubelinruil. Direct uit fabriek leveren wij eerste klas meubelen tegen lage prijs en geven een hoge prijs voor gebruikte meu belen. In Den Haag vier toonzalen. Inl.: Rijswijkse- weg 5a, tel- 070-605664. Z Alles voor doe het zelf! Houtboard, triplex, spaan plaat, formica, karton, lijst werk, golfplaten, dakgoten, schoorstenen en fineer. H. Janse, Haarlemmerstr. 128, Leiden, tel. 30553. 2-6093 z Heugafelttegels. Alle kleuren, direct leverbaar, 5 jaar garantie. Gemakke lijk te leggen. Tijdelijk Stan- leymes cadeau bij aankoop van min. 20 tegels. Smits woninginrichting. Mare 98, Vrouwensteeg 9, tel. 23913. 2-6091 <Z Exoplex decoratieve hou ten wandbekleding in vele exotische houtsoorten o.a. essen, eiken, iepen, teak, no ten, palissander en zebra noten. H. Janse. Haarlem merstraat 129, Leiden, tel. 30553. 2-6092 Z Touringcars bestellen: Bovo-Tours bellen. Modern materiaal vanaf 17-54 pers. Specialiteit verzorgde dag tochten en schoolreizen. Concurrerende prijzen. Fa. Boot en v. d. Voet. Tel- 01713-2959—2989—2392. Roe lof arendsveen. 2-6210 z Zeer scherpe prijzen o.a. voor uitlaten en sportuitla ten. Tevens zeer geringe montagekosten. Alleen bij Ton Rijsbergen, Maresingel 64, tel. 31260. 2-5901 Z Weber koeltechniek voor nieuwbouw: koelinstallaties, gekoelde toonbanken, koel cellen en diepvrieskisten. Reparatie, onderhoudswerk, dag en nacht service, tel. 01710-31726, Leiderdorp. 2-5205 Z Aangeboden: vloer-, kraal- en sponninghout, ras ters, panlatten, alle soorten balkhout, deuren met zonder kozijnen, breedflens- balken din no- 24, straatste nen en kolken, ijzeren golf platen, firma H- de Bolster, Overrijn 8 Leiden tel. 23502 Z Perk Dahlia Mignon exportkwaliteit eerste groot te, 40 stuks, samen met uw buurman 10,rood en wit. Achterweg 14, Lisse, tel. 3215. 2-2216 Z 3 P.K. buitenboordmotor 299,-, merk Squalitalla en Swallow 4% pk 399,-, 7 pk 699,-, met 1 jaar schr. garantie. NatuurlUk weer bij Sporthuis Van Delft, Steenstraat 45. De meest verkochte motor van de Hiswa. Hoofddealer van Zuid-Holland 2-5972 Z Aangeboden: nieuwe nog niet bereden dames- en herensportfiets. Nieuwprijs ƒ250, nu voor ƒ150 per stuk, Lingestraat 110 bij de Wilhelminabrug. 2-5843 Z Te koop: mooie stalen woonboot, mooi geschikt voor week-end. Lang 19 m. breed 4 m, met gangboor den. Indeling: keukenkamer, 2 slaapkamers, douche met geyser en veel bergruimte. Vraagprijs: 10.000, tel. 020- 161720. 2-2343 Onroerende goederen Z Te koop gevraagd: woon huis. Leeg of binnenkort leeg te aanvaarden. Brieven met prijsopgave onder nr. 17-4057 bur. v. d. blad. Z Spotgoedkope rUwiclen, bankstellen, legkast, baby- commoden. schrufbureaus, bergmeubels, tafels, stoelen, clubfauteuils, dressoir, bed- stellen, ledikanten, stapel bedden, vloerkleden, kinder box, autopeds, kinderledi kanten, stofzuiger, porselein kastje, schilderijen, spiegels enz. Spotkoopjes. Nieuwen- burg, Hooigracht 55 (ge sloten huis). 2-4062 TE KOOP gevraagd Z Heeft u nog een oude sloopauto voor uw deur staan? Bel dan tussen 7 en 8 uur. 02532-7880. 9-6246 Vakantie Z Te koop: tourboot, 9 m lang, met 30 pk motor, zeer snel en zuinig met glazen opbouw, 8 tot 12 pers. Prijs: 3750. Inl.' Irenestraat 3 Zoeterwoude. 2-2340 Z Dagtochten. De nieuwe reisgids met grote keuze aan dagtochten is verschenen. Gratis. Aanvraag bij reis bureau Cebuto-Pullman, Doezastraat 30-32, Leiden, tel. 25971-43612. 11-2104 Z Antieke eiken dekenkist. halfbol deksel, koperen handgrepen, rolwielen 128 x 60 x 78 cm hoog. Voorzijde 2 gladde panelen. Fraaie patine, zeldzaam gaaf 525. J. C. van Ruiten, antiquair juwelier, Kort Rapen burg 12, tel. 26290. 2-4066 LESSEN Z Voor een goede rUles dan naar het vertrouwde adres: Autorijschool Van Berge Henegouwen lest in VW, per lesuur f 10, Pancraszicht 18, Sassenheirn. tel. 02532-7935. Voor Leiden: Garage Van Berge Henegouwen, Hoge- woerd 169, Leiden, tel. 22447 Z Te koop aangeboden: woonark met vrije ligplaats en grote tuin. Te bevragen: Vrisekoop. Ingang t/o Tas- manstr. 58 Leiden bij Zijl singel. 2-4069 Z Avondjapon te koop aangeb., maat 39-42, Hu- brechtstraat 20 Leiderdorp, tel. 33483. na 1 uur thuis. Z Muziekschool Zwaag. Les in elektr. orgel, gitaar, ban jo, mandoline, piano, accor deon, saxofoon, trompet, klarinet, drums, blokfluit, ukelele, basgitaar, welke op makkelijke condities ver strekt worden, Korevaar- straat 5 Leiden, tel. 24358. Z Te koop: salonwagen. 14 m lang, na 7 uur, in de Frank van Bosselenlaan Voorhout. 2-2368 Z Aangeboden: een in prima staat verkerend bank stel semi-klassiek, salon tafel. bergmeubel 200 cm, Z 10 autorUlessen voor 47,50. Vervolg- en losse lessen f 7.50. Fonkelnieuwe V.W.'s Autorijschoolcombi natie „De Centrale". Aan meldingsadressen: Leiden, Morsstraat 23, tel. 31909, Alphen a/d Rijn: Hooft- straat 257, tel. 3752. Voor schoten: Prof. Cam. Omnes- plantsoen 13, tel- 5834, War mond: Laan van Ooster geest 3, tel. 2678. 12-6086 bed, bedstel en gordijnen, Obrechtstr. 67 Leiden. 2-4064 Z De kastenspecialist, 600 modellen hang-legkasten, wandkasten, keukens, keu kenmeubelen, bureaus, com plete slaapkamers enz. Uniek in de kastenwereld. Hoogl. Kerkgracht 49, hoek Nieuw- straat, Leiden, tel. 01710- 33078 2-6129 z RUlessen Een zaak van vertrouwen! Prettig idee: een rijschool met de naam Kamsteeg er achter, gediplomeerde instructeurs, uiteraard de nieuwste Volks wagens, goed verzorgde theoretische opleiding. Auto rijschool Kamsteeg, Gevers straat 30, Oegstgeest, tel. 01710-51940, 's avonds voor Leiden e.o. 01710-43428, voor de Bollenstreek 02530-3930. Z Kamerbreed tapijt leg gen wij vanaf 15 per ka mer Woninginrichting Van Klarenbeek. Haarlemmer straat 51 Leiden. 5-5841 TE HUUR gevraagd Z AutorUschool Piet Stolk. Het adres voor goede en tevens goedkope rijles. Wij lessen volle uren. Uniek onze proefexamens afgeno men door Verkeersdeskun- dige. Maak een afspraak. Zoeterwoude, Kerklaan 16, tel. 01715-572. 12-6095 Z Te huur gevraagd voor O.K.-verpleegster (St. Elisa beth Gaath.) 1 grote of twee kleinere kamers. Ongem. wel geetoff. Liefst in het centrum van Leiden. Br. aan H. C. Jongsma. Tugelaweg 8n. Tel. 020-948045. 4-4048 Z Gevraagd: een ruime zonnige zit-slaapkamer op goede stand te Leiden of omgeving. Brieven onder nr. 1-2274 van dit blad. AUTO'S Z Auto Heemskerk voor een goede occasion. Keuze uit 75 stuks. Garantie 6 mnd. Rijksweg Amster damRotterdam aan afrit Braassemermeer, tel. 01713- 2866. 9-6094 Z Spoed! Rustig, middel baar persoon zoekt zo spoe dig mogelijk een grote zit- slaapkamer of andere soort gelijke woonruimte Een eventueel achteraf is geen bezwaar. Brieven onder nr. 4-4061 bur. v. d. blad. Z Kokosmatten, accu's en banden met 25 korting en gratis montage bij Ton Rijsbergen, Maresingel 64. Leiden, tel. 31260. 9-6087 TE HUUR aaogebodeu *2* Gebruikte accu's groot of klein, daarvoor moet u bij de Leidse Autohandel v. d. Berg zijn. Financ. met een zeer kleine aanbetaling. z Te huur: 500 m2 opslagterrein. Vrij dicht bij grote wegen en water, even tueel ook meer ruimte. Brieven onder nr. 8-2219 aan bureau van dit blad. Z Laat uw auto smeren en verversen terwijl u winkelt of wacht. Shell Service- garage „De Doelen", Noord einde, hoek Varkensmarkt, Leiden, tel. 22945. 9-6211 Z Te huur gestoffeerde kamer 3.75 bij 3.95 met vas te wastafel, verwarming en gebruik van keuken en dou checel. Prijs 115 p.m. In de nabijheid proff.wijk. Brie ven onder n*. 8-8358 bw. v. d. blad. Z Uniek voor vakantie '69 en nog lang daarna van part. Opel Rekord '61, ruil- motor, 25.000 km, banden zeet goed, tel. 01710-30732. 9-2338 Z Van Ruitens Occasions! Maakt u deze week het autorijden voordeliger; pro fiteert ervan en kom vrij blijvend kijken naar onze dagelijks wisselende voor raad gekeurde en schade vrije occassions; allen voor zien van half jaar all-in- garantie. Inruil en finan cieringen binnen 24 uur. Automobielbedrijf Van Rui ten, Kagerstraat 26 Leiden, tel. 54913 (dagelijks geopend tot 19 uur, zaterdags ge sloten). 9 2345 z Renault 16, 1966! In GL- uitvoering. Een wonder mooie wagen voor een onge kend lage prijs. Uiteraard geheel schadevrij en van de lste eigenaar. Kleur: don kergroen. Inruil en financ. reeds mogelijk met 900 aanbet. Automobielbedrijf Van Ruiten, Kagerstraat 26 Leiden, tel. 54913 (dagelijks geopend tot 19 uur, zater dags gesloten). 9-2346 z Holfandia Schulfdaken en vouwdaken brengen licht-lucht en gezondheid in uw auto. Sneller levering en 2 jaar lang garantie op materiaal en afwerking. Prijzen vanaf: 320. Vraag inlichtingen bij de specia list: Automobielbedrijf Van Ruiten, Kagerstraat 26 Lei den, tel. 54913. 9-2347 Z Cortina 1300 de Luxe! Type 1966. Rechtstreeks van dê le eigenaar en uiteraard geheel schadevrij en in smetteloze conditie. Kleur: racing-green, 42.000 km ge lopen en voorzien van ons „all-in" garantiecertificaat. Deze week héél goedkoop. Inruil en financ. reeds mo gelijk met 750 aanbet. Automobielbedrijf Van Rui ten, Kagerstraat 26 Leiden, tel. 54913 (dagelijks geopend tot 19 uur, zaterdags ge sloten) 9-2348 z Cortina GT. 1967! In een woord een geweldige auto mobiel. Het nieuwste model in originele GT-uitvoering. Slechts 25.000 km gelopen en rechtstreeks van de le eigen. (BTW-vrij). Kleur: rood. Voorzien van onze be kende garantie. Thans een exclusief lage prijs. Inruil en financ. reeds mogel. met 900 aanbet. Automobielbe drijf Van Ruiten, Kager straat 26 Leiden, tel. 54913. 9-2354 z Volkswagen 1300. 1966! Geweldig mooi en slechts even gebruikt. Voorzien van stalen schuifdak. Uiteraard geven wij ook op deze wa gen onze bekende garantie. Kleur: blauw. Inruil en financ. reeds mogel. met 750 aanbet. Automobielbe drijf Van Ruiten, Kager straat 26 Leiden, tel. 54913 (dagelijks geopend tot 19 uur, zaterdags gesloten). 9-2350 z Gut, Gut", sou opoe zeggen, als zij de lage occasionprijzen hooit van Automobielbedrijf Van Rui ten. En inderdaad; het goede mens heeft gelijk, want wij verkopen deze week onze gehele voorraad voor 1968-prijzen; de BTW betalen wij voor uü En onze service; die is nog ouderwets degelijk en on vervalst. Kom daarom van daag nog bij ons kijken voor een occasion mét blijvende service. Ook voor inruil en snelle-discrete-financiering kunt u bij ons terecht. Ons adres: Kagerstraat 26 Lei den. tel. 54913 (dagelijks ge opend lot 19 uur, zaterdags gesloten). 9-2351 Z Opel Rekord 1700! Het klassieke '63-er model in 2 drs-uitvoering. Door ons ge heel nagezien en van nieu we banden voorzien. Deze keurig onderhouden wagen wordt deze week verkocht voor de inruilprijs: 1750 (BTW voor onze rekening). Desgewenst te financieren met 450 aanbet. Automo bielbedrijf Van Ruiten, Ka gerstraat 26 Leiden, tel. 54913 (dagelijks geopend tot 19 uur, zaterdags gesloten). 9-2352 z Fiat 124, 1967! Diep- donkerblauw en in werke lijke nieuwstaat. De prijs is een verrassing, te meer daar de wagen slechts 25.000 km heeft gereden. De zelfde garantie als op een nieuwe. Inruil en financ. reeds mogelijk met 750 aanbet. Automobielbedrijf Van Rui ten, Kagerstraat 26 Leiden, tel. 54913 (dagelijks geopend tot 19 uur). 9-2349 Z Taunus 17M de Luxe! Deze week extra laag ge prijsd. Wij hebben er twee; bouwjaren '65-'66. Voorzien van ons garantiecertificaat en met keuringsrapport In ruil en financ. reeds mogel. met 750 aanbet. Automo bielbedrijf Van Ruiten, Ka gerstraat 26 Leiden, tel. 54913 (dagelijks geopend tot 19 uur, zaterdags gesloten). 9-2344 Z Te koop: BMW 1500, b.j. '64 met radio en schuifdak en slaapstoelen. Prijs 1700, tel. 01717-4879, 9-4059 DIVERSEN Z Jonge, jonge, wat een ruime sortering boeken vind je bij Leesbibliotheek „Record", Apothekersdijk 35 fomans, wild-west detec tive, o. meisjes 30 ct. per deel. Jongensboeken en alle stripverhalen 20 ct. p. deel. Suske Wiske, rode ridder en andere. Geen inschrijf kosten. 5-5837 Z Bezoek Wasautomatiek „De Eendracht", Zoeter- woudsesingel 14B, ingang door de poort. Uw was (6 kg) schoon en droog binnen één uur. Er is een stoom- mangel aanwezig om uw was kastklaar te maken. 5-5838 Z Paraplureparatie (ook voor opvouwbare, o.a. Knirps). wandelstokken, in- validenstokken. Van Oerle, Haarlemmerstraat 95, bij de Vrouwensteeg. Reparaties worden alleen aan de zaak eengenomen. -5839 Z Schoorsteenvegen sinds 1875, Jac. Stouten, Schelpen kade 23 Leiden, tel. 21751. 5-5840 Z Hele prulken van zuiver mensenhaar vindt u bij ons vanaf 130,-. Iedere dag de monstraties in ons aparte atelier. Ook voor Pelatti-he- renhaarwerk. Haarboutique L. van Tongeren Zn., De pot van Pelatti Interna tional N.V.. Breestraat 32, Leiden, tel. 25212 b.g.g. tel. 23612. 5-6118 Z Door import uit diverse tropische landen, beschikken wij over een enorm assorti ment droogbloemen, vruch ten enz. Uw koperen ketel of kan hiermede opgemaakt, is bijzonder mooi. Zie ook onze uitgebreide sortering opgemaakte stukjes. Bloe menmagazijn C. L. Mulder, Haarlemmerweg 21 te Leiden Telef. 20550. 5-5586 z Doe Uw voordeel bij Wassalons de Arend, Dry cleaning (Chem. reinigen) voor zelfbediening 5 kg 8,-. Wassalons Herensingel 27g, Leiden, Tel. 22084, Genestet- straat 2. Leiden, Tel. 42650, Fred. Hendrikplein 38, Lei derdorp, Tel. 26905. 5-2291 Z Gratis bamhoebladhark bij iedere grasmachine, reeds vanaf ƒ41,50. Enorme sor tering voorradig. Jan van der Meer. Noordeinde 45 Roelofarendsveen, tel. 01713- 2564. 5-6057 X WU verzorgen al uw drukwerk tegen zeer scherp concurrerende prijzen o.a. visitekaartjes. geboorte kaartjes, verlovingskaartjes, huwelijksaankondiingen en uw zakendrukwerk, enz. Prima afwerking, vlotte be diening. Drukwerkservice Halpa, Haarlemmerstr. 64, tel- 24185. 5-6090 Z Maak zelf uw tapUt schoon en huur een Hoover ta-iijtreiniger bij drogisterij L. v. Eersel, Hoogstraat 5 Leiden, tel. 26300. 5-5852 (leeftijd plm. 21 jaar) Opleiding: L.T.S. - U.T.S. (werktuigbouw) Een tekenkamerervaring van 1 a 2 jaar is vo( functie noodzakelijk. Goede salariëring en arbeidsvoorwaarden. LEIDSCHE ONDERWIJSINSTELLINGEN Oosterkerkstraat 11, Leiden 30 woorden slechts TWEE GULDEN! Z Wolf en Solo-motor- maaiers, ook anderen mer ken. Gratis folders en de monstratie. Eigen werk plaats en slijpinrichting. Jan van der Meer, Noordein de 45 Roelofarendsveen, tel. 01713-2564. 5-6058 Z »De Zon" lakenpakket- tenservice 2,95 incl. BTW- Fa. H. J. Dieben, Zoeter- woudsesingel 23, tel. 21839, nu ook Cobetstr. 81 5-6083 Z f 13.50 Permanent wave Therm O Perm (com pleet) dinsdag, woensdag en donderdag (bespreken niet verplicht). Kapsalon „Rita", Willem Klooslaan 15, lel. 24683. 5-6220 Z ..De Zon" voor uw liuis- houdwas. Fa. H. J. Dieben, Zoeterwoudsesingel 23, tel. 21839 5-6221 Z Wie kan mij helpen aan vloerkleden of lopers voor arme kerken in Frankrijk?, tel. 01711-2759, na 21 uur. 5-4056 Z Gelieve geen goederen af te leveren aan mevrouw J. W. A. Turk-Verhorik, daar evt. nota's niet worden geaccepteerd. A. P. W. Turk, Kromme Jaagpad W. 5.13. Hazerswoude. 5-2342 Z Elektr. heggeknippen vraagt prijs en inlichtingen Reeds vanaf 49,50 op Black en Decker. Jan van de' Meer, Noordeinde 45 Roe lofarendsveen, tel. 01713- 2564. 5-6059 Z Boekhoudingen, belas tingzaken, (BTW) verzeke ringen financieringen ver zorgen wij gaarne voor u De Sitterlaan 50a, Leiden, tel. 01710 -40604. 5-6055 Z Zoekt u een nieuwe beu ken? Bezoekt onze show room bij de houthal, Korte Goog, Roelofarendsveen, tel 01713-2888 of 2601, achter de nieuwe veiling. 5-6248 Z Lakcnpakketten! 6 la kens voor 3 gulden. Geef aan ons voor een grote was beurt. Uw lakens, slopen tafellakens kastklaar i" plastic verpakt Ook in omgeving een filiaal van Tri-Expres. 5-61 Z Heeft u drempelvrees om onze zaak binnen stappen voor een haarstuk je (echt haar)??. Nu ook aan huis te ontbieden. Der- kundige adviezen, voorlich ting en demonstratie (ook des avonds). Belt u even voor een afspraak. Mevrou»' RITA, tel. 34851, b.g.g. 24663

Leidse Courant | 1969 | | pagina 6