AR-kiesver. zet gesprek met CHU en KYP voort De „overlevenden' van Imperium bleven mensen Leidsche Kunstkring genoot van ■zangvoordracht door Jennifer Yyvyan Leidse agenda Nog velen bleven zonder een goede reden weg BIOSCOPEN C. van Winkel 50 jaar bij Oosthoek en Zn. te Alphen MARKTEN Verwijderen Objecten was geval van straatschenderij DE LEIDSE COURANT DINSDAG 22 APRIL Dr. Geelkerken gaf funktie over aan mr. Lever De A.R. kiesvereniging Leiden, waar- gistei nd in en de KVP-fractie. Mevrouw Geelkerken vroeg zich echter wel af of het politiek gezien verstandig zou zijn straks met één lijst uit te komen. Dit kon wel eens stemmen gaan kosten en ook zonder fractie kan men voldoende samenwer ken. Het bestuur kreeg ten slotte zonder stemming machtiging op de ingeslagen weg door te gaan. J eugdkamerorkest in de Zuiderkerk Het Jeugd-Kamerorkest Leiden geeft op zaterdag 26 april a.s. een concert in de Zuiderkerk, Lammenschansweg te Leiden, aanvang 20.00 uur. Uitgevoerd zullen worden: Concerto in G voor strijkorkest van Pergolesi; Suite in a voor fluit en strijkorkest van Telemann; Symfonie in C K.V. 200 van W. A. Mozart; en Symfonie no 5 van F. Schubert. Solist is Rien de Reede (fluit). Het geheel staat onder leiding van Henk Briër. Heijden 26 leden bijeen waren om be langrijke beslissingen te nemen, heeft besloten op de ingeslagen weg met be trekking tot de samenwerking met de CHU en de KVP door te gaan. Of de drie partijen bij de komende raadsver kiezingen echter met één lyst zullen uit komen, ls nog niet zeker. Er was nog een belangrijke agenda punt: de verkiezing van een nieuwe voorzitter als opvolger van mr. dr. N. G. Geelkerken, die wegens drukke parle mentaire werkzaamheden zijn functie neerlegde. Mr. C. J. Woudstra, die als nummer één op de voordracht van het bestuur stond, behaalde tot twee keer toe net als det weede kandidaat dertien lot wees hierna mr. Lever Over de samenwerking van de Leidse confessionele partijen werd een bepaald niet felle gedachtenwisseling gevoerd, waaraan soms ook de op deze vergade ring aanwezige voorzotter van de KVP- afdeling deelnam. Mevrouw Geelkerken, voorzitter van de prot-chr. raadsfractie, vertelde in het kader van deze discussie omder meer, dat de ARP en de CHU in Leiden al een kwart eeuw tot ieders tevredenheid gezamenlijk optreden in de Leidse raad en dat tot midden vijftig regelmatig ook gemeenschappelijke fractievergade ringen met de KVP werden gehouden, wat langzamerhand echter verwaterde. In bepaalde gevallen is er ook nu nog vooroverleg tussen de prot.-chr. fractie Diploma's bij Reddingsbrigade Voor het diploma van de KNBRD slaagden de volgende leden van de Leid se Reddingsbrigade: Diploma A: J. G. v. d. Bogert-v. d. Snee, G. Wiersum-Imminga, A. G. Hel- lendoorn-Klok, zuster Maria Magdalene Verwer, A. de Wagenaar, E. v. Strater, J. Mosselman, J. v. Deventer, C. Gal- jaard, C. Wolffenbuttel, J. Koet. R. Brug man. R. Hooidonk, L. v. Vasten, J. Soek, W. E. Nolles en C. Julien. Diploma B: M. Versteeg, J. Penseel, Diplomazwemmen in de Overdekte Bij het diplomazwemmen in de Leidse Overdekte Zweminrichting op zaterdag werden de proeven met goed gevolg afgelegd door: Diploma A: Anja v. d. Laar, Cornelia Guis, Cecilia Kok, Maries Kluivers, Ire- Filippo, Sepkje Nicolai, Wilhelmus Coby Mulder, Gerrie Star. Marjo lein Muusse, Cornelia Smits, Sylvia Di- seraad, Peter v. Heeringen, Iric Witte- man, Johannes Pieters, Maarten Warde nier, Christiaan Sierat, Jacob v. Pola- nen, Hendrikus Neijenhuis, Marcus Zaal berg, Gtjsbertus Kok, Jan de Kluyver, Rijk v. Meekeren, Johan Hollebeek, Magdalena Neijenhuis, Elizabeth Flo- rijn-Verkuijl, Trudy Ottenhof, Johanna v. d. Post-Aniba, Adriana Kormelink-v. Hoven, Margaretah Zandbergen-Van Steyn, Anna v. d. Ploeg-Schillings, An- tonia Schmidt-v. Eijk, P. Luyten-Bak- Diploma B: Walter Holleman, Pieter v. Leeuwen, Annemarie Moeselaar, Al- bertus Vos, Cornelia Berg, Gonne Cor- ba, Johannes Bredewold, Ceesjan de Wolf, Paulina Buters, Abraham v. Eijgen, Pieter Rietdijk, Carla Rijlaarsdam, An nette Rietdijk, Maria Gaarman, Johan na v. d. Kolk, Johanna Buters, Sandra Keyzer, Alexander Henzen, Corinne Henzen, Simon Braxhoven, Hendrika Molenaar-Stikkelorum, Theresia Straat- hof-v. d. Burg, Elisabeth Carree- Weijden, Katerina Brandt-Carree, Berge-Henegouwen. Burgerlijke stand Geboren: Astrid J. Schippers en I. Zuurveen, Rosemarijn dr. van A. van Polanen en M. D. Jans sen; Leonardus J. C. zn. van L. J. C. Dee en J. C. M. de Greef; Eric zn. van W. H. Guldemond en H. E. Ravensber- gen; Arnoud G. A. zn. van A. van Rijns- wou en M. A. van der Rassel; Con- stantinos zn. van C. Fabistas en J. E. van Onlangs; Alexander zn. van C. Fa bistas en J. E. van Onlangs; Jacobus F. zn. van J. van Kampen en W. F. Groenendijk; Peter G. J. zn. van G. J. van der Meer en C. Gijsman; Marga- retha C. dr. van C. Nieuwenburg en A. M. van der Werf; Janneke dr. van N. de Boo en J. T. Vos; Wendy dr. van C. J. H. Kwik en E. Bekooi; Ronald zn. van J. C. van den Hoek en P. A. van Eldik; Yvonne W. dr. van J. P. M. Helvensteijn en A. M. C. van der Holst; Edwin A., zn. van H. W. Douwes en S. C. Dekker; Peter W. zn. van W. C. Verschoor en E. G. van der Niet; Mir jam H. C. dr. van P. J. Schouten en A. J. J. Klabers; Anna G. dr. van D. de Vreugd en G. van der Luijt; Nancy M. P. M. dr. van K. de Groot en M. P. M. Braat; Joris P. zn. van J. P. L. M. van Oudenhoven en M J. van Velzen; Richard C. J. zn. van D. Pronk en P. L. H. van den Berg; Johanna dr. van L. Paauw en A. Pouw; Hendrik zn. van H. de Leeuw en M. J. de Boer; Dirk zn. van A. Kroon en M. de Haas; Rudolf zn. van R. Stakenburg en J. M. Vermond; Sylvia M. dr. van A. G. J. Huijbens en H. E. Bergman. Getrouwd: H. C. J. van der Hoeven en C. W. Stokkel; G. van den Hoed en W. M. van Went; W. den Hollander en N. M. Joziasse. Overleden: A. Tegelaar (78) man; P. van Holten (64) man; T. Maaskant (58) man; E. Stouten (90) „EEN SLOK AARDE,, VAN HEINRICH BÖLL He: toneelstuk „Een slok aarde" van de Duitse schrijver Heinrich Böll, dat gisteravond in het microtheater Im perium aan de Vestestraat door de ge lijknamige toneelgroep onder regie van Jan Chr. Bartelsman op de planken werd gezet, kan ook op een andere ma nier dan Imperium dat deed, opgevoerd „Studio" deed dat een paar jaar ge leden en ook de Delftse studenten op het Stutofes. Het beroepsgezelschap en de studen ten speelden de overlevenden van een zondvloed even strak en star als Böll zijn zinnen geformuleerd had met als gevolg, dat het stuk na verloop van tijd Imperium heeft voor een andere aan pak gekozen, een meer geslaagde bleek gisteravond. „De overlevenden" van Imperium zijn mensen en geen gevoelloze wezens, die gevangen zitten in de beperkte moge lijkheden van hun rang. Een slok aarde" speelt na een atoom ramp. De aarde is verdronken en de weinige nakomelingen van de over levenden leven op een kunstmatig eiland. Zij zijn verdeeld in rangen. We weten schap is zaligmakend, gevoel is uitge bannen. De laagst gegradeerden, de „Krestenen" staan het dichtst bij de oude aarde, weten er nog alles van en verlangen er naar terug. Zij worden ver acht door de „Kenners" en de „Weters". Het niet zo lijkt. De angst voor de verstarring vaft deze wereld is waar te „Weter" Scheider gespeeld door Bert Dronkert was een onzeker fi guur. De fagade van zijn autoriteit was doorzichtig en stortte in. Had Bartelsman voor de w(jze van uitvoering van „Studio" gekozen, dan had Dronkert zelfbewust het hoofd ge heven; nu had hij de schouders gebo gen en speelde in feite de twijfelaar. Het grote manco aan dit stuk is, dat het geen dramaturgisch slot heeft", zei regisseur Bartelsman na afloop. stukje futurologie ge- or ons enkel fiction is Om het belachelijke werd volgens Bartelsman te weinig ge- Böll heeft schreven, dal zonder science. Molenn geopend 13-17 uui useura „De Valk" dagelijks van 10-17 uur; zaterdag maandag gesloten. AVOND- EN NACHTDIENSTEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. DINSDAG 22 APRIL Lakenhal K&O in samenwerking met LAK: Muziek van deze tijd, 20.00 u. Stadsgehoorzaal Kennismakingsbij eenkomst met deken dr. L. G. A. van Noort, 20.00 uur. Ant.-Clubhjüs Sted. R.K. Vrouwen beweging. Showavond met Sempre A Rest. Van der Heijden Verg. Bond van Schoolbesturen voor katholiek kleu ter- en lager onderwijs Leiden en omge ving. 20.00 uur. - "i filmavond WOENSDAG 23 APRIL Schouwburg Toneelgroep Globe: „Ceremonie voor een vermoorde neger". 20.00 uur. Gebouw Steenschuur Leidsche Ver. v. Postzegelverzamelaars. 20.00 uur. DONDERDAG 24 APRIL Gebouw Hooigracht 5 Vervolgscur- sus EHBO „Peerke Donders". 20.00 uur. Schouwburg Toneelgroep Globe: „Ceremonie voor een vermoorde neger". 20.00 uur. Gebouw Staalwjjk Ledenvergade ring DEV. 20. Nolles (74) A. Voortman (52) - „Een slok Aarde". 20.00 >rg Kynologenvi Zuiderkerk Concert Jeugdkai orkest Leiden. 20.00 uur. Molenmuseum De Valk Ver. „Oud Leiden". 14.00 uur. De Burcht Toneelavond DOB-DOS. 20.00 uur. Warenmarkt Voorlichting Pol. Par tij Radik. 10.00 - 16.00 Voor de behandeling van ongevallen ls het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags 13 uur tot woensdagmiddags 13 (dan Diaconessenhuis) en vrijdagmid- dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 (dan St.-Elisabeth-ziekenhuis). tenminste c Slechts zo nu en dan klonk er een hel dere lach op. Het publiek wist niet wat men met !t stuk aan moest. „Mochten we dar chen", werd er dan ook na afloop ge- Een giller is lachen, zonder nu „Een slok aarde" ts van een commedia dell' arte. Imperium maakte gisteravond één fout: te weinig tempo. Vooral in het begin had meer vaart ongetwijfeld be- aangeslagen. Later hoorden we, dat droevige privé-omstandigheden van eer in de spelers de concentratie niet ter >ede was gekomen. Spelen Berlet (Marian Drexhage), Si- one (Ans Alting) en Dras (William den Heeten) een volgende keer iets der gedwongen, iets spontaner, dan gaat Imperium met „Een slok aarde" s tegemoet. J ZOETERWOUDE BEZINNINGSAVOND NKOV Morgen, woensdag, houdt de plaatse lijke afdeling van het NKOV de jaarlijk se bezinningsavond. Om half acht is er in de Aloysiuskapel aan de Schenkelweg Eucharistieviering. Daarna komt bijeen in de zaal Roeleven. Hier zal najoor van het Leger des Heils, P. Vons, een inleiding houden. >g collectanten melden bij me- Langelaan-v. d. Ploeg, Zuidhof. Zij zullen daarmee de honderd- 'oor het Nederlands - houden. Hiervoor zqn nodig. Men kan zich Het Wit-Gele Kruis heeft voor mor gen, woensdag, een bijeenkomst belegd in het wijkgebouw aan de Korte Mie- ning over de voeding. Hier zal i I 'ken mej. C. Janssen, diëtiste, met als onder werp: „Goede voeding in het algemeen". Een ieder i: gratis kopjï vang 20.00 De eerste wedstryd die het herenteam speelde in de promotie-degradatiecom petitie tegen Avanti 1 is met 73 ver loren. Anneke Koek zorgde voor twee punten, waaraan Kas Koemans één punt toevoegde. Het tweede moest met de zelfde cijfers de meerdere erkennen in Docos 8. P. Opdam, G. Verhagen en in valster Leny Koek scoorden ieder een maal. Het tweede damesteam dat even eens was aangewezen om in deze com petitie te spelen is onverwacht definitief veilig geworden. Dit naar aanleiding van het feit dat 't Warmondse Steeds Voor uit 2 in de beslissingswedstrijd met een ongerechtigde speelster was uitgekomen. De 82 nederlaag werd daardoor om gezet in een 63 overwinning. Deze week: 22 april Pit '54 2-Avanti 1 en 25 april Play Fair 1-Pit '54 1'. Bevolkingsonderzoek op tbc Meer dan 20.000 Leidenaars zyn sinds en vindt men het voor zichzelf niet be- het begin van het bevolkingsonderzoek langrijk, laat men dan vooral denken op tuberculose voor het scherm geweest, aan de omgeving. Het plaatselijk comité hoopt daarom, dat het totaal aantal deelnemers groter zal zijn dan bij het vorige onderzoek, dat in vjT3tlS VCfVOCF 1967 werd gehoudei Niettemin hoopt het plaatselijk i té, dat in de nog i tyd velen, die de of de een of andere reden gemist hebben de weg zullen vinden naar de onderzoek- «W»* het nité hoopt, dat voor- bejaarden het nut zullen inzien en het volgen van hun leef- i het bejaardencentra, die afstand tot Camera: Jungle boek (a.l.) (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 8 Nachtvoorst, do. - vr. - zat. Morgan, a sui table, Case for ment (18 jr.) Lido: Goldfinger (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 f Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 Luxor: Ortega, de killer (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Studio: Hour of the wolf (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Trionan Louis de Funès als taxichau feur (a. 1.) Dagelijks: 2.30, 7.00 i Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 i>oer gezorgd worden, ragen by de Vereniging tot bestrijding der Tuberculose, Rijnsburger- Een aantal mensen heeft om goed gemotiveerde redenen niet deel genomen aan het onderzoek omdat zij reeds pe- j riodiek gecontroleerd worden door an-; dere instanties, via de werkgever bij-1 veerbeeldmaar er zijn ook mensen, die in het geheel niet gereageerd heb-;|H„«,WS( op de uitnodiging van het plaatselijk j parochiehuis M. Gijzensteeg "d R«-eoed betaald wort Dagelijks: 2.30, 7.15 n zie verder de aanwijzingen op de jpkaart. Van donderdag 24 april a.s. ordt het onderzoek voortgezet in het comité. Indien men niet van het onder- j overdekte zweminrichting Haarlemmer- loek gebruik wil of kan maken dan straat) en wel tot en met vrijdag 2 mei. <g onderzoek van dinsdag wordt verwacht, dat de kaart geretour neerd wordt met vermelding van de reden. Een aantal kaarten is binnen ge komen met redenen, die, zo schrijft het comité, op zijn minst twijfelachtig ge noemd kunnen worden. „Te oud", of „nooit ziek" of „oud en altijd gezond- zijn geen redenen om zich aan het onder zoek te onttrekken. Het gaat er juist om dat de normaal zich gezond voelende bevolking zich op dit punt laat controleren, opdat, al voelt men zich volkomen fit, men ook zeker heid krijgt, of anders tijdig behandeld kan worden, waarvoor tegenwoordig ge lukkig zoveel middelen beschikbaar zijn. dat een vlotte genezing" mogelijk is. Het is dus zaak dat een aandoening tijdig kan worden vastgesteld. Niet alleen in het eigen belang, maar ook met het oog j op besmettingsgevaar. Al is men dus oud 6 mei tot t Waaggebouw aan de Aalmarkt. Zie ook de dagelijkse agenda in de krant. Ook zij met woensdag 28 mei in het Raadsagenda van Voorschoten De gemeenteraad van tornt vrijdagavond om 8 .acquis byeen. De agenda oor haar vijfde concert de beroemde Engelse sopraan Jennifer Vyvyan naar de Stads gehoorzaal gehaald. De zangeres zong met uitzondering van de cantate „Ari- a Naxos" van Haydn liederen Engelse oorsprong, bekwaam en vaak kunstzinnig begeleid door George Renesse aan de vleugel. De belang stelling voor dit recital was redelijk groot, maar onderstreepte toch wel het saler is dan de interesse voor de „fijne keuken" van de liedkunst of andere hoogstaande exponenten op gespeciali seerd muziekgebied. Jennifer Vyvyan heeft met haar ver tolking bijzonder veel bewondering ge oogst bij het publiek, dat meteen al bij het begin van het programma kon ken- maken met de grote kwaliteiten van haar veelzijdig stemvermogen. „The bles sed Virgin's expostulation" het ver- van de gezegende Maagd op tekst van N. Tate door Henry Purcell getoonzet en bewerkt door Benjamin Britten, kreeg een diep doorleefde voor dracht en grote klaarheid. In contrast Bevolkingsonderzoek op tuberculose Volgende week onderzoek in het paro chiehuis Maria Gijzensteeg 1 (naast Overdekte Zweminrichting) op: maandag 28 april 9.00-12.00 en 14.00-16.30 uur dinsdag 29 april 14.00-16.30 en 19.00 21.30 urn- donderdag 1 mei 9.00-12.00 en 14.00-16.30 uur vrijdag 2 mei 14.00-16.30 en 19.00 21.30 uur LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB De tweede ronde van de viertallen competitie heeft de echtparen Rompes en Van Klaveren aan de leiding ge bracht. Een magere overwinning, be haald op Tijssen-De Winter en Kartseris sr.-Rebel was hiervoor voldoende. De nieuwe combinatie Blom-Schippers met Lenaers-Schutte werden goede tweede dank zij een kleine overwinning. Ger- lich-v. Leeuwen met De Jong-v. Kins herstelden zich enigszins van hun zware nederlaag van vorige week en wonnen met minimaal verschil van Bos-Jans en de dames Jans-v. Zonneveld. De echt paren Groesbeek en v. d. Pool deelden de punten met echtp. Pouw en Beek Groep zwart kreeg de dames Schut- te-Zwarts en het echtp. Middelburg als leiders met de echtparen Zwanenburg en Verduin als gpede tweede plaats-be- De parencompetitie in kreeg de jeugdspelers v. Leopardi als leiders. Stand Groep rood: 1 echtp. v. echtp. Rompes 10-2, 2 Blom-Schippers met Lennaers-Schutte 10-2, 3 echtpaar Groesbeek en echtp. v. d. Pool 9-3, echtp. Danz en Danz jr.-De Vries 8- 5 Bos-Jans en dames Jans-v. Zonneve 6-6, 6 mevr. Hanson-hr. Bavelaar en m< en hr. De Vrind 4-8. 7 Gerlich-v. Leeu wen en De Jong-v. Kins 4-8, 8 dai v. Gelder-De Jong en echtp. Wes, 4-8, 9 echtp. Pouw en Beek-Karstem 3-9, 10 Tijssen-De Winter en Karst sr.-Rebel 2-10. Groep zwart: 1 dames Schutte-Zwarts en echtp. Middelburg 5-1, 2 echtp. Zwa nenburg en echtp. Verduin 5-1, 3 De Ko- ning-v. Zonneveld en v. Berge Henegoir- wen-Helversteyn 4-2, 4 mevr. Onrust- hr. Stokhuyzen en v. d. Ham-v. d. Bo gaard 2-4, 5 dames Bavelaar-v. d. Kom mer en mevr. v. d. Brink-hr. Bik 1-5, 6 Blansjaar-Pul en Hogervorst-v. d. Vliet 1-5. Parenconipetitie groen: 1 v. d. Kom- mer-Leopardi 90, 2 echtp. v. Schendel 88, 3 dames v. d. Bijl-Lenaers 83, 4 Veldhuyzen-v. Vliet 80, 5-6 Noorman- Speekman en echtp. Kruts 79, 7 v. d, Laar-Smit 78, 8 Hanson-v.d. Akker 77, hiermee stond de middeleeuwse eenvoud van Have you seen but a whyte lillie grow en een heerlijk blij Now is the month of Maying. Luim en ernst wis selden elkaar af. Een voorbeeld van kos telijke Engelse volkshumor, doorwer kend in een grappig, ofschoon niet al tijd even best te volgen accompagnement, was The leather bottèl, de leren zak met een hele drankgeschiedenis. Stralende Na dep/ cantate genstelling voerde de sopraan de axos uit. In te- volgende verrukkelijke volksliedjes werd dit geen hoogtepunt. In de dramatische ontladingen van deze werd vaak te veel nadruk ge legd in het nogal scherpe, hard klinken de hoge register. Ook kwam het ons voor, dat Jennifer Vyvyan ondanks haar perfecte techniek veel lettergrepen as pireert. De articulatie is niet de sterk- e zijde van deze zangeres. Veel meer enthousiasme, konden wij opbrengen voor de vocale voortbrengse len van jolly good England in de zuivere kunst van de folk songs. De toehoorders hebben hier oprecht kunnen genieten van die typisch Engelse charmé, die iets on definieerbaar ontwapenends heeft. Ach tereenvolgens werden gezongen I will give my love an apple, melodieus en me lancholiek, Bobby Shaftoe, Sweet Polly Oliver suggestief en artistiek gear rangeerd door Britten O Waly. Waly, stenares, die hier pas van ontroering teweeg bracht, gaf ook volop gelegenheid tot bezinning op de mooie, maar vaak ook eerlijke en krach tige poëzie, waaruit deze volksliederen zijn samengesteld. Het dankbaar gestem de publiek, dat de uitvoerenden vele igriep, kreeg i te horen: Cherry ripe i only with thy eyes. twee toegfiten stellen van de Drank- dening 1969; het beschikbaar stellen van een aanvullende bijdrage in de kos ten van de Leidse vuilverbrandingsin stallatie over het jaar 1969: het vast stellen van een onteigeningsplan betref fende gronden in de bestemmingsplan- „Adegeest-sportpark" en Adegeest tellen het maken van een gedeelte van het plan „Centrum" en het treffen van voorzie ningen ten behoeve van de sporthal; het beschikbaar stellen van een voorberei dingskrediet ten behoeve van de recon structie van het 3de gedeetle van de Veurseweg; het verkopen van bouw grond in „Boschgeest" en de verkoop van gebouwen bij inschrijving; 't vast stellen van de Winkelsluitingsverorde ning Voorschoten 1969 en een aantal on derwijsvoorzieningen betreffende het kleuter- en basisonderwijs in de wijken „Boschgeest1' en „Noord-Hofland". RIJNSBURG van C. Heemskerk e Leony C. dr. van L. van der Vijver en J. M. T. de Jong. Getrouwd: Cornells de Mooy en Johan na van der Gugten; Pieter van den Oever en Elisabeth Ravensbergen; Ger- rit van der Bent en Gerarda van Delft. De heer C. v. Winkel, fabrieksbaas bij de Dakpannenfabriek N.V. Oosthoek en Zoon te Alphen, herdacht gisteren hel feit, dat hij 50 jaar geleden als 15-jarige knaap zijn werkzaamheden in het bedrijf begon. Daarmee is de heer Van Winkel een der laatste jubilarissen van dit oer oude Alphense bedryf, omdat dit mei Ingang van 1 juli a.s. officieel zal zijn opgeheven. De laatste partyen pannen worden dezer dagen „afgestookt". Zoeterwoude, vond de hul diging van de heer Van Winkel plaats in hotel Toor. De directeur van hel bedrijf te Zoe terwoude, de heer ir. P. Kolk, prees de vakbekwaamheid van de jubilaris die zich heeft weten op te werken tot fa brieksbaas, in welke functie hij de ach ting verwierf, zowel van de onder hem geplaatsten als van de directie. Hjj heeft zich doen kennen als een zeer rondborstig en eerlijk mens die als het moest altijd klaar stond voor de werk nemers, maar ook de belangen van het bedrijf wist te behartigen. Zijn juiBte dames Bos-Ger- inzicht bij de fabrikage van dakpannen kelde wetenschappelijke onderzoeken be wezen. „Dat de belangstelling voor dak pannen uit klei vervaardigd zo aanzien lijk afneemt en de betonnen dakpannen in steeds groter aantallen worden toe gepast is beslist niet de schuld van de jubilaris", aldus Ir. Kolk, die de heer Van Winkel dank zegde voor diens trouw en hem vervolgens een geschenk aanbood. Mevi Mevr. Krimpen en zijn f£ jaren ook heeft gemaakt, bood een bloeiende plant aan. Mevr. N. Oosthoek-Kolk uit Oegst- geest sprak woorden van dank voor de wijze waarop de heer Van Winkel in al die jaren voor de belangen van de familie Oosthoek op de bres heeft ge- ~De jubilaris, die bij zijn 40-jarig ar- beidsjubileum reeds de zilveren ereme daille verbonden aan de Orde van Oran je Nassau mocht ontvangen, sprak tot slot enkele woorden van dank. Namens de Nederlandse Mij. van Nij verheid en Handel bood ir. Kolk tevens de legpenning aan met de daarbij be horende oorkonde van deze vereniging, 3 later dikwijls door bjjzonde» ingewik- plus de gouden draagspeld. Van de Ver. van Handelaren in B materialen in Nederland was er de veren gedenkpenning, zoals de foto Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 ROTTERDAM, 22 april. Vee Aat voer totaal 4601; weekaanvoer 6041 *ugdlg slachtrunderen 150, gebruiksvee vette kalveren 70, graskalveren 241 ren 49, bokken of ge- trf .v. 461 445, 3e kw. 385-400, kw. 370-390, 2e kw. 345-360, 3e kw. 33®^-^o-Sl 345, stieren 450-510, worstkoeien 37 „„upr-delh- 385 alles ct. p. kg, kalf- en melkkoei 1100-1575, vare koeien 875-1200, vaa zen 950-1125, pinken 675-875, graska veren 475-700 alles p. stuk, nuchte kalveren 130-170 ct. p. kg, mestkah ren 130-225, schapen 95-130, lammere 150-190 alles p. st. Marktoverzicht resp. aanvoer, handel en prijzen: slachtll runderen, iets kleiner, kalm. als giste-f melkkoeien, minder, rede- koeien, groot, rustig larzen en pinken, gt woon, lui, konden met moeite gehand haafd blijven; graskalveren, ruimer flauw, onveranderd; vette kalverer klein, willig, iets hoger; nuchtere ka! veren, groot redelijk, hoger; schapen lammeren, ruimer, rustig, iets gedru) BODEGRAVEN 22 april Kaas voer 16 partijen Goudse kaas. Prijze 3,22-3,40. Extra kwaliteit 3,58. Hande kalm. Op 6 mei vangt de kaasmarkt or 9.00 uur aan. KATWIJK AAN DEN RIJN, 21 apr Groenen waspeen (per kist): Al 7.80 10.40; A2 2.60-7.20; BI 16.20-18.40; BI 2.40-5.30; Cl 9.30; C2 4.80-6.40; groent kool 46; andijvie 106; rabarber 66; maten (per bakje 6 kg): Al 15.30 16.40; Cl 14.00; CC1 11.30; kist) 2.30-5.00; radijs (per bos) 31-37 selderie (per bos) 13-14. Aanvoer wai- peen 163.000 kg. ren; kalf- lijk, stabiel: v. moeilijk prijsh. V erkeers voorzieningen in Nassauwijk te Voorschoten B. en w. van Voorschoten stellen in de Nassauwijk parkeerverbodei éénrichtingverkeer in te voeren ii wijk begrensd door de Wijngaardenlaan. Juliana van Stolberglaan, Charlotte Bourbonlaan, Oude Adegeesterlaan, Pr. Bernardlaan, Prinses Margrietlaan Koningin Julianalaan. Het college vraagt een krediet van f 133.500,- de aanleg van parkeerplaatsen. By de berekening van de parkeerbe- hoefte is uitgegaan van 1 au( woning. De bewoners hebben door mid del van een burgeravond reeds hun m ning kenbaar gemaakt en zijn op hoogte van de te nemen maatregelen. Vijf studenten veroordeeld tot f 30,- boete Goed, de officier van Justitie wilde 't optreden van de vijf studenten nog be schouwen als „straatschenderij", doch helemaal ongestraft konden hun daden toch niet blyven. Toen op 12 oktober van het vorig jaar aan de gevel van het oude postkantoor aan de Breestr. te Leiden enkele panelen waren opgehangen in het kader van de expositie „248 objecten", hadden in het nachtelyk uur de studen ten zich aan de buiten gehangen „kunst werken" vergrepen. Allereerst de twee studenten, die Ba- men voor de rechter kwamen. Zij hadden een emaille paneel van de gevel gehaald en meegesjauwd naar hun kamer. Doch de volgende morgen, toen het vele bier dat was gedronken uitgewerkt was, wil den zij het gestolene weer netjes aan de gevel gaan bevestigen. Maar de haak was uit de muur en terwijl de beide studenten huiswaarts togen om hi en haken te halen, pikten andere denten het object mee. Er was „wegmaken" van een y werp tenlaste gelegd, doch de officie) zag e verdachten 30,- boete eiste, dat ook vonnis werd. Daarna verschenen drie dere studenten voor de rechter. Ook zij hadden zich aan een paneeltje van de pul van genoemd perceel vergre pen. „Het had helemaal geen kunstwaar de", zo luidde het oordeel van de student. „Dat is dan jammer voor de kunste naar die dat maakte", gaf de rechter te kennen. Ook in dit geval paneel mee naar de kamer student genomen, doch later terugge- 30,- boete e daarmee eens eenkomstig. t Hei sir vertegen' „O, He i Paisl straf var gelij wagen, gekomer erbiede tegende: st ranter het poli tegende -nruste Deze 'igste ook tij< Te landse Oud-r MQfc

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4