S>e£0idóe<5otirtaut Johnny, Leen en Anja in NCRV's „Pick-Up" NEDERLAND UIT STRAALJAGERCLUB TE VEEL GEPRAAT IN OECUMENE Prijzen lager zodra druk op bedrijven vermindert Rem brandtexpositie in Rijksmuseum Starfighter veel te duur NCRV zoekt families voor nieuwe quiz Dr. Kildare in nieuwe serie PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 22 APRIL 1969 AANDA Programcongres zonder een echte oogst IJET lopende jaar schijnt noodlottig te zijn voor politieke congressen: ook het programcongres van de Politieke Partij Radikalen kan bezwaarlijk een succes ge noemd worden. Herkozen voorzitter mr. Jurgens heeft het zelf toegegeven; hij kon herhalen wat de PvdA-voorzitter van zijn congres had moeten zeggen: het is ohaotisch geworden. En hij kon erbij denken wat ook dr. Vondeling begin maart ongetwijfeld gedacht zal hebben: als we winnen we ze nooit. Het programcongres is de verstan dige woorden die mr. Van Doorn als pro- gramcommissievoorzitter aan het begin ten beste gegeven had ten spijt blijven steken in een aantal detailpunten van buitenlands beleid die in meer dan één partij door een minderheid geproclameerd wordt tot- testcases voor een progressieve gezindheid: de Oostduitse volksrepubliek. Rood China, Vietnam. Zuid-Afrika en de houding tegenover de Noordatlantlscbe Verdragsorganisatie. Toegegeven zij. men heeft het op deze punten in de Politieke Partij Radikalen niet zo bont gemaakt als zes weken ge leden op het Pvd A-congres. Niettemin heeft men er uren mee zoet- gebracht, met als gevolg dat er over het binnenlands program, waaronder belangrijke zaken als het staatkundig bestel en de sociaal- in deze opzichten s INTUSSEN heeft men naar aanleiding van deze gang van zaken bij de Radi kalen weinig reden ran te hopen op een grotere aanhang dan de tot nog toe ge publiceerde cijfers -win opnindepeilingen doen vermoeden. We stellen voorop deze cijfers in geen geval betrouwbaar te achten voor parle mentsverkiezingen in 1971; tot die tijd kan er nog van alles gebeuren; er is een ontwikkeling mogelijk die ten voordele van de nieuwe partijen zal strekken, maar ook een die de traditionele partijen de wind in de zeilen kan geven; hetzelfde geldt ook voor de krachtsverhouding tus sen links, rechts en centrum en voor de krachtsverhouding tussen centrumlinks en centrumrechts in het bijzonder. de Politieke Partij Radi kalen het meer zal moeten hebben van het falen van andere partijen dan van eigen sterkte. In zekere zin hebben het kabinet-De Jong en de K.V.P. het in de hand om de Politieke Partij Radikalen uit de impasse te helpen of haar te bestemmen tot een kleine splinterpartij waarvan er in Ne derland al meer na een kortstondig leven van het politieke toneel verdwenen zijn. /\M die leans te keren zullen de Radi- kalen op hun volgende partij congres heel anders uit de bus moeten komen dan eind vorige week gebeurde. Anders zal ze in onze politieke geschiedenis meer bete kenis krijgen vanwege de reacties op haar bestaan in andere partijen reacties die overigens ook gunstig kunnen zijn dan als zelfstandige grootheid. We nemen niet aan dat mr. Jurgens c.s. zich reeds verzoenen met de gedachte, dat hun partij daartoe gedoemd zal worden. Maar voorlopig is de oogst die ze de Ne derlandse kiezer na hun jongste program- congres te bieden hebben, niet bijster groot. Belgische bruggenbouwers beschuldigd van nalatigheid (Van onze correspondent) BRUSSEL Met een duwtje van zijn potlood deed gisteren de Gentse prof. Riessauw de maquette van een brug In storten voor de Antwerpse correctionele rechtbank. Op die wtjze demonstreerde h(j hoe het drama, dat zich in de nacht van 12 op 13 november 1966 afspeelde op de autoweg AntwerpenLuik, op een twintigtal kilometers van Antwerpen, mogelijk was. Die nacht stortte de be tonnen autowegbrug, over het Neteka- naal in: 2 personen werden hierbü ge dood, een tiental gewond, verschillende wagens totaal vernield. De beschuldigden in deze zaak: twee ambtenaren van het Belgische ministerie van openbare werken, die terecht staan omdat de Belgische staat verantwoorde lijk is gesteld en schadevergoeding aan de slachtoffers zal moeten betalen. Met een werd dit het proces der Belgische administratie. De twee ambtenaren die terecht staan zijn slechts „kleine man nen" en moeten opdraaien voor fouten die vooral elders werden gemaakt Trou wens, oorspronkelijk hadden nog meer ambtenaren voor de rechter moeten ver schijnen, maar op allerlei wijzen knepen zij er tussenuit. Duistere dingen gebeurden reeds bij de aanbesteding: alhoewel het laagste bod om de brug in voorgespannen beton te bouwen een miljoen gulden bedroeg, -werd het werk tenslotte gegeven aan een firma die het voor 700.000 gulden zou opknappen. Een der geraadplaagde experts, de Gentse proffessor Riessauw, bestempelde de brug daarmee als „goedkoper per vierkante meter dan welk ander flat gebouw ook". Getuigen vertelden hoe zij maanden tevoren de brug abnormaal hadden voe len trillen, en hoe ze hadden gezien dat de pijlers in de kanaaloever bloot kwa men te liggen. De experts: de eerste plannen waren fout De brugpijlers stonden niet diep genoeg in de drassige kanaaloever. De fundamenten werden weggespoeld, uit eindelijk begaf het hele ding het en stortte in. Samenwerking kappersbonden christelijke kapperspatroonsbond (500 leden) en de Nederlandse vereniging van ondernemers in het kappersbedrijf (Ne- vok - 200 leden) hebben besloten tot nau were samenwerking op organisatorisch terrein, met behulp van ieders eigen be stuurlijke verantwoordelijkheid. tijd misschien ook de Nederlandse kap- persbond kan worden opgenomen) wordt nog gezocht. Het besluit tot de samen werking is genomen op basis van d overtuiging, dat samengaan in enigerl» vorm uitermate belangrijk is voor de bon den en de daarbij aangesloten leden. Voor 13.000 kappersbedienden, die Ne derland momenteel telt, is dit jaar geer nieuwe CAO weggelegd, omdat de minis ter een tariefsverhoging het onoverko melijke gevolg van hogere salarissen niet toestaat. De tarieven in het kappers- bedrijf vallen onder de prijsstop. In 1968 zijn 340 kapperszaken verdwenen. Muzikale rondleiding in Gemeentemuseum DEN HAAG (ANP) Vanaf volgen de week zullen bezoekers van de muziek afdeling van het Gemeentemuseum in Den Haag niet alleen naar de daar ten toongestelde instrumenten kunnen bijken, maar ze ook kunnen beluisteren. Hiertoe kunnen ze een klein formaat bandopne mer huren, op de bandjes waarvan de klanken van een serie instrumenten alt het museum zijn opgenomen. Aan de hand van de draagbare gids Ivordt de bezoeker dan rondgeleid Öe muziekafdeling, die een grote verza meling instrumenten telt, waaronder zeer zeldzame. Het museum begint dit nieuw tje voor Nederland met enkele bandre corders. Als er muziek in blijkt te zitten, komen er mee». HANS KÜNG: Zwitserse theoloog prof. Hans Küng *dt er in de oecumenische beweging zeel gepraat en te weinig gedaan. In jongste nummer van „Concilium", het in elf talen verschijnende tijdschrift voor theologie, heeft Küng 'n groot aantal des kundigen de vraag gesteld: „Met welke :dige daad kunnen de Paus, de bis- jppen en theologen de oecumene daadwerkelijk bevorderen". Van anglicaanse zijde heeft prof. Küng meest verregaande antwoorden ont vangen. Hugh Montefiore (49), priester theoloog in de Engelse universiteitsstad Cambridge, vindt dat het vertrouwen in de oecumenische beweging geschokt is door de gezagsopvattingen van de tegen- dige Paus. „Het zou moedig zijn als de Paus spontaan verklaart dat voortaan alle belangrijke pauselijke beslissingen en uitspraken van te voren goedgekeurd en worden door het bisschoppencol lege". Ook zou Montefiore het moedig van de Paus vinden als hij ondanks talloze theo logische en historische verwikkelingen kenbaar maken dat de leiding van de H. Geest ook in andere christelijke ker ken werkzaam is geweest. Hij zou ruiter- moeten bekennen dat de Kerk van Rome fouten heeft gemaakt. De toenade ring tussen de verschillende christelijke kerken zou volgens Montefiore heilzaam beïnvloed worden als de Paus ex cathedra afkondigen dat vele vroegere kerke lijke uitspraken en beslissingen voor de tegenwoordige tijd niet meer dwingend kunnen zijn, en dat de belangrijke vragen geloof en leven opnieuw gesteld moe- worden in het licht van ons verrijkte inzicht. De uitspraak dat alle geloofs- definities krachtens hun aard niet anders en zijn dan „onvolledige, ontoerei kende en onheldere beschrijvingen" zou niet alleen de oecumenische relaties gro telijks bevorderen, maar ook beantwoor den aan de wens tot aggiornamento in de Rooms-Katholieke Kerk zelf. Montefiore stelt de Paus óók voor per jaar enige tijd in telkens een ander dio- te verblijven en net als de bisschop te delen in het dagelijks leven van het diocees, waarbij hij in nauwe aanraking zal komen met vele priesters en leken en hun gewone problemen. ree hoogleraren van de Londense economische hogeschool zijn ontslagen, omdat zij tijdens ernstige ongeregeldhe den in januari en februari van dit jaar de zijde hadden gekozen van de protes terende studenten. De studentenbond heeft nu voor onbepaalde tijd een col legestaking afgekondigd. ftI**» Behalve Johnny J or daan en Tante Leen, die in navolging van het illustere duo John LennonlYoko Ono een „love-peace" in het ,,Pick-Up"-bed gaan houden, ontvangt gastheer Ted de Braak vanavond in zijn club ook de achttienjarige Anja uit Breda. Onlangs bereikte zij met haar eerste plaatje, „De laatste dans", de hoogste plaats op de Belgische hitparade. In Nederland ziet het er voor deze smartlap van de eerste orde niet zó hoogdravend uit. maar voor een plaats b# de veertig best verkochte grammofoonplaten behoef je je niet te schamen. Voorzitter ondernemers: LEEUWARDEN (ANP) Met het voortdurend opvoeren van collectieve en indivduele bestedingen drijven we de prijzen verder naar boven in een steeds sneller tempo. We doen in totaal veel meer dan economisch verantwoord is. Toch proberen de politieke partijen met aan het hoofd de regering en de vakbe weging op haar terrein of er in de on dernemingen nog economische ruimte is. Dit zei de heer P. G. van der Weele. voorzitter van het koninklijk verbond van ondernemers, in zijn jaarrede op het congres van dit verbond in Leeu- Die economische ruimte, de winstca paciteit van de onderneming, wordt door regering en vakbeweging tot een mini mum afgeroomd. Veel meer kans van slagen heeft de regering, naar de mening van de heer van der Weele, als ze op haar eigen uit zoekt voortdurend naar bestedingsrui te voor de individuele werknemer. Ze ervaart dan, zonder dat ze dat overigens zelf wenst te erkennen, dat de loonsver beteringen in steeds sneller tempo door verhogingen van de kosten van levens onderhoud worden achterhaald. Dit be tekent dat ook de vakbeweging, even min als de regering successen van eni ge omvang boekt. Het enige, dat z.i. het volk in een zon niger klimaat zou laten leven, is het verminderen van de druk op het be drijfsleven. Daardoor komt er ruimte vrij voor prijsverlagingen, die ont staan op het moment dat het aanbod de vraag overtreft. Over de komende beraadslagingen in de SER over het advies aan minister Roolvink voor het besteden van de cir ca honderdveertig miljoen gulden, die vrijkomen door de afgeschafte investe ringsaftrek, zei de heer van der Weele. dat dit bedrag kennelijk onmiddellijk herverdeeld moet worden en in de con sumptie moet worden gepompt. Die zal daardoor opnieuw worden gestimuleerd. „SHORT SEVEN" NAAR CANNES DEN HAAG De minister van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk, dr. M. A. M. Klompé heeft, op advies van de raad voor de kunst, besloten de korte film „Short seven" van Jonne Se- verijn aan te melden voor het filmfes- Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Nederland overweegt om uit de zogenaamde straaljagerciub te treden, die de landen Engeland, Duits land en Italië op initiatief van Nederland zelf opgericht hebben. De vier landen hebben geruime tüd geleden besloten gezamenlijk een Europees project te ont werpen voor de opvolging van de Star- fighter. Vorig jaar viel hierover reeds een principiële beslissing, waarmee Ne derland zich evenals de drie andere clubleden akkoord verklaarde. Nu bljjkt echter na uitgebreide technische en fi nanciële studies, dat de opvolger van de Starfighter, die ln de zeventiger jaren de lucht in zon moeten, voor Nederland te kostbaar van uitrusting en dus veel te duur zal worden. De drft partners van Nederland zijn nog niet op de hoogte gesteld van deze binnenlandse overwegingen. Het nieuwe vliegtuig krijgt volgens de uitgewerkte plannen een zo kostbare elektronische en militaire uitrusting, dat het voor Ne derland, wat insiders noemen, topzwaar zou worden. Nederland kan er niets mee doen, technisch niet en financieel hele- Voor de drie andere landen wordt dit een bijzonder pijnlijke aangelegenheid. Nederland heeft namelijk in de figuur van de bevelhebber van de luchtstrijd krachten, luitenant-generaal A. B. Wolff, enige jaren geleden het Europees initia tief ontwikkeld, dat bij de drie partners zeer goed is aangeslagen. Gezamenlijke studies mondden vorig jaar uit in project, dat de Nederlandse luchtmacht bijzonder aantrekkelijk vond. Vooral fi nanciële overwegingen defensie moet steeds meer bezuinigen schijnen de fensie, in dit geval de luchtmacht, te iwingen van het project af te zien. Unieke werken geven prachtig overzicht (Van on nstredactie AMSTERDAM In november 1961 vond in New York een opzienbarend kunstgebeuren plaats. Rembrandt's schil derij „Aristoteles bij de buste van Ho- is" werd geveild door het gerenom- •de huis „Parke-Bernet". Twee par ticulieren en drie musea bleven ver woed doorbieden. Toen de hamer voor de laatste maai viel, werd het doek toe gewezen aan 't „Metropolitan Museum" te New York voor 'n astronomisch hoog bedrag. De Aristoteles, sinds mensenheu genis niet in Nederland te zien geweest (de laatste maal was in 1898 als bruik- i tenl iellini legen - heid van de troonsbestijging van konin Wilhclmina) komt dit iterdamse Rijksmuseum het feit dat het dit jaar WEER VRAGEN AAN LUNS OVER KWESTIE GRIEKENLAND tijen, hebben schriftelijke vragen gesteld minister mr. J. M. A. H. Luns van Buitenlandse Zaken over de Griekse kwestie. t zijn de heren Van der Poel (P.v.d.A.), Mommei steeg (KVP), Bos (CHU,) Aarden (ARP) en Portheine (VVD) in de eerstvolgende zitting van het comité van ministers van de Raad Europa zich uiidrukkelijk op het standpunt te stellen, dat Griekenland dictatuurstaat niet als lid van de Raad van Europa kan worden gehand haafd. „Is de regering bereid op bovenstaande vraag nog vóór 5 mei a.s. te antwoorden", vragen de Kamerleden, üet is niet voor het eerst, dat minister Luns vanuit de Tweede Kamer wordt uit genodigd zijn standpunt inzake Grieken land te bepalen. Nog op 24 maart stelde het socialistische Tweede-Kamerlid Van der Stoel vragen hieroever. Op 9 april antwoordde minister Luns dat, alvorens wordt besloten Griekenland te schorsen het rapport van -de Europese commissie oor de rechten van de mens moet wor- en afgewacht. De bewindsman toonde ich bereid in de komende zitting van het ïinisterscomité van de Raad van Europa iet andere landen van gedachten te wis- elen over de kwestie Griekenland. Tegenstander van referendum uit senaat gestoten PARIJS AFP De enige Gaullisti sche senator die zich verzet heeft tegen het komende referendum voor hervor ming van de senaat en de regionale be- gdheden, de 61-jarige prof. Marcel Prof. Prelot, hoogleraar in de rech ten en directeur van het tijdschrift „Po litique", geldt als een trouw aanhanger van president De Gaulle en heeft deze, als deskundige op het gebied van gi wetszaken, vaak advies verleend. Hij heeft deel uitgemaakt van de commis sie van voorbereiding voor de grondwet van de vijfde republiek, die in 1958 een referendum werd goedgekeurd. leed. Omdat nog betrekkelijk recent, in 1956, hier een grote overzichtstentoon stelling van Rembrandt werd gehouden, heeft men ditmaal naar een andere opzet gezocht. Men vond die, door een kleine tentoonstelling voor te bereiden van ongeveer 20 schilderijen, die uitslui tend topstukken vormen. Een ambitieuse opzet, zeker in een jaar waarin alle musea ter wereld Rembrandt wel met een eigen tentoonstelling willen herden- KAPITALE BRUIKLENEN Door de goodwill die het rijksmuseum internationaal bezit en de doortastend heid van hoofddirecteur Van Schendel, die heel wat afgereisd heeft om tot een klinkend resultaat te kunnen komen is men thans al verzekerd van een aantal kapitale bruiklenen. Daaronder zijn, behalve de Aristote- portret uit Wenen; de Batsheba uit ht Louvres; (in 1956 een der topstukken van de toen gehouden tentoonstelling); de ba dende vrouw een ongelofelijk mooi schilderij uit de National Gallery te Lon den; lezende vrouw en mansportret uit particulier Brits bezit; het imponerende laatste zelfportret uit het Mauritshuis en het portret van een jongeman uit Los Angeles. Er zijn nog onderhandelingen gaande over andere werken en het rijksmuseum wil ook enkele stukken uit eigen collec- n de tentoonstelling opnemen. Dr. Van Schendel getuigde gisteren van de grote medewerking die hem was verleend al zou hij nog graag enkele stukken hebben verkregen die niet beschikbaar waren, omdat ze statutair niet uitgeleend mogen worden. Zo bepaalde dr. Bredius destijds, dat zijn Rembrandt het Mau ritshuis nooit zouden mogen verlaten en hetzelfde geldt voor een aantal buiten landse instellingen. TEKENINGEN De schilderijen zullen worden „om lijst" door een 120-tal van Rembrandt's allerbeste tekeningen. Er komen er 20 uit eigen collectie en voorts zijn er be langrijke keuzen toegezegd uit het rijke bezit van de Duke of Devonshire, het mu seum te Dresden (dat hiermee zijn eer ste bruikleen aan Amsterdam levert), Berlijn, het British museum in Londen, het Louvre, Boymans van Beuningen. Al met al belooft het 'n prachtig over zicht te worden. Men zal stukken zien, die nooit eerder op een Nederlandse ten toonstelling te zien zijn geweest. Beide exposities worden van 13 september tot en met 30 november gehouden in de nieu we tentoonstellingszalen in de oostelijke vleugel, die hiermee worden ingewijd. (Van o ïroepcorrespondent) HILVERSUM In de komende mennaanden organiseert de NCRV-te- levisie een tweewekelijkse televisie- wedstrijd onder de titel „Van je fami lie moet je het maar hebben", wordt dan een competitie gespeeld tus sen zes gezinnen, die elk worden ge steund door een groep van 20 familie leden. Gezin en familie moeten vr beantwoorden, onder meer op hel bied van de actualiteit, de historie, de huishouding en de sport. Daarnaast moet er een aantal opdrach ten worden uitgevoerd en moet mer zich uit bepaalde moeilijke situaties kunnen redden. De teams zijn als i samengesteld: a. het gezin, bestaande uit vader. der, zoon en dochter. De leeftijd de kinderen moet liggen tussen de 16 en 24 jaar. b. familieleden, 20 in totaal, in de fa milierelatie broers, zusters, ooms, t tes, neven en nichten. Enthousiaste inventieve gezinnen die zich kunnen verzekeren van de steun van een groep familieleden kunnen zich de komende week aanmelden bij de NCRV-televisie afdeling gevarieerd, Schutterweg 8, Hilversum, onder het motto: „Van je familie moet je het maar hebben". Portret van een vrouw' (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Met ingang van zate dagavond 10 mei zal de NCRV-televisie een BBC-feuilleton in zes afieveri uitzenden onder de titel „Portret een vrouw". Deze serie is gen naar de gelijknamige roman (Portrait of a lady) van de Amerikaanse auteui Henri James uit 1880. Een der hoofd rollen hierin zal worden gespeeld door De tv-serie handelt over een verv Amerikaans meisje, dat door haar tante mee naar Engeland wordt gc men. Dit meisje wordt erfgename fabelachtig vermogen en krijgt vordt gespeeld Suzan Neve, die men zich herinneren als de dochter van Jolyon Ti Helene uit de „Forsyte Sage" RADIO PROGRAMMA .Waagt, die zingt i I tlle rkest met zangsoliste klassieke Tj J.45 Verzuiling ontzuiling? bescht NEDERLAND I (STER- reclameuitzendingi 18.56, 19.03, 19.36 e 20.16) NTS: 18.50 uur: De fabeltjeskran 19.00 uur: Nie NCRV: Pick-up, s in het kort ïrk (CVK-IKOR) grammofoonplaten r ubr (NTS) 20.20 uu Hier en nu, actualiteitenrubriek 20.50 uur: Ieder sterft zijn eigen dood, tv-film 22.20 uur: Sextant (NVSH) 23.00 uur: Levende .wiskunde (Teleac) NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingen om 18.56, 19.56 en 20.16) NTS: 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Kapitein Zeppos, tv-serie Scala, magazine Journaal 20.20 uur: Kleine potjes hebben grote oren, tv-serie Denk-beeld 21.40 uur: Studentenhaver, cabaret 22.05 uur: Verbinding met Engeland, amusementsprogramr 22.35 uur: Tweede journaal Televisie morgen t'FDERLAND I NTS-NOT: 11.00 uur: Nederland in west- Europa 11.25 uur: De jonge kerken in Indonesië KRO: 17.00 uur: Jeugdprogramma De met aangegeven prograi s zijn kleurentelevisdeprogramma's ANTENNE MGR. BEHEERSSTICHTING Barend Barendse collecteert in zonnig Spanje (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Radio- en tv-verslag- gever Barend Barendse behoort tot een van de circa tweehonderd landgeno ten, die colleoteren voor de actie Mgr. Bekkersstichting. Hij vertrekt op 25 april van Schiphol voor het doorbren gen van een vakantie in Spanje. Onder weg neemt hij de collecte-emmer mee zal de passagiers in de gelegenheid stellen gift i te de- Voorts wil Barend Barendse gaan col lecteren in de club van Pia Beck in Torremolinos, die door veel Nederland se toeristen wordt bezocht. Op vrijdag In Moskou is vernomen, dat de Rus sische leiders besloten hebben met in gang van dit jaar de traditionele mili taire parade op 1 mei af te schaffen en de manifestatie het karakter van revo lutionaire en burgerlijke viering terug te geven. De grote militaire parades, met de spectaculaire tentoonstelling van pantsereenheden, artillerie en reusach tige raketten zullen voortaan elk jaar slechts op 7 november, de herdenkings dag van de oktoberrevolutie, en om de vijf jaar, met ingang van 1970, op 9 mei, de herdenkingsdag van de Duitse capi tulatie, worden gehouden. Zenderwisseling éénmaal per jaar (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Het wisselen vai radoprogramma's op de zenders Hil versum I en II, hetgeen tot nu toe or de vier maanden gebeurde, zal met in gang van het winterseizoen voortaa: éénmaal per jaar plaatsvinden. Dit ja Dan zal het AVRO-VARA-KRO-pro gramma te horen zijn via Hilversum II en het KRO-NCRV-TROS-programm; via Hlversum I. De daaropvolgend» zenderwisseling zal plaatshebben pei het winterseizoen n oktober 1970. Padvinders weigeren mee te werken aan VPRO-programma (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De VPRO-televisie had het plan morgenavond programma „Later" een reportage te brengen van „Sint Jorisdag", waarvoor prominente ex-padvinders als publiek waren uitgenodigd. Het plan kan geen doorgang vinden, aangezien de Neder landse Padvindersvereniging alle mede werking heeft geweigerd. Men stelde als eis vooraf inzage krijgen van het draaiboek en boven dien op de hoogte te worden gesteld van vragen die de i medewerkenden zou stellen. Toen de VPRO dit verzoek niet willigen, heeft de Nederlandse Pad- vndervereniging haar districtscom- het O De pr Deze Foto met L Voor half a

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2