S)e £öidie(Eoii^cmt 0LGA Israël neemt wraak voor beschietingen het Suezkanaal aan Luchtaanval op Radar van Egypt e bestookt Reorganisatie bij Werkspoor: 1000 man geen werk Etna personeel staakt kwartier MIDZA LAAT CAFEBEZOEKER BIJ VERTREK BUISBLAZEN Uitzending Ajax in gevaar door reclame Moeder doodde minstens 5 baby s Knaapje speelt met hond: oor afgebeten en weer genaaid Ierland wil N.-Ierland voor Y.N. Uw motros PAPENGRACHT 32-LEIDEN POSTBUS 11. TELEFOON 20935 REDACTIE 20015 en 25594 ADVERTENTIEAFDELING 20826 GIRO 10 30 03 Bank: Amro-Bank N.V, Leiden DIR.: C. M. DRABBE J. F. J. M. KOENS HOOFDREDACTEURL C. J ROOZEN ABONNEMENT (bij vooruitbetaling) p.w. 1.10, p. mnd. 4.70, p. kwart. 14.10; fr p post 16.95 ADV (excl. B.T.W.) 22 ct p. mm Telefoontjes 2.- KLACHTEN bezorging tel. 33839 (18.00—19.00 uur) .ETS LAGERE TEMPERATUREN Wisselende bewolking met enkele buien. Zwakke tot matige, aan de kust tijdelijk krachtige wind uit richtingen tussen west en noordwest. Iets lagere temperaturen dan vandaag. DINSDAG 22 APRIL 1969 KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN AMMAN (AFP-AP) Israël heeft vandaag een massale luchtaanval gedaan op Jordaans grondgebied. ,.Het gehele Jordaanse grondgebied wordt op het ogenblik door de Israëlische luchtmacht aangevallen", zo meldde Radio- Amman vanmorgen kort na half tien. Door de Jordaanse verdediging werden de Israëli's zware verliezen toegebracht, voegde de radio eraan toe. Een Israëlische Mirage zou brandend zijn neergestort ten westen van El Mazar. Nog twee andere toestellen werden getroffen. Jordanië meldde evenwel ook slachtoffers aan eigen zijde. aanval in de eerste plaats een wraak neming was voor de Egyptische beschie tingen over het Suezkanaal van de laat ste maanden. De radarposten van Egypte in Jordanië bestreken geheel Israël tot aan het Suezkanaal. Na de aanval zou Egypte niet meer over radarstations be- De aanvallen begonnen kort na het aanbreken van de dag. Ze duurden aan-r vankelijk twee uur, werden toen onder broken en vervolgens nog heviger her vat. De Jordaanse luchtdoelartillerie zou zich dapper teweer hebben gesteld. De eerste aanval vond plaats op Irbid Noord-Jordanië, op twee bases van Palestijnse bevrijdingsfront en op Egyp tische radarstations. Israël meldde, dat vliegtuigen bommen wierpen en van hun boordwapens gebruik maakten. Er zijn geweldige rookkolommen waargenomen, aldus Tel Aviv. In de hoofdstad Amman ging het leven gewoon door. Er werd geen luchtalarm gegeven en het geluid van de strijd drong er niet door. Xn Tél 'Aviv" is'later' vernomèn, di de luchtaanval de ambassadeurs van de Grote Vier. Frankrijk. Engeland, de Ver enigde Staten en de Sovjet-Unie, bij zich ontboden. Brigitte Bardot was enige dagen in Rome voor de opnamen van, haar nieuwste film „Les femmes". Het werkschema gunde haar echter voldoende tijd om zoals hier zo nu en dan de stad in te trekken. Overleg tussen N.T.S. en fabrikanten (Vai )epcorrespondei HILVERSUM. Doordat een of meei ote Nederlandse bedrijven reclamebor- :n hebben aangebracht in het voetbal- Spartak-Tmava, is de recht ïekse reportage van de wedstrijd teger ix in het kader ir landskampioen) 'dagmiddag zou stadh (Van PARIJS In Nem departement van de Seii bü Fontainebli pondent het echtpaar rd dat niet minder dan vijf zuigelingen heeft vermoord, maar het kunnen er ook wel zeven zijn. In de afgelopen dertien jaar, van 1956 tot 1969, heeft de moeder, haar achternaam Lelièvre (42 jaar oud) alle kind zij te André Het echtpaar is tegen de lamp ge lopen door 'n anonieme brief aan de politie, die er aanvankelijk geen geloof aan wilde schenken, maar tenslotte toch op onderzoek uit ging. Het echtpaar werd verhoord en bekende na korte tijd. De vrouw vertelde, dat zij haar kinderen in alle stilte ter wereld heeft gebracht. Onmiddellijk na de geboorte verdronk zij de zuigelin gen in een bak water. Als de vader 's avonds van zijn werk in de fa briek thuiskwam, groef hij in de tuin een diep gat en daarin be groef hij het stoffelijk overschot van zijn eigen kinderen. Het laat ste meisje kwam 2 april ter wereld. Om de stoffelijke resten zo goed mogelijk te doen verdwijnen, gooi de hij er ongebluste kalk overheen. Niemand in de buurt van de wo ning heeft ooit iets verdachts ge zien en ook heeft men niet ge merkt dat de vrouw voortdurend in verwachting was. In het gezin leven op het ogenblik nog vijf kinderen. Jean-Claude (19), Micheline (18), Claudine (14), Jean-Pierre (12) en Jean-Jacques (6). Er is nog een zesde kind ge weest, Jean-Marc van 2 jaar, maar dat werd in 1960 door een auto van de bakker overreden. Ook de oudere kinderen hebben niets aan hun moeder gemerkt en zeggen van de misdaad niets te weten. die de NTS doi streekse reportage te geven van sportge beurtenissen indien er kans bestaat op zgn. „sluikreclame" of onbetaalde t.v dame. Overigens zal men bij de NTS wel alles in bet werk stellen om de fabrikan ten te bewegen de reclame te verwijderén om de reportage alsnog doorgang te 1 achterhalen. Beperkt aantal ontslagen AMSTERDAM (ANP) Bij Werkspoor Amsterdam NV zal in de komende 2 jaar ich n belangrijke reorganisatie voltrek en, die tot consequentie heeft, dat van Ie ruim 4500 man personeel, binnen het grote concern VMF/Stork-Werkspoor zullen kunnen 'orden ondergebracht al is het niet uit floten dat een beperkt aaqtal zal moe- :n worden ontslagen. Sinds begin van deze maand, om juist zijn op 2 april, irkzaam zijn, :rdam NV r duizend man afgestoten. Aangezien een en ander plaats zal vinden in een periode van ongeveer twee jaar, speelt het nor male verloop bij dit verminderen van het personeelsbestand een belangrijke rol. Volgens een zegsman van de directie mag worden aangenomen, dat ongeveer achthonderd man in de loop van die tijd gepensioneerd zal worden of op andere wijze normaal het bedrijf zal verlaten. Het knelpunt zou dus gevormd worden door tweehonderd die mogelijk Werknemers en directie voor fusie Verzet tegen aandeelhouders daarmee hun sympathie tot uitdrukkin oor de (omstreden) fusie mi de Tielse metaalwarenfabriek Daaldero Zonen N.V. De staking, zo werd or medegedeeld door woordvoerders van c aad van het Bredase b< drijf, moet worden gezien als een sponte reaktie, waar de directie op geen er heeft. Bij het Etnapersoneel is ve atstaan na de afwijzing va: plannen door het merendeel bedrijf is in mineur. Men is geschokt door de argumentatie van de aandeel houders die kennelijk eigen financiële be langen boven de continuering van de •kgelegenheid stellen", aldus enkele le- rustig verloop ge had. Alle werknemers, ook de beambten afdeling en gingen na de onderbreking weer rustig aan het werk. „De werkgelegenheid op langere termijn komt in gevaar als de fusie niet door- Zo is het standpunt van de on dernemingsraadleden, waarvan er vrij dag drie de aandeelhoudersvergadering deze drie werk- „Wij zijn nog altijd diep ge schokt door wat zich daar voor onze ogen afspeelde. We vinden wel dat arbeiders eerlijker spel leveren als er sprake is verschil van mening. We hebben de- lympathiestaking eveneens belegd om dat de ondernemingsraad van begin af aan in alle dingen die iets te maken had den met de aangekondigde fusie, geïnfor- men ons vooral als het gaat om belang rijke zaken in vertrouwen neemt, dat heeft veel goed gedaan bij het Etna-per- soneel. Wij vragen ons alleen af of al deze publiciteit en de wijze waarop de oppositie meent het spél te moeten spe len, wel in het belang is van ons en van ons gehele bedrijf". raad van bestuur van de N.V. Daal- derop heeft gisteren laten weten dat be- n over eventuele ontslagen bij dit Tielse bedrijf onjuist zijn. Het bedrijf is zodanig van orders voorzien, dat nog personeel tvordt aangetrokken. De raad van bestuur betreurt dergelijke ongemotiveerde berichten en acht deze in het belang van de Nederlandse trie. In het algemeen en van Daal- in het bijzonder", zo wordt in ïuniqué gezegd. Dat Is gebeurd Daalderop. Dat (A JVERTENTIE) Prins Charles van Engeland bereidt zich thans voor op zijn aanstaande kroning als prins van Wales. Hij weken aan de universiteit Wales, waar hü in ee prakticum de geheimen Welsh probeert t Zie de belangrijke mededeling op bladzijde 8 (Vai correspondent) BRUSSEL Een verpleegstei kinderafdeling in het Antwerpse Sint- us-ziekenhuis beleefde einde vo- :k de sensatie van haar leven, j plotseling een huilend knaapje bij zich, wiens hoofd omzwachteld Naast het kind stond de vader me klein pakje in de hand, die vroeg: „Zus- i dit c lid kunm De vader frutselde het papieren zakje pen en toonde het afgebeten oortje e vijfjarige Francis. Op slag en stoot ,-erd een ploeg chirurgen gei tijd het oortje Zwitserland zijn gisteren vijf mens om het leven gekomen. Reddin ploegen hadden hun handen vol ADVERTENTIE BEAT tot SOUL EVERT CASTELEIN DUBLIN (AP). De Ierse rep heeft een dramatische stap onden in de crisis inzake de burgerrecht Noord-Ierland door aan te kondigi zij de kwestie voor de Verenigde Naties zal brengen. Premier John Lynch tedzittini nhalf spoedige bijcenkoi 1 het li dat hij drie- ■eeft i Noord-Ierland. In Noord-Ierland zijn gisteren Britse militaire eenheden in actie gekomen o de bewaking van openbare nutsbedrijve zoals elektrische en telefooncentrales, w en postkantoren, op zich i het Lagerhuis verzekerde, zullen de militairen niet worden gebruikt tegen de burgerbevolking. De actie van de Britse eenheden, die geschiedt op verzoek van de Noordierse premier Terence O'Neill. Deze deed ei beroep op Londen, nadat zich in h weekeinde talrijke gewelddaden haddi voorgedaan. Alleen in Belfast en omge ving werden al tien postkantoren brand gestoken. bestui de ionden besprekingen over deze re-orga- lisatie. Hierover was reeds het een en ander uitgelekt in de vakpers. De woord voerder van de directie kon gisteren de circulerende geruchten bevestigen. De reorganisatie houdt in dat Werk- »oor A'dam NV gesplitst zal worden in drie divisies, te weten als eerste Stork-Werkspoor-Diesel Amsterdam, dat nieuwe fabriek zal krijgen op het terrein van Werkspoor in Amsterdam, de 2de divisie is Kromhout motoren, even- fabriek van dieselmotoren, en de derde divisie is Werkspoor water, het ingenieursbureau van Werkspoor, dat ïneens in Amsterdam gevestigd is. De- drie divisies, die ieder een afzonrelijk leven zullen gaan leiden, zullen worden overkoepeld door een directie onder de lam Werkspoor Amsterdam NV. De beide eerste divisies bouwen die selmotoren, de derde divisie, Werkspoor zich bezig houden met een procédé voor het ontzilten van zeewater, id maart zijn de directies van de drie uwe divisies benoemd en is ook een begin gemaakt met de bouw van een dieselfabriek op de terreinen van Werkspoor Amsterdam in Amsterdam- (ADVERTENT1E) moeder van Sirhan B. Sirhar van Los Angeles waar haar zoon terect senator Robert Kennedy. Voor de jury, van de verdachte doodstraf of levens haar zoon nooit met de justitie in aanra' grootgebracht volgens de wetten van wordt hier begeleid doe - verklaarde Mary Sirhan, dat as geweest, „omdat ik hem heb zün liefde". Mevrouw Sirhan IN DELFT: Moeder met baby doet examen in ziekenhuis (Van een onzer verslaggevers) DELFT Aan het eind van de vorige week is een zeventienjarig meisje in het oude en nieuwe gasthuis te Delft moeder geworden van een zoon van acht pond. Op zich niets bijzonders, ware het niet dat de kraamvrouw vandaag en morgen in het gasthuis begint aan het tweede gedeelte van het schriftelijk eindexamen hbs-A. De directie van het ziekenhuis heeft hieruoor een kamer be schikbaar gesteld. Het eerste ge deelte van het examen heeft de zeventienjarige thuis mogen af leggen. Twee leraren van het christelijk lyceum oefenden toen het toezicht uit. De echtgenoot (twintig jaar) doet volgend jaar zijn eindexamen hts. YS-vloot voor Japanse Zee WASHINGTON (AFP) Het Ameri kaanse ministerie van Defensie heeft bekendgemaakt, dat een vlootmacht van onder meer vier vliegdekschepen is sa mengesteld om de verkenningsvliegtui gen te beschermen, die in de Japanse looteenheid zal voor dekking van verkenningsvluchten ter in de Noordkoreaanse kust. De eenheid staat onder bevel van schout bij-nacht Malcolm W. Cagle. Het Amerikaanse ministerie van De fensie heeft nog niet meegedeeld of vluchten door EC-121-toestellen bij de Noordkoreaanse kust thans hervat zijn. President Nixon heeft op zijn pers conferentie van vrijdag j.l. wel gezegd, dat hij hervatting van de verkennings vluchten, met bescherming, had afge last. angehecht. Gistermiddag had men goede hoop het oortje behoorlijk zou vastgroei jewel later wellicht nog een stukje huid oet worden overgeplant. Het ongeluk was gebeurd toen het jon getje in de tuin aan het spelen was met de enorme wolfshond van zijn vader. Op een gegeven ogenblik had de hond 't spe lende knaapje gebeten en met een hap het oortje afgebeten en ingeslikt. Zonder zich een ogenblik te bezinnen greep va der De Bruyn zijn jachtgeweer en schoot de wolfshond dood. Met een mes vilde hij vervolgens de dode hond en in de maag vond hij het afgebeten oortje van de kleine Francis, die inmiddels zo goed en zo kwaad als het ging verbonden was. In een race tegen het uurwerk Brecht ligt ongeveer 25 km van Antwer pen reed vader De Bruyn vervol gens met zijn zoontje naar de Antwerp se kliniek, met het oortje naast zich in papier gewikkeld. alcoholisme, vindt Kastelein moet ,,,n drinken remmen ROTTERDAM (ANP) Dr. Ph. Esser, zenuwarts en con- dat cafés moeten beschikken over de ademapparatuur, die de poli tie gebruikt bü de controle op dronken rijders. „Het ver dient aanbeveling, dat de horecabedrijven testbuisjes of in ademapparaten in huis heb- tijdi ben, zodat de klant die alco- de „Hoera" (organisatie hol gebruikt heeft, bU het horecabedrijven) wegrijden zelf kan nagaan, of hij strafbaar ls of niet". Dit zei dr. Esser in Rotterdam in een toespraak, het congres zich steeds be wust moeten blijven van hun sociale en hygiënische verant woordelijkheden. „Een horecaondernemer moet die geen maat kan houden op diëet komt en zich aan zijn diëet houdt. Het veranderen van het drinkpatroon of het overstappen van bijvoorbeeld bier is geen oplos hij onder-invloed niet meer te 'an tappen. Het is in het belang ran van het individu en de ge- In meenschap, dat de drinker drinker zal ogenblik de oppassen voor de eerste con- zijn klant- sumptie, daar deze een ket- tingreactic pleegt te veroor- die de drinker dwingt tegen beter i in doi

Leidse Courant | 1969 | | pagina 1