GROTE ZEGES VOOR NOORDWIJK F0RESCATE EN DE LEIDSE HOUT KNS UET 6-1 VOORSPRONG TEGEN DE ALGEMENE VERLOREN GAAN GEWAAGD EXPERIMENT MET HOCKEYTEAM GELUKT POSITIEF SPEL VAN Z.-AFRIKA Koersverbod voor Motta in België Maassen wordt aan knie geopereerd Skiffeur kwam uit het niets TENNISCOMPETITIE GESTART Ernst Happel: een eervolle opdracht Kleine nederlaag voor Roomburg (Van onïe hockeymedewerker) AMSTELVEEN. Het experi ment van hockeycoach Kruize is goed uitgevallen. De drie nieuwe lingen: Nolet, Hulshoff en Spits, .welke laatste een goede come-back maakte, zijn niet het slachtoffer geworden van een gewaagd expe riment van de elftalcommissie. Het was immers een groot waag stuk om drie nieuwe spelers buiten de kernploeg in het Nederlands elftal te plaatsen. Vooral de ge broeders Spits hebben hun stempel op deze wedstrijd gedrukt: Frans Spits als beste speler van het veld en Nico Spits als maker van twee van de drie doelpunten. Zuid-Afrika verbaasde met het bijzon der positieve hockey dat werd gespeeld. Vooral de sterke middenlinie bleek een 'struikelblok voor de nog onsamenhan gende Nederlandse voorhoede, waarin ANTWERPEN De rechtbank ir Antwerpen heeft de Italiaanse wielren- Ser Gianni Motta zaterdag verboden ge urende twee maanden in België aan wedstrijden deel te nemen. De Italiaan, die in januari 1968 tijdens wedstrijden Jn het Antwerpse sportpaleis betrapt was pp het gebruiken van stimulerende mid delen, kreeg bovendien een boete var Vierduizend francs. DEN HAAG Vrijwel het gehele seizoen is de aanvalsleider van ADO, Lambert Maassen, niet in de competi tie nitgekomen. Hij zal ook geen van de laatste wedstrijden meemaken want hij zal een meniscusoperatie moeten onder gaan. Waarschijnlijk nog deze week zal hij in het academische ziekenhuis In Leiden worden geopereerd. HILVERSUM De financiële contro verse tussen de voetbalverenigingen Het Gooi en Gooiland is opgelost. Sinds 1965 bestond er na de afsplitsing van SC Gooiland naar het betaalde voetbal een geschil over financiële problemen. In een zaterdagavond uitgegeven verkla ring zeggen beide besturen er in ge slaagd te zijn de basis te kunnen leg gen voor een nauwe samenwerking, die reeds bij het begin van de afsplitsing was beoogd en die nu kan worden gerea liseerd. KARLSHAVEN Bij internationale mo torbootraces, die gisteren op de Wezer bij Karlshaven werden gehouden, bereik ten de Nederlandse deelnemers eerste plaatsen. In de klasse Buitenboordsport boten van 1000 tot 1500 cc won Van der Velden. In dezelfde klasse van 1500- 1600 cc werd Van der Ruit eerste. In de Buitenboord-raceboten ging De Boom als eerste door de finish. AMSTERDAM Het skiffkampioen schap van de Amstel is gisteren ver rassend door de onbekende skiffeur Ponsioen van Aesopos veroverd. Vrij wel niemand had rekening gehonden "met deze als 23ste gestarte outsider. Algemeen werd de Amstelskiffeur Coster als de nieuwe kampioen aan gemerkt. Tot bij het berekenen van de nitslagen van deze tljdrace over 8 km van Ouderkerk naar het boten huis van De Hoop plots bleek, dat Ponsioen bijna 9 seconden sneller was Deze titelstrijd verloor overigens aan glans doordat de olympische skiff kampioen Jan Wienese niet aan de start kwam. Hij had daarvoor twee redenen. In de eerste plaats heeft hij het in deze tijd te druk met zijn studie en daarnaast had hij te vroeg in het seizoen te hard moeten trainen, want voor Wiepese ligt het hoogte- pont van dit roeijaar pas in begin september, als in Klagenfurt de Euro pese kampioenschappen worden ge houden. De Rotterdamse mej. Van Driel ver overde het kampioenschap voor dames. Zij versloeg haar voornaam ste concurrente met liefst 21 seconden. Om deze titel werd ook gestreden door de jongens, heren en veteranen. Uitslagen, dames (4000 m): 1. mej. Van Driel (Hades) 17.25.0; 2. mej. Krebs (Nautilus) 17.46.4; 3. mej- Vis ser (Nautilus) 18.10.9. Jongens (17-18 k) 4000 m: 1. Thijs (Nautilus) 15.49.8; 2. Michels (De Hoop) 16.23.8; S. Visser (De Hoop) 10.42.8. Heren, 8000 m: 1. Ponsioen (Aesopos) 28-09.3; 2. Coster (De Amstel) 28.18.1; 3. Van der Hoog (Nautilus) 28.27.6; 4. Neumeijer jr (Willem 3) 28.40.0; 5. Reuser (RIC) 28.56.8; 6. Munneke (Gyas) 29.03.6. Veteranen, 8000 m: 1. Neumeijer sr (Willem 3) 29.18.0; 2. Domela Nieuwen- huls (De Hoog) 29.57.4j 3- Hammy (De Hunze) 30.07.8. Nolet als debutant een sterke start had. De eerste tien minuten waren zeer aan trekkelijk. Zuid-Afrika verraste door een uiterst faire spelopvatting het 1500- koppige publiek zodanig, dat al spoedig de handen opeen kwamen voor de uit stekende inzet van rechtsbuiten Colin. Het duel speelde zich voorts hoofd zakelijk op het middenveld af, waardoor de beide doelmannen vooralsnog geen arbeid behoefden te verrichten. Na een kwartier kreeg Nederland de eerste straf- corner te nemen. Snel uitlopen verhin derde echter dat Spits kon scoren. In het verloop van de eerste helft kreeg Frans Spits meer werk te verrichten. En dit bleek goed gezien. Hij speelde een van zijn beste wedstrijden. Verras send was zijn anticipatievermogen, waardoor de Zuidafrikanen geen enkele kijk op zijn wervelende acties bleken te hebben. Kort voor de rust kreeg Ne derland de derde strafcorner te nemen. Ditmaal schoot Nico Spits niet ineens, maar omspeelde hij fraai drie verdedi gers en schoot van dichtbij keihard raak: 10.- Passes op maat Na de rust was het alles Nederland wat de klok sloeg. Hulshoff, die een moeilijke en zenuwachtige eerste helft had gespeeld, bleek na de rust zijn draai te hebben gevonden. Zijn passes naar Spits en Bolhuis waren op maat en brachten vaart in de Nederlandse voor hoede. De uitstekend spelende doelman Gardner kreeg handen vol werk. Op een schitterende actie van Bolhuis en Jeroen Zweerts had hij echter geen antwoord. Bolhuis maakte handig gebruik van een misverstand in de Zuidafrikaanse ach terhoede en gaf een prachtige pass, waaruit de toestormende Jeroen Zweerts de bal in de bovenhoek liet verdwijnen (2-0). Elfde strafcorner Nederland bleef sterker. Een aantal strafcorners leverde door te zacht schie ten van Nico Spits geen gevaar op. Zuid-Afrika kwam door een gevaarlijke actie nog zeer dicht bij een doelpunt. Het harde schot van Archibald verraste Brederode volkomen, maar vond de paal op zijn weg. Tien minuten voor tijd werd de elde strafcorner door De Lanoy Ole- vier goed gestopt en het keiharde schot van Nico Spits was doelman Gardner te veel (30). Batavieren gelijk In een op redelijk peil staande wed- 1 strijd heeft het hockeyelftal Batavieren zondag Zuid-Afrika op het Zwolse sportcomplex „De Pelikaan" een gelijkspel (11) afgedwongen. In het eerste kwartier hadden de Ne derlanders een veldmeerderheid. De Zuidafrikaanse achterhoede hield met grote moeite stand. Nadat Eikelboom in de 25e minuut tegen de paal had gescho ten, konden de Springbokken zich enigs zins herstellen. Hierbij vielen hun goede samenspel en technisch kunnen op. Nog voor de rust moest doelman Buij capi tuleren toen linksbuiten Fox na een doelworsteling de bal langs hem pushte (0—1). Na de hervatting schiepen de snellere en gevaarlijker Batavieren zich diverse kansen. In de 45e minuut liet Buma een boogbal in de slagcirkel neerkomen, doelman Cooks raakte de bal maar half waarna Eikelboom van dichtbij kon scoren (1—1). Dames-B De dames van het Nederlands B-elftal hebben zaterdag in het Frans Otten- stadion in Eindhoven een teleurstellende wedstrijd gespeeld tegen België-B. On danks een vrijwel voortdurende veld meerderheid verloren de Nederlandse dames met 10. Vooral de Nederlandse voorhoede, geheel bestaande uit zuide lijke speelsters, was slecht op dreef. De Nederlandse verdediging speelde een goede wedstrijd. Dymph de Graaf (MOP), Miep Voets (KSV Den Bosch), Loes Seelen (VHC) en aanvoerster Marie-Jos Janus (Be Fair) gaven weinig kansen weg. Bij een van de schaarse uitvallen van de Belgische dames kreeg de gevaarlijke Evelyn Ryssers iets te veel vrijheid en het was 01. Meisjes De Nederlandse meisjes (tot 18 jaar) hebben een voortreffelijke wedstrijd ge speeld tegen de Belgische meisjes (40). De uitstekende rechtervleugel Anita Kalf (Randwijck), Annemarie Icke (Pi- noké) en de excellerende Monique van 't Hek (Gooische) stelden keer op keer de Belgische defensie voor onoverkome lijke problemen. Catrien Hillebrand (SCHC) toonde zich een uitstekend af- werkster en scoorde driemaal. Het vierde Nederlandse doelpunt kwam op naam van Margo Plate (Zwolle). Groen Geel dames De dames van Groen Geel hebben het in Rotterdam tegen R.B.C. (60) en in Amsterdam tegen Pinoké (31) niet kunnen bolwerken. In beide wedstrijden was de ploeg zeer onvolledig. Van de invalsters speelden Marianne van Oor schot en de zeer jeugdige Patricia van Zeevenhooven tegen Pinoké een voor treffelijke partij. In slagorde op weg ÉaiBwM t doel van Zuid-Afrika. Van links naar rechts: maakte, broer Frans Spits t m,. de drie doelpu'ntei (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Ernst Happel voor het eerst ln zijn nieuwe omgeving: privé. „Ik treed pas op 1 juli in dienst van Feijenoord en daarom heb ik op deze wedstrijd ook geen commentaar". Ernst Happel omstuwd door „nieuwe gezichten", nieuwsgierigen die de nieuwe trainer van Feijenoord wel eens van dichtbij wilden bekijken. Er werden enige „gevoeligheden" aangeroerd. Is Ernst Happel bij de Rotterdamse formatie alléén de sterke man? „Ik werk samen met manager Brox. Maar als er bijvoorbeeld een geblesseerde speler is en hij stelt de ene vervanger voor en ik de andere, dan heb ik het laatste woord. Voorts is de heer Kerkum de verbindingsman tussen de technische leiding en het bestuur". Over discipline: „Ik spreek niet graag over discipline. Ik heb het liever over je plicht doen. En dat mag je toch verwachten van spelers die een goedbetaalde baan hebben bij een grote vereniging. Dat trekt me dan ook aan Bij Feijenoord heb je mogelijkheden. Daar rit geld. Ik zal me dan ook wel bemoeien met de transfers. Logisch, want met dJe spelers moet ik straks werken. Maar eerst ga ik met Pinksteren nog wat met vakantie in Wenen waar ik wel contact heb gehad met een vereniging maar niet officieel. Ik heb trouwens met niet één club officieel gesproken, alleen op informatieve basis". Ernst Happel weet wat Feijenoord van hem verwacht. Hij hoefde maar naar de niet bijster opgewekte gezichten te kijken na afloop van het duel met Ajax om te weten dat hij met zijn ploeg heel hoog zal dienen te eindigen. ,.Ik vind dat een eervolle opdracht en ik hoop die waar te kunnen maken. Overigens heb ik slechts een contract voor een jaar. Ik ga wel in de buurt van het stadion wonen, in Barendrecht of omgeving" Na zeven jaar A.D.O. verbreekt Happel ook op dat punt de banden met Den Haag. Ondank de slechte voorspellingen is er op de eerste tenniszondag onder bijkans ideale omstandigheden gespeeld. En dat het voor het Leidse Tennis niet ongunstig ls afgelopen bljjkt wel uit de resultaten. Noordwjjk 1 en 2, Forescate, de Leidse Hout en Roomburg 2 boekten forse overwinningen, wat goe de perspectieven biedt voor de toekomst. Roomburg 1 deed het niet zo best door een kleine nederlaag te leiden, maar Katwijk en Unicum komen dit jaar in de hoek waar de harde klappen zullen vallen. Na volgende week komt er al enige tekening in de competitie, zodat we ons dan reeds aan prognoses kunnen gaan wagen. ROOMBURG I Tegen het sterke ICC 1 heeft Roomburg een punt behaald door met 6-5 te verliezen. Dit hadden voor hetzelfde geld twee punten kunnen zijn als men wat kundiger met de gemengde dubbels was omgespron- i gen. Joly Overdijkink deed het tegen Ellen Sluyter weer prima en won met 6-4 5-7 6-1. Anja Monod deed het daarentegen tegen Jacqueline Sluyter veel minder en verloor met 6-3 6-3. Het damesdubbel van Anja en Joly liep weer als vanouds: met 6-0 in de derde set werden de zusjes Sluyter onder de voet gelopen. Bij de heren leverden Dick Bouman en Louk Sanders prima werk. Dick bleef met 6-1 5-7 6-4 de meerdere over Theo v. d. Broek, terwijl Louk zijn goede vorm demonstreerde door Tijveleijn met 6-1 6-1 weg te vegen. De beide* andere enkelspelen van Jean Monod en Jan Ufkus werden in „straight sets" verloren. Ook de herendubbels werden broeder lijk gedeeld, want Jean Monod en Dick Bouman ver loren.van v. d. Broek en Tijveleijn, terwijl Louk San ders en Jan Ufkus met 6-3 6-1 Burki en Vreeken de baas bleven. Deze 5-4 voorsprong kon helaas niet worden behouden, want beide gemengde dubbels gingen verloren. Het tweede team behaalde een fraaie 5-3 zege op NMC I. NOORDWIJK Op Casino heeft Noordwijk een schitterend debuut ln de eerste klas gemaakt. Het geduchte Thor RW 2 werd met 7-4 verslagen, wat dus de volle winst van 3 punten opleverde. Josine v. d. Koogh zette haar ongeslagen zegerace van vorig jaar voort en liet Ankie Kaauws met 6-4 6-3 volledig kansloos. Noord- wijks tweede dame Joke Bos daarentegen was tegen de slimme veteraan mevr. Pufkus volledig van slag en ging met 6-1 6-0 ten onder. Bij de heren debu teerde Jan de Groot als eerste singelaar voortref felijk en klopte de regelmatig in het eerste team spelende Martin Knol met 7-5 6-2. Gerard Pasma leverde eveneens goed werk door Jan de Rook met 2-6 6-4 7-5 te verslaan na een 4-1 achterstand in de tweede set. Roy Karsten kon het tegen Voorman niet redden en verloor na zware strijd met 7-5 in de beslissende set. De vierde heer tenslotte, hard hitter Jaap Temmink, deed wat van hem verwacht werd en versloeg Wildschut met 6-3 4-6 6-4. Na een kansloze 6-1 6-1 nederlaag van het damesdubbel brachten de beide dubbels Temmnik-De Groot en Karsten-Blommendaal Noordwijk op een 6-3 voor sprong, zodat nog slechts 1 punt nodig was om de volle winst te pakken. Dit verlossende punt scoorden Joke Bos en Blommendaal door hun mixed op fraaie wjjze met 6-1 6-1 te winnen. Ook het tweede team leverde een fraaie prestatie door in de overgangsklasse B het sterke Joy 2 met 7-1 te verslaan. FORESCATE Door een overduidelijke 9-0 zege op Leimonias 2 heeft Forescate de eerste stap naar een nieuw kam pioenschap gezet. Nu trof men het wel, want de Hagenaars kwamen slechts met twee heren, terwijl hun hun tweede dame Fredy Marinkelle na een ern stige spierblessure liefst drie partijen cadeau moest doen. Dit doet evenwel niet af aan de grootse zege, want hiervoor waren de Voorschotenaren reeds op permachtig geweest. Bram Madera maakte korte metten met „squash-kampioen" Willem v. Rooyen en stond de medische student geen enkele game toe: 6-0 6-0. Hans Keizer deed hier niet veel voor onder en klopte Jacques van Toor met 6-1 6-1. Bij de da mes ging het wat moeizamer, til boekte Gertie Doo- renbos een mooie 9-7 6-3 zege op Edith Kramer. Nelleke v. d. Akker kwam tegen Fredy Marinkelle met 6-1 3-1 achter en zou ongetwijfeld een neder laag hebben geleden ware het niet dat de Haagse na een spierblessure de strijd moest staken. Hierna gaf Edith Kramer er ook de brui aan en ging i huis, waarna Bram Madera en Jos Swart via 6-4 6-1 zege in de herendubbel de stand op 9-0 brachten. LEIDSE HOUT Door Leimonias 3 met liefst 8-0 te kraken i Leidse Hout 1 wel heel goed van start gegaan. Nu was ook dit Haagse team verre van sterk wat wel blijkt uit de volgende uitslagen. Co v. Berghe Hene gouwen had geen kind aan mej. Cohen (6-0 6-1) ook Annelies Roozenburg was te sterk voor mej. Veen (6-2 8-6). De enige verloren set voor de Leidse Hout ontstond in het eerste heren-enkel, W£ Frank de Haas eerst na harde strijd de taaie Anjenia kon bedwingen (3-6 6-1 8-6). Max Harteloh fraai met 6-1 6-1 van de op tennisgebied niets pres terende Luyk. Daar ook de dubels geen enkel pro bleem opleverden was de 8-0 een bekeken zaak. KATWIJK Na het vertrek van Jan de Groot en Hans Keizer zal Katwijk het dit jaar ongetwijfeld moeilijk krijgen Nu werd met 6-2 van Laren 1 verloren, waarbij 1 mevrouw Sauerbren en de mixed Sauerbren-Kroon l voor de punten zorgden. Mevr. de Graaff, Kenn - ling en Louk Verhees bleven zonder wints. zodat er voor Katwijk deze week veel te trainen blijft. UNICUM Unicum ls het nieuwe seizoen wel heel zwak begon nen. Tegen Heemstede werd met 6-2 verloren, een 2-2 stand na de singles. Ook nu bleek weer ov< duidelijk dat men aan de Haarlemmertrekvaart niet I kan „dubbelen". Helma de Vries speelde een gelijk-J opgaande partij tegen mej. Scherpenzeel, maar kwam op de beslissende momenten net dat kleine beetje I geluk tekort wat voor de zege nodig was geweest. P Mleke v. Ulden maakte een ronduit schitterend de- buut door mevr. Klint met 8-6 7-5 te kloppen een 5-3 achterstand in de tweede set. Har Meijer J kwam tegen Hei met 6-4 5-1 40-15 op fluweel te zitten, maar wist op onbegrijpelijke wijze toch nog te verliezen. Het tweede punt tenslotte scoorde Lo- dewijk Kallenberg door De Jong met 6-4 6-2 te klop pen. Hierna was het voor Unicum uit met de pret, want alle dubbels gingen verloren. Het tweede team behaalde een verdienstelijk 4-4 ge lijkspel tegen Krimpen 2. Voor het Leidse korfbal was het gisteren geen succesvolle dag. Slechts een overwinning was de oogst van zes wedstrijden, waarin Leidse teams uit kwamen. Deze zege kwam op naam van De Alge mene, hetgeen tenkoste ging van K.N.S, dat een 61 voorsprong geheel teniet zag gaan. Vicus Orlëntis verloor geflatteerd van koploper Het Zuiden. Zuider kwartier moest de eer aan Deto laten, evenals De Danaïden aan Sperwers.'Voor de derde-klas sere was ook ditmaal geen succes weggelegd. Zowel Madjoe als Noorderkwartier verloren. VICUS ORIëNTISHET ZU» 6—8 Bij Vicus OriëntisHet Zuiden was in het veld nauwelijks enig krachtsverschil te zien. Toch gingen beide punten naar de Rotterdammers, waarmee zij teveel kregen, want een puntenverdeling had de ver houding beter weergegeven. Na een kwartier opende Krijgsman voor de gasten de score. Na enkele gemiste kansen van V.O., werd het op handige wijze 02. De 2e opstelling was duidelijk in het voordeel van Vicus, dat door Mattie Baart en Wim Meyer op gelijke hoogte kwam (22). De volgende vakver wisseling gaf Het Zuiden weer een overwicht, wat ze nog voor de rust uit drukte in een 25 voor sprong. Na de rust kwam Vicus echter serk erug. Na 35 door Nandy de Vink, kwam V.O. wederom door falen van Het Zuiden op gelijke hoogte door Mattie Baart en Wim Meyer <55). Ondertussen had invaller Pennenburg zich laten vervangen door Jan Hensen. De bezoekers liepen echter naar 57, waarna Jan Hensen de spanning terug bracht (67) In de laatste minuten miste V.O. een strafworp en kans wel (68). Deetos 2Vicus Oriëntis 2 8—3 tevens de gelijkmaker, want Het Zuiden benutte zo'n DETO—ZUIDERKWARTIE 8—3 Zuiderkwartier slikte gisteren in Eindhoven de eerste nederlaag na de microcompetitie. Aanvanke lijk wogen de partijen goed tegen elkaar op, maar ver in de tweede helft moesten de Leidenaars hun tegenstanders laten gaan. Frits v. t. Riet werkte de opgelopen 10 achterstand weg, waarna Deto op nieuw de leiding nam. Een strafworp van Gijs Kloos betekende de gelijkmaker (22). Na de thee aan vankelijk hetzelfde spelbeeld. Via 32 werd het gelijk door Hen Zierikzee uit een doorbraak. Daarna lukte by de thuisclub alles, waartegen onze stad genoten niets meer konden stellen. Het einde kwam, zeer teleurstellend en geflatteerd met 83- K.N.S.—DE ALGEMENE T8 tegemoet. De winst van Vlaardingen en de nieuwe Velen zal deze derby nog lang heugen. Vooral K.N.S. zal nog lang denken aan 'die comfortabele 61 voorsprong, die ze na de rust volledig zou kwijtraken. Inderdaad leek de thuisclub in deze derby, waarby niets meer op spel stond, regelrecht op de zege af te stevenen. Ontzettend zuivere schoten brachten K.N.S. binnen 20 minuten op 40, welke gescoord werden door Loek v. d. Zeeuw, Wim Brakel en Bram Zirkzee (2x). Pas na een half uur kreeg De Algemene de kans zich te herstellen door een benutte strafworp van Aad Rusman (41). Een afstandschot van Hans Kluts en, een doorloopbal van Wim Brakel brachten echter op 61, waarna Wim v. Vliet de ruststand op 62 bepaalde. Na de hervatting moest K.N.S. ondervinden dat een wedstrijd pas na 2 x 45 minuten beslist is. De eerste de beste blauw-witte aanval was raak, Bart Lambooy was de maker (63). De Algemene kreeg weer hoop en kwam sterk terug. Een strafworp van Ineke Thijssen be tekende 64. Na 25 minuten werd het gelijk na een diagonaal schot van Ruud v. Vliet en een strafworp van Aad Rusman (66). Een minuut later stond het zelfs 67, nadat Wim v. Vliet handig profiteerde van de verwarring in de K.N.S.-defensie. Na een gemiste strafworp kwam K.N.S. nog gelijk door Wim Brakel, maar ook de vierde strafworp voqr De Al gemene werd benut, nu door Bart Lambooy (78). K.N.S. was uitgeblust, zodat er in de stand geen wijziging kwam. De Algemene 2Ons Eibernest 6 6—2; K.N.S. 2—D.K.C. 2 6—4. SPERWERS—DEDANAïDEN 7—6 Zoals wy reeds voorspelden heeft De Danaïden inderdaad de punten aan Sperwers moeten laten. Hoewel Gerard Nap direct de score opende, nam Sperwers het initiatief in handen, wat leidde tot de geiykmaker. De volgende opstelling deed de balans ten gunste van de thuisclub doorslaan n.l. 31. Na 25 minuten kwam De Danaïden door Frans Pasman op 32. waarna de marge weer twee punten werd. Een verre bal van Gerard Nap betekende 43. Het begin van de tweede helft was voor de Leidenaars, die eerst een vyfde treffer moesten toestaan. Daar na stootte De Danaïden door naar 56 door Sander v. Unen (2x) en Frans Pasman, die van afstand in schoot. Sperwers kwam weer gelijk, waarna Gerard Nap 2x een strafworp miste. Een ver schot ten slotte bracht Sperwers de winst, die zy hard nodig heeft. Rozenburg 2De Danaïden 2 S9; Vicus Oriëntis 3De Danaïden 3 44. HOOGVLIETNOORDERKWARTIER 5—3 nederlaag van onze stadgenoten, brengt Noorder kwartier op 2 verliespunten meer. Onder deze twee ploegen staat echter nog Delta. Het was een vlotte wedstrijd, waarin Noorderkwartier het felle openings offensief van de thuisclub niet kon opvangen. Bin nen 20 minuten was het 40. Een kwartier later was het zelfs 50. Twee minuten voor de rust verkleinde Anneke Kaptian de achterstand tot 51. Na de her vatting verkreeg Noorderkwartier een meerderheid, die zy echter niet voldoende uitbuitte. Na 20 minuten bracht Jan Duyvesteyn de stand op 52 en dezelfde speler had tien minuten voor tqd nogmaals succes (53). Ondanks verwoede pogingen van Leidse zijde, kwam in de stand geen wijziging meer. MADJOE—TJOBA 3—8 Dat Madjoe tegen Tjoba met een nederlaag ge noegen moest nemen stond byvoorbaat vast. Toch hield Madjoe het eerste half uur goed stand. Toen was Tjoba echter beslist de betere ploeg. Het werd 02, waarna Eef Fasseur er 12 van maakte. De rust ging met 1—4 in. Na de hervatting bleef de Zeeuwse ploeg het initiatief in handen houden, het geen in twee doelpunten tot uiting werd gebracht (16). Door Bart v. Zandwyk werd het 26, waarna Tjoba weer 2 maal succes had (2—8). Het laatste woord was echter aan de Rynsburgers door Jo Mulder (3—8). UITSLAGEN K.N.K.B. Hoofdklasse: Deetos—Samos 42; Blauw-Wit— Rohda 8—7: LutoDie Haghe 84; Archipel— Westerkwartier 8—9. Overgangsklasse B: Deto Zuiderkwartier 83; RodaP.S.V. 710; Vicus OriëntisHet Zuiden 68: RegenboogSpangen 114. Zuid West 1: Sperwers—De Danaïden 76; O.S.C.R.Ready 2—3; K.N.S.De Algemene 78. Zuid West 2A: B.K.C.—O.D.O. 5—6; Zuid West 3B: VlaardingenD.K.V. 3—2; Hoogvliet—Noorderkwar tier 5—3. Zuid West 3C: Madjoe—Tjoba 3—8: HescoBlouw-Wit '51 3—7; H.P.V.—Schiedam 4—6. L.K.B. Klasse 1: De Algemene 3Fluks 5 110 (De Al gemene kampioen). Klasse 2: Madjoe 2De Danaï den 5 06. Jun. LA: De DanaïdenOns Eiberneet 65; D.K.C.Sperwers 26; FluksFortuna -13. Jun. 1B: Vicus OriëntisSucces 60; Dubbel Zes Ons Huis 52. Jun. 2: ReadyEureka 82; Wion Ons Huis 8lj De AlgemeneCrescendo 108. CRESCENDO, De uitslagen by de adapiranten en pupillen lulde»? Crescendo AZuiderkwartier B Biljarters streden om kampioenschap ROTTERDAM De Amsterdammer Lorlst is Nederlands biljartkampioen hoofdklasse driebanden geworden. HU versloeg gistermiddag in de beslissende party in Rotterdam de Hagenaar Sund- Van beide kanten werd het duel nogal verdedigend gespeeld en daardoor daalde het algemeen gemiddelde van Lorist enigszins, maar zijn totale moyenne, 0.796, was toch ruim voldoende, voor terugkeer naar de ereklasse. Het alge meen toernooigemiddelde lag met 0,678 aanzienlijk boven dat van vorig jaar, 0,610. De eindstand is (resp. aantal punten, caramboles, beurten, hoogste serie en alg. gemiddelde): Lorist (Amsterdam) 12 340 427 9 0.796 Sundquest (Den Haag) 10 338 487 10 0.694 Van Essen (Zeist) 6 334 479 10 0.697 Kok (Volendam) 6 314 460 8 0.682 Sweering (Amsterdam) 6 323 478 4 0.675 De Nijs (Breda) 6 295 458 7 0.644 De Beer (Tilburg) 6 316 516 8 0.612 Van Ingen (Arnhem) 4 274 430 7 0.637 Jan Feeke uit Castricum heeft gisteren in Heerlen het kampioenschap hoofd klasse anker kader 57/2 veroverd. De eindstand is (resp. aantal punten, caramboles, beurten, hoogste serie gemiddelde) Jan Feeke (Castricum) 10 1966 69 191 Wim van Rosen (Waubach) 10 2057 82 130 Tijmen Westerbeek (Borne) 8 1689 65 169 Jan Haans (Geldrop) 8 1964 77 132 Ben Velthuis (Oldenzaal) Damesturnploeg tegen Hongarije DEN HAAG Willie de Groote, de vijftienjarige turnster van TIOS uit Eri ca, die gisteren in Middelburg Neder lands kampioene bij de meisjes werd, debuteert in het Nederlands damesturn- team, dat op 4 mei in Boedapest tegen Hongarije uitkomt. De ploeg voor Boe dapest bestaat uit: Ans Heerenschop (HGVHilversum), Margo Natte-Klees (Odin-Heemskerk), Cora Stins (Her cules Hygiea-Noord Scharwoude), Stien- tje de Goede (Adundo-Dokkum), Mar jan van Zetten (Pro Patria-Zoetermeer), Atie van Veen (Quick-Hulzum) en Wil lie de Groote (Tioe-EricoV 80 Plet Buys (Den Haag) 6 1566 82 Plet Dekker (Dodewaard) 4 1467 59 Chris Nobels (Haarlem) 3 1579 77 114 23,57 19,09 24.86 146 20,50 Judokas naar Eur. titelstrijd DEN HAAG De Nederlandse ploeg voor de Europese judokampioenschappen, die van 15 tot en met 18 mei in Oosten de wordt gehouden, is als volgt samen gesteld: lichtgewicht Karei Gietelink (Amstelveen) en Martin v. d. Molen (Utrecht); halfmidden: Eddy v. d. Bol (Helmond) en Theo Schneiders (Den Haag); midden: Jan Snijders (Eindho ven) en Martin Poglajen (Heerlen); halfzwaar: Peter Snijders (Eindhoven) en Ernst Eugster (Utrecht); zwaar en alle categorieën: Wim Ruska (Amster dam) en Dirk Eveleens (Burgerveen). De ploeg voor de teamwedstrijden wordt ter plaatse samengesteld. Als traines gaan mee de heren v. d. Horst. Henneveld en Rapmund. W.K. PENTATL0N WEST-BERLIJN In West-Berlijn werd zaterdag begonnen met het toer nooi om het wereldkampioenschap neo- pentathlon waaraan de Nederlandse bil jarter Joop Roodenburg deelneemt. Hij verloor van de Duitser Spielmann het kader 47-2 (350400), speelde tegen de zelfde speler remise in het libre en ver sloeg Spielmann in het driebanden met 6057. De Duitser nam echter revanche in het bandstoten met 200178 en het kader 71-2 met 300135. De totaalscores van de tot gisteren gespeelde ontmoetin gen: SpielmannRoodenburg 7—3? Müller (Did)—Kobajasji (Japan) 10—0? Dielis (Belg)Girvas (Arg.) 100.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 14