Aanzienlijke verruiming van exploitatiemogelijkheden aanwezig Gratis bloemen- cheques Bona Fancy Fair bracht weer 11.000 gulden op Verhoging veemarkttarieven bij ingebruikneming Groenoordhal Belegger gevonden voor bouwwerk op Bevrijdingsplein Grote zege voor Leiden in slecht basketballduel 1969 10NDERDAG 17 APRIL 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA orgen i B en W vragen bijna 2 miljoen extra voor bouw Groenoordhal raak! HAL GEHEEL VOOR SPORT TE GEBRUIKEN dert thans zodanig, dat b. en w. ver wachten dat de officiële opening op 13 september a.s. zal kunnen plaats- n. lit dit stadium van de bouw n'beter inzicht ontstaan in de hoogte van de im totale investe geraamd op 12.690.268.-, hetgeen ten opzichte van het bij raadsbeslui 23 oktober 1967 tot 10.916.268. hoogde krediet een stijging betekent 1.774.000.-. Bovendien zullen rekening van de C.L.F. nog ken worden uitgevoerd tot een bedrag 132.000.-, terwijl voor een bij de sportstichting in te brengen kleedge bouwtje 60.000.- wordt geraamd, zo dat de totale stijging 1.966.000. is naar gestreefd van de rr lijkheden welke de hal voor de sport- Ruimer gebruik Bij de oorspronkelijke opzet is ei in uitgegaan dat ongeveer 1/3 ge- ;elte van de hal door het bouwen niet geschikt zou zijn voor andere doel einden dan het houden van de vee markt. Door het plaatsen van losse opstanden zou ook dit gedeelte een ruimer gebruik kunnen vinden. De hal in zijn geheel door de sport kun nen worden gebruikt. Bovendien kan de hal dan eveneens in zijn geheel AGENDA LEIDSE RAAD De gemeenteraad van Leiden komt op maandag 28 april te 19.30 in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.a. de volgende onderwerpen Eervol ontslag J. L. C. de Wilde uit zijn betrekking van conrector vai Louis de Coligny-scholengemeenschap aanwijzing conrector van de Louise de Colignyscholengemeenschap; deelneming in een Stichting vooi derwijs aan imbeciele kinderen en heffing van de openbare school vooi beciele kinderen; deelneming in een Stichting voor mid delbaar economisch en administratief onderwijs; vastellen vergoedingen in de ploitatiekosten, waarop de besturen de bijzondere kleuterscholen over jaar 1967 aanspraak hebben; het voeren van een rechtsgeding in verband met de corrosie aan het buizen net van het zwembad „De Vliet"; uitbetaling van de schadeloosstelling en bijkomende kosten in verband de onteigening van het in het onteige ningsplan voor de noord-zuidverbinding gelegen perceel Korevaarstraat lf Verkoop bouwterrein aan de R< veltstraat; verkoop bouwterrein aan en nabij de vrijdingsplein; reconstructie van het Bevrijdingsplein en het Vijf Meiplein; restauratie van de Zijlpoort; de aanleg van eeh dam met bijkomen de werken in de Korte Mare in het ver lengde van de Langegracht; het slopen van aan de gemeente in eigendom toebehorende panden, gelegen binnen aangewezen saneringsgebieden; idem voor panden, gelegen buiten aan gewezen saneringsgebieden. het beschikbaar stellen van gelden voor het bouwrijpmaken c.a. van gron den in het Morskwartier nabij de Hoge Morsweg; Verordening, regelende het toekennen van tegemoetkomingen uit het krotop- ruimingsfonds Krot-opruimingverorde ning 1969) en van een verordening, re gelende de vergoeding bij woning-ontrui ming ten behoeve van de uitvoering van een openbaar werk of stedebouw- ltundige voorziening (verordening wo ningontruiming openbare werken 1969); verorening, houdende wijziging van de Huurautoverordening aangaan van een overeenkomst met het openbaar lichaam Gemeentelijke Gasvoorziening Zuid-Holland te Rotter dam tot aankoop van een gedeelte van de 150 m.m. raffinaderijgaslelding Per- het verlenen van een rekening-cou rantkrediet aan de Stichting St. Elisa beth Gasthuishof te Leiden voor de aan koop van de grond en het bouwrijp ma ken daarvan ten behoeve van een te bouwen verpleeginrichting te Oegstgeest; het garanderen van rente en aflossing- van door de Stichting R.K. Bejaarden centrum Huize Roomburgh te Leiden te sluiten geldlening (en) voor de financie ring van een voor Leidse ingezetenen in Oegstgeest te bouwen bejaardenoord, als mede inzake het verlenen van een kre diet in rekening-courant aan genoemde Stichting; verordening op de heffing en invorde ring van rechten op het veemarktterrein, van een verordening tot wijziging van de ..Verordening markt- en staangelden", van een verordening tot wijziging van de verordening, regelende de heffing en invordering van weeglonen en van een verordening tot wijziging van de Pre- earioverordening; aanvullend krediet voor de bouw van de bouw van de Groenoordhal. diverse gebieden worden gebruikt, zo- dait een aanzienlijke verruiming van de exploitatiemogelijkheden van de hal wordt verkregen. De uitbreiding van de sportactivi teiten maakte het noodzakelijk het aantal kleedkamers en de sanitaire voorzieningen uit te breiden. Met deze uitbreiding is een bedrag van ruim 70.000.- gemoeid. De keus voor de vloerafwerking is thans bepaald op gietasfalit, waarmede een zowel voor de veemarkt als voor de sport aan vaardbare vloerafwerking wordt ver kregen. Op het terrein bij de Groen oordhal zullen enkele korfbalvelden worden aangelegd. Het is wenselijk ge bleken ten behoeve van de gebruikers van deze velden een afzonderlijk kleed gebouwtje op te richten. 3-oktoberkermis Het li'gt in het ber kermis voortaan op het terrein van de Groenoordhal te doen houden. Het Schuttersveld zal voor dit evene ment niet meer beschikbaar zijn. In verband hiermede zal op het terrein van de hal elektrische energie be- duidelijk geworden lonende exploitatie slechts is te verkrijgen indien de hal in toenemende mate zou kunnen wor den gebruikt voor die evenementen welke aanzienlijke opbrengsten geven. Ook de mogelijkheid om de hal op in tensievere wijze te gebruiken voor veemarktdoeleinden dient niet uit het oog te worden verloren. Bij de oorspronkelijke exploitatie- opzet was er van uitgegaan dat de hal een enkele maal en dan nog tegen een laag tarief voor het houden van evene menten zou worden verhuurd. De erva- Restauratie van Zijlpoort Zoals b. en w. bij de begrotingsbe handeling voor 1969 hebben medege deeld ,is een plan met kostenraming voor de restauratie van de Zijlpoort ontworpen. De opzet van het plan, het welk door de Dienst van Gemeente werken in overleg met de Rijksdienst voor de Monumentenzorg is gereed gemaakt, voorziet niet alleen in een algeheel herstel van dit fraaie poort gebouw ,doch tevens in het geschikt maken van dit monument als woon- en werkruimte voor een kunstenaar. Bouwkundige restauratiewerken Het betreft hier het herstellen van de toren, het aanbrengen van licht ramen in de bestaande kozijnen, het waar nodig vernieuwen van ankers, het versterken van de fundatie van de noordwestelijke hoek, het vernieu wen van metselwerk, steunberen en voegwerk, alsmede het schilderen van binnen- en buitenhoutwerk en het aan brengen van het oorspronkelijke 17e Het inrichten van het poortgebouw tot woon- en werkruimte voor een kunstenaar. Deze werkzaamheden betreffen o.a. het maken van de noodzakelijke schei dingswanden, het maken van een be vloering en zoldering ter hoogte van de goot, het maken van een verhoogde vloer op de eerste verdieping van een deel van het gebouw, het aanbrengen van een centrale verwarmingsinstal- latie en het treffen van sanitaire voor zieningen. De aan de uitvoering verbonden kos ten worden geraamd op 600.480.. in totaal. B. en w. verwachten, dat rijks-, resp. provinciale bijdragen in de sub sidiabele kosten 518.400.- zullen worden vastgesteld. Om de poort wederom zoveel mo gelijk haar oorspronkelijk aanzien te rug te geven, ligt het in de bedoeling, dat te zijner tijd de omgeving aan de zuidzijde op passende wijze wordt ver beterd. Aangezien het aldaar gelegen opslagterrein echter niet aan de ge meente toebehoort, zal met-de uitvoe ring van de nodige civieltechnische werken nog moeten worden gewacht Overwogen wordt voorts nog Pmcbtig fotoiverk bij het L.AK. Goede portretten en artistieke land schappen van J. Snoek en W. Raadsveld In het trappenhuis van het Academie gebouw aan het Rapenburg is tot 9 mei a.s. zeer fraai en artistiek verantwoord fotowerk te zien van twee Leidse foto grafen J. A. M. Snoek en W. Raadsveld. Beiden exposeren zowel portretten als landschappen. Het artistieke gehalte van het werk dezer twee vakbroeders ontloopt elkaar niet veel, ook de technische uitvoering vertoont weinig verschillen, tenminste voor wat de portretten betreft. Alleen in de landschappen zien we, naast over eenkomsten, ook wel verschillen. De portretten zijn over het algemeen romantisch opgevat; psychische reflexen moeten we er niet in zoeken, evenmin als weergave van stemmingen. De stem ming moet hier meer gezocht worden in de technische uitwerking, grofkorre lig zo goed als zonder althans merk- lin of beeldingen van bepaalde sujetten. Met halftinten en zwarten worden de effecten verkregen, die echter aangenaam aan doen evenals het in enkele portretten voortreffelijk uitgespaarde wit. enkele voorbeelden van deze portretkunst mogen noemen, dan willen we wijzen op „Lente", „Zigeunermeisje" en in het bijzonder op het prachtige kinderportretje „Katelijntje" van Jan Snoek en op het grappig-uitbundige „Drie Oktobermeisjes", alsmede op het geënscenerde maar goed gecomponeerde „Jongens op straat' van Wim Raadsceld. Voortreffelijke landschappen Inwisselbaar bij alle Fleurop bloemisten Dolle rit met tankwagen met 8000 Eter olie Enkele lieden hebben in Noordwyk een stunt uitgehaald, die wel eens zeer slecht had kunnen aflopen. In de nachtelijke uren verschaften zy zich toegang tot een tankauto, die, ge laden met ongeveer 8000 liter olie, op de Schafferstraat te Noordwijk aan geparkeerd stond. Men slaagde er in de Een Noordwijkse journalist, die 's nachts twee uur de wagen in Rijnsburg was tegengekomen, schatte de snelheid op zeker 80 km. Ternauwernood had hij op het opgebroken weggedeelte bij de veiling „Flora" een aanrijding met de zware kolos kunnen voorkomen. De olieauto, toebehorend aan de olie- en kolenhandel Fa. P. van den Haak Zn. te Noordwijk aan Zee, werd 'a mor gens vermist. Later op de dag zag een personeelslid van de fa. Beuk de olie wagen staan in de omgeving van het station te Leiden, waar de stuntrijders de auto onbeheerd hadden achtergelaten. Ondanks het feit, dat vanwege de wed strijd Ajax-Spartak de vruchtbare zon dagavond moest vervallen, is ook dit jaar de Grote Missie Fancy Fair van het Bonaventuracollege weer een overwel digend succes geworden. De belangstel ling op zaterdagavond en zondagmiddag was zo groot, dal maar Uefst 1570,- en 3003,- in de kas vaii de penningmeester vloeiden. Dit bracht de totale netto op brengst van Fancy Fair en Lotery op 11.000,-. Mgr. Staverman, de bisschop van Irian Barat, voor wiens Missie dit alles werd georganiseerd, zal graag nog een keer terugkomen naar Leiden om dit prachtig resultaat in ontvangst te komen nemen. Opmerkelijk op deze Fancy Fair was het groot aantal waardevolle prijzen, dat door de Leidse en Oegstgeestse winke liers werd geschonken. Het Fancy Fair Comité brengt dan ook alle hulde en dank aan allen, die medewerkten. Ook aan alle jongens en meisjes, die zich op de een of andere wijze inspanden om dit resultaat te bereiken. ring ten aanzien van soortgelijke ac commodaties elders in den lande heeft geleerd, dat hier mede gezien de vraag mogelijkheden liggen. Voor het aantrekken van dergelijke evene menten, alsmede voor de voorbereiding daarvan, is een hoog gekwalificeerde kracht nodig, die terzake een actief acquisitiebeleid kan voeren. B. en w. zullen de raad binnenkort een voorstel doen tot het aantrekken van een der gelijke kracht, die zal dienen te wor den bijgestaan door enig deskundig personeel. Deze functionaris zou met het beheer van de hal moeten worden belast. Reeds eerder deden b. en w. een voor stel omtrent de beheersvorm van de hal, waarbij ervan is uitgegaan dat dé hal als 'n afzonderlijke tak van dienst, onder leiding van voornoemde func tionaris, zal worden beheerd. Op deze wijze komt naar de mening van het college het streven naar een zo goed mogelijk exploitatieresultaat, 'het best tot zijn recht. Gemeente acht de aannemer aansprakelijk Vordering op vervanging van buizennet „De Vliet" Zoals bekend, zijn aan het buizennet van het zwembad „De Vliet" in de loop van 1967 een aantal gebreken gecon stateerd. Voor het herstel hiervan heeft de Leidse raad een krediet beschikbaar gesteld van 157.000.-. Inzake de op getreden coiTOsie aan de buizennet hébben b. én w. eën Onderzoek doen instellen enerzijds door T.N.O. Tengevolge van de i tan de Groenoordhal i zal het noodzakelijk en redelijk zijn de veemarkttarieven te verhogen, zulks in verband met de betere accommodatie en de daarmede gepaard gaande ho- wat betreft de technische zijde en an derzijds door de rechtskundige raads man van de gemeente, mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt. Uit de rapporten kan dat treffende onderdeel van het werk, de n.v. Van Egdom te De Meern, aan sprakelijk dient te worden gesteld. Door de raadsman van de gemeente is getracht om een oplossing van het geschil in der minne te bereiken, doch zijn pogingen te dezer zake hebben niet tot resultaat geleid. Met de raads man zijn b. en w. van mening, dat thans de n.v. Van Egdom in rechte dient te worden aangesproken. De in te stellen vordering heeft al leen betrekking op de vervanging van het buizennet en bedraagt 70 pet. van 138.381,22 96.866,85, zodat ran het beschikbaar gestelde krediet De N.V. Projectontwikkelingsbureau voor Bouwnijverheid te Rotterdam wil van de gemeente een bouwterrein, ge legen aan het Bevrijdingsplein, groot 1850 m2 kopen. Genoemde N.V. is er in geslaagd een belegger te vinden, die op de onderhavige grond een bouw plan wil realiseren, bestaande uit een winkelruimte op de begane grond, een ruimte op de eerste verdieping en 104 twee-kamerwoningen in de huurpre- miesector in acht woonlagen boven een gedeelte van de onderbouw. Omtrent de vestiging van een ge meentelijk gezondheidscentrum op de eerste verdieping, waaraan in de wijk „Zuid-West" grote behoefte bestaat, is met de belegger overeenstemming be reikt. De op de eerste verdieping res terende oppervlakte zal worden benut als winkelruimte. Nu de afbouw van het winkelcen trum van het Bevrijdingsplein en Vijf Meipledn zijn voltooiing nadert, is het noodzakelijk, dat spoedig ook de bij behorende voorzieningen, o.a. op het gebied van de parkeer- en verkeers- zijn. „Boskathedraal' bijna abstract uitgewerkt geval met de geraffineerde dieptewerking. Opvallend is de schitterende ruimtewerking van de prent, gemaakt tijdens de restauratie van de Hooglandse kerk. „Winteroch tend" is een beetje traditioneel, hoewel niet zonder stemming. Wat de landschapfoto's betreft spant naar ons gevoelen (en onze smaak) toch Wim Raadsveld de kroon. Niet alleen door de prachtige uitgekiende lichtef fecten, maar ook door de voortreffelijke stofuitdrukking en compositie. Ongetwijfeld de „mooiste pi'ent" van deze expositie is „Hoorn". Hierin is wel het bijkans volmaakte bereikt van even wichtige compositie der onderdelen, die zo totaal van karakter verschillen. De strengheid van een aantal verticalen en horizontalen wordt op sublieme wijze verzacht door de opgaande lijn van een handkar tegen een verweerde en afbrok kelende hoge muur, die hier en daar wordt onderbroken door een raampje of een gesloten luikje. „Herfstbladeren is eveneens fraai door de hier vlakke com positie. Zulk 'n compositie wordt tenslot te sterk geaccentueerd in Bos met plas", door de weerspiegeling van sterk verstrooid licht in een strakomlijnde plas op een bospad. Niet alleen voor liefhebbers van goede fotografie is op deze tentoonstelling veel te genieten. Ook zij, die aan artistiek verantwoorde prenten hun voorkeur ge ven zullen er veel van hun gading vin- WILLEM PRINS geleden is het Bevrijdingspilein reeds voor 'n gedeelte gereconstrueerd. Voor de voltooiing van de algehele herinde ling der beide pleinen dienen nog de volgende werkzaamheden te worden uitgevoerd: het aanleggen van meer parkeervak ken op het Bevrijdingsplein en het Vijf Meiplein; het treffen van de hierdoor nodig ge worden verkeersvoorzieningen aan 't Vijf Meiplein, m«de in verband met de op het Vijf Meiplein gestichte dag winkels; het herbestraten van de tegelverhar dingen, het wijzigen van de straat verlichting, alsmede het leggen van een riolering; het aanbrengen van straatbeplanting en openbaar groen. De mogelijkheid is onderzocht om in het kader van de uitvoering van deze werken tevens over te gaan tot het aanleggen van rijwielpaden langs de Vijf Meilaan. Daarbij is gebleken, dat het o.m. in verband met de vele krui singen op deze weg uit verkeersoog- punt niet wenselijk is om tot de be doelde aanleg over te gaan. De kosten van genoemde voorziengen belopen naar raming een bedrag van 440.000.- gere kosten. Aldus delen b. en w. aan de raad mede. B. en w. hebben aan vankelijk het standpunt ingenomen, dat de exploitatie van de veemarkt in de hal in beginsel kostendekkend zou moeten zijn. Een consequente toepas sing van dit beginsel zou echter in houden, Jdat de thans geldende tarie ven, er van uitgaande, dat het jaarlijks op de veemarkt aangevoerde aantal dieren ongeveer gelijk zal blijven, met circa 250 zouden moeten worden ver hoogd. Een zodanige verhoging zou de veemarkttarieven op een peil brengen, hetwelk dat van de met Leiden verge lijkbare gemeenten met veemarkten verre overschrijdt. Met de thans voorgestelde tarieven hebben b. en w. aansluiting gezocht bij die, welwe thans in vorenbedoelde gemeenten worden toegepast. Het ge volg hiervan zal echter zijn, dat nog een vrij groot tekort op de exploitatie van de veemarkt ten laste van de gemeente blijft. Onder de gegeven om standigheden achten b. en w. een der gelijk tekort in het belang van de veemarkt aanvaardbaar. Bij toepassing van de voorgestelde tarieven ramen zij een jaarlijkse opbrengst aan vee- marktgelden op 197.675.-, waarmede kostendekking van 62 zal wor- e overzichtelijkheid is e verordening ontwor- tarieven zijn op- den verkregen. Terwiille v; een geheel na pen, waarin genomen, die tot dusver, veemarkt betreft, krachtens andere verordeningen worden geheven, zoals tarieven voor weeglonen, parkeergel- den, enz. Voorts zijn in deze verorde ning enkele nieuwe tarieven opgeno men, waaronder het innemen van vaste staanplaatsen, het gebruik maken van ziekestallen, de omroepinstallatie en het aanbrengen van oormerken. De verordeningen, tot de vaststelling, zullen in werking treden op de dag, waarop de Groenoordhal ten behoeve van de veemarkt in gebruik wordt genomen. De z.g. Veemarkt-commissie, bestaande uit een aantal belangheb bende veemarkthandelaren, heeft ver klaard geen bezwaar te hebben tegen de voorgenomen verhoging. Ten overvloede volgen hieronder de winnende nummers van de Grote Lote ry: Hoofdprijs van 250,op nr. 16142 en nr. 20060. Verdere winnende nummers 50, 77, 308, 352, 725, 887, 983, 1101, 1135, 1198, 1203, 1279, 1606, 1619, 2021, 2^09, 2593, 2761, 3003, 3750, 3908, 9526, 10121, 10830, 11506, 11991, 12242, 12536, 12544, 12570, 12649, 13452, 13633, 13749, 14013, 14642, 14924, 15404, 15854, 16028, 16144, 16289, 16527, 16532, 17100, CO VS-viering op 29 april en 10 mei Op dinsdag 29 april a.s. zal de Cen trale Organisatie van Voetbalscheids rechters afdeling Leiden haar 40-jarig jubileum vieren. In café-rest. „Eigen- zorg" zal ter gelegenheid hiervan een receptie worden gehouden. Tijdens deze receptie die van 19.30 - 22.00 uur plaats vindt zal afscheid worden genomen van de heren Th. W. v. d. Klugt en A. v. d. Velden, die beiden 33 jaar deel van het bestuur hebben uitgemaakt. Op 10 mei volgt dan in de Stadsge hoorzaal een grote feestavond. Om iedereen in de gelegenheid te stellen vei lig en wel thuis te komen zullen na af loop van deze feestavond, zo omstreeks 2.15 uur autobussen rijden naar de buitengemeenten. De scheidsrechters die van deze speciale service van de jubi leum-commissie van de COVS gebruik wensen te maken behoeven voor deze rit slechts één gulden te betalen, ongeacht de afstand. De feestavond, die aan de leden wordt aangeboden, omvat een cabaretprogram ma dat onder de titel „Groot en klein - vrolijk zijn" de lucht zal ingaan. Hieraan werken mee Ab Hofstee, die onder an dere zal optreden in zijn creatie als Boer Voorthuizen, het Cocktail Trio, Therèse Steinmetz, Tobi en Jerry Rix, het kwar- Salberti en de Me- o Magie Shoi GESLAAGDEN TUINBOUWSCHOOL Aan de Chr. Tuinbouwschool te Ryns- bugr zijn 38 leerlingen geslaagd voor het examen. Vijf leerlingen kregen nog geen tuinbouwdlploma uitgereikt, omdat zij op 14 mei en 1 juni een herexamen moe ten afleggen. De geslaagden zyn: J. Barnhoorn, Valkenburg; C. Bol, Val kenburg, J. A. Bos, Abbenes; P. v. Bos- telen, Koudekerk; A. v. Egmond, Rijns burg; G. v.d.Eijk, Woubrugge; J. v.d. Eykel, Rijnsburg; A. Heemskerk, Rijns burg; J. Heemskerk, Rijnsburg; C. Ho- gewonJhg, Rijnsburg; M. Imthorn, Val kenburg; A. F. v. Iterson, Oegstgeest; M. Kromhout, Rijnsburg, J. v.d. Kwaak, Rynsburg; G. v.d. Lubbe, Zoeterwoude; T. de Mooij, Rijnsburg; P. Ravensbergen, Winter, Rijnsburf Aanhaanen, Katwijk; R. Beekhuis, Rijns burg; C. v.d. Roon, Katwijk; W. Colijn, ZoeterwoudeH. v. Duijn, Noordwijk; C. de Graaf, Voorschoten; S. Heemskerk, Rynsburg; J. v.d. Laan, Den Haag; J. v.d. Meulen, Noordwijk; P. Overvliet, Zuid-Afrika: J. Ravensbergen, Rijns burg; W. Roest, Sassenheim; A. Vliem, Sassenheim; A. Vliem, Sassenheim; W. Wischmeijer, Rijnsburg; P. v.d. Zalm, Noordwijk; A. Zandbergen, Rijnsburg; H. Zandbergen, Rijnsburg. Oxford telde te weinig goede krachten Hoewel het er in het begin allemaal zo mooi uitzag (de Leidse jongens ge heel in oranje trainingspakken gesto ken boden die van Oxford een Hollands tegeltje aan) is het net als beide voor gaande ontmoetingen qua basketball 'n teleurstellende avond geweest. Het Leid se team bevatte toch stuk voor stuk jongens die er eeht wel wat van kun nen maken, maar er kwani zo goed als niets uit. Als mogelijke oorzaak zou aan gevoerd kunnen worden de in feite zwak ke tegenstand van Oxford; er liepen 3 redelyk goede basketballers bij, de overi gen brouwden er niet zo veel van. Dit toch mag geen geldig excuus zjjn voor de zeer zwakke vertoning gister avond in de Vijf meihal. Het basisteam, bestaande uit Van Berge Henegouwen, Van Haasteren, Verhoeks, Van Diest en Betcke speelde een 1-3-1 aanval, waar bij ieder probeerde een bepaald systeem pje te spelen, maar het daar zo druk mee had, dat het een statisch geheel werd, waar niet veel uit kwam. Aan vankelijk kwamen er enige breaks los, maar door slordig passen gingen deze kansen aan beide zijden verloren. Na 6 minuten, bij de stand 8-8 hoorde men coach A. de Jong van de spelersbank af roepen: „Jongens wordt eens wak ker", een treffende opmerking. Er kwam even een opleving. Met gebruikmaking van het lengtevoordeel (de rest van de wedstrijd werd dit totaal vergeten) werd pivot Verhoeks enkele malen met succes gelanceerd en Leiden stond met 17-10 voor. Men vond dit blijkbaar wel letjes, want Oxford kon door Davis rus tig terugkomen; in 5 minuten tljds scoorden zij 10 punten, zodat het 17-18 Een spelerswisseling, 5 nieuwe spe lers erin bij Leiden, bracht geen ver andering. Men keek bij rust tegen een elfde sudderende spelbeeld. Na 6 ml- luten, bij de stand 23-28, werd Betcke ruit gehaald; J. de Wolf kwam er in. Deze ging spelverdelen en eindelijk :wam er meer initiatief, er werd ge schoten en alles liep wat makkelijker, net als sprekend resultaat door de pro- duktiviteit van De Wolf en Van Haaste ren, dat na 12 minuten de stand ineens in 45-32 gewijzigd was. Als men toen doorgedrukt had zou Oxford nergens meer zijn, maar de lome indruk dte de spelers maakten bedroog niet, men was blijkbaar niet zo gebrand op een grote overwinning. Men gaf in de nel- ging het te mooi te willen doen weer vele foute passen, en de meeste toe schouwers wachtten dan ook niet het einde af, dat met 62-37 in het voordeel van Leiden kwam van deze matige wed strijd. 5, Grobbe, v. Berge Henegou'

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3