Ballet uit Cuba Baars reageerde teleurstelling af in bokskampioenschap Wielrenners voelden niets voor oefenrit op parcours wereldstrijd Uitstekende karakterdansers Roggeveen en Klijnjan alsnog in Oranje Tiende titel voor veteraan Schregardus Volleybaltitel ligt te wachten op Haag 68 Nauwere samenwerking tussen KNGV en NKGB ADO-bestuur beraadt zich over opvolging WOENSDAG 16 APRIL 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 r spelers, die vanavond zullen debuteren in het Nederlands elftal: n. r.) Epi Drost (F.C. Twente), Nico Rijnders (Go Ahead), Sjaak Roggeveen (Holland Sport) en Henk Houwaart (F.C. Twente). folkloredans gistei vakwerk. Samen Een reisensemble, zonder orkest, maar met uitmuntende geluidsbanden. Alicia zelf, die in het Carmenballet van haar zoon de titelrol danste, bewoog zich met haar ruim vijftige jaren nog steeds als het schoonste merrieveulen uit de stoeterij van Cordoba over het po dium. Zeer vrouwelijk, zeer betoverend en zeer geducht, te midden van een arenadécor, dat een verrukkelijk visueel klankbord vormde voor dit poëtisch rea lisme. Deze Carmen maakte Bizets mu ziek en het psychologisch drama landig. plasti- Ook in het openingsballet El Guije, wederom van Alberto Alonso, schiep de choreografie een onthutsende sfeer van dreiging en dood. Een watergeest wordt wreker van een moord, maar de manier waarop deze atmosfeer van .demoni sche bezetenheid en bloedoffer lyrisch wordt afgedempt is razend knap. Elek- Finalisten „Muziek van onze tijd" UTRECHT (ANP) Prins Claus heeft gisteren in Utrecht een gedeelte bijge woond van de openbare tweede ronde van t concours voor vertolkers van muziek van onze tijd, georganiseerd door de stichting Gaudeamus, In samenwerking „Theatre Upstairs", het theater laborato rium van het Royal Court Theater in Londen. Het betreft hier een eigen pro- - „duktie van-regisseur Roger Simon die on langs als regisseur, van dé Yale Reportory Company in Mickery „Keep; tighta.y-c-losed; cool dry place" van Megan Terry bracht. Voor 9 voorstellingen zal de Amerikaan- produktie van Sam S. Shepaxds „La uiista" naar Nederland komen. Voor stellingen zullen alleen in het Mickery plaatsvinden en wel in de eerste helft van mei. Voorafgaand aan de voor stellingen in Mickery zal La Turista wor den gespeeld op het internationale expe- toneelfestival in Nancy. t het Utrechts Cons uit De jury, Boogert (Nederland), Koen van Slogte- ren (Nederland), Andrzej Dobrowolski (Polen), Gianpierro Tavema (Italië) en Serge Collot (Frankrijk), wees na het optreden van de twaalf kandidaten, die de 34 c vijf f l. Het zijn h 3 tel- Patricia Dunkerley (iérland)- John MccCabe (Engeland), de hoboïst Frank van Koten (Nederland), de vio list Robert Srzeder (Polen), het cello piano-duo Richard Vandra-Stanislaw Zamborsky (Tsjecho-Slowakije) en de fluitist Bernard Pierreuse (Frankrijk). De finalisten zijn allen al zeker van een prijs. Tijdens het slotconcert, don derdagavond, beslist de jury over de volg orde. De eerste prijs is een bedrag 3.000 gulden, dat beschikbaar is gesteld b la Cul- De PETROSJAN WON Fatale zet van Spassky MOSKOU De gisteren afgebrol ïcrste partij voor het wereldkampio schap schaken tussen uitdager Spas: *n titelhouder Petrosjan is na 56 zet ioor Petrosjan gewonnen door een bl' der van zijn tegenstander. Dit was meer merkwaardig omdat Petrosjan de 52e zet in hevige tijdnood was raakt en nog slechts twee minuten 1 voor vijf zetten. Spassky daarentegen ruim in zijn tijd en had remise in ham toen hij zijn fatale (52e) zet deed. gewoon als boeiend karakterballet, dat t nergens te lang duur- het precisiewerk van de ruimtebespeling ook het zaalgang pad leverde een suggestieve opkomst nergens schuil ging inder een te veel aan theater. Het derde ballet, een Concert in Wit 1 Zwart, op Haydns bekende piano- incert in D, was artistiek onnodig en kunnen nog betrekkelijke wei nig. De solisten verloren zich in fraaie ittitudes en aantrekkelijk rijgwerk van tassen en figuren, maar het was alle- naal net een vertraagde film en het ileef een voortdurende demonstratie van verworvenheden. Het corps danste ronduit slordig en hoogst onevenwichtig. Toqh wellicht een dankbaar werkterrein voor een Russi sche balletmeester, want deze Cubaanse dans jeugd zit stevig en vormschoon in espie D-y „La Turista" in Mickerytheater ZEIST. Voor de vanavond in Rotterdam te spelen interland tegen Tsjecho-Slowakije heeft bondscoach Georg Kessler Jan Klijnjan (Sparta) en Sjaak Rog geveen (Holland Sport) als ver vangers van Van Dijk en Pahl- platz aangewezen. Dit brengt het aantal debutanten op vier: Drost, Rijnders, Houwaart en Roggeveen. Het Nederlands elftal ziet er als volgt doel: Jan van Beveren (Sparta); achter: Epi Drost (FC Twente), Rinus Israel (Feijenoord), Hans Eykenbroek (Sparta) en Theo Laseroms (Feijenoord); midden: Wietze Veenstra (Go Ahead) en Nico Rijnders (Go Ahead); voor: Jan Klijnjan (Sparta), Henk Houwaart (FC Twente), Sjaak Rogge veen (Holland Sport) en Rob Rensen- brink (DWS). Reserves; Piet Schrijvers (FC Twente), Jan van Gorp (NAC), Wim Jansen (Feijenoord) en Ad Brouwers (NAC). De opstelling Tsje< i-Slowakije doel: Vencel (SloVan Bratislava); achter: Dobias (Spartak Trnava), Hor- .yath .(Slovan Bratislava)». RJass ..(EUzerü en Hagara (Spartak Trnava); midden: Kuna (Spartak Trnava) en Geleta (Dukla Praag); voor: Bohumil Vesely (Sparta Praag), Jokl (Slovan Bratislava), Adamec (Spar tak Trnava) en Kabat (Spartak Trnava). Bratislava hem vervangen. De mo gelijkheid bestaat voorts dat coach Marco kort voor de wedstrijd zal besluiten Szlkora van Inter Bratislava te laten spelen in plaats van Adamec. AMSTERDAM Henko Baars had nog nooit een Nederlandse bokstitel veroverd. Toch werd hij naar de Olympische Spelen in Mexico ge zonden, want op dat moment was er geen ster kere zwaarwelter en niemand die zo „verbeten" dc ring kwam. Henko Baars werd naar huis gestuurd zonder in Mexico de ring te hebben betreden. Hij werd medisch afgekeurd, een be- Een andere opvallende figuufr in dit titeltoernooi is „veteraan" Hetman Schregardus. De zesendertigjarige wei tereewicht haalde zijn tiende nationale titel binnen door de Utrechter Ben Zwezerijnen, klaar gestoomd in de school van Wim Snoek in Jutfaas, op punten te verslaan. Maar er was een keihard duel aan voorafgegaan. De sterke stoot van Schregardus, de linkse op het lichaam, werd afdoende afgeschermd door Zwezerijnen, die echter toch in gevaar kwam toen hij in de tweede ronde acht tellen rust moest nemen op een rechtse hoek op het gelaat. Met een furieuze slotronde trachtte Zwezerijnen zijn achterstand nog in te lopen maar hoewel hij enige malen goed doorkwam met combinaties behield Schregardus zijn voorsprong duidelijk. Lichtwelter Gerrie Schulte had tegen de Maastrichtenaar Jan Duits ook een duidelijke voorsprong toen het duel in de tweede ronde wegens een oogblessuré van Duits moest worden gestaakt. Er zal een nadere datum worden vastgesteld. Maar dat Schulte kampioen wordt, staat als een paal boven water. Duits moest enorms veel incasseren en was waarschijnlijk blij dat hij kon stoppen. De ringarts oordeelde in slissing, die later werd herroepen. Maar toen was Mexico voor Baars al lang verleden tijd. Hij had zijn zinnen gezet op de Nederlandse titel en gisteravond, in de met zestienhonderd man be zette Sporthal-Zuid in Amsterdam raasde hij door zijn laatste ronden heen. Het leek of alle opgekropte teleurstelling in dit toernooi uit de handschoenen van Baars is gespat. In het met tussenpozen weken durende toernooi joeg Baars in de eerste serie zijn tegenstander al na een minuut naar het canvas. Nummer twee achtte het beter helemaal niet te verschijnen en gisteravond stond Baars in de finale tegenstan der Rudi Koopmans niet meer dan twee minuten toe. Toen trof hem een knallende linkse hoek en Baars had de kampioenssjerp veroverd. tie dal vérder kor :g nogmaal „keuring" aa i de kleedkamer oDzoeker gewicht vaarwel had gezegd en in het lichtgewicht uitkwam. De finale tegen de Bosschenaar Pierre Doorenbosch werd voor Huppen een deceptie. Doorenbosch, reeds drie jaar kampioen, was veruit de betere bokser die met zijn zuivere stoten Huppen dwong achter zijn dekking weg te kruipen. En op zo'n manier kan een bokser moeilijk het i kundig deed. De pugilist, die in Jiet duel met Huppen lever bore spai i Indonesië, elke veel ervaring te kort om de bepaald niet omponerend boksende Te Paske met zijn dertig jaar ook al aardig naar de veteranenleeftijd lopend van de titel De kandidaten De Eindhovense zwaargewicht Henny Thoonen werd gisteravond tijdens de finales van de Nederlandse boks kampioenschappen door titelhouder te kunnen afhouden. Bovendien liep Roesli in de tweede ronde een oogwond od die het strijd leveren voor hem niet eenvoudiger maakte. Alleen kracht In het middengewicht ontbrak kam pioen Jan van Ispelen in dit toernooi. Hij werd enige weken geleden bij de keuring niet toegelaten tot de kam pioenschappen. Zijn titel ging naar v. d. Broek uit Den Bosch die de Helmonder Visser versloeg op punten na een matig duel. En in de zwaarste klassen traden boksers aan met een eindstoot. Daarvan maakte de jeugdige Maastrichtenaar Verstappen kundig gebruik door in het inde alleen derde een bikkelhard gevecht de Utrechte: eeddden "i®1® Smit tweemaal neer te halen waardoor, het duel reglementair moest worden Wel of de Eindhovenaar Thoonen zijn totaal gebrek aan techniek kon com penseren met zijn oersterke stoot. Weder om won boksintelligentie het van pure kracht. Thoonen nam ernom veel stoten om te trachten zijn kracht tot explosie te kunnen brengen. Lubbers gaf hem daartoe geen schijn van kans en het ontmoedigend zijn ?en afstraffing te i realiseert hij zich (Van volleybalmedex irker) DEN HAAG De wed strijden voor de volleybal competitie worden ge speeld in de sporthal aan de Steenwüklaan, omdat De Vliegermolen het toer nooi om het Europees bad- fa een jaar in het bezit moeten spelen zijn daar- an Valbovol te zijn ge- om nog van groot belang, ^eest komt de titel weer Het programma luidt: 1 eredivisie nog steeds n et uit- D Haag .6g_Isai, emaakt, welke ploeg als .-,n •veede zal eindigen in de loau' vergangsklasse dames, HOOFDKLASSE: en tweede plaats die Heren: Blokkeer 2—Julia- - 14.00. n aanmerking pio 14.00; RapidDOS loeg Scorpio en WC/Syrèna. 14.00. zal De wedstrijden, die deze Heren: HML/CLV 2—WC .Uyee ploegen, zaterdag Syrèna 15.30. ïSTJE?". UTRECHT In Utrecht is gisteravond een bijeenkomst gehouden tussen de besturen van het Koninklijk Nederlands Gymnastiekverbond (200.000 leden) en de Nederlandse Katholieke Gymnastiekbond (100.000 leden), met het doel te komen tot een nauwere samenwerking. De beide organisaties zijn het eens geworden over een driejarenplan, dat in drie fazen zal worden uitgevoerd. De eerste fazi houdt lördii itie van het topturnen en het mogelijkheid tot deelnemen ai wordt een algehele fusie beoogd. Wielerploeg Ronde van Spanje VALKENSWAARD De ploegleider van Willem II-Gazelle, Ton Vissers, heeft de volgende renners geselecteerd voor de Ronde van Spanje, die van 24 april tot 11 mei wordt gehouden: Evert Dolman, Rini Wagtmans, Harm Ottenbros, Cees Haast, Huub Zilverberg, Henk Nijdam, Jan van Katwijk en de Belgen Jules van der Flaas, Marcel Maes en Ritten de Wolf. ZOLDER 1 Zolder druk het aanleggc Boudcwijn-sr bij Zolder (België) isfalterei iale afri i het bouwen van tribun ukte, noodzakelijk om v» augustus alles piekfijn in orde te hebben, li gisteren dc vereniging „der wielerclubs van I district Tcrlaemen" voor de eerste maal weg 1969 naar bi en het 8760 m li deel gevormd door het gesloten autocircuii Terlaemen. Van de aangekondigde grote ..proefrijders" bleef door de stromende weinig over. Rik van Looy. Eddie Merci Felice Gimondi zagen er weinig in met dit een rondje te rijden. i met de organisatorei Traject niet zwaar maar verraderlijk om op de fiets te stappen- Het Italiaanse trio Dancelli-Basso-Adorni bedacht zich in de kleed kamer en volgde de Belgische collega's vanuit hotel „De Pits". Voor de Belgische coureurs was er overigens weinig nieuws onder de bon. De meesten kenden het autocircuit nog van de Bel gische kampioenschappen 1963, dat door- Rik van Looy werd gewonnen. Niet te zwaar De jonge Roger de Vlaeminck was er toen nog niet bij. De coureur uit Eekloo kan het weinig schelen op welk parcours de wereldkampioen schappen worden gehouden. „Het zijn tenslotte de het traject heeft Noel Fore, in 1963 deelnemer aan de Belgische kampioenschappen en met ingang van dit seizoen de ontknoping f ;n Belgisch merkenteam. „Het traject ar maar verraderlijk. Hel is aantrek- vluchters, die in de vele bochten snel cht zijn. De grootste moeilijkheid vor- :e bochten, net voor iedere klim", alduf t parcours aantrekkelijk vindt voor he e slag zal er niet zo vroeg vallen ah parkoers van Imola. Hi sindfaa Honderdduizend Voor de organisatoren begon met deze eerste kennismaking de laatste faze van de voorbereidin gen op het kampioenschap. Reeds vanaf 31 januari 1968, de dag waarop Zolder de titelstrijd kreeg toegewezen, zijn enige honderden mensen in ver schillende commissies bezig met de organisatie van het kampioenschap. Eind vorig jaar moest zelfs iemand tot augustus in vaste dienst worden genomen om de voorbereidingen vlot te doen ver- In Zolder hoopt men op 10 augustus honderd duizend toeschouwers te kunnen ontvangen. Bij een dergelijke belangstelling zal dit wereld kampioenschap voor de wielerclubs en de sponsers van de titelstrijd dan een winstgevend zaakje Kunstrijdster Hana Maskova prof Tsjechische kui Het officiële Tsjechische Z.T.K. maakte bekend dat het presidium 'an de schaatsbond dit besluit met alge- Leo Duyndam tweede ANTWERPEN. Leo Duyndam is isteravond in het Antwerpse Sportpaleis ls tweede geëindigd tijdens internatio- ale omniumwedstrijden. De Belg Eddy /Ierckx werd met zes punten eerste, luyndam verzamelde twaalf punten. De Belgen legden resp. beslag c plaats. *oger de i de derde en vierde Sparta te sterk sportcentrum in Zeist een oefenwedstrijd tegen Sparta (zonder Van Beveren, Eykenbroek en Klijnjan) met 31 ver loren. Hans Venneker (tweemaal) en Theo van Toledo (uit een strafschop) scoorden voor de Rotterdammers, Hans Posthumus voor de amateurs. De op vallendste spelers bij de amateurs Henk Kiel en Posthumus. Straf voor klap bestaande uit de heren mr. J. van Zaayen, mr. J. W. Schutte en J. B. P. Biegelaar, gisteren uitspraak gedaan in de zaak D.F.C.Vitesse. Tijdens deze wedstrijd, die geleden werd trainer Frans de Munck in het gezicht geslagen door een toe schouwer, de heer C. van den Bosch, oud-speler van D.F.C. en tegenwoordig trainer van de zaterdagmiddagclub V.V.G.Z. uit Zwijndrecht. Hij werd geschorst tot 1 augustus 1969. D.F.C. werd een boete opgelegd van 250 gulden. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Wellicht deze week al (morgenavond tijdens de wekelijkse vergadering van het bestuur sectie betaald voetbal), maar in ieder geval vóór 1 mei, zal door het bestuur van A.D.O. een beslissing worden genomen inzake de opvolging van Ernst Happel. Zoals Het Binnenhof reeds op 8 april jl. berichtte is een van de voornaamste kandidaten een Tsjechische trainer. Het is de 46-jarige Vaclav Jezek, momenteel oefenmeestey van Spartak Praag. Hij is overigens niet de enige gegadigde om de trainersfunctie bij A.D.O. te gaan vervullen. Door A-D.O.-manager Eddie Hartmann is in samenwerking met bestuurslid Joop Eversteijn, die met hem de besprekingen met de vier trainers kandidaten heeft gevoerd inmiddels aan het bestuur een voordracht opge- Crickettrofee voor Cees Bakker (HCC) DEN HAAG Cees Bakker (H.C.C.) heeft gisteravond tijdens een bijeenkomst van de crickettouringclub De Flamingo's de Cramer McLeanbeker in ontvangst genomen. Deze beker wordt elk jaar uitgereikt aan de cricketter, die de beste seizoenprestatie heeft geleverd. Cees Bakker scoorde onder andere in een wedstrijd tegen H.B.S. een century (102 no out). Engelse league LONDEN Voor de eerste divisie van de Engelse league is gisteravond één wedstrijd gespeeld. Wolverhampton Wanderers speelde op eigen terrein gelijk (11) tegen Coventry City.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 9