Leidse agenda EEN ACCURATE KRACHT (mnl. of vrl.) Noordwijkse bij gewest raad wijst aansluiting Leiden voorlopig af GEEN DEELNAME AAN STREEKENERGIEBEDRIJF BIOSCOPEN MARKTEN Voor flinke jongens GROFVUIL; OPHAA1 .Dl r.NL".? PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 16 APRIL 1969 WOI F. M. H. Kok ere-voorzitter van de KBPH De heer F. H. M. Kok mag zonder meer een van de voorvechters van de vakbeweging genoemd worden. Op 14- jarige leeftijd werd hij reeds lid van de Katholieke Bond van Personeel in de Handel, hij was nauwelijks 18 jaar oud toen hij secretaris werd van de propa- ganda-commissie van genoemde bond en vervulde daarna 5 jaar het secretariaat en meer dan 25 jaar het voorzitterschap van het KBPH, kring Deiden. De laatste jaren vervulde hij de functie van alge meen adviseur van de kring. De heer Kok is 50 jaar lid van de KBPH en ter gelegenheid daarvan werd hij op de jaar vergadering van de KBPH, welke gister avond in restaurant Van der Heyden werd gehouden, gehuldigd. In die huldiging werd ook betrokken de heer J. Diergaarde, die 40 jaar lid is van de KBPH en die zich vroeger als penningmeester en als afgevaardigde van het winkelpersoneel zeer verdienste lijk heeft gemaakt. Beiden werden toegesproken door de voorzitter van de kring Leiden, de heer G. Hazebroek. De heer Hazebroek sprak zijn waardering uit voor het werk, dat beide jubilarissen voor de bond hebben verricht. De heer Kok werd benoemd tot ere-voorzitter. Badmintonspelers snel gewipt Op het sterk bezette toernooi van Panache/Velo (C-jeugd) is Leiden er dit maal iets minder goed afgekomen dan vorig jaar. In de leeftijdsgroep t.m. 14 jaar bereikten Jacqueline de RootJ/Ma- rijke Post (Smash) de finale waarin ze njet 1-15, 17-18 het onderspit dolven te gen H. Moraal/M. v. d. Valk (Korte- naer/Des). Bij de ouder jeugd tot 18 jaar) kwam Lineke Smith (Smash) met haar partner E. Loe (Mariahoeve) in de finale te staan tegen Lizzy Lamaisson/ P. Wennekes (Panache): 8-15, 7-15. H. v. Harteveld (Smash) bereikte zo wel in het herendubbel als in het ge- mengdubbel een demifinale plaats, waar hij helaas werd gewipt. Burgerlijke stand Geboren: Cheryl Ellen d.v. B. Shizgal en J. L. Sherman; Sonja S. R. d.v. P. C. de Boer en C. W. Dreef; Edwin A. z.v. A. Hofman en E. Piekaar; Linda A. d.v. L. M. B. de Koning en A. P. B. v. Beek; Geertje H. d.v. W. J. Barnhoorn en H. de Jong; Michel z.v. A. Labordus en E. de Jong; Michelle J. d.v. L. S. Verbeek en R. Am; Cornelis J. z.v. S. D. v.d. Bo venkamp en A. J. C. Gerlag Robert W z.v. W.. A. de Vogel en C. A. v.d. Hoek. Aldo z.v. M. P. Bijlsma en C. T Oskam: Jean P. N. F. z.v. L. H. M. Vis en J. E. T. v. Spronsen; Abraham D. A. z.v. A. Knetsch en D. A. v.d. Vis; Stefan J. E. z.v. G. C. Zandbergen en J. v.d. Zwan; Antonius W. z.v. A. W. v. Bohemen en M. Smit; Richard A. z.v. P. W. v. ToJ en C. C. A. v. Eeden; Miranda K. d.v. J. J. T. Zwetsloot en M. K. Bel. Gehuwd: A. D. Goijert en C. J. Karman. Overleden: J. J. M. Brugman 86 jr. w.v J. Kloos: H. G. Massaar 52 jr. e.v. G. J. Mooten; J. C. Warning 88 jr. w.v. M. J. Heus; H. J. Juta 89 jr. man; P. Wiersma 85 jr. man; K. Oosthoek 72 jr. man; J Schouten 75 jr. man; G. J. Wooldrik 46 jr. e.v J. H. Freeriks; S. v. Heiningen 44 jr. man; A. F. Agterhof 32 jr. e.v. A. Lindthout; Z. Hageman 48 jr. e.v. F. Vos; G. v.d. Reijden 81 jr. man. Moleninuseum „De VaJk" dagelijks geopend van 10-17 uur; zaterdag van 13-17 uur; maandag gesloten. WOENSDAG 16 AI'RII. Rijksherbarium: Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde. Ledenverga dering. 20.00 uur. Holiday Inn: Bad- en zomerkleding Wilms Floet. 20.15 uur. DONDERDAG 17 APRIL Rijksherbarium: Kon Ned. Nat. Hist Vereniging. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal: Stut'tgarter Kam- merorchester Concert. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal: Ned. Bond van Ge- pensioneerden Leiden en Omstreken. Jaarvergadering. 14.30 uur. Geopend voor spoedeisende gevallen; Apotheek Tot Hulp der Mensheid. Hooigracht 48, tel. 21060. Voor de behandeling van ongevallen is het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van 13 uur lot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuisi en vrijdagmid- dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur (dan St.-Elisabeth-ziekenhuis). De heer Spanjaard, lid van het dis- trictsbestuur van de KBPH, prees het initiatief van de heren Kok en Diergaar de om zich in de moeilijke jaren van voor de tweede wereldoorlog toen aan de rechtspositie van de werknemer nog alles mankeerde, zich voor de vakbewe ging in te zetten. Namens het hoofdbestuur speldde de heer Spanjaard de heren Kok en Dier gaarde het gouden insigne van de KBPH op.- De jubilarissen werden ook toege sproken door de heren P. de la Rivière en Stamers, resp. van het NKV en Mer- curius. Wij vragen op onze advertentie-afdeling spoedig mogelijk leeftjjd 18 tot 20 jaar. Zijn/haar taak zal bestaan uit de kostenberekening van de advertenties, het «woord staan van onze cliënten, zowel telefonisch als aan de balie. Wy vragen voor deze job Mulo-diploma, goed hand schrift en een behoorlijke Tekenvaardigheid. Sollicitaties schriftelijk aan de directie. DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN W OTro-subsidie voor Afrika Studiecentrum Buslijn 49 Leiderdorp-Den Haag blijft voorlopig sneldienst Drs. H. van Steenis te Voorschoten heeft aan Prov. Staten van Zuid-Hol land vragen gesteld betreffende lijn 49 van de N.Z.H.V.M., die op de spitsuren zorgt voor een snel vervoer van foren sen vanuit Leiderdorp via Leiden, Voorschoten en Voorburg naai- Den Haag v.v.? ('s morgens drie bussen heen, 's avonds drie bussen terug). Is het het College bekend, dat deze zeer goed bezette dienstbus tussen Voorschoten en Voorburg een snel- Is het College op de hoogte van het feilt, dat een groot aantal passagiers van deze bus aan de NHZVM heeft verzocht ook het traject Voorburg - Den Haag v.v. om te zetten in een sneldienst? Heeft het College kennis genomen van de alarmerende krantenberichten de NZHVM De Stichting voor Wetenschappelijk Onderzoek van de Tropen (WOTro) lieeft het Afrika-Studicentrum te Lei den een subsidie verleend voor een onder zoek betreffende Libanese handelaren in Sierra Leone. Dit onderzoek zal onder I over het voornemen supervisie van prof. dr. L. H. Janssen S. J. hoogleraar in de leer van de| economische en sociale aanpassing vai de ontwikkelingslanden aan de Katho lieke Economische Hogeschool te Tilburg worden uitgevoerd door drs. H. L. van der Laan. De laatstgenoemde, die in mei van dit jaar in dienst zal treden van het Afrika- studiecentrum sluit dan een achtjarige verbintenis als „associate-professor" met het „Fourah Bay College" (afdeling eco nomie) in Freetown (Sierra Leone) af. In die periode verrichtte hij, naast zijn onderwijstaak, onderzoek, dat onder meer resulteerde in een publikatie over de diamantindustrie in Sierre Deone, wel ke in boekvorm verscheen. In 1964 raak te hij geïnteresseerd in de Libanese han delaren. die in Sierra Leone toen, even als in vele andere Westafrikaanse lan den, een dominerende positie in de han del innemen en daarmee in de gehele economie van dit land*. Over deze han delaren is zeer weinig op academisch niveau geschreven. Toch mag worden aangenomen, dat hier een belangrijke bron van economisch en sociologisch ma teriaal ligt, dat nieuwe perspectieven biedt voor de benadering van het pro bleem van de economische ontwikkeling van een Afrikaans land. Het onderzoek zal in vier perioden worden verdeeld en omvat in totaal drientwintig maanden. De heer Van der Laan zal in. juli aanstaande een begin maken met dit wetenschappelijk speur- om de sneldienst tussen Voorschoten en Voorburg om te zetten in een ge wone dienst, hetgeen inhoudt dat er een groot aantal stopplaatsen bijkomt? Acht het College het, mede gezien het gestelde in hoofdstuk IV van de toelichting op het streekplan Rijn streek-West nl. dat de tijd die woon- forensen nodig hebben om werk of wo ning te bereiken aanmerkelijk kan worden bekort door grotere intensiteit en snelheid van het interlocaal open baar vervoer niet gewenst dat be staande, goed bezette, snelddensten worden gehandhaafd en eventueel uit gebreid? Ged. Staten hebben hierop het vol gende geantwoord; Het aanvanke lijke voornemen van de directie van de Noord - Zuid - Hollandse Vervoer Maatschappij N.V. tot opheffing van de sneldienst tussen Voorburg en Voor schoten (buslijn 49) staat inderdaad op gespannen voet met het gestelde in de toelichting op het streekplan Rijnstreek-West Aan de Tijkshoofdinspecteur van het verkeer in het district Noord-Holland stond ter beoordeling of aan het ont werp zomerdienstregeling voor 1969 van genoemde vervoermaatschappij, waarin een wijziging was opgenomen van het sneldiensttrajeot Voorsehoten- Voorburg vice versa in een stopdienst- traject. de krachtens artikel 56 van het Uitvoeringsbesluit Autovervoer Perso nen vereiste goedkeuring kon worden verleend. Op grond van het gestelde in ons antwoord op de vorige vraag hebben wij aan deze rijkshoofdinspec teur bericht, dat er naar ons aanvan kelijk oordeel voldoende reden is. het door de gemeentebesturen van Voor schoten en Leiderdorp ter zakeinge- nomen standpunt te delen. Deze ge meentebesturen hebben namelijk adhe sie betuigd aan de inhoud van een be zwaarschrift van 't actie-comité „Snel dienst 49" tegen het voornemen tot opheffing van genoemde sneldienst. Inmiddels heeft naar ons is ge bleken dit comité van de rijkshoofd- inspecteur voornoemd bericht ontvan gen, dat de directie van voormelde ver voermaatschappij heeft besloten, de huidige exploitatievorm van buslijn 49 voorlopig te handhaven. Aan de rijkshoofdinspecteur voor noemd hebben wij voorts nog mede gedeeld. dat wij het met burgemees ter en wethouders van Voorschoten in het belang van de bevordering van het openbaar vervoer zouden toejui chen, indien de tijdwinst, welke de on derhavige autobuslijn oplevert, nog verder zou worden opgevoerd door ook in de gemeente Voorburg enige halte plaatsen te laten vervallen. Overigens zijn wij van oordeel, dat eerst dan van een meer aanzienlijke vex-korting van de reistijd op buslijn 49 sprake zal zijn, als een snellere en kortere route kan worden gevolgd na het over 1 a 2 jaar gereedkomen van de Hofzichttunnel bij het N.S.- station Den Haag-Mariahoeve en de Noordsingel met aansluitende wegen in de gemeenten Leidschendam en Voorburg. Op grond hiervan hebben wij eerdergenoemde rijkshoofdinspec teur in overweging gegeven bij het gereedkomen van vorenbedoelde wer ken de route van de autobuslijn 49 op- neiuw in de hier bedoelde zin in studie te nemen. Derde overvaller ook gegrepen De Leidse politie heeft gisteren in het kantoor van «1e Algemene Bank Neder land aan de Breestraat de 22-jarige Leidse koopman G. L. aangehouden die verdacht werd van oplichting. De belangstelling van de politie was voor deze man extra groot, omdat hjj ook verdacht wordt tie derde man te zyn, «lie was betrokken bij de spectaculaire inbraak in de villa van de autohande laar Jan van der Marei te Oegstgeest. De man Is overgegeven aan «1e dis trictsrecherche van de Rijkspolitie te Leiden. EERSTE PAAL Vrijdagmiddag S uur zal wethouder C. J. Plena van openbare werken de eerste paal slaan voor een complex bejaarden woningen op het bouwterrein aan de Ce- sar Franckstraat in Leiden. SPORTDAG OP KONINGINNEDAG Ter gelegenheid van Koninginnedag organiseren de gezamenlijke Stompwijk- se sportverenigingen in samenwerking met de plaatselijke Lagere School op de sportaccommodatie aan de Dr. v. Noort- straat een sportdag, 's Morgens wordt ;n zeskamp gehouden voor de lagere schooljeugd, terwijl de jongeren tot er met 17 jaar 's middags eikaars krach ten kunnen meten. Op het programma staan; verspringen, hoogspringen, hard lopen, doelgooien (-schieten), even wichtsoefening en hindernissen. Er zijn diverse prijzen beschikbaar en voor al len is er een gratis consumptie. Formu lieren voor inschrijving kunnen worden afgehaald en ingeleverd bij de bekende jeugdleiders van de sportverenigingen. Stompwykse Boys De Boys spelen zondagmiddag in Alphen a/d Rijn tegen de Alphense Boys hun laatste compe titiewedstrijd, waarin zij na de serie der goede resultaten de laatste kans hebben zich te rehabiliteren. Het overige programma voor zondag luidt: Rooden- burg 5-St. Boys 12.15, Warmunda 4-St. Boys 3 12.00. St. Boys 4-VNA 4 2.30, St. Boys Al-LDWS Al 12.00 uur. Gemeente neemt afwachtende houding aan De heer Van Duijn (Prot. Chr.), die zich duidelijk gespecialiseerd had in de streek- en gewestzaken, deelde me de. dat de commissie voor de bedrijven om bestuurlijke en technische redenen bezwaar had tegen de gemeenschap pelijke regeling voor het energiebe drijf en daarom het standpunt van b. en w. had gevolgd. De gemeente zou in een dergelijk bedrijf praktisch geen zeggenschap meer hebben. Over de conceptie zou wel te praten vallen, zo meende de heer Van Duijn. maar dan diende er wel wat anders uit de bus te komen. Afscheid van P. van Hofwegen als wethouder van Zoeterwoude De gemeenteraad van Noordwijk verdiepte zich gisteravond in de ruimtelijke problematiek. Een voorstel van B. en W. om voorlopig geen aansluiting te zoeken tot het gewest Leiden, doch zich te be palen tot voortzetting van het overleg met de colleges van B. en W. in de bollenstreekgemeenten, was daartoe de aanleiding. Een tweede voorstel om op de voorgestelde basis en onder de huidige omstandigheden niet deel te nemen aan een gemeenschappelijk energiebedrijf voor de elektriciteit- en gasvoorziening, vormde een proloog tot de vrij langdurige discussie. In ongeveer gelijke geest liet de heer Van Leeuwen (KVP) zich uit. Andere gemeenten, en de heer Van Leeuwen noemde in dit verband Voor hout en Warmond, moeten nog om bouwen. Als Noordwijk gaat deelne men aan een streekbedrijf, zou de ge meente mogelijk weer moeten gaan meebetalen aan de omzetting van de spanning. De heer Van Leeuwen vond het daarom beter af te wachten. Ander standpunt Er bleek een rapport; te zijn van ie directeur der bedrijven, waarin deze een ander standpunt innam dan het college. „In mijn hart kan ik het wel met de directeur eens zijn," aldus de heer Vogelaar (Prot. Chr.). Wij gaan nu eenmaal die kant uit. Het college zal met haar beleidsbeslissingen en in vesteringsprogramma met deze ontwik kelingen rekening moeten houden. Ook de heer Van Riemsdijk (Gem. Bel.) zag de komst van streekbedrij- ven als een onafwenbare zaak. De las ten van de voorzieningën zijn voor een gemeente vaak te zwaar, in welk verband hij wees op de zaak van de rioolwaterzuivering. De ontwikkeling als die van Rijnmond en Europoort toont aan, dat de grote steden onher roepelijk meer zeggenschap krijgen. De heer Van Riemsdijk informeerde naar de mogelijkheid om de vergaderingen van de Stichting gemeenschappelijk energiebedrijf bij te wonen, opdat de gemeente zich kan oriënteren. StreekgmesC Uitvoeriger nog werd van gedachten gwisseld over het Streeekgewest Bol lenstreek en de voorlopige afwijzing van de aansluiting bij het gewest Lei den. De heer Van Duijn sprak zijn te leurstelling uit over de weinige gege vens en inlichtingen, die b. en w. om trent deze belangrijke materie hadden verstrekt. Naar zijn mening diende de beslissing op meer informatie te steu nen. Tussen het vrijblijende overleg van de colleges van b. en w. in de Bollenstreek en de aansluiting bij het gewest Leiden, zag hij nog andere mo gelijkheden. Tegen de achtergrond van de natio nale plannen voor de ruimtelijke orde ning, zag de heer Van Duijn het meest in een Streekgewest Bollenstreek. Wel zoud ennaar zijn mening meer raads leden in het overleg moet worden be trokken. De kwestie van de aansluiting bij het stadsgewest zou nader kunnen worden bekeken als de studieperiode van vijf jaar voorbij is. Industrie Men moet sneller tot bepaalde con clusies komen, zo betoogde de heer Van Leeuwen, willen wij inspraak kunnen hebben bij de structuurplan nen van de provincie. Het is belang rijk te weten wat de bollengemeenten willen om van het gewest één geheel te maken en hij noemde in dit verband l.de vestiging van industrieën, de kas senbouw en de recreatie. Industrieves- Burgemeester mr. J. N. Bonnike I Noordwijkerhout kan bijv. merkte in zijn antwoord op. dat hrt v'»r Noordwijk heel belangrijk zijn. neen van nu niet eeuwig neen be- w 11 weten van andere gemeenten nog hoefde te zijn. Het ligt in de bedoeling le weinig. Wat Niet eeuwig „nee" verwacht men Hel heengaan van «le lieer I*. van Hofwegen als welhoutler van openbare werken is voor liet Zoeterwomlsc gemeentebestuur aanleiding geweest, gistermiddag in liet raadhuis aan «le Noordbuurtseweg een afscheidsreceptie te houden. Zoals bekend hlyft «le beer Van Hofwegen lid van «le K.V.P.-fractie. Zeer vele gaven op deze informele bijeenkomst van bun belangstelling blijk, niet alleen uit Zoeter- uoud.se kringen, zoals alle raadsleden en afgevaardigden van verenigingen en organisaties, maar ook uit buurtgemeenten. Het Leidse gemeentebestuur had «Ie wethouders Harinsen en Piena gestuurd. Een van «Ie talrijke handdrukken voor de beer tan Hofwegen en zijn vrouw (links op de foto) was van burgemeester J. Detmers. Geheel rechts de opvolger van de lieer Van Hofwegen als wethouder, de beer J. Bosman (Vrije Lijst): op «le achtergrond wethouder II. \V. M. Sies, die de financiën beheert. schrijven de Stichting met argumenten uiteen te zetten, waarom Noordwijk niet aan het slreekenergiebedrijf zal deenemen. Het bedrijf is trouwens nog niet ge vestigd. Het is een studieperïode, die wordt ingeleid. Wethouder P. den Otter (PvdA) zei er van overtuigd te zijn, dat men in de - toekomst rekening zal moeten honden mei streekbedriiven. Mogelijk '^^SSën. BlUft d« g^êen' Z.I men er zelfs toe word en JSedwon- J lc nu ook deelneraen aan het overleg een belangrijk onderdeel, met 'n eigen functie. Het overleg tussen de gemeen ten in de Bollenstreek sluit voor de toekomst het toetreden tot een stads gewest niet uit. Structuurplan De heer Van Duin kwam in deze ver gadering terug op de onlangs gehouden discussie over het structuurplan voor de kommen van Noordwijk. By de bestu dering van de wet op de Ruimtelyke Ordening was hy tot de conclusie geko men, dat een structuurplan voor een deel van de gemeente zeker mogelyk was. Hy wilde, van het college weten of het de bedoeling was het structuurplan voor de kommen volgens de wet te be handelen of het op een zuiver gemeen telijke basis te doen. Wethouder De Geus merkte in zijn antwoord op, dat de wet inderdaad zo geïnterpreteerd kan worden, dat een structuurplan voor een deel der gemeen te mogelijk is. Uit het betoog van'de wethouder bleek dat bij het structuur, plan voor de kommen't college voor nemens is niet de wettelijke procedure te volgen. Het wenst zo snel mogelijk met bestemmingsplannen te komen, want daarop kunnen bouwvergunningen worden verleend. Eerst wil het college echter praten over de onderlinge samen- Het vaststellen van een wettelijk structuurplan is wel mogelyk, maar het is niet noodzakelijk. Na een principe uitspraak van de raad, volgen onmidde- lijk de wettelijke bestemmingsplannen voor de kommen en het middengebied tussen de Nieuwe Zeeweg en de Van Panhuysstraat. Naar de mening van de heer De Geus zou het nog wel enige tijd kunnen duren voordat het bestemmings plan voor het middengebied zou zijn goedgekeurd, omdat het streekplan door de provincie moet worden gewyzigd en aangepast. Het college is er niet op uit 't middengebied snel tot ontwikkeling te brengen. Men dient te bedenken, aldus de wethouder van openbare werken, dat men met de sanering van de kommen werk voor 10 a 15 jaar op de hals heeft gehaald. De heren Alkemade en Vogelaar had den geconstateerd, dat inmiddels wijzi ging in de plannen was gebracht. Zo zou den voor de Kerkstraat de plannen mil der zijn geworden. Al zijn het nuance verschillen, dan zijn deze toch belang rijk genoeg om ze ter kennis raad te brengen, opdat de men! kunnen worden geinformeerd. De films in de week van 10 t/m 16 april zijn door de Katho Film Centrale als volgt gekeurd; Camera: Jungle boek (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uir Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.1! Extra vakantie-matinees; do. - zat. 2 en 4 uur: Jungle boek. Nachtvoorst, do. - vr. - zat. 23, Een vrouw is een vrouw (18 jr.] Lido: Vriendverraad my nie: (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en Luxor: Met de pil méér mans (14 Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uis Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en Studio: De zoete zonden van Sex Suzanne (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 um Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en Trianon: Matt Helm en de Vernieli Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Rex: Meisjeshandel (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uuil Zondag: 2.30, 4,45. 7.15 en 9.15 Nachtvoorst, vrij. - zat. Baai der geerte, 23.30 uur (18 jr.) Korreltje ...PUNT.. „De neushoorn is maar lelyk!" „Je moet niet altijd naar het uiterj oordelen", antwoordde tante, „alsl neushoorn maar braaf is en een heeft!" LEIDEN, 16 april, Groente pelen 1626; Andijvie 701.23; bonen 3.10—4.30; Prei 52—90; Rak ber 63—87; Spinazie 53—1.01; Ko kommers 27—77; Tomaten A 18.8( 19.30; idem B 2160; idem C 18.1 18.90; idem CC 17.00—17.40; Witlof 2.07, alles per 100 kg. Peterselie 44; Raapstelen 815; Radijs 18—: Selderij 610, per 100 bos. KATWIJK AAN DEN RIJN, 15 april Groenten waspeen (per kist: Al 91 A2 2.60-9.00; BI 13.10-17.50; 2.10-7.40; C2 5.70-8.00; prei: Al BI 55; rabarber 60; witlof 1127-163; dijs (per bos) 25; selderie (per 1 21-26. Aanvoer waspeen 230.000 kg. LISSE, 15 april. Gladlolenvelting- De-aanvoer van plantgoed van gli len vermindert nog steeds. De soorten zijn aan de dure kant. Gladit per 100: My Love 2.70; Alfred Nol 1.40; Oscar 1.10; Flower Song 1.40; Sj and Span 1.70; Aristocrat 2.50; Hot sommer 2.60; Life Flame 1.50; Van Za ten's Glory 1.70; Carmen 1.60; Elan 1.1 Perosi 1.30; Lustige Witwe 1.30; Wi Point 1.10; Friendship 1.30; Sans So: 1.90; Silhouet 1.60; Morning Kiss 3J Bloemfontein 1.40; Nieuw Europa 1. Gladiolen 4/6; Spie and Span 0.95; Ost 0.55; Hochsommer 1.40; Bloemfonte 0.65. LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB De viertallencompetitie, welke als slu stuk van het seizoen is aangevangt heeft op de eerste avond al vele rassingen gebracht. Zo leden Gerlic Van Leeuwen met De Jong-Van Ku welk viertal gestart is, een smadelij 0-6 nederlaag van Tyssen-De Winter Karstens sr- Ribel tegen het zwakk geachte viertal de echtparen Van Pool en Groesbeek. De 4-2 overwinnii van Bos-Jans met de dames Jans-V: Zonneveld tegen mevr. Hansen-hr. Bav laar met mej. en hr. De Vrind is normaal te beschouwen, evenals de z van de echtparen Van Klaveren en Ri pes. Uitslag 1. Blom-Schippers met iers-Schutte 6-0; 2. echtpaar Donz m Donz jr-De Vries 6-0; 3. echtpaar Vi der Pool met echtpaar Groesbeek 6- 4. echtp. Van Klaveren met echtp. Rot pes 6-0; 5. Bos-Jans met dames Janu Van Zonneveld 4-2; 6. mevr. Hanson-t Bavelaar met mej. en hr. De Vrind 2- Tijssen-De Winter met Karstens i Rebel 0-6; 8. dames Van Gelder-De Joi met echtp. Wessels 0-6; 9. echtp. Poi met Beek-Karstens jr. 0-6; 10. Gerlic! Van Leeuwen met De Jong-Van Kli 0-6. Van de groep zwart is nog gee goed uitslag bekend omdat de meeste score staten onvolledig waiyn ingevuld. Noordwijk als recreatiegemeente? Hoe ver moeien wij gaan bij de ontsluiting van de duinen? De heer Vogelaar had bedenkingen.1 Bij het overleg tussen de boll enge- meenten, komt de raad niet te pas. Het i is teveel autocratisch en te weinig j democratisch. Verder had de heer Vo- j 'gelaar een bedenking van praktische I Sassenheim is lot het gewest WIE WIL ONZE KRANT BEZORGEN IN LEIDEN? een aardig zakcentje Aanmelden: DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN de bollenstreek? Noordwijkerhout gen. Met betrekking tot de thans de orde zijnde gemeenschappelijke re geling. zijn deskundigen van de ge meente Noordwijk het onder meer niet eens over de afschrijvingspolitiek in het vanwege de stichting uitgebrachte rapport. Noordwijk voeid namelijk een andere politiek, omdat de leidingen in op gesteld, dat o«)k Noordwijkerhout de drogere grond van de gemeente bij de gewestvorming zou worden be- langer meegaan. De heer Den Otter trokken .omdat deze gemeente een- zette uiteen hoe men tot de Stichting j zelfde economisch patroon had als gemeenschappelijk energiebedrijf was f Noordwijk. Ook geografisch en op het gekomen. Thans is men zover, dat ge- gebied van de recreatie (het Lange- vraagd wordt deel te nemen. Er zijn veld) waren er bindingen. Alle bollen- al enkele afwijzingen, deelde de wet- j gemeenten blijken meer in elkaar ge- houder voor de bedrijven mede. Veel vlochten dan men vaak denkt. Daar- is nog vaag. In de raad van Leiden door ontstond de gedachte een eigen moet deze zaak nog worden behandeld. I band tussen Leiden en Haarlem te Na deze toelichting besloot de raad I vormen. In de lange groengordel van conform het voorstel. het nationale plan is de Bollenstreek DONDERDAG 17 APRIL Buurt 29. Zijlsingel, Rijnkade, Oos terdwarsstraat, Munnikenstraat, Van Galenstraat, Waardstraat, Hermanstr.. Trompstraat, De Ruyterstraat, Evertsen- straat, Heemskerkstraat, Oosterstraat, Van Speykstraat, Kortenaerstraat, Tas- VRIJ DAG 18 APRIL Buurt 30: Galgewater, Noordeinde en Plein, Rembrandstraat, O. Varkens- markt. Sliksteeg, Groenhazengracht, Rijn- en Schiekade, Witte Singel, Gx-oenhovensraat, Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis, Jan v. Goyenkade, Gerrit Doustraat, Vreewijkstraat. Hu- go de Grootstraat, Bilderdijkstraat Buurt 31: Kort Rapenburg, Kabe jouwsteeg, Rapenburg, Doelenstee Nonnensteeg, Kolfmakersteeg, Zegt' steeg, 5e Binnenvestgracht, Sterre: wacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Mo lensteeg, Boisetkade, Kamperstee! Consciensestraat, Vliet, Doezastraai St. Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Cl renmarkt, Steenschuur, Nieuwsteej Herensteeg, Salomonsteeg, KJokst^e Scheepmakersteeg, Houtstr., Gerect Lokhorststraal. Zonneveldstraat, Pu terskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berkes doelstraat. Pieterskerkgracht, Pieter; kerkhof, Papengracht, DoelengracK Pieterskerkstraat.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4