Jaarlijkse feestavond leden en donateurs BIOSCOPEN Mr. W. Hugenholtz overleden Leidse agenda Schoolvoetbaltoernooi 1969 heeft groots verloop GROFVUIL- OPHAALDIENST. MARKTEN Cursisten „Rijnstreek- West'' ontvingen diploma Technische Vaardigheid .ft DE IZTDSE COURANT Ned. Kath. Invalidenbond Aj: iax - Bona Missie Fancy Fair Het bestuur van de Ned. Kath. Inva lidenbond geeft als dank voor de steun, die h(j steeds ondervindt van zijn dona teurs, elk jaar een feestavond, waarvan dan de leden eveneens profiteren. En de actieve secretaresse, mevr. Crelghton- Berbee weet steeds weer clubs en men sen te vinden, die belangeloos hun ty<l en medewerking geven om een derge lijke avond mogelijk te maken. Op de/.e wijze weten de donateurs, dat hun geld ook geheel besteed wordt aan het werk van de gehandicapten. onder leiding van hun regisseur, de heer W. Rijnders. in staat zijn een dergelijk zwaar stuk met succes te kunnen bren gen, hoewel het stemvolume voor een dergelijke zaal bij sommigen wat te Al met al een geslaagde uitvoering, die bij de donateurs in de smaak viel en de gehandicapten een goede avond heeft bezorgd. Traditiegetrouw zorgde Frans Houps weer op de hem eigen wijze voor het muzikale entertainment, bijgestaan door Jan Raaphorst, bas, Wim v. Klaveren, saxofoon, en drummer Theo Wand. LOTTRDESREIZEN* Wat er met het oude zwembad Poelmeer gaat gebeuren, is nog niet bekend. Misschien wordt het afgebroken en gesloopt. Een andere mogelijkheid, die ook wordt overwogen, is om van het oude bad een jachthaven te maken. De moeilijkheid is echter, dat wel het zwembad van Oegstgeest is, maar dat het terrein er omheen van de gemeente Leiden is. Bovendien is er sprake van, dat de weg, die langs het kanaal naar Haarlem loopt, zal worden verlegd, eodat er niet veel grond meer zal overschieten van het zwembad. Nog deze maand zal het nieuwe zwembad Poelmeer aan de Abtspoelweg officieus in ge bruik worden genomen. Daarmee is dan weer een eind gekomen aan een zwembad-loze periode van enkele jaren voor de inwoners van Oegstgeest. Het oude bad werd de laatste jaren al niet meer gebruikt, omdat het water van zeer slechte kwaliteit was. Wat er ook met het oude bad gaat gebeuren, vast staat in ieder geval, dat vele Oegstgeestenaren aan dit bad, dat in 1922 in gebruik werd genomen, dierbare her inneringen bewaren. De heer W. A. Witteman ontving gis teravond de donateurs met een hartelijk woord en was blij met de grote belang stelling. De zaal was bijna geheel ge vuld; uit traditie weet men, dat een Mevr. Creigliton kon h< feestavond van de NKLB steeds van goed j ten om even terug te komen op haar gehalte is en ook gezellig. hobby: de Lourdesreizen voor haar ge- Deze traditie is ook gisteravond weer handicapten. Tien van deze mensen ma- voortgezet door de damestoneelclub j ken dit jaar weer de reis van hun leven. „Rika Hopper" uit Noordwijk-Binnen. j En het is toch frappant, dat juist de die een goedgeslaagde opvoering gaf jeugd, de jongeren, tijdens hun vermaak van „De vrouwe van de Peppelhoeve" van Rosita Peters. Een volledige beschrijving in kort be stek is onmogelijk, doch na een ietwat zwakke start, die echter gered werd door de rolvastheid van Stans Vermunt en haar dochter Marie, bewezen de speelsters in het vervolg dat zij samen Het mag misschien vreemd en buiten- nissig schijnen, om het roemruchte I AJAX, onze. ja ónze Nederlandse Europa-Cupfinalist misschien ben ik een beetje voorbarig r ook maar in ver verwijderd verband te brengen met een Missie Fancy Fair! En toch Evenals in de voorgaande jaren zijn ook dit jaar de leerlingen van het Bona- venturacollege al maanden bezig met de voorbereiding en organisatie van dit tot een traditie uitgeroeide Missie- Vele dagen van hun kerstvakantie hebben zij er voor over gehad om lan delijk diverse firma's en kloosters te benaderen om nu ja, u mag twee keer raden! Anderen meer technisch begaaf den, waren tegelijkertijd bezig met het prefabriceren van een totaal nieuwe opbouw van hun Fancy Fair. Dit alles onder leiding van een ter zake kundige leraar, die er ook enkele van zijn vakan tiedagen belangeloos in stak. I" En inderdaui], er zijn nu stands ge- bouwd, waar je alleen maar u tegen kunt zeggen. Je zou zweren, dat ze door vakmensen zijn gemaakt! Als DONDERDAG 10 APRIL de bis schop van Irian Barat. mgr. dr. Staver- man, voor wiens Missie deze Fancy Fair WOENSDAG 9 APRIL 1969 Camera: Op vrijersvoeten (a.l.) (prolongatie). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9 15 uur Beide paasdagen: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling do. vr. en za. 23.30 Lesliaisons dangereues 18 jr. Lido: The party a.l. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Beide paasdagen: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Ltixor: Jungle boek a.l. Dagelijks: 10.00, 12.15, 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Ie paaslag 12.15, 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De zoete zonden van Sexy Su- zanna 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. "0, 4.45, 7.00 en Voorvechter vetu de dierenbescherming Hedennacht is in Leiden op 66-jarige leeftjjd overleden mr. dr. W. Hugenholtz, advocaat en procureur te Lelden. Mr. Hugenholtz genoot grote bekend heid in kringen van de dierenbescher ming. Hij was president van de Wereld federatie tot Bescherming van Dieren, vice-voorzitter van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren en voorzitter van de afd. Leiden. Tevens had hij zit ting in de interdepartementale commis sie, die in 1951 een ontwerp Wet Die renbescherming bij de minister van Jus titie indiende en hij stelde in 1952 een ontwerp-Wereldwet Dierenbescherming op, welke werd toegezonden aan alle regeringen. Mr. dr. Hugenholtz was geen Leide- naar van geboorte. Hij was zoon van een Zeeuwse dominee en ging op 16-jarige leeftijd, na zijn eindexamen HBS. in de handel om zelf het geld voor zijn latere studie te verdienen. In 1928 vestigde hij zich in Leiden. Naast zijn advocaten praktijk was mr. dr. Hugenholtz lange tijd ook werkzaam als repetitor. Hij had een speciale belangstelling voor het pro cesrecht. Sinds 1928 was hij juridisch adviseur van de Bond van Poloitie-amb- tenaren en op een geheel ander ter rein ere-voorzltter van de Zeeuwse Vereniging „Luctor et Emergo" in Lel- Burgerlijke stand „Wanneer wij zo hard vechten voor het dier, wil dit niet zeggen, dat wij geen open oog houden voor het lijden van de mens. Maar daar zyn andere organisaties voor, al bereiken deze niet steeds het resultaat, dat zij verwachten. Inderdaad, er zijn nog belangrijker za ken dan dierenbescherming, maar men kan het ene doen en het andere niet laten", zei mr. dr. W. Hugenholtz eens over zijn werk in de dierenbescherming. Mr. dr. Hugenholtz was Ridder in het Legioen van Eer en Officier in de orde van Oranje Nassau. Drie inbraken in Leiden Deken Haring nam afscheid als pastoor In het zaaltje van de St.-Liduinaschool te Leiden kwam gisteravond een groot aantal St.-Lodewijkperoehianen bijeen om afscheid te nemen van hun pastoor, deken W. P. M. Haring. In zijn openingswoord verklaarde de deken, dat, ook al was hij niet van plan te gaan „stilleven", dit vertrek hem toch wel erg aangreep, daar hij erg veel dankbare herinneringen aan Leiden en zijn parochie had. Deken Haring toon de zich vooral verheugd over de bijzon der prettige %vijze, waarop hij altijd door iedereen was ontvangen. Dat er tussen pastoor en parochianen wel degelijk een hechte band was ontstaan bewees het hartelijk karakter van deze avond. De deken nam van ieder persoonlijk afscheid door zich zoveel mogelijk bij groepjes te voegen. Zoals békend volgt vrijdag aü dagè afgeslote: het officiële afscheid. Ruim duizend gulden is in het paas weekeinde ontvreemd uit in het kantoor van de fa. aan de Heregracht. De dader toor van de behangselindustrie binnen gekomen via een raam. Er is tevens ingebroken in het Motor huis aan de Stationweg. Uit een kast werd 125,wegenomen-, terwijl vele andere kasten overhoop werden gehaald. Het bedrag, dat afgelopen nacht werd ontvreemd uit de NZH-restauratie is nog onbekend. De Leidse politie heeft het ver moeden, dat deze serie inbraken door een-en-dezelfde man of wouw zijn ge pleegd. ia m iiei paaa- Directiewisseling lader is het kan- j bij A.B.N.-Leiden Bevolkingsonderzoek op tuberculose Geboren; Jasper J. z.v. W. Jager en A. M- Piekaar; Taco W. z.v. G. Reijchard en E. Wolters; Ronald A. z.v. P. G. Ver- hoeff en G. v. Egmond; Christiaan R. z.v. J. W. E. Muijzert en A. M. M. In de hal van het Gezondheidscen- Braams; Paula M. d.v. W. N. Loomans i trum Bernhardkade 36 wordt het on- en A. M. E. Huijgens; Jacob z.v. P. J. v. j derzoek gehouden op: Rijn en W. J. v.d. Voet; Catharina E. J. S. d.v. F. W. de Winter en C. W. M. Schmidt; Johanna P. d.v. T. Slewe en J. P. Cambier; Petrus J. z.v. T. Slewe en J. P. Cambier; Marcel z.v. J. Lam- boo en G. Bronkhorst; Nicolette J. M. d.v. J. J. v. Steenbergen en M. C. H. Wallaart; Karin d.v. J. C. Delfos en M. L. Immink; Karin d.v. A. Kroesemeijer en R. Schouten; Linda A. d.v. A. Bos en J. Verschoor; Christina A. S. d.v. A. J. Leuering en H. A. S. Belt; Matthijs z.v. A. Brandt en J. Tegelaar; Ronnie P. W. z.v. C. A. J. de Ridder en W. C. de Win ter; Sabine B. d.v. J. C. M. v.d. Berg en L. v. Straaten; Henry E. A. z.v. J. I. Fielemon en C. Flanderhijn; Adriana A. M. d.v. P. P. v. Lelijveld en M. A. M. Visser 't Hooft; Natasja S. L. d.v. J. E. A. v.d. Kaaij en C. M. P. Kiel; Jaap W. z.v. J. Laman en E. M. Schoon; Linda M. d.v. J. I. Rijsbergen en H. F. M. Sie- rat; Anja M. d.v. G. E. H. Helmke en M. 0. Hoffmann; Maria E. E. d.v. T. M. M. Kloek en M. J. E. Bakker; Natalie Ch. A. d.v. P. G. Maas en M. C. M. Gelauff; Richard z.v. G. H. Blikman en G. M. Vletter; Arie z.v. A. v. Duijven- bode en A. v. Duijn; Arnoldus z.v. G. P. Kraaijenoord en A. Teljeur; Sebastiaan z.v. B. Raaphorst en M. C. E. Opdam; Anuschka d.v. H. J. Schöppe en G. J. DONDERDAG 10 APRII. Kamper; Maarten C. z.v. H. B. Reth- meier en V. M. Croon; Omar z.v. M Gh'mari en M. E. Smits; Maarten C. z.v. J. v. Duljn en W,. v. Duijn; Bianca J. A. d.v. D. J. Bonnet en A. M. S. Hoger- vorst; Astrid dv. A. v.d. Hoogt en G. L. Westbroek; Johannes W. z.v. L. A. de Klerk en G. M. Alkemade; Ellen R. C. d.v. P. H. O. Richardson en L. I. Warren; Johannes z.v. J. Kapaan en J. M. v.d. Wilk; Eugen J. z.v. A, de Mol en M. E. Sonnenfeld; Robbert G. A. z.v. A. F. B. J. Bik en M. T. Kabalt; Edwin B. J. z.v. J. M. Hupkes en M. J. F. A. Gaalman. Overleden: C. J. Kok 73 jr. Zuiderduin 81 jr. Cigaar 56 jr. e.v. G. v.d. Merj; M. Vianen 81 jr. w.v. W. v. Egmond; P. W. J. Nie- kerk 72 jr man; A. v.d. Linden 65 jr. man; P. de Tombe 53 jr. man; W. G. Groen 66 jr. e.v. W. H. B. v. Dunné; S. v. Djjk 52 jr. e.v. H. A. Brederode; A. B. Bos 70 jr. e.v. G. C. Gillein; M. E. Faase 88 jr. vrouw; M. C. Bergman 42 jr. e.v. J, A. Zwagemaker; C. M. v.d. Tuin 40 jr. e.v. J. J. de Graaf; S. M. Houthuy- sen 58 jr. e.v. M. A. H Kroon; A Nagte- gaal 69 jr. man; M. J. v. Riet 83 jr. e.v. F. Verhoeven; A. J. H. Engels 3 dgn. zn. C. W. Barten 76 jr. man; G. L. Zwiers 2 dgn. zn.; A. Bregman 5 dagen zoon. 14.00-16.30 i De heer H. Tjeenk Willink, directeur van de Algemene Bank Nederland in Leiden is benoemd tot directeur va ABN in het district Gelderland. Sedert 1 januari 1960 is de heer Tjeenk Willink in Leiden werkzaam geweest. Hij zal hier worden opgevolgd door mr. J. E. de Jongh, than dsirecteur van de ABN- vestiging in Aalsmeer. BENOEMINGEN LEIDSE RAAD De Leidse raad heeft benoemd tot hoofd van de openbare chool voor ge woon lager onderwijs aan de Drie Ok- toberstraat (Drie Oktooberschool)de heer J. P. Splunter; tot hoofdleidster van de openbare kleuterschool aan de Sumatrastraat (De Wigwam) werd be noemd mevr. M. C. de Vrind-Thoolen; tot hoofdleidster van de openbare kleu terschool aan de Bernhardkade (De Ron dedans), mevr. J. F. Lepelaar-Keuter; en tot hoofdleidster van de openbare kleuterschool aan de Valeriusstraat (Pinkeltje), mej. E. L. J. Ie Pair. GESLAAGD Aan de Rijksuniversiteit van Gronin gen is geslaagd voor het doctoraal exa men psychologie, mevr. J. E. v. Maa- nen-Feij en cum laude DONDERDAG 10 APRIL Hooigracht 5 Vervolgcursus EHBO „Peerke Donders". 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Fiësta Gitana voor K O. 20.00 uur. Bonaventuralyceuni Opening Fan cy Fair door mgr. Staverman. 20.00 uur. VRIJDAG 11 APRIL Antonius Clubhuis Selskip Fryslan. 20.00 uur. St, Lodewykskerk Mis bij afscheid deken W. P. M. Haring, 19.30 uur. Af scheidsreceptie in foyer Stadsgehoor zaal 21.00 uur. de dansscholen van Castelein en Vis- wordt georganiseerd, 's avonds zowel in de stad als in de omliggen- deze p|echtlg zal openen, wordt ieder. invaliden naar Lourdes te sturen en met het bijeengebrachte geld elk jaar weer een record breken. En toch vragen wij ons af, hoewel het bestuur graag een beroep blijft doen op spontane reacties van jongeren, clubs, musici en niet te vergeten de chauffeurs en andere medewerkers(sters) of niet de een of andere „insider" een mogelijk heid voor subsidie voor dit prachtige werk voor de gehandicapten kan vin den. Mevr. J. Creighton-Berbee, Wiardi Beckmanstraat 29, tel. 22917, staat gaar ne open voor iedere suggestie of aan wijzing. terwijl haar gironummer 1307687 steeds open is voor financiële steun, die onontbeerlijk blijft. nodigd om deze opening bij te wonen. Wat heeft dit alles nu te maken met AJAX? Wel, in de voorgaande jaren was de ZONDAGAVOND dè avond, waarop wel te verstaan ten bate van de MiSsie zwaar werd verdiend! Dat zal dit jaar helaas niet kunnen, want de wedstrijd AJAX—SPARTAK hoUdt natuurlijk iedereen aan zijn tele visietoestel gekluisterd. En ieder wel denkend Nederlander hoopt vanzelf dat AJAX zal winnen. Dat gunnen wij Michels en zijn mannen ook van harte. Alleen hopen wij ook, dat wij dan niet zullen vehüèzen. U komt dus toch zeker ook! De Standhouders. Tafeltennis Meerkamp in 5-Meihal voor het schoolvoetbal van de KNVB afd. Leiden wordt georganiseerd heeft een groots verloop. Ruim duizend leer lingen van lagere, middelbare, technische en kweekscholen spelen onder stralen de weersomstandigheden op de voetbal- terreinen van de Boslniizerkade en de Kikberpolder er enige honderden wed- I strijden. Op zondag 20 april aa. zal in de Vijf! Meihal aan de Boshuterlaan een meef- G;stere° WBr??" de wedstrijden in de kamp worden gehouden tussen tafelten- E°ules„ uttalagen volgen nissera van de afdelingen Amsterdam, ^eronder. Vandaag w0„ie„ de kwart- Den Haag en Rotterdam. Aan de wed- en halv» "°a es gespeeld, tenv.,1 mor- strljden, die 'a morgens om tien uur aan- ge,? de. van de afdelingen pu- vangen en om ongeveer v#fa«r a mid-1 P'^°- '"°10"n en sen,oren in de Ktkker- dagn afgesloten ïullen worden nemen """v" geen ereklaaaer, deel. In Münehen wor-!me "ch Sehoolvoetbalkamploen 1969 kampioenschappen gespeeld, zodat niet alle teams volledig zouden kunnen uit- komen. Bovendien gaat organisator Den LAGERE SCHOLEN Haag (in samenwerking met de Leidse verenigingen Scylla, DOCOS en het Zoe- Zuiderpark-St. Barbara 0-0. Zuider- terwoudse PIT'54) er van uit dat Rot- oark-Telders 0-2, St. Barbara-Telders terdam niet beschikt over ereklassers zodat een eerlijke strijd nooit mogelijk zo u zyn. Iedere afdeling brengt tien teams aan de start: zes heren-, één dames- en een meisjes- en twee jongensteams. De spelers en speelsters, die de af deling Den Haag vertegenwoordigen zul len het komende weekeinde worden aan gewezen. Schoolvoetbal in Sassenheim gestart Aan het KNVB-schoolvoetbaltoemooi, dat dinsdag op het Sportpark aan de Menneweg begon, werd door 47 teams deelgenomen t.w. met 18 teams van de lagere scholen, 16 junioren en 13 senio ren. De leiding berustte by de heren A. Broere, Sassenheim, en J. W. v. Zoest, Lisse. I.-Luc. v. Leyden 2-0. Stadhoudersl.-le Leidse Schoolver. 0-0, Luc. v. Leyden-le Leidse Schoolver. 1-1, Pestalozzi-Pr. Margriet 0-2, Pestalozzi- Alph. Ariëns 1-0, Pr. Mai;griet-Alph. Ariëns 3-0, De Valk-Don Bosco 0-1, De Valk-Kon. Wilhelmina 1-1, Don Bosco- Kon. Wilhelmina 5-0, Gunnirig-St. Leo- nardus 2-0, Gunnig-Dr. v. Voorthuysen 1-1, St. Leonardus-Dr. v. Voorthuysen 0-1, J. Ligthart 1-Hartebrug 1-1, J. Ligthart 1-Kon. Juliana (L'dorp) 4-0, Hartebrug-Kon. Juliana (L'dorp) 3-0, Pacelli-Lorentz 0-2, Pacelli-Obrechtstr. 0-1. Lorentz-Obrechtstr. 3-0, Pr. Irene- W. de Zwijger 0-3, Pr. Irene-Flora Oegst geest 0-0, W. de Zwijger-Flora Oegst geest 1-0, Oppenheim-H. Hart 0-3, Op- penheim-Hofdijck Oegstgeest 0-2, H. Hart-Hofdijck Oegstgeest 3-1, St. An- tonlus-Du Rieu 1 0-1, St. Antonius-Kon. Juliana Oegstgeest 2-0, Du Rieu 1-Kon. Juliana Oegstgeest 2-0, Kon Juliana (Li st. Aloysius Zoeterwoude 3-0, Kon. Ju liana (L)-Hammerskjöld 1 1-0, St. An tonius Zw.-Hammerskjöld 1-0, R.K. i „Sjaloom"-Leidse Hout 0-3, R:K. „Sja- loom-St. Ignatius R.A.Veen 0-2, Leidse Hout-St. Ignatius R.A.veen 1-1. M. v. St. Aldegonde-3e Op. Lag. Oegstgeest 1-0, M. v. St. Aldegonde-St. Josef Voor schoten 0-0, 3e Op. Lag. Oegstgeest-St. Josef Voorschoten 0-4, J. Ligthart 2-Du Rieu 2 1-0, J. Ligthart 2-Hammarskjöld 2 1-0, Du Rieu 2-Hammarskjöld 2 0-2, Pr. Beatrix-Karel Doorman 0-0, Karei Doorman-Pr. Beatrix 4-0, Hoogl. Kerk- gracht-3 oktober 1-0, 3 Oktober-Hoogl. Kerkgracht 0-6. SENIOREN JUNIOREN Maria Mavo-Chr. Mavo L'dorp 2-0; L. de Coligny Mavo-Thorbecke Mavo 2 2-0; Thorbecke Mavo 2-Maria Mavo 0-1; Chr. Mavo L'dorp-L. de Coligny Mavo 1-3; L. de Coligny Mavo-Mavo L'dorp 2-2; Thorbecke Mavo 2-Chr. Mavo L'dorp 0-5; Thorbecke Mavo 1-Mavo Zuid-west 2 4-0: N'einde SG 1-Thorbe- cke Mavo 1 0-1; N'einde SG 1-Mavo Zuid-West 2 4-0; LTS Haagweg 1-Th. Mavo 3 8-0; Klckenborgh Mavo-LTS Haagweg 1 0-1; Kijckenborgh Mavo- Thorbecke Mavo 3 1-0; Visser 't Hooft- Havo-BTS 2 2-0; Mavo Zuid-W. 1-Visser 't H. Havo 0-0; BTS 2-Mavo Zuid-W. 1 BTS l-LTS-Haagw.,2 1-0; Or. Nas- Mavo-BTS 1 0-2; LTS Haagweg 2- Jassau Mavo 0-1. Hoogl. Kerkgr. Mavo-Visser 't-H. Mavo 0-1. Don Bosco 2-Hoogl. Kerkgr. Mavo 0-0, Visser 't H. Mavo-Don Bosco 2 1-1, Gymnasium 1-Noordeinde S.G. 2 1-0, Don Bosco 1-Gymnasium 1 1-0, Don Bosco 2- Noordeinde S.G. 2 1-0. Zuiderpark Ma vo-Chr. LTS 2 1-0, Rijnl. Lyceum-Zui derpark Mavo 2-0, Chr. LTS 2-Rijnl. Lyceum 0-0, Wh. Verwey Mavo-Noord einde S.G. 3 5-0, Paulus Mavo-Weth. Verwey Mavo 0-3, Paulus Mavo-Noord- einde S.G. 3 1-0, Rembrandt Lyc.-Gymn. 2 2-0, Chr. LTS 1-Rembrandt Lyceum 2-0, Gymn. 2-Chr. LTS 1 0-4. Maria Mavo 1-Chr. Kweekssch. II 1-1; Clir. Kweeksch. II-Analisten 3-0; Ana- listen-Maria Mavo 1 0-2; Rembrandt Lyceum-Visser 't-H. Havo 2-4; Chr. Kweeksch. I-Instrumentmakers 3-0; In- strumentmakers-Rembrandt Lyceum 0-1; Visser 't-H.Havo-Chr. Kweeksch. I 0-0; Rembrandt Lyceum- Chr. Kweek sch. I 0-4; Instrumentmakers-Vissers 't- H. Havo 0-1; L. dé Coligny-Gymnasium 0-1; Rijnlands Lyceum-MTS I 1-2; MTS 1-L. de Coligny Havo 3-1; Gymnasium- Rijnlands Lyceum 0-3; L. de Coligny Havo-Rijnlands Lyceum 0-2; MTS I- Gymnasium 3-0. Trianon: Matt Helm en de vernielers 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur le en 2e paasdag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Dagelijks: 2.30, 7.00 e Zonaag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorst. vrijd en zat. 23.30 uur Frankenstein schiep een vrouw 18 jr. Korreltje ..PUNT.. ,Ik straf je, omdat lk WOERDEN, 9 april, Kaas Aanvoer 2 partijen kaas. Notering: 3,25-3,35 gul dens per kg. Handel kalm. TER AAR, 8 april. Groente Witlof A 1.85, id. afw. 1.20, spinazie I 36-40, id. n 31-37 p. kg, radijs 1 22-26, id. U 21-25 KATWIJK AAN DEN RIJN, 8 april. Groente Waspeen p. kist: Al 7.90- 12.60, A2 2.60-9.40. BI 12.10-14.30, B2-. 2.00-5.00, C2 4.80-7.90, tomaten p. bakje a 6 kg: Al 14.90. Cl 14.10. witlof I 153- 166, id. II 84, selderie p. bos 21. Aan voer waspeen 164.000 kg. PUZZEL De oplossing van vorige week luidt: 1. Maastricht, 2. Valkenburg, 3. Am sterdam en 4. Antwerpen. De prijzen werden gewonnen door: 12,50 mevr. Buters, Herenweg 42, Warmond; 7,50 mevr. C. de Graaf, Morsweg 328, Leiden; 5,— de heer A. v. d. Star, Nieuwe Markt 4, Bodegraven'. ZOETERWOUDE ST.-JANSFANFARE A.s. zaterdag hoopt de St.-Jansfanfare een grote slag te slaan. Ditmaal niet op muzikaal gebied maar met het ophalen van lompen. Overigens een bittere nood zakelijkheid om de berooide kas wat te spekken. In het schoonmaak-hoogseizoen een ideale gelegenheid op gemakkelijke wijze verlost te worden van overtollig oud materiaal. hof, St. Ursulasteeg, Caeciliastr., Lange en Korte Lijsbetsleeg, Korte en Lange Buurt 21. Havenplein, Haarlemmer- Agnietenstraat, Spijkerboorsteeg, Hout straat (van Haven tot Mare). Donker- markt, Nieuwe Mare, Vestwal, 3e Bin- steeg, Kuiperssteeg, Dullebakkersteeg. nenvestgx-achl, Reineveststeeg. Lange- Hooglandsekerksteeg, Pelikaanstr., Koe- gracht. Vredehof. Noorderstraat. j strafschop, straat, Lege Werfsteeg. Duizenddraad- steeg, Van der Werffstraat, Bouwelou- VRIJDAG 11 APRII, wensteeg. Meermanshof, Druckerstraat, Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Maredorpsedvvarsstraat, Grevenstr. Vol- j Vollenhovenplein. Snouck Hurgronje- I Bosco1-Gymn" Leeuwenhorst 2 3-0, Fio- deipgracht, Noord- en Zujd-Rundersteeg, straat, Huizingastraat, Colenbrander- retti A-KATS 3-0 Fioretti A-Gymn. Janvossensteeg. Koddesleeg, Clarasteeg, j straati Duyvendakstraat, Kanaalweg Leeuwenhorst 2 1-0, Don Bosco 1 -Floret- Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), (Van Hoge Rijndijk tot Van Vollen-I tl A j.j. p0u)ewinnaar Fioretti (na Oude Vest (van Havenplein tol Mare), hovenplein). Rijndijkstraat, Kanaalstr.. sti-afsch0p Lange Zandstr.. Vosmolengracht, Oost- Doz.vstraat, De Goejestraat, Hartman- Afd B. Dr de visser 1-Don Bosco 2 dwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat. straat. Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk 2_0 or de Visser 1-Fioretti C 2-0. KTS S Bonte-C. M "J I Baatstraat- (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Buurt 23: Haarlemmerstraat (van wilhelminabrug). Catharinastr.. Rijn- Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apo- stroomstraat, Ulenbeckkade, Meyers- thekersdijk, Schapensteeg, Goegernt-1 kade Cosijnstraat. steeg. Prinsessekade. Turfmarkt. Steen straat, Beestenmarkt, Nieuwe Bees- Buurt 26: Hoge Rijndijk (van Wil- tenmarkt, Kort Galgewater, Mo'rsstr., helminabrug tot Rijnvreugd). Utrecht- Smidsteeg, Narmstraat. Kruisstraat, le se Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht, Rijnvreugd). Rijnvreugd. Bruggestr.. St. Aagtenstr., Lammermarkt, Markt-Besjeslaan, Park „Die Leythe", Room- steeg, Lange Scheisteeg, Nieuwe Mare, burgerweg. Aarstr., Meerburgerkade. Oude Singel (van Mare tot Turfmarkt- Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestr., brug), Fokkestraat, Oude Vest (vanWierickestraat, IJsselkade, Kasteelhof, Uitslagen waren, lagere scholen: Aid A: St. AnthoniU8 1-Willebrord 1 0-0, St. Anthonius 1-Alkemade U. 2 0-1, Willebrord 1-Alkemade U. 2 0-0; poule winnaar Alkemade U.2. Afd. B: St. Wilhelmus 2-St. Anth. Voorhout 0-2, St. Wilhejmus 2-Dr. de Visser 1-1, St. Anth. Voorhout-Dr. de Visser 4-0; poulewinnaar St. Anth. Voor hout. Afd. C: Alkemade U. 1-St. Jozef L. 1-0. Alkemade U. 1-N.H. school 2 5-0, St. Jozef 1-N.H. school 2 0-2; poulewin naar Alkemade U. 1. Afd. D: St. Wilhelm. 1-St. Anthonius 2 1-0, St. Wilhelm. 1-N.H. sch. 1 0-1, St. Anthonius 2-N.H sch. 1 0-1; poule- winnaar N.H. sch. Afd. E: Openbare L.S.-St. Jozef 2 2-1, Openb. L.S.-St. Antonius 3 0-2, St. Jo zef 2-St. Antonius 3 0-3: poulewinnaar Openb. L.S., daar St. Antonius 2 werd gediskwalificeerd. Afd. F: Boerhave-N.H. sch. 3 3-0. Boerhave-Willebrord 2 1-0, N.H. sch. 3- Willebrord 2 1-1; poulewinnaar Boer- SS ~DTöe poüPe>UE-pmile,"Fderd.-Hg. Kg. Mavo 2 2-1; K,rg, 2- poule D (N.H. sch. 1 BTS 1-Paulus Mavo 2 0-2; Paulus Mavo 2-Chr. LTS 1 0-2; Chr. LTS 1-BTS 1 2-0; Hoogl. Kg. Mavo 1-Thorbecke Mavo 2 3-1, Thorb. Mavo 2-Weh. Verwey Mavo 1 3-2; Wh. Verwey Mavo 1-Hoogl. Kg. Mavo 1 0-4; Zuiderpark Mavo 1-LTS 2 D« veehouder anno 1969, die Z(jn be drijf goed wil runnen, zal van vele mark ten thuis moeten zjjn, om een toepasse- ljjke beeldspraak te gebruiken. Zyn scholing blyft niet meer beperkt tot pure vakkennis. Typerend hiervoor zyn de cursussen die Rijnstreek-west telken- jare organiseert. Van twee hiervan liad 0-2 LTS 2-Paulus Mavo 1 0-2; Paulus gisteravond in restaurant Van der Hey- Mavo 1-Z'park Mavo 4-0: L. de Coliny I den te Leiden de afsluitingsavond mei Mavo-Don Bosco 2 5-2; Don Bosco 2- diplomauitreiking plaats. Thrbecke Mavo 1 0-2; Thorbecke Mavo 1-L. de Coligny Mavo 0-1; Pr. v.d. Het betrof hier de cursussen motoren- Leeuw Mavo-BTS 2 4-0; BTS 2-Mavo j kennis en handvaardigheid hout. me- Zuid-West 2-0; Mavo Zuid-West-Prof. Caal' metsel- en betonwerk. Hierbij v.d. Leeuw Mavo 0-3; Chr. Mavo Lei- VOORSCHOTEN EERSTE KIEVITSEI Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- Merwedestraat, Drechtstraat, Langestr., steeg, Dolhuissteeg, Hendrikstr., Sions- I Spaarnestraat, Lekstraat. 1-Don Bosco 2 3-0. KTS 1-Fioretti C 0-0, Dr. de Visser 1-KTS 1 1-1; poule winnaar Dr. de Visser 1 (na strafschop). Adf. C: Gymn. Leeuwenhorst 1-Dr. de Visser 2 4-0, Gymn. Leeuwenh. 1- Don Bosco 3 1-0, Fioretti B-Dr. de Vis ser 2 3-0, Fioretti B-Don Bosco 3 1-0, Gymn. Leeuwenh. 1-Fioretti B 0-0: poulewinnaar Gymn. Leeuwenhorst (na strafschop). Afd. D: Dom Savio-KTS 3 3-0. Dom Savio-Dr. de Visser 3 1-0, Oranje Nas- sau-Dr. de Visser 3 1-1. Oranje Nassau- KTS 3 0-0, Dom Savio-Oranje Nassau 4-01 poulewinnaar Dom Savio. De vier potdewnmaarft speelden vandaag verder. aanwezig de heer A. Groenewegen, die de laatstgenoemde cursus had gegeven, en de heren C. J. v. d. Laan en C. J. v. Staalduinen van de bedrijfsvoorlichtingsdienst. Het ge zelschap werd welkom geheten door dc heer P. C. Paardekooper, voorzitter van Rijnstreek-west. Hij vond hét prijzens waardig dat deze agrariërs, ondanks hun drukke werkzaamheden, toch tijd had den gevonden voor het volgen van een cursus. Hij sprak de hoop uit dat men in de praktijk veel gebruik zal kunnen maken van de opgedane ervaringen. De heren P. Douwes en W. Lelieveld hebben het eerst gevonden kievitsei in Voorschoten aangeboden aan burgemees ter L. de Kool. De burgemeester heeft het ei in dank aanvaard en deelde des gevraagd mee zich aan te sluiten bij de zienswijze van de commissaris der Ko- Versteld ningin in Friesland, die ook het eerste kievitsei aangenomen heeft. Het kievits- De diploma-uitreiking geschiedde door ei in Voorschoten is gevonden op een de heer A. J. Krijgsman van de Inspec- perceel weiland van de heer Zonneveld tie Landbouwonderwijs. Hij wees er op, aan de Papelaan, een van de laatste dat men met het diploma niet overal te- broedplaatsen van de kievit in Voorscho- echt kan, maar de opgedane kennis ten. De heren Douwes en Lelieveld be- kan op het bedrijf uitstekend van pas diijven deze activiteit reeds 40 jaar en komen. Dit temeer daar uurlonen steeds zij waren verscheidene malen de eersten maar stijgen. De hoofdzaak is dat men bij het vinden van het kievitsei. de verschillende mankementen tijdig on- I derkend. De heer Krijgsman had ver- Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit in steld gestaan wat sommigen tot stand Groningen is geslaagd voor het kandi- I konden brengen. Daarvan getuigden ook daatsexamen godgeleerdheid de heer Th. de examenwerkstukken. Hij had 'n bij- Chr. Meijering. zonder woord van waardering voor mej. Fijne sfeer Daarna reikte hij aan iedere geslaag de het diploma uit. Namens hen sprak de heer A. v. Wieringen een dankwoord tot leraar Groenewegen. „Door de fijne sfeer die er heerste, beschouwden wij de cursus als een hobbyclub", aldus de heer v. Wielingen, die zyn woorden on derstreepte met het aanbieden van een plant en een grote kist sigaren. Voorzitter Paardekooper zei, dat, nu de vergaderingen met een spreker een kwijnend bestaan leiden, deze bijzonder re nuttige vorm van contact blijkt aan te slaan. Op deze wijze kan men goed profiteren van het lidmaatschap. De bij eenkomst werd besloten met de verto ning van de films „Holland, terra fer- tilis" en ,,Ooiëvaars"i De geslaagden De geslaagden zijn: Hout, metaal., metsel en beton (leraar A. A. M. Groen wegen): mej. T. de Boer, Leiderdorp J. Kraan, Koudekerk; J. v. Leeuwen en W. C. v. d. Salm, beiden Zoeterwoude; Th. Verkleij, H. Verkleij en R. v. Vliet, allen Hazerswoude; P. Bon, Zoeterwou de; J. Duivenvoorde, Rijpwetering; J. de Groot en W. Kaptein, beiden Hazers woude; P. de Rijk, Rijpwetering; H. W. Verstegen. J. L. P. Verstegen en J. Th. W. Verstegen, allen Zoeterwoude; A. v. Wieringen. Hazerswoude; J. Fransen, hypwetering. Motorcursus (leraar H. Vaandrager): P. J. M. v. Haastert, P. J. de Wit en B. v. d. Krogt, allen Zoeterwoude; Th. P. v. Bohemen. Stompwijk; Chr. v. Leeu wen, OudAde; A. Oskam, Sassenheim; W. Oosthoek, Leiderdorp; M. de Boer, Rijpwetering.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4