Een waarschuwing tegen tendenzen van deze tijd Leidse agenda Wilt u iets weten? Volleybaldames „Meerburg' kampioen derde klasse Fusie Landbouw-coöperaties in Rijnstreek GROFVUIL- OPHAALDI EN^T. MARKTEN „Een slok Aarde" door Imperium De toneelgroep Imperium geeft op maandag 21 april in haar eigen Micro theater aan de Vestestraat de première van „Een slok Aarde" van de bekende Duitse schryver Heinrich Böhl. „Een slok Aarde is een soms speelse en ironische, zelfs kluchtige toekomstfai Pieterskerk kan niet op tegen kleine, warme kerken De centrale kerkeraad van de Leidse hervormde gemeente voert met curato ren van de Leidse universiteit bespre kingen over een intensiever gebruik van de Pieterskerk door de universiteit. Op korte termijn verwacht men, dat de be sprekingen concrete vormen gaan aan nemen. Vrijwel zeker zal een intensiever gebruik door de universiteit tot gevolg hebben, dat het interieur van de kerk. de opstelling van de banken, belangrijk gewijzigd wordt. De kerkeraad, aldus voorzitter ds. P. Kloek, ia van mening, dat de Pieters kerk, vooral ln het winterseizoen, een te zware „concurrentie" ondervindt van meer behagelijke kerken in de wijken. „In de winter is een grote holle kerk als de Pieterskerk, ook met elektrische ning, ten enenmale onge- ir kerkdiensten", aldus ds. DINSDAG 8 APRIL St. Lidwinaschool Afscheid Deken Haring van parochianen. 20.00 uur. Antonius Clubhuis Feestavond Ned. Kath. Invaliden Bond. 20.00 uur. WOENSDAG 9 APRIL Hotel Centraal Openbare ledenverg. Pol. Partij Radicalen. Bespreking pro gramma. 20.04 uur. Geb. Steenschuur Leidsche Vereni ging v. Postzegelverzamelaars. 20.00 u. K O. 20.00 i Bonaventuralyceum Opening F cy Fair door mgr. Staverman. 20.00 i 20.00 uur. St. Lodewijkskerk Mis bij afscheid deken W. P. M. Haring, 19.30 uur. Af scheidsreceptie in foyer Stadsgehoor zaal *!M*00-uur. «««mi» Voor de behandeling van ongevallen is het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuis) en vrijdagmid dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur dan St.-Elisabeth-ziekenhuis) Bevolkingsonderzoek op tuberculose In de hal van het Gezondheidscen trum Bernhardkade 46 wordt het on derzoek gehouden op: donderdag 10 april 9.00-12.00 en 14.00-16.3 vrijdag 11 april 14.00-16.30 en 19.00-21.3 en 26 april, op 1. 3. 8, 10. 14, 17, 23, 29 en 31 mei en op 5 juni. „Een slok Aarde" speelt zich af op een kunstmatig eiland in het jaar 2000. de aarde is (in de fantasie van Böhl), getroffen door een grote vernietigings ramp. Overlevenden hebben op een pon ton in de Oceaan een vreemdsoortige maatschappij ingericht. De mensen zijn ingedeeld in rangen. Aan de kleur van hun uniforme kleding is te zien welke plaats zij in de hiërarchie innemen, tegenwoordigers van de hoogste rangen voeren een onmenselijk dictatoriaal be wind, waarbij op een absurde manier de wetenschap, oftewel het „technisch den ken", als hoogste goed geldt. Helemaal onderaan in de rangorde staan de kleurlozen. Ze worden Kreste- nen genoemd. Zij zijn de paria's en schoppelingen van deze fantasie-n schappij. Hun grootste kracht is echter dat zij eigenlijk nog de enige „echte" mensen zijn en in hun herinnering zyn wezenlijke dingen van onze aarde als de liefde en het spel bewaard geble- J ongerenmisviering wordt gereorganiseerd Zoals vorige week zaterdagavond n de jongerenmis in de Antoniuskerk i meegedeeld is de Aktiegroep in haar oude vorm opgeheven. Dit betekent niet, dat er geen jongerenmissen meer zullen worden georganiseerd. Het betreft hier Maandag jl. is men reeds met de reorga nisatie begonnen. Tijdens de algemene ledenvergadering, die manadagavond ge houden is, zijn er enige werkgroepen in gesteld, die de afzonderlijke onderdelen van de Aktiegroep zullen doorlichten. Tijdens deze vergadering is tevens het zo kort mogelijk wil houden, zal er oj maandagavond 14 april, 8 uur, weer eet algemene vergadering gehouden worden in de grote kantine van het Bonaven- tura-College aan de Mariënpoelstraat. Tijdens deze vergadering zullen de werkgroepen verslag van hun werk moe ten uitbrengen. Verder worden de aktie- ve leden verzocht zich opnieuw te laten inschrijven. Dit kan men doen bij alle bestuursleden of by het sekretariaat: Antoinette VVaegenmaker, Jacques Ur- lusplantsoen 250, Leiden, telefoon 24390. Er zijn ook nog steeds enkele gram mofoonplaten met nummers uit jonge- verkrijgbaar, waarvan de op brengst bestemd is voor een kraam kliniek in TJIGUGUR op Midden-Java, bij Anton Toussaint, Pasteurstraat 18A, G. de Roos verlaat Reddingsbrigade" De heer G. de Roos, die 17 jaar secre taris vah 'dë Leidse Reddingsbrigade is geweest, heeft op de jaarlijkse leden vergadering om gezondheidsredenen af scheid genomen als bestuurslid. Voorzit ter L. Immink dankte hem voor de ver diensten en honoreerde die met de be noeming tot ere-lid. De heer G. Wijtsma trad in deze vergadering die een vlot verloop had eveneens uit het be stuur. Hij blijft evenwel actief lid van de propaganda-commis8ie. Het dagelijks bestuur ziet er nu als volgt uit: voor zitter L. Immink. secrearesse mevr. J. G. de Beer-v. Rijn. penningmeester C. Mulder. Staatsloterij Mevr. G.W.v.B. stelt ien vraag in verband met de loting ■oor de Staatsloterij. Antwoord: Bij de aankoop van nieuwe gevallen, in te leveren. Op lot 095300 van de 58ste loterij is geen prijs gevallen. Nadat de twee voorgaande jaren de heren 1 van de Zoeterwoudse volleybal vereniging „Meerburg" er in geslaagd zijn het kampioenschap van de 4e 3e klasse te behalen, is het eerste dames team er in geslaagd, na promotie vorig jaar van 4e naar 3e klasse, nu kampioen Donar met 12-15 op zijn naam te bx gen, waardoor de spanning weer gel teruggekeerd was. Doch niet voor la want met de volgende setstanden 15-3 en 15-7 toonden de Meerburg-m jes wel degelijk kampioen 3e 1 gen Donar 2 in de Leidse sporthal te een lichtelijk nerveus Meerburg tegen een ontspannen spelend Donar, dat in de competitie geen belangen meer op het spel had staan. De eerste set bezorgde Meerburg een snelle 0-3 achterstand, maar door het safety-first spel in het begin werd deze achterstand spoedig te niet gedaan en :e- zijn. Einduitslag Donar 2-Meerburg 1: 1—3. Op de bto vJ.n. iand de heer C. H. Knechtel, E. Prins en de heer R. Paulides (voorzit ter); zittend op bank: mej. R. v. d. Kroft, J. Biehler en .1. Zonneveld; rit tend op grond: mej. L. Volwater en C. Vernielingen op grote schaal aan di verse personenauto's in Leiden werden vannacht verricht door twee knapen van 19 en 22 jaar, tot zij om 3 uur door de politie op heterdaad werden betrapt. Bij hun arrestatie gaven beiden op scholier te zyn en in Leiden te wonen. Zij had- Een lichte hersenschudding en een snijwond aan haar rechter-arm kreeg de 19-jarige bromfietsster uit Zoeterwou- de zondagmiddag tegen half zes, toen zij op het kruispunt Levendaal-Gere- gracht werd aangereden door een daar links afslaande personenauto. Ze moest naar het Academisch ziekenhuis wor den gebracht. DE LEIDSE COURANT HAZERSWOUDE Afscheid van koordirigent H. van Egmond te Hazerswoude Op tweede paasdag heeft de heer H. van Egmond, de afgelopen tien jaar di rigent van het parochiële zangkoor van de St. Michaëlkerk, zijn functie neerge legd. Voor de laatste maal dirgeerde hij tijdens de eurcharistieviering h( nen- en het ook onder zijn hoede staand dameskoor. Daarna vond in de pastorie een ontbijt plaats, waarbij naast de fa milie Van Egmond tevens present wa ren de leden van de koren, het hun echt- Pastor Ign. Wishaupt richtte scheidswoord tot de heer Van Egmond, die bijna veertig ji parochiële zangkoor. Het kerkbestuur onderstreepte zijn waardering voc activiteiten door de aanbieding vi schenken. De heer A. Uljee, va mannenkoor, bood met welgekozen den cadeaus aan; ook boden de leden van het dameskoor geschenken Van Egmond kreeg bloemen. De De op woensdag 2 april jl. gehouden algemene ledenvergadering van de Coö peratieve Aankoopvereniging „Volhar ding" te Haarlem (200 leden, jaarom zet ruim 1 l/t miljoen gulden) heeft met vrywel algemene stemmen besloten een fusie aan te gaan met de Coöperatieve Aan- en Verkoopvereniging „De Rijn streek" te Woerden. Door de snelle ont wikkeling van het buiktransport van mengvoeders en van de vraag naar ge perste produkten zag de coöperatie „De Volharding" zich gesteld voor de vraag om of belangrijk te investeren in het eigen bedrijf, óf naar een andere oplos sing te zoeken. Met coöperatie „De Rijnstreek" be stonden op beide genoemde terreinen al prettige contacten. Het besluit tot deze fusie is enigszins versneld door de wens van de heer Horstman, directeur van Volharding, om het in verband met zijn gezondheid in de nabije toekomst wat kalmer aan te kunnen gaan doen. In de zelfde vergadering werd de heer D. Mar- kusse, directeur van de Rynsttreek, ver zocht om de lopende zaken rond de af wikkeling van het bedrijf van CAV Vol harding bij samenwerking met de heer Horstman tot een goed einde te bren gen om een goede overgang naar de nieuwe situatie te bevorderen. Coöperatie „De Rijnstreek", opge richt in 1947. exploiteert in Woerden een modern ingerichte mengvoederfabriek met een jaarproduktie van 25.000. De geldomzet zal over het lopende boekjaar, dat op 30 juni eindigt, rond 10 miljoen bedragen. Het werkgebied van de Coö peratie omvat het westelijke Utrechtse weidegebied, Zuid-Holland ten noorden provincie Noord- De Rijnstreek maakt voorts deel uit van de zg. Samen Sterk-groep van aan koopcoöperaties, waartoe mede behoren CAVO Oudewater/Vianen, CLV Ons Be lang te Stolwijk en Samènco te Gies- senburg. De groep boekte over het boek jaar '67/'68 een omzet van 35 miljoen gulden. Alle coöperaties zyn leden van Cebeco te Rotterdam. KATWIJK AAN DEN RIJN DAMNIEUWS In het kader van het vierdorpentour- nooi speelde KDC een thuiswedstrijd tegen DVN uit Noordwijk. De Katwij- kers namen geen halve maatregelen en boekten een monsteroverwinning name lijk met 16-4 De gedetailleerde uitslagen waren: KDC I-DVN I: J. Schoneveld Pz.-Th. Zwetsloot 1-j.; J. Ppssptyier-J. ,ter Vqen, 1-1; A. van Beelen-Th. Vink 0-2;'C. v. d. Bosch-H. de Reus 2-0; J. van Duy- venbode-J. Visser 2-0; B. van Rijn (res.)-J. Zuidhoek 2-0; J. Zwaan-M. Broekhuizen 2-0; J. Godwaldt-G. Hoek 2-0; M. L. Dijkstra-Chr. v. d. Meer 2-0; J. Slootweg-H. Plug 2-0. Uitslag 16-4. KDC 1 moest RDC (Rijnsburg) winst toestaan. Een verzwakte KDC 1 trok naar Rijnsburg om daar RDC te ontmoeten voor het vierdorpentoernooi. De vijf eerste horden van KDC kwamen goed uit de verf maar de laatste vijf borden brachten maar 1 punt en dat was voor RDC voldoende om aan het langste eind te trekken. De gedetail leerde uitslagen waren: RDC 1-KDC 1 C. Glasbergen-J. Zwaan 0-2; W. Coor- hout-J. Passchier 1-1; W. Leeuwenberg- H. Klinkenberg 0-2; G. van Zuylen-A. Spierenburg 1-1; P. van Egmond-J. v. Duyvenbode 1-1; R. Kromhout-B. van Rijn 2-0; D. van Egmond-J. Godwaldt 2-0; A. Schaddelee-J. Heemskerk 2-0; J. van der Kamp-H. Voorzaat 2-0. Deze week speelde KDC I in Sassen- heim tegen SDV 1. De Katwijkers wa ren deze avond weer bijzonder op dreef. De bollenstreekbewoners werdeD totaal overklast door een op oorlogs- W. Krom-J. Schoneveld 1-1; Y. de Jong- J. Passchier 1-1; M. Demmenie-H. Klin kenberg 0-2: J. Couve-C. v. d. Bosch 0-2: J. Kipping-Fr. Spierenburg 0-2; D. Burggraaf-A. van Beelen 0-2; C. Molenaar-C. van Duyvenbode 1-1; J. Duyn-J. Zwaan 0-2; J. Coevorden- SASSENHEIM Autodieven na botsing verder op damesfiets Omstreeks 4 uur zaterdagmorgen reed jen personenwagen tegen een lantaarn paal op de Parklaan in Sassenheim, met als gevolg zware schade aan de voorzijde van de wagen. De beide jeug dige inzittenden kwamen er zonder let sel af. Zij kozen het hazepad door een damesfiets te stelen. De jongelui, afkom stig uit Haarlem (resp. 17 en 19 jaar), werden spoedig achterhaald en naar het politiebureau te Bloemendaal overge- middels AUTO OVER DE I geblekei Op de hoek Hoofdstraat Warmondci- dam vond gisteravond 7 uur een ver keersongeval plaats, waarbij tlrie perso nenwagens waren betrokken, Een inwo ner uit Leiden sloeg met een te hoge snelheid linksaf (vanaf de Hoofdstraat de Warmonderdam in», waarbij zijn auto over- de kop sloeg en tegen een naast café Juffermans geparkeerde wagen botste en deze tegen een soortgelijke wagen schoof. De over de kop geslagen auto was „total loss", waarbij de be stuurder met de schrik vrij kwam. De twee andere wagens weiden slechts licht beschadigd. Korfbal VOLLEYBAL DIO afdelingskampioen (dames) Volkomen onverwacht heeft het Noord- wijkse DIO het kampioenschap van de afdeling Leiden behaald. De Noordwijkse dames stonden vorige week nog op de vierde plaats, met weliswaar slechts één punt achterstand op LUSV, Castellum en De Valken. Maar de laatste week viel de ene verrassing na de andere. Castel lum verloor volkomen onverwacht van Argos 3; LUSV verloor van DAG, to* dat de allerlaatste wedstrijd in de eerste klas dames (hoe kan de competitieleider het zó uitkienen) DIO-De Valken de beslissing moest brengen. Uiteraard speelden de zenuwen een zeer grote rol. De Valken had reeds genoeg aan een gelijkspel, maar wist de zenuwen in de eerste set zo slecht te onderdrukken, dat een regelmatiger spelend DIO gemakke lijk wist te winnen. De tweede set was met minimaal verschil voor De Valken. De laatste sets echter waren duidelijk voor het Noordwijkse DIO, waarna de DIO-ploeg de bloemen van het afdelings bestuur in ontvangst mocht nemen. Het moet nu samen met vijf Brabantse en Zeeuwse kampioenen uitmaken wie de twee plaatsen in de overgangsklasse mogen innemen. WOENSDAGAVONDZANG Vooruitlopend op het komende seizoen zullen op 9, 16 en 23 april internationale en Interkerkelijke zangavonden gehou den worden in de oude kerk aan de Hoofdstraat, speciaal voor de Engelse gasten en jongerengroepen die deze maand in Noordwijk vertoeven. Mede werking zullen verlenen het Noordwijks kinderkoor .,Zephir", de heer Hoek, pis ton. en de organist Johan Zweers. Alle Noordwijkers die graag zingen met de Engelse gasten zijn van harte welkom op deze drie avonden. Geboren: Cornelia J. dr v. P. van Bee len en M. J. Barnhoorn; Daniëlle M. J. dr v. J. P. w. Zuidhoek en M. Meijer; Margaretha G. dr v. A. Houwaart en W. G. van Kesteren; Nicolette dr v. W. Bavelaar en Th. M. Opdam. Ondertrouwd: H. W. M. Mulder (Lei den) en J. G. K. Koelewijn. Getrouwd: J. N. Fr. Koster en G. C. J. Leenders; W. N. Bertram en C. C. Nootenboom; G. C. Timmers en C. H. Th. Westgeest. Overleden: Petronella G. Varkevisser, 73 jaar, geh. met W. Groenedijk. MSV-H ANDBAL MSV heeft wenig succes gehad met de wedstrijden tegen Hella, Hermus en Jong Ade. Het eerste herenteam leed een 6-4 nederlaag, terwijl het tweede met een doelpunt meer verschil verloor van het sterke Hermes. De meisjes-adspiran- leden een benauwde nederlaag (5-6) legen Jong Ade. Officieus behaalde Daniel Noteboom een 5-5 gelijk spel tegen Reer worden omdat Daniel, overigens met medeweten van de competitieelider, met twee onge rechtigde spelers uitkwam. De gedetail leerde uitslag luidt: Turk. Kloosterboer, Kool en van der Linden moesten een nul incasseren: Crama en Lindesr speel den gelijk, terwijl van Rooyen. van Da len. M. Turk en Vink hun partijnen won nen, maar de laatste twee moeten echter een reglementaire nul lissie heeft dit jaar weer een aantrekkelijk programma weten op te stellen; naast de traditionele festiviteiten zjjn er ook nieuwe evene menten op het programma verschenen. Deze beginnen reeds op 3, 10 en 17 mei. Dan zullen er achtereenvolgens op het vuurtorenplein een bloemenmarkt, snijbloemen, kamer- en tuinplanten kunstmarkt en een antiekmarkt ge organiseerd worden. Muzikaal komt Noordwijk ruimschoots aan zijn trekk •p 25 mei een muzikaal optreden en gezelschap uit Zweden; zaterdag augustus kan men het bekende Haar lemse muziekorkest bewonderen; de bier- kauwers" zullen optreden op de volgende data: 17 juni, 15 en 29 juli, 5 e: augustus; De Noordwijkse Muziekgezel schappen zullen op de navolgende data •ptreden: 3. 10, 21 en 24 juli, 14 e augustus. Ook dit jaar geven bekende organisten uitvoeringen in de Grote Kerk te Noordwijk; op 21 juli komt Piet van Egmond, op 28 juli, 4 en augustus Feike Asma. Sportminnenden kunnen de volgende evenementen bezoe ken: dinsdag 3 juni: politie motor autoslalom aan het Wantveld; vrijdag 6 juni een wielerronde voor proffes- sionals (behoudens goedkeuring B en W); 9 tot en met 14 juni autosportweek; •oensdag 18 juni avondwandeltochten; dinsdag 24 juni uitvoering van DOS; 28 juni sport en spel onder auspiciën Oranjevereniging; zaterdag 5 juli zijn er de bekende Northgo wandeltoch ten; 14 tot en met 20 juli het Badgasten- tennistournooi; donderdag 7 augustus golfwedstrijden; woensdag 13 augustus avondwandeltochten; 23-31 augustus golfweek: verder organiseert de Noord wijkse zeilvereniging zeilwedstrijden en houdt Arnova haar traditionele bridge- ournooi. Tenslotte kan met in het sei- oen iedere dag weèr „trimmen". 21 juii-begin september zal er tentoonstelling plaatsvinden van Aangetrokken door het bijzonder fraaie paasweer hebben vele gasten uit binnen- en buitenland een bezoek aan Noordwjjk gebracht. Opvallend was het aantal Engelsen, naast uiteraard de Oosterburen. Vele terrassen waren druk en 's avonds waren de danszalen ol. Hoewel de wind nog hinderlijk bezochten vele gasten het strand, zij dankzij een windscherm kon den zonnen. Maandagavond laat vertrok ken de vaak rood verbrande bezoekers. In elk geval een onverwacht druk paas- •eekeinde voor de parel aan de Noord- TAFELTENNISVERENIGING TOV Het tweede herenteam werd dankzij en 7-3 overwinning op RTC kampioen, het vierde team daarentegen degradeer de, terwijl junioren 5 met 7-3 verloren aardoor hun kampioenskansen verke- en waren. Verdere uitslagen: senioren: RTC-TOV 2 3-7; Tov 3-Avanti 4-6; Tov 4-Wibats 2-8; junioren: Tov 1-Sett 5-5; Tov 2-Salamanders 5-5; Docos 4-Tov 3 8-2; Docos 3-Tov 4 7-3; Baronie-Tov 5 Scylla 3-Tov 6 9-1; Tov 7-Orpheus 3-7: De Valken a-Tov a 9-1. Meisjes: Tov 1-Avanti 7 1-9; Tov 2- Avanit 6 4-6. NOORDWIJKSE HOCKEYCLUB De dames, heren en jongens van de Noordwijkse Hoekeyclub namen deel aan zaalhockeytournooi in Nieuw Ven nep. De dames speelde tweemaal 1-1, terwijl de heren een 4-1 overwinning en 3-1 nederlaag bewerkstelligen. De jongensploeg deed het voortreffelijk en met 2-0 van het niet bepaald zwak- ïer niet al te grote belangstelling ie uit 400 leden bestaande vereni ging opende voorzitter dokter Van Nes de jaarvergadering van het Genootschap -Noordwijk". Teneinde het leden- 1 te doen toenemen maakte de heer Sier gewag van enkele aktiviteiten. Over de financiële toestand hebben wij •eeds geschreven in onze voorbesehou- ving. Medegedeeld werd nog, dat een Haagse uitgeverij „Noordwijk in ten' gaat uitgeven. Verder plannen een tentoonteslilng in het gerestaureer de deel van de Hervormde Kerk en cox servatie van waardevolle oude stukkei Bij de bestuursvergadering werden de heren Sier en Van Nes herkozen. G L A DIOLENVEILINÜ AKTIE BRANDSCHOON STRAND Door het mooie paaswt Zaterdagmiddag heeft Noordwijkse bijzonder veel mensen te vinden 1 jeugd zich weer eens van haar beste Noordwijkse boulevardsde zijde laten zien door haar medewerking! en het 8fran^ te verlenen aan de aktie „Brandschoon strand". Velen hebben alle vuil Noordwyks strand verwijderd en dit alles op een grote berg gegooid, zodat 's avonds een groot paasvuur aangestoken kon worden. De wind wakkerde het vuur j hevig aan, wat een spectaculair gezicht was. De hekken rodom het paasvuur v ren nodig, aangezien de vuurspaanders vrij ver kwamen. Het Noordwijkse strand was enkele dagen daarvoor reeds enigszins schoon gemaakt door de bad mensen, waarvoor zij natuurlijk aller lof kregen. SASSENHEIM In verband met corso: naker l.v. K. KATWIJK 1: Janna G.. d.v. D. Schuite- H. L. Kuypers; Johanna C„ n der Bent en J. C. van Duyn; Femrna, d.v. Y. ten Kate en T. Jansi Jacob A., z.v. C. van der Plas en L. Plug; Carolina A., d.v. P. A. de Vries en L. Schaart; Corina, d.v. M. Berkheij en C. Guyt; Arie, z.v. D. Zuyderduyn en C. van der Plas; Rene P. N., z.v. P. Bekker en A. J. Beelen; Janine H., d.v. M. C. van der Haak en M. Stad; Peter J., z.v. J. van Andel en J. Glasbergen; Willem, z.v. W. G. van Duyn en D. Hoek; Leendert C. G., z.v. J. R. Vis en A A. Haasnoot; Edward P., z.v. K. D. Smit en N. de Mol; Jacoba, d.v. G. van der Bent en W. H. Koemans; Nicolaas, z.v. N. Drost en G. Kuyt. bergtse; J. A. Chrispijn en A. va Wiel; W. Guyt en A. Krijgsman. Getrouwd: P. de Koning en I) Baalbergen; C. Vooys en M. A. E van der Rias, 61» huys, dus mei Atlc VlW. v»n W. ilbWMaBi: Rondevan Sassenheim verschoven naar 11 juni Het bloemencorso, dat zaterdag 26 april door de bollenstreek trekt, heeft konsekwenties voor de jaarlijkse wieler ronde van Sassenheim, die de wielerver eniging „Sassenheim en omstreken" ook op de 26ste had vastgesteld. Het politie korps is tijdens het bloemencorso echter overl>elast en kan niet zorgdragen voor 1 vlot wielerronde. Sassenheim en omstreken heeft c besloten, dat de ronde nu op woensdag avond 11 juni zal worden verreden. De ronde zal nu deel gaan uitmaken van de wieleravondzesdaagse voor ama teurs, die van 9 t/m 14 juni in zes ver schillende plaatsen op het programma staat. Sassenheim krijgt zeer waar schijnlijk een internationaal veld ren ners te zien. Onder hen zijn de sterkste Nederlandse amateurs, zodat de kwali teit van de hooggenoteerde Sassenheim- se ronde er niet onder zal lijden. Het parcours blijft gelijk aan dat van de voorgaande jaren, rond het Konings- liuvs, dus met start en finish op de Wil- De start is om 7 1 race "Valt om WOENSDAG 9 APRIL Buurt 17: Hoge Morsweg er woonschepen, Morslaan, Dr. Lelylaan, Granaathof, Diamantlaan, Onexhof, Amethisthof, Smaragdlaan, Robijnstr., Parelstraat, Topaaslaan, Aquamarijn- straat, Bothastraat, Herman Costerstr., Morskade, Rijnhofweg. Buurt 19: Lage Morsweg, P. C. Hooft- laan, Vondellaan, Van Baerlestraat, Ja cob Catslaan, Gerard Brandstr., Coorn- hertstraat, Const. Huygenslaan, Brede- rostraat, Spieghelstraat, Roemer Vis- scherstraat, Tesselschadestraat, Leegh- waterstraat, Storm Buysingstraat, Ca- landstraat. Leemanstraat, Dykstraat, Stuwstraat, Sluisstraat, Duikerstraat, Damlaan, Haagsestraatweg, Conradstr. 10 APRIL KVS bewees zaterdag tegen het Sas- .-nheimse TOP opnieuw de meest ee- leuze kampioenskandidaat t spel van de Sche-1 kend. venlngers was op alle fronten beter dan dat van de TOP-ploeg: vooral het tempo lag hoger en men wist elkaar beter te vinden. Hiermee is de 8-8 overwinning voor KVS verklaard. Zaterdag zal TOP van ODO moeten winnen, wil het niet tot de degradatiekandidaten worden gere- De laatste restanten van leverbare gladiolen worden nog vlot verkocht, al hoewel de meeste prijzen lager liggen. Gladiolen 14/op en 12/14 per 100: Ben Trovato 6.70-5.70, Beau Monde 6.20-5.20, Elan 6.90-5.80, Flower Song 8.70-6.70, Friendship 7.60-6.60, Herman van der Mark 6.60-5.70, Life Flame 5.40-4.70. Mabel Violet 11.60-8.50, My Love 7.10- sea 5.80-8.90, Rotterdam 5.20-3.50. Buurt 21. Havenplein, Haarlemmer straat (van Haven tot Mare), Donker- steeg, Kuiperssteeg, Dullebakkersteeg, Hooglandsekerksteeg, Pelikaanstr., Koe straat, Lege Werfsteeg, Duizenddraad- steeg, Van der Werffstraat, Bouwelou- wensteeg, Meermanshof, Druckerstraat, Maredorpsedwarsstraat, Grevenstr,, Vol dersgracht, Noord- en Zuid-Rundersteeg, Janvossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), thekersdijk, Schapensteeg, Goegerrit- steeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steen straat, Beestenmarkt, Nieuwe Bees tenmarkt, Kort Galgewater, Morsstr.. Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht. St. Aagtenstr., Lammermarkt, Markt- steeg, Lange Scheisteeg, Nieuwe Mare. Oude Singel (van Mare tot Turfmarkt- brug), Fokkestraat, Oude Vest (vaq Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, V rouw en k erkhofVrouwen kerkkoor- steeg, Dolhuissteeg, Hendrikstr., Sions- hof, St. Ursulasteeg, Caeciliastr., Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietenstraat, Spijkerboorsteeg, Hout markt, Nieuwe Mare, Vestwal, 3e Bin nenvestgracht, Reineveststeeg, Lange- gracht, Vredehof, Noorderstraat. VRIJDAG 1 APRIL Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingastraat, Colenbrander- straat, Duyvendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot Van Vollen hovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstr., Dozystraat, De Goejestraat, Hartman- straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharinastr., Rijn- Buurt 26: Hoge Rijndijk (van Wil helminabrug tot Rij 1)vreugd), Utrecht se Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd), Rijnvreugd, Bruggestr., Besjeslaan, Park „Die Leythe", Room- burgerweg, Aarstr., Meerburgerkade, Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestr., Wierickestraat, Llsselkade, Kasteelhof, Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat, Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestr., Spaar nest raat, Lekstraat. Passiespel door scholieren Op Goede Vrijdag brachten de leer lingen van de M.A.V.O.-school te Oude Wetering in de Alkeburcht te Roelof- arendsveen, zowel 's middags als 's avonds voor 'n goede belangstelling een prachtig passiespel. Voor beide opvoerin gen, 's middags voor de leerlingen en 's avonds voor ouders, was er 'n ezer goede monsteerrd. Het samenspel en 't plaatsen verder ook aan deed en dat was niet voor een goede belansgstelling een prach tig passiespel. Voor beide opvoeringen, s middags voor de leerlingen en 's avonds voor de ouders, was er een zeer goede sfeer, welke noodzakelijk is om het bren gen van een passiespel naar waarde te kunnen realiseren. Door een zangkoortje o.l.v. de leraar de heer Van Veen werd het programma met enkele toepasselijke liederen ingeleid. Door pater Van Enge len werd een toelichting gegeven op het pantominespel „Ben ik het Heer?" Met grote aandacht werd dit spel gevolgd, waarbij men veel waardering had voor de voortreffelijke vertolking en de wijze van uitvoering. Aan het einde van de uitvoering werden nog enkele foto's ge- BOSKOOP Geboren: Elisabeth Wilhelmina, d.v. J. van der Spek en E. W. Roos; Caro lina Helena Maria, d.v. A. Th. Verkley en K. L. G. M. de Wit; Rupert Alexan der, z.v. E. R. Spaargaren en M. M. A. Nieuwesteeg BODEGRAVEN, 7 april. Kaas Aan- oer 12 partijen, le soort 320-342, extra >t 353. Handel kalm.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4