n Wie weet „Fijn gewerkt in Lodewijk-parochie" Afscheid pastoor W. P. M. Haring in het teken van dankbaarheid WEET U HET OOK? Reünie bij jarige overgrootvader 4 BIOSCOPEN M st MARKTEN Voor flinke jongens DINSDAG 8 APRIL 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 „B'j mijn 40-jarig priesterfeest heb ik het al gezegd en ik wil het bij dit afscheid nog eens graag herhalen: Ik heb me onder u een ge lukkig priester gevoeld". Kanunnik W. P. M. Haring, deken en pastoor in de St. Lodewijksparochie, heeft op Eerste Paasdag afscheid ge nomen van zijn parochie in een feestelijk versierde kerk. Een kerk in feesttooi uiteraard voor het hoogfeest van Pasen, maar ook een feestelijke entourage voor dit afscheid, dat geheel in het teken stond van dankbaarheid. Dank van de zijde yan pastoor Haring jegens zijn parochianen en dank ook van de zijde der parochianen voor het werk, dat de vertrekkende pastoor gedurende meer dan dertien jaar voor hen en hun kerkgebouw heeft verricht. „Misschien heb ik niet alles voor U kunnen doen" In zyn toespraak tijdens de plechtige eucharistieviering, waarbij hy geassis teerd werd door drs. A. M. E. Th. Vree burg en kapelaan J. J. Kerklaan, zei de scheidende herder, dat hij fijn heeft mo gen werken in de parochie. En dat niet in het minst door de hartelijke medewer king van velen: de kerkbesturen, de ver schillende medewerkers van de pastorie, de kapelaans, die gingen en kwamen en de trouwe huishoudster, die altyd bleef, de colleges van collectanten, van ako- lieten, het zangkoor en de gelovigen met wier morele en materiële steun hij zyn priestelijk werk kon verrichten en het kerkgebouw in stand kon houden. Esperantisten- congres in Leiden In het jeugdbuitencentrum „Korte- vliet" te Leiden wordt 12 en 13 april het Oecumenisch Weekend voor Esperantis ten gehouden. Van 's morgens 10 tot uur vergaderen hier Esperan tisten van diverse levensovertuigingen Esperanto bij het onderwijs, in het toerisme, in de oecumene, in de weten schap, in de jeugdbeweging, in de vriendschappelijke betrekkingen met ap- dere landen enz. 's Avonds is er een gevarieerd programma met declamatie, muziek, zang, toneel en een literaire Zondagmorgen wordt een oecumeni sche dienst gehouden in de Hooglandse Kerk om 11.15 uur. Ook niet Esperan tisten zijn hier van harte welkom. Een korte verklaring van de tekst der litur- i prediking is voor dit doel in het Nederlands er bij gevoegd. Ds. Van Ach terberg zal dan voorgaan, een kinder koortje en solisten verlenen hun mede werking. Zondagmiddag wordt een le- zing gehouden over Mahatma Gandhi. Speciaal voor genodigden wordt een in formatief gesprek gehouden op zater- 1 van 7 tot 8 uur. Leidse inbrekers in Voorhoutse bungalow In de nacht van 31 maart op 1 april bleken ongenode gasten zich toegang verschaft te hebben tot één der in aan bouw zijnde bungalows langs de Leidse- vaart te Voorhout. Men ontdekte des morgens tenminste, dat voor een waar de van f1200,aan sanitaire artikelen uit deze bungalows was weggebroken. Het is wel aan de speurzin van het korps rijkspolitie te Voorhout te danken, dat op de laatste dag van de afgelopen week de hand kon worden gelegd op 'n tweetal Leidenaars van 20 en 21 jaar. Ontkennen was zeer moeilijk voor hen, want het gestolen sanitair was nog in hun bezit en werd hun vanzelfsprekend weer afgenomen. Zij hadden het plan om dit materiaal ten eigen bate aan te wenden. ,,Het enige, dat mij bij dit afscheid drukt is, dat ik misschien niet alles heb kunnen doen, wat u verdiende. Ik hoop daarom, dat u mij mijn tekortkomingen zult willen vergeven". Na de Eucharistieviering werd pastoor W. P. M. Haring het afscheidsgeschenk aangeboden door de heer Van Wijk na mens het parochiecomité. Pastoor Haring sprak de wens uit, dat de parochie hem op zijn verdere tocht door het leven in gebed zal willen ver gezellen. „Als rector in het bejaardente huis te Berkel Rodenrijs hoop ik nog veel te kunnen doen. Oudere katholieken hebben het tegenwoordig niet altijd even gemakkelijk met de vernieuwingsbewe ging binnen de Kerk. Ik hoop voor hen een goede begeleider te zijn". Hij besloot met de oproep tot de parochie de nieuwe pastoor, deken L. G. A. van Noort, har telijk en open te ontvangen. „Ik weet van deken Van Noort, dat hij ook een goed pastoor van de St.-Lodewijksparo- chle wil zijn. In een brief schreef hij al over „onze Lodewijk". Ontvangt u hem even hartelijk als mij destijds". Afscheidscadeau Na de eucharistieviering, waarbij het gemengd koor onder leiding van Jan van der Meer de „Missa Angelus Angelorum" van Joop Schoutens indrukwekkend verklankte, werd door de heer Van Wijk namens de parochie het afscheidscadeau overhandigd: een bedrag onder couvert. Pastoor Haring zal dit, zo zei hij, aan wenden voor een blijvende herinnering aan de St.-Lodewijksparochie. Bijeenkomsten Na dit kerkelijk afscheid in parochi eel verband kunnen de gelovigen heden avond om 20.00 uur in de Lidwinaschool nog persoonlijk afscheid nemen van hun pastoor. Vrijdagavond a.s. ontmoeten de ken Haring en „zyn dekenaat" elkaar voor het laatst in de kerk van de H. Lo dewijk. Om 19.30 uur is er eerst een eucharistieviering. Aansluitend daarop, om 21.00 uur, is er ln de foyer van de Stadsgehoorzaal een afscheidsbijeen komst. Installatie van deken Van Noort De nieuw benoemde deken van Lelden en pastoor van de St.-Lodewijksparochie, dr. L. G. A. van Noort, zal zaterdag avond 19 april in zijn functie worden ge ïnstalleerd. De Installatie, welke om 19.00 uur begint, zal worden verricht door mgr. drs. W. van den Ende, vicaris van het bisdom Rotterdam. De installatie wordt gevolgd door een eucharistieviering. Zondag, 26 april zal deken en pastoor Van Noort zich aan de parochianen voor stellen in een toespraak onder alle mis sen. Na de laatste mis van 12.15 uur kan een ieder in de pastorie persoonlijk met dr. Van Noort kennis maken. Geslaagden Boskoopse T uinbou wschool Het einddiploma van de Rijksmiddel bare Tuinbouwschool in Boskoop met aantekening voor handelscorresponden tie ln de achter hun naam aangegeven talen, behaalden: R. C. Been, Amster dam (E), S. G. J. Blokzijl, Den Haag (E. D.), R. A. Blom, Rotterdam; A. G. Bosgra, Bergum; N. M. Brantjes, Uit geest; R. W. Ebben, Cuyk aan de Maas (D. E.), J. L. Fuss, Bergschenhoek (D. E.), K. L. Gaaikema Schuiringa, Kom merzijl; J. W. Geessink, Lichtenvoorde (D. E.), J. J. Guldemond, Leiden, J. J. A. Guttinger, Hilversum (D. E.); J. A. M. Heemskerk, Noordwijkerhout E.), A. B. Hoogendoorn, Hardinxveld Gies- sdam, A. P. Hoogendoorn, Bunnik, H. J. ten Hoopen, Neede, R. Koek Voor burg M. Koetsier, Boskoop, L. Kool, Rotterdam (E. D.), W. J. H. v. d. Kooy, Rotterdam (E. D.), W. C. A. M. van Leeuwen (D. E.), Rotterdam, R. F. Ligtvoet, Den Haag, J. W. Los, Leider dorp M. Mastenbroek, Middelharnis, M. J. J. Mlelen, Den Haag (E. D.), L. Mienis, Nieuwe Niedorp, G. P. van Nimwegen Rotterdam, A. M. Panne bakker, Hazerswoude (F. D. E.), A. A. v. d. Poel, Hazerswoude, J. A. Poot, Sptjkernisse (D. E.), W. Rijnders, Den Haag (E. D.), J. A. van Rijsewijk, Udenhout (D. E.) H. J. P. M. Slits, Venray, R. V. Smits, Haarlem, I. H. van Teylingen Boskoop, E. J. Timmer man, Enschede, F. J. Tocila, Amster dam, C. Tolk Waddinxveen (D. E.) R. J. Veelders Monster (D. E.) G. J. W. Viveen, Woerden, J. W. Wezelenburg, Boskoop (F. D. E.), mej. A. C. de Wilde Breda, A. C. van Wilgen, Bos koop, M. A. Windemuller Heerlen, G. A. M. Zoet Voorhout. Afgewezen: 9. Nieuw wegrestaurant bij Bodegraven Op dinsdag 15 april zal in de gemeen te Bodegraven een nieuw AC-wegre- staurant worden geopend. Deze nieuwe Alberts's Corner is gelegen aan de Goud- sestraatweg te Bodegraven nabij de Rijkswegen E 8 en 36. Tjjdens een receptie, waarby o.a. het woord zal worden gevoerd door «1e heer Ir. J. W. Tops, Hoofd van clc dienst We gen en Verkeer van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, zal het Sint- Lamhertus Schuttersgilde uit Helden (Limburg) een kleurige show opvoeren waarbjj zowel de schutters als <le tam boers en vendeliers van «lit gilde be trokken zijn. Vanaf 21.00 uur zal het re staurant voor het publiek geopend zyn. De Albert's Corner biedt plaats aan 223 personen en gedurende de zomer maanden kan tevens van een terras ge bruik worden gemaakt Het nieuwe re staurant omvat voorts een vergaderzaal voor circa 50 personen, een babykamer waarin moeders hun babies van een schone luier kunnen voorzien en een zo genaamde „gilfshop" waar artikelen als dozen bonbons, rookwaren en kranten verkrijgbaar zullen zijn. Er is voorts een ruime parkeergelegenheid. Met de opening van de Albert's Corner Bodegraven/Reeuwijk exploiteert Albert Heijn Restaurants N.V. nu in totaal 8 wegrestaurants, 7 centrumrestaurants, 3 „Wimpy's" alsmede een lunchroom te Amsterdam. ZOETERWOUDE-H.R. ONGELUKKIG GEVALLEN Gisteravond maakte mevr. P. Buikstra uit de Servatiusstraat zo'n ongelukkige val van de trap, dat zij haar pols brak en een hoofdwond opliep. Nadat me dische hulp was verleend door de dienst doende arts dr. Van der Berg uit Ha zerswoude, werd zjj per EHD naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Aktie „Milieu verontreiniging" trok veel bekijks Het was zaterdag een gekke be doening in Warmond. De aktie tegen water-, bodem- en water verontreiniging. die door de twee Warmondse middelbare scholieren onder het motto „Milieuverontrei niging" wordt gevoerd, heeft het gehele paasweekend voor de no dige beroeringen gezorgd. Gert Hartveld en André v. Elburg lieten uit protest vrjjdag, zater dag en beide paasdagen hun ma gen knorren, sliepen 'a nachts in een tent op de dijk van de hun zo dierbare Zwanpolder en liepen voorop in de demonstratie, die za terdagmiddag onder veel bekijks naar de dorpspomp trok. „Het symbool van de rijnheid", zoals deze twee jongens de oude pomp betitelen, werd omhangen met 'n oud wagenwiel, dat 's morgens bij de schoonmaak van het bos bij 't seminarie was gevonden. Het wiel was getooid met plastic wegwerp- busjes. Tweede paasdag trok de tentoonstelling, die het aktiecomi- tee samen met de groep „Contra- gil" uit Amsterdam ln een zaaltje naast de jongerensociëtelt ,.ut sloepie" had ingericht, veel be langstelling. Van de gemeentelijke overheid werd de aktiegroep alle steun toegezegd en moeilijkheden hebben zich dan ook niet voorge daan. Burgemeester drs. F. K. Langemeijer toonde zaterdagmid dag z^jn belangstelling bij de ex- ;ursie in de Zwanpolder. De expo sitie kon hij helaas niet bezoeken. André v. Elburg en Gert Hartveld Efjn nu de aktie succes heeft van plan in de toekomst gro tere akties tegen de „milieuver- jntreinlging" op touw te zetten. KATWIJK FRONTALE BOTSING Vrijdagavond 4 april jl. vond te 23.30 uur op de Baron van Wassenaarlaan/ hoek Vinkeweg een ernstig ongeval plaats. Komende vanuit de Vinkeweg nam de bestuurder van een VW-bus de bocht naar rechts op de Baron v. Was senaarlaan met een dermate hoge snel heid, dat hij op het linker-weggedeelte belandde, waardoor hij frontaal op een bromfietser inreed. De bestuurder, de 38-jarige C. J. K. uit Katwijk, raakte de bromfietser, de 18-jarige L. Welmers uit Rynsburg, zó ernstig, dat laatstgenoemde direct naar het St. Elisabethziekenhuis te Lelden moest worden overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Katwijkse vrouw van f 2.000,— beroofd In het perceel Karei Doormanlaan 12 Is op vrydag 4 april jL een aanzienlijk be«irag ontvreemd. De inbreker ver schafte zich toegang tot het huls door aan de achterzijde een raam naast de keukendeur te forceren. Een onderzoek wees uit, dat alleen het dressoir werd „doorsnuffeld". Dit bleek voor de lnbre- ker(s) dan ook wel de moeite waard. Uit een geldkistje in één van de ladeD werden twee bankbiljetten van duizend gulden ontvreemd. De inbraak vond plaats tussen 19.15 en 22.00 uur. Slacht offer is de 50-jarige alleenstaande vrouw Aaltje Vlieland. De dader is nog voortvluchtig. Een ieder, die inlichtingen kan verschaffen tot opsporing van de dader, wordt ver zocht zich te richten tot de gemeente politie te Katwijk1. CLOSETPOT Wie moet de kosten betalen bij aanschaf en plaatsing van een nieuwe closetpot die gebarsten en Antwoord: De vervanging van een clo setpot behoort niet tot de „geringe en dagelijkse reparaties" die volgens het Burgelijk Wetboek tot de plichten van de huurder behoren, tenzij vervanging noodzakelijk is geworden door schuld of toedoen van de huurder. Over het algemeen komen de kosten dus voor de rekening van de verhuurder. B.T.W. Mag een boekhouder welke 1 dag per week de boeken op de zaak en voor een bedrijf bijhoudt op zijn maandelijkse declaratie apart b.t.w. be rekenen Antwoord: Ook op arbeidsloon moet b.t.w. berekend worden en deze mag apart op de rekening vermeld staan. KOSTGANGER Hoe is de regeling als je kostganger in huis hebt v. maan dag tot vrijdag met ziekte en vakantie. Moeten ze dan helemaal of iets doorbe- Antwoord: Het is gebruikelijk dat ln geval van tijdig aangekondigde afwe zigheid van 5 of meer dagen en ziekte volstaan wordt met berekening van 2/3 van de pensionprljs. Het staat u echter vrij met uw kostgangers een afwijkende regeling te treffen. MINISTER KLOMPE Wat is het adres van minister mej. Klompé? Antwoord: Het adres van mej. dr. M. A. M. Klompé luidt: Bouriciusstraat 2 m. Arnhem. Haar correspondentie adres is echter in verband met haar geregeld verblijf in Den Haag: Smid water 5, 's Gravenhage 4. HUURVERHOGING Huizen van 65 a 70 jaar oud, komen die ook in aanmerking voor huurverhoging, daar aan het huis zelfs niks gedaan wordt. Antwoord: Deze hulzen vallen onder de z.g. facultatieve huurverhoging d.w. g. dat huurder en verhuurder ln over leg een huurverhoging kunnen vaststel len van 0 tot 4 pet. gedurende een pe riode van hoogstens 5 jaar, Ingaande 1 mei 1968 en vervolgens op 1 januari. Wij nemen aan dat Uw huis hieronder valt en dat U dus per 1 mei 1968 voor het eerst 4 pet. huurverhoging betaal de. De huur had dan per 1 januari op nieuw met 4 pet. kunnen worden ver hoogd, terwijl U dan niet nog eens mee behoeft te doen aan de huurverhoging van 1 april a.s., die voor een andere categorie woningen is bedoeld. Bent U het niet eens met de huurprijs van Uw woning wendt U zich dan tot de Huur adviescommissie. MIA 8MELT Kunt u mjjn het adres geven van Mia Smelt van Moe ders Wil is Wet? Is zij getrouwd? Antwoord: Het adres van mejuffrouw M. C. J. Smelt van de K.R.O.-rubriek „Moeders Wil is Wet", is Loosdrechtse- weg 207, Hilversum (tel. 02150-10693). BROMMERROUTE Graag zou lk de kortste weg per brommer willen we ten van Lisse naar Sprang-Capelle. Antwoord: De kortste bromfietsroute van Lisse naar Sprang-Capelle loopt ongeveer via Buitenkaag, Roelofarends- veen, Woubrugge, Alphen aan den Rijn, Bodegraven, Gouda, Haastrecht, langs de Vlist naar Schoonhoven Nieuwpoort, langs Gorichem over de brug naar Alm- kerk, Dussen en Baan over het pont- veer naar Capelle en via Vrijhoeve Capelle naar Sprang. MY FAIR LADY Wie vertolkte na Margriet de Groot de rol van het bloemenmeisje in „My fair lady?" Antwoord: Behalve „My fair lady" van Boumeester in 1937 kunnen wij u nog noemen in Engeland van Pygmalion in 1938, waarin Mary Hiller de rol van het bloemenmeisje vertolkte, en die van 1964 in Amerika van de Mij. Warner, waarin Audrey Hepburn deze rol speel de. ■v I W 2* Ter gelegenheid van de 95ste geboortedag van de heer A. H. Bakker kwamen z\jn zoon, zyn kleinzoon en achterkleinzoon hem zaterdag in Huize St. Jacobus in Roelofarendsveen hartelijk feliciteren. Links de heer A. H. Bakker, die 95 jaar is, staande zyn zoon de heer J. A. M. Bakker uit Rypwetering, die 69 jaar telt, vervolgens reehts de kleinzoon de heer A. H. Bakker, die in Roelofarendsveen woont en 26 jaar Is, en tenslotte op diens knie de acht maanden oude Patrick Bakker, zijn zoon. Melkslijter overleden aan schedelletsel De 25-jarige Leidse melksiyter Cor nells Swanenburg, die vorige week met zyn melkauto op de vyfmeilaan, bij het oversteken van de Churchill-laan werd aangereden door een zandauto, in de flank werd gegrepen en daarbij een sche- delbasisfractuur opliep, is gistermorgen ln het Academisch ziekenhuis aan de daarby opgelopen verwondingen over- F. 150.- BOETE Na rammen lichtmast wel GEB maar niet politi De officier van justitie by de Haagse politierechter vond het een pluspunt voor de 23-jarige verdachte uit Leiden, dat, toen hy op het Lindeplein met de door hem bestuurde auto tegen een lichtmast was gebotst, zodat de elektriciteitskabel bloot kwam te liggen, dadelijk het GEB daarvan op de hoogte had gesteld. Maar een minpunt was het, dat verdachte had nagelaten zich by de politie te melden, zodat hy nu terecht moest staan wegens veroorzaken van de aanrydlng maar ook, omdat hy vervolgens was weggereden zonder zich bekend te maken. Volgens verdachte had hij gehandeld op advies van zijn chef, die adviseerde pas aangifte te doen, wanneer een ex pert de aangerichte schade zou hebben vastgesteld. Na een paar dagen had ver dachte de politie ingelicht, doch toen was het reeds te laat. Verdachte had het GEB anoniem ge waarschuwd, zodat de officier toch van kwade opzet wilde uitgaan. Hij eiste 100,boete, voorwaardeiyk 4 maan den ontzegging van de rybevoegdheid vanwege het doorryden en 50,- boete voor de aanrijding. De rechter veroordeelde dienovereen komstig. Dronken bromfietser komt er met f 100 levend vanaf „U had wel dood kunnen zyn", aldus de officier van justitie by. de Haagse politierechter tegen een S3-jarige brora- fies uit de Ketelboerstersteeg de Breestr. goed afgekomen, toen hy met zijn brom fiets uit de Ketelboersteeg de Brecstraat invloed van sterke drank. Het gevolg kening te houden. Hij verkeerde onder invloed xan sterke drank. Het gevolg was, dat hy in botsing kwam met een autobus. „U bent als een duvel uit het doosje tevoorschijn gekomen", stelde de officier vast. Iets dergelqks was hem reeds eer der overkomen en van de vorige veroor deling bestond nog een proeftyd. De of ficier zei geen uitvoerlegging van die straf te zullen vragen, doch eiste nu zes weken gevangenisstraf waarvan vier voorwaardelijk. Daar kwam nog een en ander bij, omdat aan de bromfiets heel wat ha perde. Dat leverde in totaal 110,aan boetes op. De rechter veroordeelde de bromfietser tot dezelfde gevangenisstraf en een totaal van ƒ100,— aan boetes, plus verbeurdverklaring van de brom fiets. „Dan bent u tenminste van dat wrak af". Drie jongens betrapt bij het inbreken De Leidse politie heeft In de nacht van zaterdag op zondag drie jeugdige knapen gearresteerd, «lie zlcli aan di verse inbraken en pogingen tot inbraak schuldig maakten. Dat gebeurde in woonhuizen en garages aan de Kooilaan en de Lage Rijndijk. Twee Inbraken lukten; drie pogingen moesten zij opgeven. Een van hen werd bijna op heterdaad door een politiepa trouille gepakt; 's nachts omstreeks 3 uur. Het zijn een 16-jarige straatmaker, een 20-jarige scholier en een 17-jarige loswerkman. ZOETERWOUDE Twee PIT '54-teams veroverden kampioenschap In de afgelopen week mocht de Zoe- terwoudse tafeltennisvereniging P.I.T. '54 twee kampioenen begroeten. Het derde damesteam bereikte dit succes door het behalen van een ge lijkspel op de naaste concurrent SIOK 1. Dit was de tweede ontmoeting bin nen een week omdat de wedstrijd die enkele maanden geleden vastgesteld was door de barre weersomstandighe den geen doorgang kon vinden. De eerste ontmoeting eindigde in een 6-4 zege voor de Partisanen. In de return kwam men met de 5-5 eindstand maar juist met de hakken over de sloot. De beslissing viel pas in de laatste game. Ria van Leeuwen zorgde ook nu weer voor het Leeuwendeel door ongesla gen te blijven, Riet v. <i Salm kwam tweemaal tot winst. Bij Cok van leeu wen speelde de zenuwen kennelijk een grote rol, voor haar was geen succes weggelegd ditmaal. Met nog meer spanning kwam het kampioenschap van het eerste meis jesteam tot stand. Het speelde een be slissingswedstrijd tegen Avanti 4 in de zaal van Docos. De sterke Marijke Verdegaal moest in de openingspartij na winst in de eerste game met 19 en 17 haar meerdere erkennen in L. Hey- ker. Door twee overwinningen van Corry Rotteveel en een van Mirjan Paardekoper werd een 3-1 voorsprong bereikt. De verwachting, dat Marijke Verdegaal de voorsprong verder zou opvoeren bleek ijdel, zij verloor op nieuw. In de partij Mirjam Paarde- kooper-N. Stolwijk kwam na drie ga mes de zege voor Mirjam. De zevende partij kon de beslissing brengen. Daar in kwam Corry Rotteveel achter de tafel tegen M. Groenewegen. De eerste game' ging met grote cijfers verloren; 11-21. Corry won de tweede met 21-15. In de beslissende game steeg de spanning ten top maar kwam uiteindelijk met 24-22 in Zoeterwoud- se handen, waarmede de titel een feit Het tweede meisjesteam won ge makkelijk met 9-1 van Avanti 10. Al leen Anneke v. d. Helm moest een Het derde herenteam verloor thuis met 2-8 van Wibats 15. Door al deze resultaten moeten de drie eerste he renteams degradatiewedstrijden spe len evenals het 2e damesteam. KATHOLIEK VROUWENGILDE Donderdag 10 april a.s. verzorgt de Stichting tot Bevordering van de Hy giëne een avond voor het Katholiek Vrouwengilde in het Don Bosco-huis aanvang 20.00 uur. Onderwerp „Hy giëne in het gezin". WIT GELE KRUIS Het plaatselijke Wit-Gele Kruis or ganiseert op 23 april a.s. een bijeen komst in het wijkgebouw aan de Korte Mening over de voeding. Mej. C. Janssen, verbonden aan de Zuid-Hol landse bond van het W. G. Kruis als diëtiste, zal een inleiding houden hou den. Geboren: Christel Th. dr. van P. J. Jansen en G. W. Th. Uljee; Lidwina M. A. dr. van J. J. M. van Leeuwen en Th. C. van der Krogt; Catharina H. dr. van P. A. van der Krogt en A. C. M. van der Salm; Ingrid dr. van H. van Leeuwen en C. S. Martijn; Johan na C. J. dr. van J. J. van der Kolk en J. M .C. Dijkgraaf; Gerardus L. M. zn. van C. Q. L. de Jong en A. C. M. van Rijn; Cornelis J. G. zn. van G. W. J. Verhagen en J. E. G. van der Helm Leontine H. M. dr. van A. G. M. Sies en E. H. M. Vorst; Antje J. dr. van J. A. de Kam en J". Wisse. Getrouwd: M. Pot en N. van der Boon; C. L. van Baaien en A. J. de Vogel. De films in de week van 3 april t/m 9 april zyn door de Katholieke Film Cen trale als volgt geke»ird: Camera: Op vrijersvoeten (e.l.) (prolongatie). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9 15 uur Beide paasdagen: 2.30, 4.45, 7.00 Lido: The party a.l. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Beide paasdagen: 2.30, 4.45, 7.U0 en 9.15 uur. Luxor: Jungle boek a.l. Dagelijks: 10.00, 12.15, 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Ie paaslag 12.15, 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De zoete zonden van Sexy Su- zanna 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Ie en 2e paasdag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Matt Helm en de vernielers 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur le en 2e paasdag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: The Big gundoron 18 jaar. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 eD 9.15 uur. Nachtvoorst, vrijci en zat. 23.30 uur Frankenstein schiep een vrouw 18 jr. Korreltje Als je denkt iets te kunnen, is de strijd al half gewonnen; maar als je begint met de gedachte aan verliezen, kom je nergens. (Prof. Barnard) PUNT... Zonder woorden ROTTERDAM 8 april Vee Aanvoer totaal 5211, weekaanvoer 5211, slacht- runderen 850, gebruiRsvee 605, vette kal veren 50, graskalveren 217, nuchtere kalveren 3042, varkens 275, paarden 3, veulens 3, schapen en lammeren 98, wei- delammeren 37. bokken en geiten 31, prijz: slachtrunderen 525-570, 465-515, 410-450, 390-405, vette kalveren 365-385, 340-355, 325-340, varkens 262-265, 295- 262, 253-259, stieren 455-515, worst-koei en 375-390, kalf- en melkkoeien 1100- 1575, vare koeien 875-1200, vaarzen 950- 1125, pinken 675-875, graskalveren 475- 675, nuchtere kalveren 115-130, mest- kalveren 130-220, slachtzeugen 210-225, zware varkens 220-240, schapen 100-135, lammeren 155-195, handel: slachtrunde ren: kleiner, redelijk, pryshoudend; kalf- en melkkoeien: korter, kalm, onveran derd; vare koeien gewoon, levendig, sta biel; vaarzen en pinken: minder, lui als vorige week; graskalveren korter, stroef, goed prijshoudend; vette kalveren klein, stug staande; nuchtere kalveren groot, vlug hoger; varkens korter, vlot, lager, enkele prima soorten boven notering; schapen en lammeren minder, willig en onveranderd. LEIDEN, 8 april. Groente Andy vie 97-136, snijbonen 450-520. posteleni 164- 169, prei 50-97, rabarber 53-118, spinazie 24-62, komkommers 26-67, tomaten A 1620-1650, id. B 1790. id. C 1520-1570, id. CC 1470, witlof 137-232 alles p. 100 kg. sla 21-31 p. 100 stuks, radys 35-41, sel derij 8-20 p. 100 bos. RIJNSBURG, 5 april. Bloemen Tulpen: Lustige Witwe 200-260, Prelu dium 225-250, Prominence 250-275, Bo nanza 240-250, Pax 350-400, Brilliant Star 85-115, Aladin 425-450, Primus 350- 370, Sweet Harmony 350-375, v. d. Eer den 200-225. Prince Charles 200-225, Ralph 165-220, Bellona 180-220, Eddy 165-200, Paris 210-225 alles p. bos, Nar cissen: Carlton 200-230, Golden Harvest 150-175, Unsurpassible 250-275, Flower Record 85-100, Hyacinten gesneden 100- 140 alles p. bos, Anjers: Witte Sim 20- 33. Rode Sim 20-31. Rose Sim 18-28, Crowly Sim 20-32, Dusty Sim 19-31, Ar thur Sim 18-28, G.J. Sim 20-30, Selecta Sim 20-33, William Sim 23-34, Keefer Sim 24-35, Esperance 25-35 alles p. st., Freesia: Golden Yellow 125-150, White Swan 175-200, Ballerina 250-275, Stock holm 130-160 alles p. bos, Div. snijbloe men: Anthurium 100-250, Gerbera 20- 45, Irissen 20-35 alles p. stuk, Orchi deeën 85-110, Amaryllis 20-28 p. kelk, Anemonen 60-85, Snijgroen 150-225 p. bos KATWIJK a-d. RIJN, 5 april. Groente Waspeen p. kist: Al 8.10- 11.60, A2 2.60-8.00, BI 11.60-14.40, B2 2.20-5.30, C2 1.80-2.20. Aanvoer was peen 66.000 kg. WIE WIL ONZE KRANT BEZORGEN IN LEIDEN? een aardig zakcentje Aanmelden: DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3