JUBILEUMTREFFER OVE KINDVALL IN DUEL VAN DE MAASOEVERS UEFA-jeugd alsnog I kans op finalepoule RAADSELACHTIGE PENALTY BRACHT DE MUSSCHEN VERDIENDE ZEGE KINDVALLS ZILVEREN DOELPUNT Zege (6-1) op Zwitserland Greep op Sparta verkrampte Feijenoord Manager AD0 zocht Tsjechische trainer Verdediging van Roodenburg moest meerdere erkennen (Van onze sportredactie i ROTTERDAM Al had Theo van Toledo, zelden op gesteld in de hoofdmacht van Sparta, zijn aandeel ge leverd in de derby tegen Feijenoord, hij gaat toch een paar onprettige dagen tegemoet. Anderhalve minuut voor het einde had hij de gelijkmaker in zijn schoenen. Nog een enkele keer probeerde Sparta het in de tweede helft, waarin de ploeg van de linker-Maasoever die van de rechterzijde volledig zijn wil oplegde, maar deze niet in daden kon omzetten. Eensklaps stond Theo van Toledo geheel vrij, na een verre pass. De man die Sparta voor de rust de leiding had gegeven, faalde op een gruwelijke wijze. Hij schoot meters naast. Maar hij had met die actie wel getoond, dat aan de concentratie bij Feijenoord veel hapert. Bij een kampioenspretendent mag het eenvoudig niet voorkomen, dat de tegenpartij zich alsnog, in de laatste seconden, zulk een kans schept. jr punten, die Feijenoord (nog) niet tot de grootste ploeg van de competitie stempelen. Het surplus aan voetbalintellect, techniek en combina tievermogen was zo groot, dat het bijna een teken van zwakte is, dat die onderdelen geen fundament vormden voor een grotere zege. Maar intussen is Feijenoord, door twee doelpunten van Ove Kindvall, toch ook weer twee punten dichter bij de titel gekomen. Weer twee punten, evenals de week tevoren tegen Go Ahead, die niet met gouden letters in het boek van de competitie 19681969 zullen worden opgetekend. Weer een mis lukte topper in de vaderlandse competitie. Er werd niet alleen matig gevoetbald, maar naarmate de strijd vor derde werd er zelfs ongezelig gespeeld en geneerden beide ploegen zich niet „openlijk geweld te plegen". Er klonk dan ook geen ovatie na de winst van 21 van de met 55.000 zondoorbakken kijkers gevulde tribunes. Kindvall heeft in deze competitie zijn totaal aan doelpunten op vijfentwintig gebracht. Dit is het zilveren doelpunt De ver opgerukte Israël heeft Kindvall bereikt Doelman Van Beveren heeft het gevaar onderkend en heeft zijn doel verlaten. Ook Eykenbroek (4) loopt toe. Maar beiden zijn door de lepe Zweed de verkeerde kant uitgestuurd en het tweede doelpunt van zijn voet wordt een feit. Het ^-fr-r-ftiiafT'" de i zppe vofr HEEMSTEDE Met enig geluk be- ,ndt het Nederlandse jeugdelftal toch og in de finalepoule van het IJEFA- lernooi, dat van 18 tot 27 mei in Leip- Ig wordt gehouden. De overwinning met -1, die het Jongste nationale elftal ra- dag op het RCH-terrein in Heemste- op Zwitserland behaalde, bracht ons id op de tweede plaats in de voorron- trocp, die al eerder door Frankrijk in finaleplaats. Indien een van de direct geplaatste landen (Turkije, toemenië, Spanje, Malta, Oostenrijk, Po- in, Tsjecho-Slowakije en O.-Duitsland) ich terugtrekt, komt Nederland in aan- erklng als eerste remplagant. Vooral geruchten over het niet deelnemen an Malta worden sterker. Vooral de donkere PSV-er Stanley Bish de blonde linksbuiten Streuer, de eni- representant van een amateurclub •velden rond de Zw serse verdedigers, die al spoedig hun toe vlucht moesten zoeken tot grove afweer middelen. Een fout van doelman Koh ier vergemakkelijkte het scoren van Streuer in de 12e minuut (10) en tien minuten later ontving dezelfde talentvol le speler de bal na 'n kopbal van aanvoer der Van der Toorn (Feijenoord) en hij gaf Kohier opnieuw geen kans (20-. Bish scoorde nog voor de rust zelfs 30, en nadat Zwitserland kort na de hervat ting voor 31 had gezorgd, nam Bish ook de vierde treffer voor zijn rekening De Zwitsers konder hun misgelopen Oostduitse reis maar moeilijk verkrop pen en speelden steeds ruwer. Verde diger Lador, die vlak voor het rustsig- naal van de lankmoedig leidende Deen se scheidsrechter Rasmussen al een ver dachte vuistbeweging maakte tegenover Wolsink, (DWS) ontving terecht een waarschuwing. Na het vijde Nederland se doelpunt (Alweer van Streuer) werd Kohier vervangen door Bickei maar de ze kon toch niet verhinderen dat een hoekschop van Streuer de bal ineens in het doel deed verdwijnen (61). De eindstand in de groep waarin Ne derland speelde, luidt: Frankrijk 4 4 0 0 8 13—1 Nederland 4 1 0 3 2 7—7 Zwitserland 4 1 0 3 2 2—14 Cambridge 63e zege op roeiers uit Oxford LONDEN Cambridge heeft zater dag Oxford verslagen in de jaarlijkse roeiwedstrijd tussen de twee universi- teltsploegen. Het Cambridgeteam nam di rect na de start de leiding en stond die gedurende het gehele, bijna zeven km lange parkoer* over de Theems, niet De cambridge-acht legde de afstand af in 18 min. 4 sec. De op een na snelste tijd die ooit is genoteerd. In 1948 won Cambridge in 17.50, een record dat nog altijd niet is verbeterd. Cambridge, dat de gunstige kant van de Theems had geloot, was nog voor de helft van de 6.800 meter was afgelegd, al ze ker van zijn tweede achtereenvolgende overwinning en de 63ste zege in totaal. Oxford dat in de jaren 1965, 1966 en 1967 Een ke« do ontmoeting in Er was na het magere optreden tegen Go Ahead een andere geest gevaren in Feijenoord. Van Hanegem toonde zich wonderlijk actief; Veldhoen, die zijn plaats had heroverd op v. d. Heide, was een toonbeeld van „opgevoerde snelheid" en in deze vorm altijd nog de aangewezej^inksachter: Wery, in plaats van Geels*Alie hfem ïafër toüi kwam vervangen), trachtte zich te handhaven met schoten, die „echter nimmer de juiste richting hadden. Feijenoord was er zich wel van bewust, dat tegen het stugge Sparta geen show kon worden opgevoerd. Het deed echter vreemd aan, dat Sparta zonder meer toeliet dat op 't middenveld Haak en Van Hanegem de acties oneindig ertraagden. Overigens vormde Haak ok met Jansen een voortreffelijk koppel; e eerste altijd de vrije ruimte opzoekend n vandaar de aanzet vormend tot een anval, de tweede constant in de weer m zelf door te dringen en verwarring e stichten. Die verwarring was er in het begin niet, want Sparta trachtte meteen toe te slaan al had Feijenoord ma een vlijmscherpe pass van Van Hanegem steeds doende met hakjes, tikjes en voetbalmees tertruc* de aandacht op zich te vestigen naar Kindvall de eerste kans gekregen. Kindvall schoot over. Het offensief van Sparta duurde maar kort. Feijenoord pakte de zaken energiek aan en Haak vuurde onstellend hard, zodat Van Beveren zijn klasse te hulp moest roepen om met een formidabele reactie de bal te kunnen keren. en het schot toch nog keerde. Dat zijn I kansen, die bij een topduel in de hoogste voetbalklasse niet gemist mogen worden. Niettemin, het gebeurt. En dan is het I geen excuus, dat er een doelman van groot formaat aan het werk is Ptfs vuurde hij raak. Het werd doodstil onder de aanhang van Feijenoord. Hun club met 1—0 achter. Het was inderdaad ongehoord want het krachtsverschil was duidelijk gebleken, toen al. Maar Kind vall kreeg de bal steeds net verkeerd op zjjn schoen en Wery schoot even hard als slecht gericht. Over de lijn? Guus Haak, steeds weer de aanval voedend, steeds weer aan de bal en daardoor het meest opvallend als hij niet zuiver plaatste, wat hem dan dooi de aanhang hoogst kwalijk wordt genomen, Guus Haak was de directe aanleiding tot de gelijkmaker. Hij stootte door tdt de doellijn, zette voor en de bal gleed langs de voorkant van de lat. Van Beveren keek er alleen maar naar. De bal belandde bij Moulijn, die dan de veteranenleeftijd mag benaderen, maar wonderlijk zuivere passes kan geven, die geen mens hem verbetert. Zo'n pass ontving Kindvall, die genadeloos inschoot: 11. Er werd geappeleerd. Haak zou de bal over de lijn hebben voorgetrokken. Moulijn zou nog duidelijker achter de lijn hebben voorgezet. De op alles reagerende scheidsrechter Van Ravens trok er zich geen syllabe van aan. Hij was trouwens toch een aparte figuur op deze zonnige middag. Ook toen Kindvall duidelijk onreglementair werd gestuit door de steeds harder optredende Ter Horst, wuifde hij protesten weg en riep hij zelfs de Zweed ter verantwoording, daarmee een flink stuk goodwill bij 't Rotterdamse publiek verspelend. Hij had zich evenwel voorgenomen niets toe te staan en deed daaivoor zijn best. Dat zijn opzet niet lukte, bleek na de rust, toen het duel steeds hardere vormen aannam. Men vroeg zich af wat Israël bezielde, die als een moker op zijn tegenstanders toesloeg; een rol die Ter Horst bij Sparta speelde. Juist toen Van Hanegem door een wilde actie was gevloerd en langs de lijn werd opgelapt, scoorde Kindvall zijn tweede doelpunt in deze wedstrijd en zijn vijfentwintigste zilveren scorers jubileum in deze competitie. Israël Dat doelpunt zou al aerder zijn ge komen als Van Beveren niet weer op een ontzettend hard schot van Haak een save had verricht In de greep Dat Geels toch "nog Wery kwam ver- zangen ën bij Sparta Walbeek' werd ngezet voor Pijs, zette weinig zoden aan beider^ dijken. Er volgden nog wel. enige zenuwverwekkende momenten toen Kindvall tegen de paal schoot wat voor de rust ook al eens was gebeurd en Geels de terugspringende bal hoog over het doel joeg, ook weer niet mag voorkomen; toen Wim Jansen een rush besloot met een schot in de handen van Van Beveren en toen Van Toledo ander- minuut voor tijd zijn fatale misser produceerde. Feijenoord had een week tevoren zijn overmacht, ondanks de zege van 40, te gering uitgedrukt tegen Go Ahead; Feijenoord had gisteren Sparta zo in de greep, dat het zelf door verkrampte. Maar de linker- VIER SERIEUZE KANDIDATEN OP VERLANGLIJST (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Eddie Hart- mann, de manager van A.D.O* keerde op eerste paasdag terug uit Tsjecho-Slowakije. Hij had 'n korte oriëntatiereis gemaakt met het doel uit te zien naar een trainer; A.D.O. is van plan de „stijl Happel", dus de Midr deneuropese stijl, zo mogelijk voort te zetten. Vandaar de rei* van de manager. Het staat overigens nog geens zins vast dat A.D.O. inderdaad de beschikking krijgt kan krijgen over een Tsjechische trainer. De eredivisieploeg heeft vier serieuze kandidaten op het lijstje staan. Onder hen bevindt zich ook een in Nederland ver blijvende buitenlander, een Ne derlandse trainer en een uit het buitenland, Tsjecho-Slowa kije daarvan uitgezonderd. Meer dan deze puzzel liet de heer Hartmann niet los. Begrij pelijk als er nog geen sprake is van vergaande onderhande lingen, Bij de vier het werd nogmaals uitdrukkelijk gesteld bevindt zich in geen geval Ron Dellow, die bij Volendain vertrekt. Maasoever kan tegenover de rechter het hoofd weer fier rechtop dragen. En dat is ook veel waard, in Rotter dam Hans Croon volgt RonnieDellowop VOLENDAM De erediviseiclub Vo- lendam heeft een nieuwe trainer ale op volger van de Brit Ron Dellow, die bij heeft verlengd. Het le ds Blunder bleek toen echter al, dat re iets j haperde aan de defensie van Feijenoord. En toen Israël tweemaal achtereen I ontzagwekkend blunderde, stond de De juiste toedracht van het gebeuren, dat vooraf ging aan de penalty, die scheidsrechter P. Anneveldt istermiddag op „Noord" halverwege de tweede helft De Musschen toekende en die in feite het duel tussen Roodenburg en de Rotterdamse ploeg besliste, was afloop van de wedstrijd niet meer te achterhalen, ee lezingen van het gebeuren stonden lijnrecht tegenover elkaar: die van arbiter Anneveldt en die i de spelers. De Musschen was iij een scrimmage voor het hok van Matti Keereweer d de bal via een sliding "an Bert de Jong nog buiten het doel gehouden, maar daarna alsnog Ingeschoten. Op dat moment floot scheidsrechter Anneveldt. De Roodenburg-spelers haalden al op gelucht adem, want het leek erop, dat zij een vrije zouden krijgen. De spelers van De Musschen 'rotesteerden daar tegen. Arbiter Anneveldt weifelde n moment, pakte toen de bal, liep naar de 11-meter ip en zei: „Penalty". De spelers wisten niet hoe zij het hadden. De Mus hen-speler Verschoof zei na afloop van de wed- ,Het is mij een raadsel, waarom de scheids een penalty gaf. Er was helemaal geen rede twee honden de bal van de doellijn haalde". Jonge, de nummer twee van Roodenburg de schouder op en bleef er bij. dat hij met ee de bal van de doellijn liad weggehaald. Hoe het ook zij. De Musschen heeft giste op „Noord" haai kaïupioens-aspiraties nog t delijk getoond. Ze speelde onbetwistbaar b Roodenburg. was bijna voortdurend in de a door J. de Roode. kwam het voorspel, l de penalty. Het publiek kon de situatie zo dicht op elkaar stonden de spelers, nutte de penalty bekwaam. Roodenburg >rgde de Roodenbui :el gei leiltjke lelijke. 'trjjd toch al een normaal doelpunt" Roodenburg-aanvoerder Isaac van Weerlee: ,.Als een doelpunt had gegeven dan was er niets aan doen geweest. Waarom hij een penauy gaf was >or mij ook een raadsel". Scheidsrechter Anneveldt gaf de reden: „Ik zag er dan ook naar uit. dat Roodenburg er in zou slagen een puntje aan de wedstrijd tegen de koploper over te Houden. Beslist ook niet meer dan één punt, want de achterhoede van De Musschen, waarin doelman Eddy de Zoeter excelleerde, was de twee spltsspelers van Roodenburg Bertje Jansen en Kees van Leeuwen verre de baas. De Rotterdammers wisten dat Roo denburg met uitvallen gevaarlijk kon zijn en speelden daarom safety first. Er werd hard, maai- fair gespeeld. De enige, die soms voor wat paniek zorgde, was arbiter Anneveldt. die zo strak mogelijk floot en bij bijna iedere over treding te kennen gaf, dat hij bij een ernstige over treding een speler zonder pardon uit het veld zou is het gelukkig 5-3-2 systeem d. Meeut de r Van der Kruis na triomfantelijk, „wie afdeling? Ik it had slechts weidse achter- uiteraajd van en vijf minuten voor tijd school Van Driel de tweede Rotterdamse treffer achter Keereweer. „Nou", zei De Musschen-traine afloop van de wedstrijd heel heeft nou de beste ploeg in dczt het. we spelen geen mooi voetbal, maar wel effectief voetbal. Er moet toch wel een hele knappe ploeg komen, die ons nu nog verslaat. De laatste weken ging het wat minder, omdat we mooi voetbal pro- i beerden. We zagen dat we er daar niet mee kwamen en zijn weer louter op punten gaan spelen. Het re sultaat heb je vandaag gezien. Nee. we zjjn voor niemand bang meer". Voor de Leldse voetbalsupporters rest de vraag: „Gaat TVS deaa woon

Leidse Courant | 1969 | | pagina 11