Hans van Dalsum Waarom maken we ons druk voor slechts vijf competitiewedstrijden" DE BRIEF VAN TENNISSER JUST BARTH Spartaktrainer zag onvolledig Ajax zes doelpunten maken Grote probleem I» ZATERDAGVOETBALLERS GAVEN AMATEURTEAM NIEUWE IMPULS bij ons is de Davis Cup r- f- 7*r Felix liep harder op een stapje Duindigt Late treffers velden Finland DONDERDAG 3 APRIL 1969 DE LEIDSE COURANT DEN HAAG ture die Tom Okkei gecreëerd? Men tobt want hoewel men zich den geleden al bewr Cniyff in ongenaakbare vorm inhaalwedstrijd Ajax—GVAV was Spartaktrainer Jan Hucko, die met gemengde gevoelens de verrichtingen van de tegenstander in de halve finales voor de Europa Cup gadesloeg. „Natuurlijk was GVAV een povere tegenstander, maar uit alles kon je zien dat Ajax van Europese topklasse is", zei hij na afloop. Hü vond Johan Cruyff veruit de beste man van de Amsterdam mers en zei: „Het zal zeer moeilijk zijn om hem te dekken". Hucko heeft zijn ogen bij deze wed strijd de kost gegeven en had zich een mening gevormd over vrijwel alle Ajacieden. Het speet hem dat hij Vasovic en Keizer niet in actie had kunnen zien. Wat enige anderen be treft, verklaarde Hucko: „Danielsson heeft een enorm sterk rechterbeen; Suurbier is een uitstekende moderne back; Muller is een type dat het mid denveld beheerst; Groot was de archi tect achter de aanval". Last van licht Over de nieuwe lichtinstallatie van het Olympisch Stadion was hij niet paalde bal •eel last van dit licht hebben. We zullen het straks zelf uitproberen". Spartak Trnava zal op 11 april des middags om twaalf uur op Schiphol aankomen. Hucko blijft dan na de wedstrijd tegen Ajax enige dagen in Nederland om op 16 april de natio nale trainer in de vriendschappelijke landenwedstrijd NederlandTsjecho- Slowakije bij te staan. Ajax had ook zonder de geblesseerde Vasovic en de met de naweeën van een griep kampende Piet Keizer weinig moeite om tegen GVAV de volle winst te behalen, waardoor de achterstand op Feijenoord nu vier punten bedraagt. Voor GVAV eindigde deze ontmoeting onder het felle kunstlicht van het Olympisch Stadion voor 13.000 toe schouwers in een vernederende neder laag van 60. Het plan van de Gro ningers om met een versterkte ver dediging te trachten de Amsterdamse stoomwals in bedwang te houden, liep op een debacle uit. Enerzijds door de tactiek van Ajax, dat uit de achter hoede bleef stuwen en anderzijds door de grandioze acties van het konings koppel Cruyff-Danielsson. Vooral Johan Cruyff stak weer in een ongenaakbare vorm, wat tot uiting kwam in drie doelpunten van zijn voet, terwijl hij ook in de treffers van Danielsson en Muhren een werk zaam aandeel had. Score: 28. Danielsson 10; 30. Cruyff 20; 43."Danielsson 30; 47. Muhren 4—0; 51. Cruyff 5—0; 53. Cruyff 6—0. met het Nederlandse lationaal jeugdtalentd Okker wef Illus te schaven aan dat on inbare kwalitcitsbezit, Tom Okker zijn hand ing plaatste onder het in het Davis Cuptoernooi rden slechts in dromen ge- sterd. Fred Hemmes en i Hordijk hebben „hèt", t men. Maar zij komen our- mentaal zo veel te kort, zegt er men ook. Nick Fleury heeft Ok- mentaliteit, weet men, maar mredige i Okker Just Barth, een verdienstelijk tennis ser, had gedacht dat zijn ingezonden brief in die behoefte zou voorzien. Just Barth had gedacht dat hij het ei van Columbus had gevonden. „Maar", zo stelde hij, „hij was er zich wel van be wust dat zijn plan een hele operatie zou zijn". Hij vond ook dat maatregelen tij dig genomen moesten worden om niet geheel achterop te raken. Als de KNLTB zich pu eens zou buigen over zijn plan nen, als men alles waar hij lang en diep over had nagedacht alvorens het papier toe te vertrouwen eens aandach tig zou lezen, dan zou men daar hoogst waarschijnlijk de oplossing vinden, het antwoord op dat brandende vraagje. Dan hoefde men niet zo naarstig te zoe ken naar een opvolger van Tom Okker, Gebiologeerd Competitieleider Van der Heul las het artikel één keer, zei dat er „wel aardige dingen inzaten", maar hij op elke regel commentaar kon hebben. En daarvan wenste hij zich voorlopig nog te onthou den". U denkt toch zeker niet dat wij niet over iets dergelijks hebben nage dacht?" Hans van Dalsum non playing cap tain van landskampioen De Metselaars vond het geheel maar niets. „Barth", zo zei hij, „heeft maar in één richting De inleiding tot het tweede doelpunt van Ajax. Een voorzet van de op de foto onzichtbare Cruyff, een kop- beweging van Gerrit Muhren waar door de Groningse doelman Griever de bal niet geheel zou kunnen weg werken en even later zal Danielsson (rechts) scoren. LEIDER DONNER SPEELDE REMISE Zowel Langeweg als Timman, die hun partijen na eerste zitting afbraken, kun nen bij winst met Donner gelijk komen. De kans dat Langeweg met zwart van Kuypers wint, lijkt groot. Timman daar entegen staat eveneens met zwart duidelijk slechter tegen Etmans. Scholl kwam hoger op de ranglijst door een overwinning op Piket, die een fout in de wegf»afgebr. d i Langeweg er^Tlmmar 'elk l%gpnt afgebr.; 12 Riedewald k.o. in Berlijn BERLIJN Ronald Riedewald, de Nederlandse bokskampioen in het zwaar- weltergewicht, heeft gisteravond in het Berlijnse sportpaleis van de Westduit ser Gerhard Piaskowy verloren door k.o. De Westduitse titelhouder velde Riede wald in de zesde ronde met 'n rechtse directe. Middengewicht Jack Johnson, die op Curagao geboren is, won op punten van de Duitser Rainer Mülle*. Scholten had toch nog succes (Van onze paardesportmedewerker) WASSENAAR Zonder enige moeite heeft Felix gisteren op Duindigt de dra verij voor de hoogste klasse gewonnen. Even leek het of Satan Hanover hem ter zijde zou komen, maar Felix liep toen gewoon een stapje harder- Tenslotte haal de Beachcomber nog de tweede prijs weg voor Satans neus. Het werd dus weer heel duidelijk: als Felix geen fout maakt, is hij zeker tegen de allergrootsten op- De jonge trainer Jan Scholten begon gistermiddag met zijn gerenommeerd moeilijke Con Diospaarden niet zo pret tig. Eerst werd Garifa con Dios uitge schakeld in de koers die favoriet Hibma A won en daarna kon ook de draf van Gui- do van de Lente geen genade vinden in de ogen van de jury Goldrose werd de winnaar voor de dappere Hino Contessa. Toen ging Scholten te veld met Gaston van de Lente, die het voortreffelijk deed. Het leek of de zaak in het voordeel van Danny Kaye was bekeken toen Grena dier zichzelf uitschakelde door een lange fout in het begin. Maar Gaston had voldoende lucht voor een slotaanvj beloonde Scholtens pogen Knappe zege Knap was de zege van Fernanda D die zich aan de kop nergens iets van at trok en zelf de hele koers dirigeerde. Sitta won de eerste ren gemakkelijk had nog Iharder kunnen gaan. Ook Per- JoUy Jokerprijs ling. Voorts dat alles erop wijst dal zalige competitieprestatie. ,,Men kan slechts goed leren tennis- ïn", aldus Just Barth, „door veel wed strijden te spelen. In onze hoofdklasse- .etitie worden in totaal vijf singles :eld. Tijdens toernooien speelt men ims drie of vier op een dag". En dan: „Spelers die straks in de Davis-Cup- dstrijden uitkomei :ozen zijn. Daaroi den tegen di intuele winst Als men ee omdat zij toch al hebben wedstrij- s weinig zin, om- Suggestie Momenteel is de e en Davis Cup; landse toernooien; pioenschapper ideling: 1. competi- binnen- en buiten- 3. nationale kam- n 4. landenwedstrijden. 1. competitie topspelers volgens het huidige systeem iwedstrij- clubkampioenschappen 4. landem Haris van Dalsum, vele jaren een van die topspelers en gezien zijn belangen bij De Metselaars bijzonder geïnteresseerd goede gang van zaken in de Ne derlandse tenniscompetitie voor clubs, zegt: „Jarenlang hebben we een compe- gehad zonder topspelers, maar dan krijg je toch geen juiste krachtsverhou dingen. Het grote probleem bij ons is eigenlijk de Davis Cup. Die belangen zijn groot. Ik zeg altijd frequentie wil heb- het buitenland gaan. Daar kan hij bijna iedere dag spelen. De competitie in deze vorm is mijns in ziens de beste die je je maar kunt wen- De juiste krachtsverhouding is er dat is wat Ju heren van de Maar dat levt van het spelpeil, w Barth wil. Men zou dames moeten scheid Kamerbeek- polot oernooi (Van onze zwem/medewerker) DEN HAAG Zoals ieder jaar kra gen de Haagse polospelers in de tweede en derde klas vlak voor de zomercom petitie de kans om in het Kamerbeek- toernooi te testen hoe het met hun voor bereiding voor het zomerseizoen is ge steld. seerde toernooi gespeeld. Swift een benauwde zege van 32 op ZIOS. Een met afstandschoten in de eerste helft opgebouwde voorsprong van 30 bleek door verdedigingsfouten bijna verloren t gaan. Vertragend spel hield de winst ech ter vast. De enige tweedeklasser in di gezelschap DVZ won met snel spel ruim (6—1) van SNA. Jan van Scheyndel redde voor zijn ploeg de e< overigens. We staan ingeschreven voor de Europa Cup. Hecht daar alsje blieft niet te veel waarde aan, want als ik je vertel hoe die in elkaar zit, blijf je Door de dames „Vroeger hebben ze afgesproken, ik geloof dat die Cup in het leven is geroe pen door een Belg, dat daaraan alleen heren mogen meedoen. Dan moet je we ten dat De Metselaars nu al twee jaar achtereen kampioen is geworden door de kracht van de dames. Als we de da mes niet hadden (vorig jaar Els Veen- tjes-Spruyt en Marijke Jansen) doen, maar waar moet je dan die twee andere heren vandaan halen? In ons tweede team hebben we niets zitten. Tussen het eerste team en alle andere teams ligt een enorme gaping. Dat mag eigenlijk niet voorkomen. Maar goed, je hebt er vrede mee. Vorig jaar we speelden toen tegen een Belgische club hebben we Kenneth de Koning zogenaamd als lid van De Metselaars ingezet. Wat moet je anders doen. In alle landen be staat zo'n kampioensploeg uit de sterk- Dan nog eens „Daarom hecht ik nooit zo veel waar de aan zo'n toernooi. Ik zal eens een mooi voorbeeldje geven. We spelen dit jaar tegen de kampioen van Zweden. Dat zijn dan de voorronden. Zweden, met de sterkste zes spelers van dat land, zegt: wacht, wij komen vast naar Brussel. Ze zijn gewoon zeker van een plaats in de volgende ronde, want alle verdere ron den worden in Brussel gespeeld. Linke De competities in alle landen eerst gelijk worden getrokken 1 Europa-Cup iddels heeft De Metselaars het d uit de foudraal gehaald en weer oetst voor het jaarlijkse gevecht 2 titel, dat het aanstaande week- begint; traditionele tweekamp met stadgenoot Leimonias. „Een van de twee -<~7 n --'-inU...,: ziet onverdienstelijk tennisser, heeft zich vc ten, die de Nederlandse tenniscompetitie zijr, ,De gehele constellatie van de tenniscompetit helling", zegt Just Barth. •ns met zal het wel weer worden", zegt Hans van Dalsum. We hebben twee nieuwe spelers. Marijke Jansen ging weg en we kregen Lidy Jansen-Venneboer in haar plaats. Ook haar man, Hartmund Biele feld, komt bij ons spelen". „Ach, het is maar voor vijf wedstrijden. Dat is onze hele com petitie. Waarover maakt Barth zich nu eigenlijk druk. Je gaat toch niet de hele constellatie ver anderen terwille van één of twee clubs, die het allang best vinden Drie Haagse hoofdklassers KNLTB VERWACHT 100.000 LID (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Drie Haagse teams in de hoofdklasse van de Nederlandse tenniscompetitie: landskampioen de Metselaars, Leimonias en nieuweling Thor/RW. Toptennis in Den Haag zün Hai i Dalsi afvi of het landskampioenschap, dat voor dien op 'n enigszins gelukkig lijkende wijze tot stand kwam, geprolongeerd kan worden, waar Hans van de Weg en Leimonias hopen op een doorbre- het i Thor/RW i De tennissport maakt momenteel een grote bloeiperiode door. In 1968 na men 1740 ploegen aan de competitie deel. Dit aantal is in 1969 gestegen tot 1875, de grootste toename die ooit heeft plaatsgevonden. De K.N.L.T.B. verwacht dit jaar dan ook zijn 100.000ste lid. De s Spri lenstelling van de drie Haagse ;vr. E. Veentjer- Bielefeld-Jansen ;s, P. Veentjer, eboer, F. H< H. Haks.'H. Bielefeld. Leimonias: mej. A. Bakker, mevr. Van Rossum-Noordhoek Hegt, E. Schnei der, R. Kasten, P. Soeters, F. Luyk. Thor/RW: mevr. M. Kieboom-Weur- man, mej. J. Groen, E. Knol, Ph. van der Kwast, W. Pufkus, W. Knol. Het programma voor de tweede paas dag, de eerste competitiedag, luidt: De MetselaarsDDV, Hilversum Dash, LeimoniasThor/RW. >8.2, 2.^ Perhaps. 3^P '°Valeurprüs (2000 Totallsatoromzet f 166.881,M •AM Hel Nederlands amateurelftal heeft revanche genomen voor de nederlaag van 10. die het op 14 juni 19G7 in Arnhem in het voorolym- pisch toernooi tegen Finland leed. Met 20 werden de Finnen gisteren op het terrein van Zwart Wït'28 in Rotterdam verslagen. De vier vertegenwoordigers van het zaterdagvoctbal (Westland. Van der Giesen, Kiel en Posthuniis) gaven het amateurelftal een nieuwe impuls en trainer Plooyer mag met deze aanwinsten enige hoop koesteren op een gunstig re sultaat in het toernooi om de Europese beker voor amateurlandcnteams Nederland is in één groep ingedeeld met Wales en Schotland (eerste wedstrijd op 30 april te Leiden), en tegen deze sterke ploe- Betrouwbaar was doelman Jan Westland (Huizen), die enige jaren geleden een dermate ernstige arm- blessure opliep, dat hij al voor de voetbalsport werd afgeschreven. Westland stond uiterst geconcentreerd onder de lat en wierp zich telkens met veel bravour in de baan van de door de Finse aanvallers, van wie de tegenvallende Tolsa volgend jaar voor het Belgi- Ahead Kampen altijd achter zijn voorhoede ope reert en in de competitie toch achttien keer scoorde, bracht de Finse achterhoede vaak in grote moeilijk- rust ook enige keren dicht bij een treffer. Tien mi nuten voor het einde viel hij geblesseerd uit na een grove charge van Jalonen. Met Kiel en Posthumus heeft de voorhoede zeker aan stootkracht gewonnen. Weinig lijn In de eerste helft bleek duidelijk, dat de spelers, die al een verwoede selectiewedtrijd op het KNVB- centrum tc Zeist achter zich hebben, aan elkaar moesten wennen. Er zat nog weinig lijn in de acties en de Finnen waren in die periode iets gevaarlijker. Bij hen liepen de aanvallen echter te veel over de rechtervleugel, waar De Vries gemakkelijk Noura- nen onder controle hield. De Finse ambassadeur Von Rumers, die zich onder de 1.500 toeschouwers be vond, kon toen nog enige hoop koesteren op een gunstig resultaat voor zijn landgenoten. Zweefduik Langzamerhand kwamen de Oranjehemden er in de tweede helft beter in. Na twintig minuten was hel bijna toch 10 voor Finland toen Van der Giesen zijn enige fout maakte en verkeerd terugkopte. Del- motte werkte echter met een zweefduik de inzet van Tolsa met het hoofd uit het doel. Na een half uur viel de eerste treffer. Een ver, hoog schot van Janne de Wit misleidde de Finse doelman Heinonen (10). Negen minuten later speelde Kiel zich voor treffelijk vrij en bracht beheerst de eindstand op 20. De opstelling van Nederland Delmotte (Middelburg), Van der Giessen (Zwart Westland (Huizen); Wit'28), Van Londen (De Graafschap), De Vries (ZW); Hoek (ZW) en De Wit (ZW); Hol (UVS), Kiel (Go Ahead Kampen), Posthumus (WOG), ver vangen door Tip (SC Enschede) en Te Veldhuis (SO

Leidse Courant | 1969 | | pagina 15