K en G zegt Gehoorzaal vaarwel Jaarlijks massale show in veemarkt-sporthal Groenoord Gedurfd experiment, dat moet kunnen slagen Leidse agenda L.J.A. opent Jeugdmuseum Dekenale raad Groot-Leiden over pastoraal in Meren wijk Sleutelgat Magistrale uitvoering van Beethovens ?Zevende Voor flinke jongens Kruispunt Lange Voort beveiligd MAANDAG 31 MAART 1969 DE LEIDSE COURANT De populaire Leidse wereldkampioen „Kunst en Genoegen" startte zater dagmiddag met de repetities in de nieuwe Sport-Veehal aan de Willem de Zwijgerlaan, die pas op i3 september van dit jaar officieel in gebruik wordt genomen. In de geweldige ruimte (grondoppervlak 120 x 80, groter dus dan een voetbalveld) is veel in staat van wording. De afwerking en aankleding moeten nog beginnen. Toch wilde K en G de akoestiek al vast een testen. Het bestuur heeft namelijk grote plannen. Over akoestiek van hal valt nog weinig te zeggen In feite zün die opgekomen In een dwangpositie. Jaar op jaar werden ou ders en donateurs, tot 1968 toe, in maart op een grote muzikale show vergast. Met de matinée trok die op zo'n zater dag wel een 1800 bezoekers. Eer het zover was, hadden de Jon gens maandenlang hard gestudeerd, ook en voornamelijk, op zaken, die met de eigenlijke bestemming van het korps niets of weinig te maken hadden, zoals leuke liedjes zingen, allerlei dansen van hier en overal spelen, en nog meer van dat aantrekkelijks K. en G.'s werk is echter voor het buiten-optreden bedoeld, voor taptoe's, opluistering van feesten en zo. Waneer dan die maart - zaterdag met middag- en avondshow achter de rug was, moesten de jongens aan de voorbereiding van hun openlucht-show's nog beginnen. Dat werd hard ploeteren en toch niet helemaal gereed komen. Iedereen voelde zich de eerste tyd (dus bv. op 30 april) onbevredigd. Pas tegen L het eind van september was de topvorm - weer bereikt. „Dit ging echt niet langer zo", zei voorzitter IJzerman. Zyn korps tachtig man sterk, was juist aan het marcheren, trommelen en blazen, midden ln de zaal. Over de toekomstige akoestiek is mo menteel geen zinnig woord te zeggen, de rioer krijgt een asfaltbedekklng en, als K. en G. hier tot een demonstratie komt, zullen er tribunes nodig zijn. Burgerlijke stand Geboren: Jelle Frans, z.v. G. P. J. Beijer en M. E. Boon; Frits Peter, z.v. L. H. De Smet en E. C. Oudendijk; Al- bert, z.v. A. Diseraad en J. I. Bakhui zen; Abraham Walter, z.v. J. H. Pen en W. Nieuwenburg; Pietertje, d.v. G. Schouls en G. P. Nieuwenhuis; Jeanet- te Maria Gesina, d.v. P. Verhoeven en E. E. de Winkel; Inge Johanna, d.v. J. G. de Ruiter en J. de Mooij; Dannis Adrianus Martinus, z.v. A. P. van Schie en G. P. J. Broekhof; Johannes Nico- laas Cornelis, z.v. N. J. van Gijlswijk en A. M. van den Berg. Gehuwd: R. T. Jessurun en G. M. Mulder; J. P. Harpe en C. Krijn. Overleden: J. F. Verniel, 41 jaar, man; E. Zwaan, 76 jaar, wed. van C. Vredenburg; J. de Tombe, 63 jaar, w.v. F. Soute. ZATERDAG 29 MAART Stadsgehoorzaal Rotterdams Philh. Orkest. Soliste Gré Brouwenstein, I 20.00 uur. MAANDAG 31 MAART Rest. Van der Hejjden Jaarverga- I dering NRKM, 20.00 uur. Jeugdhuis Breestraat Vergadering I „De Postzegelvrienden", 19.00 uur. DINSDAG 1 APRIL Bevolkingsonderzoek op tuberculose Deze week is het onderzoek in de aula I van de School du Rieustraat op: In de hal van het Gezondheidscen trum Bernhardtkade 46 wordt het on derzoek gehouden op: 16.30 uur Geen tijdverlies „Ik stel me voor, dat er dan wel tien duizend mensen kunnen zitten", de zei de voorzitter. Noii, die zullen het geluid veel beter maken. De aankleding,, van zo'n massa, verandert de klank uitwerking enorm. Het grote voor deel is, dat K. en G. het hele jaar door met het eigenlijk werk kan bezig zyn. Daar komen dan ook andere dingen bjj, maar die veroorzaken geen tijd verlies, zoals tot verleden jaar toe. „Het moet natuurlijk groeien", zei de voorzitter; in de Gehoorzaal zijn we ook met een paar honderd belangstellenden begonnen, en hoe is dat publiek niet ge groeid. Er kon daar niemand meer bij". De meeste verenigingen durven, om het financiële risico, deze hal niet aan. Maar één moet toch de eerste zyn. Het K. en G.-bestuur heeft daarom de knoop door gehakt en wil één keer per jaar hier een grootse show geven op de manier en in de geest van de jubileum uitvoering op het St.-Jorisplein. Dit op treden zal dan ook visueel zeer aantrek kelijk zijn. Want het wordt een combi natie van buiten- en binnenwerk. Een avond marsen verveelt immers op de Jaarlijks Het is de bedoeling om tenminste, als de eerste Vee- Sporthal - show in sep tember slaagt, er een jaarlijks terugke rend evenement van te maken. Ook in de studie voltrekken zich ver anderingen. Vroeger moesten de leer lingen wel anderhalf jaar oefenen, voor ze tot de juniores werden toegelaten. Nu zijn ze door een rationele, rechtstreekse methode al in tien maanden klaar. Dat animeert natuurlijk geweldig. „We stre ven ernaar, op 30 april met ons show programma gereed te zijn". Het werd door instructeur De Jong en voorzitter Iserman ontworpen en zal ongetwijfeld buitengewoon in de smaak vallen. Het is te hopen, voor K. en G. en voor Lelden, dat het voorgenomen groots op gezette Vee-Sporthal-experiment zal sla gen. Ik verwacht het, eerljjk gezegd, wél. JOH. VAN WOLFSWINKEL. Enige jaren geleden ontstond uit een initiatief van een toenmalige bestuurs lid van de L.J.A. het plan tot het in richten van een Jeugdmuseum. Het ging hier om een museum, geleid door jon geren, waarin voorwerpen worden ge ëxposeerd, die eigenlijk nog niet antiek zijn, maar die o.a. door de voortschrij dende techniek in onbruik zijn geraakt. U kent ze wel: de stoof, de olielamp, de kwispeldoor, enz. enz. Toen het plan ontstond was echter het grote probleem, waar een dergelijke verzameling moest worden ondergebracht. Eindelijk is nu, door de ingebruikne ming van het pand IJdo aan de Hoog landse Kerkgracht 4 door de Leidse Jeugd Actie, hiervoor een mogelijkheid ontstaan. Op 1 maart j.l. werd de bene denverdieping van dit pand voor het L.JéA.-cursuswerk en bijeenkomsten en vergaderingen reeds officieel geopend. Op zaterdag 12 april nu wordt om 10.00 uur de eerste verdieping van het gebouw voor het Jeugdmuseum geopend. Het zal voorlopig geopend zijn op zater dag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 0,50. Bij het museum zullen ook de z.g. Jeugdmuseumkaarten verkrijgbaar zijn. De organisatie van het museumis, on der auspiciën van het L.J.A.-bestuur, in handen gelegd van een aantal jongelui, die zich gedurende enige avonden per week met het restaureren, ordenen, op stellen enz. van de voorwerpen zullen bezig houden Bovendien zullen tijedens de openingsuren steeds 2 leden van deze museumstaf aanwezig zijn. Om het mnseum een wat beter aan zien te geven wordt op alle bezitters van „oude spulletjes" een beroep gedaan. Iedereen, die meent een aardig museum- heidstuk te bezitten, wordt by deze aan gemoedigd zjjn eigendom tijdelijk in ge- GROFVUIL- OPHAALDIENST DINSDAG 1 APRIL Buurt 10: Ter Haarkade, Boshuizer- laan, Boshuizerkade, 5 Meilaan, 5 Mei plein, Bevrijdingsplein, Gerrit v. d. Veenstraat, Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat, Joh. Poststraat, Walra ven van Halstraat, Wiardi Beekman- straat, v. d. Helmlaan, Arent Brun- straat, Lieven de Keystraat, Zocher- straat, Van Banchemhof, De Bazelstr., Jac. Romanstraat, Jan Keldermanstr., Vingboonshof, Jacob v. Campenlaan. Voorschotenseweg, Stalparthof, Van 's-Gravensandestraat,' Berlagestraat. Buurt 12: Veilingkade, Lammen- schansweg (van Veilingkade tot Lam- menschansplein), Lammenschansplein, Zoeterwoudseweg, Meloenstraat, Ap pelstraat, Tomatenstraat, Druivenstr., Kersenstraat, Carbuterweg, Planteyn- straat, Kanaalweg (van Lammebrug tot spoorlijn), Vrouwenweg, (Woonschepen). De Commissie door de D.B.R., samen gesteld op 25 oktober 1968, met als op dracht o.a. de ontwikkeling van de pas toraal in de te bouwen Merenwjjk te be hartigen, zal voorlopig zitting nemen in he interkerkelijk beraad ter behartiging van de pastoraal ln de Merenwijk. De dekenale commissie bestaat uit de he ren Neervoort, Verlaan, en Sweerts. Het dagelijks bestuur van de D.B.R. is nemens een gesprek te voeren met de priesters van de Herensingel tezamen met het kerkbestuur van dezelfde paro chie over de Merenwijk. Totdat dit ge sprek met de Herensingelparochie heeft plaats geliad en daarna overleg is ge pleegd met het bisdom, heeft bovenge noemde commissie nog geen handelings bevoegdheid. De vergadering heeft gesproken over de werkzaamheden aangaande de pas toraal met betrekking tot de binnenstad o.a. de Merenwijk. De vergadering achtte het nodig en wenselijk om alle parochies zoveel mo gelijk op de hoogte te stellen van het geen in de raad aan voorwerk wordt gedaan. De vergadering besloot derhal- aan de nieuwe Deken voor te stellen de parochiepriesters, kerkbesturen parochieraden de volgende stukken te sturen: het Kaski-rapport, het rap port van de bouw-inspektie van 't bis dom, uittreksel van de blauwdruk 1975 de Ned. Herv. Kerk en het accoun tantsrapport over de parochies in Til burg. Nabeschouwing dekenale verkiezing dr. Noort. Tijdens het laatste onder houd dat de keuze-commissie mocht heb ben met mgr. v. d. Ende, had deze de commissieleden geprezen voor de grote ijver en nauwkeurigheid waarmee zij hun opdracht hadden vervuld. Tevens deelde hij mee dat de richtlijnen, die bij de verkiezing waren gevolgd, zeer wel bruikbaar zouden kunnen zijn bij de pro cedure van de verkiezing van de bis schop. Nochtans was de commissie zelf mening dat er enige praktische pun- bij een volgende verkiezing verbete ring behoefden. Samenstelling bestuursraad Een volgend punt, dat in deze verga dering werd behandeld, was een gedach tewisseling over hoe een nieuwe samen te stellen dekenale bestuursraad tot stand zou moeten komen. In de loop dit jaar eindigt de zittingsperiode de huidige raad (rond de maand september). Als voorstel dat aan de nieu we Deken zal worden voorgelegd, heetf de vergadering als volgt besloten: In de nieuwe raad zullen zitting heb ben: een leek uit iedere parochie (geko zen door parochieraad en kerkbestuur), zes priesters (lettend op verscheiden heid en anciënniteit), gekozen door het priesterberaad. Deze 17 personen vullen zich aan met Om de ruimte zo spoedig mogelijk van nut te doen zijn zal reeds op zater dag 5 april a.s. o ml5.00 uur in de zaal van het Jeugdmuseum een expositie van de groep „Colourform" worden ge opend. Deze expositie is vanaf dat tijd stip te bezichtigen op maandag- er woensdagavond van 20.00-22.00 uur er zaerdagmiddag van 14.00-17.00 uur. De groep „Colourform" bestaat uit 10 mar en exposeert alles, wat men onder beel dende kunst verstaat. Raadslid Amptmeijer vraagt opheldering over houtopstanden Het raadslid H. Amptmeyer (PS.P.) heeft zich tot het college van B. e: gericht. Hij vraagt schriftelijk of het juist is, dat B.- en W. op vragen van heer Lamers m.b.t. het vellen van men op het landgoed Nieuweroord, een jaar geleden, onder andere hebben geantwoord: „De aanwijzing van de voor bescher ming in aanmerking komende houtop standen in de geemente, als bedoeld ir artikel 2 van de kapverordening, heeft nog niet plaats gehad. De reden daarvan is dat het beraad over de lijst van aan te wijzen houtopstanden nog niet is af gesloten. Voor de opstelling van die lijst is een nauwkeurige inventarisatie met bijbehorende gegevens nodig. Binnenkort zal de lijst kunnen worden vastgesteld'. De heer Amptmeyer vraagt verder: Is deze lijst thans vastgesteld?; zo ja, zijn er houtopstanden als beschermd aan ge wezen en welke?; zo nee, was is dan de oorzaak van deze vertraging? Vind het collega „binnenkort" en „meer dan een jaar" erg verschillen? Wanneer denkt het college dan de lijsten klaar te heb ben? Is het college bereid monumen tale straatbomen, als bijv. de kastanje bomen langs de Witte Singel, een soort- gelijke. formele bescheming te geven? J aarvergadering NKOV-afd. Leiden De afdeling Leiden van het Nederlands Kath. Ondernemers Verbond (NRKM) houdt hedenavond in Restaurant Van der Heijden haar jaarvergadering. Aan de orde zijn o.m. vaststelling van de jaarstukken en goedkeuring van de be- g.Ving voor 1969, welke sluit op een totaal van 2.900,en verkiezing van een aantal bestuursleden. Voorzitter J. C. J. Lambermont, als ook de leden W. v. d. Holst en A. van der Zon zijn aan de beurt van aftreden, doch hebben zich bereid verklaard we derom gedurende een termijn het be- stuurswerk te verrichten. Na de jaarvergadering wordt op veler verzoek een klaverj astoernooi gehouden onder leiding van de heer J. Silvester. Kinderspelen op Koninginnedag Voor de kinderspelen op woensdag 30 april, 's morgens op het terrein aan de Zoeterwoudsesingel, is er nog een laat ste gelegenheid in te schrijven op dins dag, 1 april van 16.30 tot 17.30 uur ir, de „Burcht" (Jacob&zaal). De inschrij ving staat open voor de lagere-school- jeugd, voor zover de kinderen niet deel nemen aan de aubade en het daarop volgende feest in de bioscopen. Minimumleeftijd: 8 jaar. In de nacht van zondag op maan is een 25-jarige Leidenaar aangehouden die als onder invloed van drank met zijn auto tegen een personenwagen op de Herengracht botste. een aantal leden, waaronder 2 of 3 uit de oude Raad. Hierbij komt één verte genwoordigster van de religieuzen en het lid van de Diocesane Pastorale Raad. Uit dit hele gezelschap zullen 6 mensen worden gekozen, die het dagelijks be- Tot slot werd nog gesproken over welke naam het instituut zal gaan voe ren. Het zal iedereen duidelijk zijn dat het niet louter om de „naam" ging,-maar welke inhoud door deze naam gedekt wordt. De meerderheid van 8 tegen 2 meende dat het het beste zou zijn te kiezen voor deze naam: Dekenale Raad van Groot- Lelden. Na vaststelling van de volgende ver gadering op 25 april ten huize van de Deken, bedankte de heer Verbeek allen voor hun medewerking en de gastvrouw mej. Klompé voor de uitstekende ver zorging. De Sleutels" De stand in de huishoudelijke viertal lencompetitie van de bridgeclub „De Sleutels" is na 8 zittingen: Groep A: team Kuyt 39 punten (630- 333); team Rlp 27 punten (541-498); team echtp. De Vrind 23 punten (526- 513); team Dek 21 punten (479-533); team Zwetsloot 17 punten (480-546); team Tan 11 punten (502-749). Groep B: team Dms. Sier 35 punten (522-279); team Biesot 31 punten (466- 180); team v. Helvert 25 punten (468- 494); team De Vries 24 punten (448- 433); team Mv. Vrijenhoek 21 punten (400-426); team Lepelaar 19 punten (417-425); team Middelham 19 punten (385-405); team Vreeburg 14 punten (306-437); team dms. Derogee 14 pun ten (302-384); team Bernhard 14 pun- j ten (266-426); team echtp. Jansen 12 punten (307-389). Groep C: team Lelieveld 31 punten SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUS Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de gemeentesecretarie en de bu reaus der gemeentelijke diensten en bedrijven op vrijdag 4 april a.s. de gehele dag voor het publiek gesloten zullen zijn. Het Stedelijk Museum „De Laken hal" zal op die dag geopend zijn van 13.00 tot 17.00 uur. (Adverentie) Passie-spel op Goede Vrijdag Binnen de orde van dienst van Goe- (652-M5>r'te^m 'be"KÖntai "si Vrijdag van de studentenparochie (672-444); team V. d. Berg 29 punten S 1 (568-470); team v. Kempen 25 punten gezinde K-erK aan ae rietersKerKstraat (528-564); team v. Riel 24 punten (514-1 475); team dms. Blanken 5 punten (340- 777). Rott. Philharm. Orkest voor K O Gave techniek van Gré Brouwenstein O. GAF zaterdag concert. Hier y sopraan Gré K en Belcanto- de beroemde Swol-Brouwensteyn, bekend vooral als operazangeres, uit genodigd. Wij hebben haar onfeilbare techniek kunnen bewonderen. Haar stem is mooi in iedere ligging. Haar uitspraak is tot het pianissimo toe verstaanbaar, voortreffelijk is haar voordrachten... toch, zowel in Tannh&user van Wagner als in Otello van Verdi misten wij de dramatische kracht die zij ten toon spreidt als zij op het toneel haar rollen speelt. De koelte van de techniek en de gaafheid van haar stem hadden de over hand. De grote droefheid in de Aria uit Otello en die uit de de\le akte uit Tann- hauser was niet van binnenuit aanwezig. Alleen de toonhoogte gaf de nodige nuan cering. Niettemin is deze zangeres een begenadigde kunstenares en wij zijn blij haar in Leiden weer eens te hebben mogen horen. Het Rotterdams Philharmonisch Or kest onder Edo de Waard stond haar kundig ter zijde. Het orkest opende de avond met Wagners „Siegfried Idylle". Een goed begin en fijnzinnig gespeeld. DE GROTE VERRASSING kwam na na de pauze. Edo de Waard had de 7e Symfonie van Beethoven op het pro gramma geplaatst. Zelden hebben wij dit werk zo magistraal horen uitvoeren als onder deze nog jeugdige dirigent en zieden hebben wjj dit Rotterdams orkest zo geestdriftig en bezield achter zijn dirigent gezien als bij deze symfonie. Na de vredige inzet en de blijde dans daarachter, de meest intieme treurmars, K.V.P.-vergadering De afdeling Oegstgeest van de KVP houdt op dinsdag 1 april a.s. haar jaar vergadering in het Gemeentecentrum aan de Lijtweg. Aanvang 20.30 uur. De agenda vermeldt o.a. een voorstel tot samenwerking met de CHU en ARP bij de komende gemeenteraadsverkiezin gen en tevens wil men overgaan tot vorming van een commissie tot samen stelling van een kandidatenlijst voor de komende verkiezingen. Gezien de belangrijkheid van de ge noemde punten, wordt men dringend verzocht zoveel mogelijk aanwezig te zijn op deze vergadering. WIE WIL ONZE KRANT BEZORGEN IN LEIDEN? een aardig zakcentje Aanmelden: DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN die wij ons kunnen indenken volgt het Presto dat als een zeer bijzonder Schrzo door Beethoven ons is nagelaten. Ten slotte volgde de finale, vol uitgelaten dansen, zo opgezweept dat het de toe hoorders tot een uitgelaten begeestering brengt. Een soort „Polterabend" met wilde Oostenrijkse boerendansen. Zel den bereikte Beethoven zulk een on onderbroken climax. Nergens vinden wy zulk een sterk slot als by deze symfonie. Edo de Waard heeft er een gigantisch, bijna een dyonisisch feest van gemaakt. Hij blijkt de dirigentenplaats volkomen waardig. Hij en zijn orkest moesten een daverende ovatie in ontvangst nemen. THEO TEN HOOVEN. Mej. A. Hiemstra 40 jaar bij Leidse Schoolvereniging Voor mej. Hiemstra, die haar veertig jarig onderwijsjubileum achter de rug heeft, is het morgen een gedenkwaar dige en vreugdevolle dag. Gedenkwaar dig, omdat het dan veertig jaar geleden is, dat zij als onderwijzeres haar intrede deed bij de Eerste Leidse Schoolvereni ging, vreugdevol, omdat het haar gege ven was in blijde opgewektheid haar krachten te mogen geven aan de vor ming van de aan haar zorgen toever trouwde leerlingen. En dat zijn er in de loop der jaren zeer velen geweest. Een generatie heeft zij zien opgroeien. Kinderen van toen, z(jn de moeders van nu. Uitgerust met vele pedagogische kwaliteiten en met een volledig begrip voor de taak, waarvoor zij staat, heeft zij zich steeds volledig en met enthiou- siasme aan de school en het kind gege- Ter gelegenheid van dit jubileum vindt foyer van de Stadsgehoorzaal een fees telijke bijeenkomst plaats, van 4.30 tot 5.30 uur gevolgd door een receptie in de koffiekamer van deze zaal. Ook oud leerlingen zijn op bijeenkomst en reecp- tie hartelijk welkom. creatief spel worden opgevoerd. Het stuk is geschreven door Theo Vas- seur en is getiteld „Wie zoekt U?" en zal worden uigevoerd door leerlingen van de Leidse Mater Amabilisschool. De avond is voor iedereen toegankelijk. LEIDERDORP Eerste gegadigde had meer geboden Prijs te laag voor burgemeestershuis? De heer H. F. Stoltenhoff, directeur van het C.I.E.B.A. in Leiderdorp heeft de gemeenteraad van Leiderdorp er in een brief op gewezen, dat de ambts woning van de burgemeester, die on langs werd verkocht 10.000.- meer had kunnen opbrengen en dat de ge meente 2.100.- aan makelaarscourtage kunnen hebben. Jeugdige Alphenaar had veel op zijn kerfstok Een 18-jarige inwoner van Alphen aan den Rijn is aangehouden en wordt naar het parket van de Officier van Juistitie overgebracht wegens inbraken van de Mulo-school aan het Thorbeckepleln, by de firma Pensioen en het automobielbe drijf Kortekaas. Zijn buit bedroeg f 670.-, een dicteer- apparaat, een transistorradio en een elektrisch scheerapparaat. De goederen konden worden achterhaald. De jongeman was hierna gaan zwer ven en stal op zijn tocht een auto in Heerenveen, een auto in Venlö en brak nog in in een café te Luyksgestel. Hier vond hij slechts 75,waarmede hij naar België toog. Toen hij ook daar trachtte een caféhouder van zijn wissel geld af te helpen, werd hij gegrepen en overgegeven aan de Nederlandse politie. Op de kruising van de Lange Voort en de Abspoelweg is dezer dagen een verkeerslichteninstalatie aangebracht. De apparatuur is nog niet in werking. Dait zal binnen niet al te lange tijd het geval zijn. Beveiliging van 't 'kruis punt is bepaald geen overbodige luxe. Oegstgeest heeft zich rond de Lange Voort de laatste tijd flink ontwikkeld. Daarbij komt nog, dat 't winkelcentrum de nodige zuigkracht blijkt uit te oefe nen op mensen van elders. De drukte op de Abspoelweg zal in de zomer maanden nog groter worden als het zwembad geopend wordt. Dit zwembad bereikt men via de weg links op de foto. De voormalige ambtswoning werd onlangs via een makelaar verkocht aan een gegadigde voor 140.000.-. Dit tot grote verrassing van de heer Stolten hoff, die schrijft, zich als eerste ge gadigde te hebben aangemeld. In een gesprek, dat notarieel werd vastge legd, had hij zich bereid verklaard de ambtswoning te kopen voor minimaal 135-000.- en maximaal 150.000.-. Hoewel de heer Stoltenhoff dit schrif telijk verklaard heeft, is, terwijl hij met vakantie was, de woning aan een ander verkocht via een makelaar. Het bevreemdt de heer Stoltenhoff, dat zijn naam niet aan de verkopende ma kelaar is doorgegeven, terwijl een an der de woning voor een lagere prijs kon kopen dan waartoe hij zich schrif telijk bereid verklaard had. De ambtswoning werd zoals bekend verkocht, omdat voor de burgemees ter, die het pand te groot en te bewer kelijk vond, een nieuwe bungalow ge bouwd wordt in het Essenpark. Ds. Minnema geprezen om oecumenisch werk In de Gereformeerde Kerk aan de Hoofdstraat te Leiderdorp werd gis teravond een afscheidsdienst gehou den i.vm. het a.s. vertrek van ds. F. Minnema, die als ziekenhuispredikant gaat werken in Rotterdam. Onder de vele aanwezigen waren behalve het voltalligge college van b. en w. en hun dames ook pastoor Kragtwijk van de Meerburg-parochie. Als afscheidscadeau kreeg de predi kant die door velen geprezen en be dankt werd voor zijn oecumenisch werk een radio-pik-up-installatie aan geboden. Bijna acht jaar heeft dominee Minnema in Leiderdorp gewerkt. Hogere vergoeding voor raadsleden Leiderdorp Het presentiegeld dat de Leiderdorpse raadsleden ontvangen voor het bijwonen van een vergadering van de gemeente raad, zal worden verhoogd van 15 tot 25. Voortaan zal daarbij niet meer worden gesproken van presentiegeld, maar van een vergoeding, omdat, zo stellen b. en w. van Leiderdorp, de financiële tege moetkoming voor het aanwezig zfln in een vergadering verleden tijd is. Het 1b nu dus slechts een vergoeding voor ge maakte of denkbeeldige onkosten, ten gevolge van het bijwonen van die ver gadering. De vergoeding voor het bijwonen van de commissievergaderingen zal verhoogd worden van 10 tot 20. Deze bedragen zijn vastgesteld door gedeputeerde staten. ZOETERWOUDE-H.R. Koster H. v. d. Hoeven vierde 45-j. jubileum Het was gisteren voor de kerkgan gers van de Meerburg-parochie om 10.30 uur anders dan' gewoonlijk. Het was pre cies 45 jaar geleden dat „Henk", toen nog een knaap die nauwelijks de lage re school had verlaten, door wijlen pas toor Meijer als koster werd aangesteld. Al die jaren heeft koster v.d. Hoeven zijn taak nauwgezet en met stiptheid vervuld. Veel pastoors heeft hij zien komen en gaan en het aantal kapelaans zal voor hem niet te tellen zyn. Omdat de Meerburg-parochie in vroeger jaren een parochie was waar jong-gewyde priesters hun eerste priesteriyke arbeid gingen verrichten was de koster voor hen een ware toeverlaat en stond hy hen met raad en daad teryde. Pastoor Kragtwyk uitte in zyn toe spraak zyn dank voor het vele werk dat „koster Henk" in de loop van die 45 jaar voor de parochie heeft gedaan en onderstreepte de goede verstandhouding die er tussen hem en de parochianen be staat. De koster zelf, wars van alle uiteriyk vertoon, wilde geen verdere vie ring dan alleen in huiselyke kring, „maar over vijf jaar zal je er aan moe ten geloven", aldus pastoor Kragtwyk in zijn toespraak. In verband met de vie ring van palmzondag droeg deze plech tigheid een sober karakter, waarby de hoogmis in concelebratie met de zoon van de jubilaris, pater Jacques v.d. Hoe ven, werd opgedragen door pastoor Kragtwyk. Het dames- en herenkoor, met orgelbegeleiding van de heer H. Riebeek, voerde onder leiding van direc teur W. Gordyn, op voortreffeiyike wijze de gezangen uit.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3