'eijenoord had aan leer dan voldoende onvoldoende prestatie tegen Go Ahead (4-0) Leidse Football Club tegen Overmaas geen had geluk KANSEN VAN OVERWINNING UVS STIJGEN NA OP PAPENDRECHT 'aarschuwing voor \heel voetbalelftal Degradatie DEVENTER- FORMATIE VERNEDERD nog geen feit WK Voetbal 1970 alleen overdag Volleybalteam zege op Bulgaarse ploeg Koos Fasel: zwakke stee Wam SPORTBIJLAGE DE LEIDSE COURANT (Van onze sportredactie) (OTTERDAM Het was voor dr. Fadrhonc, de trainer van Go Ahead, een moeilijke keus geweest tussen de j het lichaamsdeel waarop men pleegt te zitten pijnlijk geblesseerde doelman Van Zoghei en diens vervanger fendel. De doctor koos voor wat het topduel tegen Feijenoord had moeten worden toch Nico van Zoghel. Nog ten tien minuten was er gespeeld, toen Feijenoord al met 20 voor stond. Bij een volgende aanval stuitte Van ghel wel Kindvall, maar hij strompelde ook meteen met een trekkend linkerbeen naar de zijlijn. Toen kwam i Mendel erin, een doelman die Go Ahead om onnaspeurlijke redenen destijds van AGOVV heeft overge- fnen. Tot zijn geluk kreeg hij bitter weinig te doen, want na dat overrompelende begin geloofde Feijenoord l wel. Met de borst vooruit werd een superieure houding aangenomen. In woorden omgezet toonde Feijenoord „Waarom zullen we ons nog druk maken; de punten zijn binnen, want Go Ahead kan toch niets". Van dat jjperioriteitsgevoel hadden „de bedwingers van FC Twente" én van Feijenoord én van Ajax, maar dan wel I eigen terrein gebruik kunnen en moeten maken, als ze maar niet zo hardnekkig hadden volgehouden aan i et devies: verdedigen in een uitwedstrijd. Daaraan wenste Go Ahead onder alle omstandigheden trouw te blijven, I idat bij elke Rotterdamse aanval negen man voor het doel werden samengetrokken en meestal alleen Hoekema een vooruitgeschoven post stond, soms ook nog Veenstra. Daarmee maakte Go Ahead ook de blunder niet te If^ofiteren van de zeer zwakke linkerzijde in de defensie van Feijenoord, waar Van der Heide op onvoldoende ijze de plaats van Veldhoen innam. Trouwens, geheel Feijenoord leverde een onvoldoende prestatie, maar ad daaraan meer dan genoeg om het intens zwak spelende Go Ahead met 40 te verslaan in een getrouwe ||u>ie van de enige dagen tevoren gespeelde interland NederlandLuxemburg: twee blunders van de tegenpartij ;|fj»het begin en twee doelpunten tegen het einde, toen het publiek kribbig begon te worden en de vedetten an (nog) Ben Peeters hun overmacht nog eens even wilden demonstreren terwille van de 47.000 toeschouwers. Maas uitblinker in rolhockeyteam ANTWERPEN De rolhockey-in- terland tussen Nederland en België, za terdagavond in Antwerpen gespeeld, heeft voor de Nederlandse ploeg een eer vol gelijkspel van 55 opgeleverd. Eer vol omdat de ploeg niet kon beschikken over de spelers van Residentie. De gro te verrassing van deze interland was de Hagenaar Joop Maas. Hij maakte drie van de vijf doelpunten. De andere doel punten kwamen van Habraken en v. d. Werff. rest had een fijne neus gehad en wijselijk thuis gebleven. Feijenoord >m de accommodatie te vergroten, f, ttra-tribunes laten aanrukken. Die bezet, hele vakken niet. Slag en motregen hadden van de veel- lemde grasmat een roetsjbaan ge- ikt. Daarop kon Warnas zich niet of wenden toen Moulijn hem ffbij ging. Maar Moulijn draagt een dat is net iets om iemand aan jt te grijpen. Dat deed Warnas. Mou- draaide orp zijn as maar ook om die de straf voor zijn onsportief •eden meteen kreeg toebedeeld. Mou- ;af een glaszuivere pass aan Kind die Van Zoghel geen enkele kans Scheidsrechter Vervoort had op at moment zijn glansrol al gespeeld fant hij had gewacht met fluiten tot het resultaat van de escapade van War nas met Moulijn bekend was. De voor- deelregel was volgens het boekje toege past. Vier minuten later kogelde Wim Jansen van enorme afstand op het doel en eer Van Zoghel op de grond was, lag de bal al achter in het net. Dat was 20 in negen minuten. Om de zaak definitief af te maken, was Kindvall bezig aan de derde treffer maar Van Zoghel wierp zich op zijn voeten. De al geblesseerde doelman werd nog eens pijnlijk geraakt en verliet het veld. Mendel kwam hem vervangen. I Geen kijk op Toen al had Feijenoord het volledig bekeken. Go Ahead trok af en toe ten aanval maar dat ging zo langzaam, zo zonder enige fantasie en overtuiging dat van onze sportredactie MAAR. Scheidsrechter Klaas van Dongen uit Den Helder heeft gisteren een nationale voetbalprimeur gezorgd. Met sierlijke letters schreef hij na de •■trfjd Alkmaarse Boys 2—V.V.B 2 op de achterzijde van het wedstrijdformulier irschuwing voor het hele elftal van V.V.B." Uitdrukkelijk bevestigde hij dat dit inderdaad moet worden gezien als een officiële waarschuwing wegens noeien met de leiding. Niets meer en niets minder. aanleiding was een strafschop, die Van Dongen aan Alkmaarse Boys, toen een cmaarse aanvaller in het strafschopgebied ten val werd gebracht. V.V.B. ►testeerde heftig tegen deze beslissing, waarna de scheidsrechter voor de iede maal, zoals hij later zou toelichten waarschuwde dat hij maatregelen nemen. dreiging met staking van de wedstrijd viel bij V.V.B. in ztilke goede aarde, dat heer Van Dongen hiertoe maar meteen besloot. Maar na een onderhoud van tele minuten tussen aanvoerders en scheidsrechter werd de strijd echter toch hervat met het nemen van de strafschop, die de Alkmaarders op de eindstand 3—1 bracht. Wel had V.V.B. voor een andere grensrechter gezorgd, omdat de eidsrechter de oorspronkelijke grensrechter niet langer als assistent accepteerde. :tie van een K.N.V.B.-official„Wat haalt die man zich nou op zijn hals. Dit ik nog nooit meegemaakt Hij moet nu twaalf strafrapporten schrijven". De 9r Van Dongen: „Ik zet alles op één formulier. De twaalf namen zijn toch bekend de K.N.V.B.?" Feijenoord zioh zelfs geen buil viel aan Van der Heide, die geen moment de indruk wekte de vervanger van Veld hoen te kunnen worden. Toch had Go Ahead met enig geluk'tot een tegenpunt kunnen komen en was de wedstrijd wel licht het aanzien meer waard geworden. Schneider schoot zo effectvol dat Pieters Graafland de bal al over zijn doel zag belanden. Maar met een draai zwenkte het leer voorlangs. Als dat even verder was geweest, zou P.G. er geen kijk op hebben gehad. Dat had hij ook niet op het sohot van Knoef, verreweg de beste man bij Go Ahead, dat juist naast zoefde. Dat was alles voor de rust want Mendel had geen hand behoeven uit te steken. Tijd doden Toen Veenstra pal na de rust een hard schot loste dat wederom precies naast de paal vloog ook daarop zou P.G. geen vat hebben gehad vond Feijen oord het genoeg en begon het Go Ahead eenvondig te vernederen. Gaandeweg I echter werd oppermachtig Feijenoord het j prototype van lusteloosheid. Met het elkaar toeschuiven van de bal trachtte Feijenoord de tijd te doden. En Go Ahead kon niet de energie opbrengen om van dat „afwezige voetbal" gebruik te maken. Nog steeds trok de ploeg zich en masse terug als Feijenoord ook maar dreigde aan te vallen. Vijf tegen drie De weinige keren dat Go Ahead op rukte Veenstra kopte tweemaal in en dwong daarmee P.G. een keer tot een save waren te tellen. Welk een verschil in speltype moeten de mannen uit Deventer demonstreren als zij op eigen bodem spelen. Het is onbegrijpe lijk dat een ploeg zich om de week zo wil omschakelen en daarmee een enorme portie goodwill verspeelt in uitwedstrij den. Toen Moulijn weer eens, na lange tijd, Kindvall in stelling bracht, was het meteen 30. De Zweed miste nog op identieke wijze als voor de rust het moment waarop Van Zoghel er de brui aan gaf toen Mendel op zijn voeten sprong. Zulke kansen mogen eenvoudig niet verloren gaan. Het gebeurde toch. Nog eenmaal haalde Feijenoord uit. Een aanval van Go Ahead was afgeslagen en ineens stonden vijf Rotterdammers tegen over drie verdedigers van Go Ahead. Op maat werd de bal naar Kindvall gefrö beld en dat betekende 4u. Dat doelpunt hebben vele, door nat geregende kijkers niet meer willen aanschouwen. Ze hadden groot gelijk, want Feijenoord mocht dan oppermachtig zijn, het miste toch de ijver om 'n monster zege te behalen. Van der Hart tekende toch (Van onze sportredactie) DEN HAAG Ook een voetbaltrainer moet zich verkopen. Vrijdagmiddag nog verklaarde Cor van der Hart. trainer van Holland Sport, dat hij niet tot over eenstemming was gekomen wat de fi nanciële voorwaarden ten aanzien van het verlengen van zijn Contract betrof. Gistermiddag na de wedstrijd Holland Sport—FSC zijn bestuur en trainer om de tafel gaan zitten en kwam het akkoord toch tot stand. Cor van der Hart te kende bij voor twee jaar en zal dus tot en met het seizoen 1971—1972 aan Hol land Sport verbonden blijven. Weer een zorg minder in de Haagse semi-profvoet- bal wereld. Het heeft LFC giste ren in de thuiswedstrijd tegen het Rotterdamse Overmaas beslist niet mee gezeten wat geluk betreft, want een paar maal werd de deklat van de tegenpartij geraakt. Met wat meer geluk had er meer ingezeten. Maar gelukkig echter voor de geelzwarten is de wed strijd geëindigd in een 11 gelijkspel en door dat de boven hen staan de ploegen verloren, is het puntenverschil tot 3 gereduceerd, zodat er nu toch wel weer een kleine kans is om toch nog het degradatiespook van zich af te schudden. Maar laten de kanaries echter nog niet te vroeg juichen! LFC heeft zich gister middag met volledige inzet in de strijd geworpen en het resultaat heeft ze kunnen incasseren: een puntenver deling en dat is voor haar heel wat! LFC kwam met een ver vanger voor doelman Visser onder de lat: Rafael Puliga en voor Henk Sira was A. Koppe opgesteld. Doelman Rafael Puliga heeft zijn de buut in het LFC-elftal goed doorstaan. Menigmaal werd hij zwaar op de proef ge steld, doch slechts éénmaal wisten de Maasstadbewoners het leer In de touwen te krijgen. Alle hulde dus voor de invaller-doelman. Maar ook voor de inzet waarmee de LFC'ers deze middag in het strijdperk traden. Het spel werd dit keer niet te kort gehouden. Nadat in de eerste helft pas zeven minuten waren verstreken leidde de thuis club al met 10. Uit een voorzet van Gubler schoot Aat Heymans onhoudbaar langs doelman Van Horik. Overmaas nam de aanval over en er kwam een periode dat LFC goed op haar hoe de moest zijn. Vooral doel man Rafael Puliga wist zijn mannetje goed te weerstaan. Zo ook de achterhoede van de geel-zwarten en daardoor liep de stomloop van de gas ten op niets uit. Met wat meer geluk aan de zijde van de geel-zwarten had de wed strijd daarna een beslissend verloop kunnen krijgen, maai* noch de schoten van Dreef noch van Van Laar hoven brachten verandering in de stand en de rust kwam dan met een magere 10 voorsprong voor LFC. Evenals LFC in de eerste helft reeds na zeven minu ten spelen kans zag te sco ren, zo ook was dit het geval bij de Rotterdammers, want toen scoorde linkshalf De Greef namelijk de gelijkma ker op fraaie wijze (11). Even later schoot Van Laar hoven keihard op doel, maar via de deklat kwam de bal in het veld terug. Uit een vrije trap schoot Aat Hey mans eveneens tegen de lat Nee, LFC had het geluk gistermiddag beslist niet op haar hand en wat de geel zwarten ook in de resteren de minuten ondernamen o.a. een verandering in de opstelling het beslissende doelpunt bleef uit. Maar 's avonds in Nederland MEXICO CITY Bij de eindronde van het toernooi om 't wereldkampioen schap voetbal, die volgend jaar eind mei en juni in Mexico City wordt gehouden, zulen 's avonds geen wedstrijden worden gespeeld. Alle ontmoetingen, die op door-dt- weekse-dagen plaatsvinden, beginnen om 16.00 uur plaatselijke tijd (23.00 u. Neder landse tijd) e alle wedstrijden op de vier zondagen, die in de periode van het toernooi vallen, vangen om 12.00 uur (21.00 uur Nederlandse tijdaan. VIER ZATERDAGSPELERS IN AMATEURELFTAL DEN HAAG Vier zaterdagvoetbal lers zullen uitkomen In het Nederlands amateurelftal, dat woensdag op het ter rein van Zwart Wit '28 in Rotterdam to gen Finland speelt. Het elftal bestaat uit: doel Jan West- land (Huizen); achter Arie Delmotte (Middelburg), Arie van der Giessen (Zwart Wit '28), Theo van Londen (De Graafschap) en Cees de Vries (ZW); midden Gert Jan Hoek (ZW) en Jan Le- get (UVS); voor Leo Hol (UVS), Henk Kiel (Go Ahead K), Harm Posthumus (WOG) en Aad te Veldhuis (SC En schede). Snelle spurt Marinus Paul (Van onze sportredactie) LEIDSCHENDAM Tijdens de gis terochtend gehouden clubwedstrijd tus sen wielrenners van Sparta en Apollo Mede doordat Unitas (Rotterdam) toonde Marinus Paul nog en EBOH resp. van Nep- steeds over een sterke eindspurt te be- fimiiq pn PW vprlnrpn 'schikken. Paul won de race over 66 ki- tunus en UW verloren lometer v6ór B HendrikSi 3. A. de bedraagt net verschil op "Waard, 4, F. Verhoef. B-klassers: 1. B. de ranglijst nu nog van der Putten (Sparta), 2. j. van Rijs- slechts een paar punten, wijk. 3. H. Verburch, 4. j. Habets. As- LFC is dus non nipt vpr- Piranten A: 1- J- Hiemstra (Apollo), 2 LI-O IS ous nog niet ver- w Zeelenbergi 3. c Vrolijk. Aspiranten loren, al zal er in de res- b; i j. Huizinga (Apollo), 2. j. Teunis- terende wedstrijden wel sen. Aspiranten C: 1. R. van Herwaar- keihard voor het behoud den (Sparta), in de 1ste klasse knokt moeten worden. Titel voor Betty Strove in damesdubbelspel NICE ANP Betty Stöve heeft in het internationale tennistoernooi in Nice één titel veroverd. Met de Anstralische Gail Chaufreau-Sheriff versloeg zij in de fi nale damesdubbelspel het Britse duo Winnie Shaw-Robin LLoyd met 75, 6—4. Marijke Schaar heeft de finale van het damesenkelspel van het internationale tennistoernooi te Nice niet bereikt. Zij verloor zaterdag in de halve eindstrij den met 36, 61, 36 van Gail Chanfreau-Sherriff. Betty Stöve en Kenneth de Koning werden in de kwartfinales van het ge mengd dubbelspel met 57, 62, 61 uitgeschakeld door de Amerikaans-Brit- se combinatie Bray-Holdsworth. WORMER Het Nederlandse volley balteam heeft zaterdag in de sporthal te Wormer met 31 van Bnlgarlje gewon nen. Het was een wedstrijd in het kader van het vierlandentoernoof. De setstan den waren: 15—7, 15—7, 1512, 15—8. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat het officiële Bulgaarse team in Ne derland zou spelen, maar de Bulgaarse bond stuurde het op de vijfde plaats in de nationale competitie staande Mad- lov. De beste Nederlandse spelers wa ren Groen, Aalbers en Tinga. NIJVEL Het Nederlandse rugby- team heeft gisteren in Nijvel met 95 van België verloren Koos Fasel. Elk jaar krijgt hij bij UVS de kans om te bewijzen, wat hij voetbaltechnisch waard is en iedere keer weer laat hij die kans liggen. Gister middag mocht hij in Papendrecht tegen de gelijk namige club meedoen voor de vorige week gebles seerd geraakte Leo Hol. Koos Fasel deed ijverig zijn best, sjouwde er hard voor, maar werd desondanks bespot; bespot door zjjn eigen UVS-supporters, die onderhand wel weten wat zij aan hem hebben: niets. „De contactpunten bij laten stellen, Koos, dan ga je harder" en meer van dergelijke opmerkingen waren te horen. Immers, Koos Fasel had de naam erg hard te kunnen lopen, maar ook dat kon hij gistermiddag op het goed bespeelbare veld van Pa pendrecht niet waar maken. Nee, aan Koos Fasel heeft UVS het beslist niet te danken, dat zij met 10 heeft gewonnen. Dat heeft ze aan Sjoerd Teske, die reeds na ongeveer 6 minu ten spelen een foutje van Papendrechter Bergsma afstrafte, langs twee verdedigers wipte en vervol gens met een harde schuiver Papendrechtgoalie Romeijn het nakijken gaf. Een hoopvol begin dus voor UVS. Een collega, die naast me zat, sprak de verwach ting uit van een hoge score. Die verwachting wert niet bewaarheid, want het bleef bij die ene goal van Teske. Toch kan men niet zeggen, dat UVS gisteren onverdienstelijk gevoetbald heeft. Zeer zeker niet. Vooral in de eerste helft hebben de weinige toe schouwers set» aardigs partij voetbal gezien. Beide ploegen wilden voetballen en UVS deed dat het beste. Vooral Aad Koren op het middenveld onder scheidde zich. UVS speelde de eerste helft zonder spits. Koos Fasel was meestal op rechts te vinden en Gerard Dêsar speelde teruggetrokken. Ik vraag me af waar om, want van Gerard Désar is bekend, dat hij het meest succes heeft als hij in de spits staat. Dêsar is niet het type van de harde werker, maar wel de speler, die een paar keer per wedstrijd kan schitteren Gisteren schitterde Gerard niet, hij werkte wel hard, zeer hard zelfs. Hij schoot een paar maal op doel, maar steeds van of te grote afstand of te onzuiver. Wijnand Sloos heeft het niet moeilijk gehad. De achterhoede van UVS zat ook nu weer safe in elkaar. Eenmaal slechts had Papendrecht de kans te scoren. Dat was toen Bart Lardé onnodig op zijn doelman terugspeelde. Van der Linden en Peters zaten er goed tussen, maar verzuimden de geboden kans te benutten. Jan Leget miste een paar minuten voor rust een geweldige kans. Geheel alleenstaand voor doel maaide hij over de bal heen. Het is voor de UVS-aanvoerder te hopen, dat hem dat aji. J in de interland tegen Finland niet over komt. Na rust werd het spelpeil aanmerkelijk minder, ook wat ruwer. Toch had Juist in die tweede helft UVS de kans om de score op te voeren. Vele kansen deden zich voor. Sjoerd Teske schoot een paar maal hard naast en uit een directe vrije trap ook op de lat, maar raak geen enkele maal meer. De mooiste kansen kreeg ongetwijfeld Koos Fasel. Arme Koos. Tot tweemaal toe stond hi] vrjj voor doel, tweemaal ook kreeg hij de bal In de lucht goed aangespeeld. De ene keer ving hij het leer op de borst op. Een beetje voetballer laat de bal dan „dood" vallen en zet er dan zijn schoen onder. Maar nee hoor, Koos niet. Die liet de bal op zijn borst stuiteren, met het gevolg natuurlijk dat hij haar onmiddellijk kwijt was. De andere keer had hij alleen maar met zijn hoofd hoeven te knikken. Of Koos niet wilde of niet kon knikken, dat zal wel altfld in het midden blijven, in leder geval: Koos knikte niet. Hij draalde wel zijn hoofd om, waardoor de bal nog net zijn haren strijkte. Jammer Koos, jouw beurt is weer voorbij voor een jaar. Toch glunderende gezichten bij UVS gisteren. En terecht, want De Musschen had verloren, waardoor het verschil tussen nummer 1 en 2 nog slechts 3 punten bedraagt. UVS krijgt De Musschen nog thuis en met nog 4 wedstrijden te spelen Is er dus nog een kans voor UVS.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 11